en Onze schoolslagzwemsters UITSTEKEND SPEL VAN HET NED. HOCKEYELFTAL Drie Nederlandsche zwemsters in de finale 100 M. vrije slag wr PB, Wz I Fraaie tijd van Rie Mastenbroek GOEDE RESULTATEN IN DE HALVE FINALES EEN 3-1 OVERWINNING OP FRANKRIJK RAGNHILD HVEGER REEDS UITGESCHAKELD MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 onze van W aterpolo-tournooi ISO HOLLO KAMPIOEN De Argentijn Zabala gaf op tié Willy den Ouden tweede DEGENWEDSTRIJDEN De eerste beslissing van de wedstrijden viel anders dan verwacht werd Prestaties, die er zijn mogen Onze zeilers weren zich uitstekend Hoogspringen voor dames Japansche successen in den Marathonloop s De beslissing 100 meter vrjje stag heeren Zoowel Jenny Kastein als Jopie Waalberg komen morgen in de finale uit Kagchelland eerste, Bob Maas tweede en Carp derde iwem- uit )EN me ta t ont want aken- Twee Nederlanden handhaven zich voor de tweede ronde De finale 3000 meter hindernis Mej. Koen viel by 1.SS meter en mej. Koopmans by 1.52 meter af Verrassende zege Csik V. d. Berg en Schnitger blinken uit - Zeer gunstige resultaten oan de Nederlandsche zwem ploeg op den tweeden dag van de Olympische zwemwedstrijden Na de uitstekende resultaten van Zaterdag hebben zwemsters ook Zondag weer van zich doen spreken, want de vijf meisjes, die zich voor de halve finales hadden plaatst, wisten zich ook een plaats in den eindstrijd te ver overen, n.l. Rie Mastenbroek, Willy den Ouden en Tini Wagner in de finale 100 meter vrije slag en Jennie Kastein en Jopie Waalberg in de finale 200 meter schoolslag. xro o d. Bert 4. Chili De tweede helft van Willy den Ouden 13—0 St AM Ml Aan het hoogspringen namen twee Nederland- Recordtyd geëgaliseerd i LuxemburgZuid West l N T SS Tint Wagner.. In da eerste serie startte op de tweede baan i i en nen Gram 4Jn b« 04» 0.00 h a r 1 1 2 1 1 3 a S3 0.13 o.ie Olympisch resultaten het de Olympische voetbal-elftallen in Duitschland De start voor de serie van de 200 meter schoolslag, waarin mej. Waalberg (geheel recht») derde werd achter de Deensche Soerensen (5) en de Zweedsche Isberg (6) 4—3 11—0 Het grootste deel van den stryd had de Nederlandsche ploeg het beste van het spel Toen ging Gunning er echter van floor, Schnltger nam over, zette prachtig voor en 3 1 e i 3 3 3 0.00 04)7 0.07 0.05 0.07 04» 04» 0-04 04» 04» I e Het was jammer, dat Tlnl Wagner in het vuur van den strijd uit haar baan geraakte en even in de touwen terecht kwam, doch oJ. tikte als derde tegelijk aan met Catherine Rawls. Bij den officieelen uitslag bleek er echter 1/10 sec. verschil te zijn. Zjj werd vierde met een tijd van 1 min. 8.6 sec., die later voldoende bleek voor een plaats in de finale. Opmerkelijk is het minder goede resultaat van de Deensche zwemster Ragnhild Hveger, die zich in de tweede halve finale niet voor eten eindstrijd heeft kuqnen pHatsen. Voor de 100 meter vrije slag heeren, het klas sieke nummer bij het zwemmen, zooals de 100 meter bij de athletiek, kwamen in deze volgorde Op de tweede, vijftig meter liep Willy eten Ouden haar achterstand, voornamelijk door een felle eindspurt op de laatste 25 meter vrijwel geheel in, doch wij zagen de Argen- tijnache Campbell toch als eerste aantikken. De tijden waren niet zoo snel geweest als In de series en halve eindstrijden. Immers voor Csik werd 57.6 sec. opgegeven en voor Yusa 579 sec., hetgeen ons volkomen onverklaarbaar voorkomt, want het verschil heeft niet 0.3 sec. kunnen zijn. De eerste beslissing der zwemwedstrijden werd dus een groote verrassing. De volledige resultaten waren Tweede werd de Engelschman Hirper in 3 uur 31 mln. 233 sec. en daarna volgde de Ja panner Nan met een tijd van 3 uur 31 mln. 43 see. De vierde tot en met de tiende plaats werden resp. bezet door Tamila, Finland; Muinonen, Finland; Coleman. Zuid Afrika; Robertson, En geland; Gibson, Zuid Afrika; Tarklainen, Fin land en Enochsson, Zweden. De winnaar van Los Angeles, de Argentijn Zabala, die ook nu als de groote favoriet werd beschouwd, had na 32 KM opgegeven. Nederland Frankrijk België Zwitserland 5=3 3-41 rieün- Wltte mul, ouebt 190- 30. 71 is- 111 Daar de derde in deze serie de Ameri kaansche McKean, met 1 min. 89-sec. reeds boven den tijd van Tint Wagner was, werd dus ook de IJ-zwemster in den eindstrijd ge plaatst. aan den start: Aral (Japan), Tust (Japan), Lln- degren (V. 8.), Fick (V. Fischer (Duitsch land), Taguchl (Japan) en Csik (Hongarije). De Japanner Yusa nam na het schot onmid- dellljk de leiding en keerde als eerste, gevolgd door Taguchl en Csik, terwijl Fischer, Fick, Lln- degren en Aral vrijwel gelijk wendden. Een ont zaglijk felle strijd ontspon zich op de laatste vijftig meter. Door zijn buitengewoon goed koe ren had Csik een stuk van zijn achterstand op Yusa ingeloopen, doch 25 meter voor de finish lag Yusa nog steeds voor. Het was toen duidelijk, dat alleen Yusa en Csik nog voor de zege in aanmerking konden komen. Ook Zondag hebben de Nederlandsche zeilers zich te Kiel uitstekend geweerd. De zesde wedstrijd in de jollenklasse werd wederom gewonnen door Kagchelland, die met een tijd van 1 uur 31 mln. 39 wegen en Italië binnenkwam. Oranje- Ult d. Berg voor van V. d. Berg stond klaar om zeer hard to scoren (1—4). rdtge- opende oog* Iteit. Doordat Yusa op baan 2 en Csik op 7 lag, was het practlsch onmogelijk waar te ne men, wie als eerste aantikte. Maar aaA het gejuich der Hongaren bleek al spoedig, dat Csik een onderdeel van een seconde eerder was geweest. De groote Amerikanen, de in naam nog grootere Japanners waren gesla gen. De eindstand van groep C. luidt: 3 3 3 3 Het resultaat van den eindstrijd 3000 meter hindernis luidt als volgt: 1 en Olympisch kampioen Iso Hollo (Finland) 9 min. 3.8 sec. (nieuw Olympisch record; het oude record stond op naam van Loukola (Fin land) met 9 mln. 21.8 sec.); 2 Tuominen (Fin land) 9 min. 6.8 sec.; 3 Dompert (Duitschland) 9 mln. 73 sec.; 4 Matilalnen (Finland) 9 min. 9.8 sec.; 5 Manning (Ver. Staten) 9 min. 11? sec.; 6 Larsson. (Zweden) 9 min. 16.6 sec. eUIng. Zilver Uien 'te ld. -330. Ric Mastenbroek vestigde een nieuw Olympisch record De Argentijn Zabala, de winnaar van den Marathonloop in Los Angeles, dia ook n« favoriet voor den titel was, ■tornt na 32 KJf. opgeven De verdere uitslagen van de Zondag gespeel de waterpolo-wedstrijden zijn: HongarijeMalta Frankrijk—Japan Oostenrijk—Zwitserland EngelandZuld-Slavië Zweden—Ijsland Ook hier hielden de Hollanders het beste van liet spel en met de Orane-ploeg in de meerder heid kwam het einde. Rie Mastenbroek wist op de laatste me ters nog zooveel voorsprong met haar eind spurt te halen, dat zij gemakkelijk eerste werd In 1 min. 6.4 sec., haar nieuwen Olym- pischen recordtijd van Zaterdag. De Hollandsche voorhoede roerde zich weer geducht, maar ook de Franschen zetten hun beste beentje voor, zoodat de wedstrijd een on gemeen spannend verloop kreeg. Jopie Waalberg, te samen o.a. met de Japan sche wereldrecordhoudster Maehata, de sterke Deensche Soerensen en de belde Duitsche zwemsters Hoelzner en Wollschlaeger. Jopie Waalberg startte goed en was tegelijk weg met Maehata. doch daarna kwam Soeren sen opzetten en reeds bij het eerste keerpunt tikten onze landgenoote en de Deensche ge lijk aan. Toen begon Jopie Waalberg lang zaam af te zakken. Maehata had een ruimen voorsprong en Soerensen nam onbedreigd de tweede plaats in. Zondag zijn in verschillende Duitsche steden voetbalwedstrijden gespeeld tegen elftallen,- welke aan het Olympisch voetbaltournooi heb ben deelgenomen. De uitslagen hiervan luidden: Halle: EgypteGau Mltte 22 (rust 13). Keulen: Vereenlgde StatenMlddenrijn 10 (rust 0—0). Saarlautern (rust 1ff). In de tweede serie startte voor Nederland Willy den Ouden op baan 6. Haar gevaarlUk- »te concurrente was zeker de Argentijnsche In den Marathonloop, die Zondag werd ge houden, hebben de Japanners fraaie successen geboekt. De Japanner Son, die nog geheel frisch door de finish ging, kwam als eerste aan in den tijd nul 3 uur 29 mln. 193 sec., wat een nieuw Olympisch record beteekende. Het oude record stond sinds 1932 op naam van den Ar gentijn Zabala met 3 uur 31 mln. 36 sec. De voorrondes van de 106 meter v-lje slag voor dames, waarbij Rie Mastenbroek Zater dagmiddag een nieuw Olympisch record ves tigde, wettigden de verwachting dat er Zon dagmiddag een spannende strijd zou werden uitgevochten In de halve finales, waarin In to taal zestien meisjes aan den start vei schenen. Ook hier zouden weer de drie best geplaatsten in elke serie, alsmede de snelste vierde, in de finale komen, die heden wordt verzwommen. Zondag werd een aanvang gemaakt met de voorronden van de persooeele degenwedstrijden, waaraan door de Nederlanders van Hoorn, Drie bergen en Weber werd deelgenomen. Er waren in totaal 75 schermers, die verdeeld waren over drie groepen van tien en vijf groepen van negen. In elke groep gingen de vijf besten naar de volgen^ de ronde over. Driebergen en Weber hebben zien weten te handhaven, doch van Hoorn, die in een zeer moeilijke groep geloot had. viel af. De uitslagen luiden: - Van Hoorn getrokken 3 partijen, gew. 3. verlo ren 5, ontv. treffers 18. Driebergen, getrokken partijen, gew. 5, 1 doublé, verloren 2. ontvangen treffen 15. Weber, getrokken 5 partijen, gewonnen 3, ver- iocen 3, ontvangen treffers 3. De eerste week der Olympische Spelen werd in de eerste plaats be- heerscht door de lichte athletiek, maar sedert Zaterdag neemt de zwemsport de eerste plaats in op het Olympische programma. Campbell, die op baan 1 startte, met daarnaast de andere deelneemsters in de volgorde: Stone (Canada), de Lacy (Australië); Wadham (Gr. Brittannlë), Lapp (VA), WiUy den Ouden, Hveger (Denemarken) en McKean (VA) De Argentijnsche zwemster Campbell, die Za terdag in haar serie met een tijd van 1 min. 6A sec. sterk was opgevallen, nam na den start on- middellijk de leiding. Willy lag na 25 meter tweede, met de Amerikaansche McKean op baan 8 als derde. Campbell wist haar voorsprong op de eerste 50 meter te behouden, keerde met on geveer twee meter voorsprong voor. Willy den Ouden, die zelf weer anderhalven meter voor lag op McKean. Wtollschlaeger 6 GOmrn (Denemarken), Storey (Groot en Genenger en Hoelzner De Duitsche zwemster Hoelzner, die in middels naar voren was gekomen, zag eveneens kans voorbij onze landge noote te komen, die op de laatste 50 meter al haar krachten moest Inspannen om te voorkomen, dat de Duitsche Wtollschlaeger haar vierde plaats zou ontnemen. Met een zeer kleinen voorsprong tikte Jopie Waal berg als vierde aan. Aa/gezien behalve de drie eerst-aan- komenden van beide series ook de vierde met den besten tijd in de finale werd ge plaatst, zijn in de Dinsdag as. te zwemmen finale onze belde Hollandsche zwemsters, Jennie Kastein en Jopie Waalberg ge plaatst, tezamen met Maehata (Japan), Soerensen Britannlë) (Duitschland) De tijd van* Jennie Kastein was 3 mln. 9.2 sec., van de Engelsche zwemster Storey 3 min. 9A sec. en van de vierde aankomende, de Zweedsche Isberg 3 mln. 11.4 sec. OnmlddellUk verhoogde de Nederland sche zwemster haar tempo en zij liep op de laatste vijftig meter opnieuw uit, waar door zij gemakkelijk tweede werd achter de Duitsche Genenger, die met een aan zienlijken voorsprong eerste werd In 3 mln. 2A sec. In een uitstekend gespeelden wedstrijd, waarin vooral de voorhoedespelers van den Berg en Schnltger uitblonken, heeft het Nederlandsche hockey-elftal Zondag met 31 van Frankrijk gewonnen, waardoor het als eerste in zijn groep is geëindigd en thans in de halve finale tegen Duitschland zal uitkomen. AP AP AP er n te M4 J Derde werd McKean, De tijd van Campbell was 1 mln. 6.6 sec., die van Willy den Ouden 0.1 sec. langer. sche dames deel, n.l. mej. Koopmans en mej. Koen, doch zooals verwacht kon worden, slaag den onze meisjes er niet in een der eerste plaat sen te bezetten. Toch waren onze deelneemsters, gezien de prestaties, welke ze In ons land maak ten. wel in staat geweest, een medaille te ver overen. Mej. Koen, die onlangs 1.60 meter heeft gesprongen, zou met een dergeWken sprong zelfs de gouden medaille hebben kunnen veroveren. De drie eersten-overspringen besliste ten slotte men bracht het echter niet verder dan 1.60 me ter, d.l. 7 centimeter lager dan het Oiympisch- en wereldrecord. Mej. Glsolf, nummer twee van de Olympische spelen van 1928, is met 1.62 Nederlandse!) recordhoudster. Mej. Koopmans viel reeds bij 152 meter af en mej. Koen gelukte het niet over de 1.55 rnffter te komen. Het resultaat was: 1. en Olympisch kam pioene: Csak (Hongarije) 1.60 meter (bU het overspringen 143 meter); 2. Odam (Ehgeland) 1.60 meter; 3. Haun (Duitschland) 1.60 meter; 4. Ratjen (Duitschland) 1.58 meter; 5. Nicolas (Frankrijk) 158 meter. Toen Zondagmorgen een aanvang werd gemaakt met de halve beslissingen van het nummer 200 meter schoolslag vopr dames, waarvoor ook de Nederlandsche zwem sters Jennie Kastein en Jopie Waalberg zich hadden geplaatst, was het zwem- stadion reeds vrijwel geheel bezet. Eerste was de Japansche Maehata in 3 mln. 3.1 sec., tweede Soerensen, derde Hoelzner en vierde Jopie Waalberg met een tijd van 3 mln. 9.7 sec. In de tweede serie startte Jennie Kastein eveneens op de tweede baan, met de sterke Dultscher zwemster Genenger en oa. de Deensche Christensen. Genenger was het snelste weg en Jennie Kastein startte als derde achter de Zweedsche zwemster Isberg. Na het eerste keerpunt kwam zij echter snel opzetten en veroverde de tweede plaats achter de Duitsche zwemster, die met een voorsprong van eenige meters onbedreigd de leiding had. Op de derde vijftig meter kwam echter onver wachts de Engelsche Storey naar voren. Deze zwemster passeerde en kwam op ongeveer gelijke hoogte met Jennie Kastein, Reeds in de eerste minuten forceerde de Nederlandsche voorhoede een corner, die echter op niets uitliep. Steeds bleven de hemden voor het Fransche doel zwermen, een vrijen slag van de Looper nam den bal mee en scoorde, maar er was reed^ buitenspel gefloten. Een snelle aanval Schnltger op den rechtervleugel werd besloten met een prachtlgen voorset, waarvan de voor hoede echter niet wist te protiteeren. Toch waren ook de Fransche aanvallen niet van ge vaar ontbloot. Goed opbrengen van den Fran schen rechtsbinnen gei den Franschen een cor ner, die wegens buitenspel niets opleverde. Her- haakfelfjk stichtten de rennen van Gunning en Schnitger, die elkaar constant afwisselden verwarring in de Fransche ploeg, maar de ver dediging der Franschen hield voorlooplg stand. De aanvallen der Franschen werden even ge vaarlijker, omdat de Hollandsche verdediging wat slap speelde. In een periode dat de Nederlanders aan merkelijk sterker waren, werd een vrije slag van de Looper opgevangen door Gun ning, die ineens van opzij uit den slag cirkel met een hard schot scoorde (31). De eerste serieuze aanval van de Fran schen na de hervatting had dadelijk suc ces, toen de Fransche rechtsbuiten Rouget na algemeen opbrengen schuin voor doel staand zeer hard scoorde. Onhoudbaar voor de Looper verdween de bal in het net (11) Weldra volgde echter bij een aanval van Schnltger een voorset van dezen speler waaruit de Roos met een zeer hard en vol komen onhoudbaar schot den stand op bracht. sec voor Noor- Het algemeen klassement der best geplaatste landen In deze klasse Is nu: 1. Nederland 141 pnt., 2. Duitsch land 131 pnt., 3. Engeland f30 pnt., 105 pnt. In de zesde race van de star-klasae eindigde Bob Maas achter Duitschland op de tweede plaats met een tijd van 2 uur 23 min. 20 sec., terwijl Zweden derde werd. De eerste plaatsen van het klassement in deze klasse worden thans als volgt ingenomen: 1. Duitschland 68 pnt., 2. Zweden 55 pnt., 3. Nederland 54 pnt., 4. Engeland'48 pnt.. 5. Ver. Staten 46 pnt. De gouden medaille in de star-klasse kan Duitschland niet meer ontgaan. Ook wanneer Duitschland in de laatste race, die heden wordt gezeild, laatste en Zweden eerste sou worden, blijft de Duitsche boot Wannsee eerste in het algemeen klassement. Tenslotte bezette mr. Carp met ..De Ruyter" Zondag in de zes meterklasse de derde plaats achter Noorwegen en Zweden met een tijd van 2 uur 34 mln. 36 sec. Zooals gewoonlijk haalde Rie Mastenbrctek op dc tweede 50 meter haar achterstand geheel in. Op 25 meter voor de finish was zij Gisela Arendt reeds gepasseerd, terwijl aan den anderen kant een prachtige strijd ontstond tusschen de Amerikaansche Rawls en de Amsterdamsche Tlni Wagner. Op den tweeden dag zwemtoumooi zijn voor de Nederlandsche zwemploeg wel bijzonder gunstig geweest. Alle drie vrije slag-zwem- sters, Rie Mastenbroek, Willy den Ouden en Tini Wagner hebben den eindstrijd van de 100 meter bereikt. Drie van de zeven deelneemsters der finale zijn landgenooten, wel een bewijs, dat Holland een hegemonie heeft in dit zwemnummer. Halve eindstrijd 100 Meter vrije slag. Eerste serie: 1. Rie Mastenbroek (Nederland) 1 mln. 6.4 sec 2. Gisela Arendt (Duitschland) 1 min. 73 sec.; 3. Rawls (Ver. Staten) 1 min. 85 sec.; 4. Tint Wagner (Nederland) 1 min. 8.6 sec.; 5. Coutinho (Brazilië) 1 mln. 9.6 sec.; 6. De war (Canada) 1 mln. 9.6 sec.; 7. Kojima (Ja pan) 1 mln. 11 sec.; 8. Ujkey (Hongarije) 1 min 12.1 sec. Tweede serie: 1. Campbell (Argentinië) 1 mln. 6.6 sec.; 2. Willy den Ouden (Nederland) 1 min. 6.7 sec.; 3. Mc Kean (Ver. Staten) 1 min. 8.9 sec.; 4. Lapp (Ver. Staten) 1 mln. 9.6 sec.; 5. De Lacy (Australië) 1 mln. 10 sec.; 6. Wadham (Engeland) 1 mln. 12 sec. Eindstrijd 100 Meter vrije slag heeren: 1. en Olympisch kampioen Csik (Hongarije) 57.6 sec.; 2. Yusa (Japan) 579 sec.; 3. Aral (Japan) 58 sec.; 4. Taguchl (Japan) 58.1 sec.; 5. Fischer (Duitschland) 59.3 sec.; 6 Flck (Ver Staten) 59.7 sec.j 7. Llndegren (Ver. blaten) 599 sec. De uitslagen van Zaterdag waren: Eerste serie: 1. Rie Mastenbroek. 1 min. 6,4 sec.; 2. Gisela Arendt (Duitschland), 1 mln. 7.3 sec.; 3. Katherine Rawls (VA), 1 min. 69: sec.; A Dewar (Canada), 1 min. «93 sec. Tweede serie: 1. Willy den Ouden, 1 mln. 8,1 sec.; 2. de Lacy (Australië), 1 mln. 85 sec.; 3. McKean (VA), 1 min. 93 sec.; 4. Acs (Hon garije), 1 mln. 12,7 sec. Derde serie: 1. Campbell (Argentinië), 1 min. 6,8 sec.; 2. Tini Wagner, 1 mln. 83 sec.; 3. Aze vedo (Brazilië), 1 min. 9,4 sec.; 4. Svendsen (Denemarken), 1 min. 10,3 sec. Vierde serie: 1. Hveger (Denemarken), 1 mln. 9.6 sec. 2. Kojima (Japan), 1 mln. 11 sec.; 3. Wadham (Engeland), 1 min. 115 sec.; 4. Schrae- meckova (TZjecho-Slowaklje), 1 min. 113 sec. Vijfde serie: 1. Lapp (Ver. Staten), 1 mln. 9 sec.; 2. Lenky (Hongarije). 1 mln. 99 sec.; 3. Stone (Canada), 1 mln. 10 sec.; 4. Lohmar (Duitschland), 1 min. 103 sec. Ongetwijfeld is het al weer een prachtig Nederlandsch succes, dat b(j deze selectie van zeven uit de snelste zwemsters ter wereld niet minder dan twee Hollandsche meisjes aan den start zullen komen, wat ook het resultaat van deze aa. besllsing moge zijn. De uitslagen waren: Eerste halve eindstrijd: 1 Maehata (Japan) 3 mln. 3.1 sec.; 2 Soerensen (Denemarken) 3*mln. 6 sec.; 3 Hoelzner (Duitschland) 3 mln. 8.8 sec;; 4 Waalberg (Nederland) 3 mln. 9.7 sec.; 5 Wtollschlaeger (Duitschland) 3 min. 10.3 sec.; 6 GOnun (Engeland); 7 Lenk (Brazilië). Tweede halve eindstrijd: 1 Genenger (Duitschland) 3 mln. 2.8 sec.; 2 Kastein (Nederland) 2 mln. 93 sec.; 3 Storey (Enge land) 3 mln. 99 sec.; 4 Isberg (Zweden) 3 mln. 11.4 sec.; 5 Christensen (Denemarken) 3 min. 14.1 sec.; 6 Tsutoi (Japan) 3 min. 13.4 mo; 1 LapgMtelalMn (Finland) min. 15.5 sec, In de eerste serie startten voor Nederland Rie Mastenbroek en Tlnl Wagner. Zij hadden resp. baan 4 en baan 7 en van baan 1 naar 8 startten de deelneemsters in de volgorde: Lenkey (Hongarije), Arendt (Duitser, land). Kojima (Japan), Rie Mastenbroek, Coutinho (Brazilië), Dewar (Canada), Tlnl Wagner en Rawls (VB). Gisela Arendt nam de leiding op baan 2, ter wijl op baan 8 Catherine Rawls naar voren kwam. Met enkele meters voorsprong zelfs keerde de 'Duitsche zwemster als eerste en Rawls als tweede terwijl onze'beide landgenooten op dat moment samen op de derde plaats lagen. De Fransche aanvallen zijn slordig van opzet en afwerking, zoodat de Hollandsche achter hoede steeds kan Ingrijpen. Na een schitterenden' aanval van en Schnltger werd de bal ontzettend hard in geschoten, maar de scheidsrechter constateerde sticks. Keurig vrijmaken van v. d. Berg gaf de Roos een kans, maar deze schoot naast. De Hollan ders waren nu weer veel sterker en de talrijke aanvallen der Qranjehemden werden door de Fransevliegwerk afgeslagen. Zonder^dkt er verder gescoord werd, brak de rust aan. IADE

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 19