WEST-FRIESLAND De Nationale Feestdag A NAKLANKEN Wisselkoersen MARKTEN DINSDAG 15 SEPTEMBER 1936 PROVINCIAAL NIEUWS Hazardspel WER VERSHOOF ASSENDELFT KUDELSTAART HOORN NIEUWKOOP WILNIS WESTER-BLOKKER URSEM ZWAAG ZEVENHOVEN VENHUIZEN K.J.C. DISTRICT ALKMAAR Medemblik Ter-Aar ANDIJK Beemater Monnikendam BOVENKARSPEL Uithoorn ENKHUIZEN Krommenie aio aio aio HET BEKERTOURNOOI TE GROOTEBROEK BURGEMEESTER SfHRUNDER GEHULDIGD In memoriam burgemeester J. J. de Boer Aalameer Ook Aalsmeer heeft getoond Oranje-gezind te zijn. Vooral de ZUdstraat was één vlaggen- zee. Op verschillende punten der gemeente werd des avonds een optocht geformeerd, waarna men in Aalsmeer bij elkaar kwam. Bjj het po litiebureau was een luidspreker opgesteld, waar de groote menigte de toespraak van den bur gemeester kon volgen. Na de rede speelde .Aalsmeer.-. Fanfarecorps" het Wilhelmus, ge volgd door „Lang zullen zij leven". Hierna werd nog een rondgang gemaakt door het dorp. Londerf..... Berlijn Parijs Spontaan meeleven der burgerij van Grootebroek en Lutjebroek Wilnia Wormer Te Zevenhoven W eer be richt Nieuwkoop KROMMENIE kWi&^i^ •sit- Wildeman 7.50—9.20. Goudrelnet 40-10.50, Postelein 20^»8 cent per 6 kjg 81a 0.501.80 pet Kteermajcer 5^30. Warjannen _6/D^. B. 1® kTOV VMM 0 A 5 14 Wit Rood 1—K.G.B. I 0-*. Voetbalt 1.47% 6.16 beschouwd :u xxuiuuu «mum» - Aafje de Oraal; Johan leen gezellige sfeer geschapen door de rond- Ook was hl malen, dat 1 versleren, waardoor bl aanzien zal ver- R. K. V. V. „V. V. W." Uitslagen: V.VW. 2 —Strandvogels 2 22; Zouaven jun. aV.V.W. jun. a 13; V.V.W. jun. bStormvogels jun. b bestuur een waarlijk glorieus vuurwerk aange boden, aan het slot waarvan de honderden toe schouwers het Wilhelmus zongen. I Schurft Onder de schapen bij sommige veehouders Is schurft uitgebroken. Schotsche 1.30. Zon op 8.35 onder 7.14 - Ucht op 7.44 Maan op V-m. 634 onder un. 648 Nieuwe Maan 7.01 n.m. 33.30 38.55 33.30 38.45 37.47% 1-47A5 7.45% 59.30 9.70% 24.92 48.03 33.27% 38.47% 37.47% 1.47% Kostelooze cursussen B. en W. deelen mede dat het niet ónmogelijk is, dat jeugdige werk- looaen te Enkhulzen cursussen voor opleiding marechaussee, militaire politie, kommies of po- litledlploma kunnen volgen, alsmede een cursus voor handenarbeid. Deze cursussen, welke over dag worden gehouden, zijn kosteloos te bezoeken. ZU die hiervan gebruik wenschen te maken, dienen zich vóór 17 September ter secretarie te Andjjk op te geven. Santoscollecte De opbrengst der Zondag gehouden collecte ten bate van het Santosfonds bedroeg het mooie bedrag van 30.72. Varkenspest In verschillende veehoudersbe- drijven alhier hebben zich gevallen van varkens pest met doodelijken afloop voorgedaan. 7.46 59.27% 9.70 24.90 48.02 e^-oute volgen: 3(^ uur vanaf het Doelenplein. en,i Gouw, Nleuwstraat, Kerk- Voetbal Stormvogels 1 hoeft zijn kans om eerste klasser te blijven aanmerkelijk vergroot door een 3—4 overwinning op Fortissimo te Cothen. 33.30 38.45 37.47% 37.50 1.47£ I - 11 Sept. Vor.slotk. heden 7.45% 59.30 9.71 24.92 48.02% dansen uitgevoerd onder de leiding van de Eerw. Zusters. Deze dansen werden keurig uitgevoerd. Ben woord van dank aan de Eerw. Zusters is hier zeker op züh plaats. Op het nieuwe Union-terreln te Grootebroek is Zondag onder groote belangstelling de finale gespeeld om den O. C. wlsselbeker. Zouaven I won met 43 van Woudia I, terwijl U. O. B. I zegevierde op Wit-Rood I met 4—0. In de B.-afdeeling wonnen de Zouaven den beker, nu voor de derde maal, zoodat deze thans hun eigendom is. Tevens ontvingen zij een voetbal. Woudia ontving den tweeden prijs. De beide derde prijzen vielen ten deel aan W.P.C. de Blokkers. In de A. afdeellng won U.G.B. en verwierf aldus den beker plus een voetbal. Wit-Rood ont ving den tweeden prijs. E.VZ. behaalde den der den prijs en St. George een lauwertak. Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm.. - Oslo N. Tork cable Rome Praag Madrid Te Medemblik was de Nleuwstraat versierd en aan hete Stadhuis een gasllcht-lUumlnstie asngebrarht, met In het midden een monogram De centrale recherché te Amsterdam heeft een 67-Jarigen man aangehouden, wiens op. sporing de burgemeester van Castricum heeft verzocht wegens bet gelegenheid geven tot ha-* zardspel. Hij is naar Castricum op transport gesteld. De nationale feestdag van Zaterdag, over we.'ks viering wij in ons nummer van Maandag reeds uitvoerige verslagen opnamen, is. zooals begrijpelijk, ook voor de bewoners van het plat teland m gelegenheid geweest, om in een ware vreugde het feit van de vorstelijke verloving te vieren. Van alle kanten bereiken ons nog be richten daarover en ofschoon deze *n zeer be knopt overzicht geven, doen zij toch duidelijk uitkomen tiet enthousiasme der huldebetuiging, dst juist door den korten tijd van voorbereiding des te sterker tot uiting scheen te komen. De Graal Dinsdag 5.30—6.30 uur Jonge Sportclub; Woensdag na de Congregatie hand werken voor de oudste leden; Vrijdag 6.308 uur handwerken. B.K.-club; 89.30 uur Sportclub .Samen Sterk". De viering van den Nationalen Feestdag kan ook hier als uitstekend geslaagd beschouwd worden. In de vroege morgenuren werd reeds In verband met het overlijden van den burge meester zijn de aangekondigde feesten bij ge legenheid van de verloving van Prinses Juliana voor Woensdag afgelast. SL* Jozefsgesellen A». Woensdagavond te half acht heeft de openingsbijeenkomst van het winterseizoen der St. Jozefsgezellenvereeniglng plaats. Dezen avond zal er een mooie film ver toond worden. Als een schok ging Maandag de treurmare door het dorp, de burgemeester to overleden. Reeds kort na de begrafenis van zijn vader, oud-burgemeester K. de Boer Cz.. op Zaterdag Na een rustperiode van vijf jaar heeft het bestuur van de Oranjevereeniglng bij dezen na- Ucnalen feestdag getoond nog te bestaan, door een aardig programma te ontwerpen. Des mid dags werd een groot kinderfeest georganiseerd, waaraan de kinderen van alle scholen hebben deelgenomen. Dm avonds werd een groote fak kel- en lampionoptocht gehouden. De muzlek- vereenlglng „Vtribus Unltis" verleende mede- werking. Voetbal Wognum Sparta 1—E.V.E, 1 5—0; Sparta Jun E.V.E. Jun. 1—8. Te Nieuwkoop werd het feest Zaterdagmid dag ingezet met een zeilwedstrijd met gepavot- seerde booten, waarbij aan kinderen de gele genheid werd geboden gratis per motorboot een tocht over de plassen te maken, waarvan men gretig gebruik maakte. Ook werden kinderspelen gehouden, waaraan ongeveer 300 kinderen hebben deelgenomen. Al deze kinderen werden getracteerd. Des avonds werd een optocht gehoiuden met auto's en rijwielen, die met groen en bloemen waren versierd én verlicht met kleurige lam pions. Het fanfarecorps „Eensgezind" en de tncndaccordeonvereeniglng „Excelsior" verleen den medewerking. Op vele plaatsen had men in tuinen en aan gevels lampions opgehangen, die het dorp een feestelijk aanzien gaven. Oranjefeest, door het feestelijk vlaggend dorp. Deze stoet werd bewonderd door tlulzenden. Op het voetbalterrein hadden de kinderen wed strijden om prijzen. Des middags hadden op dit terrein onder de muziek van „Wilhelmina" volksspelen plaats, waarbij honderden een kijkje kwamen nemen. Toen de donkerte was ingetreden, had een lichtoptocht plaats. Op het ruime Spoorpleln concerteerde het corps en zongen de kinderen Vaderlandsche liederen. Wethouder Koning sprak een inleidend woord, waarna burgemeester Kolfschoten een met élan uitgesproken rede hield tot de duizen den aanwezigen. Spr. memoreerde, dat hij op de Jaarbeurs onlangs een onderhoud had ge had met H. M. de Koningin over de nooden van de bevolking. Zij sprak van de aanhankelijk heid van het Volendammer volk aan het Oran jehuis. Spr. hoopte, dat er ook nu weer een in nige banri zou ontstaan zijn tusschen de Vo- lendammers en het jeugdige vorstenpaar. Tot slot herinnerde spr. aan bet devies: Trouw aan God en Kerk, Vorstin en Vader land. Met instemming van al de aanwezigen werd besloten een telegram van hulde te zenden als uiting van trouw van het Volendammer volk aan de Koningin en het verloofde paar. Al is het op heel bescheiden wijze, toch is de verloving van Prinses Juliana niet onopgemerkt voorbijgegaan. Zaterdagavond trok een optocht door het ctarp. Voorop ging de Christelijke Har- monlekapel. Bij het gemeentehuis werden bur gemeester P. Kooiman en de beide wethouders Louw en( De Vries toegesproken door den heer De Vries Na enkele volksliederen en een marzeh trok de stoet naar het plein der School met den Bijbel, waar een concert werd gegeven door cle Chr Harmonlekapel en de Zangvor. Laus Deo en het woord werd gevoerd door Ds. Doornbos, Ger. predikant te Wormer en De Woudstra uit Woerden. »-VHBc‘3U‘2‘^,e'n DES 1-HBC Ï-S: DES Ook in Uithoorn was de viering zeer spon taan en had zy dank zij de goede zorgen van de Oranje-vereenlglng en vooral van den bur gemeester een schitterend verloop. Volksspelen werden gehouden, terwijl de landelijke rijver- eenlglng Pegasus” medewerking verleende. Een schitterende lichtstoet trok des avonds met be geleiding der drie plaatselijke muzlekvereenl- glngen door het dorp. Ook voor de cafés was zuugcu, wt.u toestemming verleend tot o -- verschillende van de feestelijkheden was G«U«! jabileam Zwier Gertnzdie Zater dag ia in het R. K. Liefdegesticht op feestelijke wijze het gouden jubileum gevierd van de Eerw. Zuster Gertrudis. Begonnen werd met een gezongen H. Mis in de kapel, waarbij mede tegenwoordig waren de relatricen. die zich belast hadden met het Inzamelen van gelden voor een geschenk van de parochianen. Dit geld, door de jubilaresae bestemd voor de vloerbekleedlng van de kapel, werd door pastoor Th. F. Blom met een har- teiykt toespraak In een enveloppe aangeboden. Óp dien dag en ook daags daarna hebben velen van hun belangstelling doen blijken. In den namiddag ontving de jubllaresse een aangename verrassing in den vorm van een zanghulde door de parochiale metojeszangver- ckniging „St. Cecilia”. Daarna heeft de pastoor een plechtig Lof gecelebreerd. Het overige gedeelte van den dag werd het feAt in meer intiemen kring gevierd, waarvan ook de Inwonende ouden van dagen hun Meel kregen. dere personen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om bet woord te nemen. De heet K Oorver sprak namens het Burgerlijk Armbestuur Aan bet einde dankte de heer E. Boon als loco-burgemeester voor de belangstelling. Burgerlijke Stand Geboren: Berend, zoon van Jan Tonnis Keyer en Anna Dekker; Adria na Johanna, dochter van Johannes de Jong en Adriana Boendenmaker; Johanna, dochter van Simon Pieters en Maart Je Water; Margaretlia Maria, dochter van Jacob Rood en Margaretha Reus; Jan Hendrik, zoon van Gerard Ramkema en Aaltje Ruyter. Overleden: Elizabeth Vla. oud 44 jaar, echtge noote van Jaoob Kampen. Ondertrouwd: Harmen Holtrop auto; Gerrit Klomp en Met het vieren van den nationalen feestdag heeft Inderdaad onze gemeente zich niet on betuigd gelaten. 's Morgens trok een groote stoet schoolkin deren in leestelyken marsch naar het gemeen tehuis. Voor den Ingang van Ter-Aars stadhuis stond de burgemeester met de belde wethou ders. Zoodra de kinderen keurig in een kring waren geplaatst, werden enkele liederen gezon gen. De voorzitters van de oranje-vereenlgingen, dc heeren P. Kroon, J. W. Valentyn en Joh. van Vliet, gaven uiting van de vreugde, welke er alom heerscht over de vorstelijke verloving. Onder een spontaan applaus werd het vole gende telegram verzondenAan H. K. H. Prin ses Juliana en Z. H. Prins Bernhard von Llppe- Blesterfeld 's-Gravenhage. „Alle Teraarsche kinderen, vereenigd om den burgemeester, brengen eerbiedig hulde en gelukwenschen." Nadat de kinderen nog enkele vaderlandsche liederen hidden gezongen, hield de burgemees ter een Uespraak. Als slot zongen de kinderen bet Wilhelmus. Hierna werden zij onthaald. deelde, dat een telegram van gelukwensch aan H M. de Koningin en het verloofde paar zou worden gezonden. Nadat voor en na de toe spraken een couplet van het Wilhelmus, bege leid door het fanfarecorps, wai gezongen, werd de optocht voortgezet, dia op i Jeugdleiders van welke onderafdeeling der K. J. C. ook zorgt er voor, vanavond precies op tyd aanwezig te zijn in het St. Jozefgezellen- gebouw op het Verdronken Oord te Alkmaar acht uur precies! Wy rekenen gezien ook het begin van het wlnterseizpen op uw aller komst. Na afloop der Conferentie en eenige belang rijke mededeellngen zal Dr. J. P. de Smet, Pschychiater aan de St. Willebrordus Stichting, een causerie houden over de verschillende sta dia van de puberteitsjaren. Ongetwijfeld een on derwerp. dat zeer leerzaaïp en van het aller grootste belang is voor een leder, die, in welke hoedanigheid dan ook, met jonge menschen te maken heeft! Jeugdleiders, tot vanavond dus! JOH. BOON, Distr.-Directeur. trekkende muzikanten van „Kunst en Vriend schap” en „Sursurn Corda”. Des avonds trok een lampion-optocht door de straten, vanaf het station naar het Agathe Park, waaraan werd deelgenomen door Kruis vaart en Graal en verschillende Geref. vereenl- glngen. By aankomst in het Agathe Park werden de kinderen van versnaperingen voorzien en werd achtereenvolgens voor de microfoon het woord gevoerd door den burgemeester, pastoor Bo mans. ds. Cannegleter, ds. Maarse en den beer D. Mik als voorzitter der Chr. Oranje-vereenl- glng alhier. Tegen de lepziekte Op last van het Staatsboechbeheer to door de politie alhier proces-verbaal opgemaakt tegen D. A. te Rusten meente nog vele jaren op dezelfde wyze te mo gen besturen. Namens de K.S.A. der Grootebroeksche paro chie voerde de heer H. J. Aldenhoff het woord, daarbij gelegenheid vindend, den burgemeester te schetsen als Burgervader, die de volle be langstelling heeft voor het organlsatleleven. De Vereenigingsbesturen, aangesloten ny het Parochiaal Comité van Actie te Grootebroek en Lutjebroek, staken de koppen by elkaar en brachten een bedrag bUeen om een biyvend aandenken te koopen. Spr. overhandigde hierna een enveloppe met inhoud. Mevrouw Schrynder mocht ook deelen in de hulde van haar echtgenoot, haar werd een rui ker van roode anjers aangeboden. Namens het Parochiaal Verband sprak ook de heer A. Ligthart een kort woord van geluk wensch. De heer Smit sprak namens de Pro- testantsche groepen der bevolking en bood even eens een enveloppe met inhoud aan. Byéónder vermeld dient de felicitatie van den oudsten inwoner, den 93-jarlgen oud-zouaaf Freek Bak ker. Zeer velen kwamen af en aan. o.w. burge meesters uit den omtrek, het Tweede Kamerlid E. Stumpel ea. Te half zeven begon de muzikale hulde, welke leidde tot een spontane betooging \an geheel de burgerij. t De vier corpsen van beide dorpen hadden broederlijk eenige nummers ingestudeerd en brachten deze onder belangstelling van duizen den gemeentenaren voor het raadhuis ten ge hoon, alwaar de burgemeester met echtgenoote en kinderen voor den ingang stonden, riet ge heel stond onder kranige leiding van den heer P. Ham, dir. van .Willen is Kunnen”, Lutje broek. Ook de feestmarsch, geslagen door 11 tam bours, wekte veel voldoening. Namens de vier corpsen werd het woord ge ve -d door den heer Jn. Reyn, voorzitter van „Kunst na Arbeid” te Grootebroek. Het Wilhel mus besloot deze spontane hulde jegens den beminden Burgervader. Na afloop vereenigden zich de Raad, Perso neel en allen in gemeentedienst betrokken per sonen met echtgenooten, alsmede de zeereerw. heer pastoor A. Ratté, tot een feesteiyk samen zijn. waarby het raadslid Th. Roosje als aan wezig oudste lid (de heer Kool was wegens ziekte verhinderd) namens zijn collega's den jubilaris een drietal waardevolle boekwerken offreerde. Een ry van sprekers volgde nu, waar by de persoon van den jubilaris op verschillen de wyze geschetst ^erd. In het dankwoord ultte burgemeester Schryn der zyn warmen dank aan allen, voor de vele onverwachte blijken van sympathie zoowel van den kant der gemeentenaren als "an het amb tenarencorps. Waar wethouder Jong den bouw van het Raadhuis gereleveezd had, dankt spr. den Raad voor de gelegenheid hem daarby geschonken, n.L zijn geliefde schilderkunst te kunnen uit leven naar buiten. Dank, aldus de jubilaris, voor de heeriyke - biyken van harmonische samenwerking, in deze dagen ondervonden, dank aan pastoor A. Ratté voor de schoone plechtigheden des morgens in de Kerk. Bijzonder erkenteiyk is spr. ook voor den gelukwensch, ontvangen namens de Ryks- veldwacht. Burgerlijke stand Geboren: Martha Cor nelia. dochter van 8. Veken en C. M. Groot. Overleden: Grietje Haan, oud 82 jaar, Wed. van A. Windt; Hendrika Everdlna van Uggelen, oud 75 jaar, wed. van J. Poen. (Avondlicht). Gehuwd: G. J. Peereboom, Den Haag en D. Groot. R.K. Middenstand bijeen In café „de Lange” vergaderde de Hanzc, afdeellng Zwang. De voorzitter, de heer C. Bennis heette de aan wezigen welkom, speciaal den weleerw. heer Kap. alsmede den heer Jan Mol van 't Centr. Bureau, die in plaats van den heer E. J. M. Stumpel, die verhinderd was. een spreekbeurt vervulde. De heer Mol gaf op de hem eigen wyze een duldeiyke uiteenzetting van de beteekenls van den R.K. M. Bond, terwijl ook op het groote be lang om zich In deze tijden te organlseeren werd gewezen. Spr. gaf tenslotte een resumé van datgene wat de bond beeft bereikt, daarby meer speciaal wijzend op het Borgstellingsfonds. Hier werd 's avonds een lichtstoet geformeerd, waarin eer. 60-tal kinderen meeliep en welke mcerteeren. lol sioi met muziek werd opgelutoterd. Drie Ingezetenen door het gemeente- hebben allen op versnaperingen onthaald. Zaterdagavond kwam men byeen te Midden Beemster naby de muziektent. Het fanfare corps had hier plaats genomen. Men speelde het „Wilhelmus” en vervolgens nog eenige num mertjes. Dan zong de Gem. Zangvereen. „Len tezang” het „Wilhelmus", dat allen meezxmgen. Een lampion-optocht trok om de muziektent den Ryperweg op. De stoet was gevormd door de schooljeugd en vereenlglngen, verder de brandweer en een menigte belangstellenden, al ler*. voorzien van lampions en fakkels. Na een lange route bereikte de stoet het sportterrein. Hier was een brandstapel opgericht. Boven op dezen stapel heeft de heer W. Forte het woord gevoerd. ‘Toen de stapel in brand gestoken was, voerde de burgemeester het woord. ,JDlt hoog oplaaiende vreugdevuur,” aldus spr., „to het symbool van de vreugde en de liefde in onze harten." Nog te vermelden valt de smaakvolle wijze waarop de cafés met lampions in natio nale klei .ren waren verlicht. antwoord door burgemeester Helkens, -die mede- Hoogste barometerstand: 773.8 te Ona. Laagste baromteerstand: 753.9 te Imfjord VERWACHTING: Meert zwaMR, ver anderlijke wind, kans op eenige regen buitje* In het Westen; weinig of geen regen in het Oosten, weinig verandering in temperatuur. De Oranje-lichtrtoet De Oranje-licbtstoet zal de volgende' Vertrek te 81 Ged. Turfhaven, straat, Kaasmarkt, Gr. Oost, KI. Oost.’ Draaf- singel, Koepoortsweg, Merenstraat. Blnnen- biyfstraat, Drieboomlaan, Koepoortsweg. Nieuw- land. Gouw, Nieuwsteeg. Ramen. Ged. Turf- haven, Veemarkt. KI. Noord, Gr. Noord. Kaas- 18 weer sP°edl« markt. Aldaar aangekomen zal door den Edel- - ach tb. heer burgemeester H. C. Leemhorst een toespraak worden gehouden, terwyi er tevens eenige liederen gezongen zullen worden, o.a. het Prinsensprookje, waarvan de tekst is van pastoor Suldgeest, muziek van deken J. C. v. d. Wiel. Het Onder spontaan meeleven der bevolking js Zondag het koperen ambtsjubileum van burge meester Schrynder herdacht, 's Morgens te tien uur is in de Parochiekerk te Grootebroek een plechtige H. Mis opgedragen tot Intentie van den jubilaris, door pastoor A. Ratté met assis tentie van kapelaan C. Campfens uit Groote- -- d. Poel van Raadsvacature Naar Wij vernemen heeft de heer J. T. Quax thans .definitief bedankt voor zyn benoeming als raadslid. Thans is benoemd de heer J. Vlaar, die zyn benoeming zeer waarschyniyk zal aanvaarden. Gemeenteraad Maandagavond kwam de raad in spoedelschende zitting bijeen ter her denking van Burgemeester J. J. de Boer. Behalve de voltallige raad, waren aanwezig de leden van het Burgeriyk Armbestuur, se cretarie-personeel, politie en andere gemeen teambtenaren die door hun werkkring dageiyks met den overledene in aanraking kwamen. Ook de burgery gaf de publieke tribune door belangstelling biyk van bet meeleven met dit gevoelig verlies voor de gemeente. De loco-burgemeester, wethouder B. Boon, opende deze vergadering. Na officieel mede- deeling te hebben gedaan van het overhjden, schetste hy in gevoelvolle woorden het groote verlies dat Assendelft heeft geleden. Na dit treffend moment werd besloten om namens den raad 'n schryven van rouwbeklag aan de familie te richten. Na deze opening verkreeg wethouder D. Bijl het woord. t De heer W. Way sprak als raadslid. Ook an- 8 Augustus, was de burgemeester opgenomen In het gemeentezlekeifhuto te Zaandam voor observatie daar zyn gezondheidstoestand het laatste jaar te wenschen overllet. Op 57-Jarigen leeftijd to de levensdraad van een man. die sinds 1918 aan het hoofd van Assendelft heeft gestaan, waarby hy zyn vaders taak overnam, afgesneden. Vanaf zyn 16e levensjaar heeft hij zyn werk kring gehad op het gemeentehuis en 41 jaar heeft hy daar gezwoegd. Harde werker als hij whs. gunde hy zich geen wlnuut rust en vooral de laatste twintig jaar was hij de spil van Assendelft. Spreekuren hield hij er niet op na. Steeds was hy voor een leder elk uur van den dag te be reiken. Slechts hoogst zelden was hy niet op het gemeentehuis en vacantle to voor hem altijd een vreemd woord geweest. In den waren zin van het woord was hy de vader van zyn bevolking. Zijn warm hart kon geen ellende zien en speciaal de laatste jaren. nu in vele gezinnen de nood hoog is gestegen, zullen er velen zyn geweest, die by hem hun moeliykheden naar voren brachten. Hy hielp met raad en daad en geen mensch zat kunnen schatten, wat hy persooniyk heeft gedaan voor de armen van zijn bevolking Een vermogen heeft hij weggegeven en daarmede in vele gezinnen de ergste wolken weggenomen. Ook was hü een groot kindervriend. Meer malen, dat een bezoek aan het gemeente huis brachten, icon men er zeker van zyn, dat tusschen en na de schooluren kinderen by hem waren. Arm of ryk daar keek hy niet naar. Zijn eenigste genoegen was om naar het gesnap der kinderen te luisteren. Belangstellend vroeg hij naar de verrichtingen op school en zoo n half uurtje moest er af. Het familieleven etend by hem dan ook hoog aangeschreven en wie hem van nabij meemaak ten, weten dat hy den slag, welke hem in Maart trof door het overiyden van zyn vrouw, nooit is te boven gekomen. Een maand geleden volgde zijn vader en de eens zoo krachtige man ging er gebukt onder, zyn yzeren wilskracht hield hem nog op de been, doch voor eenige weken terug moert hy rust nemen. Wat we zagen aankomen, to nu gebeurd en Assendelft rouwt. Geen rouw voor den vorm, maar meeleven met een man, die zyn leven heeft besteed voor het heil van zijn bevolking. Burgemeester J. J. de Boer zal niet spoedig vergeten worden. Dat hij ruste in vrede! 14 Sept. Vor. «lotk. heden 7.46 59.29 9.70% 24.91 48.02 's Middags waren er wedstryden voor kinde ren boven 12 jaar. Er was veel animo voor en het talryke publiek heeft genoten. 's Avonds waren er volksspelen, o.a. touw trekken ir ploegen van tweemaal vier per sonen. Talryke eigenaardige en ongedachte clubjes reden mede, o. a. de burgemeester, raadslid er: twee comité-leden tegen vier leden van de gewapende macht. De mannen van den sterken arm moesten het smadeiyk afleggen. Enorm was het aantal toeschouwers. Ook in de café’s was het volop muziek en feest Op het feestterrein was een zweefmolen aanwezig Te elf uur vclgde een taptoe door het harmonie- corps „Crescendo", gevolgd door een enthou siast zingende en joelende menigte. punten een fantastisch schouwspel bood. In middels zette Bengaalsch vuur de torentransen van Speeltoren en Groote Kerk in veelkleurigen gloed. Op den terugweg dankte burgemeester Helkens het Oranje-Comlté en alle vereenigin- gen, die aan den optocht hadden deelgenomen. burr wegens het in voorraad hebben van niet geschild of geteerd iepenhout. De aanwezig heid van dit hout werd door genoemden ambte naar als de bron van de heerzehende ziekte te Rustenburg beschouwd en waardoor onge veer 35 boomen zijn aangetast. publiek wordt dringend verzocht niet mede te loopen. Het bestuur der Oranjevereeniglng ver zoekt den bewoners van die straten waarlangs de lichtstoet trekt, de hulzen door middel van lampions, vlaggen, etc. het geheel een nog fle weet te komen en wenschte hem toe, dat ge- ^rijgen. Jeugd-Fforalia-tentoonsteiling In de gym nastiekzaal van de R. K. parochiale school werd Zondag en Maandag een floralla tentoonstel ling gehouden, waarby ook waren tentoonge steld gemaakte goederen van de charitatieve Theresla-naaiclub van de Graal en bovendien vervaardigde -voorwerpen van jongeAs van ouderen leeftyd. Naast de gymnastiekzaal was een tribune waarop had plaats genomen het muziekkorps Plus X dat ter opluistering eenige muzieknummers ten gehoore bracht. De opening geschiedde door kapelaan H. Snel, voorzitter, die allen welkom heette bU de opening van deze tentoonstelling voor het R. K. Jeugdwerk der parochie. Spr. gaf een korte uiteenzetting waarom deze tentoonstelling was gekomen en van haar doel, de jeugd te leeren plezier te hebbed in het mooie dat de natuur ons biedt, en te leeren iets moois tot stand te brengen zonder dat juist het stoffelyke altijd naar voren kotnt. Onze jeugd heeft noodlg gezonde bezigheden in den vryen tyd. Helpt allen mede hieraan, door te bidden, door uw belangstelling, en ook door uw finan- cleelen steun.' Vervolgens volgde een rondgang over de ten toonstelling. Gedurende het bezichtigen van de werkeiyke prachtige resultaten van toewyding voor plant en bloem en van nijverheid speelde het Har- moniekorps eenige nummers. Op de tentoon stelling werden loten verkocht en was er ge legenheid tot het gebruik van een kopje thee. Verder werden door drie groepen schoolmeisjes onder het spelen van gramofoonmuziek rei- Des middags werd hier een rlngrydery per flees gehouden, waarvoor groote belangstelling was. De uitrlagen waren: 1. G. Dekker; 2. G. Klein; 3. mej. D. Klein; 4. W. Zanen, 5. D. Stam; 6.'mej. W. Wychers. Des avonds had het Oranje-Comlté een Oranje-Optocht georganiseerd. Er waren vele gecostumeerde groepen, versierde wagens e. d. en vele kinderen met lampions. Eenige jongelui stelden hel verloofde paar voor en hadden vele toejuichingen in ontvangst te nemen. Onder groote belangstelling van het publiek trok de stoet door de stad, om voor het raadhuis halt te houden. De voorzitter van het Oranje-Comlté, de beer Gb. Karmelk, vertolkte hier de gevoe lens van oe burgerij. Zijn toespraak werd be- Spoedvergadering aangevraagd Door de Communistische raadsleden en den heer Jonge- neel (8.DA.P.) is een spoedvergadering aange vraagd, in verband met het doorgaan van de nieuwe steunregeling. AMSTERDAM. IS Sept. Vlsch. Aangevoerd door conslgnatiezendlngen. Afgeslagen aan de Ge meente Vlschhai De Ruyterkade. Amsterdam. Kleine Schol 8.10—8. Poon «0—90 cent, Makreel 1.903.40 per kist. Kabeljauw per stuk 0.75 1.40. Kleine Schelvlach 0.701.50 per kist. Mid del Tongen 1.101.40 per kg. Harder Bokking per 100 stuks 1130 Uit de hand verkocht op net buitenterreinAal per pond 1823 cent. Harder Bokking per 100 stuks 11.50 Garnalen per kistje van 15 kg. 1.752.50. BLOKKER. 14 Sept. „Op Hoop van Zegen” Bloemkool: I 7.00. II 4.00, III 2.00, Komkommers 1.302. Putjeskool 1.802. Roode kool 11.10. Spinazie 3.00. Slaboonen 35.80. Snyboonen 7.00 —11, Wortelen 4.10—5.10, BI. Kwete 13.00—18. B. Victoria 18.00—39. R. Claude 31 0039. Triumph 18.0025. B. Amall 17.0025. Confe rence 12.0019. Jutteperen 19.0025, Bonne Louise 22.00SO. William 9.00—14. Kandy- 10. Dxuivan 17.00—31. Moten 100Or-12. Xoi 34.80. Clapps 1800—28. Diamant T.Od— IS. Gle- ser Wildeman 7.509.20. Goudrelnet 8.4010.50. 5830. Wtn ter jannen 6/D—9, Bl Hardy 17.0033, Transparant 18.00—28: BOVENKARSPEL, 14 Sept. ..De Tuinbouw” 1000 baal aardappelen: Due 1.301.40. grove 1.10 1.30. Schotsche 70 cent, kleine 6580 cent. Bintje 1.30. Blauwe 1061.10, Bonte 1—130. Klgenh. 0.80106 per baal. 80000 rtuks Bloem kool: I 5 40—8 80. II 150—3. III 150 per 100 at. 175 zak dubb. Slaboonen 45—90 cent per 15 kg. 8000 kg Roode kool 130—3.30. 4000 kg. Gele kool 1.101.70, 2500 kg. Witte kool 90 cent per 100 kg. 800 baal Uien: grof 8575 cent, groote 6075 cent, drielingen 3046 cent, nep 1.70 3.05 per baal f ENKHUIZEN. 14 Sept. Vlsch Aangevoerd zijn door 34 vaartuigen 3200 pond Koraal 1417 ct. per pond, door 15 vaartuigen 1300 pond Lynaal 19.5—38 cent, door 3 vaartuigen 140 pofcd Fulk- aal 1826 cent, door 10 vaartuigen f*0 pond Lynaal 17.532.5 cent, door 1 vaartuig 750 pond broek diaken en kapelaan G. Lutjebroek subdiaken. Voor den aanvang der plechtigheid werden de jubilaris en echtgenoote de kerk ingehaald door een eere-escorte Kruisvaarders en Graal- meisjes van beide parochies. Een eereplaals was gereed gemaakt op het Priesterkoor voor het Dagelijkse!) bestuur der Gemeente. Het versterkte zangkoor voerde op zeer ver dienstelijke wyze uit de missa „Assumpla est" van M. Haller. Na de H. Mis werd het „Te Deum iaudamus” van v. d. Linden uitgejubeld, alsmede het „Laudate Domlnum”. In de kerk was geen plaatsje onbezet ge bleven. In de eerste banken merkten wy op de burgemeesters J. C. Haspels, Enkhulzen, J. El ders. Bovenkarspel. G. Haverkamp, Weslwoud. P. Groot, Andyk m Honyk, Venhuizen, alsmede de gemeenteraadsleden. De wethouders P. J. Jong en G. Berkhout en de gemeente-secretarls P. Noordelooe hadden plaats genomen naast den jubilaris en echtgenoote. ’s Middags was de receptie op het Gemeente huis, waarvan een der zalen als in een bloe mentuin was herschapen. Pastoor Ratté wenschte den jubilaris namens de geesteiykheid geluk, prees burgemeester Schrynder als een goed Burgervader, die op sympathieke wyze zyn gemeejilt'iiareii tegemoet Gemeenteraad De voorzitter houdt een korte rede in verband met de verloving van H. K. H. Prinses Jhllana. de hoop uitsprekende, dat by gelegenheid van het aanstaand huwelijk /ook In onze gemeente* een passend feest zal warden gegeven. Spr. deelt nfede. dat inmiddels een telegram van gelukwensch aan onze Vorate- lyke familie is verzonden. De voorzitter deelt mede, dat de gemeen tel yke bydrage aan het ziekenfonds to toegestaan. De verhouding zal worden, dat de dokter een derde laat vallen, dat de betrokkenen een derde betalen en de gemeente een derde. Goedgevonden wordt, dat B. en w. deze zaak ter verdere afdoening in handen krygen; verwacht wordt dat deze regeling met 1 October in werking kan treden. Dan volgt voorloopige vaststelling gemeente- rekening van het G. E. B. Hierna volgt aanbieding van de gemeente- begrooting 1937. Op voorstel van den voorzitter zal de geheele raad met uitzondering van de wethouders, deel uitmaken van de commissie van onderzoek. By de rondvraag deelt de voorzitter mede, dat er momenteel 50 werkloozen zyn. Dit aantal to niet zoo groot als het vorig jaar. wat gedeelte- iyk zyn oorzaak vindt in de loonbyslagrege- Ung in den tuinbouw. Daar echter het getal - - J «or den begonnen met de afgraving van den Bul- lendyk. Bernard Lub en Anna Maria Schild; Jacob Frankfort en Aaltje Bertha Vis; Gerardus Albert Mensch en Dirkje Edelenbosch; IJke de Vries en Jantlna Wilhelmina Jacoba Aarnout. en Maria Jutte pei Schrelaal 28.5 cent en door 1 vaartuig 30 pond Fulkaal 22.5 cent per pond. HEWOO. 14 Bept. Coöp Velllngsivereen Wllllbrordu»”. Aardbeien, late 1018 cent per doosje. Peulen 613. Doperwten 416. Rasper» 1220. dubb. Stamalaboonen 38. idem enkele 615. fijne Trosboonen 1818. Bnüboonen 4— 31, Spinazie 37. Tulnboonen 59. Tomaten 1— 3 cent per kg. Kropsla 0.501.10, Andyvie 0.60 1.50 per 100 at. Wortelen 2000 cent per 100 rtuks. Meloenen 617. Komkommer» 2—3 een» per stuk. BROEK OP I.ANGKNDIJK 18 Sept. 1300 ka. Tomaten: A 3 50. B 3.90. C 3.10—3.60, CC 2.00. 21000 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 1.40— 1.60, Bonken 32.30. Schotsche Drielingen 1.50 3.10, Elgenh 1.303.20, idem Blauwe 1302. 6250 hg. Wortelen 0.60—1.20. 20000 kg Roode kool 1—1.90. 17000 kg. Gele kool 1—1.80, 128000 kg. vroege Witte kool 0 80—0.90 1700 stuks Groe ne kool 1.10—2.10 12000 kg. Uien: Gele Uien 130—1.90, Gele Drielingen 0.90—130. Gele Nep 330—4.50. 3200 stuks Bloemkool: I 6.7010, IX 2.60—3.40. 1900 kg. Slaboonen 3—8.50. 45 kg. Snyboonen 3.00. 280 stuks Sla 50 cent, 2000 kg. Bleten 0.50—150. 1020 kg Druiven: Allkantsu» 1919.30, Frankenthaler» 17.3035.30. BODEGRAVEN. 15 Srpt Kaasmarkt. Aanvoer 346 wagens 15570 stuks: le soort met R.M. 22.00 24. 2e aoort met R.M. 19.0031, zware met R.M. tot 34.00. Handel matig. AMSTERDAM. 15 Sept. Aar0appelmarkt. Aan voer 303.000 kg. De prijzen waêen onveranderd. LEIDEN. 15 Sept. Veemarkt. Aanvoer 188 var kens: 183 zware 3839. 5 lichte 3334 cent. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE. 15 Sept. 34100 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 1.101.50. idem groote 1.80—230, Drielingen 1.80—130. Elgenh. 1.30—130. idem Blauw» 1.80—130. BI. aardappe len 160. 13900 kg. Spercleboonen 3—7.60. 20600 kg. Uien: Gele Nep 3304.40, Drielingen 0.90— 130. Uien 1.101.50. 'grove ülen 1.60—2. 2800 kg Peen 030—1.10, idem kleine 60 cent 650 kg. Kroten 80 cent. 11400 kg. Roode kool 1.101.60, 53000 kg. gew. Witte kool 0.90—041, 6000 kg. Gele kool 1—1.30 OBDAM. 14 Sept. ,J0e Tuinbouw" 5000 kg. Roode kool 1—1.50. 1500 kg. Uien 60—80 cent, 2000 kg. Drielingen 0.801.10, 4000 kg.. Nep 4 430. 1700 kg. Bleten 1 80, 730 zak Slaboonen 0.45 1.20. OUDENBOSCH. 14 Sept. R.K. VelllngBvereen. „Oudenbosch en Omstreken”. Appelen 5.0013. Blauwe Druiven 22.0026 per 100 kg. Meloenen 12.00—18 per 100 St. Peren 8.0023, Pruimen 15.0018 per 100 kg. Andyvie 50—70 cent. Bloemkool I 5.007. idem II 3.008 per 100 »t. Boerenkool 3.00 Stokprlnceseeboonen 8.0010, dubb. Btsmboonan 3.004. Perfect boonen 5.00 8. Snyboonen 7.009 per 100 kg. Komkommer» groene 1.003, idèm witte 1.00—2 per 100 stuk». Kroten 1.503. Roode kool 1135 per 100 kg. Witte kool 0 80 11 20. Savoye kool 23.50 per 100 stuks Bospeeri 2.003 per 100 boa. Prei 3.00 5, Schorseneererl 3.004 per 100 kg. Selderie 32.10, Sla 11.60%»«r 100 st. Tomaten 4 00-6, ülen 2 003. SjalotteïK 5.Ó0—6 per 100 kg. Vanaf volgende week'welling op Dinsdag en Donderdag n.m. half drie. PURMEREND. 14 Sept. .JLfslagvereen. Beem ster, Purmerend en Omstrtwen”. Aardappelen: BI. Eigenheimers 5669 cent. Bonte 6489 ct.. kleine Blauwe 4052 cent per 25 kg. Slaboonen: dubbele 4590 cent idem z. dr 0 451.65, en kele z. dr. 0.501.10 per 15 kg. Snyboonen: stolt 0.70335, breede stam 0.401.65 fier 15 kg. Per ziken 18.40 per 100 stuks. Pruimen I 13.00 25. Idem II 6.0014 per 100 kg. Komkommer» 13.80 per 100 stuks Tomaten: A 3053 cent, -7 00c 3041 cent. Bloemkool 3.6010.40 Roode kool ülen 4058 cent per 25 kg Druiven: Franken- thalers 1 401.90 per kist van 15 pond Meloe nen: Suiker 3 0019. Net 2 0014 per 100 stuks. Appels: Zoete Bellefleur 8.00—13, Blsmarckappel 4.00—10. Bramley Seedling 4.0013. Codlin Kes wick 6.0019. Fishers Eerstllng 3.0013, Gra- venrtelncr 6.0016. Graham Jubllé 4.0018. Transparante de Cronaels 5 0038. Tulpappel, roode 6.00—17 per 100 kg. Peren: Beu-ré d' Amanlls 6.0018. Beurré de Merode 4.00—13, Boerengroen 46.50. Clapps Favorite 8.0025, Durandeau 4.0011. Duchess Williams 3 00—12. Gleser Wildeman 410 50. Hertogin Elza 5.00 11. Juttepeer 6 0029. Kamperveen 48 50, Louise Bonne 10 00—82. Maagdenpeer 5.0013, Seigneur d? Esperen 4.00—19. Trlomphe de Vlenne 8 0026. Vertllon 5.00—11 per 100 kg. PURMEREND, 15 September 683 Runde ren: 345 Vette koelen f 034—0.62 per kilo, matig; 285 Melk- en geldekoeien f 80—215 per «tuk, matig; 53 Stieren f 0.380.45 per kilo, matig; 12 Paarden f 90—130 perstuk, matig: 107 Vette kalveren f 0350.50 ped kik), stug; Volendam 277 Nuchtere en Fokkalveren: Nuchtere kalveren 1 f 5—12 per stuk, stug; Fokkalveren f 10—15 Voorafgegaan door de muziek der plaatseiyke per stuk, stug, fanfare trokken pl.m. 1000 schoolkinderen, met 188 Vette varkens 36—40 per kg. vlug. 43 vlaggen en sjerpen luister byzettend voor dit Magere vrkens 1422 per stuk, stug, 333 Big- gen 612, stug, 799 Schapen 10—22, matig, 889 Lammeren 5—9, matig, 89 Bokken 3—18. matig, 2700 Piepkuikens 50—55 per kg. stug, Klpeieren 3.754.25 per 100, Eendeieren 2.10, 1000 Oude kippen en enhanen 22.537 ct. per kg. stug, 900 Eenden 20—tó, Konynen 30—1.50 per stuk. Duiven 40 per p., 3400 Jonge hanen 273—35 per stuk, matig. PURMEREND, 15 Bept. Kaasmarkt. Aan voer: 11 stapels kleine boerenkaas f 19.00, 3 stapels volvette kaas f2aoo. Handel matig. Aanvoer: 1255 Kg. Boter. Melkboter f 138— f 1.46. Weiboter f 1.21—f 1.38 per Kg. TER AAR. 14 Bept. Centrale Veiling Andijvie 6—11 cent. Peulen 0 95—135. Kassnljboonen 140 1.90, Prlnceeseboonen 65 cent. Witte Pronkers 1538 cent. Spekboonen 3045 cent. Postelein 2 4O_3, Uien 1.50—180. Roode kool 1«>—5 30. Witte 2.004. Savoye kool 35.50, Selderie 30 cent. Peen 2 4 cent. Sla 0.501, Bloemkool 1.5 7 cent. Meloenen 711 cent. Komkommers 1— 2.80. Tomaten 1—2.40. TEXEL 14 Sept Veemarkt. 108 schapen 15 00 —19 118 lammeren 9.00—12. 73 rammen 25.00— 50. 2 veulens 7530—95. 14 biggen 9.00—12. TEXEL. 14 Sept. Eierenveiling Aangevoerd 83176 eieren: 58-62 kg. 330—3 80 62-64 kg. 370 3 90 66-70 kg. 3.95435. 50-58 kg. 33.46, pullerieieren, 2—2.30 per 100 stuks WARMENHUIZEN. 14 Sept. Zaterdag: Gele Nep 3.70—4.30. Drielingen 1—130. ülen L5O—L80. groote 1.70—230. Slaboonen 38.80. Schotsche Muizen 11.80. groote 2230. Drielingen 230- 2 40. witte Eigenheimers 1.40—2.10. b'auwe ld. 1.60—1.80. drielingen 030—1.40. groote 1.40—LM. witte kool 7080 cent, gele 1110. roode 1— 1.20, Snyboonen 3.10. bleten 11-40. Aanvoerders 103 handel stug. Maandag: Gele Nep 3.60. Drielingen 90 cent. Uien 0.80130. groote 90 cent. Witte kool 70 ct Witte Eigenheimers 1.80. Aanvoerder» 6. handel slecht.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2