Osendarp en van Beveren in de halve finales 200 meter van België spelen gelijk Nederland en Nieuw wereldrecord van Owens bij het verspringen FELLE STRIJD OVER DE GEHEELE LINIE ORANJEHEMDEN VIELEN TEGEN WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 Robinson contra Osendarp onze Discuswerpen dames voor Kagchelland vierde De jollenwedstryden te Kiel CARP NIET FORTUINLIJK De 200 meter weer van Van Bever en eerste HET HOCKEY-TOURNOOI De wedstryd te houden, 1—L I 1 Zege van Hardin op de 400 meter horden Osendarp en Owens weer in een serie Evenals in Loe Angeles weer kampioen op dit nummer Het programma voor heden De uitstekende prestaties van onze Nederlandsche sprinters, die ook Dinsdag weer fraaie successen behaalden, trekken opnieuw de aandacht De onzen hadden met pech te kampen Klasema niet geplaatst by het verspringen In verschillende nummers werden opnieuw topprestaties geleverd Indeeling halve eindstryden 200 meter MEJ. VAN DER KLAAUW UITGESCHAKELD Onze landgenoot moest in de star-klasse opgeven Helen Stephens kampioene 100 meter NIEUWE NEDERLANDSCHE DEELNEMERS AANGEKOMEN Met „De Ruyter” op de tiende plaats De Belgen, die een uitstekende ver dediging hadden, brachten vlak voor het einde den stand op 22 Helen Stephens blinkt uit BOB MAAS VERLIEST ZIJN MAST De Amerikaan Terlazzo won de gouden medaille voor het zwaargewichtheffen. UV torste niet minder dan flOh ff.G. Opnieuw hebben onze Nederlandsche sprinters fraaie successen behaald, want nadat zoowel Osendarp als Van Beveren hun series op de 200 Meter onbedreigd hadden gewonnen, toonden onze landgenooten ook hun kracht in de kwart-finales, zoodat zij zich voor dfe halve beslissingen hebben geplaatst. Het Amerikaansche phenomeén Owens was ook nu weer buitengewoon op dreef. Hij vestigde nieuwe Olympische records op de 200 Meter cn tevens een nieuw wereldrecord bij het verspringen. I gelyk spel. (3-3). De floretwedetryden voor dame» Kwartfinales 200 meter iwematera, polospelers en in Berlyn XI* o IADE de 15 00 finale t 1—0 1 1 1 De Duitsche Gisela Mauermayer wist by het discuswerpen weliswaar haar wereldrecord niet te benaderen, maar bracht het toch in ieder geval tot een nieuw Olympisch record Frankrijk België Nederland Zwitserland 1 1 Zelfs de regen kon de belangstelling voor de Olympische Spelen niet doen verflau wen, zooals dit vrooHfke groepje, dat zich uitstekend wist te behelpen, toont Osendarp had het allesbehalve gemakke- Hjk tegen, zyn Amerlkaanschen tegenstan der, maar zijn tijd bewijst hoewel hij als tweede aankwam dat een nieuwe Olympische medaille voor den Hollander geenszins tot de onmogelijkheden behoort. Hy plaatste zich in de halve finale, even als onze landgenoot van Beveren. die zijn serie op keurige wijze won. Wederom dus geen slecht resultaat voor de Hollanders. De halve eindstrijden 300 meter hardloopen, welke hedenmiddag omstreeks drie uur zullen’ worden gehouden, zijn als volgt samengesteld: Eerste halve elnctetrijd: van Beveren (Ne derland), Grimbeek (Zuid-Afrlka), Necker- mann (Duitschland), Orr (Canada), Pac kard (V. 8.) en Robinson (V. 8.). Tweede halve eindstrijd: Haennl (Zwit serland), Humber (Canada), McPhee (Ca nada), Osendarp (Nederland), Owens (VA) en Theunlssen (Zuid-Afrlka). 15-00 15.30: oude (VS.) by de weest. Iedere automoMlst lue e dadehjii vertexes, hoeveel Ha steler per uur lijn wagen haak, maar slechte ze wel nesdlg hebben eau osei die vaart te steppeel 16.00: 16.30 16.30 17.00 17 JO: 17.45: Het werd een fraaie race op net laatste gedeelte, waarbij van Beveren 60 M. voor de finish een aanzienlijken voorsprong wist te verkrijgen en met»een tijd van 21.7 sec. als eerste door de finish ging. land. Door de uitslagen van Dinsdag is de stand .n groep c: De opstelling der elftallen was: Nederland: De resultaten van de eerste reeks wedstrijden In de Jollenklasse waren als volgt: 1. Engeland, 1 uur 30 mln. 41 sec., 25 pnt.; 3. Duitschland. 1 uur 31 min.. 24 pnt.; 3. Chili. 1 uur 33 min. 17 sec., 23 pnt.; 4. Nederland (Kagchelland). 1 uur 32 min. 29 sec.. 32 pnt.; 5. Denemarken 1 uur 34 min. 16 sec.. 21 pnt. Met den gcbrulkeiyken trein van 16.26 uur is Dinsdagmiddag aan het station Friedrich strasse weer een groots groep Nederlandsche deelnemers aan de Olympische spelen te Ber lijn aangekomen. Deze groep bestond geheel uit beoefenaars tan de verschillende watersporten. nJ. de zwemsters, de nog ontbrekende zwemmers, de polospelers en de roeiers. De zwemsters hadden gereisd onder leiding van mevr, van vVuykhulzen en mevr, de Dood.' terwijl met de zwemmers Mooi, Scheffer en Metman en met de polospelers waren meegeko men de chef o'équlpe Jan de Vries en de ver zorger Frans Kuiper. De roeiers waren vergezeld door de beide coaches, de heeron dr. Macros en Jongejan. De reven meter-grons is de laatste jaren slechts hjj hooge uitzondering door een Nederlandsch athleet bereikt. Ons natio naal record staat met 7.32 meter nog steeds op naam van H. de Boer. Van Beveren en Osendarp zijn er beiden dus in geslaagd de halve eindstrijden te bereiken en dit geschiedde op een wijze, die het ver. trouwen wettigde, dat zy ook een goede kans hebben in de finale te komen. De kwart-eindstrijden werden in vier series geloopen en telkens gingen drie loopers naar de halve eindstrijden over. Uit de eerste kwart-finale kwamen Orr (Ca. nada), Haenni (Zwitserland) en Packard (VB.) die resp. tijden van 213 sec, 213 en 213 noteerden. Nederland beeft bet op den eersten dag van het Olympisch hockeytonrnool tegen België niet verder dan een 2—2-gelfjk spel kunnen brengen, een uitslag waarmede de Belgen dubbel en dwars tevreden waren, getuige ook hun uitbundig gejubel na het ilsddgnssl Overal ziet men op het enorme Olympi sche sportveld de filmoperateurs druk bezig met het maken van opnamen Door een toespraak van den beroemden Zweedschen ontdekkingsreiziger Sven Hedin. die het woord richtte tot de In het stadion verza melde .Jugend der Welt”, werd de afwerking van het programma eenigszins vertraagd. Reeds op den eersten dag der Olympische zeilwedstrijden heeft de Nederlandsche deel, nemer Bob Maas, die met de ..Bens 2” in de starklasse uitkomt, veel pech gehad. De mast van zijn vaartuig is gebroken, zoo» dat Maas moest opgeven. De fameuze buitenlandsche deelnemers hebben weer prachtige resultaten bereikt en In totaal treffers. In de halve finales, waarbij vier groepen van ses schermsters elkaar, bekampten. was onze landgenoote. mej. C. M. van der Klaauw met drie zeer sterke schermsters ingedeeld, nJ. met de dames Schacheren Elek (Hongarije). Haas (Duitschland) en Karen Lachmann (Denemar ken). Dese drie partijen verloor onze landge noote. hoewel zU tegen mej Hass drie en tegen mej. Schacheren twee treffers wist te plaat sen. Van haar belde andere tegenstandsters in dese ronde. Agathe Turgls (Frankrijk) en Denise Kramer (Zwitserland) wist sjj te win nen. zoodat zij in dese ronde twee wedstrijden won en dus vier punten behaalde. Voor de derde plaats moest zjj met mej. Scha cheren Elek nog een barrage-party trekken, die zy verloor, soodat zy dus uitgeschakeld was. ontving mej. van der Klaauw 23 plaatsten zich in de beslissing, waarvoor we derom driemaal geworpen werd, de dames Mauermayer (Duitschland). Wajsowna (Polen) Mollenhauer (Duitschland). Nakamura (Japan). Mineshima (Japan) en Lundstroem (Zweden). De Zweedsche athlete Lundstroem wierp als beste prestatie tn de series 35.82 meter en onze landgenoote mej. Niesslnk bleef daar slechts met een zeer gering verschil onder, soodat men haar feitelyk als zevende geklasseerd kan be schouwen. Het spreekt vanzelf, dat de wereldrecordhoud- ster Gisela Mauermayer. onbedreigd de sterkste was. Zjj zegevierde in den nieuwen record-af- stand van 47.63 meter. Tweede werd mej. Wajsowna (Polen) met 46.22 meter, derde mej. Mollenhauer (Duitschland) met 39 80 meter. driemaal gelegenheid om een afstand van 7.15 meter te bereiken. Alleen de athleten, die 7.15 meter of meer sprongen, plaatsten zich in den eindstrijd. Er werd in twee groepen van 25 gesprongen. Onse landgenoot Klasema sprong in de tweede groep. Het gelukte hem niet den voorgeschreven jfstand te bereiken, zoodat hy niet in de finale werd geplaatst, waarvoor zich een vyftlental athleten klassificeerde. Athletiek. 200 Meter halve beslissin gen. Discuswerpen beslissing. Schermen. Floret individueel. 80 Meter hordenloop voor dames, series. Polsstokhoogspringen beslissing. Dames floret beslissing. Hockeywedstrijden. Series 1500 Meter. Voetbalwedstrijden. 50 KM. snelwandelen aankomst. 16.00200 Meter beslissing. 20.00: Schermen. Floret individueel. 20.00: Gewichtheffen middengewicht. Be slissing zwaargewicht idem. vooral de Amerikaan Owens wordt het enfant chert van het publiek, omdat zyn kunnen werkeiyk ongeloofelyk ls. Op de 200 meter vestigde hy een nieuw Olym pisch record met 21.1 sec. en by het ver springen bracht hy het Olympisch wereld record op 8.06 meter. de sterkste voor de O!ym- momenteel sto op alle en een direct record- verbeteringen. Vrijwel op alle num mers is de techniek zoover vooruit gegaan, dat men inderdaad prestaties beleeft, die aan het ongeloofelijke grenzen. In de tweede kwart-finale startten resp in deze volgorde: Theunlssen (Zuid Afrika'. Hof- meister (Argentinië), Fangoudis (Griekenland). Van Beveren (Nederland)Fanigoetsj (Japan) en Humber (Canada). Van Beveren startte uitstekend, liep in de bocht op de drie voor hem liggende deelnemers aanzienlyk in en by het Ingaan van de laatste 100 meter lag hy gelyk met de anderen. Derde serie 1. Owens (Ver Staten)'31.1 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Orr (Canada) 21.6 sec.; 3. Ncckermann (Duitschland) 21.8 sec. Niet geplaatst: 4. Sweeney (Engeland), 5. Guz- mann (PhlllppUnen), 6. Christensen (Denemar ken). Vierde serie 1. Humber (Canada) 22.1 sec.; 3. Gyenes (Hongarije) 23.1 sec.; 3. Rlener (Oostenrijk) 22.4 sec. Niet geplaatst: 4. Bronner (Frankryk). 5. Tsjen (China). vyfde serie: 1. Haenni (Zwitserland) 21.9 sec.; 3. Frangoudls (Griekenland) 23.1 sec.; 3. Sir (Hongarije) 223 sec. Niet geplaatst: 4. Dannaher (Zuid-Afrlka), 5. Poh (China). Zesde serie: 1, Theunlssen (Z.-Afrtka) 31.7 sec. 2. MacPhee (Canada) 31.8 sec.; 3. Strand- va:l (Finland) 22.6 sec. Niet geplaatst: Fahoum (Egypte). 5. Lioe (China), 6. FbndevUa (Ar gentinië) Zevende serie: 1. Packard (Ver. Staten) 213 sec.; 2. Grimbeek (Z.-Afrlka) 21.8 sec 3. Stein metz (Duitschland) 21.9 sec. Niet geplaatst: 4. Whiteside (Br Indië). Achtste serie: 1. Robinson (Ver. Staten) 21.6 sec. 2. Tammisto (Finland) 22.2 sec.; 3. Hof- meister (Argentinië 22 3 sec. Niet geplaatst: 4. Minai (Hongarije), 5. Devrint (België), 6. Koe nig (Oostenrijk*. De Zweed Strandberg kon niet uitkomen, daar hy gisteren by de 100 meter een blessure had opgeloopen. In de laatste ëerie was de startvolgorde: Strandvall (Finland), Guyenes (Hongarye), Osendarp (Nederland), Robinson (VS.) en Ncckermann (Duitschland). De Engelschman Pennington verscheen niet aan den start. Osendarp startte snel en liep onmiddeL lyk o£ Robinson en Neckermann in. By het uitkomen van de bocht lagen Robinson en de Hollander vrywel gelyk. Een schitte rende stryd ontwikkelde zich tusschen hen beiden op de laatste 36 meter. De vraag, die ons in dit verband natuuriyk het meest interesseert, is hoe de Hallandsche deelnemers zich houden in dit meer dan sterke internationale milieu. Iedereen is nog vol vreugde over de prach tige prestatie van onzen nationalen sprinter Osendarp, die voor ons land op de 100 meter een Olympische medaille wist te winnen. Dinsdag kwam deze kampioen weer in het strydperk en wel op een nummer, waarvan men zegt, dat het hem het beste ligt: de 200 meter sprint. Doel: J de Looper Jr. (Hilversum). Achter: De Waal (Amsterdam) en Wester- kamp (HDM) Midden: H. de Looper Sr. (Hilversum), van der Haar (HHIJC) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemen daal), Schnltger (PW), van den Berg (Amsterdam), de Roos (Bleemendaal) en Sparenberg (Hilversum). België: □pel: van den Merghel. Achter: Adelot en Wellens. Midden: Leplat. Rensburg en Putz. Voor: van der Branden, Delaval, Portlelje, Delheid en van der Putte. De leiding berustte by de héeren Relnberg (Duitschland) en Furgeot (Frankryk). Aanvankeiyz waren de Oranje-hemden meer In den aanval en Ernst van den Berg es. trachtte eenige malen door te breken, doch tot gevaariyke situaties voor het Belgische doel kwam het voorshands niet. Na ongeveer tien minuten namen de Belgen den aanval over. Energiek zetten zy enkele attaques op en toen op eenigszins eigenaardige wyze mldvoor Por- tielje den bal in vrije positie was het niet buitenspelvoor de stick kreeg, scoorde dese met een hoog onhoudbaar schot (0—1). v Verwoed vielen de Oranje-hemden toen aan. zy kregen een straf corner toegewezen die door Sparenberg genomen, door Schnltger ingezet werd. Een der Belgen deed den bal van richting veranderen zoodat keeper van den Merghel te- Dinsdagmorgen werd tevens met 't verspringen een aanvang gemaakt. Elke deelnemer kreeg In het nummer discuswerpen dames kwamen ook twee Hollandsche dames uit, mej. A. Nles- sink en mej. J. Koopmans. Mej. Niesslnk wierp niet slecht en bleef in de eerste serie met een worp van 34.03 meter boven de prestaties van verschillende barer tegenstandsters. Mej Koop mans wierp 30.03. Beide Hollandsche deelneem sters bleven aanmerkeiyk beneden het Neder landsch record, dat met 38.19 meter op naam staat van mej. Pels. Reeds in de eerste serie moest het Olympisch record van mej. Copeland met 40.56 meter eraan gelooven. Mej Wajsowna (Polen) bracht dit record met een prachtlgen worp op 44.69 meter. Lang zou dit record even min blijven bestaan, want de Duitsche wereld- recordhoudster Gisela Mauermayer slaagde er In het zoo juist gevestigde record weer te ver beteren tot 47.63 meter. In de tweede serie leverden de dames Niesslnk en Koopmans betere prestaties, resp. met wor pen van 35.21 meter en 33.50 meter. In de derde serie verbeterde mej. Wajsowna haar vorigen worp tot 46.22 meter. Mej. Niesslnk en mej. Koopmans kwamen nu niet verder. Tenslotte Over het geheel genomen is Nederland meer in den aanval geweest, vooral In de tweede helft, toen de Oranjehemden vrywel voortdurend do mineerden en het Belgische doel herhaaldeiyk m gevaar verkeerde. Maar pech met schieten en schitterend verdedigen van het befaamde Bel gische achtertrto waren de oorzaken, dat ver dere doelpunten uitbleven. Vlak voor tjjd wist België den gelijkmaker te scoren en in de res- teerende minuten hield menige landgenoot zyn hart vast, dat Nederland misschien een volko men onverdiende nederlaag sou lyden. Als men Donderdag aa. echter van Zwitser land wint, is men practisch zeker van een plaats in de halve eindstryden. Frankryk won verder met 1—0 van Zwitser- Na de stormachtig toegejuichte rede Van Sven Hedin werd begonnen met den eindstryd 100 meter dames, dien de wereldrecordhoudster Stephens onbedreigd won. De winnares van de 100 meter dames in Los Angeles, de Poolsche Walasiewicz. die daar een nieuw Olympisch re cord vestigde met 119 sec. liep eveneens uit stekend. De Duitsche dames Dollinger en Krauss bleven ver achter de Poolsche. Na vin- nlgen stryd met haar landgenoote Dolllnge-. werd mej. Krauss derde. Ook nu hadden de loopsters den wind in den rug. Helen Stephens, die den vorigen dag een nieuw record met 11.4 sec. had gevestigd, bleef ook thans beneden haar ouden recordtyd. Ze noteerde 11.5 sec. Mej. Walasiewicz (Polen) le verde eveneens een uitnemende prestatie door de baan in 11.7 sec. af te leggen, waarmede een nieuw Europeesch record werd gevestigd. Het oude stond eveneens op haar naam met 119 sec., gevestigd in 1933 Er waren toen 13 minuten gespeeld. De strijd droeg een zeer afwisselend karakter en al werd deze ontmoeting op een voor belde partyen vreemd terrein gespeeld en al bestond het groote conNngent der toeschouwers uit Dultschers, heerschte er toch die sfeer van spanning en onzekerheid, welke de laatste ontmoetingen tus schen Holland en België kenmerkten. De aanvallen onzer landgenooten waren be ter van opzet, doch de Belgen speelden zoo enthousiast en met zooveel energie, dat hun aanvallen minstens zoo gevaarlek waren. Na ruim 20 minuten spelen had een schot van Schnltger succes. Hoewel menigeen twy- felde of de bal over de doeliyn was geweest, wees de scheidsrechter op besliste wyze naar bet midden. (31). Aan beide zyden werden nog energieke po gingen ondernomen om de score te veranderen, doch dit mocht niet gelukken, zoodat de rust met een 31 voorsprong voor Nederland in ging. Robinson kwam iets voor te liggen rn wy kregen den indruk, dat nu Osendarp zich ze ker van een plaats in den halven eindstryd wist, hy niet een laatste krachtsinspanning in zette om den Amerikaan nog voorby t: k< men. Zoo kwam de Hagenaar als tweede door de finish met een tyd van 213 sec., terwtfl Robin son 21.2 sec. noteerde. Derde was Neckermann (Duitschland) met 31.6 sec. De groote krachten op dit nummer zyn Osendarp, Robinson, Owens, Orr, Haenni en Packard. Deze zes loopers zullen waarschyn- Uik wel in den eindstrijd -^omen. En zou Osen- 'darp dan wederom kans hebben op een derde plaats, ja wellicht op een zilveren medaille? Heden sullen eerst de halve eindstryden wor den geloopen en in den laten namiddag de In de finale voor de 400 meter horden kwa men aan den start Hardin (V. 8.). White (Phi- Lppypen), Mandikas (Griekenland). Patterson (V 8.), Loarring (Canada) en Magelhaes (Bra zilië). De geweldige Amerikaan Hardin nam vry spoedig "n voorsprong, maar by het uitgaan van de bocht op het rechte einde waren Loarring (Canada) en White (Phllippynen) hem vry wel op zy. Een moment dachten wy zelfs, dat de Amerikaan in den aanvang teveel gegeven had, maar met een laatste krachtsinspanning slaagde Hardin er toch in als eerste de eind streep te passeeren. Loarring leverde op het laatste stuk nog een hevigen stryd met White, welke op de laatste meters ten gunste van Loarring werd beslist. Hardin's tyd was 52.4 sec., aanmerkeiyk boven zijn eigeti wereld record van 50.6 sec. Vermeldenswaard is ook, dat Hardln dit nummer eveneens by de spelen in Los Angeles won. De tijd van Loarring was 53.7 sec. Derde werd de Philippyn White in den tyd van 52.8 sec. De uitslag was: 1. en Olympisch kampioen: Hardln (Ver. Staten) 53.4 sec.; 3. Leaving (Ca nada) 52.7 sec.; 3. White (Phllippynen) 53.8 sec.; 4. (Patterson Ver. Staten) 53 sec.; 5. Ma- gelhaes (Brazilië) 54 eec.; 6. Mantlkas (Grie kenland) 54.2 sec. De halve finales hadden het volgende resul- I taat: Eerste halve finale: 1. Hardln (Ver. Staten) 53,2 sec.; 2. White (Phllippynen) 53.4 sec.; 3. Mantlkas (Griekenland). Niet geplaatst: 4. Sho- field (Ver. Staten); 5. Kuerten (Duitschland); 6. Lavenas (Argentinië). Tweede halve finale: 1. Patterson (Ver. Sta ten) 53,8 sec.; 3. Loaring (Canada) 53.1 sec.; 3. Magelhaes (Brazilië) 533 sec. Niet geplaatst: 4. Kovacs (Hongarye); 5. Bosmans (België); 6. Nottbrock (Duitschland). De eerste drie uit elke serie komen in de finale. Het verschil tusschen den derden en vierden aankomende in de eerste halve finale was zoo gering, dat de film hier de beslissing moest bren gen. Minder geslaagd was het optreden van de Hollandsche dames in het nummer discuswer pen. De dames Niesslnk en Koopman konden Inderdaad niet tegen haar buitenlandsche col lega’s op en werden dan ook reeds In de voor ronde uitgeschakeld. In de zesmeter-klasse is Nederland Dinsdag zed weds try den te Kiel niet gelukkig ge- Öe „De Ruyter” kreeg voor de afvaart een scheur in het achteriyk van bet groote sell, die al varend steeds grooter werd. Het was Carp daardoor ónmogelijk goed aan den wind te liggen, zyn zeit stond slecht en na aanvankeiyz een goede plants te hebben ingenomen zakte hy steeds meer terug om tenslotte als tiende van de twaalf jachten te eindigen, met slechts Frankryk en Polen achter zich. De eerste vyf plaatsen waren resp. voor Zwe den. Duitschland. Groot-Brlttannië, Finland en Noorwegen. De inschrijvingen athleten ter wereld pische Spelen, die houden worden, waarborgen nummers grooten strijd gevolg daarvan zijn tal van op Tweede was Theunlssen (Zuid Afrika) mat 319 sec. en derde Humber (Canada). In den derden kwart-eindstryd liep Owens mee en zonder eenlge moeite werd hy eerste met 21.1 sec. De anderen waren meters achter Met Owens gingen Mac Phee (Canada) en Grimbeek (Zuid-Afrlka) naar den halven eindstryd. De resultaten van de series 200 M. waren: Eerste set ie: 1, Van Beveren (Ne derland) 21.4 aec.: 2. Beswick (Argenti nië) 22.1 sec.; 3 Tanlgoetsjl (Japan) 223 sec. Niet geplaatst: 4. Salcedo (Phlllppy- ren), 5. Sakellariou (Griekenland). 6. Al meida (Brazilië). Niet gestart: Kovaclc Zuid-Sla vie). Tweede serie: 1. Osendarp (Neder land) 21.7 sec.; 2. Schein (Duitschland) 22 sec.; 3. Pennington (Engeland) 22.1 sec. Niet geplaatst: 4. Yazawa (Japan). 5. Don- delinger (Frankryk), 6. Rlckf (Liechten stein). Niet gestart: Bauer (Zuid-Slavië). Na slechts vyf minuten rust werd het spel hervat. Westerkamp geraakte even geblesseerd by een aanval der Belgen, doch kon onmlddel- lyk weer meespelen; gelukkig maar, want in vallers worden niet toegestaan. i Holland was direct sterk in den aanval. En- kele corners werden genomen, doch het Belgl- sche doel ontsnapte vaak op het nippertje aan een doorboring. Zoo was Ernst van den Berg in een soloren op een gegeven moment door de geheele Belgische verdediging gekomen, doch naar links zwenkend kwam hy in een dermate ongunstige positie, dat zyn schot gedeelteiyk mislukte en keeper van den Merghel gemak- këiyk kon stoppen. Er werd in snel tempo ge- speeld, maar Nederland bleef beslist sterker. Een prachtig schot van de Roos stopte van den Merghel op keurige wyze. Het overwicht van de Nederlanders was zoo groot, dat de Belgen slechts by uitzondering voor het Nederland sche doel kwamen en doelman de Looper kreeg dan ook geen moeiiyk werk te doen. Op 't Belgische doel daarentegen werden tal- ryke corners genomen en het mocht een won der heeten, dat het niet doorboord werd. Een prachtig staaltje van technisch kunnen gaf van den Berg ten beste, toen hy in volle rush een bal van van Lierop kreeg toegespeeld, dezen zonder aarzelen meenam en doorgaf aan Schnltger, die intusschen mldvoor was gaan spelen, doch diens schot ging rakelings naast. vyf minuten voor het einde slaagde mldvoor Portlelje er in op volkomen onverwachte wyze uit een doelworsteling gelyk te maken. In de resteerende minuten ontkwamen belde doelen nog enkele malen op bet nippertje aan vergeefs poogde bet witte ding uit zyn doel I een doorboring. Zoo kwam het einde met een De kwartfinales van het nummer 200 meter hardloopen hebben het volgende resultaat ge had: 1. Orr (Canada), 31.2 sec.. 2. Haenni (Zwit serland) 21.3 sec. 3. Packard (Ver. Staten) 21.3 sec. Niet geplaatst: 4. Sir (Hongarye) 5. Schein (Duitschland). 6. Beswick (Argentinië). Tweede kwartfinale: 1. van Beveren (Neder land) 21.7 sec. 2. Theunlssen (Zuid-Afikra) 219 sec. 3. Humber (Canada) 221 sec. Niet ge plaatst: 4. Tanlgoetsjl (Japan). 5. Frangoudls (Griekenland) 6 Hofmelster (Argentinië). Derde kwartfinale: 1. Owens (Ver. Staten") 21.1 sec. 2. Mc Phee (Canada). 313 sec. 3. Grim beek (Zuid-Afrlka) 219 sec. Niet geplaatst: 4 Rlnner (Oostenryk) en van Tanmlsto (Finland) Steinmetz (Duitschland) gediskwalificeerd* Vierde kwartfinale: 1. Robinson (Ver Sta ten) 213 sec. 3. Osendarp (Nederland) 213 sec.. 3. Neckerman (Duitschland) 31.6 sec. Niet ge plaatst: 4. Gyenes (Hongarye). 5. Strandvall (Finland). Pennington niet gestart.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 5