J L Plaats een „Omroeper De hardnekkige burgerkrijg Zoekt gij betrouwbaar Personeel De nationale bedevaart naar Lourdes. O ONZE KEUKEN Dames jumper met niéuw geribd patroon w van t Smakelijke toetjes oud brood VOOR VERSCHILLENDE DOELEINDEN 2 Ruches aan hals en mouwen, korte of lange mouwen DINSDAG 28 JUU 1S36 IN HUIS EN HOF Het vertrek ven de Nationale Bedevaart naar Lourdes. De zieken worden te Roosendaal in den trein gebracht 1 FOTOREPORTAGE De winneer ven do veterenen In de possoort de finish ie den wedstrijd. DORA. in op st. opgezet POLA DORA. CD8C898C838C8C8C89K8QeCK8Q8C8Q8C8CK808C8CBC8CBC8C8BKb Het ribpatroon van de jumper vai nic vrr ra a loot dee 193< loos gen 75.0 maj gev wor V tot de in van (Uc zit 1 kri vol ons boter. Men laat de boter in de koekepan licht bruin worden, legt daar de sneetjes brood in en breekt op elk sneetje voorzichtig 1 ei, zóó, dat de dooier in het midden blijft. Men bakt ze dan verder als spiegeleieren, tot het wit goed gestold is. Deze Schotsche ribben worden opgediend op een verwarmden schotel en bestrooid met peper en zout. ginnende met: draad 1 aver, aihalen. Men breit nu verder op deze 41 st. (de le st. hiervan hadden we nog op de naald na het afkanten) 1 toer breit men zonder minderen; dan mindert men, aan den kant van den hals aldus: de le st. afhalen, 3 st. r. samenbr. en de le st. over deze samen- gebr. st. halen. Verder breit men in pa troon, beginnende met: den draad naar vo ren halen, dan 4 toeren In patroon breien zonder minderen. Deze 6 toeren herhaalt men nog 4 keer. Dan zijn er 15 st. geminderd en houdt men dus nog 26 st. over. Men breit dan nog 1 toer en mindert verder 9 st. in eiken toer die begint bij het armsgat tot er nog 8 st. overblijven. Men breit deze 8 st., keert het werk om en kant de steken af. Beginnende aan den kant van den hals, breit men den tweeden schouder op dezelf de wijze. De mouwen. 5 st. opzetten en 1 toer breien in den achterkant van de steken. Dan zet men 3 st. bij op en men breit: 1 r.; verder telkens: draad naar voren halen, 1 aver, afhalen, 2 r. samenbr. De laatste st. rechts. Men herhaalt dezen toer tot men 95 st. Voor korte mouwtjes 33 toeren recht door. Verbetering. Men maakt mij erop op merkzaam. dat er twee fouten zijn geslo pen in de beschrijving van de gebreide da- Van alle op deze bladzijde voorko mende genummerde modellen, die aan het mode-album .Zomerpracht" ontleend zijn, kunnen bij het Patro nenkantoor ..Panora"Nassaupletn 1. Haarlem, patronen besteld worden tegen den prijs van 50 ets. voor com plets, 35 ets. voor mantels en japon nen, en 20 ets. voor rokken, kleine avondtasjes en kinderkleeding. Voor toezending per post, ook bü bestel ling aan de agenten, 10 ets. extra. Crawford in zijn partij tegen Austin tijdens den Davis Cup tenniswedstrijd Engeland Australië te Wimbledon -Ronde von Boemster* W. Dompeling *t Komt voor, dat men op een balkon of vensterbank een bloemenbak wil aanbren gen. Alle planten zijn er niet voor ge schikt, doch een keuze uit de hierna vol gende soorten zal een aardig effect maken en den geheelen zomer een rijken bloe men tooi geven, nJ.: Ageratum, Aster, Gal- llopsis, Dianthus, Godetia, Tagetes, Zin nia, Tropaeolum, ea. Fig. 645 is ook weer een japon, die we voor verschillende doeleinden kunnen go* bruiken. Van mooie geruite tafzijde ge maakt, met tot op den grond afhangende rok, kan hij uitstekend als zomer-avond- japon dienst doen. Maken we den rok ech ter voet vrij, dan is het een alleraardigste wandeljapon. De rok bestaat slechts uit twee banen. De groote ajaalkraag is afge werkt met een pllsséestrookje. Wie een slank middel heeft, staat zoo’n breeds leeren ceintuur erg goed. Natuurlijk hebben we voor deze japon wat meer stof noodig, namelijk 5 M. van 96 cM. breed. Beide modellen zijn verkrijg baar in de maten 42, 44, 46 en 48. mes-dlrectoire in ons nummer van 3 Juni jl De meeste lezeressen zullen intusschen vanzelf al begrepen hebben, dat er niet 21 maar 1 st. gemeerderd wordt in den 2en st- van den toer. En ook, dat de heen- en weer gaande toeren beginnen en eindi gen tusschen twee meerderlngen. op de naald heeft, breit men dan nog waarna men afkant. Voor lange mouwen mindert men 1 streep aan weerskanten van de naald, evenals bij de halsopening, in den volgenden en ver der in eiken 12den toer, tot er nog 59 st. overbljjven. Op deze steken br«!t men recht door tot de mouw lang genoeg is, waarna men hem afkant. De ruches. Voor de mouwen breidt men van witte wol. Voor korte mouwtjes zet men 96 st. op, voor lange mouwen 60 st. Men breit 6 toeren 2 r. 2 aver, en kant bet werk losjes ,af. De ruche voor den hals breit men dubbel. Voor de ruche in de kleur van de jumper worden 150 st. opgezet. Men breit 12 toe ren 2 r., 2 aver, en kant losjes af. Met de witte wol zet men 160 st. op en men breit 16 toeren 2 r., 2 aver., waarna men losjes afkant. Voor de ceintuur worden 16 I en ongeveer 80 c.M. 2 r. 2 aver, gebreid. Het breiwerk van dezen jumper is het mooist als 't niet gestreken wordt, zoodat de aver. st. diep in blijven liggen. Men naait de schoudernaden dicht, de mouwen in en de mouw- en zijnaden dicht. In de halsopening naait men eerst de ruche in de kleur van de Jumper en daar binnen de witte ruche, die er boven uitsteekt. Aan den voorkant, bij de afgekante steken legt men de ruche schuin over elkaar heen, zoodat men een V-openlng krijgt aan den hals. In de mouwen wordt de ruche zóó Inge naaid dat ze halverwege uitsteekt. Wil men deze jumper grooter of kleiner breien, dan lette men erop, dat het getal der steken door 3 deelbaar moet zijn, waar bij dan nog 2 st. komen voor den eersten en den laatsten st. der naald, e De rug. 125 st. opzetten. le en volgende toeren: 1 r. Verder tel kens: den draad naar voren halen, 1 st. aver- afhalen, 2 st. r. samenbr. Dezen st. herhaalt men tot den laatsten st. van de naald, die men r. breit. BIJ alle volgende toeren lette men erop dat men steeds sa-' menbreit de afgehaalde st. met den daar over heen liggenden omslag. Dan kan men zich niet vergissen. Men breit ongeveer 86 toeren tot aan de armsgaten, waarvoor men aan het begin van de eerstvolgende twee toeren 6 st. af kant. Verder kant men nog 3 st. af aan t begin van de volgende 6 toeren, zoodat er dus 95 st- overblijven. Dan breit men nog 40 toeren recht door, in patroon, tot aan de schouders. Hiervoor kant men, aan het begin van de eerstvolgende 6 toeren, 9 st. af, waarna men ook de overgebleven st. in het midden afkant. Het voorpand wordt precies eender ge breid als de rug tot na de minderingen voor de armsgaten, wanneer er nog 95 st. overblijven. Dan breit men recht door in patroon nog 12 toeren tot aan den hals. Nu breit men 41 st., in patroon, kant 13 st. af en breit de overgebleven 49 st., be- naar voren halen, Geraniums welke bulten op perken zijn uitgezet, moet men bij droog weer een paar, malen per week in de avonduren be gieten met water, dat men vooraf enkele uren in de zon heeft gezets Als de grond goed is bemest, zullen ze rijkelijk bloeien. Zoo niet, dan moet men nu en dan wat kunstmestkorrels toedienen. Mocht de grond te snel uitdrogen, dan is het ver standig wat turfmolm op den grond uit te strooien. Het geeft een mooi effect en het uitdrogen wordt sterk voorkomen. De uit gebloeide bloemen moet men telkens ge heel afnemen. •w—ig. 608 kunnen we zoowel als sport- H pakje of ais wandeljapon gebruiken, daar ook het grove zijde-achtige linnen, dat op het oogenblik in de mode is, even goed voor gekleede japonnen ge bruikt wordt. De japon heeft een ingezet boven- en heupstuk, dat versierd is met a smalle oprijgjes of grove stiksels. De kleine revers zijn met wit gevoerd en de mooie moderne mouw heeft een strakke man chet. De ceintuur wordt ook doorgestikt en van een groote moderne gesp voorzien. Wij hebben hiervoor 3 M. stof noodig van 130 cM breed. dooier, het zout, de suiker en de afgeraspte schil van 1 sinaasappel door. Men rqprt zoo lang tot de suiker geheel is opgelost en mengt er dan het geweekte brood doorheen en het sap van de sinaasappelen. Het eiwit wordt goed stijf geklopt en er tot slot vlug en luchtig doorheen geroerd. Men doet het geheel dan dadelijk over in een vuurvast schoteltje en laat er, in 'n matig heeten oven, *n lichtbruin korstje op ko men. Broodomelette met abrikozenjam. Hier voor rekent men, by 3 ons oud brood zon der korst, 3 eieren, 4 eetlepels suiker, 4 eetlepels boter, 3 dL. melk, de afgeraspte schil van ’n citroen of een half vanille stokje en wat abrikozenjam. Het broodkruim wordt geweekt in de lauwe melk en zeer goed fijn gewreven. Dan roert men er, achtereenvolgens, de eierdooiers, de suiker en vanille of citroen schil doorheen en tot slot het stijf geklopte eiwit. Nu laat men de helft van de boter licht bruin worden in de koekepan en men bakt daarin de helft van het beslag aan belde kanten lichtbruin. Den kogk houdt men warm op een verwarmden schotel en men bestrijkt hem met de jam, terwijl men de andere helft van het beslag bakt In de. overgebleven boter. Men legt de tweede uist in den zomer gebeurt het nogal eens dat er oud brood overblijft. Als goede huisvrouwen laten we daarvan natuurlijk niets verloren gaan. Als het ongenietbaar droog geworden is, kunnen we het nog altijd roosteren of we maken er wentelteefjes van of broodpap of pud ding. Maar van oud brood kan men ook nog allerlei andere smakelijke schoteltjes be reiden, bijv, broodschoteltje met sinaasap- pelen. Bij 3 ons kruim van oud brood rekent Schotsche rib. Men heeft hiervoor even veel eieren noodig als sneetjes oud brood SC H W ta za ov in ki helft dan op de eerste met de marmelade en dient de omelette warm op, bestrooid met suiker en in punten gesneden. Do beroemde Engehrfm schutter Jenkins neemt aoo de wereldkampioenschap pee kleiduivensebietea te Waomee deel men hiervoor 5 a 6 sinaasappelen, 1 el, 1)4 ons suiker, 5 eetlepels boter, y2 liter melk en ’n snufje zout. De melk wordt gekookt en het brood kruim er goed fijn in gewreven. De boter roert men tot room. Als ze mooi dik en wit ve ze ni<

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 4