AMSTELPRIJS Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland wui den daq Verrassende zege van Schmeling FRAAIE BELGISCHE SUCCESSEN De onbekende Verloofde Als het leven roept BOKSEN SCHAKEN Tactiek gaf den doorslag Revanchematch Euwe- Aljechin Een titelgevecht te Berlijn? De contracten geteekend De negert zyn boot WIELRENNEN OOK DE GROEN GEEFT OP LAWNTENNIS HET W1MBLEDON-TOURNOOI VOETBAL Wel» weer in Unites? CRICKET DE NX.B.-COMPETITIE Het programma voor Zondag Tweede dag van het concours Jiippique Het nieuwe contract Louit knock-out in de twaalfde ronde Allison trekt zich terug uit het dubbelspel Capt. van Der ton en luit. v. Stry donck winnen reep, den eer eten en den tweeden prjjt De Ronde van Catalonië ZATERDAG 20 JUNI 1936 II DOOR LEMAIRE SSSSMISSSStéilsésssél a blauwe grazen tamelijk Opmerkelijk het verteld mUn niet,** bekende >U .dat toch ■eg I Ai In hoofdzaak zijn de bepalingen van maken en daar de trein niet wachtte, zond hij om mijnheer Servolx te waarschuwen, te zamen naar Parijs zouden ver- Met slechts vijf seconden verschil kwam U- querda als tweede binnen, gevolgd door Ezquer- ra met een tijd van 6 uur 7 mln. 3 sec. In het algemeen klassement heeft de Belg Bonduel nog steeds de leiding met een tijd van 34 uur 30 min. 29 sec. voor Canardo met 34 uur. 31 mln. 17 sec. en Gimeno friet 34 uur, 31 mln. Er zouden, volgens berichten uit New-York, onnuddelljjk na den wedstrijd onderhandelin- gen geopend zijn voor een titelgevecht tegen Jimmy Braddock. Deze ontmoeting wil men in Sept. as. te Berlijn organiseeren. twaalfde van Naar wij vernemen, is het niet waarschijn lijk dat Wels, die het as. seizoen voor Feyen- oord zou gaan spelen, bjj dit voornemen blijft Hy beeft het plan zich weer in Gorcum te gaan vestigen, zoodat hy dan weer voor zijn oude club Unltas zal uitkomen. Toen ze alleen gebleven waren, nam de oude heer haar zachtjes by de hand, en leidde haar naar het thans verlaten vertrek. en in een der vertrekken brandde een vrooiyk I 1 1 1 i Haar haar spel waren geheel en al natimrl natuuriyk, dat, toen bet oogenbllk In de zesde etappe van de Ronde van Catalo- nië, welke over 174 KM. van Lerlda naar Valls voerde, heeft ook de tweede Nederlandsche deel nemer de Groen opgegeven. Deze etappe werd gewonnen door den Spanjaard Canardo in 6 uur, 6 min. 42 sec. was iets vonden de anderen. In een kring renden ze rond, de koffieboontjes allemaal gekke namen toeroepend en tenslotte waren ze dol van het dansen. Ineens rolden ze met hun allen tegen den koffiemolen aan en daar ging alles over den aanrecht. Wel honderd koffieboontjes die giebelend naar de kabouters keken. Maar daar ging de deur open. De meld bromde, deed de boontjes weer in den molen en in dien tyd waren de ka boutertjes verdwenen en als hazen liepen ze het huls uit, naar het kabouterpalels. Vele autoriteiten en tal van bekende per soonlijkheden uit de Nederlandsche schaak wereld hadden zich Vrydagmiddag verzameld in een der zalen van het Carlton-hotel te Amsterdam, waar het Euwe—Aljechln-comité een byeenkomst had belegd, waarin de con tracten voor den het volgend jaar te spelen re- vanche-wedstryd om het wereldkampioenschap schaken werden geteekend. De tweede dag van het Vierde Interna tionale concours atiipplque te Amsterdam werd evenals de eerste dag door prachtig zomerweer begunstigd. Ook de belangstel ling was zeer bevredigend en velen hebben opnieuw kunnen genieten van buitenge woon fraaie ruitersport. heid, dat deze match weer in ons land wordt gespeeld. De vorige maal had volgens de ver klaring van den verliezer, de beste speler ge wonnen en spr. hoopte dat dit ook nu op nieuw het geval zou zyn. Nadat de heer B. van Trotsenburg, de voor zitter van den Kon. Ned. Schaakbond had gesproken, bracht dr. Euwe dank voor de be langstelling van de regeering en het gemeente bestuur. Dankbaar toonde hy zich ook tegen over Aljechin. die de keuze had uit drie voor stellen, waarby hy er de voorkeur aan had gegeven in Nederland te spelen Dr. Aljechin gaf nogmaals een verzekering van zyn hoogachting voor den tegcnwoordl- gen wereldkampioen. Hy hoopte natuurlijk te winnen, maar als dit niet het geval mag zyn zal hy de eerste zyn om dr. Euwe geluk te wenschen. Hierna sprak nog de heer A. W. dythoff waarna de contracten werden geteekena. Eerst plaatste dr. Euwe zyn handteekenlng daarna dr. Aljechin en vervolgens de heeren mr. Le- venbach en O. van Dam, resp. voorzitter en secretaris van het Euwe—Aljechin-conuté Kom hier nu eens dicht by me zitten, zeide hy, zooels straks, toen ik je vader was.... Het maanlicht scheen nog altyd door het venster, en in den haard was het houtvuur biyven gloeien. U bent anders, zei ze nog half snikkend. NEW YORK, 20 Juni. (Reuter). De nederlaag van den negerbokser Louis tegten Schmeling heeft in de negerwyk Harlem een groote opwin ding veroorzaakt, die zelfs tot incidenten leidde. Verscheidene groepen negers, die verbitterd waren door het verlies van hun held, traden agressief tegen de blanken op. Auto’s en bus- sen werden aangevallen en met steenen beko geld. By een botsing met de politie werd een neger door een revolverschot gewond. Een volle koffiemalen met boontjes. We gaan er om heen dansen. Dat want hy wilde den avondtrein nemen, vond hy gelegenheid cm een woordje met my te wis- selen. „Juffrouw Denise, Michel heeft my allee ver teld.’' „Wat zegt u er van?” „Volstrekt geen kwaad.” „Wind ik my dan te gauw op?' „Te langzaam zeker niet.' Ik was daardoor zoo aangedaan, dat hy een stoel naar my schoof, denkend, dat ik moe was. Niet ver van ons zaten de doktef en Michel zachtjes te praten en keken my aan met een leeiyke uitdrukking op het gezicht. 0 Dien avond kwam Georges, zeker dol ver heugd door zyn succes by Marianne, my slechts een enkelen keer ten dans vragen. „Ga je in de Albatros overnachten?” vroeg tante hem. Zy was half versuft door den slaap. „Vanavond niet, mevrouw," antwoordoe Georges. Jk neem Paul (dat is de dokter) mee naar Castelfleurl.” „Dan Wel te nisten, kinderen. jy hebt een mooien maneschyn om naar huls te rijden.' Arme tante! Wat zy voor de maan hield, was de dageraad met albaster vingers! HOOFDSTUK XI friet Carina en Ernlca 4 fouten en hierop zorg de de Fransche kapitein Durand met Grosjean en Olivette weer voor een foutloos parcours in 3 min. 1 4/5 sec. Comm. O’Dwyer (Ier,and) boekte met Limerick Lace en B&rney Castle vier fouten in 3 mln. 2 sec. Van de nrestatte van Nederlandsche ruiters in dit gedeelte noe men wy nog die van ritm. Heuff met Jimmy en Godard, nl 8 fouten in 3 min. 14 sec Na een onderbreking voor het concours tweespannen, open klasse, gewonnen door Gebr. van der Haar en Theo Gielen te Zeist met Non Parell en Cherry Blossom werd het spring concours weer voortgezet. In het derde gedeelte werd de beste pres tatie gelSVerd door lult, van Strydonck met Keepsake en Ramona met een foutloos par cours in 2 mln. 58 sec. Want de meid raapte hem op en kwaad als ze was, greep naar de uootmuskaatrasp en raspte zijn kopje schuin. Ziezoo, snauwde het meisje, nou is het afgeloopen met die flauwe grapjes en zc ging weer verder met haar aardappelen schil- Het bleek ten slotte, dat capt. van Derton (België) met The Parson en Nuit de Chine den eersten prijs had gewonnen; tweede werd lult van Strydonck (België) met Keepsake en Ramona- en derde aapt. Durant (Frankryk) met Grosjean en Olivette. De demonstratie van de Don- en Kuban- kozakken onder leiding van kapitein Tarras- tenko oogstte wederom een groot succes en was een waardig slot van dezen tweeden avond. De gedetailleerde uitslagen zyn: Concours eenspannen, open klasse: 1. Gebr. d. Haar, Zeist met Non Parell; 2. Dr. D. Groenhardt. Dirkshorn. met Haddon Philippi ne; 3. Gebr. v. d. Haar en Theo Gielen, Zeist met Gay Boy; 4. H. F. Bultman, Heemstede met Bigley Vlctqr; 5. W. Rlp Jzn., vyfhuizen met N. N. Concours tweespannen, open klasse: 1. Gebr. v. d. Haar en Theo Gieten, Zeist met Non Pa- reil en Cherry Blossom; 2. Gebr. v. d. Haar en Theo Gielen, Zeist met Gay Boy en Merry - «Girl; 3. H. F. Bultman, Heemstede met Bing- Ik heet Gisela, en niet Laura, antwoordde zy. En ik heb me nooit verbeeld, dat ik in Argentina c‘geboren ben. Gisela Reid, uit Dresden, kan het visite kaartje zyn van een kinderjuffrouw, ver klaarde de directeur, of van een dame uit een brei-winkel. Maar een filmster kan alleen in een ver land geboren zyn, waar de rozen bloeien. Als ik jamfabrikant was, of fietsban den verkocht, zou het nog gaan; maar met de film is het wat anders. Vóór we twee weken Door Louis in de twaalfde rende knock out te slaan heeft Schmeling een verras sende, maar volkomen verdiende zege be haald op een tegenstander, die onoverwin lijk leek, doch tenslotte voor het vooral lfr tactisch opzicht beter boksen van den Duitscher moest capituleeren. Na de vierde ronde kwam het keerpunt. In iedere ver dere ronde werd het steeds duidelijker, dat Schmeliiyt’s kansen op een puntenaege lang niet slecht stonden. Van de negende ronde af werd het over wicht van Schmeling zoo groot, dat men teder oogenbllk een knock out overwinning verwachtte. Zoo werd het een op regelma-’* tige'*wjjze behaalde zege van den Duit scher, die nu zijn volle rechten op een wed strijd tegen Braddock voor den titel wel zal laten gelden. Van u met u kan ik.». Wit kun je met my, kind? Gisela bloosde, en antwoordde niet. Toen it dat. nam de oude weer het woord: Als ik een zoon had. zou je hem dan wil len hebben? Geef antwoord! Gisela keek den ouden man, met de helder blauwe oogen, aan, zweeg even, en zei dan, vóór ze het zelf wist: Als hy van wat weg had alléén, als hy van wat we8 had maar.... Hy heeft alles van me weg, en vraagt Je in allen vorm, of je hem wilt heben. Hy deed zyn baard en pruik af, en voegde De Amerikaansche Davis-Cupspeler Wilmer Allison heeft zyn Inschrijving in het gemengd dubbelspel voor het Wimbledon-toumool inge trokken. Allison heeft een blessure opgeloopen en het is de vraag of hy Maandag as. voldoende hersteld zal zyn, om te kunnen spelen. In het gemengd dubbelspel zal Helen Jacobs nu met Bryan Grant uitkomen, maar de mogeiykheid bestaat, dat mej. Jacobs zich alleen tot het da- mes-enkelspel zal beperken, daar zy nog niet volledig hersteld Is van een ziekte van eenlrc maanden geleden. Wethouder Boekman voerde het woord als vertegenwoordiger, van het gemeentebestuur van Amsterdam en verheugde zich in het by- zonder over de toenemende belangstelling voor het schaken op school, waartoe de strijd om het wereldkampioenschap eveneens veel heeft bygedragen. Er is zeker reden, aldus spr., om uiting te geven aan gevoelens van dankbaar- Het cricketprogramma voor Zondag as. ziet er als volgt uit: Eerste klasse: HCC 1—VOC; HDVS—HCC 2; •R. en W.—WV; VRA—Haarlem. Overgangsklasse: CVHExcelsior; HBS RCH; Sparta—HCC 3; PW—Quick (N.). Tweede klasse A: Haarlem 2VRA 2; RIO Hercules; WV 2Kampong. Tweede klasse B: VUC—Excelsior 2; VOC 2 —HDVS 2; HCC 4—VOC; HBS_ 2—Quick (H). Tweede klasse. O: HTCCNijmegen; UD Arnhem; Quick (N) 2—PW 2; TCC 2—TCC 1. Derde klasse A: SCHC 2—KNSM; Kampong 2—VRA 3. Derde klasse B: VW 4—AOC 3. Derde klasse O: Excelsior 3—Leonidas; HDVS 3—ASV; Quick (H) 2—HBS 3; NLOC— HCC 5. Michel daar zy trekken. Ik.had een voorgevoel, dat, nu de heeren ver trokken waren, wy zouden overgeleverd worden aan de kleine spelletjes, die Maurice Daubel uitvond. Ik was niet in het humeur om er van te genieten en daarom ging ik myn gewone toevluchtsoord opzoeken: een prachtige, holte in een rots, zoo comfortabel als een fauteuil, waar ik kon mijmeren en sluimeren zonder dat Iemand my stoorde. Alleen tegenover de zee moest ik voor mezelf bekennen, dat myn opgewektheid van dien dag een leugen jegens mijzelf was geweest. In die eenzaamheid voelde ik bet vreemde gevoel van verlangen, van spyt, iets onvoldaans, dat my het hart benauwde. Robert, myn Robert was te ver van my verwUderd; het scheen my toe, dat zyn tegenwoordigheid alles zou verklaard, alles zou bevredigd hebben. Zyn laatste brief aan Michel rustte op myn hart in een linnen zakje, dat ik onder myn kleeren droeg. Ik herlas dien nog eens: „Beste mynheer, veroorloof my te schrijven: beste vriend, want u is voor my meer dan een alledaagsche kennis, ik zal vandaag niet veel zeggen, behalve, dat myn vertrouwen in u onbe grensd is want ik bloos er niet om, dat u de zwakheid zou bemerken van een banneling: ik heb heimwee naar Frankrijk....' (Je had my verzocht tusschen de regels te lezen). Gy, die geniet van het leven in Frankrijk, die de zoete taal van ons vaderland lederen dag hoort erby: Van nu af ben Je de myne, maar in het volle leven, dat tameiyk beter is dan dat van de film. In de eerste ronde begon Louis goed, met een rechtsche, gevolgd door een linksche werd Schmellng’s oude oogblessure getroffen, doch het laatste gedeelte eindigde in iyf aan Ujf- werk. Het veel gevaarlbker haaldeiyk geraakt onder. Hy maakte hetzelfde aantal maar zyn tyd was iets hooger. n-i 3 26 1/5 sec. Van onze andere landgenooten, die in dit gedeelte uitkwamen, maakte de beer D. H Pasman met Dunenbank en Aranka 18 ft', terwyi res.-lult. van Schalk met Santa Bel! en Denise werd uitgebeld, daar hy met het laatste paard een verkeerd parcours reed. Na een prachtige demonstratie van de Olympische zware dressuurproef door- majoor Camerllng Helmolt, majoor le Heux en kapi tein Versteegh, volgde het concours voor een spannen gewonnen door Gebr. v. d. Haar te Zeist met Non Parell en toen vroeg het twee de deel van het springconcours weer de aan dacht. De eerste fViter was nu de Belgische rit meester de Menten de Home met Musaphiki en Whisky, met welke paarden hy vong jaar in dit nummer de zege behaalde met een fout loos parcours. Thans maakte hy 4 fouten in den tyd van 2 min. 57 4/5 sec., tot dan toe de beste prestatie, zoodat deze Belgische riiiter ae leiding nam. Niet echter voor langen tyd. De Fransche luit. Broussaud met Exercice en Gazelle benaderde hem al dicht met 4 fou ten in 3 min. 2 4/5 sec., maar daarop legde de Duitsche amazone mevr, von Opel met Arnim en Ahoi het parcours af in 2 mln. 5? 3/5 sec. met 4 fouten, zoodat de Duitsche vlag omhoog ging. Deze moest onmiddeliyk daarop plaats maken voor de Belgische, toen capt. van Dertm met The Parson en Nuit de Chine een foutloos par cours maakte in den snellen tyd van 2 mln 51 sec. Onze landgenoot, luit. Groter, maakte verhoovaardlgen, dat ik hem versmaad had?.... Arme Juffrouw Brissot, misschien was zy wel volkomen onschuldig, maar toch zonder eenlge reden of bewys beschuldigde ik haar. „Och, Je weet wel," zei Marianne vertegen door myn heftigheid, „dat er zooveel gebab beld wordt! En daar dit praatje in alle geval niet onwaarschyniyk is...." zy probeerde te lachen, maar ik geloof, dat zy liever zou gaan hullen. „Lieve, beste Marianne. Je hart is dus ge raakt?' „Och. nederig. Die goede dikzak Georges! Was die dan zoo onweerstaanbaar?. Onze middag op het strand was zeer geani meerd. Ons groepje van vrienden en kennissen was compleet en het gesprek zeer vrooiyk. 1 Even voor de dokter zou gaan vertrekken» bleek, dat Louis in de tweede ronde was. Schmeling werd her- oen in de derde ronde zar;- het er al heel leelyk voor hem uit. Schmeling 57 sec. wist uit zyn meerderheid geen verder voordeel te behalen. In de vierde ronde kwam een kleine sensatie. Louis was een moment onoplettend, hy werd getroffen door een rechtsche van dlchtby en hy ging voor enkele tellen neer. De gong redde hem ten slotte uit een zeer be narde positie. In de vyfde ronde ging het op buigen of breken aan. Schmeling was in de meerderheid en Louis werd door den ring gedreven. Toen de gong klonk, werd Louis in zyn hoekje door zijn verzorgers opgevangen. Schmeling was In de zesde ronde steeds in den aanval, doch Louis weerde zich met volle kracht. In de zevende was Louis beter op dreef. Hy viel aan en daarby waren zyn slagen niet on- gevaariyk voor zyn tegenstander. Ook in dc achtste ronde was Louis aanvankeiyk in de meerderheid. Schmeling zette er een afmat- tingstactiek tegenover en ontweek handig. In de negende ronde werd Louis driemaal achter elkaar door de rechtschen van Schme ling getroffen en toen de gong klonk, wankelde Louis naar zyn hoekje. In de tiende ronde kon men1 wel aannemen, dat Schmeling den wedstrijd niet meer zou ver liezen. Hy bokste met koel overleg en wachtte op het goede oogenbllk om de zege definitief te behalen. Ook in de elfde ronde was Schme ling wederom sterker. Kort voor het lulden van den gong plaatste hy nog een serie slagen, doch zoo heel veel uitwerking hadden deze ook weer niet, want Louis ving ze in dubbele dek. king op. In de trommelvuur van slagen op Louis los. Deze' viel plotseling. De scheidsrechter Donovan telde en Louis, die door velen beschouwd werd als de beste bokser, die ooit in den ring was verschenen, werd uitgeteld. Een onbeschrijfiyk gejubel brak los en de duizenden Juichten den overwinnaar harteiyk toe. Schmeling heeft van zyn zestig wedstrijden als prof, gebokst. 37 door k.o. gewonnen, 12 won hy op punten, 4 ontmoetingen eindigden onbeslist en de overige zeven verloor hy. Jaren van het meisje, daarginds in het verre land.... In den haard verteerde langzaam het vuur en van ver-af kwam een slepende muziek. Oisela droomde met open oogen. Het sdjeen haar toe, dat zy weer kind geworden was. En die plechtige oude man beviel haar zyn stem, en heel zyn manier van doen. Speelde zy haar rol, of droemde ze? Telkens weer liet de directeur zich.hooren: Bravo! Bravo, juffrouw Gisela! U hebt den juisten toon ge- raden. Wat Jzedoelde hy daarmee? zy'-'beleefde haar avontuur van jonge slotvrouw, en zy hield van den ouden edelman, die sinds enkele mi nuten haar vader was! zy besefte vaag, dat van al die onechte menschen hy de eenlge was, waarin ze vertrouwen kon stellen Ja, ze had den Juisten toon gevonden! Haar stem en •iyk aóó dAAr wak, dat Robert moest verachynen, een instinct matige afkeer zich van haar meester maakte. Zy voelde, hoe de druk van zyn hand wat méér beteekende dan spel, en hoe hy ook méér beteekenls wilde leggen in de woorden, die hy sprak, met zyn fluweelen stem: Ik heb aoo*n verre reis gemaakt, om je te vinden.... Van nu af bén je de myne! De directeur werd ongeduldig. Méér vuur, Oisela! Er zit geen vuur in- Eensklaps weerklonk een kreet. De slot- vrouwe had haar medespeler een klap in het gezicht gegeven! Iedereen kwam toegesneld. De lichten gingen weer aan. Gisela stond op een afstand zenuwachtig te snikken, terwyi de oude heer haar tot bedaren trachtte te brengen. De directeur was buiten zichzelf van woede. Ik heb u geëngageerd, om scènes te ver tolken, maar niet om ze te maken! brulde hy. U ruïneert me! ronde liet Schmeling een verder zyn, zal uw naam op ieders lippen uw portret, op alle aanplakzuilen voorkomen. Wilt u zoo goed zyn, uw beste krachten te biy- ven geven aan ons allernieuwste stuk? Hier hebt u de rollen. En nu tot ziens. Jongedame, en denk er aan, dat kaalkoppen heldere Ideeën hebben „Van nu af de myne", zoo heette het nieuwe stuk. Ik heb me dus duldelyk genoeg uitge drukt, beste juffrouw Reid? zei de directeur. U bent de dochter van den baron, u hebt een kasteel, en paarden en zoo, maar uw leven is met dat al héél treurig, tot Robert verschynt. als een vrooiyke zonnestraal.... Gisela antwoordde niet. De acteur, die Ro bert zou voorstellen, achtervolgde haar al sinds weken met zyn ongewenschte attenties. De uitdrukking van haar gelaat voorspelde moel- lykheden. De directeur bemerkte evenwel niets, en ging voort met zyn explicatie, waarna men overging tot het proeffllmen van de eerste be- dryven. Er was een soort kasteel opgetrokken. in den geest Georges Feral met Marianne Daubel, dan mynheer de Rives, Franyoise, myn heer Servolx zoo elegant in zyn avondkleeren, den dokter en.... vooral de twes Roberts, den mynen en den anderen die ik aldoor uit elkander wilde houden, maar het lukte niet, zy smolten in één silhouet ineen.... Na de H. Mis ging tante alleen terug naar Salnt-Flavlen. Michel, Francoise en ik zouden by de Dautels gaan lunchen, myn oom zou daar komen om met mynheer Servolx over zaken betreffende de fabriek te spreken. Gedu rende de korte vacantle, die oom zich gunde, was zyn hoofdingenieur belast met de leiding. Het was vreeselyk heet. Marianne, die er erg door scheen te lyden, kwam op myn arm leunen en ik voelde haar arm sidderen, toen Franpoise, die met mevr. Daubel voor ons uitliep, bleef staan, omdat de dokter en Geor ges Feral haar aanspraken. „Wat is het warm!" „Vreeselijk!" „Zien wy u aanstonds nog op het strand?' Dat was alles! Na ons de hand gedrukt te heb ben, verwyderde zich de twee heeren. Marianne lachte een beetje, het klonk idioot. En toen, kon ik my niet weerhouden. Ik was niet discreter tegenover haar dan zy eens ge weest was jegens Franqoise. „Bevalt"!^ Georges Petal?" vroeg ik. Heer arm'beefde nog steeds op den mijnen. Dat was een bewijs.*... „Och, hy behaagt my aooals aan iedereen,” ■ei rij eindelijk. Het grootste deel van het programma werd gevuld met het springconcours om den Am- stelprys, waarby de deelnemers twee ver schillende parcourserr, onmiddejyk na elkaar en op een verschillend paard moesten afleggen. Beide moesten binnen egn maximum tyd van 4 mln. 5 sec. worden afgelegd. Er waren in het geheel 28 hindernissen met een maximum-hoogte van 1.45 meter. Het parcours bleek verre van gemakkeiyk te zyn en stelde hooge éischen aan ruiters en paarden. In het eerste gedeelte verrichtte de Belgi sche capt. Derton de beste prestatie. Hü maak te met Gigolo en Springsteel 7 ft. in 3 min. 22 4/5 sec. Onze landgenoot lult, de Bruine deed met Arkansas en Barnabas slechts weinig voor hem fouten. min len. En Tuitneltje? Hy stond evenals de nootmuskaat met tranen in zyn oogen en probeerde hem nog te troosten, maar dat hielp natuuriyk niet. Ik heb het. riep een der kaboutertjes opeens. Den volgenden dag was bet Zondag- wy gingen naar de H. Mis in de parochiekerk, maar ik moet zeggen, dat ik door zeer veel ver strooidheden geplaagd werd. Ik zag nog steeds .Hebben Jullie goed gewerkt”, vroeg de oude kabouterbaas? „Natuuriyk" was het antwoord. .Nou, dan maar aan tafel. Het is vanavond eens echt lekker, want jullie hebben het wel ver diend," zei de goede '’man en nadat ze allemaal hun handen, goed gewssschen hadden, mochten ze aan tafel gaan. Wat zag alles er lekker uit en wat smulden de kaboutertjes. Het was een lust om te zien, maar elgeniyk hadden ze het niet verdiend. houtvuur. Uw plaats zal zyn vóór dien haard. En hier stel ik u voor aan uw vader, baron do los Montes. Gisela zag een eerbiedwaardigen ouden man, met een grooten gryzen baard, en oogen. Ik vraag u wél excuus, seV-ri*< maar noodgedwongen moet ik fen plechtige vader wezen! Het stuk.vèrel Gisela glimlachte, en verwyderde zich een oogenbllk, om zich voor haar rol te kleeden. Dan kwam rij terug by den haard, en zette zich neer aan de voeten van den ouden man. Ik ben biy, u terug te zien, zei ae een voudig. U bent hier de eenlge, die me een beetje vertrouwen inboezemt. De blauwe oogen van den grijsaard werden helder en zacht als van een kind. In ’s hemelsnaam, fluisterde hy, laat men u zóó niet hooren! Robert is een heel kwaadwillig iemand, en heeft hier alles te zeggen. Hy is in staat, om ons allebei ontslag te laten geven. Het stuk begon. De meeste lichten gingen uit. De maan scheen door het venster. De ba ron veranderde van stem. Hy sprak zachtjes, vei weemoedige herinnering, over de Jonge ten 5—1 voor Louis voor een knock out overwinning. Tegen tien uur in den avond betrad Schme ling als eerste den ring. Louis werd stormach tig toegejuicht, doch volkomen immuun voor deze huldebetuigingen, wachtte ook hy kalm de dingen af. Kort voor den aanvang vond nog een tra gisch incident plaats. De 85-jarige boksexpert Tom Bourke begroette Max Schmeling, doch werd plotseling daarby door een hartverlam ming getroffen. Duizenden particuliere wagens en bussen van alle staten van Amerika kon men in de nabyheid van het stadion vinden, uren, voor dat de match een aanvang zou nemen. Extra vliegtuigen waren ingelegd, extra treinen kwa men uit verschillende steden. Het uitstellen van de match had toch nog een gunstigen Invloed op den kaartenverkoop gehad, zoodat tusschen de 80.000 en 90.000 toe schouwers in het stadion aanwezig waren. waren wel de weddenschappen. Kort voor den aanvang stond het 91 gunste van Louis voor een puntenzege. spreken, kunt u my begrijpen?....” Natuuriyk was er een prentbriefkaart voor my by„Ueve wereldaehe fee, denkt, u nog wel eens te midden van de genoegens en de hulde, die u gebracht worden, aan den banneling. Wordt hy niet eiken dag vager in uw gedach ten?" Lieve, dlerbaré Robert! Die melancholie, waarin ik een zekere jaloersche onrust meenda te bemerken, gaf my een heériyk gevoel. Ik sloot de oogen daar in myn rotsholte om myn droom te beleven, cm my Robert voor te<*tel- ten, terwyi hy die recels schreef. Daar het my niet mogeiyk was een denkbeeldig persoon my voor den geest te halen, gaf ik hem de ge- laatstrekken van een levend wezen, waarvan ik meende dat dit op hem geleek. Ik zag hem glim lachen, den mond opefien om my toe te spre ken. Ik luisterde om zyn stem te hooren.... Maar neen, slechts bet ruischfen van de zee beantwoordde myn verlangen.... De stem van myn Robert bleef my onbekend. Die van den anderen Robert had wei tot my gesproken, maar eer ik die wilde hooren en ik herinnerde ze my niet meer. Ik verwon derde my, dat ik niet eer de behoefte had ge voeld om in de woorden, uitgedrukt in die dier bare beleven, den klank te hooren, die ze voor my levend zou maken. Mijn naam luid uitgesproken onttrok my aan myn droom. „Wat doe Je hier?” vroeg Paulette Glnoux, die vergezeld van haar jonger zusje naar de Loggia terugkeerde. .Muizennesten in het hoofd halen," ant woordde ik lachend. (Wordt vervoigdJ e deur werd voor haar opengehouden. 1 en Glsela bevond zich tegenover den kaal- hoofdigen heer, die onverschillig aan zyn schrijftafel zyn sigaar zat te rocken, zy keek In afwachting naar hem, met haar groote grijze oogen. Sinds enkele dagen was men bezig met ’t proeffllmen van enkele nieuwe creaties en van de honderd meter ging er geen een verloren. Als Glsela zich voor de lens bevond, bracht zy de operateurs en de regisseurs in verbazing door het spontane en natuuriyke van haar spel. Hebt u het al gezien, juffrouw Reid? zei de directeur. U glimlacht de menschen tegen uit alle dagbladen. Overal staat u op de eerste pagina. Dat is m y n werkl verstande dan, dat dr. Euwe nu geen recht op revanche heeft. Er worden wederom dertig partyen gespeeld waarvan er 24 in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en de overige zes elders zullen wor den gehouden. Winnaar Is degene die het eerst 15 punt, waarvan minstens zes volledige winstpunten, heeft behaald. Ter voorkoming van eventueele moeUykheden is er thans be paald, dat er 41 zetten in drie uur worden ge daan. Voorts is het ook mogeiyk geworcen een party voor den dertigsten zet remise te geven. De wedstryd zal in het najaar van 1937 eefi^kanvang nemen. De juiste date en d» plaatsen, waar precies gespeeld zal worden, zyn evenwel nog niet vastgesteld. Ten slotte kan nog worden gemeld, dat op verzoek van dr. Aljechin als zyn vertegen woordiger, jhr. H. Strick van Llnschoten in het wedstrydcomlté zitting heeft genomen. ,Denk je dan, Marianne, dat hy aan de heele wereld behaagt?" „Zeker." „Vind Je hem onweerstaanbaar?” ,4a, hy is beslist knap. En kijk eens aan. Denise, nu wy over hem praten, laat my je een vraag stellen." „Ga je gang.” „U is het toch zeker met my eens, dat Robert niet de eerste de beste is; zyn naam, zyn titel, zyn positie, wat men van zyn karakter kan raden. En dan hy beeft zich toch maar wat dapper gedragen gedurende den oorlew Hy is tweemaal gewond gewortten.' „Georges Peral ook.” „Georges, Georges,” bromde ik. „Wat zou dat dan? Omdat Georges tweemaal gewond is geworden, zyn de verwondingen van andkren toch ook wel wat waard.” .Natuuriyk!" Opnieuw was mijn stemming veranderd Maar Juist op dat oogenbllk ging Robert Lebreull voorby en gaf my een schyn van weseniykheid. Reeds zeer rood door de warmte werd ik nu donkerrood door de ontroering en de dokter die geen medeiyden kent, zei my: ,4*as op, u zult een beroerte krijgen." „Gelukkig bent u er dan. dokter, om my de eerste zorgen te wyden.” .Dat zal ik zeker doen als u er dan maar een beetje voortgang mee maakt, anders ben ik zoo vertrokken." - „Goede reis!” Hy lachte, zooala hy altyd doet, als wy ruzie ley Victor en Tudor Emperor; 4. N. v. Onderl. Rouwstal, Amsterdam niet Hendrik en Hen- drika; 5. H. F. Bultman. Heemstede met Cf- penor Victor en Nordelph Leopard. Eervolle vermelding: N. V. Onderlinge Rouwstal. Am sterdam met Hans en Willem. Springconcours om den Amstelprys: 1. Capt. v»u Derton (België) met The Parson en Nuit de Chine. 0 fouten, 3 mln. 51 sec.; 2. Lult, van Strydonck (België) met Keep sake en Ramo na. 0 tomen. 2 min. 58 sec.; 3. Capt. Durand (Frankryk) met Grosjean en Olivette, 0 fou ten, 3 min. 14/5 sec.; A Capt. Corry (Ierland) met- Owen Roe en Gallow glaas, 4 fouten, 2 min. 48 sec.; 5. Mevr, von Opel (Duitschland) met Amim en Ahoi, 4 fouten, 2 mln. 52 3,5 sec.; 6. Capt. de Menten de Horne (België) met Whisky en Musaphiki, 4 fouten. 2 min. 57 4/a sec.; 7. Comn. O’ Dwyer (Ierland) met Limerick Lace en Blarney CasUe. 4 fouten, 3 min. 2 aec.<? 8. Luit. Lrpussaud (Frankrijk) met Exercice en Gazelle. 4 fouten, 3 min. 24/5 sec.; 9. Luit Greter (Nederland) met Ernlca en Carina, 4 fouten, 3 min. 6 1/5 sec. Eervolle vermeldingen: Capt. van Derton (België) met Gigolo en Springsteel, 7 fouten, 3 min. 22 4/5 sec. en lult, de Bruine (Neder land) met Arkansas en Barnabas, 7 fouten, 3 min. 26 1/5 sec. je ,Er 1b my verteld, dat hy je gevraagd had." Haar arm beefde steeds meer. „Die dat verteld hebben, weten er niets van.” Ik was woedend! Als Georges zou vernemen, dat zoo iets verteld werd, zou hy dan niet den ken, dat ik aoo ydel was om mU er over te

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 10