1 voor Eervol resultaat in het zware springconcours Rie Mastenbroek zorgt een prachtig slot 1 voor zwemn ummers De vierde gouden medaille Nederland in de „IK ROEP DE JEUGD DER WERELD NAAR TOKIO” --V n II J- w BERLIJNSCHE SPELEN PLECHTIG GESLOTEN WEDEROM EEN NIEUW OLYMPISCH RECORD NEDERLANDSCHE ÉQUIPE 0P< DE TWEEDE PLAATS Eerste in den eindstrijd 400 Meter vrije slag dames na een feilen strijd met de Deensche kampioene Ragnhild Hveger •tar Het HóUandsche viertal, dat in de 4' X 100 meter estafette vrije slag de gouden me- I I voor Weer een nieuw record De Peruaansche kwestie Schitterend succes van onze zwemsters de Rie’s groote rivale De burgemeester van Los Angeles Een waardig slot Enorme spanning I Rie Mastenbroek op het voetstuk der eere De Amsterdamsche Tint Wagner eindigde op de laatste plaats droeg de Olympische vlag over Slot der sportieve gebeurtenissen De luitenants Groter, de Bruine van Schaik veroveren de zilveren medaille daille veroverde. Ï’T'Z. n. r. Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Tini Wagner en Jopie Selbach tfc-wljl boven het Fraaie prestatie van lt. de Bruine X Uiterst stpannend Het succes van de Nederlandsche ploeg op deze Olym pische Spelen is voor het grootste, deel te danken aan onze kranige zwemsters, die voor ons land niet minder dan vier van de zes gouden medailles, waarop onze ploeg beslag wist te leggen, hebben veroverd. Ook de finale van de 400 meter vrije slag voor dames is Zaterdag weer een éclatant succes gewofden, Rie Masten broek zegevierde n.l. in een nieuwen Olympischen recordtijd haar groote rivale, de Deensche zwemster Ragnhild Hveger, die tweede werd. Een geheel gevuld stadion De Deensche Ragnhild, Hveger, tweede ia ds finale 400 meiet vrije slag Tevreden over haar prestatie j)e individueele beslissing xro IADE in de heeren: en eerste met o ver- o 0 o I Maedel heeft ze op het ootynblik i. De HóUandsche was ir het vroo. land is, C De vreugde in het Nederlandsche kamp laat zich niet beschrijven, vooral toen be kend werd gemaakt, dat Rie Mastenbroek met 5 mln. 26,4 sec. een nieuw Olympisch record bad gevestigd. en tijd kon worden opgenomen. Tlni idigde op de achtste, dl. de laatste terwijl tegelijkertijd de in het wit gekleede meis jes van den hulpdienst de vaandels der deelne mende landen bekroonden met lauwerkransen en de voorzitter van het I. O. C., geassisteerd doog dr. Lewald, het herinneringsllnt aan deze Olympische spelen aan de vaandels hechtte. de met du ft de i den op :hter, m de twen erker i ge nten. Mln die moet De nmel dat een weet, een naar •nge- oten, >rden laar- hten Mer- officieele wijze aan den vei het plaatselijk gezag te T gen. teln Bonlvento met Osoppo een iets betere prestatie verricht met 18% fout. Dat het parcours buitengewoon zwaar was, bleek o.a» uit het feit, dat verschillende deel nemers wegens weigeringen moesten worden uitgebeld. Ritmeester Kula (Turkije) maakte met Sap- kin 12 fouten en nam hierdoor de leiding van den Italiaan Bonlvento over. De Belg kapt. Ganshof van der Meersch ver richtte met Ibrahim een fraaie prestatie door slechts 8 fouten te maken met een tijd van 157 2/5 sec. Achttien landen namen aan het zware springconcours deel en geen der op den Belg volgende ruiters slaagde er in minder dan 8 fouten te noteeren. Nadat de eerste rui ter van elk land geweest was, had de Belg dus de leiding, gevolgd door den Turk Kula en den Italiaan Bonlvento. Lt. van Schaik stand toen op de zesde plaats. Qpnjeuw klonk muziek en scoringbord de vlaggen van Duitschland, Grie kenland en Japan als symbool Van verfden, heden en toekomst der Olympische Spelen wer den geheschen, klonk uit de hoogte een klare heldere stem en klonken de woorden die de Duitschers tot het devies hunner Olympiade hebben gemaakt: „Ich rule die Jugend der Welt nach Tokio". j Na de besprekingen door de F I F A, is thans overeengekomen, dat de wedstrijd Peru Duitschland op 23 Aug. as., waarschijnlijk te Stuttgart zal worden gespeeld. Daarna zal het elftal van Peru naar Weenen gaan om daar een wedstrijd tegen een nationale Oostenrljk.- sche amateursploeg te spelen. In de daarop volgende 100 meter kwam ook de tweede Amerikaansche, Petty, naar voren. Rie bleef haar groote rivale goed volgen. Op 200 meter lagen Hveger, Petty en Wingard met 2 min. 40,2 sec. vooraan, maar de achterstand van onze landgenoot* was van geen beteeke- nia. goed In hei oog kon houden Weliswaar moest ze ook met Wingard terdege reke ning houden, (maar de Amerikaansche was toch een tikje minder sterk. 35.2 sec 7. Froderikaen (Denemarken). 8. Tini (Nederland). Nadat de vaandeldragers en de achter hen volgende groepen hun plaatsen op het mid denterrein hadden ingenomen, betrad de voorzitter van het I. O. O., graaf de Baillet Latour, het tegenover de eeretribune opge stelde spreekgestoelte. In aden^looze spanning zagen de honder den toe. Nog dertig meter en nog steeds was de Deensche voor. Maar toen toonde Rie opnieuw haar groote kracht. Met on weerstaanbaar elan kwam ze opsetten. Rie zwom de kleine Hveger royaal voorbij en met flinken voorsprong tikte zij als eerste aan. Finale van de 1500 meter vrije slag: 1. Tera- da (Japan) 19 mln. 13.7 sec, 2. Medica (Ver- eenigde Staten) 19 mln. 34 sec. 3. Uto (Japan) 19 min. 34.5 sec. 4. Ishlharada (Japan) 19 min. 48.5 sec. 5. Flanagan (Ver. Staten) 19 min. 54.8 sec. 6. Leivers (Engeland) 19 min. 57.4 sec. 7. Arendt (Duitschland) 19 mln. 59 sec. achterop, haar kleinen Braziliaansche Het wereldrecord staat met 5 mln. 16 sec. op naam van Willy den Ouden. Hveger werd tweede in 5 min. 27,5 sec. Derde was Wingard voor wie Wagner plaats. Onze deelneemsters hadden dus niet ongunstig geloot» Het was uitermate for tuinlijk voor Rie Mastenbroek, dat ze In de baan naast Hveger kwam te ligger], waardoor ze haar gevaarljjkste concurrente Japan benutte de kans om op dezen llat- |ten dag veel goed te maken. Beide num- mers leverden een overwinning voor ^.de Japanners op, die zoowel de gouden als de medaille veroverden Rie Mastenbroek, de kranige Holland- sche zwemster, die in de Olympische zwemwedstrijden voor ons land niet minder dan twee gouden en een zilveren medaille veroverde Rie bleef uitermate tactisch zwemmen. Het zeer kleine verschil bleef ook bij het laatste keerpunt bestaan. Zou zjj het halen? Hveger spurtte voor wat zjj kon. Onder de marathonpoort werden de kleuren zichtbaar van de vlaggen der deelnemers, die voor de laatste maal werden binnengedragen in de volgorde, die zij ook hadden ingenomen bij de openingsplechtigheid, namelijk de vlag van het „Nadat wU namens het I. O. C. den Fuehrer en Rljkskanselier Adolf Hitler en het Duitsche volk, den autoriteiten van de stad Berlijn en den orga nisatoren der spelen onzen hartelljken dank heb ben beï&igd. verklaren wjj hiermede de wedstrij den der elfde Olympiade beëindigd en noodigen wjj volgens oude zeden de jeugd van alle landen uit zich over vier jaar in Tokio te vereenigen om met ons het feest der Twaalfde Olympiade te vieren. Moge het in vreugde en eendracht ver- loopën, zoodat de Olympische vlam haar tocht door^de geslachten zal voortzetten in het welzijn van een steeds hooger strevende, moediger en zuiverder menschheid.” ’Terwijl graaf de Baillet Latour deze laatste woorden sprak, verschenen zij in den Duitschen tekst met groote letters oj> het sooringsbord. Het Olympisch symfihonie-orkest, in samen werking met een groot gemengd koor bracht vervolgens een bewerking tan het offerlied van Beethoven, „Die Flamme lodert”, ten gehoore. Opnieuw zette het koor een lied in en terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven en elkaar de hand reikten en rhythmlsch het "fee zang begeleidden, klonk het afscheidslied van Berlijn aan deze elfde Olympiade, die hiermede op waardige wijze werd gesloten. De tweede Japansche ruiter lt. Iwahashl met Falalse die op het laatste concours hippique te Amsterdam reeds blijk gaf de rulterkunst uit nemend te verstaan, noteerde 15 fout. i Het wijde RQkssportveld leverde een fantasti- schen aanblik op, toen Rie Mastenbroek Zon dagavond op het voetstuk der eere de gouden medaille in ontvangst mocht nemen ten aan- schouwe van meer dan honderdduizend men- schen. De edele strijd om den prijs der volkeren was voorbij. De avond was reeds gevallen. Het stadion lag in een waas van grijs licht, waar de stralenbundel^ van de schijnwerpers door heen boorden. Rie Mastenbroek schreed naar het voetstuk, temidden barer prijszusteren en gevolgd door graaf de Baillet Latour en baron Schlmmel- penninck van .der Oye. Toen de winnaressen op het voetstuk stonden opgesteld, werd een schijn werper op het groepje gericht. Hec was voor de Nederlanders, die nog aanwezig waren in deze ontzagwekkende volte en de wonderlijke sfeer beleefden, een ontroerend oogenbllk. toen het Wilhelmus werd ingezet. De honderdduizend stonden als een man recht. Bijna honderddui zend menschen hieven den arm ten groet in eerbied luisterende naar ons volkslied, dat hier schooner klonk dan ooit ergens elders. De Ne derlanders zongen uit volle borst mee. Voor Rie Mastenbroek, die zooveel gepresteerd heeft, om den Nederlandschen naam te Berlijn hoog te houden, moet dit een aangrijpend oogen bllk zjjn geweest. Het zware springconcours was zoowel een individueel nummer als een landenwedstrljd. Het parcours telde twintighlndernisqpn, wel ker hoogte varieerde tusschen 1.30 meter en 1.60 meter. Het landenklassement werd opgemaakt uit het totaal aantal fouten der drie paarden. Als vierde deelnemer startte onze landge noot res. luit, van Schaik met Santa Bell, die 24 fouten maakte, waarbij nog een halve fout extra kwam wegens twee seconden tijdsover schrijding. Voor hem had alleen de Ilaliaansche kapi- Toen kwam lt. de Bruine met Trixie. On ze landgenoot had niet over pech te kla gen, toen hl) bij de tweede hindernis deze wel aanraakte, doch geen onderdeel er af stootte. BIJ de "derde hindernis weigerde Trixie, doch met een langen aanloop ging het paard er voor de tweede maal goed over. Met werkelijk prachtige sprongen, soepel en snel beëindigden ruiter en paard het parcours, waarbij nog twee fouten wer den gemaakt. In totaal liet 1C Se' Bruine 1% fouten noteeren. - nderdag, toen ze het Helen Madison ver- suenct voegde ze er „Ik heb dit jaar in Kopenhagen bij De strijd was uitermate spannend. Na 250 meter raakte de Braziliaansche. die tot nu toe bet tempo prachtig had volgehou den, achterop. Ook Petty viel wat terug. Het werd een zeer felle strijd tusschen Hve ger, Mastenbroek en Wingard. Bij 300 me ter was reeds duidelijk te constateeren, dat de strijd oin de eerste plaats alleen zou gaan tusschen de Deensche en de Holland- sche. Wingard bleef uitstekend zwemmen, maar ze raakte toch ^enigszins achter. De tweede Duitsche ruiter It. Kurt Hasse ging niet alleen met Tora snel ovër het par cours, doch slaagde er bovendien in slechts een maal een balk van een hek af te werpen en daarmede, met vier fouten, voor den Belg Ganshof van der MeëTsch de eerste plaats in de individueele rangschikking te bezetten. Kapt, de Menten de Home, de ook in ons land zoo bekende Belgische officier, reed met Musaphikl eveneens eën uitstekend parcours. Vijftien fouten waren het resultaat. Prins Gustaaf Adolf van Zweden kwam met Aida uit en had een ongelukkig parcours want hij moest na driemaal weigering worden afge beld. De stand in het landenklassement na de tweede ronde was, dat België de leiding had met 23 punten, gevolgd door Duitschland met 24 punten. Italië' op de derde plaats met 38 X punten en Holland vierde met 39R. Luit. Pahud Mortanges wie Zaterdag in dien samenge stelden ruiter- wedstrijd moeten opgeven, zoodat hij dus niet zijn titel kon verdedi gen, dien hij zoo wel in 1928 te Amsterdam als in 1932 te Los Ange les met het paard Marcroix had veroverd Inderdaad ging onze landgenoot met Emica op magnifieke wijze over het par cours. Emica maakte bij drie hindernis sen een fout. De tijd bedroeg 135 3/5 sec. en was dus buitengewoon snel. In totaal verkreeg Nederland dffi 5114 fout. Nu bleef het slechte wachten, wat de derde ruiter der andere landen verder zou presteeren. Op den laatsten middag van de Olympische spelen was het stadion natuurlijk volkomen uitverkocht. Omstreeks drie uur kwam rjjkskan- selier Hitler onder donderende ova ties binnen en direct daarna werd een aanvang gemaakt met het zware springconcours, hetwelk der traditie getrouw het slot der sportieve ge beurtenissen der Olympische spelen vormt. Nadat voor de laatste maal deg laat ste Olympische overwinnaars het eerepodium -hadden betreden en de schijnwerpers waren ontstoken, die het zf>o goed als geheel verduister de stadion fel verlichtten, klonk te gen half negen luid fanfaregeschal. dat het begin aankondigde van de sluiting der elfde Olympische spelen te Berlijn. In de finale 200 meter schsqjslag won Ha- muro met 0,4 sec. voorsprong -kg) den Dult- scher Sletas in 2 mln. 42,5 sec. Derde was de Japanner Koike. In den eindstrijd 1500 meter vrije slag stel de de beroemde Amerikaan Medica zeer teleur. De Japanner Terada veroverde reeds in de eerste 400 meter op Medica een grooten voor sprong. welken hij tot het einde behield. Met 19 min. 13,7 sec. bleef hij ver voor den Ame rikaan, die 19 min. 34 sec. noteerde. Medica had zelfs de grootste moeite in de laatste me ters voor den Japanner Uto te blijven. De ults'agen waren; 400 meter vrije slag dames: 1. en Olym pisch kampioene: Rie Mastenbroek (Ne derland) 5 min. 26.4 sec. 2. Ragnhild Hveger (Denemarken) 5 mln. 27.5 sec. 3. Wingard (Ver. Staten) 5 min. 27.5 sec. 4. Petty (Ver. Staten) 5 min. 32.2 sec. 5. Coutinho (Brazilië) 5 min. 6. Kojima (Japan) 5 min. 43.1 sec. Wagner Het» zwemstadion was tot de laatste plaats bezet. In tegenstelling met den vorigen dag waren de weersomstandigheden bijzonder gun stig. De acht zwemsters, die zich in de finale hadden geplaatst, startten als volgt: 1. Coutinho (Brazilië); 2. Hveger (Dene marken): 3. Rie Mastenbroek (Nederland); 4. Tini Wagner (Nederland)5. Frederik- sen (Denemarken): 6.-Kojima (Japan); 7. Pet ty (Amerika); 8. Wingard (Ver. Staten). Finale 200 meter schoolslag heeren: 1. en Olympisch kampioen; Hamuro (Japan) 2 min. 42.5 sec. 2. Sietas (Duitschland) 2 min. 42 9 sec. 3. Koike (Japan) 2 min. 44.2 sec. 4. Hig gins (Ver. Staten) 2 min. 45.2 sec. 5. Ito (Ja pan) 2 mln. 47.6 sec. 6. Balke (Duitschland) 2 mln. 47.8 sec. 7. Udefonzo (Philippljnen). Bjj 300 meter keerde Rie slechts een fractie van een seconde achter Hveger. De hoop bij de Nederlanders steeg voortdurend. Men kende de rwemwjjze van onze kam- pioene en men wist, dat wanneer zjj over voldoende reservekrachten zou beschikken, ons land de vierde gouden medaille in de zwemwedstrijden zon behalen. Japansche successen Behalve de 400 meter vrije slag dames, ston den nog twee finales op het programma, n.l. de 200 meter schoolslag en de 1500 meter vrije slag heeren. Het koor 'zette een nieuw lied, een vaandel- afscheid, in en terwjjl uit de verte de saluut schoten var^ een artillerie-batterlj weerklon ken ging langzaam de^Olympische vlag- aan den grooten mast op het middenveld omlaag. Het Olympische vuur, dat zestien dagen onafgebro ken boven de marathonpoort heeft gebrand, zonk lager, tot onder doodsche stilte de vlam tenslotte geheel uitdoofde. De stilte duurde ongeveer een minuut. Inmiddels speelde zich op het middenveld voor de eereloge nog een andere plechtigheid af: de burgemeester van Los Angeles, Mr. Gar land, overhandigde de Olympische vlag aan Graaf de Baillet Latour, die op zijn beurt het dundoek in handen stelde van den staats- commlssaris der stad Berlijn Dr. Lippert, die het in bewaring zal houden tot de volgende Olympische Spelen, als hjj de vlag op even mwoordlger van zal overhandl- Zoowel Rie Mastenbroek als Tini Wagner waren goed weg. Bij het eerste keerpunt lagen Hveger en Wingard eenigszins voor. Rie was hier derde en Tini vierde. In de daarop vol gende vijftig meter viel Tini echter eenigszins terug en ze raakte daarna verder Hveger en Wingard behielden voorsprong, terwijl Rie en de Coutinho gelijk opzwommen. i Na 100 meter was Hveger 1 min. 14.5 sec. Rie lag op de derde plaats met 0J sec. achterstand. Rie Mastenbroek's groote rivale wys Zaterdag- 9 middag de Deensche Ragnhild Hveger. die als favoriete werd beschouwd voor de 400 meter vrije slag. WU hebben de Deensche na afloop even ge sproken. In gebroken Duitsch vertelde zij, dat ze ervan overtuigd is, dat tegen Rie nog niet op kan. haar in de laatste 50 meter te snel. Ze had, daar ze wel gerekend had op de geweldige eindspurt van de Nederlandsche za’emster, ge tracht een flinken voorsprong te krijgen, maar dat was haar niet gelukt. Toch was ze zeer tevreden over haar prestatie, want ze had snel ler gezwommen dan Olympisch record v beterde. „Maar 1> kan sneller", aan toe. de Deensche kampioenschappen een tijd van 5 mln. 21 sec. gemaakt". Ragnhild. die een minder fraaien stijl heeft maar uiterst snel is, belooft een ernstige Hvate voor onze zwemsters te worden. Ze is nog geen zestien jaar en in Denemarken rekent men er stellig op. dat se nog eens in staat zal rijn, nieuwe werelflrecords te vestigen. In de derde ronde steeg de spanning met eiken ruiter, die het veld in kwam. Voor Ita lië een zeer ongelukkig, doch voor Nederland een zeer gunstig moment was het uitbellen van kapt. Fillpponi, die het bekende paard Nasel- lo reed. Wegens driemaal weigeren kon de der de ruiter van Italië niet geplaatst worden, waardoor Nederland dus. Indien luit. Groter maar met weinig fouten zijn parcours sou be ëindigen, de derde plaata sou innemen in het idl dab de bakermat der Olympische spelen Griekenland, voorop en daarachter in alpha- betische volgorde naar de Duitsche benamingen de deelnemende landen met hun Olympische overwinnaars en-hun uitgezonden deelnemers. Het aantal der laatsten was aanzienlijk geslon ken, want van bijna elk land waren vele groe pen deelnemers reeds uit Berlijn vertrokken en van enkele lapden nagenoeg de geheele équipe. De Roemeen luit. Rang verraste de tiendui zenden door een prachtig parcours te rijden en eerst de voorlaatste hindernis te missen. Met 4 fouten plaatste deze ruiter zich dus ge- l^k met Kurt Hasse Na hem kwam ritmeester Brandt met Alml- ciüst. Tot groote teleurstelling van het Dult- sefre publiek wierp deze derde Duitsche ruiter talrijke hindernissen om, 20 fouten. Daardoor steeg het totaal aantal van Duitschland op 14, dus slechts 7(4 puilt minder dan Nederland. OnmiddellUk na Brandt kwam luit, van Stry- donek met Ramona binnen. De Belg was echter niet gelukkig, hetgeen een gunstig oogenbllk voor Nederland betee- kende. Ramona weigerde driemaal en België verdween uit het landenklassement, waarin het zoo fraai geleid had.' Daardoor kreeg Ne derland een fraaie kans op de zilveren me daille. Immers alleen Portugal kon nog beneden ons aantal blijven, terwijl Duitschland prac- tisch de gouden medaille gewennen had. Daar de derde Portugeesche officier kapitein Beitrao 12 fouten maakte, kwam Nederland dus in het bezit van de zilveren medaille. In dit veld van 18 sterke landen, het puikje uit de geheele wereld, een tweede plaats in het landenklassement te bezitten, toont toch wei overduidelijk aan, op welke groote hoogte onze ruiters met hun spnngkunst staan. Het was een succesvólle dag voor Nederland, omdat weer eens en nu op den laatsten dag der spelen aan 100 000 toeschouwers, aan de hoogste autori teiten op sportgebied uit de geheele wereld, door de Nederlandsche vertegenwoordigers werd gedemonsteeerd. dat Holland meetelt in eiken tak van sport. Voor den >eersten, tweeden en derden prtjs moest worden overgesprongen. Het parcours bestond nu uit 6 hindernissen, waarvan twee een hoogte hadden van 1.70 meter. De sloot werd van 5 op 5.50 meter gebracht thans be sliste de tjjd bij gelijk aantal foute*. Als eerste sprong Kurt Hasse met Tora over de verhoogde hindernissen. Over vfjf daarvan kwam de Duitscher zonder fouten. Zjjn tijd beoroeg 591/5 sec. De Roemeen Rang maakte eveneens 4 fouten, doch zijn tUd was belangrijk hooger, al. 1.72 sec. Hierdoor won lult. Hasse voor zUn land de gouden medaille. Voor den derden prijs werd overgesprongen (door den Belg kap. Ganshot van der Meersen op Ibrahim, kap. Raguse (V.R) met Dakota en rltm. von Plathy (Honga rfi) met Selloe. De Belgische ruiter reed eenvoutloos par- êours in 69'seconden en de Amerikaan maakte 4 fouten, maar de Hongaar ging eveneens zon der fouten óver de hindernissen en noteerde den snelsten \tljd van de drte, n.l. 02 3/5 sec. De dfts.'agen waren: 1. en Olympisch kam pioen: Duitschland (met kapt, von Barnekow, rltm. Brandt en .Hasse) 44 punten; 2. Neder land (met lt. de Bruine, ros. It van Schalk en lt. Greter) 51S pnt.; 3. Portugal 56 pnt.; 4. Vereenlgde Staten 72S pnt.; 5. Zwitserland 74J4 pnt.; 6. Japan 75 pnt.; 7. Frankrijk 75)4 pnt. Alle overige landen afgevallen. Het persoonlijk klassement luidt; 1. en Olym pisch kampioen: G. Hasse (Duitschland) op Tora: 2. It Rang (Roemenië) op Delfls; 3. rltm. von Platthy (Hongarije) op Selloe; 4. kapt. Ganshaf van der Meersch (België) op Ibrahim; 5 kap. Raguse (Ver. Staten) op Dakota; 6. kapt. Bjzard (Frankrijk) op Bagatelle; 7. kapt. Gudin de Vallerln (Frankrijk) op Ecuyere; 8. lt. Greter (Nederland) op Emica; 9. rltm. Kula (Turkse) op Sëpkin; 10. R. Beitrao (Portugal) op Biscu't; 11. kapt, de Home (België) op Musaphikl 12. lt. de Bruine (Nederland) op Trixie; 13. kapt. Mettler (Zwitserland) op Dur- rnltor; 14. lt. Iwahashl (Japan) op Falalse. Nu nog de* 400 meter vrije slag, zei mevr. Braun na de prachtige zege in den 4 maal 100 meter esta- fettewedstrijd en dan gaan we naar huis”. Ze durfde niet te zeggen: ..Nu nog een gouden medaille”, want de kans daarop leek niet bijzonder groot. Rie Mastenbroek toch was door de vele wedstrijden van laatste dagen wel eenigszins moeid en de Deensche kampioene Hveger had in de series sneller ge- zwommen dan Rie. Met een tijd van 5 min. 28 sec. had ze het oude Olym pisch record van Helen Madison reeds met 0.5 sec. verbeterd. Welis waar wist men, dat Rie Mastenbroek e veel snfeller kon, maar op eep zege rékende men in het Nederlandsche kamp toch allerminst. Rie heeft de verwachtingen echter verre overtroffen. Ze won in de eind spurt op alleszins overtuigende wijze van de Deensche zwemster

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 23