om Zijn Amsterdamsche jongens huldigen Br. Theodoras S T AD S N I E U W S „Oudste lichting” vereenigd roeder Theodorus Alkmaar, 2 Juli REUNIE NA DERTIG, VEERTIG JAREN HOOGHEEMRADEN BIJEEN FEESTEL. BIJEENKOMST LEERLINGEN ST. LOUIS Weerbericht Gemeenlandshuis wordt verbouwd Film Een ontdekking van Anna Pavlova Apothekersnachtdienst UITSLAG VEILING PLAATSELIJK CR1SIS-COM1TÉ Zilveren jubileum Verbouwing Gemeenlandshuis Chocolaterie Lido BURGERLIJKE STAND FM Drukbezochte receptie in Broederhuis Pastoor Alink vertolkt de gevoelens Salarisverlaging van vyf pet. over de geheele linie Als de jubilaris den kring rond gaat, is het of de tyd heeft stilgestaan HOOGTIJ-DAGEN VOOR DE SCHOOLJEUGD AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN INDISCH BALLET MENAKA MET HINDOE-ORKEST DONDER JULI 1936 BADHUIS „HET WITTE KRUIS” „Niet alleen een succesvol onder wijzer, maar ook een map, die zyn leerlingen aan zich wist te binden” HET „ZOMERBAD” GEREED t te Ia Csiziii. VBUDAO 3 JULI I: Maar c'.eele basis nemen als van jongensaard verloochent we -e» De gouden jubilant v - l^CrZrC Woei café te staan. Hierna sluiting. Begroet door een hartelUk applaus en het singen van een welkomstlied, trad de gouden jubilaris door de rijen der jongens van sljn school. Bü hem voegden zich Pastoor Lagerweü en zün kapelaans, de heeren Nagel en Smit van het schoolbestuur «o familieleden van Br. Theodorus. De Eerw. Broeder Arsenlus, hoofd der Mulo- school, opende de feestelijke bijeenkomst met de jongens te wljsen op de beteekenls van het gouden jubileum, dat thans wordt gevierd en dat ook en vooral aan de jeugd iets beeft te zeggen. Zijn eerw. herinnerde aan den Jon«- De samenkomst voor deze huldiging was als een spontane réunle, waarbü velen elkander veor het eerst na de schoolbanken, weer te rugzegen thans als mannen, in de middag, hoogte van het leven, vooraanstaande in het zakenleven, menschen van naarn en reputatie Broeder Theodorus ging daarna den kring van zl)n oud-leerlingen rond, hun allen de hand drukkend en in vlot herkennen zich herinne rend naam, gezicht en gewoonte van den leer ling van voorheen. Binseesp Harmonie: Van Dinsdag tot en met Donderdag: „Juffertje Blauwbaard". City: „Tarass Boulba”. Alle dagen 790 wr, De van door hei 1 en bü en 178 I dar 2 voc dee Ko op var ken hor 1 VOO 3 vas hor Ou< L VOO M waa g b-rel dam E dorp D< pen f aan g. zü I tevii huis' en z als 1 mak liern I De eeni| sche doen opge als 1 koch A VOO sen B*. v. c Koi Gro Hoe Mul ster G ken A ma van ste lichting" Spoorweg Maatschaj te Egmond aan den een rijwielpad en van diverse personen Dit weerzien gaf tot aardige tooneeltjes aan leiding. waarbij de kale hoofden en grijze sla pen van hen, die ook eens Jüngllnge waren ,jnit locklgem Haar”, het dankbare voorwerp ling uit het Evangelie, wien Christus vroeg Hem te volgen. De jongeman echter schrok terug van het hem gevraagde offer. Br. Theodorus heeft sljn zware offer ge bracht, maar moeilüker dan het aanvaarden was bet volhouden, het volharden tot het ein de, al die 50 lange jaren. Een leven vol arbeid is het geworden, een werkkracht, gesteund door den geest des gebeds. De acht de I goed Het pracl De Schr doen heett heer van aan» len 1 Da heeft geble waar i vallei Na lijks geval varer fc het 1 eeni& E etc. i feestelijkheden bü gelegenheid het gouden klooster jubileum Broeder Theodorus. De „oud- van hen. die in al die jaren door Broeder Theodorus zijn gevormd, toonde door een groot* opkomst, hoe de jubilaris méér voor hen beteekende dan een ver vaagde schoolherinnering alleen Voorgesteld werd hierna het Gemeenlands- huls te verbouwen, aangezien de beschikbare werkruimte voor het soms omvangrijke perso neel te klein was. De koeten van deze verbou wing zouden in totaal rond ƒ8000 bedragen. Dit voorstel werd zonder discussie of stem ming aangenomen. De aanbesteding zal onder - hands geschieden. Aan de orde was nu een voorstel tot verla ging van de jaarwedden van de leden van het r College van Dageljjkach Bestuur, van secreta ris, penningmeester, ingenieur en overig amb- telljk personeel, met uitzondering van twee wegwerkers, omdat zij bij een verlaging var hun salaris minder zouden verdienen dan het losse personeel, hetgeen onbillük werd geacht De verlaging sou over de geheele linie 5 pet. bedragen Verder werd voorgesteld bet presen tiegeld van de Hoofdingelanden en hoofdin- Welanden plaatsvervangers te verlagen van IJ tot ƒ1250 per vergadering. De rüwielvergoedlngen voor sommige leden van het personeel zouden worden verlaagd var ƒ50 tot ƒ30 per jaar. De beer Ham trok een vergelijking tusseben Het aantal aanvragen om mede te gaan met den autotocht overtreft reeds de beschikbare plaatsen. Wie ons financieel wil helpen om een of meer bussen te huren, ofwel lijn aato beschikbaar wil stellen, aal ons een groot ge noegen doen. Dan trad pastoor H. Alink naar voren om bü dit prachtig jubileum namens de oudste groep der oud-leerlingen een hartelUk woord te spreken. Het is wonderlük, zoo selde de zeereerw. spr., dat wü ons ondanks de 40 jaar, die voorbü gingen, nog zoo goed kunnen herinneren. Dat zegt wel iets. Immers de goede herinneringen bewaart men het best in het teven. Zoo beu gen wü ons de heerlüke jaren, vroeger bü U in de klas, den prettigen omgang tusscher. on- derwüser en leerlingen, de practlsche wenken, die in het latere leven zoo te stade zouden komen. En de belangstelling van Broeder Theodorus volgde zün oud-leerlingen ook op hun verdere loopbaan, waarbü hü zich opnieuw betoonde den model-rellgleuaen onderwlfzer.De jubilaris beeft de vruchten van zijn werk 'mogen zien. Hier staan nu flinke huisvaders, mannen van het leven; priesters, onder wie Mgr Th. J. Plchot. vlcarls.generaal van den Bisschop van Haarlem en jtet aanwezig de Hoog eerw. heer J. C. v. Wywlel. deken van Hoorn. Als feestgave der oudste oud-leerlingen kon pastoor Alink mét toestemming van den Algemeen Overste van den jubilaris hem een reis aanbieden naar Lourdes. HartelUk dankte Boeder Theodorus. getrof fen door de groote opkomst van zün oudste .Jongens”, hier een phalanx van katholieke mannen. Dat hü aan de vorming van des* menschen had mogen meewerken en dat men dat thans wilde erkennen was hem een bij zondere vreugde en als oude man nu een voldoening, die moed en troost gaf voor den grooten stap naar de eeuwigheid. Erkentelük was de jubilaris voor dese büeehkomst, voor deze hulde, welke in den levensavond zoo goed kan doen, en vóór alles voor de hartelük- held en sympathie, hier betoond. Getrouwd: Gerardus Wolvers en Petronella Berkhout. Pieter Pover en Geslna Maria Brenner. Jan Busch en Martinne Maria Elisabeth Vogelpoel Geboren: Prederik Johan, soon van Johan van Doorn en TrUntje de Boer. Jan, soon van Jan de Does en Oeertruida Hendriks Dik- keboom. Onder een hartelüken lach en een vroplük woord verborgen de meesten een oogenbllk van ontroering tijdens dit persoonlük weer zien. waarbü het een oogenbllk was of de tüd, al die 30 tot 40 jaar, had stilgestaan. Het is ons een büzonder genoegen te kunnen berichten, dat deze wereldvermaarde danseres met haar groep ook in Alkmaar zal optreden en .wel op Maandag e Juli in den Sted. Muziek- tuin. (Bü ongunstig weer in den schouwburg „t Gulden Vlies”). Wü zün overtuigd, dat onze lezers deze Hiding met belangstelling zullen vernemen. Wie is Mena ka’ Menaka (Leila Sokhey) is van oerouden adel en mocht vol- tens traditie niet in het openbaar optreden. Anna Pavlova had het voorrecht op haar laat ste tournee door Indlë aan het hof vu Indi sche vorsten deze schoone danseres ter sten dansen. ZU was door de natuurlüke gratie en verfüning eener eeuwenoude danskunst zoo ge troffen, dat zü al haar Invloed aanwendde om het mogelük te maken, dat voortaan Menaka In Indlë ook in het openbaar optrad en dat zü Europa van haar onnavolgbare danskunst kon laten genieten. Op Anna Pavlovas initia tief heeft Menaka haar dansgroep gevormd en hiermede groote reizen ondernomen. Europa zap Menaka eenige jaren geleden alleen als solo-danseres met haar partner Nllkanta. Nu komt zü voor het eerst naar Europa met haar groep, waarvan ook eenige der meest beroem de Indische dansers deel uitmaken. o.a. Ram- narayan en Gauri Shankar, alsmede een Hin- doe-orkest onder leiding van Ustad Sakhawat Hussain Khan, prof, aan het Marris College of Hindustani Music te Luckow en Ambigue Majumdar. Wü verwachten dat kunstlievend Alkmaar dese unieke gelegenheid om .Menaka” en haar groep te zien zal aangrüpen en in grooten ge tale den Muziektuin op Maandag 6 Juli bevol ken. Zooals een in dit nummer geplaatste an nonce meldt, zün kaarten bü de fa. Klooster en Klebert ep de Mient verkrügbaar. gtlüke overnamen voor schap en de ingelanden niet uit het oog ver liezen. Na nog eenige verdere discussie werd het voorstel zonder stemming aangenomen. Van den polder Waard en Groet werd In eigendom overgenomen de Groetpolderzeedük voor de -koopsom van 25.993. Als grondslag voor het overnamebedrag voor de belde düken was de jaarlüksche opbrengst van de gras verpachting genomen. Een voorstel, om het onderhoud van den Baarsdorpermeerweg in de gemeente Berkhout ten laste van het Hoogheemraadschap te ne men bulten de aan te brengen verbeterin gen aal bet onderhoud 430 per jaar vergen eerste verbetering Gistermorgen vergaderde het Hoogheemraad- schap voor Noord-Hollsnds Noorderkwartier in het Gemeenlandshuis tie Alkmaar. Naar men ons mededeelt, herdacht gisteren de heer D. Tauber, opaichter-teekenaar bü Ge meentewerken. den dag, waarop hü vw M Ja*r in gemeentedienst trad. De jubilaris mocht zeer veel blUken van belangstelling ontvangen. De heeren H. Klaver, wethouder en D. Margadant, directeur van het bedrijf, complimenteerden hem te zünen huize Ook de collega's en ondergeschikten lieten zich niet onbetuigd. Van gemeentewege ontving de jubilaris den zilveren legpenning en een gratificatie, tferwül- collega's en ondergeschikten hem bloemen en een rooktafel aanboden. winkel, welke De drie éti- - - om de keur van artikelen onder de aandacht van het publiek te brengen, terwül ook het interieur er gezellig ultslet. De verplaatsing van dit filiaal beteekent voor de Chocolaterie Lido een belangrüke verbete ring. Om negen uur droeg de Zeereerw. Heer Th J. Lagerweü, pastoor van O. L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen, in de Posthoorn een plech tige H. MIs op tot Intentie van den jubilaris Hierbü assisteerden kapelaan J. Schmidt als diaken en kapelaan J. J. Kooü *1» sub-dlaken Alle leerlingen van de MULO-school walen met het onderwijzend personeel en leden van het schoolbestuur in de kerk, De jongens dienden Vrüdagmlddag as. opent de Chocolaterie U- do haar nieuwe filiaal Langestraat 31 a, hoek Payglop. Wü brachten een bezoek aan den nieuwen zeer prettigen indruk maakt, s geven rükelük gelegenheid de H. Mis en zongen, geassisteerd door de Eerw. Broeders, de twee-stemmige H. Mis van Brunner met het Spiritus Sanctus van Orlando Lassus. Daarna vereenlgtje men zich om tien uur in de groote zaal van de St. Josefschooi aan de Haarlemmer Houttuinen, die feestelük was ver sierd met bloemen en palmen en de gedra peerde wapens van Oudenbosch en Amsterdam. In bet Badhuis van Het Witte Kruis aan het Kweerenpad zün gedurende de maand Juni de navolgende baden genomen: kuipbaden 134, ie klas douche 101, 2e klas douche 338. 3e klas douche 525. Werklooeen en hun gezin kfflffien op vertoon van stempelkaart een douche bekomen k et.. doch alleen de eerste vier dagen der week. LANGE8TRAAT 5« Nadat de voorzitter, dükgraaf C. WVdenes Spaans de vergadering op de gebruikelüke wüze had geopend werd medegedeeld, dat be richt van verhindering was ingekomen van de heeren H. K. Koster. J. de Boer en Ir. Pop pens. De voorzitter wenschte den heer H. Koster Kz en H. Klaver geluk met hun herbenoeming en benoeming tot Hoogheemraad Voorgesteld werd van den polder Assendelft den Assendelfterzeedük over te nemen voor de som van ƒ58.984.64. Da heer Konlng vroeg, of de overname van de diverse düken niet een te kostbare geschie denis werd. De op te brengen rente leek spr. hooger dan de opbrengst der verpachtingen. De voorzitter antwoordde, dat dit laatste In derdaad het geval was. Doch blllükheidshalve moest men voor de overname dezelfde finan- ♦TOeger. Bovendien moet men de indirecte veordeelen van der- hlet Hoogheemraad- BU opbod gehouden op Woensdag 1 Juli 1938, ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Helde, te Alkmaar, van de navolgende per- Bergerweg no. 58, groot 6 Aren 10 centiaren. f 2610. 3. Een huis en erf aan de Wognumache- buurt no. 17, groot pl.m. 3 Aren 62 centiaren, 2610. 3. Een varkensstal met erf aan de Wog- numschebuurt, groot plm. 3 Aren, 40 centiaren, 1200. 4. Een perceel grond aan de Wognumsche- buurt, groot plm. 3 Aren 5 centiaren, ƒ910. De afslag en combinatiën blüven bepaald op 8 Juli 1936, des avonds 7 uur. in het t Gulden Viles" van den beer W. Mooü aait de Koorstraat te Alkmaar. i.- Broeder Theodorut (midden -zittend), omringd door ztjn Amsterdamsche oud- leerlingen uit de jaren 1S93—190S. Derde van rechts zittend Broeder Thomas, Overste te Alkmaar waren van goedmoedsche vroolükheid. toch waren de uitroepen: „JU bent ook niet veranderd” of ..die is ook precies deselfde ge bleven" niet van de lucht. Een groote verras sing leverde de eigenaar van een reeks be kende schoenzaken te Amsterdam, van wien de schoolkameraden zich beslist herinnerden, dat hü vuurrood was geweest, maar waarvan niets meer was te zien, omdat hü-.-. géén haar meer bezat. En ten slotte gingen zelfs nog oude, verbleekte klas-foto’s van hand tot hand, waarop de mannen zich weemoedig te rugzagen als de dartele knapen van weleer. Leesberg werd gedechargeerd van de op ze-r juiste wüze gevoerde financleele administratie. De heer Mr. Leesberg memoreerde daarna den financleelen steun, die werd ondervonden. In totaal had het comité ontvangen een bedrag van f 17751.00. Bü de groote collecte in 1933 werd hiervan f 7822.büeengebracht. 1 Jan. 1933 was in totaal ontvangen f 9306.27 1 Jan. 1934 was in totaal ontvangen f 11755.24 1 Jan. 1935 was in totaal ontvangen f 14402.62 1 Jan. 1936 was in totaal ontvangen f 17667.22 De heer Hoyting dankte vervolgens namens alle leden den voorzitter voor de prettige wüze. waarop hü de vergaderingen had geleid en de aangename samenwerking, die In het comité had geheerscht. De woorden van den heer Hoyting werden door de vergadering met ap plaus onderstreept. De voorzitter sloot daarna onder dank voor het aan zün adres gesprokene, de vergadering. 29 Juni hield het Plaatselük Crisiscomité alhier zün laatste vergadering, welke verga dering werd bijgewoond door den burgemeester Jhr. Mr. F. H. van Kinschot. De voorzitter herinnerde er aan hoe op verzoek van den burgemeester Wendelaar in 1932 een aantal dames en heeren bUeen was gekomen om ge hoor te geven aan den oproep om de nooden te helpen lenigen van de door de crisis ge troffenen. Nog dienzelfden dag werd het Plaat selük Crisiscomité geconstitueerd. De heer Bos schee dankte den burgemeester van Kinschot voor zün bereidwilligheid het eerevoorzltter- schap te willen aanvaarden en voor den steun, die in verschillenden vorm van den burgemees ter et) jbet Gemeentebestuur was ondervonden Daarna bracht hü den overigen medewerken den dank voor het vele belangelooze werk, dat zü voor het comité hadden gedaan. In het büzonder vestigde hü de aandacht op het werk verricht door de secretarissen, den penningmeester en het damescomité; aan dit laatste werd onder applaus een extra hulde gebracht. De gelden van hét comité werden bewaard door de ontvangers der gemeente, de heeren L. v. d. Vegt en- R. J. Schierbeek; ook dezen heeren mocht een woord van erkentelükheid niet worden onthouden. Daarna herinnerde de voorzitter aan de ver schillende acties welke in den loop der jaren op touw waren gezet tot het verkrügen van geld middelen en waarbü met groote dankbaarheid kon worden gewag gemaakt van de hulp, die zoowel van kunstenaarszüde als van particu lieren werd ondervonden, alsmede van de hulp, die bü collecten werd verleend door de direc trice en hét personeel van het Centraal Zie kenhuis. laatstelük nog bü den oliebollendag. De penningmeester, de heer Mr. A. J. M. Lün 1: Hilversum I. Lün 2: Hilversum II. Lün 3: Keulen 8—8.45, Normandië 8 45—10.06, Keulen 19A8-11J0, Parüs R 11.90—13.05, Brus sel VI. 13.05—14.20. Keulen 1420—1590, Parüs R. 15.20—15.50, Lond. Reg 1550—16 20. Parüs R. 16.20—17.20. Brussel Pr. 17.30—1890. Keulen 1890—18.50, Parüs R. 18.50—1955, Droitwich 1955—3150, Brussel Fr. 2150—3290. Brussel VI. 22.20— 22.35, Beromünster 22.35—23.06. BeriU» 23.05—24. Lün 4: Brussel VI. 8—890. Lond. Reg. 1095—1190, Droitwich 1190—18.20. Keulen 18.20— 1850, Droitwich 1850—1990,. Keulen 19.20— 20.06, Luxemburg 20.06—2150, Lond. Reg. 3150—24. Overleden: Pieter Wortel, gehuwd met TrUntje Trompetter. 56 Jaar. Elisabeth Leb- bing,- weduwe van. Johannes Nioolaas Okke van der Stok, 82 j. Johanna Oeertruida de Wik M jaar. ’Toen begin Jtud'hét bekettee -raadsbesluit. genomen was efi -de „Overdekte” definitief voor tien jaar pachter werd van het Vlctorie-ba*i*r met dien verstande, dat er verbetering zou ko men om het water zuiverder te maken, moesten allereerst plannen gemaakt worden om dese be langrijke technische verbetering voor te bereiden. Het was dus eerst hslf Juni, dat men met de werkzaamheden aan de inmiddels in ..Zomer- bad” herdoopte zweminrichting kon beginnen en thans is men daarmede zoover gevorderd, dat as. Zondag het bad voor het publiek kan worden opengesteld. Wü hebben een en ander dezer dagen in oogenschouw genomen en kunnen niet anders zeggen, dan dat wülen het Vlctoriebad zeer in zün voordeel is veranderd Ten minste voor wat de watervoorziening en de entourage betreft, want de bassins zün hetzelfde gebleven. Men heeft dan allereerst de houten tribun? weggenomen en de daardoor vrügekomen ruimte herschapen in een Imitatle-strand, dat door de hooge bootnen er omheen zoo goed als wind vrij is. De rieten schuttingen tusschen de belde bas sins en het sportterrein zün eveneens verdwe nen, zoodat het geheel een grooter Indruk geeft. Wü zullen ons onthouden details weer te geven, deze zün destijds uitvoerig beschreven bü de opening van het bad. Het nogal omslach tige laden-systeetn Is vervallen en daarvoor in de plaats is een systeem gekomen, waarbü mé" de kleedlngstukken op een haak hangt en deze aldus In een garderobe brengt. Waar 't noodlg bleek, deed een verfje won deren en een bloemenrij voor de wiaselcablnes maakte het geheel fleuriger. Wat nu betreft de verbetering van de wjter- reinlging, naar men ons vertelde, is de biologi sche reiniging vervangen door een chemische, waardoor het water niet alleen helderder, doth bovendien .zachter” geworden is. Door t thans aangebrachte f liter-systeem wordt het water, dat van groote diepte opgepompt wordt, in *n groote, breede goot geleid, die bü voldoenden toevoer overstroomt en waardoor het water komt in een achttal vakken, waar filters het water van de schadelüke en ongewenschte be standdelen ontdoen. Het aldus verkregen water woedt vandaar weder door eep zuiveringssysteem in het bassin gepompt, waar circulatie zorg draagt dat het water door de zwemmers niet verontreinigd kan worden. Het technisch ingenieursbureau Besteen, van Bllthoven (dat ook de zuivering van het water in de „Overdekte" verzorgt) heeft hier met suc ces gewerkt en inderdaad kan men nn wel aannemen, dat het water In elk opzicht be trouwbaar is. Ook aannemer Van Steeg uit Heiloo komt hierbü alle eer toe. Gisteren ia te Amsterdam de hul diging ingezet van den Eerw. Broe der Theodorus, een der stichters en lange jaren hoofd van de MULO- school St. Louis, aanvankelijk aan de Keizersgracht, thans in de Spui straat, die zjjn gouden klooster- jubileum viert. 's Morgens had de jubilaris de hul diging in ontvangst te nemen van de leerlingen der school, 's middags werd in het Broederhuis aan de Keizersgracht een druk bezochte receptie gehouden. de huishoudelijke onkosten van het Hoogheem raadschap en van andere waterschappen, waarbü hü tot de conclusie kwam, dat die van het Hoogheemraadschap, in tegenstelling met v\lc beweringen, in liet geheel niet te hoog wa- rtn. Op grond daarvan bepleitte hü een centra- l^eerlng van de waterschappen In één lichaam. Alleen ging het Hoogheemraadschap gebukt onder hoegere lasten, dan andere waterschap pen vanwege den ultgebrelden technlschen dienst. Dit behoefde men evenwel ook niet te betreuren, want de resultaten waren daardoor veel beter. Spr. was geen bewonderaar vah salarisver lagingen, omdat hü er geen nut in sag en al leen maar vermipdering van koopkracht. Spr. bad het echter beter gevonden, wanneer het bestuur een grootere verlaging voor zich zelf had voorgesteld dan deze 5 pet. Dat zou zeker op de ingelanden een beteren inclruk hebben gemaakt. Een verlaging van een derde zou rarsender zün geweest. De heer Lakeman orillerschreef de woorden van den heer Ham. Spr. had graag gezien, dat een verlaging van de jaarwedden der hoog heemraden tot 1000 per jaar Inplaats tot f 1200 was voorgesteld. Een verlaging van 5 pet. maakte volgens spr. geen indruk. Bpr stelde daarom voor deze jaarwedden op 1000 per jaar te stellen De voorzitter zei, dat men. er wel rekening n.ee moet houden, dat. wanneer over eenigen tijd een nieuwe dükgraaf gekozen zou moeten worden, men niet een te laag salaris had aan tc bieden, waardoor men niet dien persoon zou kunnan krijgen, die op deze plaats zeker noo- dlk zou zün. Wat de jaarwedden van de Hoog heemraden betreft, men moest niet vergeten, oat hun jaarwedden indertüd reeds met 20 pet. zl’n verlaagd. Met der nieuwe verlaging me» zou dit 25 pet. worden, hetgeen meer is, dan eenig ambtenaar te slikken kreeg. De heer v. d. Sluis vroeg, of het wel juist was. dat de Ingelanden door een jaarwedde- verlaglng tot 1000 voor de hoogheemraden tevreden zouden wordep gesteld. Moest niet meer rekening worden gehDudcn met het werk en de verantwoordelükheid van de Hoogheem raden? ZIJ hadden 20 pet. verlaging gekregen, terwül hun werk In dien tüd was toegenomen. Het voorstel van den heer Lakeman werd voldoende ondersteund om in stemming te worden gebracht. Het werd echter met 10 te- ger. 8 stemmen verworpen, zoodat het voor ste. van het bestuur werd aangenomen. Tenslotte werd nog besloten aan H. Schilder te Volendam een gedeelte van den buitenberm van den Zuldpolderdük aldaar In erfpacht af werd aangenomen. zal 14.000 kosten. Van de gemeenten Heiloo en Eg mond bin nen werd de Vennewaterswég in onderhoud en eigendom overgenomen. Het onderhoud werd financieel verantwoord geacht, omdat door de betrokken gemeenten aan het Hoogheemraad schap daarvoor ƒ600 per jaar per K M. zal Namens leerlingen en onderwüzers, sprak Jac. Holthuüzen, die niet alleen de woord voerder wilde zün van de 150 jongens die thans de Mulo-school bevolkten, maar achter zich wist ook de rüen van honder den en honderden, die het geluk hadden, bü Broeder Theodorus school te gaan, zün lessen te mogen volgen. Zü allen hebben in hun Jeugdjaren ontmoet een man die hen niet enkel met succes wist te onder- wijzen, maar tevens een, die hen door zün hartelükheid. zün medeleven met al het Jongensllef en -leed aan zich wist te binden. Jac. Holthuüzen dankte Br. Theodorus voor al de toewüdlng en zorgen, in die 50 jaren aan de jeugd besteed. Zelden of nooit is er een, die door Br. Theodorus werd opgestuurd naar een examen, zonder diploma teruggekeerd. Namens onderwüzers en leerlingen bood de Jonve spre ker den jubilaris een beeld aan van den H. Aloysius, patroon van Br. Theodorus* Con gregatie. Pastoor Lagerweü. voorzitter van het school bestuur, herinnerde er aan, hoe 40 jaar geleden Br. Theodorus een der stichters is geweest vsn de school aan de Keizersgracht welke htf In al de latere jaren heeft gestuwd en opgevoerd tot een hoog plan. Pastoor Lagerweü dankt den jubilaris voor alles vrat hü voor de school St Louis heeft gedaan en overhandigde hem een enveloppe met Inhoud. Tenslotte betuigde Broeder Theodorus op de hem eigen wüze met hartelüke woorden zün erken telükheid. De morgen werd verder gevuld met een ..Demonstration mysterie use” van den hofkun stenaar Larette en enkele zangnummers, die het een zoowel als het ander, zeer in den smaak vielen. Om drie uur volgde een hartelüke huldiging door de oud-leerlingen van de jaren 1893— 1908, wier gevoelens werden vertolkt «foor pas toor H. J. M. M. Alink. Tot daar in de feestelüke zaal plotseling de waardige donkere figuur van den ju bilaris verscheen: Broeder Theodorus met zün kalotje en de glinsterende lorgnet voor de vriendélüke, vorsebende oogen. De zware mannen-stemmen van zün oud-leer lingen zongen den „ouden baas” het „Lang zal hü leven” toe. nachtdienst wordt in de week 28 Juni-tot en met 4 Juli waargenomen de apotheek van Dr. Hartong van Ark, Langestraat 1. De intieme huldiging door de oud-leerlingen van de jaren 1893 1908, Woensdagmiddag in het m Broederhuis, Keizersgracht 71 te Amsterdam, is wel een der aardig ste momenten geworden in de reeks van 70. I aagata baraaasteretand 1SSZ te Halyhsad. VERWACHTING: Meeat matige Zel- lelüke tot Weotelüken wind, gedeelteUjk zewolkt, waarschijnlijk neg enkele regen- iwisa, weinig vers adei lag in tempera- iaar. Zen op V4B. 4.45 onder nJW. *93. Licht op n.m. *53. Maan op n.m. 7.47 eeMter «8A 2.M. VeEe Maan 4 Jwü. werden uitgekeerd. De weg was inmiddels door het Hoogheemraadschap büna geheel verbreed en verbeterd, welke verbetering, sonder het arbeidsloon, ongeveer ƒ19.000 zal kosten Met den heer W. Rüs te Pettemerkluft. ge meente Züpe. werd een overeenkomst aange gaan voor het ruilen van een paar stukken grond, ten behoeve van het vernieuwen van de coupure in den Züperzeedük aldaar. Van den heer Dirk Zwaan Jacobzoon te Alk maar werd een perceel grond met een daarop staand huls «kocht UW de som van ƒ2750. voor de verbetering van den weg Aartswoud- Medembllk; van de N.V Hollandsche Ijzeren iü eenige perceelen grond loef, voor den aanleg van - - --1 een aan tal perceelen voor de verbetering van den weg op den Wallgsdük tuaachen Ursem en Aven- horn. Voorgeateld werd den weg op den Züperzee- cük in werkverschaffing te verbeteren over een lengte van 330 M. De gemeente Züpe sou z oe uit te betalen loooen, in totaal ƒ3400 voor naar rekening nemen. De heer v. d. Sluis deelde mede, dat in het voorstel een onjuistheid was geslopen. Het was nhetlemaal niet de bedoeling van de ge meente Züpe de loonen voor haar rekening te nemen, doch daarvoor een süksbüdrage van 100 pet. te vragen. De voorzitter verklaarde, dkt het dagelüksch bestuur den Indruk had gekregen, dat de ge meente wel de loonen, althans een deel, wan neer het rük minder dan lOO pct. büdroeg, voor haar rekening zou nemen. Bpr. vroeg of het Züpe onmogelük was dit te doen. De heer v. d. Sluis zei, dat de gemeente Züpe het niet kon doen en ook nooit van plan ge weest was dit te doen. De voorzitter was van meenlng, dat in dit geval de gemeente feitelük wel ultgeechakeld kon worden en het Hoogheemraadschap zelf een rükssubeldle kon aanvragen. Spr. atelde voor het bestuur te machtigen naar bevind van zaken te handelen. Vastgesteld werd een aanvulling en een wü- ziging voor de begrooting van het dienstjaar 1935 tot een bedrag van 103.600 voor den bui tengewonen dienst, voor den gewonen dienst t-»t een bedrag van ƒ40.810 en voor het aan hangsel tot een bedrag van ƒ32.040. Aan de orde was hierna de vaststelling van de rekening over 1935. Door den heer Barendregt werd namens de commissie van onderzoek een zeer gunstig rap port uitgebracht, waarin o.«. hulde werd ge bracht aan den penningmeester, den heer Gtoot, voor diens tactvol en juist optreden. De voorzitter dankte voor het waardeerend rapport. De rekening werd hierna zonder dis cussie vastgesteld op een bedrag van 1.024 360 Mn ontvangsten en uitgaven van den gewonen dienst, op ƒ346.760 aan inkomsten en uitgaven van den buitengewonen dienst, voor de wegen en de daarbü beboerende kunstwerken, over- gsfjotnen van andere lichamen in totaal op ƒ503.000 en voor h»t aanhangsel op ƒ931.694 a»n Inkomsten en uitgaven. De balans voor den gewonen dienst werd Xastgesteld op ƒ1.065920.66 met een batig slot van ƒ127908.17 en voor den buitengewonen «Verst op ƒ424.025.29. met een batig slot van ƒ12854299. Vandaag is het de laatste dag van de reeks schoolfeesten. Nu zün de jongens van de RK. scholen op de statige motorboot „Alkmaar" gestapt, om den lang verbeiden feestdag te vieren. Zü zün sinds enkele jaren wat Noor- delüker georiënteerd dan de anderen en zoeken bü Petten d* zee. De Hollandsche zich ook hier niet. Gieter voorspelden wü. dat de meisjes op Schoort 'n fün dagje zouden hebben. Deze pro fetie is voor de volle 100 procent uitgekomen. En dat wel ondanks den mildan (hm!) zomer regen, welke in den namiddag begon neer te plensen. Ja, dat meisjesdulnfeest schünt het meeat van alle te lüden onder de grillen van den Hollandschen zomer. Maar dat Juist versterkt onze bewondering voor het kranire dames comité, dat door zün goede zorgen den tegen valler van het weer heelemaal doet vergeten. Welk kind heeft eigenlük iets van dien regen gemerkt? Smaakten de heerlüke broodjes, de koek, de limonade en wat al niet, er iets min der om? Neen, er is volop genoten en men had na aankomst te half neren de enthousiaste ver halen der opgetogen kinderen maar te hooren, de vermoeide, maar nog van napret schitte rende oogen maar aan te zien, om te consta teerden, dat meisjesschoolfeest is toch maar, ondanks alles, weer een geweldig succes ge worden. Vermelden we nog, dat o, zorgzame dames toch de kleineren den langen ditmaal natten weg van Schoort naar de boot niet behoefden te loopen. Zü werden keurig per autobus Mn de boot afgeleverd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 12