PROVINCIAAL NIEUWS Melkauto door trein gegrepen HOLLANDS NOORDERKWARTIER MARKTEN t MAANDAG 29 JUNI 1936 <?1 ASSENDELFT 2 ENKHUIZEN DE RIJP SCHERMERHORN TER AAR D. H. V. B.-uitslagen ST. MAARTEN NOORD-SCHARWOUDE WARMENHUIZEN OUDORP OBDAM TUITJENHORN I Geen behandeling der Reisbelasting De bestuurder zwaar gewond Voor at el daartoe uit de Kamer te wachten? Op den onbewaakten overweg te Leusden ZANGCONCOURS TE NOORD- SCHARWOUDE Van den R. K. Bond van Zang- vereenigingen in Noord-Holland HET MUZIEKCONCOURS TE PURMEREND UITGEEST ZAANDAM Weerbericht De Bloemen- en Plantententoon- stelling le Bergen aan Zee 9 0 Benoeming ,.Con Amore" (West- 1 Juli In dezelfde functie benoemd (Grootebroek) 21IX «e AFDEELING' GEM. KOREN R. K. Zangver. „Con Amore" (te West woud). 4e AFDEELING MANNENKOREN r (Bever se AFDEELING GEM. KOREN Afdeellng Centrum gezongen. Promotie LV.C.B. lederen zyn is hy 3—1 (Dlr. le AFD. MANNENKOREN Heel le AFD. GEM. KOREN wordt. AFD. UITMUNTENDHEID KWARTETTEN alle Middenstanders zijn aangesloten. dijker het café van den heer Joh. Tambach. EERE-AFD. GEM. KOREN 4 - kï Aanbesteding De heer D. Noé, alhier heeft aanbest^eeM den bouw De bijzondere intentie van luidt: „De voorspraak w® 'I 1 M tie tie I «I hit kn de J* Ft de ak 1 Hedenmorgen is op den onbewaakten over weg In den Doodeweg te Lensden, welke weg de verbinding vormt tusochen Hamers- veM en Lensden, een ernstig ongeval ge beurd. 8ch bots Jozc de en Haa Santpoort 2St. Martlnus Beslissing: 8.V.O. 1—St. Pancratlus 1 Afd. Zuid Promotie LV.CJB. V.V1.Excelsior 2 Promotie eerste klasse Acolus 2—V.VJ». 3 vrU aardig \van Men ge wei eens Verpl. Zangver. Morsch. die erat lijk van Ol. Koop. Dlr. .1. pta Vit K bet vat bet Bel Mg Ka bet K X kat <ün ven con hee nu Ctx vu dijl bes «tai Vin Set Jos teui vu Hot MIs dln F. An baa ren van der Pas van Not U J. 1 Nle P. 's-C Am ring vele van ’’v die war Thl Ben ker Kat Pro hou 8eh terii van de 1 de roet In een j werd bestoten, de bondsbedevaart naar Aeolus promoveert. Installatie pastoor J. D. Ulstermans. De installatie van pastoor J. D. Sistermans zal plaats hebben op Vrijdagavond oj., "a avonds 7 uur. Personalia In een gecombineerde vergade ring van het R. K. Kerk- en Armbestuur Is tot armmeester gekozen de heer J. Th. van Saaze. architect, van een fabriekshal achter de Metaalwarenfabriek van de firma 8. Lult en Co.* In de Lange Helt, al hier. Er waren 17 inschrijvers. Hoogste inschrij ver L. de Jong en Zoon, Wormerveer met f 8468. Laagste inschrijver R. Pronk, Zwaag- djjk met f 6433. De raming was t 6463. De gunning Is aangehouden. DaadwerkelUke belangstelling van H. M. de Koningin, Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, BI»- schop van Haarlem, sn het Prov. Bestuur van Noord-Holland Diploma behaald Voor het R. K. Llet- desgestlcht te Behagen gehouden examen oostuumnaalster slaagde mej. Gr. Borst Gd. 4 R.K. „S.V.A." B.VA. 2 speelde een be slissingswedstrijd om het kampioenschap tegen V.V.Z. 3. De Zaandammers wonnen met 31. le prijs Harmonie, Zaandam, dlr. 8. O. Kruyt, Zaandam. 353 pnt.; 3e prijs St. Cecllla. Haar- lem-N., dlr S. A. Noom. Amsterdam, 331 pnt. Eereafdeéllng Harmonie: le.prijs Crescendo, Purmerend, dlr. M. Kley, 360 pnt.; idem St. Cecllla, Nleuwcndam. dlr. 8. A. Noom, Nleuwendam, 358 pnt.; Idem St. Ce cilia, Lutjebroek, dir. Evert Konlng, Hoorn, 349 pnt. De wlsselbeker, door wijlen Z. H Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent geschonken, voor *t hoogste aantal punten In den Concertwedstrljd, werd gewonnen door „Crescendo" te Purmerend met 260 punten. Vranken Sr., Toonkunstenaar te Rijswijk, OL Koop, Toonkunstenaar te Overveen. .Nieuw Leven" (Medemblik). Dlr. R. Moes kops. Verpl. nummer „Die winter is ver- ganghen" van Jan Nietend. Dit koorwerk wen Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer J. Twaalfhoven Pan., slaagde voor 1 Godsdienst- dlploma A. De heer J. Elmers alhier slaagde voor 't examen gemeente-flnanciën. R. K. Schoolfeest. De commissie heeft be sloten, niet op 9 doch op 7 Juli het schoolfeest te houden. Inplaats van een bezoek aan Schip hol staat een bezoek aan de omstreken van Hilversum, het Mulderslot en Mulderberg op 't program. Mrgenijke Stand. Geboren: Bazilius Cor nells, z. van B. Admiraal en M M. Dekker. Overleden: J. Kooy. wedn. van 8. van Twulj- ver, 80 j; J. Groen, wed. van H. Zonjée, 68 jaar. Te omstreeks half negen naderde uit de rich ting Amersfoort trein 3017, die om 8.16 uur van Amsterdam naar Kesteren vertrok. Uit de rich ting Hamersveld kwam een melkauto bestuurd door den 35-jarigen KI. Hooi werf uit Barne veld. De machinist der locomotief gaf tal van signalen, doch de bestuurder trachtte nog dett overweg te passeeren. Het gevolg hiervan was, dat de wagen aan de achterzijde werd gegre pen en 150 meter werd meegesleurd. Op 75 M. afstand van den overweg werd de bestuurder uit het voertuig geslingerd en bleef zwaar ge wond liggen. De auto werd geheel versplinterd. De bestuurder, die een ernstige hoofdwonde had en tal van zware kneuzingen, werd per auto naar den Lichtenberg te Amersfoort ver voerd. Tengevolge van het ongeval moesten de trei nen over één spoor worden geleid. Het oprulmlngswerk geschiedde onder lei ding van den ingenieur van tractie van het bureau Amersfoort, Ir. J. Hille. krans van Mgr. Huibers, derde eere-prijs me daille van het Prov. Bestuur. -^De Jury werd gevormd door de heeren Jos. en O. L. Vrouw ter Nood om Gods bijsonderen zegen voor een oud lid dat op dien dag het H. Priesterschap zal ontvangen." Met het oog op deze Intentie wordt een flinke deelname verwacht. Deelname aan de bondsbedevaart naar Dok- kum op 15, 16 en 17 Augustus wordt evenals den vorigen keer weer verwacht. Men kan zich tot 5 Juli oogeven by het bestuur. De bede vaart naar Noordwijk zal eveneens plaats vin den op een Zondag In Augustus. De club zal deelnemen aan den feestelljken Intocht van den Weleerw. heer J. Boekel op Zaterdag 11 Juli. Geelwitte petten en bondsvlaggetjes worden gratis aan de leden verstrekt, terwijl het dragen van een licht overhemd verplicht Is ge steld. Opgeven tot 5 Juli bjj den voorzitter. Alle leden houden .dien Zaterdagmiddag vrij om den feestelljken Intocht van den., neomist zooveel mogelijk luister by te zetten. Om half drie ouden tyd allen present by J. Kaandorp. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergader de Vrydag. By het agendapunt aanwijzing deskundige tot uitbrengen van een rapport omtrent het plan tot omzetting van de electriclteitsbedryven van de gemeenten Nieuwkoop, Nleuwveen, Zevenho ven en Ter Aar In een naamlooze vennootschap, gaf de voorzitter nog eens opnieuw *n uiteen zetting van voomoemd plan. De noodige voor stellen zyn gedaan om tot centralisatie van de bedryven te komen, waarby het electridteits- verbrulk zeker goedkooper zal worden voor de aangeslotenen. Alvorens nu op de voorstellen In te gaan heeft de commissie van beheer ge meend, een deskundige te moeten benoemen die de plannen zal bestudeeren en daarover rapport zal uitbrengen. Hiermee Is een bedrag gemoeid van ten hoogste duizend gulden, wat pon&s- ponds-gewys betaald moet worden door de vier gemeenten. Als een zeer deskundig persoon is aangezocht Ir. Brulnlngs, directeur van de Prov. Utrechtsche Electr. Maatschappij. De raad zag hier de wenacheiykheid van in. Het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op het zwemmen, baden en kampeeren lichtte de voorzitter toe en zei dat B. en W. het noodlg achten, datgene wat niet bepaald is In de algemeene pollleverordenlng af doende te regelen In ’n aparte verordening, zulks ter handhaving van de zeden en orde. By de beantwoording van de sprekers zei de voorzitter, dat algemeen wordt gedacht dat de bevoegdheid van B. en W. te ver zal gaan nu met deze verordening, doch dat de raad zich niet vergissen moet dat hij die bevoegdheid reeds had aan «de hand van de polltle-verordenlng. wy willen het zwemmen niet stagneeren, alleen re gelend optreden In het belang van de openbare By een bezoek aan de bloemen en planten- tentoonstelling in het Parnassiapark te Bergen aan Zee, welke tentoonstelling 20 Juli wordt gestoten, treft ons telkens weer de bloemen- 4>racht op deze vollegronds-tentoonstelling. Het laantje, waar de prachtige roode gara- nlums ons tegengloeien. maakt reeds het bin nenkomen tot een feest. Azalea's en Rhodo dendrons zyn langzamerhand ultgebloeld, maar een nieuwe symphonic van kleuren verrast weer onze oogen. - Naast de felle geraniums staan thans de Begonia's, de Nepata's, de Lupine, Nemesia. Delphinium, Duizendschoon, Campanula, Pe- Gem. Lyceum Aan het Gem. Lyceum zyn geslaagd voor het eindexamen afdeellng Hoo- gere Handelsschool de damesT. van den Broek. A. Feenstra, M. de Ooeje, T. Kramer en de hee ren: Couwenhoven JE. G. Duyvis. 8. Huigen, C J. de Jager, H. Kuyk, H. Porssius, P. VeW- "huys, 8. A. Zwart. Afgewezen: drie. R. K. mannenkoor „Onze Gezeik wijk). Dir. L. Tervoort. Dit betrekkeiyk klein koor heefK stemmateViaM. '<Xa. Beat! mortul delssohn werd over *t algemeen ge^oelvol zongen. Jammer dat de weifelend was. matig gezongen, doch had ook wat gevoelvoller kunnen zyn in de nuanceering. ,.Ego Flos" van Theo v. d. Byi had (5>ede momenten, maar het klankgehalte was soms wat mat. ,J3t. Caecllla" (N.-Scharwoudel. Dlr. Jac. N. Al. Een zéér mooie gevoelvolle uitvoering van het verplichte nummer. Vooral de voordracht was uitmuntend, en daar gaat het toch maar om. a Het werk naar keuze „O Gulden Hoofd” van Bonset werd prachtig beschaafd gezongen. Uitslag: 4e afd. Gem. Koren: woud) 162 p„ 3e pr. 4e afd. Mannenkoren: „Onze Gezellen (Be- verwyk) 213 p., le pr. 3e afd. Gem. Koren: ,Bt. Caecllla” (Onder-' dyk) 191 p., 2e pr. „Zang en Vriendschap" (Wognum) 213 p., le pr. „Artl et Rellgionl" (Enkhulzen) 218 p„ le pr. „St. Caecllla" (Edam) 188 p., 2e pr. le afdeellng Mannenkoren „Streeker Mannenkoor (Grootebroek) 211J4 P-, le pr. le afd. Gem. Koren: „St. Caecllla" (Spanbroek) 210 p., le pr. „Helder's R. K. Gem. Koor", 210*4 p., le pr. Afd. Uitmuntendheid Kwartetten: De West- Friezen" (Wognum) 190 p„ 3e pr. Eere-afd. Gem. Koren: .Nieuw Leven" (Me demblik) 181J4 p.. 2e pr. „St. Caecllla" (N.-Scharwoude) 25154 p., le pr. “In den eere-wedstryd werd ook goed gezon gen, de volgende week worden echter de prij zen bekend gemaakt. SJ. Caecllla van N.-Scharwoude behaalde het hoogst aantal punten van dezen concours- dav In den middagwedstryd. la In parlementaire kringen hoort men, naar het Handels blad méldt, thans vry veelvuldig gewag maken van de groote kans op een voorstel uit de kamer, om het ontwerp-relsbelastlng de vol gende week<wan de agenda af te voeren. .Streeker Mannenkoor.” Dir. R. Moeskops. Dit koor wat over goed materiaal beschikt, was aanvankelijk wat onzuiver, maar gaf voorts een goede vertolking van „De Kleinste" van H. Ldser. „Populus Slon” van Olman, werd over 't al gemeen zéér mooi en vitaal gezongen, goed ensemble, beschaafd klankgehalte. R. K. Rtfwielelub SL Martinus daartoe gehouden vergadering t deel te nemen aan C. O. L. Vrouw ter Nood te Helloo op Zondag 5 Juli. Te half zeven algemeene H. Communie en te half acht ouden tyd gezameniyk vertrek naar het Genadeoord. - onze deelnemers Heden overleed, zacht en kalm, meermalen voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze zorgzame en Innig ge liefde Kchtgenoote, Moeder. Behuwdmoeder en Zuster CATHARINA ZOMERDIJK geboren Schouten in den ouderdom van M jaren. Uit aller naam: R. ZOMERDIJK Warmenhulzen. 37 Juni 1936 zedeiykheid. Juist om het goede te bevorderen. By het maken van dit ontwerp is het doel matigste gekozen uit de verordeningen welke op dit gebied bestaan. De ongerustheid dat het college niet zal ingrypen waar dit noodlg is, wees spr. at en om den raad tevreden te stellen wilde hy een artikel inlasschen van den vol gende inhoud: „by weigering. Intrekking van vergunningen of maatregelen, welke naar oor deel van de belanghebbenden te bezwaren zijn, kan de raad la beroep komen". Namens B. en W deelde de voorzlter nog mede, dat het ge mengd zwemmen niet is toegestaan. Na deze tege moetkoming schenen er geen bezwaren meer te zyn tegen de verordening, alleen gaf v. d. Wey den schoorvoetend zyn Jawoord. Naar aanleiding van aanneming dezer veror dening en het biyven komen van particuliere zyde met plannen tot oprichting van zwem baden, vroeg de voorzitter hoe nu te handelen met het raadsbesluit, genomen in een vorige zitting, nJ. het stichten van een gemeenteiyk zwembad. Moet dit besluit worden Ingetrokken of uitgevoerd? B. en W. biyven op hun stand punt staan. De heer Volgering was voor in trekking zulks ook op financleele gronden. Ook de heer Kroom was. gezien het particuliere Initia tief, voor Intrekking. Alleen de heer P. Hooger- vorst bleef een gemeentelyk zwembad het Ideaal vinden. Met acht tegen drie stemmen, wethou ders en P. Hoogervorst, werd het besluit inge trokken. Na deze verwerping vroeg de beerVolgering spoed te betrachten met het geven van vergun ningen aan particulieren. Een adres van de R. K. Bewaarschool te Aar- landerveen om subsidie voor het Jaar 1937 werd Aangehouden tot de behandeling der begrooting 1937. By de rondvraag Informeerde de heer P. Hoo gervorst naar de spreekuren van den burge meester, die hy gaarne officieel sag vastgesteld. De voorzitter wist nog niet wat hy zou doen. Als er geen vei dag te spreken. R.K. Rijwielelub „St. Joseph” In het Pa- tronaatsgebouw werd gisteravond een vergade ring gehouden van de R.K. Rywlelclub St. Joseph onder voorzitterschap van den heer C. Huibers. De Geesteiyk Adviseur was niet aan wezig. De voorzitter bracht dank, mede namens den Geest. Adviseur aan degenen, die aan het welslagen van het priesterfeest van den W.E. Heer Stet hadden medegewerkt. Na bespreking van het verslag van de te Alkmaar gehouden Bondsvergadering en de 5 Juli as. te houden bedevaart naar Helloo, werd besloten, van hier 's morgens om 8 uur van het Patronaat te ver trekken. Om kwart voor elf wordt te Helloo de Plechtige Hoogmis opgedragen, waaronder pre dikatie van den Z. E. Pater Schimmel O.F M. uit Rotterdam. Voor verdere byzonderheden verwijzen wy naar het programma, dat by den heer Ruiter, caféhouder, verkrijgbaar Is. Medegedeeld werd nog, davde voorgeschreven collecte onder de H. Mis tén bate is van de Stichting O. L. Vrouw ter Nood. De voorzitter deelde voorts mede, dat 15, 16 en 17 Augustus een bedevaart wordt gehouden naar St. Bonlfaclus te Dokkum. Daar het die dagen Juist alhier kermis Is, hoopt spr., dat vele leden aan de bedevaart zullen deelnemen. Voor 5 Juli kan men zich voor deelname opgeven In café Ruiter te Helloo by het hoofdbestuur. Besloten werd, zulks n«.v. een bespreking by de rondvraag met het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging overleg te plegen omtrent vor ming van ’n propagandaclub, die de propaganda van verschillende gelegenheden verzorgt, zooals b.v. van den Zondag JX gehouden Landdag te Alkmaar. Medegedeeld werd dat de kosten van deelne ming van de bedevaart naar Helloo voor nlet- leden f 0.60 bedragen; verwacht wordt dat vele nlet-leden, die verhinderd zyn aan de gebruike- lyke parochiale bedevaart deel te nemen, zich by de bedevaart van de Rywlelclub sullen aan sluiten. Hierna volgde sluiting met den Chr. groet en met dank voor de opkomst. kunnen vinden ten aan zien van Je misstanden, terzake van het ca- deauxstelsel en de beste wenschen uitende voor de plaatseiyke afdeellng, waarby nu nagenoeg De Hanse De afd. Obdam van den R K. Middenstandsbond ,X*e Hanze", vergaderde in het café van den heer Joh. Tambach. Medegedeeld werd dat de Inhoud van de bus jes ten bate van het Hanze-altaar in den St. Bavo te Haarlem f 14.06 bedroeg. Deze afdee- ling sloeg geen slecht figuur.. De voorzitter bracht ter sprake de mogeiyk- held van de oprichting van een retraltefonds. Nu doet zich de vraag voor wat of het meeste gewenscht ts: oprichting van een eigen fonds ofwel aansluiting by den UTA Schoolfeest O. L. School As. Woensdag wordt het Jaariyksch uitstapje gehouden voor de kinderen der O. L. School, alhier. De leerlingen van de hoogste klassen gaan ditmaal met den autobus naar Artis te Am sterdam en vandaar naar Schiohol. De leer lingen der laagste klassen gaan naar Bergen en Schoorl. Aantal werkloozen Op Zaterdag 27 Juni stonden by de Arbeidsbemiddeling dezer ge meente 29 werkloozen Ingeschreven. Hoogste barometerstand: 767.1 te Libaa. Laagste barometerstand7554 té Parijs. VERWACHTING: Zwakke tot matigen Zald-Oooteltjken tot ZaM-Weotelt|kea wind, aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken, later opkledend, kans op re ten- of onweersbuien, vooral in het Waa ien, aanvankelijk warm, later koeler Zon op vjn, 4.43 onder njn, 9.23, Ltoht op njn. 833. Maan op n.m. 445 onder njn. 1.— Volle maan 4 JulL In de afgeloonen week zyn de muziekfeesten te Purmerend voortgeret met verschillende con certen, aangeboden door plaatselyke vereenl- gingen.. Zondag was het de tweede concoursdag. Bur gemeester Cramwinckel Was ultstedig, waarom de officieele ontvangst geleld werd door wet houder H. v. d. Berg- Nadat deze een woord van aanmoediging tot de deelnemende vereenigingen had gesproken, dankte de heer A. Vlaar, voorzitter van t uit voerend comité, het gemeentebestuur voor de ontvangst en de medewerking. De heer Th. Lansdaal. voorzitter van den R. K. Bond van Harmonle-en Fanfarecorpsen In Noord-Holland, sprak eveneens tot het ge meentebestuur een woord van dank voor de gulle medewerking. Daarna ving de mar^chwedstryd aan, waar van de uitslag is als volgt: le prys Crescendo, Purmerend, 107 pnt.; le pr. Harmonie. Zaandam. 105 pnt.; le prys St. Ce cilia, Haarlem-N., 104 pnt.; le prijs Laus Deo, Aalsmeer. 104 pnt.; le prijs Crescendo, Boven karspel, 99 pnt.; le prys St. Aloysius, Castrl- cum, 98 pnt.; le prijs St. Cecllla, Helloo, 96 pnt.; 2e prijs St. Jozef, Beverwyk,*91 pnt.; 3c prys St. Cecilia. Zwaag, 89 pnt.; 2e prys Accor- dando, Spierdyk, 89 pnt. De uitslag van het concours is als volgt: Derde afdeellng Harmonie: le prys Crescendo, Bovenkarsoel. dlr. P. van Westen, Zwaag. 357 pnt.; 2e prys St. Gregorius, Nlbblxwoud, dir. Evert Konlng, Hoorn, 322 pnt. Tweede afdeellng Fanfare le prys Laus Deo, Aalsmeer, dir. Chr. van *t Schip 339 pnt.; 2e prys Accordano, Spierdyk, dlr P. van Westen, Zwaag. 286 pnt. Tweede afdeellng Harmonie: I 2e prys St. Jozef, Beverfryk, dlr. P. Egger- I mont, Beverwyk, 328 pnt. Eerste afdeellng Fanfare: 2e prifa St. Greurius, Waarland, dlr. Jac. Beemsterboer, Waanand, 310 pnt.; 3e prys St. Cecllla, Helloo, dir. P. Kuys, Castricu^M 286 pnt. Afd. uitmuntendheid Fanfare: 2e prijs St. Aloysius. Castricum. dlr. P. Kuys, Castricum, 329 pnt2e prys St. CeclUa, Zwaag, dir. P. van Westen. Zwaag, 329 pnt. Afd. uitmuntendheid Harmonie: Viachberlcht Aangevoerd door 15 vaartui gen 800 pond lynaal 2332)4 cent per pond en door 40 vaartuigen 6500 pond koraal 1417 cent per pond. tunla, Oost-Indische-Kers en tientallen zaad- bloemen In bloei. Een nieuwe aanwinst is ook het laantje Be- gonldA, In sierlijken vorm aangebracht, door de firma Sluis en Groot uit Enkhuisen. Het bed met Lathyrus nadert met zyn prach tige pastelkleuren het hoogtepunt. Daar vlak by begint de in schelpvorm gezaaide Oost-In- dlsohè-Kers reeds zyn lichte en donkere tinten te vertoonen en klimmen de eerste bloeiende ranken al tegen het raas naar boven. Borders, taluds en perken vertoonen een ryke kleurenpracht (ook de Rozen beginnen te komen) en In den vyver vertoonen de Water- Lelies al hun fraaie bloemen. Men vergete by een bezoek aan Bergen aan Zee zeer zeker de bloemen en plantententoon- stelllng niet. nummer „Voorjaar" van .J&. CaecUla” (Onderdyk). Het verpUcht werk werd zuiver l De bezetting van de tenoren is nog w»t te strak. Ook in het vrije nummer liet de voor dracht nog al iets te wenschen over, nX al te letteriyke opvatting van de voordrachttee- 1 kens. „Zang en Vriendschap” te Wognum. (Dlr. K. Schipper). 'Behoudens wat scherpe vocalen een vry goede uitvoering van het verpl. num mer. Het Slaapliedje van Wlerts had zeer mooie momenten. Het klankgehalte van de tenoren en bassen kan in de forti nog lets be ll schaafder zyn. .Artl et Rellgionl" (Enkhulzen). Dlr. C. Hof. Technisch een zeer te waardeeren uitvoering van het verpl. koor. Er had wel wat gevoel- voUer over het algemeen gezongen kunnen worden. Als nummer naar keuze zong men „t Lied van de Zee" van Den Hartog, waarin veel goeds te waardeeren viel. Een koor met goede bezetting, waarmede nog veel valt te bereiken. „St. CaecUla" te Edam. Dir. GUnther. Dit bescheiden koortje wist het verpl. koor ver- diensteiyk uit te voeren. In „Onuitgezongen Ued" van Wlerts kon men zich muzikaler uit leven. De klank van de sopranen is echter te weinig klankvol en soms wat te scherp. St. Caecllla (Spanbroek). Dir. Joh. C. Stam. Verpl. nummer „Belofte" van Ol. Koop. Dir. Stam liet muzikaal zingen. Een enkele sopraan domineerde wat te veel, om. door een te sterk vibrato. _t Is lang geleén” van Wlerts werd, op een soms w»t wankel moment in de stemming, mooi gezongen. In totaal hier zéér beschaaf de koorzang. Helders Gem. Koor. Dir. A. J. Leeuwens. Ben goed koor, wat een zeer te loven uitvoering tat van het verpl. nummer, Jammer dat bet klankgehalte van de tenoren hier minder be schaafd was. Een séér goede keuze deed men met „Den Uil" van Diepenbrock. De overigens zeer mu zikale vertolking had wat de voordracht be treft, nog «rat meer den fijnen humor van den tekst kunnen betoonen. Op het einde was de stemming niet steeds rein. .JOe Stam. Verpl. Roeske. Na koren maakt natuuriyk een kwar tet een wel wat bescheiden indruk. Men kan waardeeren wat er goed was, maar over het algemeen leek ons de opgave wat te zwaar voor de heeren. Den Indruk „uitmuntendheid konden we nu Juist niet krijgen. Weet-Friezen” (Wognum). Dir. Joh. nummer „Goeden nacht” van H. M. de Koningin, tweede eere-prijs, Lauwer- Bisschop van Haarlem, en het Prov. Bestuur prijzen voor dit concours hebben geschonken. Hierna werd door allen het, Wilhelmus gezon gen. Aan H. M. de Koningin en Mgr. Huibers werden telegrammen van dank verzonden. De eerste eere-prijs wordt dus, medaille van H. Mde Koningin, tweede eere-prys, Lauwer- Deze buitengewoon geslaagde concoursdag, mede begunstigd door mooi zomerweer, Is ook voor de jubileerende zangvereeniging St. Cae- cilia en haar dlr. Jac. N. Al een onvergeteiyke dag geworden. Te één uur had de officieele ontvangst op het Gemeentehuis plaats van Hoofdbestuur, Jury, de veivchillende comités en de Directeu ren der vereenigingen. Hier werd het woord gevoerd door Jhr. A. L. v. Spengler, burgemeester van Noord-Schar- woude. Spr. schetste in uitvoerige bewoordingen de beteekenls van de zangkunst en wel in het bijzonder de beteekenls van St. Caecllla, de Ju bileerende vereeniglng1, voor het muziekleven te N.-Scharwoude. De vereenlglng heeft een succesvol verleden en spr. wenscht haar ook nog een roemryke toekomst. Verder werden woorden van erkentelykheld gesproken ten opzichte van de plaatselyke overheid door den Bondsvoorzitter, den hoer Splgt, en den voorzitter van t uitvoerend co mité, den heer Wilmink. Te twee uur begon de middag wedstrijd. Voor den aanvang van den middagwedstryd werd gesproken door den voorzitter van het uitvoerend comité, den heer Wilmink. Spr. heette allen welkom, inzonderheid den bemin den en gevierden pastoor Van Noord, dankt de kerkelyke en wereldlijke overheid voor den belangryken steun, ook in moreel opzicht aan dit concours geschonken. Spr. deelde mede dat ter dat er een ventverbod bestond en dat al het mogeiyke zou worden gedaan, om dit tegen te gaan. Spr. wees er op dat venten zonder vergun ning verboden Is en riep de medewerking in van bet publiek om niet meer te koopen of te geven. ET is in deze dertien jaar geen enkele vergunning gegeven. Alles wat geschiedt, gebeurt clandestien. Het voorstel van B. en W. om f 10.— voor een prys beschikbaar te stellen voor het zang- concours werd aangenomen met aanteekenlng dat de heer Barten tegen is. Op het verzoek van de R.K. Gymnastlek- vereenlglng D.V.V. om ’s zomers gebruik te mogen, maken van het gemeentelyk sportter rein wordt gunstig beschikt. Er mag echter geen zandspringbak worden aangebracht. Aan den heer P. Hemke, doodgraver, werd op zyn verzoek eervol ontslag verleend. In zyn plaats werd de heer E. Bos benoemd. Betreffende de Kerkelaan stelde de meerder heid van B. en W. voor, het onderhoud voor rekening van de gemeente te nemen, als ook het eigendom aan de gemeente komt. Verschillende leden uitten zich hierover. Daar dit voorstel niet erg enthousiast werd begroet, zullen B. en W. eerst in overleg treden met het Kerkbestuur om deze zaak tot een op lossing te brengen. By de rondvraag bepleitte de heer v. d. ABEELE het aanbrengen van een bord by de Oosterstraat met maxlmum-snelheld 12 of 15 K.M. en de heer KOOY het aanbrengen vari- borden met: Verboden te venten. De VOORZITTER zegt overweging toe. Dlr. Jac. Scholten. in deze afdeellng la geen verplicht werk voorgeschreven. Dit koor had gekoeen „De Leeuwerik” van Tlerie, en Vredes Hymne van Arnold Spoel. Behoudens de verdienstelijke momenten kan „Con1 Amore” heusch nog wat meer vitaler en met voordracht zingen. De uitspraak is ook nog niet geheel onaanvechtbaar. AMSTERDAM. 39 Juni. Veemarkt. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 406 Vette koeien, waarvan de pryzen waren: le kw. 5460, 3e kw. 4453, 3e kw. 36—43 per kg. alachtgewlciit, 65 Melk- en Kalikoeien 160310 per etuk. 131 vette Kalveren: 3e kw. 3848, 8e kw. 36—86 pv kg. levendgewlcht, 133 Nuchtere kalveren 58. 10 Lamineren 1013 per etuk, 408 Varkens: Vleeacb- varkens, wegende van 90110 kg. 4344, Zware varkens 3040. Vette Varkens 3788 per kg. elachtgewicht. 1 Paard. Overzicht Veemarkt Amsterdam. Runderen: aanvoer minder dan vorige week, handel zeer ge drukt, pryzen voor mindere soorten iets hooger. weinig eerste kwaliteit; melkkoeien: minder aan voer, zeer stille handel: vette kalveren: korte aan voer. stille handel hoogere pryzen; nuchtere kal- veren: weinig aanvoer, vlotte handel, constante prijzen; varkens: korte aanvoer, neer slechte hsn- I del. weinig vleeechvarkens. welke hooger in prys waren, overigens pryzen onveranderd: paarden: geen noteertngen. ALKMAAR. 39 Juni. Veemarkt. 66 vette koelen 135.00310. handel redelijk. 35 kalveren: graskat- veren 15.0023, vette kalveren 30.0075 per st.. 48«8 cent per kg. 80 nuchtere slachtkalveren 4.0014 per stuk, 168 vette varkens, zware, per kg. 33—37 cent. Handel goed. ALKMAAR, 37 Juni. N V. Elervelllng voor Holl. Noorderkwartier. Aan voer 1904X)0klpele- ren: 58-60 3.50—3.65, 60-63 3 56—3 80. 63-64 2 60 —3.88. 64-66 3.80—3. Bendeleren 3 10—3 30 BROEK OP LANGBNDIJK. 39 Juni. 16000 kg. Tomaten: A 8.009, B 10.10. C 6.90. CC 3.00 4.40. 385000 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 8.504.40, Drielingen 3—3.10, kleine 110—150, Bonken 3.50—3 60. 1650 boe Wortelen 350—4.30. 1575 stuks Bloemkool 3.10—6. AVKNHORN, 37 Juni. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktver. Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen; 6850 kg. grove Bchotsche 3.608.70. 192Oo kg. groote Schotacbe 44.10, 10500 kg. kleine Bchotsche 33.30 per 100 kg. Doorgedraald 89000 kg. middel en 3400 kg. Drle- BLOKKER, 37 Juni. ..Op Hoop van Zegen” Bloemkool 150—3 30. Kersen 33.00. Peulen 9 50 Bchotsche aardappelen: Bonken niet ver kocht. groote niet verkocht, drielingen 33.30, Kriel 1.00. Aardbeien 8.0016. HOORN. 37 Juni. Veemarkt. Geen aanvoer. HEM (Zulder-Kogge). 37 Juni. Aardappelen: groote Bchotsche 44.30. kleine idem 33.10, Bloemkool I 3—5.50. TI 3.00—4. Sla 50—80 cent. Peulen 5.0013, Doperwten 5.008, Tulnboonen 5.00. Slaboonen 23.00—38, Wortelen 4.00—7, Roo de kool 111». Kruisbessen 4450. Aardbeien 10.00—18. MEDEMBLIK. 37 Juni. Marktver. ..St. Joseph 4080 baal aardappelen: groote Mulsen export 135 1.40. Idem groote 32.10. Idem kleine 1110- OBDAM. 37 Juni. „De Tuinbouw" 31850 kg. Bonken 3.00. 103450 kg. groote aardappelen 4.00. 13350 kg. Drielingen 3.00. NOORD-SCHARWOUDE. 39 Juni. - aardappelen: Bchotsche Muizen 3.504.10. Idem groote 350—850. Drielingen 2.10—3.60. kMm 150150. 550 stuks Bloemkool 350—4 per lOOrt- Ivujwyê V. - 13. Alicante 71—75^0- dubb. Boonen 22. Snjjboo- Tomaten: A 0.®01.10, B OC 30—00. bonken 90 per etuk. rr. boenen 3337 per bak. deln« 38. bloemkool •tuk. Komkommer» 1—1.10 P?r Gemeenteraad De gemeenteraad vergader de Vrydagavond. Besloten werd ten behoeve van «ie gemeen- achappeiyke Llchtbedryven *n kasgeldregeljng aan te gaan groot f 2000. Vervolgens was aan de orde een adres van de afdeellng Langendyk van den L.T.B. en Ned. Tulndersbond met het verzoek, voor die tuin ders, die steeds in etagn bedrijf werkzaam zyn een steunregeling in Wet leven te roepen. Dat adres was In handen gesteld van B. en W. om prae-advles en dit prae-advies luidde thans af- wyzend. De heer DUIJVES erkende dat er bezwaren waren, maar spr. meende toch een mogeiyk- held te zien om datgene wat wordt gevraagd te verwezenlijken, desnoods via B. A. De leden van B. A. zouden b.v. een anderen dag zitting kunnen houden voor tuinders. De VOORZITTER: Er mag geen toeslag worden verleend voor uitkeering aan zelfstan digen. Spr. memoreert verbolgens dat steun wordt verleend en dat er een plaatselyke baggerre- gellng Is, waarvan ook door tuinders een ruim gebruik wordt gemaakt. Wethouder SCHRIJVER heeft ernstig over de zaak nagedacht, maar kan geen anderen weg vinden dan vla B.A. Willen de leden van het B. A. een anderen avond zitting houden voor de tuinders, dan zal spr. dit toejuichen. De heer v. d. ABEELE overweegt de moge- lykhekl van een commissie van tuinders naast het B. A. Deze commissie kan geval voor geval beoordeelen en aan het B A. haar adviezen voorleggen. De VOORZITTER: BA. is zelfstandig. Het adres wil een speciale uitkeering aan tuinders via de gemeente. Dit Is onmogeiyk. 't Is een zware stap naar het B.A. te gaan. Maar daar wordt gegeven naar behoefte en naar middelen. Daar geen stemming werd verlangd werd t voorstel van B. en W. aangenomen. Ingekomen was een adres van de Langen- Winkellers-, Nering- en Vakvereeniging. van de R.K. Mlddenstandsvereeniging ,De Hanze” en van de Chr. Middenstandsvereenl glng te Broek op Langendyk betreffende bet steeds toenemend aantal winkels en het te gengaan van het steeds grooter wordend aantal venters (meestal verkapte bedelaars). Wat het eerste betreft herinnerde de Voor zitter eraan, dat een dergeiyk wetsontwerp in de Staten-Generaal zal worden behandeld. Van gemeentewege behoeft hier niet ingegrepen te Na eenlge discussie stelde het bestuur voor, een fonds te stichten; elk lid betaalt 5 cent per jnaand, terwyi leder Jaar twee of drie leden by loting worden aangewezen. Degenen, die reeds aangesloten zyn by een retraltefonds, zyn niet tot deelname verpUcht. Na langdurige discussie bleken er geen per sonen aanwezig te zyn, die bereid zouden zyn voor het ophalen van de contributie, zoodat het onderwerp voorgoed van de baan Is. De Voorzitter deelde mede, dat de Hanze een verloting heeft georganiseerd ten bate van het Diocesane Voorschot-lnatltuut. Er zullen 30.000 loten k f 1.worden uitgegeven, terwijl vele prachtige prijzen beschikbaar worden gesteld. Ds afdeellng heeft 22 toten genomen voor f 20. De bedoeling is, dat de leden trachten loten te plaatsen. De Voorzitter stelde voor dat elk Ud 3 toten zou nemen in welk geval 10 boekjes ge plaatst worden. De heeren N. Baltus en C. Spil bleken nu reeds bereid de aanwezige loten te plaatsen. De Voorzitter wikte nog eens na- drukkeiyk wyzen op het mooie doel van deze verloting. Vervolgens werd besproken de oprichting van een Commissie van Bystand. Unaniem werd tot oprichting besloten en tevens vastgelegd, dat in voorkomende gevallen de geesteiyke adviseur zelf 2 personen zal aanwyzen, die hy voor elk afzonderiyk geval In de commissie wenscht te betrekken. Ter sprake kwam verder het al of niet mee doen aan de Mika-week, waarby de Voorzitter er op wees, dat succes voorspeld Is. De verga dering, althans het mee rondeel, bleek niet vóór deelname te zyn. Degenen, die wel mee willen doen, zullen zich naderTnet elkander verstaan. By de bespreking van kermisattracties werd besloten twee pryzen beschikbaar te steUen aan «le R.K.V.V. „Victoria”, ulj te loven aan de winnaars van qp kermis-Zondag te spelen voet balwedstrijden. By de rondvraag kwam de heer G. M. Bos op tegen het cadeaustelsel dat hier toegepast wordt. Verschillende zakenlui geven cadeaux waarin zy geen handel drijven, wat uit den booze geacht moet worden. De voorzitter was dezelfde meenlng toegedaan en zou ook liever zien dat men In dezen een meer christelijk standpunt wilde Innemen. Na langdurige discussie, waarby het geven van cadeaux een ntxxlzakeiyk kwaad genoemd wordt, besloot de vergadering het tegengaan van het cadeaustelsel by het Hoofdbestuur aanhangig te maken. Na meerdere besprekingen ging de Voorz. over tot sluiting, daarby de hoop uitsprekende dat men elkander zou kunnen vinden ten aan zien van De eerw. moeder Zellcia, overste van het Marlagesticht te Heemskerk, Is met Ingang van - - -- - - --- - - u Hese 63460 kg- -^rSkND. 3™unrw«17ên;^._*djr^. veilingen. Aardbeien 8—13. Champignon 0.901, nep 31 per kg.- 1.40. O 80—90. Poter» 7986. j loenen 88—40, II 75 oent per 100 (tuks. 39

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2