Broeder Theodorus gehuldigd STADSNIEUWS Gevoelens van liefde, hoogachting en DE MOTIE VAN ATTLEE D£ „OUDE BAAS" ALS FEESTVARKEN f „St. CaecHieT Namen» de straatjongens Apothekersnachtdienst Een uitstekènd leider A. S. V. V1CTR1X OFFICIEELE MEDEDEELINGEN OFF. MEDEDEELINGEN R. V. ALCMARIA EEN JUBILEUM Carillon-concert DE CIJFERS KLOPPEN UITSLAG AANBESTEDING BURGERLIJKE STAND Zomerpostzegels Geslaagd I 4 Hartelijke toespraken en een enveloppe Met 284 tegen 136 stemmen verworpen Training»wedstrijden Alkm. Wielerbaan AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN WIE NAM DE VERKEERDE FIETS? ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR Zitting meerv. strafkamer van 30 Juni DE PLANNEN DER 8-OCTOBER- VEREENIGING Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken DINSDAG 30 JUNI 1936 s s Deken Woensdag 1 Juli i Een bekentent» as Woensdagavond 31 alleen cleele p. Rengs eerde in den feesteling vooral den religieus tl li b tl Geen opoffering was broeder Theodorus te veel wanneer het de school of zyn leerlingen betrof; geen wonder was het. dat er al spoedig een hechte band ontstond tusschen hem en deze leerlingen. Bpr. bracht den Jubilaris daar voor namens de leerlingen harteiyk dank en hulde. door P. A. van Langen op 8.30—930. Preludium 't Liedje v. d. Smid •t Liedje v. d. Schilder t Looze Visschertje Mleke Andante Menuet Ave Maria Klein Moederke J. v. Hoof F. Andelhof Hullebroeck broeder Theodorus was voor ieder van deze iets onvergeteltfks geworden. Spr. broeder Theodorus harteiyk geluk G. v. d. Veluw J. Denyn J. v. Hoof Schubert Hullebroeck De Directeur van het Oem. Bureau voor So ciale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 1 Juli tot en met Dinsdag 7 Juli 1938 de volgende kleu ren bonnen geldig zyn: Oehaktbonnengroen met roode streep. Boterbonnen: rose kleur. De Directeur voornoemd. Donderdag: „Juffertje Blauwbaard". City: „Tarass Boulba”. Alle' dagen 7» uur. tt ge de tb D N< Dl ko ve de Zi en let va va mi lie we ge’ de eir 1 tal ze Jar 193 Da Zijl 800 bef Jar elg I voc liet lab lan nle voli ziei 2 gel: kor mo Blei het in was die E den van B regi neg geei ziet stai schi ven best te e aan digd dat hooi ..V Pret! ,4 gen, mets dat De en naar Oeoi de"\ bent koge Dc Geoi kiek was even aanwezig te kunnen zyn, om broeder Theodorus te huldigen en hartelijk te danken voor den steun, dien hy haar tijdens zijn lang verblijf in Alkmaar had gegeven. Dank zij dezen steun heeft zij het hoofd boven water kunnen houden en kunnen uitgroeien tot de vereeniglng die zij nu te. (Applaus). in een geestige .pZhulde en verklaarde, (gewoon groot genoegen >’n besten welstand voor Nadat het jongens-muzlekkorps Saint Louis hem voor huize „St. Louis” in de Nassaulaan een serenade had gebracht, verzamelden zien bovengenoemde personen in de groove zaal van het Gulden Vlies. De voorzitter van het huldigingscomité, de heer J. Wagenaar, heette allen aanwezigen har- telijk welkom in het bijzonder den leden van het eere-comité. Het verheugde hem. dat allen aanwezig hadden willen zijn om den „ouden baas” zooals broeder Theodorus in de wan deling vroeger werd genoemd, geluk te wen- schen met zijn schoon feest. Het Plaatselijk Comité heeft nog: 1000 postzegels van l'/2 cent, en 1800 postzegels Yfin 6 cent. De postzegels zullen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag as. worden verkocht aan een stand in het postkantoor, alhier. De postzegels zijn bovendien tot 15 Juli ax verkrijgbaar aan het postzegel-loket. De zegels zijn 5 jaar tfeldig. Voor de postzegels van iy2 cent betaalt men 3 cent, voor die van 8 eent een dubbeltje. Helpt het Comité s vp. van deze laatste zegels af. Nadat broeder Theodorus de belde sprekers hartelijk had bedankt voor hun woorden werd het woord gevoerd door den heer Schippers, oud-schoolhoofd te Alkmaar, die zich ten zeer ste gedrongen gevoelde den Jubilaris te huldigen op diens gouden feest. Het verheugde spr. bui tengewoon, dat broeder Theodorus na vijftig Jaar hard werken, zooveel dankbaarheid mocht oogsten. Ook spr. was dankbaar tegenover den jubilaris voor de vriendschap, dlehy van hem had mogen ondervinden en hij hoopte, dat broeder Theodorus nog vele Jaren, zy het op bescheidener voet, zou mogen werken, alvo rens ook hij uit het leven weggeroepen sou worden. (Applaus). LONDEN, 29 Juni. (Reuter.) Het Lagerhuis was stampvol. toen vanavond werd overgegaan tot de debatten over de vanmiddag door Attlee ingedlcnde motie, naar aanleiding van rit door minister Duff Cooper te Parijs uitgesproken redevoering. Op de regeeringsbank hadden plaats geno men Sir John Simon, die namens den afwe zigen premier Baldwin zou antwoorden, Neville Chamberlain en Duff Cooper. Attlee zeide, dat het aandringen op een zeer nauwe samenwerking tusschen de beide groote democratieën van West-Europa weliswaar zeer wenscbeiyk te (luid applaus), maar dat het iets heel anders te frases te gebruiken, welke In de pers kunnen worden geïnterpreteerd als een aanwijzing voor het verlangen naar «en nauw militair bondgenootschap. Duff Jooper heeft gewezen op het convenant van een „en tente cordiale", maar wees niet op hét conve nant van den Volkenbond als geheel. wy heb ben onze verplichtingen uit hoofde van net Volkenbondsconvenant en onze verplichting uit hoofde van Locarno. Verder te het ongewenscht, dat andere ministers zich mengen in de zaken van het Foreign Office. Sir John Simon, sprekende namens de re- geerlng, verklaarde, dat de indruk, dat Lmff Cooper naar Parijs te gegaan en er ecu rai- gelsch-Fransch militair verdrag heeft bepleit, geheel ongegrond te. Hy deed niets van dien aard. Spr. verklaarde, dat niemand, die do rede gelezen heeft, hem dat zou kunnen tegen spreken. Het schjjnt, aldus vervolgde Sir John, dat net verschil van meenlng voor een belangrijk deel te toe te schrijven aan het feit, dat weinig afgevaardigden de rede van Duff Cooper heb ben gelezen. Simon zeide, dat het wensebelijk te, dat Oroot-Brlttannië goede betrekkingen onder houdt met Frankrijk en dat deze onder alle omstandigheden moeten worden voortgezet. Tenslotte zeide Sir John, dat de deur niet te gesloten voor een mogelijke vreedzame over eenkomst met Duitschland. Het doel van onze politiek, aldus besloot Si mon, te bevrediging van den toestand in Europa. De motie van Attlee werd na uitvoerige de batten verworpen met 284 tegen 136 stemmen. Plotseling na deze tbespraak werd de saai gevuld met de vrooiyke muziek van een har monie. De muzlekvereenlging St. Cecilia kwam binnen, cm op haar wijze den Jubilaris te huldigen. Nadat de spelers waren uitge blazen, trad de voorzitter van de vereniging, de heer Jb. Groot, naar voren om te verklaren. dat bet St. Cecilia een buitengewoon genoegen nachtdienst 28 de daadwerkelijk aan deze actie deel te nemen. Het doet langs dezen weg een beroep op de da mes en beeren, die daartoe tijd en gelegenheid hebben, een paar uurtjes als collectant te wil len optreden. Wie iets voor het misdeelde kind over heeft, wordt vriéndelijk ultgenoodigd zich aan de volgende adressen aan te melden: mH* A. J. C. de Keyzer, Cabeljoustr 3; mej. A. fa. Tulp, Var. Houtenkade 39 en de heeren C. F. D. Kohnert, Stationsweg 118; J. Schoorl, Kei n. Singel 49. H. de Winter, Bergerweg 134; fa. Leerkamp Lyceumstraat 48. Omdat men niet goed wist welk geschenk men den jubilaris het beste kon geven, had men maar besloten de bijdragen van de oud- leerlingen in een enveloppe te overhandigen, opdat de jubilaris zelf kon bepalen, wat hij er mee wenschte te doen. Spr. eindigde met den wensch, dat het broeder nieodorus nog ve.e jaren gegeven zou mogen zijn te werken in her belang van de opvoeding der jeugd. (Applaus). en spontane hulde Hierop dged de jubilaris zijn intrede In de zaal, bij welke intrede de aanwezigen uit vol le borst het speciaal voor deze gelegenheid gemaakte welkomstlied zongen. Door een zoontje en een dochtertje van den heer Ren- neman werd broeder Theodorus een bouquet Noemen aangeboden. ïrmegr f 18078; Gebr. B oekel, *t J. van Rlel en E. Nannlngs, Hoorn De heer V. Keysper huldigde Broeder Theodorus namens de straatjongens enSt. Nicólaas De 8-Octobervereeniglng, die dit jaar haar 75-Jarig bestaan zal herdenken, te voornemens by deze gelegenheid met iets bijzonders voor den dag te komen. In een gisteravond onder leiding van Mr- C. J. de Lange gehouden vergadering van bestuur en feestcommissie, werden de diverse commis sies geïnstalleerd. In beginsel werd besloten dit jaar een Oos- terschen optocht te houden, waarvan bijzonder veel werk gemaakt zal worden. De vraag werd overwogen, om evenals van ouds. weer een of meer cabaretvoorstellingen te geven, hetzij ln de Korenbeurs die daarvoor geschikt zou worden gemaakt hetzij in de schouwburg zalen. Voor de leden der vereeniglng zullen die voor stellingen dan gratis toegankelijk zijn. Waar de Groote Kerk op 8 October reeds aan een zangkoor was toegezegd, kon de Vereeni glng voor haar leden hier niets organteeeren. Wel gevoelde men voor een balonnenwedstrijd voor de kinderen, waarbij er naar gestreefd zal worden dat de kinderen klasgewjjs onder leiding van den onderwijzer de balonnen in ontvangst, kunnen nemen. Opgewekt werd tot zoo groot mogelijke deel name van de buurtverenigingen. Waar deze plannen echter nog slechts in een stadium van voorbereiding verkeeren, zullen nadere mede- deelingen later volgen. Naar aanleiding van wat wy in ons raads- overzicht schreven over de voordeeien van het koopen bij de groentedistributie, maakt men er ons opmerkzaam op, dat de cijfers toch wel kloppen. De opgegeven prijsverschillen van 1% tot 714 cent, zouden n.l. zjjn per pond, terwijl wij gemeend hadden per K.G. Wl) nemen van deze verklaring gaarne acte. Broeder Theodorus zei dankbaar te zijn, wijl de H. E. Deken, ondanks diens drukke werk zaamheden, toch op z’n feest aanwezig had willen zijn en verder voor de woorden, welke deze tot hem had gesproken. Woensdagavond zullen wederom belangrijke trainingswedstrUden worden gehouden De nieu welingen rijden sprlntwedstryden en de 50 renden om den A. W -beker, terwijl de onaf- hankelljken en amateurs den klassementwedstrljd rijden over 80 ronden eveneens om den A. W.- beker en een koppelwedstrijd over, vermoedeiyk, 200 ronden. Deze wedstrijden beloven dus zeer interessant te worden. Onze plaatsgenoot de heer J. Schokker, werk zaam aan de inspectie 2e afdeellng, te geslaagd by het kortgeleden.gehouden examen voor ad- jur.ct-commies rijksbelastingen (le gedeelte). Overleden: Pieter Koppes, weduwnaar van Adriana Verkooijen, oud 82 jaar. fiamens 't vroegere onderwijzend personed sprak de heer W. Vermeulen Gisteravond hebben de vroegere leerlingen, de oud-leden van Saint Louis en vele vrienden uit alle kringen van onze stad broeder Theo dorus, den in Alkmaar tijdens zijn tienjarig verwijf 200 populair geworden overste van de congregatie van Oudenboech, hartelijk gehul digd met z’n gouden kloosterjubtleum. Op 8 Juni 1936 te bij de politie aangifte ge daan van de vermissing van een zwart heeren- Vjjwiel met grijs celluloid stuur, terugtraprem. Met rijwiel te geel gebiesd. Hiervoor in de plaats is blijven staan een hee- renrijwlel, gemerkt Shackleton, met zwart cel luloid stuur, imitatie Terryzadel, lantaarn en bagagedrager met gummiriemen. Zeer vermoedelijk heeft hier een verwisseling van rijwiel plaats gevonden en wordt cle eige naar van het Shackleton-rijwiel verzocht zich aan de politie bekend te maken. P. F., venter te Enkhulzen; verduistering; 4 maanden gevangenisstrafUitspraak 1 maand gevangenisstraf. J. v. d. S., electriden te Den Helder; zeden delict. Uitspraak: 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. W. B., bollenkweeker te Uitgeest; brand stichting. Etech 1 jaar gevangenisstraf. Uit spraak: onderzoek geschorst. A. D hooger beroep van het OM. Inzake vervalsching bankpapier. Vonnis kantonrech ter: vrijspraak. Etech f 25.of 10 dagen. Uit spraak: f 5.of 1 dag hechtenis. N. S„ bollenkweeker te Zwaag; hooger beroep vonnis kantonrechter luidende f 80.of 40 da gen, Inzake kweeken zonder teeltvergunning. Etech: bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter. Uitspraak: conform. J. A. en P. J. B. te Berkhout, tuinder; hooger beroep vonnis kantonrechter inzake vtechstroo- peri), resp. f 50.of 25 dagen en f 30.of 15 dagen. Etech: bevestiging van het vonnis van de kantonrechter voor J. A. en f40.— of 30 dagen voor P. J. B. Uitspraak: bevestiging von nis kantonrechter. J. E-, los arbeider te Bovenkarspel; zeden delict. Uitspraak: 3 Jaar gevangenisstraf. St. Cecilia, die onder leiding fi tweeden dirigent, den heer A. een vrooiyken marsch ten beste. Eestoelte werd hierop beklommen r Th. Hout, hoofd der katholieke 01 aan de Molenbuurt, die sprak >r van het eere-comité. Bpr. zei, \Was gewerkt om broeder Theodorus Het weric te aan de laagste inschrijvers op gedragen. Glas en verfwerken: .Hoogste inschrijver: C. Hemmer te Wognum met f 956; laagste in schrijver P. de Boer te Obdam f600. De gunning hiervan te aangehouden. Zaterdag j.l. werd door architect D. 8. de Boer van Alkmaar, aanbesteed het bouwen van een fabriek met woonhuis te Baasdorpermeer (gem. Berkhout). Ingeschreven werd als volgt: T. Dekker, Hoorn, f22929; J. Schutte, Zaan dam. f22222: G. H. Geus. Helder, f22000: D. Veul, Schagerbrug, f21900; G. Kuypers, Hoog woud. f20640; W. Uiterdijk, Wleringerwaard f20291; K. Bakker. Bobeldijk. f20197; 8. Rood, Zwaagdijk, f 19990; De Koning en Wit, Wognum, f19666; P. Faus, Nieuwe Niedorp, f19660; J. Bruin, Bobeldijk, f196000; E. Appel, Wognum, f 19400; N. Groot, Berkhout f 19334; J. Lan- gerete. Berkhout, f 19330; P. Klok, Berkhout, f 19325; G. Vertelman, Wervershoof, fgg 19300; Henselmans, Noord-8charwoude g 19187; T. P. Vertelman, Wervershoof, f19029; Fa. Ko«m de Jong, Medemblik f19000; O. Hamstra De Rijp f18925; J. J. Feyen, Heiloo, f18747; B. Giling, Zulflei Veld, f 16884; Met een lang zal hij leven en een kort dank woord van den heer Wagenaar tot alten, die op eenlgerlei wijze tot het welslagen van deze huldiging hadden bijgedragen en tot de leden van het eere-comité voor hun bereidwilligheid daarin zitting te willen nemen, werd het offi- cleele gedeelte gesloten. De genoodigden, hoofdzakelijk oud-leerlingen en oud-leden van 8t. Louis, bleven hierna intiem bijeen. Zondag hebben de Alcmaria-renners de laat ste etappe verreden en hierin heeft G. Oukes ge zegevierd. In de C-klasse werd over een afstand van 27 6/10 K.M. 44 min. gereden door J. Frijn, wat een gemiddelde te van ruim 36 K.M. Dit te voor een C-klasser een mooie prestatie. Uitslagen A- en B-kl„ 92 K.M.: 1. G. Oukes; 1. A. Bosma; 3. J. H. Mulder; 4. C Kullen boer; 5. J. Martin; 6. G Greuter. Nadat de Jubilaris was gezeten zei de heer Wagenaar het een groote eer te achten den Jubilaris namens allen welkom te mogen heeten. Het was de wensch van de oud- leerlingen van broeder Theodorus hem hartelijk te kunnen huldigen met zijn gouden kloostet- Jublleum. Allen konden hier niet aanwezig zijn, omdat velen ver van deze plaats af woon den, soms zelfs ver over de grenzen van het vaderland. Spr. wenschte den Jubilaris namens de oud-leerlingen van harte geluk met het heuglijke feest. Allen hadden nog dierbare herinneringen aan den schooltijd bij broeder Theodorus. Spr. herinnerde aan de moeilijkheden bij de oprichting van de M.U.L.O.-school, toen de leerlingen tijdelijk waren ondergebracht in de Waag en^teetr-daar- in den winter niet kon- den uithouden van de koude, totdat zij. na eerst nog ondergebracht te zijn in de school in het Vlctorlepark, waar ’t wel warmer maar' overigens niet veel laeter was, eindelijk konden verhuizen naar den NieuwlandersllngeL De heer v. Keijsper had broeder Theodorus in allerlei toonaarden hooren huldigen, maar er was toch iets geweest, dat spr. had gemist. HU sprak namens niets en niemand, want in den tijd van broeder Theodorus Alkmaarsche janen behoorde spr. tot de straatjongens, die achter St. Louis aanliepen. Hetgeen spr. gemist had was de hulde van deze straatjongens en van heeleboei andere Alkmaarders, die De H. E. Deken Rengs verklaarde dat aan broeder Theodorus de hoogste eer was beweeen, die bewezen kon worden. Men noemde hem nimmer overste, doch alleen broeder Theo dorus. Dit wilde zeggen, dat hjj heel z’n leven waarlijk broeder was geweest, vijftig Jaar lang. Het religieuze leven vraagt vele offers, maar broeder Theodorus had ze alle gebracht. Hij scheen te behooren tot diegenen waarvan gezegd wordt: ze hebben niets en ze beschik ken over alles. Het had spr. goed gedaan, dat den jubilaris zooveel dankbaarheid betoond werd, want niemand wordt eerder vergeten dan een priester en een broeder, terwijl een mensch toch zoo gevoelig is voor een beetje dank. Spr. hoopte, dat het broeder Theodorus, om met zijn eigen woorden te spreken, eens ge geven zal zijn in den Hemel in een dikken foliant te bladeren, waarin al zijn goede wer ken staan opgeschreven. Men schrijft ons: De ver eeniglng „Zorg voor de leerlingen en oud-leerhngen der School voor Buitengewoon L. O. te Alkmaar bestaat 10 jaar. Oorspronke lijk ópgericht met het doel om zwakke kinderen van de school voor BL.O. naar een speciaal koioniehute te Ede te zenden, zijn in den loop der jaren de werkzaamheden der vereeniglng uitgebreid met de verzorging van avondonder wijs voor oud-1.1. en het explolteeren van de bekende Nazorg-Arbeidsinrichtlng. Maar de uitzending blijft het voornaamste doel en om het 10-jarig bestaan op een waar dige wijze te vieren had het bestuur zich voor gesteld dit Jaar nog drie kinderen naar Ede te sturen, boven de ses, die reeds in het voorjaar van die gezonde omgeving genoten hebben. En deze drie hebben het hard noodlg, want zy heb ben kort geleden een ernstige ziekte doorstaan. Wie zelf kinderen heeft zal wel kunnen begry- pen, dat de ouders van deze drie heel graag nun kinderen weer gezond en sterk zouden zien. Ook het bestuur zou niets liever wen- schen. maar u voelt net al aankomen.... de financiën I Voor de uitzending ontvangt de vereeniglng geen subsidie van de gemeente. De opbrengst van de contributie der leden, is altijd voldoende geweest om 4 tot 6 kinderen te kunnen helpen Nu heeft u zooeven al gelezen, dat in het voorjaar reeds een uitzending heeft plaats ge had, met het onvermydeiyke gevolg, dat de kas leeg is. Dit is tegenwoordig geen zeldzaamheid by vereeniglngen en een mensch raakt er aan -gewend. Maar in ons geval roepen wy toch uw mede gevoel voor deze drie kleinen in. wy willen het werk doeh, helpt u ons met een kleine gift. wy houden op 3 Juli een speldjesdag. Stelt 1e vereeniglng in staat haar 10-jarig bestaan op deze manier te vieren. wy zyn u dankbaar voor de geringste gave. Laat 3 Juli voor ons een werkeiyke feestdag worden. Koopt een speldje’! Het bestuur weet, dat velen bereid zyn ook f 16277. Bovengenoemde vereniging heeft Zondag 28 Juni deelgenomen aan den grasbaanwedstryd te Behagen. De renners hebben zich kranig gehouden. De renner Plet Zandvoort wist be slag te leggen op den eersten prys In den Om- nium-wedstryd voor amateurs en W. Visser wist den tweeden prys te bemachtigen In de afval-race voor nieuwelingen. W. Harms had recht op den tweeden prijs in de jacht-race, maar door een abuis van de Jury Werd hy op de vierde plaats gezet. Verder wisten de junio ren nog enkele pryzen te behalen. Ottenbros had eersten prys, J. de Bruin tweeden prys en Wester derden prys. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in het Ge meenteblad van Alkmaar nr. 1531 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 2 April JJ. waarby is vastgesteld een -erorde- ning tot wyziglng der algemeene salarisveror dening voor de ambtenaren, betrekking heb bende op het salaris van de stadsvroedvrouw. Deze verordening is heden afgekonolgd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre- tarie ter lezing gelegd, zy is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrygbear. Alkmaar, 30 Juni 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Broeder Theodorus zei het aangenaam te vinden, al die bekende gezichten hier weer eens by elkaar te zien. Hy had er tegen op gezien voor feestvarken te moeten fungeeren, het was immers niet zyn eigen werk, dat hy bet vyftig jaar volgehouden had, maar het werk van den Oever van alle gaven. Nu het echter zoon beetje aan den gang is, begon hy er plezier in te krygen. Dit was een oprechte bekentenis. Het deed hem echter hierom deugd, omdat hy, die zoo dikwyis ontevreden over zich zelf was geweest, aan het eind van zyn leven onder groot gelach verklaarde spr. z’n feest een soort fatsoeniyke begrafenis te vinden toch nog kon zeggen, dat hy biyk- baar wel iets goeds gedaan had. Bpr. dankte den heer Wagenaar voor diens eenvoudige en harteiyke woorden en hoopte, dat allen een prettlgen avond zouden hebben. (Applaus en lang zal hy leven!) De heer W. Vermeulen, die namens het vroegere onderwyaend personeel sprak, stelde de vraag, waarom men den Jubilaris zoo wilde beleesten. Het antwoord daarop was volgens spr. waarschyniyk, omdat men een behoefte gevoelde broeder Theodorus nog eens een keer in z’n midden te hebben en hem te danken voor alles jvas hy deed. Spr. van zyn kant dankte den jubilaris namens de oud-collega's voor hetgeen hy voor hen geweest was. Spr. herinnerde aan verschil lende feiten uit vroegere Jaren en prees dien Jubilaris als een uitstekend leider en een voor treffelijk gastheer en als een man, die alles voor de school over had. Spr. hoopte, dat broeder nieodorus nog vele jaren zou mogen werken in denzelfden geest als hy tot nu toe gedaan had. De heer D. Geels sprak namens de ouders van de leerlingen. Spr. zei, dat er in den regel meer bewegingen ontstonden om crltlek op iets uit te oefenen dan om iets te prijzen. Tot deze laatste beweging behoorde -ongetwyfeld de hul diging van dezen avond. Spr. achtte het goed gezien van het huldlgingscomité voor deze hul diging ook de ouders uit te nood 1 gen. Immers, ook de ouden hebben reden te over dankbaar te zyn tegenover broeder Theodorus, die de jeugd tucht, genegenheid en respect wist by te brengen en de droge leerstof wist te veranderen in een prettlpe onderhoudendheid. Maar niet omdat hy den leerlingen zooveel offl- kennls had bygebracht, maar vooral omdat hy zyn taak verder had uitgestrekt en den ouders een steun was geweest by het op voeden der kinderen tot goede en brave men- schen en tot kerels van stavast.‘-Hiervoor paste hulde, erkenteiykheld, hoogachting en dank baarheid. (Applaus). C-kl. 37 K.M.: 1. J. Fryn; 2. de Boer; 3. P. de Vos. De successen op de Wieringer baan waren dit maal niet zoo groot al hebben de renners zich duchtig geweerd In de Voorwedstryden lieten alleen W. Wou ters en W. Frank goed werk zien. W. Wouters werd op keurige Vyse 3e In den sprint achter den snellen Wieringer Hegeman. W. Frank won op fraaie wyze de klassement- race voor Amateurs en onafhankeiyken. In den koppelwedstryd voor Amateurs werd Jh. Schipper met zyn Wieringer maat 2e, door dat hy in het laatste klassement net 1 punt meer wist te winnen. In den Koppelwedstryd voor Amateurs heb ben W. Frank en KI. de Vries samen gereden en eindigden op de 2e plaats. Jan Groot en Henk Bol kunnen ook op een goeden wedstrijd terug zien. Jammer was, dat J. Groot 5 maal in aanraking kwam, in dezen koers, met bet harde beton der baan, daar hy anders zeker nog wel enkele punten meer had verza meld. J. Derksen en J. Pronk eindigden op de 5e plaats. Volledige uitslag, afstand 60 KM.: 1. J. Kuiper en O. Klink; 2. de Vries—W. Frank op 1 ronde; 3. Brlsee—Lodewyks op 1 ronde; 4. H. Bol—J. Groot op 1 ronde; 5. J. Derksen—J. Pronk op 2 ronden; 6. Hellemans—Sundert op 2 ronden; 7. Kuistennan—Gageldonk op 2 ronden. dezen avond te kunnen bereiden en dat alles zoo goed was gegaan dank zy aller spontane medewerking. Spr. achtte het goed gezien van de congregate te Oudenboech broeder Theodo rus als pionier naar Alkmaar te zenden. De groote zin voor humor van den jubilaris heeft In al die Jaren menige donkere wolk ge- gevaagd en menige moeiiykheld uit den W geruimd. Hy was gezien onder alle rangen van de bevolking. Spr. wenschte broeder Theodorus van harte geluk met zyn gouden feest, dankte hem voor alles wat hy hier in Alkmaar gedaan had en wenschte hem geen rustlgen ouden dag toe, want rust was den Jubilaris volkomen vreemd, maar nog vele gezonde Jaren, waarin hy zyn werkkracht ten beste zou kunnen geven. Op voorstel van spr. werd door de aanwezigen an „Lang zal hy leven" aangeheven. Broeder Theodorus dankte den heer Hout voor zyn vrlendeiyke~~Woorden en de aanwe zigen voor hun gezang. Men had gezongen: ..Hy leve hoog". Spr. hoopte, dat het waar zou zyn. dat hy eenmaal Hoog zou leven in eeuwigheid. Op Woensdag 8 Juli a.s. zal de jaariyksche tocht met de Ouden van Dagen weer plaats hebben. Spontaan werden reeds verschillende toezeggingen gedaan, zoodat het doorgaan van den tocht wel vaststaat. Alleen gaat het er nu om of er nog oudjes thuis moeten biyven. Dit laatste hangt af van de beschikbare gelden, want we zullen ook dit Jaar weer au to-bussen moeten huren, want de thuiszittende oudjes moeten dit Jaar toch ook mede. zy. die vorig Jaar niet medegingen, hebben echter de voorkeur. Men kan zich voor deelname aan den tocht opgeven by den Armenraad, tot en met Vrij dag 3 Juli a.s.; dan wordt de opgave gesloten. Auto-bezitters, die een aardig plan voor den tocht mochten naar voren willen brengen, zullen ons daarmede een groot genoegen doen. Om half twee wordt afgereden van de Kruis laan; ulteriyk zeven uur is men weer terug in Alkmaar. Een groot aantal circulaires Is uitgezonden; wie wil helpen hetzy door een gift In natura, hetzy door een gift in geld, hetzy door het be schikbaar stellen van een auto, zende hiervan liefst voor Zaterdag a.s. bericht aan het bureau van den Armenraad, Doelenstraat 30 boven. Lyn 1Hilversum I. Lyn 2: Hilversum II. I4jn 3: Keulen 8—8.45, Normandtë 8 45—10.06, Keulen 10.05—11.20, Parijs R. 11.20—1240, Keu len 12.20—13.20, Brussel VI. 13.30—1345, Keulzn 13.35—14.50, Parijs R. 14.60—1740, Brussel Fr. 17.20—1840, Keulen 1840—20.20, Parys R. 2040 —21.06, Keulen 21.05—2240, Brussel VI. 2240— 22.40, Boedapest 23.4023, Keulen 23—24. IA)n 4: Brussel VI. 8—9 20, Lond. Reg. 1046— 11.35, Droitwich 1145—1545, Lo^d. Reg. 1546— 1745, Droitwich 1745—1840, Keulen 1840—1840, Droitwich 1840—19.06, Brussel VI. 19.06—1945. Droitwich 19.35—21.50, Weenen 2150-2240, Droitwich 2240—23.05, Lond. Reg. 23.06—34. altyd zoooveel plezier hadden gehad van de vrooiyke muziek van St. Louis. Spr, dankte daarom namens deze groep van ingezetenen broeder Theodorus, die zoo voortreffeHjk het woord in de practyk bracht: dient den Heer in biydschap. Ten slotte deelde spr. onder groote hilariteit nog mede, dat hy een brief uit Madrid had gekregen van St. Nlcolaas, waarin hy verzocht werd broeder Theodorus te danken voor den voortreffeiyken geest, dien deze op de Alk maarsche jongensscholen had geschapen. (Applaus). Als laatste spreker trad db heer D. Wortel op, die den Jubilaris huldigde namens de oud- leden van St. Louis. St. Louis kon het als een uitverkiezing beschouwen broeder Theodorus tot leermeester en oprichter te hebben gehad. Bpr. haalde verschillende oude herinneringen op uit de vervlogen Jaren en zeide, dat de oud- leden veel gevoelens van dankbaarheid in zich hadden ten opzichte van den Jubilaris, die met z’n korps het goede oude Alkmaar zoo veel prettige oogenblikken bezorgd had. De persoon van I- oud-leden wenschte met zyn feest. Aan het slot dankte broeder Theodorus allen nog eens harteiyk. Ef waren zeer veel sprekers geweest, die wellicht veel hadden overdreven, omdat men by zulke feestelijke gelegenheden graag veel goeds wil vinden, waar maar wei nig goed aanwezig is. Maar toch had dit alles hem buitengewoon veel goed gedaan en hy dankte daarom de sprekers nogmaals voer hun harteiyke woorden. Uw aanwezigheid, aldus zei broeder Theodorus tot de aanwezigen, heeft my buitengewoon vereerd en ten zeerste geroerd. Broeder Theodorus di speech voor deze spontaj dat het hem eenbuijMy deed St. Cecilia hem te zien. Hierna geff stond van Mannes, n Het spre door den 1 jongensschl als voorzlti dat er han lUIIKIItIlllllll De nachtdienst wordt in de week van 28 Juni tot en met 4 Juli waargenomen door de apotheek van Dr. Hartong van Ark, Langestraat 1. r t SS VS re n z! n k 751.6 te Shields. VERWACHTING: Zwakke tot matigen Zaid-WeetelVke tot Zuidelijken «rf Zuid- 3o»teHJken wind, half tot zwaar bewolkt, lijdelijk opklarend, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, iets ivarmer overdag. Zen op vjn. 4.43 ouder sun. 948. Licht op njn. 943. Msuui op vjn. 5.43 onder vm. 1.12 Volle Maan 4 Juli.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 10