Osèndarp en van Beveren in de halve finales 200 meter I België spelen gelijk Nederland en Nieuw wereldrecord van Owens bij het verspringen FELLE StRIJD OVER DE GEHEELE LINIE ORANJEHEMDEN VIELEN TEGEN De uitstekende prestaties van onze Nederlandsche sprinters, die ook Dinsdag weer fraaie successen behaalden, trekken opnieuw de aandacht 'W WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 I x r Robinson contra O—ndarp Discuswerpen dames voor Kwartfinale» 200 meter Kagchelland vierde De jollenwedstryden te Kiel CARP NIET FORTUINLIJK f De 200 meter weer Van Bevaren eerete HET HOCKEY-TOURNOOi De floretwedstryden voor dames. De wedstrijd m- - t Osèndarp en Owens weer in een serie De onzen hadden met pech te kampen Zege van Hardin op de 400 meter horden Evenals in Los Angeles weer kampioen op dit nummer Het programma voor heden Klasema niet geplaatst by het verspringen Indeeling halve eindstrijden 200 meter Onze landgenoot moest in de star-klasse opgeven Met „De Ruyter" op de tiende plaats Helen Stephens kampioene 100 meter NIEUWE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS AANGEKOMEN BOB MAAS VERLIEST ZIJN MAST •n -- mr. De Belgen, die een uitstekende ver dediging hadden, brachten vlak voor het einde den stand op 2—2 I X U In verschillende nummers werden opnieuw topprestaties geleverd Zwemster», polospelers en roeiers in Berlijn Helen Stephens blinkt uit MEJ. VAN DER KLAAUW UITGESCHAKELD Frankrijk won verder met 1—0 van Zwitser- - Opnieuw hebben onze Nederlandsche sprinters fraaie successen behaald, want nadat zoowel Osèndarp als Van Beveren hun series op de 200 Meter onbedreigd hadden gewonnen, toonden onze landgenooten ook hun kracht in de kwart-finales, zoodat zij zich voor de halve beslissingen hebben geplaatst. Het Amerikaansche phenomeen Owens was ook nu weer buitengewoon op dreef. Hij vestigde nieuwe Olympische records op de 200 Meter en tevens een nieuw wereldrecord bij het verspringen. 15.00: MN i- van grenzen. De vraag, die ons in dit verband natuurlijk 1 1 *-'X s> A- a» 9 ■x- Hi de nd Zelf» de regen kon de belangstelling voor de Olympische Spelen niet doen verflau wen, zooals dit vroolffke groepje, dat zich uitstekend wist te behelpen, toont De Duitsche Oisela Mauermayer vist bU het discuswerpen weliswaar haar wereldrecord niet te benaderen, maar bracht het toch in leder geval tot een niéuw Olympisch record 1 1 3 1 1 Osèndarp had het allesbehalve gemakke- HJk tegen zyn Amenkaanschen tegenstan der, maar zyn tyd bewijst hoewel hy als tweede aankwam dat een nieuwe Olympische medaille voor den Hollander geenszins tot de onmogelijkheden behoort. Hy plaatste zich in de halve finale, even als onze landgenoot van Beveren, die zijn ■erie op keurige wijze won. Wederom dus geen slecht resultaat voor de Hollanders. De halve eindstrijden 300 meter hardloopen, welke hedenmiddag omstreeks drie uur zullen worden gehouden, zijn als volgt samengesteld: Eerste halve eindstrijd: van Beveren (Ne derland), Grimbeek (Zuid-Afrika), Necker mann (Duitschland), Orr (Canada), Pac kard (V. 8.) en Robinson (V. 8.). Tweede halve etndstryd: Haennl (Zwit serland), Humber (Canada), McPhee (Ca nada). Osèndarp (Necterland), Owens (VB.) en Theunissen (Zuid-Afrika). Doel: van den Merghel. Achter: Adriot en Wellens. Midden: Leplat, Rensburg en Putz. Voor: van der Branden, Delaval, Portlelje. Delheid en van der Putte. Frankrijk België Nederland Zwitserland (Canada) den oude (VB.) De halve finales hadden het volgende resul taat: Eerste halve finale: 1. Hardin (Ver. Staten) 53.2 sec.; 2. White (Phlllppynen) 53,4 sec.; 3. Mantikas (Griekenland). Niet geplaatst: 4. Sho- field (Ver. Staten); 5. Kuerten (Duitschland); 6. Lavenas (Argentinië). Tweede halve finale: 1. Patterson (Ver. Sta ten) 52.8 sec.; 2. Loarlng (Canada) 53.1 sec.; 3. Magelhaes (Brazilië) 53.3 sec. Niet geplaatst: 4. Kovacs (Hongarije); 5. Bosmans (België); 6. Nottbrock (Duitschland). De eerste drie uit elke serie komen in de finale. Het verschil tuaschen den derden en vierden aankomende in de eerste halve finale was aoo gering, dat de film hier de beslissing moest bren gen. ledare HloaoMW kaa dsjslgk veriekan. hoeveel kilometer par uur zijn wagon haah, moer slechts weMgen weten, hoeveel meter ze wel aaodlg hebben om mot dto voort te stoppen! len ir*^ tal startvolgorde (Hongarije), en 16.00 16 30 16.30 17.00: 17-30: 17.45: 13.00: 20.00: 20.00 15-00 15.30: t ïf I dag Nederland heeft het op den eersten dag van het Olympisch hockeytournool tegen België niet verder dan een 8—t-gelijk spel kunnen brengen, een uitslag waarmede de Belgen dubbel en dwars tevreden waren, getuige pok hun uitbundig gejubel na het eindsignaal. Het werd een fraaie race op pet laatste gedeelte, waarby van Beveren 60 M. voor de finish een aanzleniyken voorsprong wist te verkrijgen en met een tyd van 21.7 sec. als eerste door de finish ging. 3S- Van Beveren en Osèndarp zyn er beiden dus in geslaagd de halve eindstrijden te bereiken en dit geschiedde op een wijze, die het ver. trouwen wettigde, dat zy ook een goede kans hebben in de finale te komen. De kwart-elndstriJden werden In vier series geloopen en telkens gingen drie toopers naar de halve eindstryden over. Uit de eerste kwart finale kwamen Orr (Ca. nada), Haennl (Zwitserland) en Packard (VB.) die reep, tyden van 213 sec. 213 en 213 noteerden. De opstelling der elftallen was: Nederland De zeven meter-grens is de laatste jaren slechts hy hooge uitzondering door een Nederlandsch athleet bereikt. Ons natio naal record staat met 7.32 meter nog steeds op naam van H. de Boer. T vooral de Amerikaan Owens wordt het enfant chert van bet publiek, omdat ,zyn kunnen werkeiyk ongeloofeiyk te. Op de 200 meter vestigde hy een nieuw Olym pisch record met 21.1 sec. en by het ver springen bracht hy bet Olympisch wereld record op S.06 meter. Door een toespraak van den beroemden Zweedschen ontdekkingsreiziger Sven Hedin. die het woord richtte tot de in het stadion verza melde „Jugend der Welt”, werd de afwerking van het programma eenigszins vertraagd. Overal ziet men op het enorme Olympi sche sportveld de filmoperateurs druk bezig met het maken van opnamen De fameuze buitenlandsche deelnemers hebben weer prachtige resultaten bereikt en Reeds op den eersten dag der Olympische zeilwedstrijden heeft de Nederlandsche deel nemer Bob Maas, die met de ..Bens 2” in de starklasse uit komt, veel pech gehad. De mast van syn vaartuig is gebroken, zoo dat Maas moest opgeven. In totaal treffers. plaatsten zich in de beslissing, waarvoor we derom driemaal geworpen werd, de dames Mauermayer (Duitschland), Wajaowna (Polen) Mollenhauer (Duitschland). Nakamura (Japan). Mlneshlma (Japan) en Lundstroem (Zweden). De Zweedsche athlete Lundstroem wierp als beste prestatie in de series 35.82 meter en onze landgenoote mej. Nlessink bleef daar slechts met een zeer gering verschil onder, zoodat men haar feiteiyk als zevende geklasseerd kan be schouwen. Het spreekt vanzelf, dat de wereldrecordhoud- ster Gisela Mauermayer onbedreigd de sterkste was. Zif zegevierde in den nieuwen record-af- stand van 47 83 meter Tweede werd mej Wajsowna (Polen) met 46.22 meter, derde mej. Mollenhauer (Duitschland) met 39.80 meter. bet meeat interesseert, is hoe de Hollandsche deelnemers zich houden in dit meer dan sterke internationale milieu. Iedereen is nog vol vreugde over de pracb- tlge prestatie van onzen nationaien sprinter Osèndarp, die voor ons land op de lOo meter een Olympische medaille wist te winnen. Dinsdag kwam deze kampioen weer in bet strijdperk en wel op een nummer waarvan men zegt, dat het hem het beste ligt: de 200 meter sprint. Over het geheel genomen is Nederland meer in den aanval geweest, vooral in de tweede helft, toen de Oranjehemden vrijwel voortdurend do mineerden en het Belgische doel herhaaldeiyk in gevaar verkeerde. Maar pech met schieten en schitterend verdedigen van het befaamde Bel gische achtertrlo waren de oorzaken, dat ver dere doelpunten uithieven. Vlak voor tyd wist België .den geiykmaker te scoren en in de res- teerende minuten hield menige landgenoot zyn hart vast, dat Nederland misschien een volko men onverdiende nederlaag sou Ujden. Als men Donderdag as echter van Zwitser land wint, is men practisch zeker van een plaats In de halve eindstrijden. In de finale voor de 400 meter horden kwa men aan den start Hardin (V. 8.). White (Phl- l.ppynen), Mandlkas (Griekenland). Patterson (V. S.), Loarring (Canada) en Magelhaes (Bra zilië). De geweldige Amerikaan Hardin nam vrij spoedig *n voorsprong, maar by het uitgaan van de bocht op het rechte einde waren Loarring (Canada) en White (Phlllppynen) hem vry- wel op zy. Een moment dachten wy zelfs, dat de Amerikaan in den aanvang teveel gegeven bad, maar met een laatste krachtsinspanning slaagde Hardin er toch in als eerste de eind streep te passeeren. Loarring leverde op het laatste stuk nog een bevlgen strijd met White, welke op de laatste meters ten gunste van Loarring werd beslist. Hardin’s tyd was 52.4 sec., aanmerkeiyk boven zyn eigen wereld record van 50.6 sec. Vermeldenswaard is ook. dat Hardin dit nummer eveneens by de spelen in Loa Angeles won. De tyd van Loarring was 52.7 sec. Derde werd de PhllippUn White in den tyd van 52.8 sec. De uitslag was: 1. en Olympisch kampioen: Hardin (Ver. Staten) 52.4 sec.; 2. Loarlng (Ca nada) 52,7 sec.; 3. White (Phlllppynen) 53.8 sec.; 4. (Patterson Ver. Staten) 53 sec.; 5. Ma gelhaes (Brazilië) 54 sec.; 6. Mantikas (Grie kenland) 542 sec. driemaal gelegenheid om een afstand van 7.15 meter te bereiken. Alleen de athleten, die 7.15 meter of meer sprongen, plaatsten zich in den eindstrijd. Er werd in twee groepen van 25 gesprongen. Onze landgenoot Klasema sprong in de tweede groep. Het gelukte hem niet den voorgeschreven afstand te bereiken, zoodat hy niet in de finale werd geplaatst, waarvoor zich een vyftlental athleten klassiflceerde. Athletiek. 200 Meter halve beslissin gen. Discuswerpen beslissing. Schermen. Floret individueel. 30 Meter hordenloop voor damet, series. Polsstokhoogspringen beslissing. Dames floret beslissing. Hockeywedstrijden. Series 1500 Meter. Voetbalwedstrijden. 50 KM. snelwandelen aankomst. 200 Meter beslissing- Schermen. Floret individueel. Gewichtheffen middengewicht- Be slissing zwaargewicht idem. de sterkste voor de Olym- momenteel ge- 1. Osèndarp Neder - 21.7 sec.; 2. Schein (Duitschland) 22 aec.; 3. Pennington (Engeland) 22.1 sec. Niet geplaatst: 4. Yazawa (Japan), 5. Don- dellnger (Frankrijk), 6. Rickf (Liechten stein). Niet gestart: Bauer (Zuld-Slavië). Minder geslaagd was het optreden van de Hollandsche dames in het nummer dlsrarwer- pen. De dames Niesslnk en Koopman konden inderdaad niet tegen haar bultenlandsche col lega’s op en werden dan ook reeds in de voor ronde uitgeschakeld. In de tweede kwart-finale startten reep in deze volgorde: Theunissen (Zuid Afrika', Hof- meister Argentinië)Fangoudis (Griekenland). Van Beveren (Nederland), Fznigoetsj (Japan) en Humber (Canada). Van Beveren startte uitstekend, liep in de bocht op de drie voor hem liggende deelnemen aanzieniyk in en by het ingaan van de laatste 100 meter lag hy geiyk met de anderen. Derde serie- 1. Owens (Ver. Staten) 21.1 sec. (nieuw Olympisch record); 3. Orr (Canada) 21.6 sec.; 3. Ncckermann (Duitschland) 213 sec. Niet geplaatst: 4. Sweeney (Engeland), 5. Guz- mann (Phlllppynen), 6. Christensen (Denemar ken). Vierde serie 1. Hum6er (Canada) 22.1 sec.; X Gyenes (Hongarije) 23.1 sec.; 3. Riener (Oustenryk) 22.4 sec. Niet geplaatst: 4. Bronner (Frankrijk), 5. Tsjen (China). vyfde aerie: 1. Haennl (Zwitserland) 31B see.; 2. Frangoudis (Griekenland) 23.1 zee.; Sir (Hongarije) 22.2 sec. Niet geplaatst: Dannaher (Zuld-Afrika), 5. Poh (China). Zesde serie: 1. Theunissen (Z.-Afrika) 21.7 sec *2. MacPhee (Canada) 21.8 sec.; 3. Strand- vad (Finland) 22.6 sec. Niet geplaatst: Fahoum (Egypte), 5. Lioe (China). 6. Fondevila (Ar gentinië). Zevende serie: 1. Packard (Ver. Staten) 213 sec.; 2. Grimbeek (Z.-Afrlka) 21.8 sec.; 3. Stein metz (Duitschland) 21.9 sec. Niet geplaatst: 4. Whiteside (Br Indlë). Achtste serie: 1. Robinson (Ver. Staten) 21.6 sec. 2. Tammisto (Finland) 223 sec.; 3. Hof- meister (Argentinië 22.3 sec. Niet geplaatst: 4. Minai (Hongarije), 5. Devrint (België), 6. Koe nig (Oostenrijk). De Zweed Strandberg kon niet uitkomen, daar hy gisteren by de 100 meter een blessure had opgeloopen. De kwartfinales van het nummer 200 meter hardloopen hebben het volgende resultaat ge had: 1. Orr (Canada). 21.2 sec., 2. Haennl (Zwit serland) 213 sec. 3. Packard (Ver. Staten) 213 sec. Niet geplaatst: 4. Sir (Hongarije). 5. Schein (Duitschland). 6. Beswlck (Argentinië). Tweede kwartfinale: 1. van Beveren (Neder land) 21.7 sec. 2. Theunissen (Zuid-Afikra) 21» sec. 3. Humber (Canada) 221 sec. Niet ge plaatst: 4. Tanlgoetsji (Japan). 5. Frangoudis (Griekenland). 6. Hofmeister (Argentinië). Derde kwartfinale: 1. Owens (Ver. Staten) 21.1 sec. 2. Mc Phee (Canada). 21.8 sec. 3. Grim beek (Zuid-Afrika) 219 sec. Niet geplaatst: 4. Rinrier (Oostenrijk) en van Tanmisto (Finland) Steinmetz (Duitschland) gediskwalificeerd. Vierde kwartfinale: 1. Robinson (Ver. Sta ten) 213 sec. 2. Oaendafp (Nederland) 313 sec.. 3. Neckerman (Duitschland) 21.6 see. Niet ge plaatst: 4. Gyenes (Hongarije). 5. Strandvail (Finland). Pennington niet gestart. Tweede was Theunissen (Zuid Afrika) met 31.9 sec. en derde Humber (Canada). In den derden kwart-eindstftjd liep Owens mee en zonder eenlge moeite werd hy eerste met 21.1 sec. De anderen waren meters achter. Met Owens gingen Mac Phee (Canada) en Grimbeek (Zuld-Afrika) naar den t*alven eindstrijd. De leiding berustte by de heeren Reinberg (Duitschland) en Furgeot (Frankrijk). Aanvankeiyz waren de Oranje-hemden meer in den aanval en Ernst van den Berg ca. trachtte eenige malen door te breken, doch tot gevaariyke situaties voor het Belgische doel kwam het voorshands niet. Na ongeveer tien minuten namen de Belgen den aanval over. Energiek zetten zy enkele attaques op en toen op eenigszins eigenaardige wyze midvoor Por tlelje den bal in vrije positie was het niet buitenspel? voor de stick kreeg, scoorde dese met een hoog onhoudbaar schot (O—l). Verwoed vielen de Oranje-hemden toen aan. zy kregen een strafcorner toegewezen die door Sparenberg genomen, door Schnltger ingezet werd. Een der Belgen deed den bal van richting veranderen zoodat keeper van den Merghel te vergeefs poogde bet witte ding uit syn doel te houden, 1—L D‘ Amerikaan Terlazzo won de gouden medaille voor het ewaargewichtheffen. W torste niet minder dan 312H K.G. Doel: J de Looper Jr. (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Wester- kamp (HDM) Midden: H. de Looper Sr. (Hilversum)van der Haar (HHIJC) en van Llerop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schnltger (PW), van den Berg (Amsterdam), de Roos (Bloemendaal) en Sparenberg (Hilversum). België: De resultaten van de series 300 M. waren: Berste serie: 1. Van Beveren (Ne derland) 3H4 sec.; 2. Beswlck (Argenti nië) 22.1 sec.; 3. Tanlgoetsji (Japan) 223 sec Niet geplaatst: 4. Salcedo (Phlllppy- ren), 5. SakeUariou (GrieVenland), 6. Al meida (Brazilië). Niet gestart: Kovaclc (Zuld-Slavië). Tweede serie: land) In de laatste serie was de Strandvail (Finland). Guyenes Osèndarp (Nederland), Robinson (VE.) Neckermann (Duitschland). De Engelschman Pennington verscheen niet aan den start. ^Osèndarp startte snel en liep onmiddeL lyk op Robinson en Neckermann in. By het uitkomen van de bocht lagen Robinson en de Hollander vrywel gelijk. Een schitte rende strijd ontwikkelde zich tusschen hen belden op de laatste 20 meter. Robinson kwam iets voor te liggen en wy kregen den Indruk, dat nu Oeendarp zieh ze ker van een plaats in den halven eindstrijd wrat, hy niet een laatste krachtsinspanning ln- V komen. door Na de stormachtig toegejuichte rede van Sven Hedin werd begonnen met den etndstryd 100 meter dames, dien de wereldrecordhoudster Stephens onbedreigd won. De winnares van de 100 meter dames in Los Angeles, de Poolache Walasiewicz. die daar een nieuw Olympisch re cord vestigde met 119 sec. liep eveneens uit stekend. De Duitsche dames Dollinger en Krauss bleven ver achter de Pooleche. Na vln- nigen strijd met haar landgenoote Dollinger, werd mej. Krauss derde. Ook nu hadden de loopsters den wind in den rug. Helen Stephens, die den vorigen dag een nieuw record met 11.4 sec. had gevestigd, bleef ook thans beneden haar ouden recordtijd. Ze noteerde 113 sec. Mej. Walasiewicz (Polen) le verde eveneens een uitnemende prestatie door de baan in 11.7 sec. af te leggen, waarmede een nieuw Europeesch record werd gevestigd Het oude stond eveneens op haar naam met 113 Bec., gevestigd in 1933. Met den gebruikeiyken trein van 1636 uur is Dinsdagmiddag aan het station Friedrich strasse weer een groote groep Nederlandsche deelnemers aan de Olympische spelen te Ber- lyn aangekomen. Deze groep bestond geheel uit beoefenaars van de verschillende watersporten, nJ. de zwemsters, de nog ontbrekende zwemmen, de polospelers en de roeien. De zwemsters hadden gereisd onder leiding van mevr, van Wuykhuizen en mevr, de Dood, terwyi met de zwemmers Moot, Scheffer en Metman en met de polospelers waren meegeko men de chef a’équipe Jan de Vries en de ver zorger Frans Kuiper. De roeiers waren vergezeld door de beide coaches, de heeren dr. Maries en Jongejam. land. Door de uitslagen van Dinsdag is de stand ,n groep o: Dinsdagmorgen werd tevens met t verspringen een aanvang gemaakt. Elke deelnemer kreeg De resultaten van de eerste reeks wedstrijden in de jollenklasse waren als volgt: 1. Engeland. 1' uur 30 min. 41 sec.. 25 pnt.; 2. Duitschland, 1 uur 31 min.. 24 pnt.; 3. Chili. 1 uur 32 mln. 17 sec., 23 pnt.; 4. Nederland (Kagchelland). 1 uur 32 mln. 29 sec.. 22 pnt.; 5. Denemarken 1 uur 34 min 16 sec.. 21 pnt. Er waren toen 13 minuten gespeeld. De strijd droeg een zeer afwisselend karakter en al werd deze ontmoeting op een voor belde partyen vreemd terrein gespeeld en al bestond het groote conalngent der toeschouwers uit Duitschers, heerschte er toch die sfeer van spanning en onzekerheid, welke de laatste ontmoetingen tus schen Hollan.i en België kenmerkten. De aanvallen onzer landgenooten waren be ter van opzet, doch de Belgen speelden zoo enthousiast en met zooveel energie, dat hun aanvallen minstens zoo gevaariyk waren. Na ruim 20 minuten spelen had een schot van Schnltger succes. Hoewel menigeen twy- felde of de bal over de doeliyn was geweest, wees de scheidsrechter op besliste wyze naar bet midden. (21). Aan beide syden werden nog energieke po gingen ondernomen om de score te veranderen, doch dit mocht .niet gelukken, zoodat de rust met een 21 voorsprong voor Nederland in ging. In de halve finales, waarby vier groepen var. zes schermsters elkaar bekampten. was onze landgenoote. mej. C. M. van der Klaauw met drie zeer sterke schermsters ingedeeld, nJ. met de dames Schacheren Elek (Hongarije). Haas (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemar ken). Deze drie partijen verloor onze landge noote, hoewel zy tegen mej. Hass drie en tegen mej. Schacheren twee treffers wist te plaat sen. Van haar beide andere tegenstandsters in deze ronde. Agathe Turgis (Frankrijk) en Denise Kramer (Zwitserland) wist zy te win nen, zoodat zy in deze ronde twee wedstrijden won en dus vier punten behaalde. z Voor de derde plaats moest zij met mej. Scha cheren Elek nog een barrage-party trekken, die zy verloor, soodat zy dus uitgeschakeld was. ontving mej. van der Klaauw 23 men inderdaad prestaties aan het ongeloofelijke Na slechts vyf minuten rust werd het spel hervat. Westerkamp geraakte even geblesseerd by een aanval der Belgen, doch kon onmiddel- iyk weer meespelen; gelukkig maar, want in vallers worden niet toegestaan.' Holland was direct sterk in den aanval. En kele corners werden genomen, doch het Belgi sche doel ontsnapte vaak op het nippertje aan een doorboring. Zoo was Ernst van den Berg in een soloren op een gegeven moment door de geheele Belgische verdediging gekomen, doch naar links zwenkend kwam hy in een dermate ongunstige positie, dat zyn schot gedeelteiyk mislukte en keeper van den Merghel gemak- keiyk kou stoppen. Er werd lp snel tempo ge speeld, maar Nederland bleef beslist sterker. Een prachtig schot van de Roos stopte van den Merghel op keurige wyze. Het overwicht van de Nederlanders was zoo groot, dat de Belgen slechts by uitzondering voor het Nederland sche doel kwamen en doelman de Looper kreeg dan ook geen moeilijk werk te doen. Op ’t Belgische doel daarentegen werden tal- ryke corners genomen en het mocht een won der heeten, dat het niet doorboord werd. Een prachtig staaltje van technisch kunnen gaf van den Berg ten beste, toen hy in volle rush een bal van van Llerop kreeg toegespeeld, dezen zonder aarzelen meenam en doorgaf aan Schnltger, die intusschen midvoor was gaan spelen, doch diens schot ging rakelings naast. vyf minuten voor het einde slaagde midvoor Portlelje er In op volkomen onverwachte wijze uit een doelworstellng geiyk te maken. In de resteerende minuten ontkwamen beide doelen nog enkele malen op het nippertje aan een doorboring. Zoo kwam het einde met een geiyk spel. (2—3). zette om den Amerikaan nog voorby Zoo kwam de Hagenaar als tweede 'iloor de finish met een tyd van 213 sec., terwlil Robin son 213 sec. noteerde. Derde was Neckermann (Duitschland) met 21.6 sec. De groote krachten op dit nummer zyn Osèndarp, Robinson, Owens. Orr, Haennl en Packard. Deze zes loopers zullen waarschijn, lyk wel in den eindstrijd komen. En sou Oeen darp dan wederom kans hebben op een derde plaats. Ja wellicht op een zilveren medaille? Heden zullen eerst de halve elndstryoen wor den geloopen en in den laten namiddag de finale In het nummer discuswerpen dames kwamen ook twee Hollandsche dames uit. mej. A. Nles- sink en mej. J. Koopmans. Mej. Niesslnk wierp niet slecht en bleef in de eerste serie met een worp van 34 03 meter boven de prestaties van verschillende barer tegenstandsters. Mej. Koop mans wierp 30.03. Beide Hollandsche deelneem sters bleven aanmerkeiyk beneden het Neder- landsch record, dat met 38 19 meter op naam staat van mej. Pels. Reeds in de eerste serie moest het Olympisch record van mej. Copeland met 40.56 meter eraan gelooven. Mej Wajsowna (Polen) bracht dit record met een prachtigen worp op 44.69 meter. Lang zou dit record even min blijven bestaan, want de Duitsche wereld recordhoudster Gisela Mauermayer slaagde er in het zoo juist gevestigde record weer te ver beteren tot 47.63 meter. In de tweede serie leverden de dames Niesslnk en Koopmans betere prestaties, resp. met wot- pen van 35.21 meter en 3350 meter. In de derde serie verbeterde mej. Wajsowna haar vorigen worp tot 46.22 meter. Mej. Nlessiak en mej. Koopmans kwamen nu niet verder. Tenslotte l In de zesmeter-klasse is Nederland Dinsdag by de zeilwedstrijden te Kiel niet gelukkig ge- weest. De „De Ruyter” kreeg voor de afvaart een scheur in het achteriyk van het groote zeil, die al varend steeds grooter werd. Het was Carp daardoor onmogelyk goed aan den wind te liggen, zyn zeil stond slecht en na aanvankeiyk een goede plaats te hebben ingenomen zakte hij steeds meer terug om tenslotte als tiend* ran de twaalf jachten te eindigen, met slechts Frankrijk en Polen achter zich. De eerste vyf plaatsen waren resp. voor Zwe den. Duitschland. Groot-Brittannië, Finland en Noorwegen. De inschrijvingen athleten ter wereld piache Spelen, die houden wórden, waarborgen op alle nummers grooten strijd en een direct gevolg daarvan zijn tal van record- verbeteringen. Vrijwel op alle num mers is de techniek zoover vooruit gegaan, dat beleeft, die

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 13