Fort Guadelupe definitief door de Witten bezet Wat de bladen er van zeggen Den Haag vierde het feest Cath. van Rennes blij getroffen Hoe de hoofdstad ’t nieuws vernam GROOTE VERRASSING TE LONDEN ROODEN BOMBARDEEREN FONTARABIE MUITERIJ OP DE VLOOT VAN PORTUGAL ONGEREGELDHEDEN TE CLERMONT-FERRAND WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1936 om om. iet Pt ins Bernhard von Lippe-Biesterfeld Hitler te Neurenberg Keuze van het hart Eindelooze stoet Welkom! Voor vrede en recht Iedereen verheugt zich DE INDISCHE DEFENSIE 24l/t millioen In den vooravond je •en totting go- Amsterdam in vlaooentooi na het bekend worden van de verloving van H. K. H. Prinset Juliana Wordt de regeering te Burgos erkend? De viering van Labour Day in de V.S. Gryze leeraren van onze troon opvolgster hoort het groote nieuw» T X Twee oorlogsschepen door de kustbatterjjen beschoten; muitende bemanning gearresteerd De overval op den geldauto Oproep van Haile Selassie I Ter bijwoning van den Rykspartydag Des avonds juichte een duizend- koppige menigte de Koningin en het Prinselyk Paar toe 244 personen by verkeersonge lukken om het leven gekomen Nationalisten vieren een grootsch feest na de verdrijving der Catalanen van Majorca ondige vryheid van oen der verdachten Kind, ik hoop, dat je gelukkig wordt” Voorzorgsmaatregelen te Lissabon Tweeduizend arbeiders bezetten Je prefectuur Op het balcon van het paleis Noordeinde te Den Haag nemen H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Haar verloofde. Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld, de toejuichingen der menigte in ontvangst Ga hun zon blinkend op Op een bank werd tever geefs gewacht Slechts het 8. D. „Volk”Uitende ZUUraêlT van kritiek te moeten doen hooren. wat niet wegneemt, dat het blad de Prinses oprecht geluk wenscht. T 1 bombardement het genomen. VI ri 99- =s eh te dankbaar** Standaard. K-\ begonnen de Juichende menschen het Wil helmus te zingen. En terwijl In de verte muziek weerklonk, verschenen de Vorstelijke Personen op het balcon. Het enthousiasme steeg ten top en spontaan werd het Wilhelmus en daarna „Lang zuilen ze leven" gezongen. op het oat de het bankierskantoor niet sou komen Innemen. De Engelsche bladen maken uitvoerig mel ding van de verloving van Prinses Juliana. Zü wijzen daarbij op Kaar belangstelling voor En geland en heb Engelsche leven en op Haar groote liefde voor de sport. In hofkringen te Londen is men van meenlng, dat een lid der Koninklijke familie de huwe lijksplechtigheid zal bijwonen. Men acht het mogelijk, dat de Hertog en de Hertogin van Gloucester den Koning zullen vertegenwoordi gen. Prinses Allee en de gaaf van Athlone zul len eveneens de feestelijkheden bijwonen. NEW YORK. 8 Sept. (DN.B.) Tijdens het week einde, dat in verband met Labour Day een LONDEN, 8 Sept. (Reuter). Volgens de laat ste berichten, die de Portugeesche ambassade te Londen heeft ontvangen, Is de muiterij, die vanmorgen op twee oorlogsschepen was uitge broken „volkomen onderdrukt". De ambassade deelt voorts mede, dat te Lissabon en in het geheele land kalmte heerscht, en dat de on geregeldheden die op de vloot hebben plaats gehad, een op zichzelf staand geval vormen. komen voor de prefectuur, die door Christelijk» arbeiders bezet wordt gehouden. BH de C.O.T. aangesloten arbeiders trachtten het cordon van de mobiele garde te verbreken om de christelijke arbeiders uit de prefectuur te verdrijven. Dit gelukte hun echter niet. Eenlge personen werden gewond. Nader meldt Reuter nog. dat aan boord der muitende schepen zes personen werden gedood en negen gewond. Te Lissabon zijn bijzondere voorzorgsmaat regelen getroffen: de strategische punten zün door troepen bezet, terwijl de departementen en andere gebouwen door de politie worden be waakt. In de stad is het rustig. en hebben op bevel der re- Ivo’s op bet schip gelost. Ver scheiden den Taag opgesleept, waarna de muiters werden gearresteerd. LONDE! wordt ren vaa twee „Alfonsft ochtend v I, 8 Sept. (Renter). Vit I leao ben eM, dat een deel der bemanning Portugeesche oorlogsschepen, de dhuqnergne" en de .Dm", van- oeg aan het muiten Is geslagen De kus'.betterty geering eenlge sal volgens zijn beide <56 gesneuvelde rooden door de nationalisten begraven, De nationalisten hebben den spoor weg Bilbao—San Sebastian vernield. Ben re- geeringsvliegtulg heeft Pasajes gebombardeerd, terwijl onze vliegtuigen zich gereed maken voor een aanval op San Sebastian". PARIJS, S Sept (D.NB.) In verband met de staking van de socialistische en communisti sche werklieden in de rubberfabriek van Miche lin te Clermont-Ferrand, hebben 2000 arbeiders, die niet in de C.G.T. zijn georganiseerd en voor- namelijk tot christelijke bonden beboeren, een protestdemonstratie door de stad gehouden. Onder het zingen van de Marseillaise trokken zü naar de prefectuur welke door hen werd be zet Zü bevestigden de „tricolore” op de hekken van de fabriek en eischten ontneming daarvan door de stekers. Radio-Sevllla heeft de volgende mededeelin- gen gedaan: „Na de verdrijving der Catalanen van Ma jorca hebben de nationalisten een grootsch leest gevierd. Ten Zuiden van Terual is een regeeringsafdeeling op de vlucht gedreven, waarbij zij een vaandel verloor. De Catalaan- ache generaliteit heeft dringend om genees middelen gevraagd In verband met het groote aantal zieken. B|j Talavera de la Reina i|jn 9 De menschen, die naar de oorlogshaven snel den om te zien wat er gaande was. konden waarnemen, hoe de gn rijen vlak bij de twee gen, aldus meldt de iten van de fortbatte- ipen in het water sloe- L” Het bombardement duurde niet lang. Weldra heseben de muitende bemanningen van de „Albuquerque" en de .JDao" de witte vlag ten teeken van overgave, waarna het vuren werd gestaakt. Reuter meldt uit Marseille, dat tengevolge van oneenigheden over de redactie van een collectief contract hedenmorgen de algemeene staking is begdhnen in de metaalfabrleken van Marseille. De fabrieken werden bezet. De sender te Burgos deelt mede, dat de Je- I>ansche regeering haar ambassade te Madrid definitief uit Spanje heeft teruggetrokken. De Chlleensche regeering heeft de regeering van Burgos voorloopig erkend. Argentinië, Brazilië en de Ver. Staten zouden volgens Burgos even eens voornemens zijn het nationale comité van defensie te erkennen. Het nieuws, dat H. K. H. Prinses Juliana oer Nederlanden zich verloofd heeft! was voor de vele vrienden van de Prinses te Hjk welkom. Londen een groote verrassing In kringen, waar men de Prinses goed kent, verklaarde men niet te hebben verwacht, dat zü zich thgns sou verloven, hoewel men den Prins als vriend had hooren noemen. Ten palelze Kensington, waar Prinses Julia na dikwijls heeft gelogeerd, verklaarde haar nicht, Prinses Alice, dat «ij en de graaf van Athlone zeer verheugd waren het geheel onver wachte'nieuws te vernemen. Men verwachtte spoedig een officleele mede- deeling uit Den Haag. Wat zal het een feest worden I Ik huur vast een rijtuig, om te gaan kijken, om de Prinses nog eens te zien, nu aan den arm van Haar toekomstigen bruidegom. Dankbaar ben ik. dat ik dit nog mag beleven. Ik gun Haar het geluk zoo, omdat ik zoo weet, dat Zij er recht op heeft, ons lieve Koningskind. Al zün de tijden donker, toch hoop ik, dat heel Nederland har- teljjk zal deelen in dit geluk. Catharina van Rennes vouwt de slanke ge rimpelde handen in haar schoot en moederlijk goed glanzen haar oude oogen. als z|j kijkt naar het groote portret van de Prinses, zooals Zü eens haar leerlinge was: „Kind, ik hoop, dat Je gelukkig wordt. NEURENBERG, g Sept. Hedenmiddag te half vier is Rjjkskanseller Hitler te Neurenberg aan gekomen om deel te nemen aan den Rijkspartü- dag. Onder klokgelui begaf de Führer zich naar het stadhuis, waar hij door den burgemeester werd verwelkomd. De burgemeester overhandigde Adolf Hitler vervolgens een zilveren cassette, waarin een oor konde van de stad Neurenberg uit het jaar 1542. De Führer dankte met eenlge hartelijke woor den voor het kostbare geschenk. - “A HENDAYE, 8 Sept. (Navas). Om half één vanmiddag werd de rood gouden vlag geplant op het fort Guadelupe, waaruit blijkt, dat de op standelingen het fort in bezit hebben BATAVIA. Sept. (Aneta). Het totaal-be- drag dat gemoeid la met da aanvullende ba grooting voor 1838 en 1M7, verband houdend» met de defensie-voorstellen, bedraagt I 24500000, welk bedrag dn» meer aan defen sie besteed wordt. Jongens uit t in de buiten daar nog ni het bok hier loofd. en oo 11 Augustus reeds opgeborgen vlag te schijn en weldra ziet men ook lp de ken de vlaggen die allerwegen kond het groote feit van den dag. to als dan na twaalf uur kantoren, werk- Op hetzelfde oogenblik verscheen de kop van der stoet van de duizenden, die gevolg hadden gegeven aan den oproep van de afdeellng Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond, om in optocht met fakkels langs het paleis te trekken. Het bestuur van de Haagsche afdeellng van het N. J. V. opende den stoet. Dit bestuur droeg een bloemstuk, voorstellende het N. J. V.-em bleem, waarin oranje orchideeën verwerkt wa ren. Vervolgens kwam de muziek van het 3e halt-regin;ent Huzaren, gevolgd door tallooze belangstellenden. In de eerste rijen liepen kolonel Diemont, de regimentscommandant, en verschillende huza renofficieren mede. Bü het paleis aangekomen, begaven het bestuur van de afdeellng Den Haag van het N.J.V. en het hoofdbestuurslid, mr. o. Verdoom, zich naar binnen, om het jonge paar een bloemenhulde te brengen. Tij dens het défilé verbleven de bestuursleden vaa het N.J.V. op het balkon van het paleis. Zoowel de Koningin als de Prinses onderhiel den zich eenlge oogenbllkken met den voorzit ter der afdeellng Den Haag van het N. J. V„ mr. Bautz. Het muziekkorps van de huzaren stelde zich op het voorplein op en bracht van tijd tot tijd vaderlandsche liederen ten gehoore, terwijl de feestgangers, juichend en Jubelend, in dichte rijen voorbijtrokken. Hartelük wuifden de beide verloofden, die er zeer opgewekt uitzagen, en H. M. de Ha- genaars toe. Om goed half tien, dus bijna reeds een uur lang had het voorbijtrekken van den stoet ge duurd, was nog steeds het 'einde niet in zicht. Omstreeks elf uur moest de politie aan de spontane betooging een einde maken. Ter hoog te van de Oranjestraat vormde zij een cordon, waardoor de stoet, waarvan het einde nog niet in het zicht was, werd ontbonden. Het muziek korps der Huzaren speelde het Wilhelmus. Al len zongen bet volkslied uit volle borst mede. Nog eenmaal bracht de menigte de Koningin en het jonge paar een langdurige ovatie en weerklonk luide: Leve de Prinses, leve de Ko ningin en in spreekkoor: Benno. Hierna trokken de vorstelijke personen zich terug. Ook Prins Bernhard heeft op het paleis zijn intrek genomen. Voorafgegaan door de verschillende muziek korpsen, verspreidde de menigte zich. Geheel onverwachts, op een tijdstip, dat het voor iedereen een verrassing was, is het groote nieuws gekomen van de verloving van Prinses Juliana. Midden in het bedrijvige zakenleven van de hoofdstad kwambet bericht, uiteraard het eerst bekend in de krantenwijk, de omge ving van den Nieuwe Zijds Voorburgwal dis tevens het centrum van het Amsterdamsche zakenleven is. Ook de openbare gebouwen beginnen te vlag gen, en de bulletins verschijnen voor de ramen. In d* binnenstad weet men het thans zeker: de Prinses is verloofd en zakenlieden bellen van hun kantoren hun woonhuis op, boodschappen- centrum verspreiden het nieuws Ijken en voor zoover men het per radio heeft opgevangen is toedlg bekend: de Prinses is ver- vele particulieren halen de na - voor de bui ten wij- I doen van o Om goed half negen, toen eerst de Koningin er. even later de Prinses met haar Verloofde rich voor de verllehte vensters vertoonden, steeg uit de compacte menigte een machtig ge juich op, dat aanzwol tot een ovatie. Men wilde steeds meer naar voren dylngen, en de politie, die in groote getalsterkte onder leiding van den hoofdcommissaris aanwezig was, had de groot ste moeite de massa tegen te houden. rina van leerares en Prinses, glanzen achter de heldere brillenglazen. Wat had haar het groote nieuws, dat wij haar brachten, verrast I LONDEN, 8 Sept. (Reuter) De keizer van Abessinië heeft heden aan den vooravond van de Vergadering van den Volkenbond tot de we reld een oproep voor vrede en recht gericht. Na erop te hebben geweven, dat meer dan tweederde deel van Abessinië nog niet door de Italianen is bezet en een voor loopt ge regeering in het westen normaal functionneert. verklaart de keizer verder: „Onze betrekkingen met de buitenlandsche mogendheden en ons verband met den Volkenbond, als lid daarvan, zijn blij ven bestaan. Oorlog en geruchten over oorlog houden de regeeringen en de volken bezig, maar de we reld heeft meer dan ooit behoefte aan vrede en rechtvaardigheid. Ook Abessinië heeft dat en wü blijven een beroep doen op de mogend heden, die zich voor Abesstntë's onafhankelijk heid garant hebben gesteld, ozn hun verplich- tngen na te komen." Reeds eenlge jaren was naar deze heuglijke lijding^uitgeztfn. Niet alleen tot handhaving der Dynastte~Jjegecrde--on5~volk een Huwelijk van Prinses Juliana, doch even beslist hoopte het op een Huwelijk, dat ons Koningskind zelve gelukkig sou maken. Want juist omdat ons volk de Prinses zoo feeder en innig lief heeft, bad het Haar een Huwelijk toe. dat Haar zelve weelde voor het hart en innig geluk mocht altijd zoo'n lief me alles nog En nu vet- gelukkig mag oogen van Catha- jaren geleden Nadat de auto, waarin de Koningin, ver- teseld van een hofdame, had plaats geno men, voor bet Paleis reed, brachten de tal rijke belangstellenden haar een ovatie. Er werd met zakdoeken en hoeden gewuifd, rwe welke hulde de Koningin minvaam dankte. Toen de Koningin was uitgestapt. ,,Dat doet mij oprecht pleizier, te hooren. Wat ben ik daar blij De Prinses was best kind. Ik herinner zoo goed van vroeger. loofd. Ik hoop, dat ze worden." De oude Rennes, vertrouwde vriendin der keersongelukken gebeurd. Volgens de tot nu toe ontvangen berichten zijn 244 personen om i ia een vliegtuig verongelukt, waarbij tien personen, die een pleziertochtje maakten, om het leven kwamen. Op het bordes van het paleis luisterde H M toe en dankte na afloop voor dit nieuwe bewijs 'aa aanhankelijkheid en medeleven met Haar persoon en Haar Huis. Éven vertoonde H M. zich nog voor het ven ster op de eerste verdieping, nogmaals de tal rijke aanwezigen, die bleven Juichen, dankende. Na enkele oogenbllkken trok H. M. zich in Haar vertrekken terug, maar het publiek bleef wachten, want het gerucht ging, dat de Prinses en Prins Bernhard in den loop van den middag zouden aankomen. De Inwoners der residentie hebben Dins dagavond op ondubbelzinnige wijze van hun belangstelling en vreugde over de ver loving van onze Prinses met Prins Bern- hard blijk gegeven. Duizenden en duizen den Hagenaars zjjn langs het Koninklijk Paleis aan het NBordelnde getrokken, om H. M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard hartelijk toe te juichen. Wij wisten het, zegt de Maasbode, als bij een onbewuste diagnose van Haar karakter ook bü de keuze van een toekomstig gemaal en levensgezel zou de Prinses naast het oordeel ook vooral Haar hart? laten spreken. Het harf, dat, zooals bü alle Jonge menschen. zoo gaarne openstaat voor liefde en geluk, was midden in de jaren van rechtmatige verwachting zwaar beproefd geworden door het kort op elkaar volgend verlies van de zoo toegenegen liefde van een vereerde grootmoeder en de hartelijke zorg van een vader. Haar hart heeft deelgenomen in onze be drukking. waar Zü steeds de eerste was. die zoo hulpvaardig voorging in den crisisnood. Op onze beurt wil ons hart dan ook mede leven in Haar persoonlijk geluk. Wü zün ver heugd. dat zü. die straks geroepen zal worden tot den koninklüken troon, aan Hare züde den steun zal vinden in een Prins-Gemaal. den man naar de keuze van Haar hart, den Jongen en fleren Prins Bernhard Leopold von Llppe- Biesterfeld. Hem heet en begroet ons volk harte- Op 2 Augustus jl zü verjaart op denzelf- den dag als wülen de Koningin-Moeder is Catharina van Rennes 78 Jaar geworden. Sinds eenlgen tüd woont zü in „t Klimophuls” aan de Prins Hendriklaan te Amsterdam, waar zü een zorgzame verpleging geniet. Hier brengt zü haar dagen door op de groote ruime kamer, tusschen al de oude dingen, die haar lief zün. Daar staat haar piano, waaraan haar banden nog altüd warme, gevoelvolle klanken ontlok ken, daar staat haar schrüfbureau, daar han gen foto’s en portrettten aan alle kanten, her inneringen aan de vele leerlingen, die lp a! die jaren haar lessen hebben gevolgd en vooral aan die ééne, het Vorstenkind, dat haar boven alles lief was, waarover zü nog gaarne spreekt. ,Jk ben benieuwd den uitverkorene van de Prinses te zien. Uit Lippe komt_hjj,? Daar ben ik eens geweest. Een mdOi land; een heerlük stadje: Detmold. Hü krügt een lieve vrouw asm Juliana, deze Prins. Zü heeft zoo’n goed hart, zoo’n echt bemlnnelük karakter. Ja, ik heb Haar goed gekend. Ik weet hoe zü is. Daarom ben ik zoo verheugd. Ik zou zelfs nog de kracht kunnen vinden een feestcantate voor haar te maken. Een verloving is zulk een heerlük feest. Zoo vol zon en licht en blü-wenkende toekomst. Maar ik ben Oud; anderen zullen het zeker evengoed kuhnen doen.” Catharina van Rennes staart een oogenblik uit het venster; het vale licht van den herfstigen Septemberdag glanst mat op haar zilvergrijze haren. En dan vertelt zü van vroeger. Van de jaren aan het Hof. Zü prijst de füne karaktertrekken van de Koningin, de vaderlüke goedmoedigheid van den Prins. Ik gaf daar zangles, zegt ze. aan een clubje van tlën meisjes en Jongens tegelük, waaronder Prinses Juliana. De Prins kwam dan wel eens de leskamer binnen met een of ander grapje, dat de kleinen, de Prinses niet het minst, deed schateren van het lachen. Dan dreigde ik, quasi-verontwaardigd, met den vinger: .Xoninklüke Hoogheid, Koninklijke Hoogheid, U mag ze niet van hun werk hou den!” En dan ging de Prins met een zeer vbs< schrikt gezicht, dat de kinderen opnieuw aan bet lachen bracht, weer snel de deur uit. Ja, het was mooi werk, toen in die Jaren. Prinses Juliana was een prettige leerlinge, die flinke vorderingen maakte. Alles in den om gang met Haar was zoo eenvoudig en ongekun steld. Vaak denk ik nog aan dien heerlüken tüd terug. Drie regeerlngsvllegtulgen hebben vanmiddag een vüftlental bommen laten vallen op Ponta- rable, dat door de opstandelingen bezet wordt gehouden. De bezetting bracht onmlddeUük een batterij in stelling. De vliegtuigen vlogen op groote hoogte over de verdedigingswerken. Het is niet bekend of uitwerking heeft gehad. Volgens een bericht uit Barcelona zouden drie nationalistische Spanjaarden, die met de wapens in de hand gearresteerd waren. Dins dagmorgen te Albacete standrechtelük zün doodgeschoten. De gefusllleerden waren zeer bekende per soonlijkheden in de stad. Een was directeur van een dagblad, de andere was een bekend schrijver en de derde een oud-politiechef. Uit Madrid wordt gemeld, dat de vroegere directeur van de veiligheidspolitie, José Oar- dogui. bü wien talrijke vlugschriften tegen de Unksche regeering zün gevonden, is gearres teerd Iedereen, wien het behoifd der constitutionee- le monarchie onder het Stamhuis van Oran- "J^Nassau ter harte gaat, zal zich verheugen in de verloving der Prinses: eersten stap op den weg, die tot bevestiging der dynastie leidt. Geen Nederlander, die ook niet hoopt, dat deze verbintenis het persoonlijke' geluk der Jonge vorstin ten goede zal komen. Hierover meer te zeggen ware ledige rhetoriek of gebrek aan eerbied voor het persoonlük leven der verloof den, die recht hebben, al zün zü vorsten, dat hunne gevoelens en verhouding geen voorwerp van publieke bespreking uitmaken, aldus de Telegraaf. Met groote blijdschap en innige heid heeft ons volk, zoo zegt de kennis genomen van het bericht, waarin de .verloving van Prinses Juliana wordt aange- CLERMONT-FERRAND, 8 Sept. (Reuter). Nadat vanmiddag in de prefectuur besprekin gen zün gevoerd, hebben de arbeiders besloten, de besetting der fabrieken op te heffen. De ordedienst had maatregelen genomen, tenein de botsingen tusschen de leden en nlet-leden van de O. O. T. te voorkomen. De ontruiming der fabrieken geschiedde zonder incidenten. Menschen, die hem kennen, aldus schrijft de N. Rott. Crt„ noemen Prins Benno niet alleen een sympathieke persoonlükheld met een pret tig karakter, maar ook begaafd. Het geeft ons te meer aanleiding hem als den verloofde van de erfgename der Kroon en van onze geliefde prinses in het büzonder hartelük welkom beeten. Hü zal. als lid eens van het Koninklük Huls, ondervinden, dat de weg tot die gevoelens van het Nederlandsche volk te zünen opzichte, waarop hü Prijs zal stellen, niet moeilük te begaan zal zün. In de aanhankelükheid aan het Oranje-huis zal hü al dadelük deelen. Het Handelsblad meent: Hier worden twee menschen verbonden, die voor het leven en voor hun toekomstige taak onontbeeriüke eigen schappen medebrengen. En die taak is niet enkel paar den vorm, maar ook naar het wezen een verheven taak. Zü stelt aan hobfd en hart eischen, die het waard maken er den geheelen persoon aan te wüden. Een herfstgeschenk is ons de verbintenis. Onder het gouden loover zal een innerlüke zon haar stralen senden. De vlaggen onzer landen S!2?reILen 8eUr2 ‘n langer heeft geduurd, zün tal van ver- Beide jonge menschen sluit ons volk in diep - - - ontroerde liefde in zün hart. Gezegend zü hun ^e8, J“ro.P “*defen ten "»*n mogen rijm h(.t gekomen. In Pennsylvanie Het leven lacht hun toe. „ga hun son blinkend op en zü hun lente schoon." En weet U wat ik nu zoo aardig rind? Dezer dagen las ik juist in de krant, dat de beiaardier van het Kon. Paleis, de heer Vincent, nieuwe liedjes zet op het carillon. En nu heeft hü daarvoor o.a, gekozen dé wals van de twee haasjes, waarvoor de Prinses indertüd als kind den tekst maakte en ik de muziek. Ik moet vast eens naar den Dam om te hooren. hoe het klinkt. Ik ge loof vast, dat die beiaardier een voorgevoel heeft gehad, dat er iets met de Prinses sou gaan gebeuren! kranten den verkoopers als het ware uit de handen gerukt en groepen de menschen büeen om het heuglüke nieuws te bespreken. In de straten van de binnenstad hangt die typische sfeer van spanning en beweging, die zoo karakteristiek U voor de hoofdstad als een groote gebeurtenis hoofden en harten der Am sterdamsche bevolking vervult. De Prins zou. naar aanvankelük in het voor nemen lag, eenlge maanden werkzaam zün op de Hollandsche koopmansbank aan de Krirers- gracht te Amsterdam om zickJ zoodoende met den landsaard vertrouwd te nftken. Aan dit voornemen kan thans echter, nu de verloving een feit geworden is, geen gevolg w°rden gegeven. Alles was al voor de aankomst van den! Prins, wiens komst op een dezer dagen was vaakgesteld in orde gemaakt, ’doch eerst - Matste oogenblik vernamen ingewüden, -** employé uit den vreemde zün plaats op Een der verdachten. F. de J., die ervan wordt verdacht medeplichtig te zün aan den overval op den geldauto is Maandag voor de raadkamer der Rechtbank te Amsterdam geleld. De raadkamer heeft de vasthouding van de J. die bügestaan werd door Mr. F. A. Kokosky geweigerd. Na zün vrijlating uit het Huls van g Bewaring werd hü echter door de politie op nieuw gearresteerd, op vermoeden, dat hü rich aan een ander misdrijf de Inbraak bü Ver--- schure sou hebben schuldig gemaakt. De twee andere personen, die ervan wordën verdacht den overval te hebben gepleegd bevin den zich nog in het Huis van Bewaring. Vrijwel eenstemmig komt in de Nederland sche pers de blüdschap naar voren over de heuglüke' tijding van Dinsdag. Met vreugde werd de boodschap, dat H. K. H Prinses Juliana zich met Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld had verloofd, ontvangen. O - ..-.r Dinsdagmiddag omstreeks half drie te H M de Koningin, vergezeld van enkele leden der hofhouding, per auto van Haar landhuis De Ruygenhoek naar het Paleis Noordeinde te Den Haag gereden en heeft daar Haar intrek ge nomen. B Vele belangstellenden hadden zich reeds lang tevoren tegenover het Paleis, achter het «tend- beeld van Willem den Zwüger, verzameld. Toen te koninklüke standaard op het dak Van het Paleis geheechen werd, groeide de be langstellende menigte nog aan.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 5