WEST-FRIESLAND Zaimis overleden DE UREN GAAN V O O R B IJ MARKTEN DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936 o GROOTE MOGELIJKHEDEN worden C geboden door advertenUe-reclame In de rubriek „Omroepers”. Lsat die O niet ont glippen. Da prijs kan geen bezwaar zün. want voor slechts 50 cent per regei komt Uw anken omroeper onder de aandacht van 80400 ge- Unnew I’ -'Vi DE KRUISVAART Een laatste oproep Oud-pretident van Griekenland Varkensschuur afgebrand SPANBROEK AVENHORN PAARD ENKEURING ENKHUIZEN VE1L1NGOVERZICHT GOORN HOOGKARSPEL NIBBIXWOUD WEERE WERVERSHOOF PROVINCIAAL NIEUWS SCHERMERHORN HEERHUGOWAARD SCHOORL OOSTER-BLOKKER K. J. C.-LE1DERS IN WEST- FRIESLAND Rijkslandbouwwintergchool te Schagen Harddraverjjvereeniging „Pjring Hendrik” te Medemblik OBDAM I weinig De Jonge auteur had echter noodig, dat Recollectie-avond te Hoogkarspel T Laagste b it 2de prV* H. Wessels te Da 4 Distr Baanderheer. 4l „De Streek" Sol- zoon en 14 en 31 Schadepost Een schadepost had de bak ker N. Smal. Toen hij bü een van zün klan ten brood bracht, maakten kleine kinderen de rem van de carrier los en door een duw te geven kwam het voertuig, dat bijna geheel vol was, In het water te! echt. Alles werd bedorven weer te voorschijn gehaald. Ijk en heryk Vandaag en Vrijdag 18 Sep tember is het voor deze gemeente Ijk en herijk van maten en gewichten In het oude Raadhuis. Melkprijs De zuivelfabriek „De Hoop” be taalde over ’t tijdvak van 7 tot* 21 Augustus 4.04 ct. per K.O. melk d.i. 417 ct. per liter of 1.24 per K.O. vet gemiddelde fioteerlng. Aangehouden Door de politie alhier is een arbeider aangehouden en overgebracht naar Alkmaar, die wordt verdacht een bedrag van circa 100 uit de ouderlijke woning te hebben ontvreemd. Johanna Huól. 71 Jaren, zonder te Amsterdam, echtgenoote 3 All terkade. Zon op 6» - onder 7.10 - Ueht op 7.40 Maan op vjn. 8.42 onder n.m. 7.07 dat het O, heeft u geen kaart? U kunt er een krijgen b(j uw Directeur of Baljuw. vroegere eenigen den toefd, Weenen De plaats hebben. Eve wordt verscl Is de sctl< ham vers wan Vooi loter toch Oc mldc teert gand V N<x Kir Dei bezi Na de m gelez leder de h Bakk Ge Held, veljjk van De van 1 de o Si te i ring men <*t zout op. echt en De het 1 nlng' Eer gunst de r< jagen wilde over stand Ov( welnli het s wat i ken. telll ultt kon Nep 1 130, 4700 Witte 1.40. Spr die g< moet offer de ba Het echter aanvr moe te Ook kan h nistra dien 1 na te Hoe voor I den. 1 beden bjj te zamelt Na ontspc ling v Raat en pra De de vei ting. Bliksem Dinsdagavond woedde boven onze gemeente een kort onweer. De bliksem, cke op de draden der telefoon sloeg, vernielde eenl- ge toestellen, benevens eenlge radio-toestellen van de ingezetenen. Het programma voor aa. Zondag luidt als volgt: Edo 1—Wit Rood 1 2 30 uur. Zouaven 2—Wit Rood 2 12.15 uur. Had hU kwaad in den zin? Tijdens een der kermisdagen heeft de politie geverbaliseerd wegens het dragen *van verboden wapenen een persoon afkomstig uit een omliggende plaats, die schijnbaar met minder goede bedoelingen op de kermis aanwezig was. Concert Zondag as. zal het R. K. fanfa rekorps .Kunst Naar Kracht” een concert ge ven om drie uur o. t. Na het concert is er bal in ds.saal van den beer A. J, Bontje, 's Avonds wordt de verloting gehouden. De ontvangsten van dezen dag zullen dienen tot versterking van de kas. 1ste prijs P. D. de Lutjewinkel; 2de prijs C. Oiy te Opbrengst Sobriëtasspeldje De collecte in den vorm van speldjesverkoop ten bate van Aan deze keuring was voor het eerst toege- voegd de rubriek koudbloedpaarden. Niet minder dan een 50-tal paarden werd gekeurd. De jury was samengesteld uit de heeren K Schuitemaker, dierenarts Mldwoud, W. Rol, Alkmaar en E. Bruins te Slootdorp. De prijzen werden toegekend als volgt: - Rubriek warmbloedtuigpaarden 1ste prijs J. Klaver, Alkmaar (Commandant); 2de prijs C. Stapel, Hoogkarspel (Kwlrius); 3de prijs C. Oly, Heiloo (Tomburg); 4de prijs Oebr. Hoed, Alkmaar (Jaantje). Schoonste geheel Th. de Jong, Medemblik. De Harddraverij Wij kunnen mededeelen dgt de volgende cracks zullen starten: Fanfare, Senator Bremer. Zuita, Lady Bond, Robert E Lee. Loblied Juthus (kampioen van Nederland Our Dream. Rose Morgan Door de Spoorwegen wordt om 22.50 's avonds een extra trein ingelegd van Enkhulzen naar Hoorn, stoppende aan alle stations op dit tra ject. het Sobriëtaswerk heeft alhier opgbracht de som van 1830. halte had vlak voor Bellevue en toen zij aén hun doel waren aangekomen stapten zij uit en gingen naaf de winkelstraten, waar talrijke balkons met gekleurde zonneschermen den In druk van een Spaansche stad gaven. Na hun inkoopen te hebben gedaan gingen zij naar het plein, waar de cathedraal zich bevond, jammer genoeg door allerlei gebouwen Ingesloten. Margaïta kende te goed de hooge gewelven, het marmeren hoofdaltaar om ae nu te bewon deren. ZIJ ging liever naar een kapel in de kruisgang, waar een godslamp de tegenwoor digheid van den GoddellJken Gevangene aan toonde. Zü knielde peer op een bidstoel, terwijl Yocheppa gewoon op de steenen neerknielde en probeerde zich in zichzelf te verdiepen. Het was zool Sedert zij in Biarritz was gaan wonen, voelde zij, dat die overplaatsing niet gunstig voor haar was geweest. Den geheelen dag vervulden Ijdele, beuzelachtige gedachten haar geest. Om de minste teleurstelling maakte zij zich boos. Soms ontwaarde zü In zich nieuwsgierige en afgunstige gevoelens, die zü vroeger nooit gekend had. „Ik trek niet meer het onkruid uit mijn zieletulntje,” dacht zü met angst. ,Jn de week onder voorwendsel, dat ik vermoeid ben door de genoegens van den vorlgen dag, blüf Ik lang slapen en hoor Ik de klok niet meer, die mü naar de H. Mis roept.” In den middag, als zü het plan had gemaakt om met haar tante naar het Lof te gaan, kwamen haar vriendinnen gauw haar goede voornemens vernietigen: „Kom mee, liefste, Poldervergadering De voorzitter van het Waterschap de Banne Oosterblokker heeft een openbare vergadering van Hoofdingelanden be legd tegen as. Vrijdagavond in café „De Witte Eenhoorn”. Na Tiseur, verant Reet Ih-ancc veel vi wanne ding. schouv In d «chen bestaai I naöerii I schap I croscoj I het 11c Röntge 8 tensch: I selmen De veiling staat thans In het teeken van de bloemkool Ofschoon nog niet van een massa- aanvoer kan worden gesproken begint* het er toch met een dagelükschen aanvoer van 100 scnuitenxop- teflüken, de volgende week wordt 11* t ernst. De aanvoer bestaat vrijwel uitslui- ter.d uit de soort Lecerf of Zelfdekkers, enkele voor loopers Kort been vroege reuzen zün reeds verschenen. De prüs is zooals te verwachten was, reeds aan den lagen kant, daar van ex port hoegenaamd niet kan worden gesproken. Wü zün weer op de vrachtauto’s aangewezen, 1’e de bloemkool naar alle deelen van het land brengen. De noteeringen zün dan uit den aard oer zaak sterk varleerend, goede en slechte da- gtn wisselen elkaar af. Zoo was het Maandag vrü goed, toen voor le soort ƒ5.50 8 ƒ8.50 en voor 2c soort ƒ140 k ƒ3.00 betaald werd; Dinsdag was de prüs beduidend lager en Woens- oug herstelde de markt zich weer. De 3e kwali teit laat men loopen, nu voor den min. prüs overvloed van tweede soort beschikbaar is. Van sluitkool werd alleen de betere kwaliteit goed opgenomen tegen een prüs van 1.00 a 130 voor rood, 1.00 A 1.70 voor geel en ƒ0.50 A ƒ0.80 voor wit. De zwaardere kool neemt men meestal niet. De slaboonen verkeeren In hetzelfde geval, alieen de mooie dunne boonen worden uitgepikt tegen het civiele prlisje van 0.45 A 0.60 en de rest gaat naar de belt. Wat betreft uien bestaat alleen belangstel ling voor nep. dat vanmorgen tot ƒ2.15 per baal opliep. Overigens gaat het- er vrü zuinig mee, gróót en grof worden gekocht tegen ƒ0.75, diieiingen ƒ0.30 A ƒ0.40 en deels onverkoop baar Met de augurken gaat het naar het einde, gelukkig maar, want het is met dit product van liet begin tot aan het einde een miserabele ge schiedenis. Slechts de minimum prüs wordt ge maakt en als regel gaat grof naar de belt. De aardappelen geven ook al geen reden meer tet eenlge voldoening. De duke, die zoolang een goed figuur sloeg, Is de laatste dagen af gezakt tot ƒ0» A ƒ1». grove schotten tot j 1.00 per baal. De handel in poters is dit jaar van geringe beteekenls, voor Eersteling wordt momenteel 2.00 A 2 50 per baal betaald. Ook in de con- sumptiesoorten is alle kooplust soek, de prüs voor de verschillende soorten beweegt zich om en nabü 1 per baal. Tot groote teleurstelling van de talrijke tuin ders, die het geld zoo best kunnen gebruiken, kemt er niet de minste beweging In de afname van de gekuilde füne schotten. Het waae mooi geweest al* die vóór de bloemkoolcampagne zou den zün opgeruimd. Voor degenen, die het nog niet weten, deelen we hier nogmaals mede, dat op 27 September de Derde Diocesane Leldersdag aal worden gehouden in Rotterdam. Het spreekt vanzelf, dat een goed Krulsvaart- lelder op Zaterdag 26 Sept, ’s avonds voor 7 uur in Rotterdam arriveert. Wat zegt u? Op Zaterdag? Ja, want 's avonds wordt om zeven uur de Foto-ten toonstelling ge opend en om 8 uur begint de begroetingsavond. Die vooravond van den Dtocesanen Leldersdag is niet zoo maar een aanhangseltje, doch maakt een wezenlijk bestanddeel uit van de Jaarlük- sche reunie. Daarom dringen we hier er nog maals met klem en met kracht op aan, dat ieder op Zaterdag naar Rotterdam komt. Het trio. Diocesaan Baljuw, Antoon Sweers en Joop Schouten, biedt meer dan voldoenden waar borg voor een hoogstaanden en practlschen avond. Z. H. Exc. Monseigneur Hulben draagt cm half elf de Pontificale Hoogmis voor het wel slagen van de D. D. L. en den bloei van de Kruisvaart aan God op. Na de H. Mis volgt een toespraak van den Bisschep en toewüding san Maria, de Koningin van de Kruisvaart, Middelares van alle Genaden. Ben van onze grootste KathoMeke kunste naars op letterkundig gebied, de ook door de radio welbekende Anton van Duinkerken, houdt in den middag een rede over *t onderwerp, dat juist In dezen tüd van zooveel beteekenls Is en waarin hü wil beklemtonen, dat de men- schen niet alleen voor zichzelf leven, maar ook beteekenls hebben voor het leven van hun me- demenschen. Vandaar, dat hü z’n rede getiteld heeft „Gemeenschapssin”. Wilt u goed en verantwoord tooneelspel sien, dan denkt u natuurlük aan den naam ven An toon Sweers. Onder zün bezielende leiding u kent hem toch wel, den tengeren, rustelooeen, energléken tooneelkunstenaar? sal 1 tooneel- stuk „Radijs” door de Rotterdameche Kruis vaarders opgevoerd worden. Nu weet u In vogelvlucht wat 38 en 37 Sep tember gaat gebeuren, en u bent vast besloten er heen te gaan. Dus u vult de roode deelnemerskaart in de post zorgt ervoor, dat uw kaart vóór September in Den Haag is. Dinsdagmiddag werd door voorbügangers brand ontdekt in de landbouwschuur van den heer C. Swagennan te Bultenwüaend. Het vuur greep snel om zich heen, en door gezamen lijke hulp konden nog Juist op tüd de 33 var kens die in de schuur waren ondergebracht In veiligheid gebracht worden. Vüf dieren liepen brandwonden op. De brandweer was spoedig ter plaatse cn wist het woonhuis, dat voor de schuur staat, te behouden. De schuur brandde uit en was verzekerd. De brand moet zün ont staan door vuur uit den veevoederketel, die in de schuur gestookt* werd. UIT HET FRANSCH VERTAALD DOOR CHRISTINE KAMP pHWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIUIIIIIIliUIIIUIIIIlW Wien bedoelde zü? Haar meester, die alleen In Eskerona was achtergebleven? Of mijnheer pastoor, die bedroefd was over de vlucht naar de wereld van de jonge ziel, die hü gevormd had? Of zou het die andere zün In zün een zaamheid van Ubaldia, waar hü zich den tüd herinnerde, toen hü als jongen het kleine meisje de geheimen van hun ras ontvouwde, terwijl aü te midden der grafsteden op een oude, steenen bank gezeten waren? Margaïta ondervond een gevoel van duize ling en zü probeerde daaraan te ontsnappen door het gesprek voort te zetten: „Bü ons is men veel te veel geneigd om te denken, dat er niets bestaat bulten onze oude behuizingen. De Jongere zonen gaan echter op avontuur uit. zü hebben het verlangen naar nieuwe hori zonten ,Ja. maar als de dood hen niet overvalt In den vreemde, zooals aan den verloofde van juf frouw Gracieuze overkwam, dan komen zü toch terug naar onze streek. Maar als die vreemdeling met zün bleek gelaat u medeneemt naar Parüs. suit u dan terug kunnen komen? Die vreemde. paarden: 1ste prüs J. Houter, 2e prüs J. Nieuwhof, Midden- wü hebben je noodig bü het tennisspel!” Zü weerstond die verleiding niet, nooit ant woordde zü: „Ga maar alleen spelen.... Van daag heb Ik behoefte aan kalmte en naden ken!" Zooals zü aan Hugo Userolles bekend had, was de Margaïta, die thuis op den zonne wijzer het voortgaan der uren volgde, opdat haar aan haar plichten zouden herinneren, beter, dan de tegenwoordige Margaïta, die on bekommerd over de vlucht der tüden, die uren doorbracht in Udelheid. Met haar gewone oprechtheid vernederde zü zich, erkende haar lichtzinnigheid en voort gaande met haar gewetensonderzoek durfde zü zich af te vragen, waarom zü aoo bedroefd was, nu zü Blarrlte verlaten had. Was het, omdat het haar streelde door een man te zün opgemerkt, wiens Jonge roein iedereen aantrok? Of was het eenvoudig, omdat haar haft haar al reeds niet meer toebehoorde? Dot sou het wel wezen.,jk heb toch aoo’n medelüden met hem!” Zü vroeg zich niet af of andere, minder duidelüke gevoelens zich aan haar medelüden paarden. Nog eens kwam het beeld van Domini que haar voor den geest. Hoewel hü weinig spraakzaam was, voelde zü wel, dat hü werkelük de echtgenoot sou zün. die beschermt, die behoedt.... Hü bezat een krachtig karakter, zün verleden bewees dit. Maar juist daarom zou hü minder lüden dan Hugo, als zü hem teleurstelde.... En dan, hü had baar niet noodig, met vasten tred ging hü voort op den weg door het leven.... werd hü Kamerpresident^ in 1897 minister president en minister van Buitenlandsche Za ken. In 1914 werd hü benoemd tot gouverneur van de nationale bank. In de In 1916 en 1926 gevormde coalltle- regeerlngen was hü minister-president. In 1929 werd hü tot senaatspresident geko zen en kort daarop tot president der republiek, welke functie hü heeft bekleed tot het vorig jaar. Tentoonstelling Jong L.T.B. Er was onge teld durf voor noodig toen de vereen. Jong L. T .B. het besluit nam een driedaagsche ten toonstelling te organiseeren. Wat op deze tentoonstelling naar voren is gekomen, overtrof een ieders verwachting. Met kennis van zaken ingericht en door algemeene medewerking, met name van den Middenstand, Is de expositie geworden tot jonge, frissche uiting van opbloelend vereenlglngsleven, waar in de Jonge boeren en tuinders het beste ge geven hebben van wat ze te geven hadden. In tegenwoordigheid van alle plaatselüke autoriteiten, van wie wü noemen pastoor Hoo- geveen en burgemeester J. Wierlng werd de tentoonstelling geopend. De heer Klaver, technisch adviseur van de tentoonstelling, maakte de bekroningen bekend. Jong L. T. B. behaalde de volgende prach tige successen: Eerste prüs: Jac. Ruüter met 171 punten, Paauw en Ruüter 171 punten, Bakker en Weel 191 punten, Gebr. Vriend 20414 punten, C. Koopman 260% punten. Tweede prüs: J Byl 153 punten, J. Teeken 161 punten, Gebr. Laan 166 punten. Jac. Wen- ker 160 punten, J. B. Wets 161 punten, R. op de Kelder 150 punten, J. Schouten 160% pun ten, N. Goedhart 161% punten, S. v. Diepen 167% punten. De heer J. Ursern, lid Oud L. T. B behaalde 196 punten en verwierf buiten mededinging een eervolle vermelding. De tentoonstelling frok veelzüdlg en druk bezoek. ATHENE, 16 Sept (Renter). Zaimis, de president van Griekenland, die tüd om gezondheidsredenen op Semmering (Oostenrük) heeft ver is vannacht in een ziekenhuis te overleden. uitvaartdiensten zullen te Athene Optocht Ter gelegenheid van de verlo ving van Prinses Juliana met Prins Bemhard werd Woensdagavond een fakkeloptocht gehou den. De burgemeester hield een toespraak, welke met de grootste aandacht werd aanhoord, waar na het Wilhelmus werd gezongen. meisjes: le Fokje Bant. 2e Af ra de Boer, 3e Vera Groskamp, 4e Lies Ap pel Tonkruien jongens: le Jac. Street, 2e Jan Koomen, 3e Jan Kok, 4e Cor Wit. Zaklooppn jongens Ita er aan, 1 doen gel- uen uui nuar iwv .uuucuyk uuia «j uvacu geten en alles, wat zü daar geleerd had. Zü dacht slechts: „Ik zal wel ondervinden of Ik mü in hem vergist heb. Als hü werkelük iets om mü geeft, zal hü niet wachten tot ik naar Biarritz terugkeer, maar naar Bellevue komen Dan bad zü, opdat zü niet teleurgesteld mocht worden en ging de kerk uit zonder zich te verdiepen in hetgeen haar Udelheid haar plot seling voorhield: een kleine notitie in de kran ten. die In Frankrijk en zelfs In het buiten land het groote nieuws zou aankondigen, dat Hugo LiseroUes, de geniale schrijver van bet Kind met den bleeken Glimlach en van bet Diepe Meer onder den Baskischen adel de jonge verloofde had gevonden, die zün roem sou deelen. Het Is het bekoorlüke origineel van het meesterstuk van André Bonnard, bekroond met den eersten prüs.... mej. d*mkerona. .(Wordt vervolgd) Burgerlijke Stand. 1 Augustus15 Sept. Geboren: Beatrix Wilhelmina, dochter van. Willem Aartsen en Catharina Duinmeüer; Cornelia, dochter van Simon Damiaans en Ca tharina Johanna Petronella Beukers; Johan- De Kunstkring Deze plaatselüke vereenl- glng zal ook dezen winter wederom tooneelge- zelschappen vai^ elders laten komen tot het geven van mooie uitvoeringen. Was het voor vele Katholieken een bezwaar, dat een enkele uitvoering in de Advent of Vasten viel, hierin is tegemoet gekomen, zoodat ook wij deze goede tooneelvoorstellingen dezen winter kunnen gaan zien. die in zün boeken Ideeën legt, die niet de onze zün, die het niet kunnen zün. omdat hü geen Basklsch bloed in de aderen heeft. Alleen al als men hem aanziet, begrüpt men hü de kerken slechts binnentreedt, om verguldsel van het altaar te bewonderen of het spel van de zonnestralen door de gebrand schilderde ruiten.” De oude dienstbode vouwde de mooie sprei op, streek de plooien glad en legde ze op een der oude fauteuils. „Wat Ik Je zeg. dat is voor Je welzün, mün liefje." eindigde ..Maar ik zal toch niet kunnen beletten, dat je oogen nog tranen zul len storten.” Zü wilde heengaan, maar Mar- galta hield baar tegen en vroeg met hakke lende stem: „Yocheppa, als Ik eens ver van huls zou gaan, zou Je mü dan volgen?" De trouwe meld bleef staan; het land ver laten, waar zü geboren was, niet meer haar dierbare bergen aanschouwen, of de elkenbos- schen groen van mos, de Nlvelle, waar in het stille water de boomen aan den oever weer kaatst werden, niet meer kunnen bidden op de steenen der kerk, waar haar man en kind be graven waren, waar zü gedoopt was. dat alles leek haar Iets vreeselüks. Zü aarzelde.... In de schemering stak de silhouette van Mar- gaïta af tegen een wolkenloozen hemel; zü ontwaarde In dat profiel een samentrekking der lippen, die tranen voorspelden en haar oud hart was getroffen. „Wat er ook gebeurt, mün sterretje. Ik zal je overal volgen. De moet Je toch behoeden, opdat bü Je terugkomst het oude huls Je herkennen zou.” 3%-Jarige Sübercarspel; meer. 1%-jarige paarden: 1ste prüs P. D. de Graaff te Lutjewinkel; Weert Veulens warmbloed: de Graaff, Heiloo. Tulgpaarden koudbloed: 1ste prü» P. Diele- mans, Wlerlngermeer; 2de prüs dezelfde; 3de prüs M Struik, Slootdorp; éde prüs A Zee, Lambertschaag. Veulens koudbloed: 1ste prüs J. P. Diele- mans, Wlerlngermeer; 2de prils J. Meynaart, Medemblik. Grootste aanvoerder 3. P. Dielemans, Wle- ringermeer. Premie ƒ5.00 voor de verstkomende M. Struik, Slootdorp. De aankoopcommlssle voor de Medemblikcar paardenverlotlng slaagde er in, een zevental paarden voor de verloting aan te koopen. Toegelaten tot de eerste klasse: K. Breebaart, Winkel; W. Bremer, Schagen; A. Boontjes, Burgerbrug; A. J. Dieleman, Wle- rlngermeer; K. J. Covers, Stompetoren; J. Hoo- gendoorn, Slootdorp; A. v. d. Horst, Anna Paulowna; J. Kaan, Idem; A. P. Kramer, Bur gerbrug; J. Keüzer* Anna Paulowna; A. J. Lin- denbergh, Middenmeet; j. Rabbinga, Wierin- gen; J. F. Rommel, Alkmaar; J. van Rüswük, Wleringerwaard; N. Saai, Wlerlngerwaard; N Baal, idem; C. Swaerts, Callantsoog; G. van Til, Elootdorp; J. Visser, Wleringerwaard; -J. Vries, Callantsoog; J. C. Waiboer, Anna Paulowna; P. Waiboer, idem; C. Wit, Nieuwe Niedorp; J. Zuiker, Harenkarspel. De lessen vangen aan 34 September as. De voorbereidende klasse zal aanvangen met 20 leerlingen, irTstl ’K.'o’.nnne'i'tanir jw a Zacht sloot zü de deur. Haar oogen waren ook vochtig geworden en zü wilde dat niet toonen. Lang bleef Margaïta aan het venster staan. Het werd nacht, een zeer duistere nacht, nog versomberd door een nevel, die uit zee opsteeg en de sterren verborg. Hier en daar flikkerden een paar lichtjes, die een eenzame hoeve of gehucht aangaven. Een trein passeerde, zooals bü het meer Brindos, nauwelijks kon men de rookpluim onderscheiden en onmlddellUk Is de stilte ook weer teruggekeerd. „^ou het zoo erg zün, als ik heenging, het oude huis verliet?” dacht het Jonge meisje. Maar dan, alsof zü zich wendde tot een on zichtbaar wezen: „Kan men niet overal werken voor de eeuwigheid?” Welk antwoord ontving zü? Dat bleef het ge heim van haar ziel. Zü barstte in snikken los en het hoofd op de vensterbank, terwül haar tante meende, dat zy al lang sliep, sloot zü de oogen om de schaduwen niet te zien, die haar van alle kanten omringden, zooals het Kind met den bleeken Glimlach, als de jonge stief moeder het alleen had gelaten. Om niet aldoor aan haar gedachten overge leverd te zün, wilde Margaïta den volgenden dag naar Bayonne gaan om eenlge Inkoopen te doen. Haar tante verwachtte den architect en kon daarom niet met haar meegaan. Maar getrouw aan haar oude principes, die niet toe lieten, dat een jong meisje alleen naar de stad ging. gaf zü slechte haar toestemming, als Yocheppa haar vergezelde. De twee vertrokken dus per tram, die een kleine hand de züne greep om hem te verwil deren van zün gewone wereldsche paden, hem op te voeren naar het bovenaardsche. De herinnering aan een schllderü gezien In het atelier van André Bonnard kwam in haar ge dachte. Het stelde Beatrice voor, die Dante geleidt naar de eeuwige heuvelen. Het was mooi een Beatrice te zün! Waarom zou zü er niet over mogen denken, aoo’n rol te vervullen? De Jeugd is tegelük vertrouwend en ver metel. Geen oogenbllk dacht Margaït dat ook Hugo zün Invloed zou kunnen den om haar het .ouderlük huls te doen ver- Volkaspelen Dinsdag, den derden slag der Epanbroeker kermis, waren door het plaatse lijk comité der Kinderfeesten voor de jeugd spelen georganiseerd. Begunstigd door ffet buitengewoon mooie weer werd begonnen met een feestelijken op tocht, voorafgegaan door muziek. Aangekomen op het terrein der spelen heeft. de voorzitter, de heer P. Koomen Br., een ope ningswoord gesproken, en den wensch geuit, dat de dag goed mocht slagen. In totaal hebben 270 kinderen aan de ver- makelükheden deelgenomen. Uitgereikt werden in totaal 170 prijzen. Van de verschillende kinderspelen werden winnaars: Wasch ophangen meisjes 8 en 9 jaar: Nel Kok le. Nel Franke 2e, Grietje Kok 3e, Frouk- Je de Vos 4e. Hardloopen met hindernissen voor meisjes 10 en 11 jaar: le Jaantje Schipper. 2e Eelt Je Bosma, 3e Trientje de Boer, 4e Tr. de Boer. Mullloopen meisjes 12 en 13 jaar: le Annie Hes, 2e Clel Zuurbier, 3e AH Schertzlng, 4e Vroon Roodt. Houtjes rapen geri’s 427 cent. Tremula's 880 cent, Tradee- cantia'e 633 cent. Vetplanten 836 cent, Vuur- gülea 4—10 cent, Troechryaanten 5—35 cent per BJCVERWIJK. 16 Bent. Vereen. Veilingen Ken- nemerland en Vrije Veiling. Waachpeen 40—60, Splnasle 34—45. 81a 13—35. Postelein 30—30. An dijvie 10—25 cent per kist. Wortelen 23—5, Pe terselie 1—14. Selderie 1__3. Pret 4—7 cent per boe. Bloemkool I 8—10. Idem n 3_4 cent per stuk. Tomaten 36, CapucUnera W. 912 Pronk- boonen 245. Snüboonen 818. Dikke'Boonen 313. Spercleboonen a. dr. 610. Tuinboon en 410. Troeboonen 710. Spruiten 6—8 cent pet kg. Knollen 36 cent per boe. Komkommers I— 4. Roode kool 45. Groene kool 34 cent per stuk. Aardbeien 0.75—1 per alof. Aardbeien 13— 18 cent Der doosle HEHXXX 16 Sept. Coöp. VeUIngsver. ,JBt. Wll- Ubrordua". Aardbeien late 1018 cent per doos je. Doperwten 7—14 cent. Raspen 9—18 cent, dubb. Stemalaboonen 310 cent. Idem enkele 8 14 cent, fijne Troeboonen 13*—19 cent, Snüboo- nen 8—31 cent. Splnasle 88 cent. Tulnboonen 4—cent. Tomaten 1—3 cent. Allee lier kg. Kropela 040140. Amdjjvle 0.60—1.80 per 100 at. Wortelen 3038 cent per boe. Meloenen 815 cent Komkommers 13 cent per stuk. DEN HELDER. 16 Sept. Gemeentelijke Vlach- afalag. Aangebracht door Korden: Tongen 0 88 —4.05. Blips 6378 cent P«r kg Schol I 4.85 840. Idem n 340—345. Schar 140—3.10 per kist. Door garnalenvlsachenlevende garnalen 1.35 per kist. Gekookte garnalen 15 oent per kg. MIDDENMEER, 18 Sept. Graanbeun. Rogge 740—7.75, Wlntergent 540545, Zomargerst 5.75—6. Witte Haver 8.75—648. Groene Erwten 7409. wijker Valen 1315.80. Paardenboonen 5 505.75, Dulvenboonen 8840. Flauwe stem ming, veel vraag naar erwten. NOORD-SCHARWOUDE, 17 Sept. 33400 kg. aardappelen: Schoteche Muizen 0.801.50, Idem groote 33.40, Eigenheimers 1.70140. Idem Blauwe 1.70—140. 8400 kg. Spercleboonen 3 7.80. 350 kg. Zllvernep 4.40. 35800 kg. Uien: Gele 3404.70. Drielingen 1140. Uien 140 grove Uien 1.80—140. 3300 kg. Peen 80 ct. kg. Roode kool 1.301.90. 70800 Iqg. gcw. kool 8000 cent. 6100 kg. Gele kool 1 OBDAM. 16 Sept. „De Tuinbouw” 950 kg. groote aardappelen 1.40140, 700 manden Augurken 6 cent. 1900 kg. Roode kool 11.40, 5000 kg. 'Uien 11.40, 9000 kg. Drielingen 0.60 1.10. 7800 kg. Nep 440—440. 9000 kg. Roods Bleten 0.801. 800 kg. Wortelen 70 cent, 150n at. Wltkrop 0.601. 1235 zak Slaboonen 0.45—1.15. PURMEREND. 16 Sept. .Afalagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Blau we Etgenhelmera 5769 cent. Bonte 4789 cent 'pter 35 kg. Slaboonen: dubbele 4590 cent, Idem z. dr. 0.451.70. enkele z. dr. 0.60—1.60 per 15 kg. Snljboonen: stok 0.50345, breede stam 0.45 1.70 per 15 kg. Perziken 1—840 per 100 stuks. Tomaten: A 3058 cent. C 3038 cent per 10 kg. Bloemkool 1408. Roode kool 3405.80. Sa- voye kool SJO7. Sprultkool 145 per 15 kg. Spi nazie 1346 cent. Postelein 1338 cent per 6 kg. Sla 0.501.60 per 100 krop. Andijvie 819 cent per kist. Bleten 15—50 cent per kist. Wortelen 36.40 per 100 boe Uien 0.400.58 per 35 kg. Druiven: Frankenthalera 1.351.75 per kist van 15 pond. Meloenen: Suiker 3.00—Tl, Net 3.00 16 per 100 stuks. Zoete BeUefleur 4.0015. Bls- marckappel 3.0013. Bramley Seedling 5.0014, Codlln Keswick 3.0019. Fisher’s Nerstllng 3.00 11, Graham JuteHé 5.00—18. Groninger Kroon 2.008. Relnette, goud 5.0020. Transp de Cronaele 5.0036 per 100 kg. Peren: Beurré d’Amanlls 6.0031. Beurré de Merode 4.0014, Boerengroen 3.007. Clappe Favorite 8.0034. Diamant 5.0015. Dvrandeau 4.0011, Duchess Williams 5.0014. Gleaer Wildeman 610.50, Hertogin Elsa 3.0011, Juttepeer 37.00, Kamper- dat LaMutvur 8.00—14, Triompht 'tur Vienne 6.0B* Too8k4:’-Ye'““ 80 TCt AAR. 16 Sept. Centrale Veiling. Spinazie cent Spekboonen 45 cent, KasenUboonen 1.34 8 cent. Andüvle 611 eent Snljboonen 4080 cent, Prinaesseboonen 5070 cent. Postelein 340 140, Kasstek 0.651.15. Witte Pronkers 1539 4.30, Breekpeen 3 cent, Ulen 11.80, Roode kool 3.104.40. Witte kool 3404. Savoye kool 3.604.50, Groene Savoye kool 1.30—3 60. Radijs 1.80. Selderie 1.00. Peen 3—4 cent. Sla 5080 ct.. Bloemkool 1.58 cent. Meloenen 313 cent. Komkommers 13.10, Tomaten 13.30, Druiven per pond 1011 cent. Champignons 5 cent, Augurken: fijn 1401.70, rjjnbasterd 50 cent, basterif 25 cent, grof 36 cent Peulen 0.901.35. VOLENDAM, 16 Sept. Heden werden aan de veiling aangevoerd 17640 eendeleren. prijs 3.16. SCHAGEN. 17 Sept. Veemarkt 8 paarden 150.00 —335. 14 magere Geldekoelen 130.00—150, 95 vette Geldekoelen 16040840. In kalfkoleen 150.00310, 11 graakalveren 25.0035. 53 nuch tere kalveren 8.0015. 8C magere schapen 16.00 32. 373 vette schapen 184036. 386 lammeren O1440. 14 magere varkens 16.0019 21 vette varkens per kg. 3841 cent. 78 biggen 8.0013, konijnen 045145, 36 kippen O4O--1.5o en een- den 0401. WESTLAND. 16 Sept. Mlddenprjjs v. d. West!, veilingen. Aardbeien 60—65. BI. Druiven 19—33, Alicante 17—31, Colman 22. Maroc 33—35. Cham pion 3031, Champlgnixis 55. Prlncesaeboonen 5 10, Snljboonen 1819. Frambozen 46. Postelein 5. Spinazie 6. Stoofappelen 37. Peren 713, Tafclperen 731, Augurken 1314. B 911. C 36 cent per kg. Nero 57.70 per 100 kg. Aard* appelen 5060. Kroten 3040. Rapen 30 cent p. bak. Bloemkool 34. II 1.50. Komkommers 140 3.40, Pepers 1.601.70, Savoye kool 11.40, Chln. kool 5080. Groene kool 130—1.50, Sla 0.60—1.10, Andijvie 6070 cent per 1Q0. Rabarber 140 per lOo boe. Netmeloenen 14—33, Ananas meloenen 1119. Sulkremeloenen 1437. Car- bqpkeU 34—33. Perziken 7—15. U 4—6. III 1.4— 3.5 cent per stuk. Peen 3 cent per boe. WARMENHUIZEN, 16 Sept. Groentenveiling. Aardappelen: Eigenheimers 140. Gele Nep 430 —4.40, Drielingen 1—1.10, Gele Uien 0.90—1, witte kool 70—80 cent, Gele kool 1.10, Slaboo nen 4.50. 11 aanvoerders, handel slecht. IJMUIDEN. 16 Sept. Rljksvlschalslag. Tarbot 7304 cent per kg. Griet 16.0036 per 50 kg. Tong 045—130 per ke. Groote Schol 35 0034, middel Schol 30.5036? Zetschol 15.5033, klei ne Schol 4.10—17.50. Bot 4.60—18. Schar 1.65—7, Tongschar 22.00 -27 per 50 kg. Vleet 0.95—3.60 per stiBi. Pieterman en Poon 3.504.70, groote Schelvlfch 31.00. middel Schelvlsch 33.50—36. kl mldd. Scbelvlach 1133.50. kleine Schelvlech 4.6C 13.50 per 50 kg. Kabeljauw 51.0080 per 135 kg. GUllen 3.40—33 per 50 kg. Leng0.70—1.60 per stuk. Heilbot 50—70 cent per kg. Wijting 1.15 3.60 per 50 kg. Koolvlsch 3080 cent per stuk. Makreel 135—8 per 50 kg. Veracht Haring per kist 3.103.75. Bteurharlng per kantje 1040. leiders van het district West-Frlesland. welke werd begonnen met een kort lof, waaronder Fastoor Oudejans een korte toespraak hield, de K. J. C.-leiders opwekkende, vooral In de komende winteravonden hun activiteit te ont plooien voor de hun toevertrouwde jeugd. Na het lof vereenlgden zich allen in het H- K. Vereenlglngsgebouw, waar de waar- nemend dlstricte-dlrecleur, kapelaan Regeer, den nieuwen districts-dlrecteur. Pastoor Oude jans met eenlge welgekozen woorden toesprak, waarna de Installatie werd verricht. In verband met den aa. leldersctag op Zondag 27 September te Rotterdam, zette de heer Blstermans als Baanderheer In het district West-Friesland de organisatie van dien dag uiteen. Hü deelde mede, dat de trein uit Hoorn vertrekt des morgens 8.13 uur. De deelneming aan dien dag kost 3.—. De wensch werd ge uit dat vele leiders uit West-Frlesland mede op sullen trekken naar Rotterdam, om daar kracht*'te .putten voor het R. K. jeugdwerk. In verband met den groeten tornlerdag welke Zondag 20 September te Hoogkarspel zal wor den gehouden, deed de dlstrictsbaljuw eenige nadere mededeelingen betreffende de Indeellng van dien dag. Nog werd de wensch geuit, met de jeugdbeweging een schaak- en damtournool te organiseeren, waarvoor de voorbereidingen zullen worden getroffen. In zün slotwoord zei yle nieuwe districts- 8 en 9 jaar: le Adr. Groot, 3e Jac. Schipper, 3e Herm. Schipper, 4e Kees Stroet. Tonrollen jongens 6 en 7 jaar: le A. Groot, 2c Ko Kuln, 3é 3. Luchles. 4e Jan Groot. Mastklimmen Jongens: le N. Vekken, 2e Koen Bart, 3e P. Htiibers, 4e G. Koekemeüer. Bü de volksspelen werden winnaars: Stoelendans voor oude dames: le Gr. Hoog land, 2e Cowle Groot, 3e Gre Hoogzaad. 4e Vercnl Koomen. 5e Mej. de Boer. Sprietloopen jongens: le P. Stam. 2e 8. Et tes, 3e Ph. Schertzlng, 4e A. Kullboer. Duel op, de balk voor oudere heeren: le A. Heddes, 2e Jo van Diepen, 3e Jn. Braakman. 4e P. Süm. Kinderwagënraces voor oudere meisjes: le Willy Boes. 2e C. Büman. 3e Lies Stroet, 4e Lies Stroet. 5e Afra Broers. Alexander ZMmis werd in 1855 geboren. Hü studeerde aan de universltelten van Athene, Leipzig, Berlün en Heidelberg. In 1885 werd hü afgevaardigde. In 1890 kwam hü als mi nister van Justitie In de regeerlng. In 189J directeur, blüde te wesen, aan het hoofd van deze beweging te staan, en hü wekte de leiders gezamenlijk de Jeugd te ontwikkelen tot roomsche mannen in de maatschappij door voortdurend gebed Gods genade t* vragen om bet moeizaam leiderawerk te bevor deren en vruchtbaar te maken. 7814 te Skrna. itand: 754.7 te Jan Mayen VERWACHTING: Meest matige, Ooste- lüke tot Zoid-OostelUken wind, Ueht tot half bewolkt, droog, weinig verandering In temperatuur. hes FTOncteeus, zoon van Johannes Kaandorp en Margaretha Cornelia Lievendag; Petrus Johannes, zoon van Petrus Delis en Martha Antonia Roozendaal; Maria Cornelia, dochter van Martinus Zut en Jacoba Maria Zwager man; Eduardus Cornells, zoon van Andreas Petrus van Overmeeren en Petronella Catha rina Stam: Catharina Johanna, dochter: van Johannes van Wonderen en Johanna Corne lia Nollen; Mark Maximilian Wilhelm, zoon van Hans Marcus en Rotrud Ingeburg Frede- gund Relnfrida Beck; Jacoba Johanna Maria, dochter van Johannes Corneils Hopman Catharina Dirkson. Getrouwd: Gerrit Tol, 25 jaren, bloemist, wonende te St. Pancras en Maartje Margare tha Petronella Schoone, 21 Jaren, zonder be roep wonende te Schoort. Ondertrouwd: Nan Jacob Raven, 25 jaren, pluimveehouder, wonende te Bergen onlangs te Züpe en Neeltje Francis, 19 Jaren, zonder beroep, alhier. Overleden beroep, wonende te Amsterdam, echtgenoote van Willem Hendrik Wjjnsouw; ifarinus Jo hannes de Koek, 38 Jaren, drukker, wanende te Amsterdam, zoon van Jan de Koek en Ma ria Catharina Rommels, wanende te Halste ren; Simon Koeten, 17 jaren, zonder beroep, wonende te Schoort, zoon van Jacob Koeten en Aagje de Vet. 100 tx>nd. Uien 1» per 100 kg. Wortelen 3.00 per 100 boa. AMSTERDAM, 17 Sept. Viach. Aangeveerd door motorbottera benevens conslgnatlezendlngen. eslagen aan de Gemeente Vlschhal De Ruy- Amsterdam. Besomming der botters 100.00—307 Handschel per kist 10.00—13, kleine Schol 78.50. Pufschol 3.00—6, Bot 7.00, Makreel 3.903. Schelvlsch 1301.60 pre 10 stuks. Groo te Tongen 1.00, middel Tongen 8000 eent, klei ne Tongen 7080 een*, per kg. Harder Bokking per pond 10 cent. Harder Bokking per 100 stuks '1-rl40. Gosnalen per kistje van 15 kg. 1.353. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Sept. 13000 kg. aardappelen: Schoteche Muizen 1.70—3, Bonken 33.40. Schoteche Drielingen 1.803, Eigenhei mers 1.40. Idem Blauwe 1.90340, Bevelanders 1.50, ronde Duken 1.50. 7600 kg Wortelen 5090 cent. 13000 kg. Roode kool 1—340. 38000 kg. Gele okol 1—1.30. 50000 kg. vroege Witte kool 5080 cent. 17500 kg. Uien: Gele Uien 0.80—1.50, grove 1.603.10. Gele Drielingen 0.801.30. Gele Nep 4.104.80.' 3500 stuk sBIoemkool: I 3.706.50. II 1.501 60 3100 kg. Slaboonen 37.10 300o kg. Bieten 040—LOC» 900 kg. Druiven: Allkenters 19.10— 34, Frankenthalers 31.1031.70. BARNEVELD. 17 Sept. Pluimveemarkt. Oude kippen 3575 cent per stuk, 3026 cent per kg. Oude banen 4075 cent, jonge hanen 3065 ct. per stuk. 3336 cent per kg. NH Blauwen 48 56 cent per kg. Jonge hennen 0.701.25, Duiven per paar 30—30 cent- tamme Kenden 3050 ct„ ganzen 0.85145 Kalkoenen 4045 cent per kg. Tamme Konijnen 0.701. wilde Konijnen 3030 cent. Piepkuikens 1535 cent. Aan voer 32644 st. Handel kalm. Biermarkt. Witte eieren 3404, gemengde 4— 4.30, bruine 4404.75. eendeleren 33.50. Aan voer 1.170.0000 st. Handel matig. BOVENKARSPEL. 16 Sept ..De Tuinbouw” 1300 baal aardappelen: Due 0.751.30. Schoteche 0.751. kleine 60—65 cent. Bintje 75 cent. Blau we 80—90 cent. Bonte 1.051.15. Elgenh. 0.80 1.05 per baal. 37330 stuks Bloemkool: I 3408, II 1.50—3.10, m 1.50 per 100 stuks. 35 zak enk. Slaboonen 4550 cent per 15 kg. 160 zak dubb. Slaboonen 4560 cent per 15 kg. 135o kg. Bleten 6090 Cent per 100 kg. 3535 kg. Roode kool 1 3.30 per 10Ó kg. ISOOig. Gele kool 1.30 per 100 kg. 6950 kg. Witte kc< 50—60 cent por 100 kg. 590 baal Uien: grof 7080 cent, groote 66—75 cent, drielingen 3040 cent, nep ISO2.15 per baal. BLOKKER, 16 Sept. „Op Hoop van Zegen” Andijvie 5070 cent. Komkommers 1140, Roo de kool 140—1.60. Spinazie 3.00. Slaboonen 3 6.10. Wortelen 4.05.40. R. Victoria 16.0034, Triumph 15.0026. B. Hardy 14 0033, Bonne Louise 18.00—39. Keewlck 8.0013. Maagdenpe ren 10.40—13.10. Dr. Cornells 11.00—17, Meloenen 7.00—19, William 8.00—13, B. Amall 15.00—34. Druiven 18.0034. Tomaten 34.60, Clappe 17.00 33 Diamant 10.0015. Gleaer Wildeman 8.00 10? Gratlool 5.008, Kleermaker 4.705.60. wmterjannen 6.009. Transparant 10.0036, B. de Merode 8.0015. BEVERWIJK. 16 Sopt. Bloemenveiling „t Cen trum”. Potmarkt. Adlantbums 411. Bolbego- nla's 36, Bladbegonta’s 816, Bromella's 3080 cent. Cocoepalmen 3346 cent. Coleus 630 ct.. Cactus 560 cent. Cyetomlunu 518 cent, Cam panula’s 815 cent. Cyclamen 1841 cent, Co- plncum 1540 cent. Dracaena 0.301.43, Fuch sia's 633 cent. Geraniums 614 cent, Cloxlnia's 15-*-46 cent. Nephrolepls 042140. Palmen 0.40 1.50, Pterls 38 cent. Primula’s 10—34 cent. Plumosa 319 cent. Sedum 38 cent, Spren- Raadsvergadering De raad, dezer gemeen te vergadert as. Vrijdag 18 September des avonds te acht uur (wett. tüd). Damclub O. N. D. Deze vereeniglng hield haar jaarvergadering in het clublokaal bü den heer Th. E. Stadegaard. Nagenoeg alle leden waren aanwezig. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat het batig saldo 10.88 bedraagt. Den penningmeester werd dank ge bracht. Bü de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heeren Jac. Groot Azn., p. j. Dekker Jbzn. en Jac. Commandeur allen her kozen. Door vertrek van den secretaris, den heer W. Bakker, werd In diens plaats gekoaen de heer P. Bakker Hzn. De heer Jac. Commandeur stelde zich wederom beschikbaar als oompetltlelelder. De competitie* werd uitvoerig én langdurig .besproken en ten slotte met algemeen goed vinden geregeld. De speelavonden zullen voorlooplg worden gehouden op Vrijdag, te beginnen op 18 September. Na de rondvraag spoorde de voorzitter de leden aan trouw de dama vonden bü te wonen en ernstig te streven naar verbetering van het spelpeil. Onder woorden van dank sloot de voorzitter daarna de prettige vergadering. ALKMAAR, 16 Sept. N.V. Alkm. Export veiling. Aardappelen 140 per kg. Aardbeien 813 cent per doos. Andijvie 040—1.50 per 100 stuks. Ap pelen 3.00*—7, Augurken 3.004 per 100 pond. Bloemkool I 5.00—6, Idem IX ISO3 per 100 et. Bleten 0.601.80 per 100 kg. Druiven 8.00—16 per 100 pond. Gele kool 140—3.30 per 100 kg. Groene kool 1403.50. Kropsla 0.50140, Knol- zelderte 33.80. Komkommers 1.004. Meloenen 8.0019 per 100 stuks. Peren 4.0013 per 100 pond. Prei 1.80—3.50 per 100 boe. Postelein 33 cent per bakje. Pruimen 3.00 per 100 pond. Ra barber 1.50. Raapstelen 80 cent per 100 bos. Roode kool 1.00 per 100 kg. Selderie 50 cent per 100 boa. Spinazie 16 cent per bak. Snljboonen 4.00 per 100 pond. Enkele Spercleboonen 70 cent. Idem dubbele 45 cent per zak. Tomaten 1.5o per id. Uien 1.30 per 100 kg. Wortelen 3.00

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2