zware Rie Mastenbroek zorgt voor een prachtig slot Eervol resultaat in lipt springconcours medaille voor zwemnummers De vierde gouden Nederland in de WERELD NAAR TOKIO” „IK ROEP DE JEUGD DER I na BERLIJNSCHE SPELEN PLECHTIG GESLOTEN NEDERLANDSCHE ÉQUIPE ÖP DE TWEEDE PLAATS WEDEROM EEN NIEUW OLYMPISCH RECORD V Eerste in den eindstrijd 400 Meter vrije slag dames een feilen strijd met de Deensche kampioene Ragnhild Hveger rtieve r. De PeruaMnsche kwestie Rie’s groote rivale Tevreden over haar prestatie Een waardig slot Enorme spanning De te Rie Mastenbroek op het voetstuk der eere ITL ike V Schitterend succes van onze Zwemsters Fraaie prestatie van It. de Bruine Slot der spo: gebeurtenissen /nle, de De Amsterdamsche Tini Wagner eindigde op de laatste plaats De luitenants Cr et er, de Bruine van Schaih veroveren de o zilvéren medaille Uiterst stpannend onze ploeg beslag wist latant succes geworden, Rie Masten* een nieuwen Olympischen recordtijd Deensche zwemster Ragnhild De individueele beslissing Het succes van de Nederlandsche ploeg op deze Olym pische Spelen is voor het grootste deel te danken aan onze kranige zwemsters, die voor ons Ihnd niet minder dan vier van de zes gouden medailles, waarop te leggen, hebben veroverd. x Ook de finale van de 400 meter vrije slag voor dames is Zaterdag weer een broek zegevierde n.l. i voor haar groote rivj Hveger, die tweede werd. De burgemeester van Los Angeles droeg desOlympische vlag over - Japansche successen Een geheel gevuld stadion Weer een nieuw récord G 'a^tenbroek, de kranige Holland- e landgenoot met i i XI 1 8U over finale i ti Greter t 1 4 De vreugde In het Nederlandsche ka\np laat zich niet beschrijven, vooral toen bé kend werd gemaakt, dat Rie Mastenbroek met 5 mln. 26,4 sec. een nieuw Olympisch record had gevestigd. lympische spelen -achter in alpha betic benamingen |un Olympische Opnieuw klonk muziek en terwijl boven het scoringbord de vlaggen van Duitschland, Grie kenland eb Japan als symbool van verleden, heden en toekomst der Olympische Spelen wer den geheschen, klonk uit de hoogte een klare heldere stem en klonken de woorden die de Duitschers tot het devies hunner Olympiad? hebben gemaakt: „Ich rule die Jugend der Welt nach Tokio". gezang begeleidden, klonk het afscheidslied van Berlijn aan deze elfde Olympiade, dig hiermede op waardige wijze werd gesloten. Opnieuw zette het koor een lied in en terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven l of 429 Nu zei tensche Ragnhild Hveger, tweede d« f inale 4W meter vrije slag voor de laatste maal werden binnengedragen in de volgorde, die zij ook hadden ingenomen bij de openingsplechtigheid. namelijk de vlag van het De tweede Japansche ruiter it. Iwahashi met Falaise die op het laatste concours hlppique te Amsterdam reeds blijk gaf de ruiterkunst uit nemend te verstaan, noteerde 15 yt fout. .Sap- van waarin j Ne- i me- kt- uUd rcc. Ct, In; terug en ze raakte daarna Hveger en Wingarè tx voorsprong, terwijl \le Coutinho gelijk opzwommen. Nadat de vaandel, volgende groepen denterrein hadden voorzitter van het I. O. C., graaf de Baillet Latour, het tegenover de eeretribune opge stelde spreekgestoelte. Wingard met achterstand reen beteeke- Na de besprekingen door de F.IFAJs thans overeengekomen, dat de wedstrijd Peru Duitschland op 23 Aug. as., waarschijnlijk te Stuttgart zal worden gespeeld. Daarna zal het elftal van Peru naar Weenen gaan om .daar een wedstrijd tegen een nationale Oostenrijk- sche amateursploeg te spelen. Onder de marathonpoort werden de kleuren zichtbaar van de vlaggen der deelnemers, die In de daarop volgende 100 meter kwam ook de tweede Amerikaansche, Petty, naar voren. Rie bleef haar groote rivale goed volgen. Op 200 meter lagen Hveger, Petty en 2 min. 40,2 sec. vooraan, maar de van onze landgenoote was van g, nia goed in het oog kon houden. Weliswaar moest ze ook met Wingard terdege reke ning houden, maar de Amerikaansche was toch een tikje minder sterk. Luit. Pahud Mor tang es Maedel heeft terwijl tegelijkertijd de in het wit gekleede meis jes van den hulpdienst de vaandels der deelne mende landen bekroonden met lauwerkransen en de voorzitter van het I. O. C., geassisteerd door dr. Lewald, het herinnerin^slint aan deze Olympische spelen aan de vaandels hechtte. t a Het wijde Rij kss port veld leverde een fantastl- schen aanbllk op, toen Rie Mastenbroek Zon dagavond op het voetstuk der eere de gouden medaille in ontvangst mocht nemen ten aan- schouwe van meer dan honderdduizend men- schen. De edele strijd om den prijs der volkeren was voorbij. De avond was reeds gevallen. Het stadion lag in een waas van grijs licht, waar de stralenbundels van de schijnwerpers door heen boorden. Rie Mastenbroek schreed naar het voetstuk, 1 door graaf de Baillet Latour en baron Scrtimmel- pennihek van der Oye. Toen de winnaressen op het voetstuk stonden opgesteld, werd een schijn werper op het groepje gericht. Het was voor de Nederlanders, die nog aanwezig waren in deze ontzagwekkende volte en de wonderlijke sfeer beleefden, een ontroerend oogenbllk. toen het Wilhelmus werd .ingezet. De honderdduizend stqnden als een man recht. Bijna honderddui zend menschen hieven den arm ten groet in eerbied luisterende naar ons volkslied, dat hier schooner klonk dan ooit ergens elders. De Ne derlanders zongen uit volle borst mee. Voor Rie Mastenbroek, die zooveel gepresteerd heeft, om den Nederlandschen naam te Berlijn hoog te houden, moet dit een aangrijpend oogen- blik zijn geweest. In ademloose spanning zagen de honder den .toe. Nóg dertig meter en nog steeds was de Deensche voor. Maar toen, toonde Rie opnieuw haar groote tracht.. Met on weerstaanbaar elan kwam se opzetten. Rie zwom de kleine Hveger royaal voorbjj en met flinken voorsprong tikte zjj als eerste aan. Japan benutte de kans om op dezen mat sten dag veel goed td maken Beide num- mors leverden een overwinning voor da Japanners op, die zoowel de gouden als de bronzen medaille veroverden. Het wereldrecord staat¥net 5 min. 16 sec. op naam van Willy den C&den. Hveger werd tweede in 5 min. 27,5 Derde was Wingard voor wie geen tijd kon worijen opgenomen. Tini Wagner eindigde op de achtste. d.l. de laatste plaats Na 100 meter was Hveger eerste met 1 min. 14.5 sec. Rie lag op de derde plaats met 02 sec. achterstand. De strijd was uitermate spannend. Na 250 meter raakte de Braziliaansche, die tot nu toe het tempo prachtig had volgehou den, achterop. Ook Petty viel wat terug. Het werd een zeer felle strijd tusschen Hve ger, Mastenbroek en Wingard. Bij 300 me ter was reeds duidelijk te constateeren, dat de strijd om de eerste plaats alleen zou gaan tusschen de Deensche en de Holland- sche. Wingard bleef uitstekend zwemmen, maar ze raakte toch eenlgszins achter. ojrs en de achter hen Mtm plaatsen op het mid- ingenomen, betrad de Graaf de Baillet Latour, die op zijn beurt het dundoek in handen stelde van den staats- commlssaris der stfd Berlijn Dr. Lippert, die het in bewaring zal houden tot de volgende Olympische Spelen, als hij de vlag op even officieele wijze aan den vertegenwoordiger van het plaatseltjk gezag te Tokio zal overhandi gen. Finale van de 1500 meter vrije slag: 1. Tera- da (Japan) 19 min. 13.7 sec. 2. Medica (Ver- eenlgde Staten) 19 mln. 34 sec. 3. Ut'o (Japan) 19 min. 34.5 sec. 4. Ishiharzda (Japan) 19 min. 48.5 sec. 5. Flanagan (Ver. Staten) 19 min. 54.8 sec. 6. Leivers (Engeland) 19 min. 57.4 Sec. 7. Arendt (Duitschland) 19 min. 59 sec. Het Hbllandsche viertal, dat in de 4 X 109 meter estafette vrije slag de gouden me daille veroverde. V. I. n. r. Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Tini Wagner en Jopte Selbach v >n. maar ze zeer tevreden over haar prestatie, want ze had snel ler gezwommen dan Donderdag, toen ke het Olympisch record van Helen Madison ver beterde. .Maar ik kan sneller*’, voegde ze er aan toe. ,.Ik heb dit jaar in Kopenhagen bij de Deensche kampioenschappen een tijd van 5 mln. 31 sec. gemaakt”. Ragnhild, die een minder fraaien stijl heeft maar uiterst snel is. belooft een ernstige rivale voor onze zwemsters te worden. Ze is nog geen zestien jaar en in Denemarken rekent men cr stellig op, dat ae nog eens in staat zal zijn, nieuwe wereldrecords te vestigen. „Nadat wij namens het I. O. C. den Fuehrer en Rykskanselier Adolf Hitler en het Dultsche volk, den autoriteiten van de stad Berlijn en den orga nisatoren oer spelen onzen harteiyken dank heb ben betuigd, verklaren wjj hiermede de wedstrij den der elfde Olympiade beëindigd en noodigen wij volgens oude zeden de jeugd van alle landen uit zich over Vier jaar in Tokio te vereenigen om met ons het feest der Twaalfde Olympiade te vieren. Moge het in vreugde en eendracht ver- loopen, zoodat de Olympische vlam haar tocht door de geslachten zal voortzetten in het welzijn van een steeds hooger strevende, moediger en zuiverder menschheid." Terwijl graaf de Baillet Latour deze laatste woorden sprak, verschenen zij in den Duitschen tekst met groote letters op het scoringspord. Het Olympisch symphonie-orkest, in samen werking met een groot gemengd koor bracht vervolgens een bewerking van het offerlied van Beethoven, J3ie Flamme lodert”, ten gehoore. Het zware springconcours was zoowel een individueel nummer als een landenwedstlijd. Het parcours telde twintig hindernissen, wel ker hoogte varieerde tusschen 130 meter en 1.60 meter. Het landenklassement werd opgemaakt uit het totaal aantal fouten der drié paarden. Als vierde deelnemer startte onze landge noot res. luit, van Schalk met Santa Bell, die 24 fouten maakte, waarbij nog een halve fout extra kwam wegens twee seconden tijdsover schrijding. Voor hem had alleen de Italiaansche kapi tein Bonivento met Osoppo een letc betere prestatie verricht met 18% fout. Dat het parcours buitengewoon zwaar was, bleek o.a. uit ijet feit, dat verschillende deel nemers wegens weigeringen moesten worden uitgebeld. Ritmeester Kula (Turkije) maakte m< kin 12 fouten en nam hierdoor de leidt den Italiaan Bonivento over. De Belg kapt. Ganshof van der Meersch ver richtte met Ibrahim een fraaie prestatie door slechts 8 fouten te maken met een tijd van 157 2/5 sec. Achttien landen namen aan het zware springconcours deel en geen der op den Belg volgende rtliters slaagde er in minder dan 8 fouten te nóteeren. Nadat de eerste rui ter van elk land geweest was, had de Belg dus ce leiding, gevolgd goor den Turk Kula en den Italiaan Bonivento. Lt. van Schaik stond toen op de zesde plaats. Toen kwam lt. de Bruine met Trixie. On ze landgenoot had niet over pech te kla gen, toen hij by de tweede hindernis deze wel aanraakte, doch geen onderdeel er af stootte. Bij de derde hindernis weigerde Trixie, doch met een langen aanloop ging het paard er voor de tweede maal goed over. Met werkelijk prachtige sprongen, soepel en snel beëindigden ruiter en paard het parcours, waarbij nog twee fouten wer den gemaakt. In totaal liet lt. de Bruine 15 fouten nóteeren. Inderdaad \glng onze Ernica op magnifieke wijze over het par cours. Ernica maakte by drie hindernis sen een fout. De tijd bedroeg 135 3/5 sec. en was dus buitengewoon snel. In totaal verkreeg Nederland dus 51H touj. Nu bleef het slechts wachten, wat de derde ruiter der andere landen verder zou presteeren. In de derde ronde stefeg de spanning met eiken ruiter, die het veld in kwam. Voor Ita lië een zeer ongelukkig, doch voor Nederland een zeer gunstig moment was het uitbellen van ,kapt. Filipponi, die het bekende paard Nasel- lo reed. Wegens driemaal weigeren kon de der de ruiter van Italië niet geplaatst worden, en elkaar de hand reikten en rhythmlsch heU| waardoor Nederland dus, indien luit. maar met weinig fouten zijn parcours zou be ëindigen, de derde plaats zou innemen in het De Roemeen luit. Rang verraste de tiendui zenden door een prachtig parcours te rijden en eerst de voorlaatste hindernis te missen. Met 4 fouten plaatste deze riiiter zich dus ge lijk met Kurt Hasse. Na hem kwam ritmeester Brandt met Almi- chlst. Tot groote teleurstelling van het Dult sche publiek wierp deze derde Dultsche ruiter talrijke hindernissen om, 20 fouten. Daardoor steeg het totaal aantal van Duitschland op 44, dus slechts 7(5 punt minder dan Nederland. Onmiddeliyk na Brandt kwam luit, van Stry- donek met Ramona binnen. De Belg was echter niet gelukkig, hetgeen een gunstig oogenbllk voor Nederland betee- kende. Ramona weigerde driemaal en België verdween uit het landenklassement, w. het zoo fraai geleid had. Daardoor kreeg derland een fraaie kans op de zilveren daille. Immers alleen Portugal kon nog beneden ons aantal blijven, terwijl Duitschland prac- tisch de gouden medaille gewonnen had. Daar de derde Portugeesche officier kapitein' Beltrao 12 fouten maakte, kwam Nederland dur lii het bezit van de Zilveren medaille. In dit veld van 18 sterke landen, het puikje uit de geheele wereld, een tweede plaats in het landenklassement te bezitten, toont toch wei overduidelijk aan. op welke groote hoogte onze ruiters met hun spnngkunst staan. Het was een succesvolle dag voor Nederland, omdat weer eens en nu op den laatsten dag der spelen aan 100.000 toeschouwers, aan de hoogste autori teiten op sportgebied uit de geheele wereld, door de Nederlandsche vertegenwoordigers werd gedemonstreerd, dat Holland meetelt in eiken tak van sjjort. Op den laatsten middag van de Olympische spelen was het stadion natuurlijk volkomen uitverkocht. Omstreeks drie uur kwam rükskan- selier Hitler onder donderende ova ties binnen en direct daarna werd een aanvang gemaakt met het zware springconcours, hetwelk der traditie getrouw het slot der sportieve ge beurtenissen der Olympische spelen vormt. 1. Coutinho ("Brazilië); 2. Hveger (Dene- •I marken); 3. Rie Mastenbroek (Nederland); 4. Tin! Wagner (Nederland)5, Frederik- «en (Denemarkep); 6. Kojima (Japan); 7. Pet- W (Amerika); 8. Wfngard (Ver. Staten). Onze deelneemsters hadden dus niet ongunstig geloot. Het was uitermate for tuinlijk voor Rie Mastenbroek, dat ze in de baan naast Hveger kwam te liggen, waardoor ze haar gevaarlijkste concurrente Rie bleef uitermate tactisch zwemmen. Het zeer kleine verschil bleef ook bij het laatste keerpunt bestaan. Zou zij het halen? Hveger spurtte voor wat zij kon. F Voor den eersten, tweeden en derden Prijs moest worden overgesprongen. Het parcours bestond nu uit 6 hindernissen, waarvan twee een hoogte hadden van 1.70 meter. De sloot werd van 5 op 5.50 meter gebracht thans be- sliste de tijd by geiyk aantal fouten. Als eerste sprong Kurt Hasse met *Tora over de verhoogde hindernissen. Over vyf daarvan kwam de Dultscher zonder fouten, zyn tijd beoroeg 591/5 sec. De Roemeen Rang maakte eveneens 4 fouten, doch zyn tyd was belangrijk hooger. n.l. 1.72 sec. Hierdoor won luit. Hasse voor zyn land de gouden medaille. Voor den derden prys werd overgesprongen door den Belg kap. Ganshof van der Meersch op Ibrahim, kap. Raguse (V. 8.) met Dakota en ritm. yon Plathy (Hongarije) met Selloe. De Belgische ruiter reed een foutloos par cours in 69 seconden en de Amerikaan maakte 4 fouten, maar de Hongaar ging eveneens zon der fouten over de hindernissen en noteerde dën snelsten tyd van de drie, n.l. 62 3/5 sec. De uits.’agen waren: 1. ën Olympisch kam pioen: Duitschland (met kapt, von Bamekow, ritm. Brandt en It. Hasse) 44 punten; 2. Neder land (met lt. de Bruine, res. It van Schalk en lt. Greter) 51S pnt.; 3. Portugal 56 pnt.; 4. Vereenigde Staten 72y, pnt.; 5. Zwitserland 74S pnt.; 6. Japan 75 pnt; 7. Frankrijk 75x pnt. Alle overige landen afgevallen. Het persooniyk klassement luidt: 1. en Olym pisch kampioen: G. Hasse (Duitschland) op Tora; 2. It Rang (Roemenië) op Delfts; 3. ritm. von Platthy (Hongarije) op Selloe; 4. kapt. Ganshor van der Meersch (België) op Ibrahim; 5.' kap. Raguse (Ver. Staten) op Dakota; 6. kapt Bizard (Frankrijk) op Bagatelle: 7. kapt Gudln de Vallerin (Frankryk) op Ecuyere; 8. lt. Greter (Nederland) op Ernica; 9. ritm. Kula (Turkije) op Sapkin; 10. lt. Beltrao (Portugal) op Biscuit; 11. kapt, de Home (België) op Musaphikl' 12. lt. de Bruine (Nederland) op Trixie; 13. kapt. Mettler (Zwitserland) op Dur- mitor; 14 lt. Iwahashi (Japan) op Falaise. Nadat voor de laatste maal de laat ste Olympische overwinnaars het eerepodium hadden betreden en de schijnwerpers waren ontstoken, die het zoo goed als geheel verduister de stadion fel verlichtten, klonk te gen half negen luid fanfaregeschal, dat het begin aankondigde van de sluiting der elfde Olympische spelen te Berlijn. By 390 meter keerde Rie slechts een fractie van een seconde achter Hveger. De hoop by de Nederlanders steeg voortdurend. Men kende de rwemwyze van onze kam pioen» en men wist, dat wanneer zy over voldoende reservekrachten zou beschikken, ons land de vierde gouden medaille in de swemwedstryden zou behalen. Behalve de 400 meter vrije slag dames, ston den nog twee finales op het programma, nJ. de 200 meter schoolslag en de 1500 meter vrije slag heeren. De tweede Dultsche ruiter It. Kurt Hasse ging niet alleen met Tora snel over het par cours, doch slaagde er bovendien In slechts een maal een balk van een hek af te werpen en daarmede, met vier fouten, voor den Belg Ganshof van der Meersch de eerste plaats in de individueele rangschikking te bezetten. Kapt, de Menten de Horne, de ook In ons land zoo bekende Belgische officier, reed met Musaphlki eveneens een uitstekend parcours. Vyftien fouten waren het resultaat. Prins Gustaaf Adolf van Zweden kwam met Alda uit en had een ongelukkig parcours want hy moest na driemaal weigering worden afge beld. De stand in het landenklassement na de tweede ronde was. dat België de leiding had met 23 punten, gevolgd door Duitschland met 24 punten, Italië op de derde plaats met 38 y, punten en Holland vierde met 39)5. nog de 400 meter vrije slag, mevr. Braun na de prachtige zege in den 4 maal 100 meter esta- fettewedstrijd en dan gaan we naar huis". Ze durfde niet te zeggen: .,Nu nog een gouden medaille want de kans daarop leek niet bijzonder groot. Rie Mastenbroek toch was door de vele wedstrijden van dé laatste dagen wei eenigszins ver moeid en de Deensche kampioene Hveger had in de series sneller ge- i zwommen dan Rie. Met een tyd van 5 min. 28 sec. had ze het oude Olym pisch record van Helen Madison reeds met 0.5 sec. verbeterd. Welis waar wist men, dat Rie Mastenbroek veel sneller kon. maar op een zege rekende men in het Nederlandsche kamp toch allerminst. Rie heeft de verwachtingen echter verre overtroffen. Ze won in de eind spurt op alleszins overtuigende wijze van de Deensche zwemster land, dat de bakermat der is. Griekenland, voorop en dat betische volgorde naar de Dui de deelnemende landen met overwinnaars en hun uitgezonden deelnemers. Het aantal der laatsten was aanzienlyk geslorh ken, want van byna elk land waren vejs^groe- pen deelnemers reeds uit Beriyn vertrokken en van enkele landen nagenoeg d^-gëheele équipe. de met wie du Zaterdag in dien samenge stelden ruiter- wedstrijd moeten opgeven, zoodat hij dus niet zijn titel kon verdedi gen, dien hij zoo wel in 1928 te Amsterdam als in 1932 te Los Ange les met het paard Marcroix fiad veroverd Zoowel Rie Mastenbroek als Tini Wagner waren goed weg. By het eerste keerpunt lagen Hveger en Wingard eenigszins voor. Rie was bier derde en Tini vierde. In de daarop vol gende vyftig meter viel Tini echter eenigszins j verder achterop, behielden haar kleinen en de Braziliaansche Het- koor zette een nieuw lied, een vaandel- afscheid, in en terwyi uit de verte de saluut schoten van een artillerie-battery weerklon ken ging- langzaam de Olympische vlag aan den grooteti mast op het middenveld omlaag. Het £Wympische vuur, dat zestien dagen onafgebro ken boven de marathonpoort heeft gebrand, zonk lager, tot onder doödsche stilte de vlam tenslotte geheel uitdoofde. De stilte duurde ongeveer een minuut. Inmiddels speelde zich op het middenveld voor de eereloge nog een andere plechtigheid af: de burgemeester van Los Angeles. Mr. Gar land, overhandigde de Olympische vlag aan Het zwemstadlon was tot de laatste plaats beset. In tegenstelling met den vorigen dag waren de weersomstapdigheden byzonder gun stig. De acht zwemsters, die zich in de hadden geplaatst, startten als volgt: (Brazilië)2. Hveger Mastenbroek (Nederland) Rie Mastenbroek's groote rivale was Zaterdag middag de Deensche Ragnhild Hveger. die als favoriete werd beschouwd voor de 400 meter vrije slag. Y wy hebben de Deensche na afloop even ge sproken. In gebroken Duitsch vertelde zy, dat ze ervan overtuigd is. dat ze op het ooijenblik tegen Rie nog niet op kan. De Hollandsehe was haar in de laatste 50 meter te snel. Ze had, daar ze wel gerekend had op de geweldige eindspurt vaji de Nederlandsche zwemster, ge tracht een flinken voorsprong te kriJgei dat was haar niet gelukt. Toch was A 'temidden barer pryszusteren en gevolgd graaf de Baillet Latour en baron Schiti ibi Rie M< sche zwbmster, die in de Olympische zwemwedstrijden voor ons land niet minder dan twee gouden en een zilveren ^medaille veroverde min. - <t Finale 200 fneter schoolslag heeren: 1. en Olympisch kampioen; Hamuro (Japan) 2 min. 42.5 sec. 2. Sietas (Duitschland) 2 min. 42J sec. 3. Koike (Japan) 2 mln. 442 sec. 4. Hig gins (Ver. Staten) 2 mln. 45.2 sec. 5. Ito (Ja pan) 2 mln. 47.6 sec. 6. Balke (Duitschland) In de finale 200 meter schoolslag won Ha muro met 0.4 sec. voorsprong op den Dult scher Sietas in 2 mln. 422 aqc. Derde was de Japanner Koike. In den eindstrijd 1500 meter vrije slag stel de de beroemde Amerikaan Medica zeer teleur. De Japanner Terada veroverde reeds in de eerste 400 meter op Medica een grooten voor sprong. welken hy tot het einde behield. Met 19 mln. 13,7 sec. bleef hy 'ver voor den Ame rikaan, die 19 mln. 34 sec. noteerde. Medica had zelfs de grootste moeite in de laatste me ters voor den Japanner Uto te biyven. De ults'agen waren; 400 meter vrije slag dames: 1. en Olym pisch kampioene: Rie Mastenbroek (Ne-, derland) 5 min. 36.4 sec. 2. Ragnhild Hveger (Denemarken) 5 mln. 275 sec. 3. Wingard (Ver. Staten) 5 mln. 373 sec. 4. Petty" (Ver. Staten) 5 min. 32.2 sec. 5. Cdutinho (Brazilië) 5 min. 35.2 sec 6. Kojima (Japan) 5 mln. 43.1 sec. 7. Frederiksen (Denemarken). 8. Tini Wagner (Nederland).

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 11