Fort Guadelupe definitief door de Witten bezet A 4 Wat de bladen er van zeggen Den Haag vierde het feest Hoe de hoofdstad ’t nieuws vernam Cath. van Rennps blij getroffen GROOTE VERRASSING TE LONDEN ROODEN BOMBARDEEREN FONTARABIE MUITERIJ OP DE VLOOT VAN PORTUGAL ONGEREGELDHEDEN TE CLERMONT-FERRAND 1 L WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1936 r» J Hitler te Neurenberg Eind el ooze stoet 3 Voor vrede en recht' Iedereen verheugt zich DE INDISCHE DEFENSIE aa> van 24l/t millioen sl^engen. In dan vooravond ia bat tot aan botsing ge- T X De viering van Labour Day in de V.S. 244 personen by verkeersonge lukken óm het leven gekomen Voorzorgsmaatregelen te Lissabon Twee oorlogsschepen door de kustbatteryen beschoten; muitende bemanning gearresteerd De* overval op den geldauto Oproep van Haile Selassie Tweeduizend arbeider» bezetten ■- de prefectuur De» avond» juichte een duizend' koppige menigte de Koningin en het P rinse! ijk Paar toe ationaiisten vieren een grootsch feest na de verdrijving der Catalanen van Majorca Kortstondige vrijheid van een der verdachten Grijze leerares van onze troon opvolgster hoort het groote nieuws Wórdt de regeering te Burgos erkend? Ter bijwoning van den Rykspartydag Op een bank werd tever geefs gewacht Op het balcon van het paleis Noordeinde te Den Haag nemen H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Haar verlooide. Prins Bemhard von Lippe-Biesterfeld, de toejuichingen der. menigte in ontvangst Eta als dan na twaalf uur kantoren, werk* Keuze van het hart ,Kind, ik hoop, dat je gelukkig wordt” Welkom! Ga hun zon blinkend op li lang bombardement genomen. I 99 om om. en En aan A 1 begonnen de juichende menschen het Wil helmus te zingen. ongekun- 'Ijjken tijd Amsterdam in vlaggentooi na het bekend worden van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Pr ins Bernhard von Lippe-Biesterfeld dank baa r- 8 tand aard. Onder het zingen van da Marseillaise trokken zt naar de prefectuur welke door hen werd be- zet. Zij bevestigden de „tricolore" op de bekken van de fabriek en eischten ontruiming daarvan door de staken. NEW YORK. J week-einde, dat I* LONDEN, a Sept. (Reuter). Volgens dé laat ste berichten, die de Portugeeache ambassade te Londen heeft ontvangen, is de muiterij, die vanmorgen op twee oorlogsschepen was uitge broken „volkomen onderdrukt". De ambassade deelt voorts mede, dat te Lissabon en in bet geheele land kalmte heerscht, en dat de on geregeldheden die op de vloot hebben plaats gehad, een op zichzelf staand geval vormen. De menschen, die naar de oorlogshaven snel den om te zien wat er gaande was. konden waarnemen, hoe de granaten van de fortbatte- rjjen vlak bij de twee schepen in bet water sloe gen, aldus meldt de „Tel.” Het bombardement duurde niet lang. Weldra heschen de muitende bemanningen van de ..Albuquerque" en de ,Dao” de witte vlag ten teeken van overgave, waarna het vuren werd gestaakt. De kustbatterUen hebben op bevel der re geering eenlge salvo's op bet schip gelost. Ver volgens sUn beide schepen den Taag opgesleept, waarna de muiters werden gearresteerd. LONDEN, Sept. (Keateri. Uit Lissabon wordt gemeld, dat een derf der bemanning van twee Fsrtageeeehe serisgsethipea. do „Alfooso Albaqaerqee" en de „Da.”, van ochtend vroeg aan het matten ia geelagoa Reuter meldt uit Marseille, dat tengevolge van oneenlgheden over de redactie van een collectief contract hedenmorgen de algemeene staking is begonnen in de metaalf abrieken van Marseille. De fabrieken werden bezet. PARIJS, 8 Sept (D.NJB.) In verband met de staking van de socialistische en communisti sche werklieden in de rubberfabriek van Miche lin te Clermont-Ferrand, hebben 3000 arbeiden, die niet in de C.O.T. zijn georganiseerd en voor namelijk tot christelijke bonden beboeren, een komen voor de prefectuur, die door Christelijke arbeiden beset wordt gehouden. B|j de C.O.T. aangesloten arbeiden trachtten het cordon van de mobiele garde te verbreken om de christelijke arbeiden uit de prefectuur te verdrijven. Dit gelukte hun echter niet Eenlge personen werden gewond. y Sept. (D.N.B.) Tijdens bet ln verband met Labour Day een 486 gesneuvelde roeden door de nationalisten begraven. De nationalisten hebben den spoor weg Bilbao—San Sebastian vernield. Een re- geeringsvliegtuig heeft Pasajes gebombardeerd, terwijl onse vliegtuigen sich gereed maken voor Beide jonge ontroerde liei weg, waarop zjj anderen ten zegen mogen zijn. Het leven lacht hun toe, „ga hun zon blinkend op en zij hun tente schoon.” De sender te Burgos deelt mede, dat de J«- pansebe regeering haar ambassade te Madrid definitief uit Spanje heeft teruggetrokken. Do Chileensche regeering heeft de regeering van Burgos voorloopig erkend. Argentinië, Brazilië en de Ver. Staten zouden volgens Burgos even eens voornemens zijn het nationale comité van defensie te erkennen. Om goed half negen, toen eerst de Koningin en even later de Prinses met haar Verloofde Mch voor de verlichte vensters vertoonden, steeg uit de compacte menigte een machtig ge juich op. dat aanzwol tot een ovatie. Men wilde steeds meer naar voren dringen, en de politie, die in groote getalsterkte onder leiding van den hoofdcommissaris aanwezig was, had de groot ste moeite de massa tegen te houden. Het niéuws, dat H. K. H. Prinses Juliana per Nederlanden zich verloofd heeft, was voor de vele vrienden van de Prinses te Londen een groote verrassing In kringen, waar men de Prinses goed kent, verklaarde men niet te hebben verwacht, dat zü zich thans zou verloven, hoewel men den Prins als vriend had hooren noemen. Ten paleize Kensington, waar Prinses Julia na dlkwtJis heeft gelogeerd, verklaardehaar nicht, Prinses Allee, dat si) en de graaf van Athlone zeer verheugd waren het geheel onver wachte nieuws te vernemen. Men verwachtte spoedig een officleele mede- deeling uit Den Haag. NEURENBERG. 8 Sept. Hedenmiddag te half vier la Rijkskanseller Hitler te Neurenberg aan gekomen om deel te nemen aan den R Uk* part ü- dag. Onder klokgelui begaf de Führer zich naar het stadhuis, waar hij door den burgemeester werd verwelkomd. De burgemeester overhandigde Adolf Hitter vervolgens een zilveren cassette, waarin een oor konde van de stad Neurenberg uit bet jaar 1543. De Führer dankte met eenlge hartelijke woor den voor het kostbare geschenk. Radio-Bevllla beeft de volgende mededeelln- gen gedaan: „Na de verdrijving der Catalanen van Ma jorca hebben de nationalisten een grocftach feest gevierd. Ten Zuiden van Terual is een regeeringsafdeellng op de vlucht gedreven, waarbij zjj een vaandel verloor. De Catalaan- sche generaliteit beeft dringend om genees middelen gevraagd In verband met het groote aantal zieken. Bij Talavera de la Reina zijn BATAVIA. 8 Sept. (Aneta). Het totaal-be- drag dat gemoeid is met de aanvullende be groeting voor MM en 1937. verband houdende met de defensle-voorstelten. bedraagt f MMO.OOO, welk bedrag dus meer aan defen sie besteed wordt. HENDAYE. 8 Sept (Havas). Om half één vanmiddag werd de rood gouden vlag geplant op het fort Guadelupe, waaruit blijkt, dat de op standelingen het fort in bezit hebben De Engelsche bladen maken uitvoerig mel ding van de verloving van Prinses Juliana. Zi! wijzen daarbij op Haar belangstelling voor En geland en het Engelsche leven en op Haar groote liefde voor de sport. In hofkringen te Londen is men van meenlng^ dat een lid der Koninklijke familie de huwe lijksplechtigheid zal bij wonen. Men acht het mogelijk, dat de Hertog en de Hertogin van Gloucester den Koning zullen vertegenwoordi gen. Prinses Alice en de gaaf van Athlone zul- De Prins sou, naar aanvankelijk in het voor nemen lag, eenlge maanden werkzaam zijn op de Hollandsche koopmansbank aan de Keizers gracht te Amsterdam om zich zoodoende t den landsaard vertrouwd te maken. Aan dit voornemen kan thans echter, nu de verloving een feit geworden is, geen gevolg worden gegeven. Alles was al voor de aankomst van den Prins, wiens komst op een dezer dagen was vastgesteld in orde gemaakt, doch eerst op het laatste oogenblik vernamen ingewijden, dat de employé uit den vreemde zijn plaats op het bankierskantoor niet zou komen Innemen. Op 3 Augustus J.L zij verjaart op denzelf- den dag als wijlen de Koningin-Moeder is Catharina van Rennes 78 jaar geworden. Sinds eenigen tijd woont zij in „t Kllmophuls” aan de Prins Hendriklaan te Amsterdam, waar sU een zorgzame verpleging geniet. Hier brengt zij haar dagen door op de groote ruime kamer, tusschen al de oude dingen, die haar Hef zijn. Daar staat haar piano. waaraan haar handen nog altijd warme, gevoelvolle klanken ontlok ken, daar staat haar schrijfbureau, daar han gen foto’s en portrettten aan alle kanten, her inneringen aan de vele leerlingen, die in al die jaren haar lessen hebben gevolgd en vooral aan die ééne, het Vorstenkind, dat haar boven alles lief was, waarover zij nog gaarne spreekt. ,Jk ben benieuwd den uitverkorene van de Prinses te zien. Uit Lippe komt hij? Daar ben ik eens geweest. Een'mooi land; een heerlijk Stadje: Detmold. Hij krijgt een lieve vrouw aan Juliana, deze Prins. Zij heeft zoo'n goed hart, zoo'n echt beminnelijk karakter. Ja, ik heb Haar goed gekend. Ik weet hoe zjj is. Daarom ben ik zoo verheugd. Ik zou zelfs nog de kracht kunnen vinden een feestcantate voor haar te maken. Een verloving is zulk een heerlijk feest. Zoo vol zon en licht en bliJ-wenkende toekomst. Maar ik ben oud; anderen zullen het zeker evengoed kunnen doen.” Catharina van Rennes staart een oogenblik uit het venster; het vale Ucht van den herfstigen Septemberdag glanst mat op haar zilvergrijze haren. En dan vertelt zij van vroeger. Van de jaren aan het Hof. Zij prijst de fijne karaktertrekken van de Koningin, de vaderlijke goedmoedigheid van den Prins. Ik gaf daar jangles, zegt ze. aan een clubje van tlerf meisjes en jongens tegelijk, waaronder Prinses Juliana. De Prins kwam dan wel eens de leskamer binngn met een of ^nder grapje, dat de kleinen, de Prinses niet het minst, deed schateren van het lachen. Dan dreigde ik, quasl-verontwaardlgd, met den vinger: „Koninklijke Hoogheid, Koninklijke Hoogheid, U mag ft niet van hun werk hou den!” En dan ging de Prins met een zeer ver schrikt gezicht, dat de kinderen opnieuw aan het lachen bracht, weer snel de deur uit. Ja, het was mooi werk, toen in die Jaren. Pjinses Juliana was een prettige leerlinge, die flinke vorderingen maakte. Alles in den om gang met Haar was zoo eenvoudig steld. Vaak denk ik nog aan dien t terug. plaatsen en scholen uitgaan, ztjn ook reeds de extra-edlties der bladen op straat en worden de kranten den verkoopers als het ware uit de handen gerukt en groepen de menschen bijeen om het heuglijke nieuws te bespreken. In de straten van de binnenstad hangt die typische sfeer van spanning en beweging, die zoo karakteristiek is voor de hoofdstad als een groote gebeurtenis hoofden en harten der Am- sterdamsche bevolking vervult. Een der verdachten, F. de J., die ervan wordt verdacht medeplichtig te zijn aan den overval op den geldauto is Maandag voor de raadkamer der Rechtbank te Amsterdam geleld. De raadkamer heeft de vasthouding van do J. die bijgestaan werd door Mr. F. A. Kokosky geweigerd. Na zijn vrijlating uit het Huls van Bewaring werd hij echter door de politie op nieuw gearresteerd, op vermoeden, dat hij zich aan een ander misdrijf de Inbraak bij Ver- schure zou hebben schuldig gemaakt De twee andere personen, die ervan worden verdacht den overval te hebben gepleegd bevin den zich nog in het Huls-van Bewaring. in de verte muziek weerklonk, enen de Vorstelijke Peraonen op het u Het enthousiasme steeg ten top en spontaan werd het Wilhelmus en daarna „Lang zullen ze leven" gezongen. LONDEN, 8 Sept. (Reuter) Da keizer van Abesslnlë heeft heden aan den vooravond van de Vergadering van dén Volkenbond tot de we reld een oproep voor vrede en recht gericht Na erop te hebben gewezen, dat meer dan tweederde deel van Abesslnië nog niet door de Italianen is bezet en een voorloopige regeering in het westen normaal functionneert, verklaart de keizer verder: „Onze betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden en ons verband met den Volkenbond, als Ud daarvan, zijn blij ven bestaan. Oorlog en geruchten over oorlog houden de regeeringen en de volken bezig, maar de we reld heeft meer dan ooit behoefte aan vrede en rechtvaardigheid. Ook Abessinië heeft dat en wij blijven een beroep doen op de mogend heden, die zich voor Abessinië’s onafhankelijk heid garant hebben gesteld, om hun verplich- tngen na te komen.” Nader meldt Reuter nog, dat aan boord der muitende schepen zes peraonen werden gedood en negen gewond. Te Lissabon zijn bijzondere voonorgamaat- regelen getroffen: de strategische punten zijn door troepen bezet, terwijl de departementen en andere gebouwen door de politie worden be waakt. In de stad is het rustig. Op hetzelfde oogenblik verscheen de kop van der stoet van de duizenden, die gevolg hadden gegeven aan den oproep van de afdeellng Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond^ om in optocht met fakkels langs bet paleis te trekken. Het bestuur van de Haagsche afdeellng van het N. J. V. opende den stoet. Dit bestuur droeg een bloemstuk, voorstellende het N.J. V.-em- bleem, waarin oranje orchideeën verwerkt wa ren. Vervolgens kwam de muziek van het 3e half-regiment Huzaren, gevolgd door taliooze belangstellenden. In de eerste rijen liepen kolonel Diemont, de regimentscommandant, en verschillende huza renofficieren mede. BIJ het paleis aangekomen, begaven het bestuur van de afdeellng Den Haag van het N.J.V. en het hoofdbestuurslld, mr. o. Verdoom, zich naar binnen, om het jonge paar een bloemenhulde te brengen. Tij dens, het défilé verbleven de bestuursleden vaa bet N.J.V. op het balkon van het paleis. Zoowel de Koningin als de Prinses onderhiel den sich eenlge oogenbUkken met den vooszlt- ter der afdeellng Den Haag van bet N. J. V„ mr. B&uts„ Het muziekkorps van de huzaren stelde zich op bet voorplein op en bracht van tijd tot tijd vaderlandsche liederen ten gehoore, terwijl de feestgangers, juichend en jubelend, in dichte rjjen voorbijtrokken, HarteliJk wuifden de beide verloofden, die er zeer opgewekt uitzagen, en H. M. de Ha genaars toe. Om goed half tien, dus bijna reeds een uur lang had het voorbijtrekken van den stoet ge duurd, was nog steeds het einde niet in zicht. Omstreeks elf uur moest de politie aan de spontane betooging een einde maken. Ter hoog te van de Oranjestraat vormde zij een cordon, waardoor de stoet, waarvan het einde nog piet in het zicht wad, werd ontbonden. Het muziek korps der Huzaren speelde het Wilhelmus. Al len zongen het volkslied uit volle borst mede. Nog eenmaal bracht de menigte de Koningin en het> jonge paar een langdurige ovatie en weerklonk luide: Leve de Prinses, leve de Ko ningin en in spreekkoor: Benno. Hierna trokken de vorstelijke personen zich terug. Ook Prins Bernhard heeft op het paleis zijn intrek genomen. Voorafgegaan door de verschillende muziek korpsen, verspreidde de menigte zich. En weet U wat ik nu zoo aardig vind* Dezer dagen las ik juist in de krant, dat de beiaardier van het Kon. Paleis, de hqer Vincent, nieuwe liedjes set op het carillon. En nu heeft hij daarvoor os. gekozen de wals van de twee haasjes, waarvoor de Prinses Indertijd als kind den tekst maafte en ik de muziek. Ik moet vast eens naar den Dam om te hooren, hoe het klinkt. Ik ge loof vast, dat die beiaardier een voorgevoel heeft gehad, dat er iets met de Prinses sou gaan gebeurenl Op bet bordes van het paleis luisterde H. M. toe en dankte na afloop voor dit nieuwe bewijs VBn “bhankelijkheid en medeleven met Haar persoon en Haar Huls. Even vertoonde H M. zich nog voor het ven- ster op de eerste verdieping, nogmaals de tal- rjjke aanwezigen, die bleven juichen, dankende. Na enkele oogenbükken trok H. M. zich in Haar vertrekken terug, maar het publiek bleef wachten, want het gerucht ging, dat de Prinses en Prins Bemhard in den loop van den middag zouden aankomen. De Inwoners der residentie hebben Dins dagavond op ondubbelzinnige wijze van hun belangstelling en vreugde over de ver loving van onze Prinses met Prins Bem hard blijk gegeven. Duizenden en duizen den Hagenaars zijn langs het Koninklijk Paleis aan het NOordeinde getrokken, om H. M. ^e Koningin, Prinses Juliana en Prins Bemhard hartelijk toe te juichen. - Nadat de auto, waarin de Koningin, ver gezeld van een hofdame, had plaats geno men, voor bet Paleis reed, brachten de tal rijke belangstellenden haar een ovatie. Er werd met zakdoeken en hoeden gewuifd, voor welke hulde de Koningin minzaam dankte. Toen de Koningin was uitgestapt, Wat zal het een feest worden I Ik huur vast een rijtuig,, om te gaan kijken, om de Prinses nog eens té zien, nu aan den arm van Haar toekomstlgen bruidegom. Dankbaar ben ik, dat ik dit nog mag beleven. Ik gun Haar bet geluk zoo, omdat Ik zoo weet, dat Zij er recht op heeft, ons lieve Koningskind. Al zün de tijden donker, toch hoop ik, dat heel Nederland har- teliJk zal deelen in dit geluk. Catharina van Rennes vouwt de slanke ge rimpelde handen in haar schoot en moederlijk goed glanzen haar oude oogen, als zij kijkt naar het groote portret van de Prinses, zooals Zjj eens haar leerlinge was: „Kind, ik hoop, dat je gelukkig wordt." Drie regeertngsvliegtuigen hebben vanmiddag een vijftiental bommen laten vallen op Fonta- rabie. dat door de opstandelingen bezet wordt gehouden. De bezetting bracht onmlddellijk een batterij in lulling. De vliegtuigen vlogen op groote hoogte over de verdedigingswerken. Het Is niet bekend of het uitwerking heeft gehad. Volgens een bericht uit Barcelona souden drie nationalistische Spanjaarden, die met de wapens in de hand gearresteerd waren. Dins dagmorgen te Albacete standrechtelijk zijn doodgeschoten. f De gefusiUeerden waren zeer bekende per soonlijkheden in de stad. Een was directeur van een dagblad, de andere was een bekend schrijver en de derde een oud-politlechef. Uit Madrid wordt gemeld, dat de vroegere directeur van de veiligheidspolitie, José Car- dogui. bij wien talrijke vlugschriften tegen de llnksche regeering zijn gevonden, is gearres teerd. CLERMONT-FERRAND, 8 SepL (Reuter). Nadat vanmiddag in de prefectuur besprekin gen zijn gevoerd, hebben de arbeiders besloten, de bezetting der fabrieken op te heffen. De ordedienst had maatregelen genomen, tenein de botsingen tusschen de leden en nlet-leden van de C. O. T. te voorkomen. De ontruiming der fabrieken geschiedde zonder incidenten. Geheel onverwachts, op een tijdstip, dat het voor iedereen een verrassing was. is het groote nieuws gekoméh van de verloving van Prinses Juliana. Midden in het bedrijvige zakenleven van de hoofdstad kwam het bericht, uiteraard het eerst bekend In de krantenwijk, de omge ving van den Nieuwe Zijds Voorburgwal, dis tevens het centrum van het Amsterdamsche zakenleven is. Ook de openbare gebouwen beginnen te vlag gen, en de bulletins verschijnen voor de ramen. In de binnenstad weet men het thans zeker: de Prinses Is verloofd en zakenlieden bellen van hun kantoren hun woonhuis op, boodschappen jongens uit bet centrum verspreiden het nieuws in de buitenwijken en voor zoover men het daar nog niet per radio heeft opgevangen Is het ook hier spoedig bekend: de Prinses is ver loofd, en ook vele particulieren halen de na 81 Augustus reeds opgeborgen vlag te voor schijn en weldra ziet men ook in de buitenwij ken de vlaggen die allerwegen kond doen van het groote feit van den dag. Dinsdagmiddag omstreeks half drie is H M de Koningin, vergezeld van enkele leden der hofhouding, per auto van Haar landhuis De Ruygenhoek naar het Paleis Noordeinde te Den Haag gereden en heeft daar Haar Intrek Be nomen. Vele belangstellenden hadden zich reeds tevoren tegenover het Paleis, achter het «tend- beeld van Willem den Zwijger, verzameld. Toen de koninklijke standaard op het dak van het Paleis geheschen werd, groeide de be langstellende menigte nog aan. Iedereen, wien het behoud der constitutlonee- le monarchie onder het Stamhuis van Oran- Je-Nassau ter harte gaat, zal zich verheugen in de verloving der I»rinses: eersten stap op den weg, dje tot bevestiging der dynastie leidt. Geen Nederlander, die ook niet hoopt, dat deze verbintenis het persoonlijke' geluk der Jonge vorstin ten goede zal komen. Hierover meer te zeggen ware ledige rhetoriek of gebrek aan eerbied voor het persoonlijk leven der verloof den, die recht hebben, al zijn zij vorsten, dat hunne gevoelens en verhouding geen voorwerp van publieke bespreking uitmaken, aldus de Telegraaf. Met groote blijdschap en innige heid heeft ons volk.' zoo zegt de kennis genomen van het bericht, waarin de verloving vzn Prinses Juliana wordt aange- kondigd. Reeds benige jaren was naar deze heuglijke tijding uitgezien. Niet alleen tot handhaving der Dynastie begeerde ons volk een Huwelijk van Prinses Juliana, doch even beslist hoopte het op een Huwelijk, dat ons Koningskind zelve gelukkig zou maken. Want juist omdat ons volk de Prinses zoo teeder en Innig lief heeft, bad het Haar een Huwelijk toe, dat Haar zelve weelde voor het hart en innig geluk mocht Vrijwel eenstemmig komt In de Nederland- sche pers de blijdschap naar voren over de heuglijke tijding van Dinsdag. Met vreugde werd de boodschap, dat H. K. H. Prinses Juliana zich met Prins Bemhard von Lippe-Biesterfeld had verloofd, ontvangen. Slechts het S. D. „Volk” meende woorden van kritiek te moeten doen hooren. wat niet wegneemt, dat het blad de Prinses oprecht geluk wenscht. 5 WU wisten het, zegt de Maasbode, als iü een onbewuste diagnose van Haar karakter ook bij de keuze van een toekomstig gemaal en levensgezel zou de Prinses naast het oordeel ook vooral Haar haVt laten spreken. Het hart, dat, zooals bij alle jonge menschen, zoo gaarne openstaat voor liefde en geluk, was midden In de Jaren van rechtmatige verwachting zwaar beproefd geworden door het kort op elkaar volgend verlies van de zoo toegenegen liefde van een vereerde grootmoeder en de hartelijke zorg van een vader. Haar hart heeft deelgenomen In onze be drukking. waar ZU steeds de eerste was. die zoo hulpvasu-dig voorging In den crisisnood. Op onze beurt wil ons hart dan ook mede leven in Haar persoonlijk geluk. Wij zijn ver heugd. dat zij. die straks geroepen zaj worden tot den koninklijken troon, aan Hare zijde den steun zal vinden In een Prins-Cfemaal, den man naar de keuze van Haar hart, den Jongen en fleren Prins Bemhard Leopold von Lippe- Biesterfeld. Hem heet en begroet ons volk harte- lijk welkom. „Dat doet mij oprecht pleizier, te hooren. Wat ben ik daar bljj De Prinses was altijd zoo'n lief best kind. Ik herinner me alles nog zoo goed van vroeger. En nu ver loofd. Ik hoop, dat ze gelukkig mag worden.” oogen van Catha rina van Rennes, jaren geleden leerares en vertrouwde vriehdin der Prinses, glanzen achter de heldere brillenglazen. Wat had haar het fpodje nieuws, dat wjj haar brachten, verrast 1 keeraongelukken gebeurd. Volgeni de tot nu toe ontvangen berichten zijn 344 personen om het leven gekomen. In Pennsylvania la een vliegtuig verongelukt, waarbij tien personen, die een pleziertochtje maakten, om het leven kwamen. Menschen, die hem kennen, aldus schrijft de N. Rott. Crt., noemen Prins Benno niet alleen een sympathieke persoonlijkheid met een pret tig karakter, maar ook begaafd. Het geeft ons te meer aanleiding hepi als den verloofde van de erfgename der Kroon en van onze geliefde prinses In het bijzonder hartelijk welkom te heeten. Hjj zal, als lid eens van het Koninklijk Huis, ondervinden, dat de weg tot die gevoelens van het Nederlandsche volk te zijnen opaichte, waarop - hij prijs zal stellen, niet moeilijk te begaan zal zijn. In de aanhankelijkheid het Oranje-huis zal hij al dadelijk deelen. Het Handelsblad meent: Hier worden twee menschen verbonden, die voor het leven en voor hun toekomstige taak onontbeerlijke eigen schappen medebrengen. En die taak Is niet enkel naar den vorm, maar ook naar het wezen een verheven taak. Zij stelt aan hoofd en hart eischen, die het waard maken er den geheelen persoon aan te wijden. Een herfstgeschenk is ons de verbintenis. Onder het gouden loover zal een innerlijke zon haar stralen zenden. De vlaggen onzer landen Z*!?ere!Len bloeme" geufe" ln het,^te dag langer heeft geduurd, zijn tel van ver- menschen sluit ons volk in diep - - -liefde ln zijn hart. Gezegend zij hun

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 17