ONS BLAD i Een juichende hoofdstad begroet de Koninklijke Familie bouw, terwijl er op verschillende plaatsen un- l blance-auto’s staan opgesteld. In de garages van den G. D. staan bovendien nog 14 ambu- lance-auto’s in reserve. Behalve het eigen per soneel, o-oeders en verpleegsters heelt men de hulp gekregen van de leden E. H.B.O. en een groot aantal leden van de Burgerwacht en Roo- de Kruissoldaten. Aan alle posten waren meer dere doctoren aanwezig. II l eeeeeeeeeee^eëëéëeeëëëëëëëë^ Het nieuws van heden De tocht Dispensatie de naar hoofdstad Amsterdam viert feest Jeugdig echtpaar omgekomen 1 De ramp van de De Britsche lucht macht Z)£ STAKINGSBEWEGING IN FRANKRIJK DE BAROMETER B JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR ELASTIEKEN KOUSEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER „Pourquoi Pas” NEGEN EN TWINTIGSTE JAARGANG 2*1 p. regel; idem op peg. één 55a p. regel TRAVEL AdEHeX V De feestelijke intocht r TIEN JAAR FRITZ HIRSCH De tram Groot politievertoon Korte berichten Horthy naar Italië? 2 tot 2 Vorige stand: NM Geweldige drukte in de ochtenduren Cadeau voor Prinses Juliana Overweldigende belangstelling langs den geheelen weg 26 nieuwe escadrilles in dienst gesteld Besprekingen over het textiel- conflict vandaag voort gezet ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20 c, ingez. med. 40 c DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN c T F» S Duizenden wachtten vanaf de vroege ochtenduren op grootsche gebeuren: den intocht van de Koninklijke Familie in de hoofdstad GROOTE MOGELIJKHEDEN worden U geboden door advertentte-reclame In de rubriek „Omroepers”. Laat die U niet ont glippen. Da prijs kan geen beswaar syn, want voor slechts 50 cent per regel komt Uw zaken- Otnroeper onder do aandacht van 80.000 Be rinnen. f Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 De Geneeskundige Dienst is paraat Relaas van den eenigeh geredden opvarende ^XWWWUMIIIIIIIP//Z//////ZZ5 Gramofoonplaten met redevoerin gen van Koningin, Prinses en Prins Bernhard In Haarlem Na een kort, doch hevig gevecht hebben de troepen van generaal Mola San Sebas tian bezet. Hierboven ziet men de nationalistische troepen de stad binnendringen. De rooden hadden op het laatste moment de stad ontruimd 7 K” I k It men de mm di elk Dr. o al Prinses resldent- i 5 4> leeds enthouMi orsteiyke Tamil ig werd uur was J aange stamd ep Donderdag 1 w ua: 7«M LONDEN, 17 Sept. (Reuter) Overeenkom stig de plannen van de regeering tot versterking van de luchtmacht zyn 26 nieuwe escadrilles in dienst gesteld, waarvan 23 in gewonen dienst en drie in reserve. >14$ «bil Op de f tationspleinen stelden zich reeds vroeg vereenigingen op. die van buiten kwamen en voorafgegaan door tamboers en muziekkorpsen trok men alvast naar de plaats van opstelling voor den groeten huldigingsstoet. Naarmate de ochtend vorderde nam de drukte in de binnenstad, doch ook in de buitenwijken én vooral in het Westelijk deel der stad toe. Blechts met moeite wisten de trams zich nog een weg door de dichte menschen-menlgte te «onen. de lommerrijke lanen ■k Oroenendael, overal zingende menschen- >p was niet van de de De De geboawen der ministeries te Madrid en de stad Valencia «Un opniesw gebombardeerd; te Seo de Lr gel in Catalonië zon een militaire revolte zijn uitgebroken. c* o De vroegere OostenrUkscbe b< Buresch te Weenen overleden. De Engelsche liberalen eiaehen pmerit op Fer- tugal om het wapenembargo naar Spanje te aanvaarden. Japan waarschuwt China in den vorm van een dreigement naar aanleiding der talmende hou ding inzake da incidenten vaa Tsjeagtoe ea Pak Hei. Generaal Dill sehijnt in Palestina alleen de wapens nog te willen laten spreken. Te Londen worden de Daltsche ea Italiaaaache beswaren tegen een spoedige Locarno-conferen- tie In het geheel niet steekhoudend geacht. Zes personen werden slachtoffer vaa een bloe dige botsing tasschea politie ea communisten in Polen. De roofoverval te Gelsteren; vier personen als vermoedeltjke daders beschouwd. RUksmiddelen ever de eerste acht maanden van dit jaar ruim 12 milHoen beneden de raming gebleven. Hugo Helm heeft voor Nederland de Fritz Hlrsch-operette „ontdekt". „En verder heb ik bet aan Frits Hirsch overgelaten”, iel hy ons naar aanleiding van het 10-jarig bestaan. „Frits Hirsch kan zich voornamelijk met het artistieke deel bezig houden. De reet berust by mij.... Ik ben wel is waar hier niet geboren, maar ik voel me hier thuis”. Z. H. Ejtc. de Biaschop van Haar lem heeft voor geheel de gemeente Amsterdam, ingezetenen en vreem delingen, dispensatie verleend in de vasten- en onthoudingswet voor he dennacht tot het officieele sluitings uur, zijnde drie uur. DR. G. VAN NOORT, Deken. Ook de Noord-Hollandsche tram voerde zeer veel publiek aan, en om negen uur kon men op bet, Stationsplein wel over de hoofden loopen. De groote stroom bewoog zich langs het Dam rak naar het Damplein. Het Damrak bood een feestelijker, aanblik, huis aan huis werd ge vlagd, teftvyi verschillende étalages er smaak vol uitzagen, doordat ze met bloemen versierd waren. De Bijenkorf was in feesttooi even als enkele andere groote gebouwen in de omgeving van het Paleis. Aan het Weesperpoort-station was de drukte eveneens zeer groot, daar hier vooral de be langstellenden uit de provincie Utrecht aan kwamen. Wie reeds in den vroegen morgen de buitenwegen, welke naar de hoofdstad leid- oen, overschouwde, zal daar een bijna elnde- looze rij 'wielrijders en een ontzaggelijk aantal qvervuldc autobussen hebben aangetroffen, om van de overige vervoermiddelen maar niet te «preken. Langzaam nadert het oogenblik, dat de duizende oogen die den Haarlemmerweg af- turen, achter het in Amsterdamsche richting doorgaand verkeer, de Koninklijke auto's sul len zien verschijnen. Tien over twaalf is het. De spanning stijgt. Zij komen! De zon gluurt over al die opge wekte menschen langs den weg, over de groene Hollandsche velden rondom en ach ter het doorbroken groen van de Meerlaan op de in lichten nevel gehulde, strakke contouren van Westelijk Amsterdam, waar boven van alle kanten de vlaggen wuiven als een groet van de hoofdstad, waar nu tienduizenden in gespannen afwachting langs de wegen staan geschaard. (Wordt vervolgd.) (Ongecorrigeerd). Op den Haarlemmerweg tot ver voorbij den Hoofdweg staan reeds vroeg de eerste groepen van het Amsterdamsche publiek In afwachting van de komst der Koninklijke Familie. De leer lingen van de Julianaschool en Openbare Lagere School van Sloterdijk zijn hier met het onder wijzend personeel opgesteld. Ztf dragen Oranje- sjerpen en vlaggen. Naar alle zijden groeit de massa der wachtende menschen, naarmate het uur van aankomst nadert. goM uitgezóchte r dJ politie een Naarmate men Haarlem nCer ''«mderde, werd ae belatjsjpjJllng grooter en de rijëB menschen nming van het publiek werd Ik. In Heemstede werd de een ware ovatie gebracht. Waar men ook keek, door en op de heuvels van 'park was het een ^bichende Vn menigte. Het hoera-genoe, lucht. Na twee jaar verboden te zijn geweest, mogen thans op Malta weer openbare vergaderingen worden gehouden. Generaal Nogues is benoemd generaal van Fransch-Marokko. De tram had tal van extra-wagens in dienst gesteld, en op.de Stadloniynen llepeti de groote- model motor, en bijwagens. Om 10 uur werd lijn 14 niet meer over den Dam geleid, doch reed via N. Z. Voorburgwal, Centraal-Statlon, Damrak, Dam. De café’s in de omgeving van den Dam maakten reeds in het vroege morgenuur goede zaken, terwijl venters van kleine eetwaren zich zoo dicht mogelijk in de omgeving van het Damplein ophielden. De politie zorgde er echter voor, dat op den Dam zelf geen enkele hand kar een standplaats in kon nemen en dreef de kooplieden steeds verder weg. Tegen tien uur hadden zich reeds duizenden op het Damplein een plaatsje verzekerd, doch velen hebben dit dikwijls zoo plekje moeteh prijsgeven, daar andere opstelling beter achtte. - Nadat de stoet de gemeente Haarlem verlaten had, gaat het met vry groote, snelheid in de rich ting van Halfweg, waar het Vorstelijk paar en de Koningin en haar gasten hartelijk worden toege juicht Na Halfweg voegt de Amsterdamsche motor politie zich bU den stoet. Tal van automobilis ten en motorrijders rijden achter den motor met zijspan van de politie, die de optocht sloot en zoo naderdt men zeer spoedig de grens van de gemeente. De flnancieele commissie van den Volken- Londsraad heeft het onderzoek van den finan- cieelen toestand van Oostenrijk voortgezet De Oostenrijksche minister van Financiën, brax- ler. deponeerde een memorandum, waarin wordt uiteengezet, waarom de regeering een Volkenboncsvertegenwoordiger en een adviseur nu de nationale bank niet laager noodle acht Het Amerlkaansche departement van Marine deelt mede, dat een tijdelijk Europeesch eskader gevormd is onder bevel van vlce-admlraal Fair field. Het eskader bestaat uit den lichten kruiser Raleigh, de torpedobootjagers Hatfield en Kane en het kustwachtschlp Cayuga. De Raleigh ver trekt binnenkort naar Gibraltar. Zeer verstrekkende maatregelen had de lel- dmg van den G. G. en G. D. genomen. Er zou den natuurlijk ongevallen voorkomen, dit is by een groote massa publiek als hier aanwezig was, niet te voorkomen, doch daarom behoefden het juist geen ernstige gevallen te zUn. De G. D. had echter in alles voorzien en was op alles voorbereid. Voor het bekende Damplantsoen u was een Roodekruls-tent geplaatst met dokter en broeders en zusters verpleegsters. In het winkelpand van de firma Peek en Cloppenburg werd een groote ruimte ter beschikking van den G. D. gesteld, evenzoo in een ruimte in bet Ko ninklijk Paleis, ingang Paleisstraat. Een hulp post is ingericht in het zittingslokaal van den G.G. en G.D. Rozengracht. Vertjer zyn er lo kalen m de Apollo.bal. Stadion, Cltroëiirge- PARWS, 17 Sept. (D.N.B). De besprekingen tot bijlegging van het arbeidsconflict in de tex tielindustrie van Rijssel, zullen vandaag. Don derdag, worden voortgezet. Gisteren is men nog niet tot een resultaat kunnen komen. Minister Salengro heeft tegenover persvertegenwoordi gers de hoop uitgesproken, het conflict spoedig te kunnen byieggen. Minister-president Blum heeft tot nu toe de delegaties nog slechts afzonderiyk ontvangen, een gemeenschappelijke conferentie is nog niet gehouden. f - En nu ia Vroom al ongeveer aan z’n veertigste operette. Tien jaren Fritz Hirach-kunst is tien jaar fynzlnnig onschuldig muzikaal vermaak, genot voor oog, oor en geest. KOPENHAGEN, 17 Sept (Reuter). De nabij Ijsland gezonken „Pourquoi Pas” was dén 22en Juni uit Saint Servan vertrokken. Het schip stond onder commando van den officier Le Con- niat. Het schip was onderweg naar Zweden waar het de leden eener Zweedsche expeditie aan boord moest nemen om deze naar Groenland over te brengen. Te Scoreby Sund moest de „Pourquoi Pas” de leden van de Fransche expe ditie opnemen, die daar in 1935 aan land waren gegaan. De eenig geredde opvarende van het schip werd per brancard naar een naburige boerderij overgebracht. Na een weinig te zyn hersteld viel hU vervolgens in zoo diepen slaap, dat het aan vankelijk ónmogelijk was hem te ondervragen omtrent zijn identiteit en de omstandigheden waaronder de schipbreuk heeft plaats gehad. Later kon de geredde, Eugène Goudec.- mede- deelen, dat de .Pourquoi Pas” in den afgeloopen nacht was teruggekeerd om naby Reykjavik te schuilefi. Het schip was aan den grond geloopen, lek geslagen en de machines waren bïyven staan. Groote golven sloegen over het schip en maak ten het uitzetten van de reddingbooten ónmoge lijk. De opvarenden deden de rcddlnggordels om, doch sloegen achtereenvolgens overboord. De leider der expeditie. Jean Baptiste Charcot, die eveneens het leven by de ramp heeft ver loren. was in 1867 geboren en onderscheidde zich door oceanografische studies en onderzoek der Zuidpool-gebieden. JOEDAPEBT. 17 Sept. (Réiiter) Hoewel iromtrent nog niets is aangekondlgd en be- >gde kringen zich terughoudend toonen, ver- cht men dat admiraal Horthy binnenkort, llicht nog voor het elpde der maand ’n iels ar Italië aal maken. Ken gelooft niet, dat de reis Van het Hon- irvche staatshoofd een officieel karakter aal igen. De gelegenheid aal hem echter worden xxlen leidende figuren te ontmoeten. De be ding zou zijn, naar Italiaansche zyde een enwlcht te geven voor het bezoek, dat de ngaarsche RUksbestuurder de vorige maand Berchtesgaden aan Hitler heeft gebracht. Op deze wyze zou Hongarije doen uitkomen, dat het evenveel prils stelt op de Italiaansche^ als op de Duitsche vriendschap. In den afgeloopen nacht heeft zich te Delft een ernstig geval van gasverstikking voorge daan, waarby twee jeugdige personen den dood hebben gevonden. Toen hedenmorgen de heer A. P. J. A. van O. niet op den gewonen tyd op zyn werk hy was in dienst op de wassebery van zyn vader verschenen, begaf deze zich naar de, in de Coenderstraat gelegen, woning van zyn zoon. Hier kreeg hy evenwel geen gehoor, waarop hy zich, daarby geholpen door eenlge familie leden, toegang tot de woning verschafte. Reeds dadeiyk bemerkte men, dat in de wo ning een sterke gaslucht hing. De 37-jarige Van O en zyn 32-jarige echtgenoot* lagen schynbaar bedwelmd in bed. Een onmiddeliyk gewaarschuwde dokter stel de pogingen in het werk om, met behulp van een zuurstofapparaat, de levensgeesten op te wekken. Hy mocht hierin evenwel niet slagen en kon slechts den dood van de beide slacht- BegrooUng van het Verkeersfonds vaar 1937. Internationaal oplichter ie Rotterdam aange houden. In de afgeloopen maand zyn drie v!h deze escadrilles gebouwd. Nog 45 escadrilles zullen in dienst moeten worden gesteld om het totaal tal te brengen op 123, zooals werd voorge- d in Mei van het vorig jaar. In het Witboek, Hl Maart van dit jaar werd gepubliceerd, d voorgesteld de totale sterkte van itmacht te brengen op 129 escadrilles, tbardementsescadrilles hebben de meerder- I. Van de nieuw in dienst gestelde escadril- zUn 18 bombardeurs en 5 gevechtstoestel- terwyi 3 verkenners zyn. eertig nieuwe vliegvelden voor de lucht- iit zullen worden aangelegd. Op twee en ,ig hiervan is men reeds hard aan X werk, tien scholen voor piloten zyn opgericht, schen April 1935 en einde Mei van dit jaar weer een negenhonderdtal piloten in dienst Zoo Viert de Frits Hlrsch-operette haar twee de lustrum. „Gedurende de tien jaren was er ondanks storm en regenvlagen tocb een over vloed van zonnige dagen, dank zy net rotsvast vertrouwen”, bekende ons Fritz Hirsch Frits Hirsch heeft zich een eigen plaats in ons theaterleven veroverd en we zouden syn gezelschap niet gaarne meer missen. De man „die tusschen Hirsch en ons staat” is Hans Lichtenstein, de dirigent die te Chem nitz geboren is, daar het conservatorium be zocht en spoedig tweede dirigent aan de «taats opera te Kassei werd. Friedl Dotza is de lievelinge van het Neder- landsche publiek. Ze was een tyd van de ope rette weg, maar is er nu weergekeerd. Ze is een tooneelspelerskind. In Weenen heeft ze Hirsch leeren kennen en als Fredenke heeft ae hier in ons land in Ein Rhelnlsches Mldel tri omfen gevierd. Paul Harden is met de Hlrsch-operette „vast gegroeid”. zyn vader was bankdirecteur, maar hy wilde aan *t tooneel. Hy is een typische Weener. „Ik ben groot geworden in de bloei periode van de Weensche Operette" Tot de Hirschianen behoort nog de Sakser Walter Triebel. Er zyn er nog veel meer. Men kent hen. De Amsterdamsche kunstschilder Gerard Vroom is de ontwerper der fraaie decors. Hy schilderde de decors voor de eerste opvoeringen in het Rika Hopper-theater en toen Hirsch met de ensceneerlng van „Ich ktlsze ihre Hand Ma dame" bezig was, zocht Hirsch syn medewer king. L Tegen half twaalf verschynen de burgemees ter dr. W. de Vlugt In ambtsgewaad en de hoofd commissaris de heer H. J. Versteeg met ambts keten om den hals. Ook wachten hier freule van Lennep en de jongejufforuw van Eeghen die aan Koningin en Prinses rose en oranjean- jers zullen aanbieden. Ook de belde scholen heb ben hun jeugdige afgezanten: van de Juliana school Johanna Troost en Annie Appeltem en namens de Openbare School Dtentje Dykshoom en Beppie Blekkenhorst die met bloemen ge reed staan om de Vorsteiyke verloofden en hun familie te begroeten. Ook de Amsterdamsche Vrouweiyke Studen ten-Vereeniging is door haar bestuur, de dames H. v. Hall, N. v. Ogtrop, A. Koopman en L Heringa, allen met driekantige baretten op het hoofd, hier vertegenwoordigd. De presidente, mej. H. v. Hall, zal aan de Prinses gele anjers aanbieden, met rood-zwarte linten versierd. Reeds*6m 8 uur heerschte aan het Centraal station een zeer groote drukte. De treinen uit de richting Alkmaar, Haarlem en het Gooi wa len overbezet en uit de uitgangen aan de N<x>rd- en Westzyde kwam een eindelooze breede file reizigers de stad binnen, welke on- cphoudeiyk en steeds in breedere rijen bleet aanstroomen. Nauweiyks bulten de sta- tionskap, werden de bezoekers als ’t ‘ware be legerd door de verkoopers van Oranjestrikjes cn knoopjes, die de vreemdelingen meteen maar een speldje op de borst prikten of een feest- program in de hand drukten. Begunstigd door prachtig najaarsweer reedde Koninklyke stoet door de mooie omstreken van Den Haag, langs den grooten rijksweg naar Haarlem. De kruispunten der wegen waren alle door de politie afgezet. Overal langs den weg stond het publiek, vele rijen dik te wachten om de jongverloofden en de Koningin toe te Juichen. In Wassenaar was de belangstelling wel by- zonder groot. Het was zwart van de menschen, terwyi een lange file van auto’s langs den kilo meterslangen weg geparkeerd stond. Geen plaatsje was hier onbenut gelaten en een don derend gejuich barstte los, toen de Koninklyke auto’s door de gemeente reden. Ook de brug over den Ouden Ryn by de Haagsche Schouw zag zwart van de menschen. die hun werk In den steek hadden gelaten om een groet te brengen aan Prinses Juliana en Prins Bern- hard. Op het nieuwe gedeelte van den rijksweg, buiten Oegstgeest om, was de belangstelling zelfs zoo groot, dat de koninklyke stoet zooveel mogeiyk naar links moest rijden om de hon derden auto’s, welke zich daar opgesteld had den, te kunnen passeeren. Tusschen Oegstgeest en Sasaenhelm warende boomen van den spoorwegovergang gesloten, zoodat daar eenlge oogenbllkken gestopt moest worden. Een buitenkansje voor het publiek, dat naar den konlnkiyken auto toestormde en de vorsteiyke personen langdurig en h'arteiyk toe juichte. In alle dorpen, welke gepasseerd werden* was het feest. Overal wapperden de vlaggen en stond de schooljeugd langs den wep geschaard. Op tal van punten klonk plechtig het Wilhel mus, door klassen van schoolkinderen ten ge hoon gebracht. Om elf uur werd Llsse bereikt en ook hier was het geheele dorp samenge stroomd. Langzaam werd door HlllegSm naar Bennebroek en vervolgens door Heemstede naar In de Paleisstraat verzamelden zich tusschen half tien en tien uur een 400 agenten te voet, die allen noodlg waren voor de afzetting van het Damplein. De politle-leiding heeft er alles op gezet om te zorgen dat deze huldebetooging een waardig en vlot verloop zal hebben. Bulten dc gewone dagbrigade zyn 1000 manschappen in extra-dienst geroepen, benevens het geheele recherchè-personeel. Alle inspecteurs, ook die van het hoofdbureau en byzondere diensten, doen in uniform dienst. De karabynbrlgade stond in de Paleisstraat aangetreden, en uit de richting van den N. Z Voorburgwal naderden een dertig bereden agenten, benevens vyrtlg marechaussee te paard onder leiding van kapi tein Versteeg. Het is een waar politieleger, dat daar staat. Hoofd-inspecteurs deelen de man schappen in, en weldra marcheeren detache menten van 25 man te voet het Damplein op. De ruiters bezetten hoeken en kruispunten en oo plaatsen waar het publiek niet kan bïyven staan, wordt het met een vriendeiyk woord en zochten drang verwyderd. In de omgeving staan verschillende polltie-auto’s gereed om zoonoodig met bekwamen spoed agenten te brengen waar versterking noodlg is. De lei ding op het Damplein berustte bij commissaris II Voordewind met de hoofd-inspecteurs A. Lu- teyn, E. Jrosten en den chef der bereden politie C. Blanken. Om tien uur had depolitie het geheele ru-verkeer behalve de trams in de rich- t’ng Centraal-Statlon en Muntplein stopgezet. Langzamerhand is men ook begonnen de kruis punten langs den weg waar de Koninklyke stoet langs zou komen, tusschen Haarlemmer weg en Dam met politie te bezetten. Het par- keeren van auto’s en handkarren werd niet meer toegestaan, en ook langs deze wegen Ro- zer.grachtJan Evertsenstraat en Hoofdweg komt reeds zeer veel publiek opzetten. VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1936 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD N V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 booger Naar wy vernemen, heeft de directie van deh Phohi-kortegolfomroep H. K. H. Prinses Juliana een cassette met gramofoonplaten aan geboden, op welke platen de radiotoespraken zyn vastgelegd, die H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard ter gelegenheid van de verloving van Prinses Juliana tot het Nederlandsche volk hebben ge richt en welke de Phohi naar de overzeesche gewesten heeft uitgezonden. Onder dankbetuiging voor de aardige atten tie werd het geschenk door Prinses Juliana aanvaard. Tusschen Heemstede eb Haarlem stonden tienduizenden te wachten om de Prinses en Prins Bernhard en de overige leden der vorste- iyke familie te zien. Golven van oranje-vlag- getjes deinden door de lucht, fel beschenen door de zon. Om kwart voor twaalf werd de grens van de gemeente Haarlem bereikt. Hier wapperden van alle openbare gebouwen en van een ontelbaar aantal particuliere huizen de na tionale driekleur. Ook de Llppische kleuren wa ren sterk vertegenwoordigd. Voor het St. Ellsabethsgasthuis stonden de verpleegsters opgesteld en Juichten by het voor- bij ryder. van den stoet het verloofde paar har- teiyk toe, waarvoor dit byzonder vriendeiyk aankte. Het nolitle-muziekkorpB stond hiel' opgesteld en speelde het Wien Neerlandsch Bloed. Onder overweldigende belangstellinf Haarlem doorgereden en om twaalf u dh^toet op den weg naar Amsterdam Tegen 10 uur, het tydstip, waarop de Ko ninklijke Familie met haar gasten uit Den Haag zouden vertrekken, om de reis naar Amsterdam te aanvaarden, had-zich een vry talrijk publiek by het Paleis Noordeinde opgesteld, om van dit vertrek getuige te zyn. Toen als eersten Prinses Juliana en Prins Bernhard uit het paleis traden, om in den eer sten hofauto plaats te nemen, steeg een luid gejuich uit de-belangstellende menigte op, voor welke begroeting de vorsteiyke personen wuivende dankten. De Prinses droeg een zwarten bontmantel en kleinen cerise hoed. Prins Bernhard was in zwart costuum gekleed met hoogen hoed, wel ken hy, eenmaal In den auto gezeten, in de hand nam. Vervofcens stegen H. M. de Koningin, Prinses Armgard en Prins Aschwin in den tweeden hof auto, onder luide toejuichingen van de belang stellenden, die zich voor het paleis hadden ge schaard. Achter de auto’s van het gevolg reed de Haagsche commissaris van politie mede, die den stoet tot in de hoofdstad vergezelde, geheel achteraan reed nog een auto mede van de rijks, veldwacht. «f

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 9