H Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind N AT I O N A L E Chlorodont Hanzefederatie in N.-Holl Noorderkwartier BELANGRIJK BERICHT VERZEKERING MET WINST 20 ct. per week NAJAARSVERGADERING TE ALKMAAR V k VERLAGING VAN ONZEN ABONNEMENTSPRIJS voor onze abonné’s en vtfor hen, die wij hopen als abonné te mogen noteeren Handjes in de zakken r Als familiereden zich uiten Uitapraken Op ter retraite! Op bezoek moet men beleefd zjjn Ondenceteekend*: ARR. RECHTBANK ALKMAAR Een nieuw bemestingpoeder De man achter de achermen Juniorea-prya i De verantwoording 7 LEVENSVERZEKERING BANK Groote kippendief atal te Uitgeeet Over het nut van een goede admi- niatratie en de noodzakelijk heid van geeatelyken inkeer Af te geven aan onsen agent of te venenden als drukwerk (IK et.) VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER Zy zaten daar niet best Hebt U Droste’s nieuwe album JAVA II al... het schitterende vervolg op het bekende Droste- album „Java I"? KOLFFEESTEN NED. KOLF- BOND Nieuwe beatuuraleden iDe rekening Kampioenaprya Ongewenschte gasten Korpapryzen aajet Bijzondere prijzen Laatste dag Strafzitting van Dinsdag 15 Sept, t De eigenarea van ,^fetro- pool” van haar taech be- roofd onzen abonnementsprijs te verlagen 2.50 Gld. per kwartaal of Seariepryzen voor aajetballen Korpapryzen Seriepryzen voor gummi ballen ALTIJD WELKOM! DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936 groot* tub* 45 et - ver- komt in orde. Adres: Woonplaats: 1) Doorhalen wat niet verlangd wordt. f "0 ROTTERDAM Hoe het precies gebeurd is hebben de drie vrienden nooit kunnen vertellen, maar op hetzelfde oogenbllk, dat Tuimeltje de lucifer aan het bliksemlicht hield, hoorden xe •n harden knal, voelden, dat ae werden opgetild en dat het net was of ss wel twintig meters hoog de lucht in werden getild. Dat kwam, omdat de bus was ontploft. Het aou ook een wonder rijn, als die tweede foto goed gelukt was. Tuimeltje wilde de tweede foto nu eens echt goed laten uit vallen en hy kroop zoover mogeiyk met zijn hoofd In het toe stelletje om toch vooral geen fouten meer te begaan. Maar toen hij het benauwd kreeg en er uit wilde komen, schrok hij Ineens heel erg.Hij kon niet meer met rijn hoofd uit het kastje en liep gillend rond. Kikker Karei en Kruimeltje vonden dat zoo leuk, dat as hoe le maal geen medelijden met hem hadden. Aan de Administratie van het NOORD HOLLANDSCH DAGBLAD. Hof Alkmaar iten een aange- Bwtel be- Spr. meende uit verschillende verschijnselen te mogen opmaken, dat er een gunstige kente ring in de economische wereldcrisis was geko men. Hjj hoopte, dat het werkelijk zoo was en dat de middenstanders daar ook profijt van zouden hebben. De vergadering werd geopend door den voor zitter, den heer V. P. Kejjsper, die allen har telijk verwelkomde en er zijn verheugenis over ultte, dat men In zoo grooten getale was opge komen. «b De retraite zal worden gehouden van Zon dag 25 October^ tot Woensdagavond 28 Octo ber. De pluimveehouder O. Nyman te Uitgeest kwam in den morgen van 28 Juli tot de ont stellende wetenschap, dat zijn geheele collectie kippen, 380 In getal, was verdwenen. De die ven hadden zich door verbreking van de ruiten toegang tot het kippenlogles verschaft. Twee Wierlnger heeren, M L. en J. L. waren 18 April gearresteerd en In voorlooplge bewaring gesteld. Blijkbaar beviel deze plaats hun maar matig, want door een gat In het dak namen zij de beenen. Dat was vernieling van Overhcids eigendom en daarvoor werden zij by verstek veroordeeld leder tot f 20 boete of 15 dagen zitten. TEGEN LAGE PREMK VRAAGT INLICHTINGEN t Stort 90 ds. op Postgiro-rekening No. 6850 Droste Haarlem (met ver melding Album Java II) en franco krggt U dit prachtwerk thuis I planten, doch ook die tot verryking bodem met elementen, die aan de vol- De voorzitter dankte Rector Vis en doelde mede, dat Pater van der Maagdenberg, de di recteur van het retraitehuis te Bergen, de Fe- deratleretralte zelf zal lelden. Spr. was er van overtuigd, dat men na die drie dagen In Ber gen de crisis als opgelast kan beschouwen en wel In dien zien, dat mén de moeliykhoden des levens veel beter en zuiverder zal kunnen bekijken. De polderwerker, B. B. uit Behagen was lid van een deputatie, die by den burgemeester kwamen klagen over ontslagen by de kanaalwer- ken. Hun bezoek werd weinig op prys gesteld, wes halve werd gevorderd dat zij zich verwyderden. Niet alleen deed B. zulks niet, maar hy vernielde bovendien de ambteiyke vangsnoeren van majoor Holema. wat hem op 14 dagen gevangenisstraf «4n zoo’n retraitehuis kan men zelf eens de accountant syn van z*n ziel, kan men de groote levensvraag eens overdenken; waarom, waar* j heen en hoe; daar kan men nadenken over de balans van de eeuwigheid. .Help me d’erult,” riep Tuimeltje, maar daar wilden.de twee anderen niets van weten. .Toe,” maak nou eerst even een portret,” stelde Kikker Karei voor, maar Tuimeltje zei, dat het veel te donker om hem heen was. „Steek dan het bliksemlicht asm,” was het snuggere antwoord van Kruimeltje en dat vonden as sen reus* idee. Tuimeltje commandeerde dat ze stil moesten staan en toen hield ie een lucifer aan de bus bliksemlicht...^ De melkrijder P. W. A. te Bergen lag overhoop met een vroegeren knecht P B. en kreeg van dezen na een flksche ruste een klap in bet ge laat. Voor deze aser laakbar*. handeling zal Plet moeten boeten met f 20 of anders 10 dagen in de eenzaamheid doorbrengqh. De heer Raat kreeg hierna bet woord voor het houden van een inleiding over „De Reke ning”, waaraan we het volgende ontleenen. Een rekening Is In het algemeen een minder gunstig bekend staand ding; men denke aan de rekening van den dokter, of de angstaan jagende rekening van den advocaat. Daarover wilde spr. het echter niet hebben, maar wel over de rekening van den gewonen midden stander en van diens crediteuren. Over het algemeen wordt daaraan veel te weinig aandacht geschonken. Er zyn zaken, die het slecht hebben, maar die met wat hulp en «at reorganisatie wel weer gezond zyn te ma ken. Nadat de ambtelyke secretaris, de heer Raat, de notulen van de verige vergadering had voor gelezen, was de verkiezing van twee bestuurs leden aan de orde, wegens het bedanken van de heeren N. Schutte uit Den Helder en W. Bakker Ulf Warmenhulzen. Gekosen werden de heeren Bunk uit Den Helder en Moojj uit Warmenhuizen, respectie velijk met 16 en 13 stemmen. De heer Metselaar van den Langendyk kreeg 7 stemmen. De voorzitter wenschte de belde gekozenen van harte geluk en hoopte, dat zy prettig met de overige bestuursleden zouden samenwerken. Een in Dultschland geboren zwerver Wouter r d. P., te Alkmaar in een kostgelegenheid vertoevend, had den vorlgen verdam aanwijzing gegeven, dat in hlerbove) Cqld onafgesloten schuurtje zich een i vond. De verdachten uit de vorige zaak hadden van deze aanwijzing een dankbaar gebruik ge maakt. Voordeel had W. van zyn medewerking niet genoten. Niettemin stond hy nu terecht ter zake misdrijf bedoeld In art. 133 Wetb. van Strafrecht en werd zyn veroordeellng tot 6 maanden gevangenisstraf .gevorderd. Ie prys gummiballen: Kleine zilv. medaille. W Keetman („Over de Helft”) te N. Niedorp, met 50 punten. Ie pr. voor sajetballen: Kleine zilv. medaille, J. Ero („Mik Wis”), 73 punten. Laten wy, de Federatie, aldus sei spr., de kroon op het werk zetten en ons eens voor een paar dagen terugtrekken in een retraite. Dat zal een post op de begrooting *yh, die altyd verantwoord is. aan de van den gende oogsten ten goede komen. By Iedere bestelling, hetzy groot of klein, zal tydeiyk aan die bestellers, die bereid zyn een rapport van hunne proefneming reap, van hun bevindingen aan de Sinacldlne Chemi sche Industrie te Amsterdam (W.)t Nassau- kade 164 te verschaffen, by de fevering een cadeau, ter waarde al naar gelang van die der bestelling worden gegeven. Woensdagavond hield de Hanzefederatie Noord-Hollands* Noorderkwartier In Paviljoen Kinheim te Alkmaar de najaarsvergadering. Deze vergadering kenmerkte zich door een flink bezoek. Het leven belooft zeer veel, maar het geeft vaak weinig en daarom is het goed aan de komst van Ood aan het einde van het leven te denken en de zaligheld van z*n ziel te vér- zekeren. O. Bejma (..Onderling Genoegen”) teHoog- karspel met 102 punten; W Teellng of O. Hoorn, beiden te Koog aan ds Zaan, met 54 punten; J. Knol („Aan is Winst") te Venhui zen, met 56 punten. Verguld zilveren medaille voor den kolver, die het hoogst aantal punten slaat met gummi of* sajet. Den prijswinnaar wordt daarby het recht toegekend den titel van Kampioen Ned. Kolf- bond 1936 te voeren. Gewonnen door Th. Ryper („Gezellig Sa menzijn”) te Zuid-8charwoude. met 151 pnt. Voor sajet H. Ero. („Mik Wis”), met 148 pnt. Evenwel, wanneer de gelegenheid daartoe wordt geboden, ontbreken de rekeningen, die verschillende feiten moeten aantoonen, en dan Is de winkelier het kind van de rekening. Onze tyd heeft behoefte aan meer rust en bezinning, aan tyd om eens goed over andere zaken dan rekeningen e* dageiyksche beslom meringen na te denken. Er zyn acties tegen lawaai op straat, rusthuizen en sanatoria, maar er zyn ook retraite-hulzen, waarin men over hoogere zaken, over de verantwoording kan na denken. In de ontspannlngsgelegenheid „Metropool” te Den Helder, destyds eigenares mej. J. M. v. D.. was In den nacht van 1 op 2 Augustus □neenlgheld tusschen de bezoekers ontstaan. Mej. v. D. had zich in dien twist gemengd en haar tasch op de buffetbank gelegd. Wel wat roekeloos, want deze tasch hield onder meer in pl.m. ƒ90 In baar geld en bankpapier. Een tweetal aanwezige jongelieden met een niet overvloedig eerlijkheidsgevoel maakte zich van de tasch meester. Eén hunner wikt de tasch in handen te krijgen, wierp dit voorwerp In de gracht en maakte van het geld te Den Helder en Amsterdam goede sier. 70 gulden werd op deze wyze zoek gebracht en mej. v. D. ontving (■.echts 20 gulden terug. De familiestaat niet al te best bekend. Voor heen waren enkele leden al meermalen veroor deeld wegens oplichting. Men meende reeds van dezen overlast In ons arrondissement verlost te zyn, maar In Enkhulzen bleek haar bestaan weer eens al te goed. Daar toch maakten moeder en belde dochters zich schuldig aan winkeldief stal Te Amsterdam was dit drietal wegens de zelfde feiten eveneens veroordeeld. Hier kreeg mama 4 maanden en de beide dochters 3 mnd. voorw. 8pr. spoorde allen aan tot daadwerkeiyke actie; wanneer de middenstanders zelf niet de banden uit de mouwen staken, moesten ze niet verwachten, dat andere bevolkingsgroepen zich warm zouden loopen voor den middenstand. Voorts drong spr. aan op medewerking voor de lotery ten bate van de zwakke broeders, die hulp toch zoo noodlg hadden. Ook is het zeer noodige dat de katholieke middenstanders zfth ook politiek degeiyk orièn- teeren en dat zy in dit opzicht goede propa gandisten zyn. Het gelukte aan de politie de daders te Am sterdam daar op te sporen en ook de kippen, die aManr in een in een. garage staanden auto werden aangetroffen, konden den eigenaar worden teruggegeven. Helaas, waren niet min der dan 100 arme dieren gestikt en was aan liet bedrijf van Nyman een zware schade toe gebracht. De klppenroovers Ger. M., P. O. R„ vertoe vend in Amsterdam, en W. de B., later opge- fpoord te Den lip, door den ryksveldwachter Schelllnkhout, welk drietal zich natuuriyk in voorarrest bevond, stónden Dinsdag terecht. Het telt werd door hen volledig erkend. Het scheen dat het idee van den diefstal van verdachte R. wm uitgegaan. De Officier was zeer gebelgd over dezen schan- deiyksn kippenroof, die bet geheele bedrijf van getuige Nyman aan den grond heeft gebracht. Hy overwoog in geen geval voor dezen boeven streek een voorwaardeiyke straf en elschte te- fen de B., *n persoon met een slecht strafblad. 3 jaar en tegen M. en R. ieder 1 jaar en maanden. Maximum straf Is 6 jaar. Verdedigers tnr. Prins en V. d. Loos pleitten voorw. subsidiair een minder zware vrijbekls- straf. Ie Eereprijs Zilveren wlsselbeker, voor sajet ballen. „Mik Wis” te Koog aan de Zaan met 415 punten. Hetzelfde korps behaalde vorig Jaar eveneens dezen prijs. Groote verguld zilveren medaille als le korps- prys voor sajetballen met 3 kleine herinne- ringsmedallles voor de korpsspelers. „Mik Wis” te Koog aan de Zaan met 415 punten. Groote zilveren medaille als 2e korpsprijs voor sajetballen met 3 kleine bronzen herinnerlngs- medallles voor de korpsspelers, .Prins van Oranje” te Goes met 343 punten. De 40-jarige O. Gr. uit Berkhout onthaalde gyn 69-Jarigen neef op zooveel llefiyke woorden, dat deze zich zwaar beleedlgd voelde. Als troost Zag hy zyn loslippig familielid ver oordeeld tot 1 12 of io dagen. Ero-priJs: O. Belma (..Onderling Genoegen”) te Hoogkarspel. met 102 punten. Twaalven-prys: M. Schots („Onder Ons”) te Krommenie. Elvenprys: P. Toepoel (SOB), te Nieuwe Niedorp. Tlenenprys: M. J. Ridder („Zaanstreek”) te Koog aan de Zaan. Zessenprijs: P. Molenaar („Op Mwd”) <e Zd. Scharwoude. Verder verwierven nog byzondere prijzen: A. Timmerman („Onder Vrienden") te Oudkar- spel; C. van Kleeff („Sta Vast”) te Bovenkar spel. met 92 punten; J. M. van der Horst, mat. 122 punten en P. Borneman („Zaanstreek”) te Koog aan de Zaan, met «9 punten. Na de prysuitrelking volgde een feestavond met het optreden van bekende artisten. Dinsdag was de laatste wedstrijddag van ds kolffeesten te Koog aan de Zaan aangebroken. Talrijke kolvers hebben nog gestreden om de vele mooie prijzen. Dinsdagavond waren de beslissingen gevallen en kon de voorzitter van den Ned. Kolfbond, de heer M. J. Ridder, overgaan tot de prijs uitreiking. De daders, de 20-jarige visscher Okke P. en oe 23-jarige bierbottelaarsknecht P. A. van K., waren Inmiddels opgespoord, gearresteerd en in voorlooplr.e hechtenis gesteld. De heeren ston- Cen Dinsdag terecht. Geen hunner had een olanco strafblad en vooral Okke P.. die alleen den geheclen bult nagenoeg had opgemaakt, mocht zich niet in de gunst van den Officier verheugen Tegen hem werd ook de zwaarste portie stref gevorderd van 1 jaar en tegen v. K. 7 maanden gevangenisstraf. Verdedigers dr. Buiskool en mr. Thomas pleitten op juridische gronden vryspraak. In alle zaken 22 Sent, uitspraak. et zal onzen lezers zyn opgevallen, dat wy den laatsten tijd een flinke uitbreiding hebben gegeven asm onze plaatse lijke bericht geving. Ons binnen- en buitenlandsch nieuwe behoort, onge twijfeld, tot het beste van wat er op het terrein der katholieke provin- ciaie dagbladpers kan worden geboden. Wjj zuilen niet nalaten daar, waar noodig. nog meerdere verbeteringen aan te brengen. Niettegenstaande de grootere kosten, die wij ohs hierdoor zullen moeten getroosten, zijn wij besloten met ingang van 1 October a.s. en dezen te stellen op Wjj vertrouwen, dat één sn ander door onze abonné's zal worden ge waardeerd. Den katholieken gezinnen in Noord Holland, die nog niet op het Noord- c Hollandsch Dagblad zjjn geabonneerd, zouden wjj willen vragen: wat weerhoudt U thans nog om gerogold hot NOORD HOLLANDSCH DAGBLAD to gaan lezen? het blad, dat qua inhoud en technische verzorging aan alle eischen vol doet, hèt blad tenslotte, dat speciaal op Uw omgeving is ingesteld? Wjj willen het U gemakkeljjk maken! Vult U onderstaand interkenbiljet in! Geeft het af aan onzen agent of zendt het op naar ctns bureau te Alkmaar. Wy zullen U dan tot I October a.e. ons blad gratis doen toekomen. Hoogachtend. DE DIRECJIE VAN HET NOORD HOLLANDSCH DAGBLAD H. Nyiand-Visser („Mik Wis") met 93 p.; J. Schenk Barslngerfiom) te Barsingerhom, met 53 punten; J. A. Vermeer, uit Utrecht, met 47 punten. Peraoneele pryzen Ie prys: Gouden horloge, benevens wisselprys bestaande uit grooten zilveren molen: Th. Ry per („Gezellig Samenzyn”) met 151 punten. 2e pr.: Dames- of Heerenrijwlel. benevens groote zilveren medaille. H. Ero („Mik Wis”), 148 punten; 3e pr.: D. Ryper („Gezellig Samen zyn"), 147. p.; 4e pr.: W. Visser („De Vier Eenen”) te Spanbroek, 145 p.; 5e pr.: P. Dek ker „Onderling Genoegen") te Hoogkarspel. 145 p.; 6e pr.: P. Schuddeboom. („Zaanstreek") te Koog aan de Zaan. 144 pt.: 7e pr.: P. Schaar (.Afik Wis"). 144 punten. Wlsselbeker voor den sajetkolver. die in dezen wedstrijd het hoogst aantal punten slaat, doch buiten de peraoneele prijzen valt, Joh. DU („Mik Wis”), 143 punten. wy verwyzen onze lezers naar de adver tentie in dit blad, waarin de bekende Sinaci- dine Chemische Industrie te Amsterdam, een bloemen- en planten-bemestingpoeder, merk „B. P. B. P.” in den handel brengt en land bouwers en tuinders uitgenoodlgt daarmede proeven te nemen en haar hunne bevindingen mede te deelen. Het product verschaft in de akkeraarde, opgelost door het water, aan de wortels der planten het noodige krachtige voedsel. Het bezit een hygroscopische eigenschap en neemt zelfs vocht uit de lucht op. waardoor de che mische werking in den grond bevorderd wordt. De mogeiykheid. aldus de onderneming, is niet uitgesloten, dat de in de grondaarde zich bevindende Insecten men denke o. a. aan de groote plaag der galmuggen by de tuin ders in Noord-Holland door dft poeder ver nietigd worden en daardoor vele schade aan wortels en bladeren voorkomen wordt. Het nieuwe product B. P. B. P. bezit de eigenschap niet enkel tot voedselverschaffing le, Eereprijs: Zilveren wlsselbeker voor het korps dat het hoogst aantal punten slaat in drie series. „Gezellig Samenzyn" uit Zuld- Scharwoude. met 426“ punten. Deze dub heeft ook het vorige jaar desen beker gewonnen. Groote verguld zilveren medaille als le korps- prijs voor gumml-ballen, met 3 kleine zilveren herinnerings-medailles voor de korpsspelers, „Gezellig Samenzyn” uit Zuid-Scharwoude, met 426 punter/. Groote zilveren medaille als 2e korpsprijs ▼oor gummiballen met 3 kleine bronzen her- InnerlngsmedaiUes voor de korpsspelers, „Vrien denkring” te Noord-Scharwoude, met 384. p. C. B., auto-expert Bergen, voorh N -Niedorp en Alkmaar, verduistering in dienstbetrekking. Eisch 3 maanden gev. Vonnis conform. F. a, arbeider te Heiloo, In hechtenis, dfef- stal van damestaschjes met inhoud te Groot huizen. Eisch 1 jaar gev. 6 maanden gevange- nlstraf. P. C., alsvoen, diefstal van uitstalkastjes, waarin horloges, gepleegd te HeUoo, in ver- eenlging. Ook 6 maanden gev. J. C. H. te Heiloo, alsvoren, 4 maanden gev. voorwaardeiyk met 3 proefjaren. Spr. somde de verschillende voorwaarden op, die gesteld worden, wil men hulp krygen. O. a. moet men drie jaar zelfstandig rijn en slacht offer van regeerlngsmaatregelen of de crisis, en de balansen over de laatste drie jaar overleggen. Het ontbreken van óe noodige bescheiden Is echter oorzaak, dat tachtig procent van de aanvragen door de Mlddenstandscredietbank moeten worden afgewezen. Ook ten opzichte van den belastingaanslag kan het afwezig zijn van een behoorlijke admi nistratie financieel zeer nadeelig zyn. Boven dien is men verplicht er een boekhouding op ua te houden. Hoe men boek moet houden, is een vraag, die voor ieder afzonderlijk beantwoord moet wor den. Het eenvoudigste en in gewone omstandig heden doelmatigste is voor alles een kasboek by te houden en zyn rekeningen prdeiyk te ver zamelen, Na deze, met opoet kort gehouden inleiding, ontspon zich een geanimeerde gedachtenwisse ling van vruchtbaren aard, waarbij de héér Raat nog belangwekkende mededeellngen deed *n practlsche adviezen gaf. De voorzitter dankte den heer Raat namens 4e vergadering voor zyn deskundige voorlich ting. te abonneeren op HET NOORD HOLLANDSCH ik of per ktyrtaal 1). Dk tot 1 OMober'u." verschijnende nummers zullen hem gratig worden tQflgezqn^q. Onderteekening: hy mag niet alleen aan de rekening de maar moet ook de verantwoording niet geten. De rekening, zooals de heer Raat die be schreef, Is broodnoodig, maar nog meer nood- zakeiyk te de verantwoording. Biyf, zei spr., een man van groot Godsvertrouwen, ook en Juist vooral wanneer de zorgen groot en zwaar zyn, God heeft gezegd: in Myne handen zijn uw kloppende slapen. God is een goede God, c»e niet wil, dat een schepsel onnoodlg iets kwaads overkomt. Men moet nooit beng zyn voor het teven, want God is altyd by ons en God kent den weg van ons leven. Het leven is zwaar en de moeiiykheden in de zaken zyn groot, maar het licht van Goch aanschijn is over ons. Zoek daarom eerst het Ryk Gods en bet overige Na een korte pauze sprak de geesteiyke ad- Theur, de zeereerw. rector C. Vis, over ,J3e I ^ran twoor ding Rector Vis herinneide aan het woord van Francois Mauriac: „als men ouder wordt, gsat veel voorby, maar God komt naar je toe." En vanneer God nadert dan komt de verantwoor ding. Dit/ deze gedachte, wilde spr. nader be schouwen. In dezen tyd, waarin vooral de zakenmen- «chen gebukt gaan onder de zorgen van het bestaan, is er vaak niet veel tyd om ove.- de nadering van God na te denken. De weten schap is reeds ver gevorderd, men heeft mi- «■oscopen en telescopen en men is in staat het lichaam van den mensch door middel van Röntgenstralen te doorlichten, nuir de we tenschap is nog niet in staat geweest het raad- •elmensch te doorschouwen, en er zyn maar weinig menschen die het vermogen hebben hun «lei te doorlichten. De mensch mag niet alleen zakenman rijn. Spr. wekte allen op tot deelneming. 'Laat men geen uitvluchten zoeken om niet mee te kunnen doen. Natuuriyk zullen er enkelen zyn, die absoluut niet kunnen, maar verreweg de meesten kunnen wel. Ook al syn ze alleen in hun zaak, wamt boe moet het als ze lang durig ziek zyn. De zaak gaat dan toch ook niet over den kop? Laat men er dan 2K dag af nemen; men kan het Immers anderhalve maand van te voren regelen? Nadat men over dit punt nog het een en ander had gesproken, werd de vergadering, die een prettig verloop had, door den voorzitter met een korte, pittige toespraak gesloten. ^ÖlUM ^tlKSEwf JJCWT.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 3