Alkmaarsch geschenk voor het verloofde paar Nationale vierdag te Alkmaar I Alkmaar, 11 Sept. Gemeenteraad Broek op Langendijk a I Gelukwensch aan de Koninklijke Familie Herinnering aan een jaar geleden ALCMARIAI-WEST FRISIA I AGENDA Gem.> Jtafio-profromma DE ZOOVEELSTE HOND MISSIE-VOETBAL Pittige marsch-muziek OFFIClEELE MEDEDEEUNGEN Ontheffing Winkelsluiting PROCLAMATIE Gouden jubileum ’a Morgens *s Middag» K.J.M.V. St. George Het conflict in de S.D.A.P. 8 OCTOBER-FEESTEN Avonds FAKKELOPTOCHT Vele straten worden versierd K.J.C. Dominicaner-parochies Zwijntjesjager gesnapt Bijzondere Vrijwillige Landstorm Ontheffing Winkelsluiting De optochten van morgen K.J.C. St. Laurentius-parochie Sluiting gemeentelijke bureaux HET WIT-GELE KRUIS Nieuwe schoolgeldverordening Rijkspostspaarbank Postkantoor BURGERLIJKE STAND Feestviering op Zaterdag 12 Sept. r den Nadat de Prinses Prins Benno voorgesteld VRIJDAG 11 KAASDRAGERS NAAR DEN HAAG Russisch Dans-orkest „Schüstow' in *t Gulden Vlies Watersport op het Alkmaarder Meer „Rose Marie” in het Victoria- A pot he kersnacht dienst AAN DE KATHOLIEKEN VAN ALKMAAR De Burgemeester spreekt voor de radio Liefdadigheidspredikatie Si. Josephkerk ,Jk ben Alkmaar nog niet ver geten,zeide H.K.H. Prinee» Juliana verheugd tot de deputatie r 12 irFciir (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) met Alkmaar, 11 September 1936 Burgemeester en Wethouders v. Alkmaar HET BESTUUR. F. H VAN KINSCHOT. Burgemeester R VEENDORP, lo. Secretaris half BEST UUR. Oord, >nai >b zijn een E. P. RENGS, Deken. Alkmaar, 11 Sept. 1936. Dus c- Alkmaar, 11 September 1936 Burgemeester en Wethouders voorn. Met Jeugdgroeten. HET BESTUUR. f 1 te op nog lilde 8.30—0 uur: Klokgelui, Carillonbespeiing, Kerk diensten. Koningin, welke H. M uitte als een echte moe- biydschap van Prinses Juliana 3 uur Kiiideroptocht met versierde wagens en fietsen. Deelname staat voor ieder open. Voor den mooist versierden wagen of fiets worden prijzen beschikbaar gesteld. Samen komen in den Bergerhout, vanwaar met muziek een rondgang door de stad zal worden gemaakt. Ontbinding v. d. stoet op 't Waagplein, nadat de kinderen daar zijn toegesproken. Ouders, wekt uw kin deren op hieraan mee te doen. De ootocht moet worden een grootsche manifestatie voor onze geliefde prinses en haar as. gemaal. Gedurende de maand Augustus werden door de Wijkverpleegster 28 patiënten bezocht, met totaal 311 bezoeken. Hiervan waren 108 bezoeken bij leden van het A. A. Z. A„ 190 bezoeken bjj leden van Het Wit-Oele Kruis en 13 bezoeken bjj stads patiënten. De Wükkraamverpleegster legde 180 bezoeken af bij 8 patiënten. zamenüjk banuur in het jeugdgebouw Varne- broek voor alle kruisvaarders en leiden. Voor Christus onsen Koning. God wil het. Amen. De Zondag- en nachtdienst zal deze week worden waargenomen door de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester R. VEENDORP, lo. Secretaris Het laat zich denken, dat onze Alkmaarsche kaasdragers in den stroom van huldebetuigingen die Prinses Juliana en Prins Bernard in deze dagen toevloeit, niet achter konden biyven. Er werd dan ook een manier bedacht, waarop de kaasdragers het best van hun veieering voor onze Prinses in welke vereering Haar prinse- lyke verloofde natuurlijk is begrepen blijk konden geven. En men vond dit: twee kaasdra gers zouden in ambtskleedy en voorzien van ‘n burrie, waarop een prachtig bloemstuk in de Lippische kleuren naar Den Haag trekken om dit bloemstuk, waarin natuurlijk een paar Alk maarsche kazen waren verwerkt, het Prinselijk paar aan te bieden. dragen voor vier leerlingen f950, in totaal al dus f38.—. Van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en OhJWrs was een verzoek tnge- komen om verlaging der huurwaarde of ver mindering van de personeele belasting op de biljarts. Daar in de gemeente de huurwaarde reeds met een derde verminderd is en niet verder mocht of kon worden gegaan, werden deze stukken voor kennisgeving aangenomen. Zondagmorgen om kwart over acht verwach ten wy alle KJ.C.-leden van de 8t. Laurentius- parochie voor de maandeiyksche gezamenlijke H. Communie. Onze plaats is voor het Aloysiusaltaar. tot Zondag. Ar. Zondag zal in alle H.H. Missen de zeer- eerw. heer pastoor R. Th. Hagemans een Uef- dadigheidspredlkatle houden voor het jeugdwerk onder de jongens. Zoo ooit, dan is het toch wel noodig nu het noodlijdende jeugdwerk te steunen. Parochianen, die voor zooveel goede dingen wist te geven, gedenk as. Zondag ons jeugd werk in de parochie. Vergeet uw eigen kinderen niet. Help ons in het moeiiyke werk. P. H. RUBERG. OP. Directeur KJ.C. Dinsdag. 15 September herdenkt de heer J. H. E. Hoek den dag, waarop hy, vóór 50 Jaar, als apothekerassistent in functie trad by wy- len den heer F. W. A. Brom, voorganger van den apotheker H. J. F. Wanna. De jubilaris is nog steeds in dezelfde functie werkzaam. Lyn 1: Hilversum I. Lijn 3: Hilversum n. IJjn 3: 6.00—8.45 Keulen, 8.45—1120 Norman- dië 1130—12.30 Parijs R.; 1230—1330 Keulen, 1330—1425 Brussel VI., 1435—1620 Brussel Fr., 16.30—1730 Parijs R, 1730—1930 Brussel VI, 8 1930—30.30 Parijs R. 20.20—3135 Londen Reg., 31 35—33.70 Brussel Fr., 3330—2330 Brussel VI, 3230—22 50 Brussel Fr.. 22.50—24 00 Berlijn. UJn 4: 8.00—1035 Brussel VI, 1035—1330 Londen Reg., 13.20—1820 Droitwlch; 18 20—1830 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat zy by hun besluit van heden in verband met de feestviering ter herdenking van Alkmaar» Outset, krachtens artikel 9, lid 5, der Winkelsluitingswet 1930, 8 460. ontheffing hebben verleend van artikel 4 dier wet ten aanzien van het geopend biyven van winkels op Dinsdagavond 6 October 1935, met dien verstande dat het geoorloofd aal zyn de winkels op dien dag open te honden tot 12 uur middernacht. wy laten op verzoek nog de volgende pers stemmen volgen: „De Telegraaf”: Oog en oor genieten meter voor meter en seconde voor seconde van deze film.... het amoureuze duo Jeanette MacDo nald en Nelson Eddy, dat in Naughty Marietta" zoo uitstekend gestart is, zet zyn roemrijke loop baan in „Rose Marie” voort.... „Het Volk”: Een groote verdienste van deze .Rose Marie” is, dat W. 8. van Dyke ons verlost heeft uit de enge omknelling der studio-wan- Een fraai echolied van Jeanatta^jac- Btussel Fr, 1830—19.86 Droitwlch. 19 06—1920 Londen Reg.. 1920—32.00 Droitwlch; 33.00 34.00 Londen Reg. Zooals wtf dezer dagen reeds bericht hebben, heeft Donderdagavond de afd. Alkmaar der S.D.AF. in het Gulden Vlies vergaderd onder leiding van den voorzitter van het Partybe- stuur, ter bespreking van het rapport betreffen de de geschillen in deze afdeeling. Deze vergadering duurde tot 1 uur, doch een beslissing werd nog niet bereikt. Hedenavond wordt de vergadering voértgezet. Op dringend verzoek van net afde< lings be stuur onthouden wy ons van verdere mededee- llngen over het verloop van deze vergjaderin?, doch zullen morgen de uiteindeiyke beslissingen vermelden. Namens de zeereerw. hoeren pastoors der drie Alkmaarsche parochies worden alle Katholie ken dringend aangespoord, om Zaterdagmorgen de H.H Missen, welke op de gewone uren zul len worden opgedragen, by te wonen en te bid den ter intentie van HK.H. Prinses Juliana en Haar Verloofde. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat zy by hun besluit van heden, in verband met de verloving van H KH Prinses Juliana met Prins Bern- hard von Lippe-Biesterfekf. krachtens artikel 9 lid 5 der Winkelsluitingswet 1930, 3. 460, ont heffing hebben verleend van art. 4 dier wet ten aanzien van het geopend biyven van win kels op Zaterdag 13 September 1936, met dien verstande dat het geoorloofd zal zyn de winkels op dien dag open te houden tot 13 uur midder nacht. Aan het Slachthuis bevindt zich op T oogen- bllk een klein aardig hondje, een soort Hol- landsch smousje, waarover Inlichtingen kunnen worden verzocht aan het Bureau van Politie. Wy verwyzen naar de advertentie in dit nummer, waarin officieren en manschappen van den B. V. L, warden opgeroepen Zaterdag avond om 7 uur aan te treden by het café van den heer Gljsen, Breedstraat. In den loop der maand Augustus 1186 werd aan het kantoor Alkmaar op spaarbankboekjes ingelegd f 155246.77 en terugbetaald f 106.329.00. Derhalve meer Ingelegd dan terugbetaald f 4921668. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 75. In verband met het besluit van het Kabinet, gisterenavond in ons blad af gedrukt, hebben de beide Oranje Vereenigingen vergaderd. Reeds enkele uren, vóór dit besluit bekend was, werd een voorloopig programs voor Zaterdagavond per bulletin medegedeeld. Nadien is hierin dus wyziging gekomen en wordt voor den geheelen Zaterdag het volgepde programma vastge steld: Wegens den nationalen feestdag zullen de ge meentelijke bureaux op Zaterdag. 12 September as., den geheelen dag gesloten zyn. Er zal echter dien dag des morgens van 9— 930 uur ter secretarie gelegenheid bestaan tot het doen van spoed-aangiften voor den burger- lyken stand. In verband met de omstandigheid dat ook het personeel van de reiniging vrijaf heeft, worden de ingezetenen uitgenoodigd dien dag geen vuilnisvaten bulten te zetten. Inmiddels was ook Prins Benhard naar bui ten gekomen en lachend bekeek hy de fraaie berrie. Hy riep zyn broer luid en daar verscheen ook Prins Aschwin, om het fraaie geheel in oogenschouw te nemen. De Prinses gaf den Prins een arm en informeerde by den burge meester wie de kaasdragers waren, waarna ZU had aan den burgemeester en den heer Voort- huyzen. gaf ook deze zyn vreugde te kennen over dit geschenk. Inmiddels was de hofauto voorgereden en na op harteiyke wyze afscheid genomen te heb ben van ons allen en met een knipoogje naar den Prins, verdween de Prinses in den auto, om Zich naar het Roode Kruis te begeven. wy allen hieven toen een driewerf „hoera” aan en onder hartelyk gewuif verdween de Prinses van het Paleis, waarna wy afscheid hamen van den Prins, die zich daarna met zyn broer naar binen spoedde. En zoo is dan een eind gekomen aan dezen tocht, dien wy niet licht zullen vergeten. Alkmaar heeft vandaag een byzonder goede beurt gemaakt. Maandag as. op het feest van kruisverhef fing zal de kruisvaart van onze parochies om 7 uur in de 8t. Domlnicuskerk een algem. H. Communie houden, 's Avonds om 8 uur ge- Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. R. VEENDORP, lo. secretaris. U dacht tenmars, dat nog baat vóór dia andere auto het imtepvat ken paeseereel Maar laags dan weg moat a dat adat „den kaa“. a awat *1 zeker weteal Een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe schoolgeldverordening werd zonder hoofdeiyke stemming aangenomen. Het minimum te betalen schoolgeld bedraagt f 0.25 per maand en het maximum f630. Het schoolgeld wordt berekend naar de aanslagen in de gemeentefondsbelasting en vermogensbe lasting of naar de huurwaarde en personeele belasting. Voor het tweede kind wordt 80 pet. betaald, voor bet derde 60 pet., voor het vierde 40 pet, voor het vyfde 30 pet en het zesde is vrij. De diverse tekeningen waren nagezien door een commissie uit den Raad. Namens de com missie deelde de heer Koedyk mede, dat alles in de beste orde bevonden was en stelde de commissie voor de diverse rekeningen goed te keuren. De rekening van het Burgerlyk Armbestuur sloot in ontvangsten met f 4557.97 en in uit gaven met f4546,70, zoodat er een voordeelig saldo was groot f 11,27. De gemeenterekening sloot wat den gewonen dienst betreft in ontvangsten f 125.802,51 en in uitgaven f 125.996,57, zoodat er een nadeellg saldo was groot f 19426. De kapitaaldienst sloot in ontvangsten met f 31334,79 en in uitgaven met f 30.87034. zoodat hier een voordeelig saldo was groot 145425. Na de rondvraag volgde sluiting. Ondertusschen hadden velen zich by het ge meentehuis verzameld. Begeleid door de plaat- seiyke muzlekvereeniglng werd ter gelegöiheld van de verloving van H. K. H. Prinses Juliana een fakkeloptocht gehouden. Van de openbare gebouwen en vele huizen wapperde de nationale driekleur. Donald, dat zoo fraai is. dat het haast te mooi is om waar te zyn.... ..Alg Handelsblad”: De Totem-dans op een Indiaansch feest is een triomf voor Crester Hale, een specialist op het gebied van dans-en- sceneering.In iedere by rol treedt een goed artist op, en Jeanette MacDonald, prachtig by stem, werd nooit gelukkiger gefotografeerd dan in deze film, waarvoor veel reclame werd ge maakt, en terecht, want zy is 't in alle opzichten waard, en zal ongetwyfeld ook in ons land een goed onthaal vinden by het publiek.... „Nwe. Rott. Crt.”: De gladde en uitermate aesthetische verzorgde manier, waarop hier een operette tot een film is omgewerkt, verraadt tel kens weer de zekere hand van een geraffineerd vakman, aan wlen men een dergeiyke delicate opdracht gerust mag toevertrouwen, zonder angst voor déraillementen. f 8.met dame f 10.50 f 6.met dame f 8. zy geven recht van toegang tot de thuiswed strijden van alle elftallen en zyn verkrijgbaar by den bureaulist aan het Sportpark. De fakkeloptocht, die morgenavond om acht van het Doelenveld vertrekt, gaat langs de volgende route: Ramen, Nieuwesloot, Koningsweg. Paternos- terstraat. Kerkplein. Langestraat. Mient W.Z., Waagplein <op het Waagplein wordt halt ge houden en wordt aldaar het woord gevoerd door enkele sprekers). Voordam, Zydam, Luttik Ou- dorp N.Z.. Bierkade, Limmerhoek, Keetgracht, Oudegracht Z.Z., Zilverstraat, Emmabrug, Nleuwlanderslngel. Kennemerstraatweg, Varne- broek. Kennemersingel. Geestersingel, Berger- brug. Zevenhuizen» Gasthuisstraat, Kerkplein, Pa temosterstraat, ontbinding op het Oude Ziekenhulsterrein. Tydens het oponthoud op het Waagplein. dat ongeveer een half uur zal duren, worden de fakkels ontstoken. De directeur van het postkantoor verzoekt ons mede te deelen, dat de loketten morgen ochtend na tien uur gesloten zullen zyn. Er zal slechts één bestelling zijn en geen kwitanties zullen aangeboden worden. De tele graaf- en telefoondienst is normaal. Het programma voor de herdenking van de verloving van Prinses JuHana met Prins Bern- hard von Llppe—Blesterfeld op Zaterdag as. is door de beide Oranjevereenlgingen in over leg met het gemeentebestuur als volgt vast gesteld: 8— 830 uur Luiden der klokken 920 uur Carillonbespeiing Waagtoren 1011 uur Zoo mogelyk wydingsdiensten in de kerken en de Isr. Synagoge 12— 1 uur Carillonbespeiing Waagtoren 34 uur Kinderoptocht 720— 820 uur Fakkeloptocht In de dezer dagen gehouden byeenkomst van het bestuur der 8 Octobervereeniging waren aanwezig vertegenwoordigers van Lindenlaan, Schoutenstraat, Verdronken Oord, Mient, Choorstraat. Ritsevoort, Forestusstraat, Laat, Hof. Fnidsen, Breedstraat, Stationsweg. Mag- dalenestraat. Vamebroek, Scharloo, Klnhelm- straat. De meesten dezer verpeniglngen konden nu reeds toezegging doen, dat hun straten met de a.s. 8 Octoberfeesten versierd zullen zyn. An deren zullen dit nog moeten bespreken Mede gedeeld werd o.m., dat alleen op 7 en 8 Octo ber gratis stroom zal worden geleverd voor de versieringen. De mogelykheid zal worden onder zocht, bestuur der vereeniging en leiders buurt- vereenigingen gezamenlyk de versieringen laten bezichtigen. Dit zal dan geschieden 7 October na den lampionoptocht. Vermeld kan nog worden, dat de Laat feesttram door de stad zal laten ryden. Opgave voor versieringen en verlichtingen zullen voor Dinsdag a.s. gedaan moeten wor den, daar ze anders niet meer in het feestpro gramma opgenomen kunnen worden. Hedenavond van zeven uur tot kwart over zeven uur zal burgemeester jhr. F. H. van Kin schot over de vyfde lyn van de gemeentelijke radiodistributie een korte toespraak houden over de feestelijkheden van morgen. ZONDAG A.S, (Alleen nieawe donateurs- en seizoenkaarten zyn geldig). De verlaagde prijzen dezer kaarten zyn: Donateur f 10.met dame f 13.50 Tribune Paddock Ik ben Alkmaar mg niet vergeten, zoo ■*nk de Prinses en wanneer Prins Benno en Ik een oogenblikje tyd hebben, soo voeg de H. K. H. er nog eens aan tee, dan ko men wy zeker in Alkmaar, hoor! In verband met de feestelyke stemming die er allerwegen heerecht, wordt as. Zondag reeds het dansseizoen in *t Gulden Vlies geopend. Zondagmiddag en -avond zullen de liefheb bers (sters) kunnen dansen op de voortreffeiy- ke muziek van het ook veelvuldig voor de radio gespeeld hebbende Russische Concert-, Jass en Attractie-Orkest ..Schüstow”. De zes boys van „Schtisow” beschikken over een bijna onbeperkt repertoire en spelen alle mogeiyke en gewenschte genres. Deze band speelde met enorm succes o.m. totaal 6 maanden in* „Zomerzorg” te Leiden, 1 maarld in „Casino" Den Bosch, 1 maand in .Musis Sacrum” te Arnhem» enz. enz. J» Geboren: Cathrtna Hendrika, d. van Johan nes Bernardus Geels en Anna Vestering; Aatje Agnes, d- van Wilhelmus Johannes Boutnan en Maria Martha Thoes. Ondertrouwd: Pieter Augustinus Wokke en Jeanne Marie Giebels; Hendricus Hennanua Brugman en Antje Swaerts; Hendrikus Theo- dorus Op de Weegh en Maria van Riet; Josef Johannes Brant en Cicllia Juliana KampstrC Theodoras Gieling en Margaretha Martina Hou tenbosch: Johannes Bruin en Helena Mulder. Overleden: Diewertje Smit. 71 jaar; Agatha Bootama, gehuwd met Job Roorda, <7 jaar. 730 uur: Fakkel en lampionoptocht; Opstel ling op het Doelenveld. Alle Alkmaarsche ver eenlgingen worden opgewekt, hieraan mede te doen, liefst voorzien van fakkels en banieren; en voor oudere kinderen, voorzien van lam pions. De stoet wordt op het Doelenveld samenge steld en vertrekt ongeveer half acht naar het Waagplein om daar te worden toegesproken en de fakkels en de lampions te ontsteken. Ver volgens wordt een groote muzikale rondgang door de stad gemaakt. Alkmaarders, ouderen en jongeren, doet al len mee en helpt ons, dezen dag te doen wor den een grootsche uiting van onze dankbaar heid en biydschap voor het feit van de verlo ving van onze Prinses. Laat deze Zaterdag staan in het teeken van Oranje en laat het gezien worden: Oranje en Nederland zyn één en „Oranje en Alkmaar zyn één. Zoo kon men dan hedenmorgen kwart over acht op het Waagplein te Alkaar een verzame ling menschen vinden, die was geschaard om een groep kaasdragers, waartusschen de twee uitverkorenen, de heeren Rogaar en Dingerdis, die het huldebiyk naar Den Haag zouden bren gen. Het was een aardig oogenblik met die vrooiyke kaasdragers en toeschouwers, waarby zich later nog hooggehoed de burgemeester voegde en de directeur van het marktwezen, de heer W. Voorthuysen. Er werd gefotografeerd en gefilmd, terwyi de burgemeester nog een korte toespraak hield, waarin hy zei. dat de tweede Vrijdag van September op weg was voor Alkmaar en in het byzonder voor de kaasmarkt een gedenkwaardige dag te worden. Verleden jaar immers bezocht onze Prinses op dien twee den Vrijdag de kaasmarkt en het kan geen twy- fel lyden, of de Prinses heeft toen van onze goede oude stad prettige herinneringen meege nomen. En thans nu de kaasdragers naar Den Haag gaan om het Prinsenpaar te huldigen, is het weer een tweede Vrijdag in September. Heel het land, aldus spr. verkeert in een feeststemming vanwege de vorsteiyke verloving en deze feeststemming is voor de kaasdragers aanleiding eveneens biyk te geven van hun liefde voor onze Prinses, zy gaan daarom met dit prachtige bloemstuk naar Den Haag. E*pr. hoopte, dat de aanbieding van het bloemstuk een bewijs zou zyn van de liefde, die de kaas dragers voor de Prinses gevbelen en stelde voor een hoera op Haar uit te brengen. Hieraan werd spontaan gevolg gegeven en drie keer gingen hoeden en handen omhoog en drie keer schalde het hoera over het overigens nog rustige Waagplein. Hierna werd de burrie met de bloemen in een vrachtauto van de firma Keysper geladen en stapten de burgemeester en directeur Voort huysen, alsmede de kaasdragers in een auto om naar Den Haag te ryden. Reeds eerder was dezer dagen by het Zonne bad een fiets plotseling verdwenen. Gistermor- I gen kwam mevi. G.r die by bet Zonnebad >a*r fiets had neergfezét, tot dezelfde ontstellende ontdekking. Een man had echter 'n Verdacht persoon op een damesfiets zien wegrijden in de richting Heiloo De Alkmaarsche motorpolitie zette de achtervolging in, vergezeld van den man, die den dief had zien wegrijden. Onder Heemskerk herkende deze den oneeriyken fietsryder, die nog probeerde in de duinen te ontkomen. Door de bedreiging te zullen schieten gelukte het de politie hem tot staan te brengen en te arres- teeren. Het bleek een Amsterdammer, Ch. H, te zyn. A.s Zaterdag en Zondag zullen groote da gen zyn voor de watersport op het Alkmaar der Meer. Zaterdag zullen de kampioenswedstrijden worden gehouden van de Alkm. Roei- en Zeil- vereenlging voor de 3 klassen: regenbogen, ver- groote B. M. en gemengde klasse. Er zal geducht om den fraaien blauwen wim pel met het Alkmaarsche wanen worden ge streden. Bovendien zyn er zilveren en bronzen medailles beschikbaar. De wedstrijd vangt aan te 330 uur. *s Avonds is er feestelyke prijsuitreiking in het groote bootenhuls aan de Jachthaven te Akersloot. ’s Zondags zyn er wedstrijden voor moto ren. Dan wordt gekampt om den Navigator Wissel beker, welke wedstryden in de vorige ja- ren op de Kaag en de Loosdrechtsche plassen werden gehouden. Bovendien 4jn er behen- dlgheldswedstrijden voor motoren. Aan de jachthaven is een luidsprekersinstal- latle aangebracht, zoodat alle wedstrijden goed te volgen zullen zyn. Wanneer het weer zoo prachtig biyft als op dit oogenblik, mag er te Akersloot op druk be. zoek gerekend worden. Ken deputatie uit de Alkmaarsche kaasdragers heeft hedenmorgen het prinseUfk paar een bloemstuk, waarin enkele kaasjes vervat waren, aangeboden. Hierboven: even voor het vertrek van het historische Waagplein te Alkmaar De raad dezer gemeente vergaderde Woens dagavond ten gemeentehulze onder voorzitter schap van burgemeester P. Slot. By het begin van deze vergadering vroeg de voorzitter de aandacht voor de hoogst belang- ryke gebeurtenis van Maandag, nJ. de verlo ving van Prinses Juliana met Prins Bernhard von Lippe-Blesterfeld. De vreugde van in een radio-toespi der, en ook hebben ons allen, aldus spr., zeer getroffen en wy verheugen ons daarin oprecht hartelyk. wy hebben naar dit oogenblik reeds geruimen tyd uitgezien. De band toch, die Vorstenhuis en volk in onze landen samenbindt, is van dien aard, dat wy dien band ook voor de toekomst als blijvend wenschen. Maar daarnaast is het medeleven van ons volk metwnze Vorstinnen zoodanig, dat wy ons in de famillevreugde mede hartelyk verheugen. We spreken dan ook den Wensch uit, dat het straks moge biyken dat deze keuze een goede is geweest. En om het verband, .dat nu te ge legd, weven zich de gedachten en beden van ons volk. jK Hoeveel donkerheid er in onze benarde tyden ook moge zyn, deze gebeurtenis biedt oi weer een lichtstraal en geeft ons volk hope. Als we zien wat er om ons heen in landen gebeurt, dan inzonderheid zyn wy biy- de en verheugd over den zegen, welke aan onze Vorstinnen en ons volk werd geschonken. Moge God over deze Konlnkiyke verbin tenis ook zynen onmtebaren zegen verder geven. Ik stel U voon namens het gemeentebestuur telegrafisch onze gelukwenschen aan te bieden. Deze rede werd staande aangehoord. Ingekomen waren diverse goedkeuringen op vorige raadsbesluiten en een verslag van de afd. Langendijk tot bevordering van het vak onderwijs in West-Friesland. Uit dit verslag bleek dat deze gemeente over 1985 moest by- Aan de leden van den Raad en hunne dames te door het gemeentebestuur verzocht de op tochten van morgen vanaf het Stadhuisbordes gade te slaan. Persooniyk de kaasdragers de hand drukte en hen bedankte voor hun vriendeiyke attentie. Nog slechte enkele dagen schelden ons van het grootsche voetbalfestyn. Is het wonder dat reeds zeer velen zich verzekerd hebben van een plaats, waar zooveel moois zal te genieten zyn. Is het wonder, dat 13 September „het” gesprek van den dag uitmaakt, waar zooveel heeriyke belangen op het spel staan, doordat Missie en Sport elkaar de hand reiken. Natuurlijk zal het ook aan fleurige vlaggen niet ontbreken, zoodat heel het terrein een feesteiyk aanzicht krijgt. Toch zou het niet geheel „af” zyn, wanneer een muziekkorps ontbrak, om voor, onder (half time) en na de wedstryden de duizenden be langstellenden op een pittigen marsch te ver gasten. Dat het R. K. Muziekkorps hiervoor bereid gevonden is. waarborgt het muzikale ge deelte van den middag, zyn prestaties zyn im mer* aan iedereen voldoende bekend! Zoolang de kaarten niet uitverkocht zyn, kan men aan het terrein op den Westerweg terecht. Vanaf half een zyn de loketten as. Zondag geopend. Nader zy nog gemeld, dat de plechtige ont vangst van Monseigneur Stam aan het terrein zal plaats hebben precies om kwart vóór drie. Een haag van A. F. C -Junioren in voetbal- tenue zal ter ontvangst gereed staan. Sportief Alkmaar, profiteer van de gelegen heid. een dergelyk sportfestyn te tot heden in de voetbalanalen van Alkmaar niemals da ge- weaenl St. George begint het nieuwe seizoen ruim dertig nieuwe leden. Wat een prachtig bloeiend K.JM.V.-leven hebben we thans in Alkmaar. Maandag «s byeenkomst voor alle leden en adspiranten om 9 uur In Kinheim. Deze byeenkomst wordt ook bezocht door de afdeeling Den Helder en de verbondsmoderator Rector J. Beme zal op dese byeenkomst onse leden toespreken. Maandag op deze plaats berichten over het aa. triduum. Het te voor de Alkmaarders wel eens vervel lend, om lederen keer er aan herinnerd te wor den, dat van Alkmaar de victorie komt en wy, journalisten, gebruiken dan ook deze zegswijze maar zoo weinig mogelyk. Maar als er ooit een gelegenheid te, om haar wel te gebruiken, dan te het vandaag. Immers Alkmaar is de eerste stad in Nederland, die door een per- soohiyk huldebiyk uit de burgerij aan de Prin ses en den Prins hedenmorgen ten paleize van zyn groote aanhankelijkheid jegens het Vor stenhuis op overtuigende wyze heeft biyk ge geven. Het was onze burgemeester, jhr. mf. Van Kinschot, die het eerst op de gedachte kwam om vandaag juist een jaar geleden, dat de Prinses onze kaasmarkt bezocht met een rijk versierde kaasberrie en kaasdragers in costuum met oranjehoeden. naar de residentie te gaan om te probeeren dit huldebiyk persooniyk aan de Prinses en den Prins aan te bieden. De aldus opgetuigde kaasberrie, een bloe- menmozaïek in rood en geel met daarboven op drie goudgele Alkmaarsche kaasjes, werd in een vrachtauto van de firma Keysper geladen en in een particulieren auto van den heer Voort- huyzen, directeur van het marktwezen, gingen de burgemeester en uw verslaggever naar de residentie. Na een vlotte reis stonden wy op het Lange Voorhout en daar werd de Berrie vlug opge tuigd en ging het met den burgemeester en den directeur van het marktwezen voorop in lang zaam tempo naar het paleis. Het te een ware zegetocht geworden en uit het publiek langs den kant hoorde men lulde sympathiebetuigingen met deze Alkmaarsche geste. Fotografen en journalisten bestormden ons en voorafgegaan door de politie ging het voetje voor voetje naar het Paleis aan het Koordeinde. Hier hadden zich weer honderden en hon derden opgesteld, die voortdurend maar riepen om het vorstelijk paar. En eindeiyk, juist toen wy de hall betraden, verschenen de Prinses en de Prins voor een der vensters op de eerste verdieping van den linkervleugel. Wij werden in de hall verwelkomd door baron Baud en jhr. Van Kinschot, een broer van den burgemeester, adjudant van H. M. de Koningin. Het bleek, dat wy juist op tyd gekomen wa len, want de Prinses stond op het punt om uit te ryden naar het Roode Kruis. Door gangen van het paleis ging het langzaam naar den tuin. En nadat wy daar eenige minuten ge- staan hadden, verscheen H. K. H„ gekleed in beige complet met een grooten breeden hoed. Zy was zichtbaar verheugd, dat wy uit Alk maar Haar dit kwamen aanbieden. Nadat de burgemeester den heer Voorthuyzen. de kaas dragers en uw verslaggever aan H. K. H. had den voorgesteld, herinnerde spr. er aan. dat het vandaag juist een jaar geleden te, dat H. K. H. de kaasmarkt bezocht en dat nu uit de burgery de gedachte was opgekomen op dezen zonnlgen zomerdag Haar en den Prins een aandenken aan te bieden ter herinnering aan dien dag. De Regeering heeft besloten den 13en Sep tember 1936 te beschouwen als een algemeenen gedenkdag van het feit der verloving van H. K. H. Prinses Juliana met Z. H. Prins Bern- hard von LlppeBlesterfeld en hëeft aan de gemeentebesturen medewerking verzocht om dezen dag volkomen aan zyn bedoeling te doen beantwoorden. Daaraan gevolg gevende roepen wy de Ingezetenen van Alkmaar op om zooveel mogelyk door het uitsteken der vlaggen en door het dragen der nationale kleuren uiting te geven aan hun dankbaarheid voor de vorste- Wke verloving. Daarnaast zouden wy het op prijs stellen, in dien de burgerij ook op andere wyze voor zoover mogelyk aan de feestelyke herdenking van Zaterdag 12 September «s, medewerking zou willen verleenen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 15