van Van Vliet tweede achter den Duitscher Merkens Brasser de beste hoogspringer de tienkampers N 2499 Recordtijden op de 5000 meter Wielertoumooi slecht georganiseerd R I 1 I II ZIL VEREN MEDAILLE VOOR NEDERLAND ONZE LANDGENOOT OP DE VIERDE PLAATS D M ESTAFETTE uitspraak van de jury ia 1 Jl De Nederlander werd in de finale gedupeerd door een zeer eigenaardige en aanvechtbare - ZATERDAG 8 AUGUSTUS 1936 Uiterst snelle race van Nederlandsche boksers te Berlijn Brasser is thans de groote man s Onze zeilers te Kiel De 400 meter in 51.5 sec. Al» eenige over de 1.90 meter Een geslagen man Schijfschieten flH Leene en Ooms winnen hun serie Duitschland verliest van Noorwegen Drie Amerikanen op de eerste plaatsen Een derde plaats voor de Nederlanders De Franechman Chaillot bezette de derde plaats, terwyl de Italiaan Pola vierde werd Finsche loopers veroveren de twee eerste plaatsen Maas derde, Carp zesde en Kag- chelland eveneens zesde Noren in prachtvorm winnen met 20 By onze athleten in het Olympisch dorp Uitstekende prestatie op de 400 meter, op welk nummer hy met 51.5 sec. tot nu toe zyn snelsten tyd maakte 4» n i- Het programma voor heden By den 10 K.M.-wedstryd voor twee-persoons vouwbooten Italië schakelt Japan uit I Het Olympisch sprintkampioenschap van Arie van Vliet, waarop men zoo vurig had gehoopt, is geen werkelijk heid geworden, want onze landgenoot, die door een zonder linge uitspraak van de jury werd gedupeerd, werd in de zeer onregelmatig verloopen finale door Merkens geklopt, zoodat de Duitscher den titel veroverde. Van Vliet heeft dus, evenals het vorig jaar in het wereldkampioenschap, met de tweede plaats achter den Duitscher genoegen moeten nemen. In ieder geval heeft onze amateur-kampioen echter de eerste zilveren medaille voor Nederland veroverd. Bij de athletiekwedstrijden heeft Brasser zich op den eersten dag van den tienkamp uitstekend gehouden. Hij ver richtte de buitengewone prestatie om de vierde plaats te be zetten achter de sterke Amerikanen Clark, Morris en Parker. Tenslotte heeft Nederland nog op een bronzen medaille beslag gelegd, want bij de kanowedstrijden eindigden onze landgenooten, de gebr. Wijdekop, op de derde plaats in het nummer voor tweepersoons vouwbooten. XIeO IADE ■lllllllll ■j Halve finales: I 1520: De resultaten waren: achter' de De wielerwedstrijden worden gehouden onder o Reeds des ochtends bad Brasser uitstekend werk verricht, door bij den 100 ineter.oop een iimi Arts van Vliet, tweede in het Olympisch sprintkampioenschap Het was aan het rijden van Van Vliet te >ien, dat h<j een verloren wedstrijd reed. Wel probeerde hij er nog alles uit te halen, kwam in de laatste bocht weer geli'k met Merkens, doch wederom bezorgde de Duit scher, zij het in minder ernstige mate, hem •en „zwieper”. Ziedaar het drama voer de Nederlandsche sprinterswereld. tegenstander inderdaad maakt, maar niettemin erkend. Het volgend onderdeel was het hoogspringen. Begonnen werd met een hoogte van 130 me ter, waarna de hoogte langzamerhand werd cpgevoerd. Toen de lat op 130 meter lag. waren de meeste deelnemers reeds afgevallen. Bras, ser, die In trainingspak met groot gemak nog over 1.75 meter was gesprongen, beweer dui delijk, dat hU de beste springer van de tien kampers was. Brasser, die met 1.045 recordhouder is. tracht!^ hoogte van 1.93 meter te pogingen faalden. Vrijdagmiddag om half vijf is de Nederland se!» Olympische boksploeg te Berlijn gearri veerd. Hiermede zijn alle Nederlandsche ploe gen thans volledig te Berlijn aanwezig. De finale van het schijfschieten had tot resul taat: 1. en Olympisch kampioen: UUman (Zweden) met 559 treffers; 3. Krempel (Duitschland) 544 treffen; 3. Jamonleres (Frankrijk) 540 tref fers. 16-50: 17.50: 1620: 15.50: 1620: 1650: 1 DEL L k. L L Dit is de beste tijd, welken Brasser ooit op de 400 meter heeft gemaakt. Zijn beste prestatie was tot nu toe 54 sec. Door dezen onverwacht snellen tijd bleef onze tienkamper onbedreigd vierde. Het tempo was direct zeer scherp. Salmlnen nam den kop, gevolgd door den bekenden Ame- rikaanschen lange-afstandlooper Lash, die daarna geruimen tijd de leiding overnam. De eerste 800 meter werden lp 2 min. 15 8 sec. af- ■n het midden daarvan, juist op het moment dat van Vliet zou passeeren, ver. Het Merkens zijn lijn, ging naar .boven, waardoor onze landgenoot moest Inhou den en niet kon passeeren. Het gevolg was natuurlijk, dat bij het uitkomen van de bocht, op het laatste rechte eind, van Vliet reeds een geslagen man waa. Hij stak zijn hand omhoog, ten treken van protect en reed de laatste 20 meter niet uit. Inderdaad, na de pech met de achtervolgings- ploeg, Donderdag door de valpartij veroorzaakt, heeft dit Incident nog meer de gemoederen in beweging gebracht. De stemming in het Neder landsche wlelerkamp is verre van vreugdevol, ondanks het f«lt> dot van Vliet dan toch maar voor de eerste zilveren medaille voor Neder land heeft gezorgd. - -Eerste rit: 1. Merkens (Duitschland). 3. Pola (Italië), 12.2 sec. Tweede rit 1. Van Vliet (Ne derland). 3. Chaillot (Frankrijk). 13 sec. Finale Nog nooit is er op de Olympische spelen zoon enorm felle strijd in de loopnum- mers geleverd als ditmaal. Ook de 5000 meter bracht W«er een herolschen kamp. Evenals bij de 10 KM zouden ongetwijfeld drie Finnen de medailles hebben veroverd, indien Salmlnen, toen er nog ongeveer 700 meter moesten worden afgelegd, niet bet ongeluk had gehad te vallen. Wel is waar liep de Fin met inspanning van zijn uiter ste krachten nog in, maar hij was te ver achter. Zijn landgenooten Hoeckert en Le- thinen eindigden thans op de eerste plaat sen. ■F a Voor de 400 meter kreeg hij 791 punten. Het totaal aantal punten van Brasser bedroeg na den eersten dag 3873 HU is tot nu toe de bes té Europeaan. De drie eerste plaatser w< -den ingenomen door de buitengewoon sterke Ame rikanen, nl Clark (4194 punten) den wereld, recordhouder Morris, die de 400 meter Ir 49 4 sec. aflegde (4193 punten), en Parker die 3888 punten heeft veroverd, dl. slechts 15 punten meer dan onze landgenoot. Brasser’s ernstigste concurrenten zijn mo menteel de bekende Fin Aki lie Jaervinen. de broer van den speerwerper (3787 punter.', de Zwitser Ouehl (3760 punten) en de Fin Po’amo <3691 punten). De Duitscher Merkens, die Van Vliet in de finale tweemaal klopte De Noren waren uitstekend op dreef. Zij ver rasten door keurige aanvallen te laten zien en dikwijls eer, meesterlijke baltechnlek te de- monstreeren, terwijl zij ook in den regel het tempo aangaven Jn de eerste helft nad Noor wegen na tier minuten spelen met een fraai doelpunt van middenvoor Alf Maryinsen de leiding genomen (1—0). Vijf minuten voor het einde bevestigde Isaksen de Noorsche zege met een tweede doelpunt. De drie prijswinnaressen bij het floret- schermen voor dames. Van rechts naar links: mef. Elek-Schacherer (Honga rije), kampioene. Helen Mayer (Duitsch land). tweede prijs en Ellen Preis (Oos tenrijk), derde prijs van 13.49 onderdeel toe 12.99 In het Mommsen-stadion won Italië met 8—0 van Japan dat b|j de rust reeds een 3—O- achterstand had. De Italianen komen nu Maandag I* in den eersten halven eindstrijd tegen Noorwegen ciL Tweepersoons-vouwboot: 1. en Olympisch kampioen: Zweden, 45 mln. 48.9 sec; 3 Duitsch land, 45 min. 493 sec: 3. Nederland <P en C. Wijdekop) 46 mln. 12.4-seC; 4. Oosterrijk. 46 min. 26.1 sec; 5. Tsjecho Slowakije: 6 Zwitser land. Een belangrijk deel van de athletiek- wedstrjjden werd Donderdag vormd door Van Vliet en Merkens hadden op volkomen normale wijze hun acht ste, kwart- en halve eindstrijden ge wonnen en zouden nu in twee, even tueel drie ritten rijden om het Olym pische sprintkampioenschap. Bij de 4 X 100 Meter estafette voor heeren, die hedenmiddag tal worden verloopen, is de Neder landsche ploeg ingedeeld in de tweede serie met Engeland, Honga rije, Argentinië, Frankrijk en China. Bij de estafette voor dames is De volledige resultaten waren: Sprint 1000 meter, achtste finales: Eerste serie: 1. Magnussen (Denemarken). 3. Gyoerffy (Hongarije) tijd laatste 300 meter 133 sec. Tweede serie: 1. Merkens (Duitschland). 3. Santorp (Noorwegen), 13 sec. Derde serie: 1. Waegelin (Zwitserland). 2. Clayton (Zuid-Afri ka). 13.1 sec. Vierde serie: 1. Pola (Italic). 3. Olies (Nw. Zeeland), 123 sec. Vijfde serie: 1. Van Vliet (Nederland). 3. Dusika (Oostenrijk, 12 sec. Zesde serie: 1. Gray (Australië). 2. Hicks (Engeland), 12.1 sec. Zevende serie: 1. Chaillot (Frankrijk). 3. Peace (Canada), 12 sec. Achtste serie: 1. Collard (België). 3. Selllnger (Ver.- Staten), 13.1 sec. Toen de hoogte 1.85 meter bedroeg waren behalve de Nederlander alleen nog de Amerikaan Morris en de Pool Plawczyk overgebleven. Slechts Brasser, die luide werd toegejuicht, kwam daarna over een hoogte van 1-90 meter. In de vierde race van de star-klasse ein digde Bob Maas Donderdag als derde achter Duitschland en Zweden in den tijd van 2 uur 42 mln. 55 sec., terwijl onze landgenoot Mr. Carp in de zesmeterklasse zesde werd in den tijd van 3 uur 14 min. 50 sec. Carp eindigde achter Zwitserland, Duitschland. Noorwegen, Zweden en Engeland. Verder werd Kagchelland in de klasse der Olympia jollen eveneens zesde met een tijd van 1 uur 50 mln. 6 sec. achter Noorwegen. Uru guay, Canada, Italië en Engeland. I de reglementen van de U.CJ. en daarbij is het mogelijk, dat aan amateurs geldboeten worden opgelegd. Maar men heeft een ding vergeten. Het golden hier Olympische wielerwedstrijden en hier werd een daad, die geheel In strijd was met den waren Olympischen geest, door een geldstraf gesanctlonneerd. Met het opleggen van de geldboete heeft de jury erkend, dat Merkens een fout gemaakt had. Dan was er hier slechts een mogelijkheid overgebleven: den Duitscher distanceeren of in het uiterste geval, overrijden. „Ik zal nog probeeren een wijziging in het besluit te krijgen door een protest in te dienen bij de jury d’appèl”, verklaarde de heer Swaab de Beer onmiddellijk. „Het is voorts mijn stel lige overtuiging, dat van Vliet in den eersten rit gewonnen lag op het moment, dat Merkens hem dat grapje bezorgde. Van vele kanten hoorde ik, dat van Vliet beslist sneller is dan Merkens, maar het is een veel te eerlijke jon gen om zelf zulke onsportieve handelingen te begaan. Had hij maar eerder zijn hand opgestoken, niet in de laatste 20 meter, maar op hetzelfde moment, dat hij gehinderd was. Dan had dat op de jury veel meer indruk gemaakt. Maar ook toen nog dacht hij, dat hij het met door rijden misschien nog zou kunnen halen.” Dr. Tetzner, de medische verzorger van onze wielrenne-s, stak zijn verontwaardiging niet onder stoelen of banken. „Van Vliet had, na het bekend maken van de uitspraak der jury, moeten weigeren den tweeden rit te rijden", was zijn meenlng. „Het is mij”, aldus Dr. Tetzner, „totaal on begrijpelijk, dat het Internationaal Olympisch comité een dergelijke uitspraak zeu kunnen goedkeuren. Dit Incident werpt een smet op het geheele wielertournooi." Een half uur later was van Vliet ulterlijk weer volkomen rustig en hij vertelde ons pre cies, hoe het incident in den eersten rit was De groote verrassing van Vrijdag is wel de nederlaag, die het Duitse he voetbalelftal, waarop men aooveel hoop had gebouwd en dat men als een der voornaamste Candida- ten voor de gouden voetbalmedaUle dezer Olympiade beschouwd heeft, met 2—8 te gen de Noren heeft geleden In tegenwoor digheid van den Fuehrer en den RQkspro- pagandaminister dr. Goebbels. Eindresultaat: 1. en Olympisch kampioen: Merkens (Duitschland); 2. Arie van Vliet (Ne derland); 3. Chaillot (Frankrijk) 4 Pola (Italië). Op dat moment had van Vliet, zonder dat hf nog met den tweeden rit begonnen was den ktrijd reeds verloren, want welk een mcreele klap moet dat voor een toch al nerveuzen ren. ner beteekenen, als men aankondigt dat de tegenstander inderdaad een fout heeft ge els winnaar wordt geschied. Zijn verklaring klopte precies met datgene, wat wij hierboven geschreven hebben. Ook in den tweeden rit was hij op de laatste 200 meter gehinderd, zij het in mindere mate. Het is overigens wel opmerkelijk, dat dit on aangename incident de geheele wielerwereld in beroering heeft gebracht. Oude rotten als Falck Hansen en Bailey, die ook in net stadion waren, hadden slechts één opinie en deze was verre van gunstig voor den Duitscher. - I I 1 Nederlaag in de eerste serie Inge- f deeld met Frankrijk, Oostenrijk en jie Vereenigde Staten. Bij de heeren komen de eerste s twee en bij de dames de eerste drie van elke serie in de finale. MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHI* Eenpersoons-vouwbooten: 1. en Olympisch kampioen: Oostenrijk (Hradetzky) 50 mln. 1.2 sec.; 2. Frankrijk (Eberhardt)3. Dultsctland 'Hoerniann)4. Zweden; 5. TSJecho-Slowakije 6. Zwitserland. In den eersten rit nam van Vliet direct de leiding, Merkens er vlak achter. Bjj het in gaan van de voorlaatst- bocht schoot Merkens binnendoor, doch van Vliet lag met enkele flinke trappen direct op zij. Kwartfinales: Eerste eerie: 1. Chaillot (Frankrijk). 2. Magnussen (Denemarken), 123 sec. Tweede serie: 1. Van Vliet (Nederland). 2. Gray (Australië), 13 sec. Derde serie: 1. Pola (Italië). 2. Waegelin (Zwitserland), 133 sec. Vierde serie: 1. Merkens (Duitschland), 3. Col lard (België), 13 sec. In den 10 K.M..wedstrijd voor tweeper soons kajaks bezetten de Nederlanders Starreveld en Siderius de vijfde plaats, ter wijl van Tongeren in het nummer voor een. persoons kajaks vierde werd. Op de Vrijdag te Gruenau gehouden kanowedstrljden hebben de Nederlanders een fraai succes geboekt, want in den 18 K.M.-wedstrijd voor tweepersoons souw- booten veroverden de Nederlanders F. en C. Wjjdekop den derden prijs achter de Zweden Johansson en Bladstroesn en' 'de Dultschers Hanisch en Hora. I Als laatste nummer werd daarop de 400 me ter geloopen. Brasser startte in de derde serie. Het lot was onzen landgenoot gunstig, want hij trok de binnenbaan, waardoor hij zijn vijf tegenstanders in deze serie voor zich zag, nl.: Dahlgren (Zweden), Clark (VB.), DaeJerbach (Zwitserland), Bonnet (Duitschland) en Wen. sel (ChlU). Clark was de snelste en werd eerst-- Ir den prachtigen tijd van 50 sec. De tweede plaats was voor den Zweed met 513 sec., terwijl Brasser derde werd in 513 sec. In een tienkamp heeft Brasser echter nog nooit 130 gesprongen. In 1934 bereikte hy een hoogte van 1.85 meter en toen hij het Neder, landsch record in den tienkamp op zl’n naam bracht, sprong Brasser 1.80 meter. Door deze uitnemende prestatie, waarvoor de Olympische telling 909 punten toekende, kwam Brasser op de vierde plaats achter' de drie Amerikanen. De Duitscher Stoeck, de Olympische kam pioen in het speerwerpen moest wegens een blessure van deelname afzien. Er zijn thans nog 35 tienkampers overgebleven. Eerste rit: 1. Merkens (Duitschland); 2. Van Vliet (Nederland) driekwart lengte. Tweede rit: 1. Merkens (Duitschland); 2. Van Vliet (Nederland) driekwart lengte. Om de derde en vierde plaats: Eerste rit: 1. Chaillot (Frankrijk); 2. Pola (Italië) 13,1 sec. Tweede rit: 1. Chaillot; 2. Pola. meter Nederlsndsch daarna over een tomen, maar zijn drie Tweepersoons Canadeesche kano’s- 1. en Olytnplsoh kampioen: TSJeoho Slowakije; 2. Canada; 3. Oostenrijk; 4. Duitschland. 5 Ver. Staten. In het Olympisch dorp is thans Brasser onze groote man. Onze tienkamper, die met zijn tweemeterlengte ook in letterlijken zin de groot ste man van onze athletlekploeg is, neemt de zaken heel kalm op. Van zenuwen heeft hij niet den minsten last. Volkomen rustig heeft hij Vrjjdag zijn vijf nummers afgewerkt. Voor de tweede helft van den tienkamp is men in het Hollandse!» huls Kaisfeslauterp vol goeden moed. Het staat nu wel haast vast, dat Brasser In elk geval een zeer goede plaats zal bezetten. Heden wachten hem echter enkele zware nummers, zooals polsstokhoogspringen en 1500 meter. Voor de 4 x 100 M. estafette heeft Nederland ’n zware serie geloot. Men moet bjj de eerste twee zijn om in de finale te worden geplaatst. Argentinië, Frankrijk en China zijn gemakke- Hjk te overwinnen tegenstanders, maar onze ploeg houdt er echter terdege rekening mee. dut de strijd tegen Engeland en Hongarije zeer zwaar zal zijn. Eenpersoons-kajaks: 1 en Olympisch kam pioen: Krebs (Duitschland). 2. Landert (Oos tenrijk), 3. Riedel (Ver Staten) 4. Van Ton geren (Nederland) 47 nun. 31 sec: 5. Johansson 'Finland)6. Brzak (Tsjecho Slowakfie) De Olympische kampioen vijfkamp, de Duitscher, luit. Handrick (rechts) wordt ge- lukgewenscht door den mi nister van Oorlog, generaal von Blomberg Tandemwedstrijd over 2 KM. Eerste rit; 1. België (Cools en Plrotte);' 2. Denemarken (Dieslng en Stieler) 113 sec. Tweede rit: 1. Nederland (Leene en Ooms); 2. Zwitserland (Burkhart en Oanz) 11,1 sec. Derde rit: 1. Italië (Legutti en Loatti); 2. Engeland (Chambers en Slbbit) 11.3 sec. Vierde rit: 1. Frankrijk (Oeorget en Maton); 3- Oostenrijk (Dusika en Mohr), 11 sec. Vijfde rit: 1. Duitschland (Ihle en Lorenz); 3. Ver. Staten (Logan en Selllnger)3. Hongarije (Nehmeth en Pelvassy) 113 sec. Herkansing. Eerste rit: 1. Denemarken; 2. Oostenrijk 113 sec. De. herkansingsritten moesten daarna wegens invallende duisternis worden afgeb-nken. Zij zullen hedenmiddag om vier uur worden voort gezet. gelegd. Het gedrang aan den kop werd zeer groot. De kleine Japanner Murakoso, dia in de 10 KM. de eenige was, die de drie Finnen kon behouden, deed alle moeite om de lei ding te nemen. Eerst na 1500 meter, waarvoor een tijd van 4 min. 16 sec. werd genoteerd, liet de Amerikaan den kleinen Japanner pas seeren. Het bleef aan den kop een voortdurend wisselen. Een paar maal kwam Lash nog voor aan, maar toen kon de Amerikaan bet tempo niet meer goed volgen. De Finnen losten elkaar daarna voortdurend af, maar de Japanner bleef steeds naast den leider loopen. Ondanks het hooge tempo bleef bet veld de Zweed Hellstrom uitgezonderd vrij dicht bijeen. Eerst na 3000 meter vormde zich een kopgroep van acht, maar de volgende groep, waarbij Lash, bleef goed volgen. Na de 4000 meter verhoogden de Finnen het tempo. Toen er nog 700 meter moesten worden afgelegd, viel Salmlnen, waardoor hij voor de eerste plaatsen werd uitgeschakeld. Lethlnen en Hoe ckert liepen zoo ver uit, dat geen der anderen hen meer kon bedreigen. De eindspurt van Hoeckert bleek sneller, waardoor deze als eerste de finish passeerde Lethlnen, die in Los Angeles de gouden me daille in den 5000 meterloop had gewonnen., bezette dus thans de tweede plaats Om de derde plaats werd vinnig gestreden tusschen Murakoso en den Zweed Jonsson, die op de laatste 1000 meter naar voren was ge komen. De Zweed raakte iets voor. De pogin gen van den Japanner om hem te passeeren faalden, zoodat Murakoso, evenals in den 10.000 meterloop, met de vierde plaats genoegen moest nemen. Salmlnen kwam als vijfde binnen. Hoeckert werd winnaar in den nieuwen Olym- plsch$n recordtijd van 14 min. 223 sec. Het oude record stond op naam van Lethlnen met 14 mln. 30 sec. Deze Fin is tevens wereld recordhouder met 14 mln. 17 sec. Lethlnen bleef met 17 min. 35,8 sec. eveneens beneden zijn Olympisch record van Loa Angeles. Dit was ook het geval met Jonsson, die een tijd maakte van 14 mln. 39 sec., terwijl Murakoso met 14 mln. 30 sec. het oude Olympische r< cord evenaarde. Lange af «te nd wedstrijden over 16 K.M. Tweepersoons-kajaks: 1. en Olympte.'h kam pioen: Duitschland, 41 min. 45 sec: 2. Oorten- rjjk, 42 mln. 5.4 sec; 3. Zweden, 43 mln. 61 sec; 4. Denemarken, 44 mln. 39.8 sec; 5. Nederland (Starreveld en Siderius). 45 min. 123 sec; 6. Zwitserland. AthletiekTienkamp polsstokhoog springen. 4 X 100 Meter estdfette, series. 1520: Zwemmen: 100 Meter vrije slag da mes, series; 100 Meter vrije slag hee ren, halve beslissingen. Waterpolo. 4 X 100 Meter estafette dames, series 3000 Meter hindernissen, beslissing. Tienkamp speerwerpen. 4 X 400 Meter estafette, series. Hockey- en voetbalwedstrijden. Tienkamp 1500 Meter. Wielrennen 2000 Meter tandem, hal ve eindstrijden en finale. 4000 Meter achtervolging, finale. Tijdrijden. De uren zijn aangegeven in Nederland- schen tijd. De uitslag werd niet bekend gemaakt. Van Vliet ging onmiddellijk, nadat hij sfgestapt was, naar de jury. Scnrlftelljk opgesteid door den heer Swaab de Beer, diende van Vliet na tuurlijk zelf zjjn protest in. Lang zag men be. raadslagen en Inmiddels werden andere ritten gereden. Na ongeveer een kwartier, het was toen :u!m kwart over acht, en bijna volkomen duister (hieraan dient direct te worden toeeevoegd dat de organisatie van de wielerwedstrijden zeer veel te wenschen overllet), traden Merkens •n van Vliet voor den tweeden rit aan. Eerst op het moment, dat beiden start klaar waren, werd de uitslag der eerste serie bekend gemaakt. Merkens had ge wonnen, zoo klonk het door den luidspreker, 'maar hij werd gestraft met 100 francs boete wegens hinderen. tijd van 11.6 sec. te maken en bij het ver- scringen een sprong van 6.89 meter te notee- ren. Hij nam toen de tiende plaats in met 1409 puntep (100 meter 686 en verspringen 723 punten). Des middags werd de tienkamp v^ortgezet met het kogelstooten, waarin Brasser opnieuw bewees, dat hij in uitstekende conditie is. Onze tienkamper bereikte een afstand nieter. Zijn beste prestatie op dit van den tienkamp was tot nu meter. De worp van Brasser werd gewaardeerd met 784 punten, waardoor zijn totaal op 2173 kwam. Hierdoor steeg Brasser van de tiende naar de zevende plaats. Zijn achterstand op nummer 6, den Zweed Bexell, bedroeg 'oen nog slechts drie punten. den strijd tusschen de tienkampers, waarbij <1® Nedei lan der Brasser de meer dan schitteren de prestatie leverde om na den eer sten dag de vierde plaats te bezet ten achter de Amerikanen Clark, Morris en Parker.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 21