B. en W van Alkmaar diligent inzake huurverlaging Groentedistributie blijft tot Januari Alkmaar, 25 Sept. in vasten Het uitbreidingsplan van Overdie en Achter- meer wordt opnieuw onderzocht Geen hoofdcontroleur bij M.H. dienst WETHOUDER BONSEMA GEREHABILITEERD' VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 Grond aan dm Westerweg AGENDA. Film Vergaderingen G«m. Radio-programma Apothekersnachtdienst Aanstelling hoof d controleur Distributie goedkoope groenten la- Straatnaam De hear VENNEKER vraagt of er nu weer „AHerzieIen”-verbod in debat Wijziging algemeene salaris verordening Geldigverklaring van straf verordeningen Concentratie van bedryven en takken van dienst Verhuur boerdery aan de Noor der kade ■Verkoop grond Juliana van Stolberglaan Voorkoming verkeersbelem- mering Langestraat voor en Herziening uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer” Wyziging salarisverordening keuringsdienst en instructie personeel van dien dienst Bestrating Kerkplein De Langestraatportieken zjjn geen schuilplaatsen voor de opge schoten jeugd Verkoop grond aan de Nicolaas Beetskade Benoeming leeraren Gemeen telijke Avondschool voor ger nijverheidsonderwijs Begrooting 1936 keurings dienst voor waren Invordering van gelden gebruik gemeentegrond -water Wijziging bouwverordening Loon waschknecht Centraal Ziekenhuis 1^' Wethouder Van Slingerland R.K. ZATERDAG 26 SEPTEMBER hierdoor man vast sb Mr. A. J. M. Leesberg De heer C. Venneker geldleening, bet- Centras - rfSfe. - B. en W. stellen voor boerderij en land te verhuren aan W. Hopman alhier. Conform besloten. De huurder van de aan de gemeente in ei gendom toebchoorende boerderij ac.n de Noor derkade, de heer Th Smit, is overleden. B en W. stellen voor aan de züstraat van den Westerweg, tegenover de Lindenlaan, den naam te geven van Rozenstraat. Conform besloten. eurs nieu- :1 zijn bl> De vervulling der vacature van boofdcoriro- leur voor de steunverleenlng zal naar gebleken is gemakkeljjker aan het doel beantwoorden wanneer aan die functie een definitief karaster wordt gegeven. B. en W. stellen voor hieraan goedkeuring te hechten. De heer Wethouder BONSEMA is dankbaar voor de verklaring van den heer v. d. Vall, dat hem als wethouder geen blaam treft. Hij is met de» motie voldaan. De heer v. d. VALL vraagt niet meer in de motie te willen lezen dan er in staat. De motie wordt zonder hoofdelijke stemming aanvaard Voor het debat over het verbod van „Aller zielen” zie men elders in dit blad. In vd nieuwe ter van l Januari t.m. 29 Februari en voor het tijdvak 1 Maart tzn. 31 December 1936 afzonderlijke be groetingen in te dienen. B. en W. bieden die begrootingen ter vaststel ling aan. Conform besloten IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIII|||||||||||||IHI|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||^ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiilllIllllllllllllllllllllllllIHMM De heer F. Dekker, alhier, heeft verzocht van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Nicolaas Beets- kade, groot ongeveer 297 M3, voor den prijs van 3525 in totaal, ten einde dgarop twee wo ningen te bouwen. Conform besloten. De Zondags, en nachtdienst zal deze week worden waargenomen door de apotheek van mevrouw de weduwe C. M. B. Wanna, Mlent 11. In verband met de naderende voltooiing van het nieuwe politiebureau verdient het aanbe veling de bestrating van het Kerkplein te ver beteren met klinkerkeien ter oppervlakte van 600 M2 en het te doen aansluiten aan het nieuwe gebouw. B. en W. stellen voor dit goed te keuren en dan niet te doen uitvoeren de vernieuwing van het Zeglls met klinkerkeien. De heer v. d. VALL acht verbetering van het Zeglls urgenter dan van het Kerkplein. Dit kan wel wat opgehaald worden. Wethouder KLAVER meent dat bü het nieu we politie-bureau een betere straat behoort. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 10 stemmen. Tegen 8. D. A. P. behalve we th. Bonsema, en de heeren Vogelaar. Sietsma, Venneker, Stout- Jesdijk en Keysper. SLINGERLAND geeft toe. dat zijn opzet geen economisch juist beeld geeft, maar hij heeft gevraagd: Wat kost het de ge meente? Per jaar 1800 meer, kan de gemeente niet lijden. Als de Minister den middenstand niet wil uitschakelen, vindt spr. dat prachtig, maar het mag de draagkracht der gemeente niet te bo ven gaan. Nadat de heeren Keysper, Stoutjesdük. mr. Leesberg en Appel nog hebben gerepliceerd, wordt het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. bepalingen op te nemen in artikel 201 der Al gemeene Politieverordening. Conform besloten. De begroeting van den keuringsdienst voor wa ren alhier voor 1936 werd vastgesteld bij besluit van 23 December 1935 tand met de inwerkingtreding van de ’arenwet op 1 Maart j.L heeft de Minls- faciale Zaken verzocht voor het tijdvak B en W. stpllen voor een terrein pl.m. 341 M3, aan den Westerweg te verkoopen aan den heer A Vos, alhier. Conform besloten. De Raad der gemeente Alkmaar; Kennis genomen hebbende van een ingeko men schrijven van den wethouder Bonsema; Van oordeel, dat dit ingekomen schrijven geen onderwerp van bespreking in den Raad behoort uit te maken; Besluit het schrijven van den wethouder Bonsema voor kennisgeving aan te nemen, en gaat over tot de orde van den dag. De heer VENNEKER zegt de» motie te on dersteunen. omdat de R. K. na het onderzoek door den loco-burgemeester, geen behoefte meer hebben aan een ondersoek door den Raad. De verklaring van loco-burgemeester Klaver is voor hen afdoende. Het komt B. en W. gewenscht voor het too- nen van de kwitantie voor het betaalde staan geld (voor hen, die langer dan'14 dagen in een jaar aanwezig zijn) dwingend voor te schrij ven en de overtreding van dit gebod strafbaar te stellen. Voorgesteld wordt aldus te besluiten. Conform besloten. (De heer Appel tegen.) B. en W. stellen den raad voor het uitbreidingsplan „Overdie en Achtepneer" vast te stelten, gelijk dat in ontwerp ter inzage heeft gelegen en op het bezwaarschrift van de N.V. Nooit Gedacht afwijzend te beschikken. Mr. LEESBERG vraagt aanhouding, om ad- De heer BAKKER zegt deze verklaring- ge deeltelijk juist te vinden, gedeeltelijk onjuist. Dat het royement van wethouder Bonsema er^ kei het gevolg is van interne partljtoestan- den. is onjuist. Spr. zou deze vergadering niet bezocht heb ben. wanneer hij niet in beroep was gegaan en groote kans heeft het te winnen.. Ook wilde hij er bü zijn, omdat de zaak van den heer Bonsema behandeld zou worden. De heer COVERS meent, dat de vuile wasch van de S. D. A. P. in eigen huis moet worden behandeld. Hü stelt een motie van orde voor, aldus lui dende' Het voorstel om de distributie van groenten voort te zetten tot 1 Januari 1937 werd door den Raad op 25 Juni j.l. aangehouden. Overeenkomstig dé gedane toezegging is nog een bespreking gehouden met de beide veree- nigingen van groentenhandelaren hier ter stede. Naar aanleiding van een en ander geven B. en W. den Raad opnieuw in overweging de groentendistributie tot 1 Januari as. voort te zetten. 0 De heer RAAT maakt ernstige bezwaren te gen deze bülage. De exploitatleopzet is niet juist, men heeft b.v. heelemaal de huur niet gerekertr"De kosten zijn in werkelijkheid 4.84 cent per kilo. Dat is duurder dan de groenten handelaren vragen. De heer APPEL is sterk vooy het voorstel Gemeentelijke distributie is hier veel goedkoo- per. De groentenhandelaren kunnen het zelf niet eens worden. Anders handelen zou zün tot schade van de werklooeen. De heer STOUTJESDIJK is wél voor het ver- noodlvjieb- zeiR^fanden. «•ingevoerd en >1 is er vemle- schaffen van groenten aan die het ben. maar ook anderen krijgen Hoeveel K.G. groenten zijn en- hoeveel'is er verkocht? jjwOCe tigd? Mr. LEES] RaaL^tffT City: ,J> lokkende stem”. ADe dagen uur. Zondag van 3 uur af. Victoria-Theater: „Een hart van goud”. Alle dagen 7.30 uur. Zondag van 3 uv af. Bioscoop Harmonie: „De wandelende jood". Alle dagen1730 uur. Zondag van 3 uur af. Artikel 308 der Gemeentewet schrijft voor, dat de Raad tenminste eenmaal in de vijf jaren verklaart, welke strafverordeningen nog gelden. De laatste maal heeft dit plaats gehad bü be sluit van den Raad van 33 October 1931. In 1936 zal deze verklaring derhalve opnieuw moeten geschieden. B. en W bieden daartoe een ont- werp-verordening ter vaststelling aan. Conform besloten 1930—20 20. Droitwich 3030—23, B. en W. stellen voor een nieuwe verordening betreffende wachtgelden en pensioenen van wethouders en oud-wethouders. De vergadering gaat over in een met gesloten deuren. Na drie kwartier wordt de openbare zitting heropend. Conform bècloteqg* Spr. ziet heelemaal niets verkeerds in het feit, dat de Directeur ook zijn andere ambt bü dezen verkoop heeft laten spreken. De VOORZITTER meent, dat met het tee- kenen van een verklaring door een a.s. gega digde de gemeente heelemaal niet gebonden is Het anders te zien, is principieel onjuist. Spr. wil verklaren, dat de Directeur van het Grondbedrijf het belang dor gemeente altijd uitstekend gediend heeft. De heer v. DRUNEN merkt op, dat men dan voortaan wel zal passen om de voorlooplge ver klaring te onderteekenen. Het Is het er heele maal niet mee eens, dat de Directeur van het Grondbedrijf zich ook met schoonheldskwestles bemoeit. Er was heelemaal geen angst, dat een deel niet verkocht zou worden, want 3 menschen willen het geheel nempn. Mr. DE GROOT acht juridisch het stand punt van den voorzitter en mr. Leesberg on aanvechtbaar. maar er moeten toch ze*r ern stige redenen zijn om van die voorlooplge ver klaring af te wijken. En spr. ziet hier die om standigheden niet. Wanneer men al dadelijk de bedoeling had in éénen te verkoopen. waar om Het men dan die verklaring teekenen» Had dan maar die bedoeling onmiddellük medege deeld. Men heeft al die dingen pas naar voren gebracht, toen een andere kooper kwam. De heer SIETSMA zegt, dat het toch niet noodig was onder één dak te bouwen. Er Is ook een oplossing denkbaar zonder dat. Wethouder KLAVER meent, dat de Raad te veel waarde hecht aan het teekenen van het stuk. Dit beteekent slechts een officleele aan vraag, waaraan geen moreel recht ontleend kan worden. Intusschen is spr. bereid den naam uit het besluit te lichten en te praten mat den heer Elzas. Wil deze het geheel kóopen en een ar chitectonisch geheel daar bouwen, dan heeft hü de voorkeur. De» aldus gewijzigde bijlage wordt aange nomen met 17 tegen 3 stemmen. Tegen de hee ren v. Drunen, Venneker en Sietsma. wnilbrordasgeboawJaarvergadering Klesvereeniging. Hedenavond uur. Aan de orde is het antwoord van B. en W. op de opmerkingen, gemaakt ten aanzien van de steunverslechtering. Wethouder v. SLINGERLAND zegt, dat het adres van de werkloozenorganlsatie zoo is, dat hü er niet op in kan gaan. Het college heeft met klem bü de Regeering verzocht, de» wijzigingen niet in te voeren. Niet alles is verslechtering: van de 881 zün er 49 ongeorganiseerd. 38 georganiseerd, voor wie het verbetering beteekent. 499 worden er slechter van. varieerende van 1—75 cent. Dat er nu een andere berekening mag gevolgd wor den, geeft soms ook voordeel. Wat de standaardloonen betreft, worden er hier een 30 getroffen. Wat doet Alkmaar nu? B. en W. hebben al een rapport laten maken, om te zien, welke gunstige bepalingen hier zün te maken. Wteth. KLAVER zegt, dat in Alkmaar de hu ren njet zoo geweldig hoog zün. Wat is echter een redelijke huur? Het De partement zegt: de huur van een woning, bü een zeiföekkende exploitatie b(j de bouwkosten van dit oogenblik. Indien de huur de» som té boven gaat, wat dan? Men heeft geantwoord, dat alleen finan- cieele steun is te wachten voor die groepen, waarvoor een rijksvoorschot loopt, of een wordt verstrekt. ET buiten vallen die woningen, welke zijn ge bouwd met enkel gemeentelijken steun. Voor de verschillende bouwgroepen kunnen de verlagingen bedragen van 10 tot, 70 cent per week. Dat kan Ingaan, zoodra de'regeering de voorstellen van het gemeentebestuur daarom trent l^eeft goedgekeurd. De heer VENNEKER dankt voor de» inlich tingen en dringt aan op spoedig overleg met de bouwvereenlglngen. Wat doet het College echter met de andere bouwblokken, waarvoor geen rijksgeld is ge leend? De heer APPEL meent, dat het College hier wel diligent Is geweest. Ook spr. vraagt richt- lünen, om de moeilijkheden op te lossen. Wethouder KLAVER zegt, dat er voor de particuliere woningen direct niets gedaan kan worden, wel Indirect door het verlagen der wo ningwet- wqnlngen. vies te vragen van de Commissie van Publieke Werken. De heeren VENNEKER en GROND6MA on dersteunen dit voorstel. Wethouder KLAVER zegt, dat deze zaak wel in de Commissie is geweest, echter in een Commissie, samengesteld door den vorlgen Raad. Spr. bestrüdt een schrijven van de N.V. gis teren aan den Raad gericht. Indien t waar is, dat eg een werkobject van K mlllioen is, wil spr. wel meer soepel zün. Gaarne zal hü nog eens spreken over zooW belangrijk object. Daarom wil spr. gaarne de bijlage aanhouden. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor te benoemen: a. voor den duur van den cursus 1936-1937: 1. voor bouwkundig teekenen, de heeren A. Rauwerda, R. Rauwerda en H. Tauber, als mede den heer C. D. van ReUendam; 2. voor werktuigkundig- en smidsteekenen de heeren J. Jongens en J. Wiegen; 3. voor electro-tecnnlek en electro-technlsch teekenen, den heer D. O. van Reüendam; 4. voor materialen- en gereedschapskennls, verbsmd houdende met electro-technlek, den heer G. Visschers; 5. voor natuurkunde, stoomwerktuigkunde en motorenkennis, den heer D. W. Abelskamp; 6. voor wiskunde den heer W. A. Barten; b. voor vast, ingaande 1 October as.: voor hand- en decoratief teekenen den heer J. F. Kuljper. B. en W. stellen voor een nadere regeling vast te stellen voor het salaris van den concierge van den Keuringsdienst benevens een nieuwe constructie. Conform besloten. JflRO zegt, dat economisch de heer heeft, maar de uitgaven van de gemeentekas zün lager zooals de gemeente het doet. Verstandig is. tot 1 Januari door te gaan en Ih dien tüd te onderzoeken naar een beter stelsel. De heer KEYSPER bestrijdt het betoog van den heer Appel, waar deze de cüfers van den heer Raat aanviel. Het is ook de bedoeling van den Minister, om den handel in te schakelen. Na Januari zou spr. niet meer met deze ge- meente-distMbutie accoord willen gaan. De beer v. d. VALL is het met mr. Leesberg eens, om Tn leder geval tot Januari door te gaan. De heer VOGELAAR meent, dat het moellük Is in zee te gaan met belanghebbenden, die het zélf niet eens zün. Laten zü dat eerst eens be proeven en dan onderhandelen met de ge meente. Wethouder In verband met den brief van den Voorzitter i van Gedeputeerde Staten, waar uit blükt, dat overeenstemming is verkregen tusschen Gedeputeerde Staten en het college, geven B. en W. in overweging eenige wüzigingen. die bü 't gepleegde overleg wenschelük werden geacht, in het Raadsbesluit van 30 December 1934 aan te brengen. Conform besloten. Lün 1: Hilversum I. LUn 2: Hilversum II. Lün 3: Keulen 8—8.45. Normandië 8 45—10.50, Keulen Brussel In 'behandeling is nu een schrijven van wet houder Bonsema, gericht aan den Raad, welk schrijven wü JJ. Vrijdag publiceerden. De heer v. d. VALL legt de volgende verkla ring af: Het openbare leven in onze stad is In de laatste weken in groote beroering gebracht door gebeurtenissen, waarbü leden van de Soelaal-Democratische fractie van Gemeen teraadsleden' hier ter plaatse de hoofdrol len speelden. Aan het adres van wethouder Bonsema werden door twee leden van den Raad, de lieeren A, Bakker en W. J. Bulens tüdens de afwezigheid met vacantie van den voor- zitter en de secretaresse van de fractie beschuldigingen geult, welke, indien juist waren, zeer ernstige gevolgen voor den be trokken wethouder zouden moeten hebben. Op verzoek van beide partijen, aankla gers zoowel als aangeklaagde, is daarop An onderzoek ingesteld door den loco-tes^e-> meester, den heer Klaver. Oelüktüdlg nam een Commissie van On derzoek, reeds eenigen tüd tevoren in de afdeeling Alkmaar van onze partü ^werk zaam, bestaande uit de heeren K. Vorrlnk. C. Woudenberg en M. A. Rei na Ida, ook deze zaak in handen. De» Commissie heeft, onafhankelük van het onderzoek door den loco-burgemeester, zeer minutieus alles Op deze zaak betrek king hebbende nagegaan en kwam, gelük zulks ook uit het onpartüdige ambtelüke onderzoek van den loco-burgemeester bleek, tot dezelfde conclusie. nJ. dat van eenige eorruptieve handeling door wetbowder Bonsema geen sprake was en deze wat de tegen hem door de Raads leden Bakker en Bulens ingebrachte be schuldigingen betrof, vrij uitgtag. Zuivere interne, organisatorische aange legenheden in de afdeeling Alkmaar van de 8. D. A. P. zün vervolgens oorzaak gewor den van afvoering van de ledenlijst van deze partü van de heeren A. Bakker en T. Bonsema. Deze beidé personen zün. totdat de voor hen in deren bestaande beroeps-lnstantie heeft gesproken, momenteel niet te be schouwen als vertegenwoordigers in den. Raad van Alkmaar van de Sociaal-Demo- cratlsche Arbeiderspartü. Regenten geven inïoverweging te bevorderen, de functie van wascoknecht aan het Centraal Ziekenhuis op te nemén in de vaste personeels formatie. Met de Indeellng in groep III kunnen B. en W. zich vereenigen. Na een opmerking van den heer Vogelaar conform besloten. De heer E. Th. J. van Latum alhier heeft verzocht voor zich of zün lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouw terrein, gelegen aan de Juliana van Stolberg laan, groot ongeveer 671 M2, voor den prijs van 7725, ten einde daarop 3 woningen te bouwen. B. en W. stellen voor aan den heer Van La tum den door hem gewaagden grond te ver koopen. De heer v. DRUNEN memoreert, dat aan de zen verkoop iets meer vast zit. Reeds eerder züh hiervoor twee koopers geweest, maar zü kregen geen kans, omdat het perceel in éénen ver kocht moest worden. Toen kwam er een derde bü, en alles zou verkocht kunnen zün. Dit is niet geschied, omdat de Directeur van het Grondbedrüf er zich mee is gaan bemoeien, en wel met dingen, die hem niet aangingen, nJ. met gevels enz. Dit eene geval is nu naar buiten tot uit drukking gekomen, maar is het misschien wel meer voorgekomen? Spr. protesteert ook tegen uitdrukkingen van dezen Directeur ten opzichte van raadsleden. Spr. hoopt, dat de Raad aan zün züde zal staan, om den eersten candidaat-kooper de kans te geven op dit stuk grond. De heer SIETSMA kan zich indenken, dat men liever het geheel verkoopt als één stuk. Maar dat is geen reden, om een kooper af te wüzen. Hierdoor komt ook het belang der pldatselüke architecten in het gedrang. Spr. is het eens met den heer v. Drunen en zal tegen dezen verkoop stemmen. Mr. LEESBERG acht het niet onjuist, dat de Directeur van het Grondbedrijf zün andere functie bü verkoop uitschakelt. In het belang der gemeente is het den grond in eenen te verkoopen en daarom is spr. voor het voorstel. Ook juridisch is alles in orde. De heer KEYSPER vraagt te onderzoeken, of soms de eerste kooper het terrein in k*n ge heel wil koopen. Mr. DE GROOT zegt, dat de eerste gegadig de reeds elders grond heeft gekocht. De tweede gegadigde heeft er enkel maar om gevraagd, doch had nog niets positiefs gedaan Een moreel recht van de heeren Franken berg en Elzas ziet spreker daarom nog niet. Overigens is spr. het eens met den heer Keysper. om nog eens te onderzoeken dit stuk aan die heeren in zün geheel te verkoopen. Wethouder KLAVER vindt, dat hier wel wat erg veel drukte wordt gemaakt. Spr. releveert de geheele geschiedenis nog eens en betoogt, dat het véél voordeeliger was het geheele ter rein in eens te verkoopen. Verschillende combinaties van as. koopers ziin beproefd, maar blies is mislukt. Toen kwam de heer v. Latum met één aan waag voor gelüksoortige woningen. Dit was voor de gemeente in alle opzichten het beste bod en daarom meent spr., dat dit bod kanvaard moet worden. Op 19 December 1935 besloot de Raad in de algemeene salarisverordening de volgende bepa ling op te nemen: „Het salaris van den ambte naar ter secretarie, die tevens vervult de betrek king van ambtenaar van den burgerlüken stand, belast met alle andere werkzaamheden dan het voltrekken van huwelüken, wordt verminderd met een bedrag, gelük aan de jaarwedde, welke hü In de laatstgenoemde betrekking geniet.” Oed. Staten dezer provincie hebben tegen dere bepaling bezwaar. B. en W. stellen voor bedoeld besluit In te trekken. Conform besloten. Naar aanleiding van het adres van de drie middenstandsorganisaties d.d. 30 April 1935. houdende verzoek om een verordening vast te stellen ter voorkoming van verkeerabelem- meringen in de Langestraat en het hlnderlük gebruik maken van wlnkelportieken door de rijpere jeugd, meent de commissie voor straf verordening een oplossing gevonden te hebben door het In het leven roepen van een bepaling, waarbü het onnoodig stilstaan op' bepaalde ckukke punten van den openbaren weg wordt verboden. Wanneer bovendien nog een strafbe paling wordt gemaakt, waarbü het verboden wordt zonder toestemming van den eigenaar zich te bevinden In of op aan den openbaren weg grenzende portieken, stoepen, enz., zal de overlast, dien de winkeliers van opgeschoten jon gelieden ondervinden kunnen worden onder vangen De commissie stelt daarom voor dere belde d. VALL verklaart zich tegen een vaste aanstelling. Mr. LEESBERG sluit zich hierbü aan. Later, als de man niet meer noodig is, hebben we maar een wachtgelder meer. De heer APPEL acht- een hoofdcontroleur heelemaal niet noodig. Er worden maar amb tenaren aangesteld buiten den Raad om. Wethouder v. SLINGERLAND zegt, dat na een oproep 36 personen hebben gesolliciteerd. Eén van hen achtte het College den besten, maar deze wil niet op arbeidscontract In dienst tre den. Deze functie eischt zeer veel, en men is in het belang der werkloozen verplicht den besten te nemen. Bpr. weet niet, dat aan de Arbel we ambtenaren zün aangpsteld.j^ M. H. enkelen tüdelük aangesteld wegens ont stentenis of ziekte. Ook het departement wil deren sums tellen. Mr. LEESBERG verdedigt zich tegen het verwüt nu anders te spreken dan In Mei. Men had in de oproeping moeten zetten, wat de raad met nadruk heeft gewild: een hoofdcon troleur alleen op arbeidscontract. Dan waren er geen sollicitanten gekomen, die enkel een vaste aanstelling wilden. De heer v. d. VALL vraagt, waarom «fen der reeds in functie zünde controleurs geenjboofd- controleur kan zün. Moet het juist iemand uit Hilversum zün? De Raad beslist hier en niet de ambtenaren van het departement. De heer APPEL zegt, dat er twee ambtena ren bü rijn gekomen, de heeren Marbus en de fascist Rooaendaal. De VOORZITTER: „Ik kan dat woord niet toclaten.” Nadat wethouder v. Slingerland de voordracht nog eens heeft verdedigd, wordt ze verworpen met 18 tegen 3 stemmen. Vóór de drie wethouders. Een rapport is binnengekomen van den di recteur der Gemeentewerken, omtrent den aankoop van een stukje grond aan den Kenne- merslngel, ter grootte van pl.m. 1 M3, van K. Bakker, alhier. Daartoe wordt besloten. Ingekomen zün: een brief van Gad. Staten, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit tot het garandeeren van de rente en de aflossing eener geldleening, aan te gaan door Regenten van het- Centraal Ziekenhuis. Aangenomen voor kennisgeving. Een brief van het Bestuur der Vereeniging „Alkmaarsche Fröbelschool”, verzoekende in verband met de verlaging van het subsidie, over het vierde kwartaal 1936 geen huur te vorderen van de schoolgebouwen, is uitgesteld tot vol gende zitting. Een brief van Ged. Staten, houdende enkele opmerkingen omtrent de bü raadsbesluit van 17 Juli 1936 vastgestelde verordeningen, rege lende de heffing en invordering van schoolgel den voor het lager onderwijs Besloten de ver ordening te würigen. Een adres van den heer H. Rotteveel, alhier, pachter van de boerderij aan den Bergerweg nr. 141, daarbü verzoekende deze boerderij voor de bestaande pachtsom voor den tüd van rijf jaren opnieuw te mogen huren, zoo mogelük met drie optiejaren, wordt gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad. Een brief van den Bond van kleine kooplie den, alhier, daarbü de aandacht vragende voor bet door dien bond Ingezonden adres d.d. 3 Juni JJ„ inzake het venten door kleine kooplieden in deze gemeente. De heer v. d. VALL vraagt zoo spoedig mo gelük behandeling. De VOORZITTER regt dit toe. 1030—1130. Parijs R- 1120—12.20. VI. 1330—1430. Brussel Fr. 14 20— 14.50, Parüs R. 1430—15.30. Brussel Fr. 1530— 16.30. Parüs R. 1630—17.20. Brussel VI. 17.20— 1830. Parüs R. 1830—19 50. Lond. Reg. 19.50— 20.20. Keulen 2030—22.20. Brussel VI. 2230— 22.30. Brussel Fr. 22.30—2230, Berlün 2230—34. Lün 4: Brussel VI. 8—1035. Lond. Reg. 1035— 11.30. Droitwich 1130 18 20, Lond. Reg. 1820 —19.30. Droitwich 1920—20.20 Brusseel Fr. 20.20—20.50. Droitwich 2030—23, Lond. Reg. 22 00—24 00. iemand buiten de gemeente moet benoemd worden. De VOORZITTER segt, dat deze persoon goed bevalt en dat er geen reden is. hem te pos- secren. De voorgedragenen worden benoemd. Hierna wordt opnieuw gestemd over het voor stel tot verlaging der politie-salarissen, waar over in vorige zitting de stemmen staakten. Het voorstel wordt nu aanvaard met 12 te gen 9 stemmen. - Jregen 8. D. A. P. en de heeren Appel en Wol- dendorp. Evenzoo over het voorstel-mr. de Groote, om den post „Schoonheidscommissie" voor 1936 met ƒ50 te verlagen. MT. de Groot trekt zün voorstel in. omdat er reeds te veel tüd van het jaar verstreken is. Evenzoo over het voorstel-Bakker, om de subsidie voor de Ned. Jeugdherberg-Centrale op de begrooting te handhaven. Dit voorstel werd verworpen met 12 tegen 9 stemmen. Voor S. D. A. P. en de heeren Appel, Sietsma en Stoutjesdük. B. en W. stellen woor te besluiten: I. dat de diensten van gemeentewerken, het bouw- en woningtoezicht, de plantsoenen, de ge- meentereiniging, het grondbedrijf, het sportpark, de begraafplaats, in de toekomst onder één direc tie zullen worden geplaatst; n. dat aan dezen maatregel uitvoering zal worden gegeven, zoodra: a. een geschikt gebouw voor huisvesting van dezen centralen dienst beschikbaar Is; b. voorzooveel den dienst der gemeentereiniging en dien van de plantsoenen, het sportpark en de begraafplaatr"Kangaat. zoodra de tegenwoordige dlrecteursplaataen vacant komen; III. den heer O. Vos, bü combinatie van zün tak van dienst met andere, zoo hü dit wenscht, te handhaven met den persoonlüken titel van directeur van het bouw- en woning toezicht; IV. bü de hlerbedoelde concentratie den ha vendienst te plaatsen onder leiding van den Commissaris van Politie. De heer VOGELAAR vraagt aanhouding, om deze raak nog eens rustig te beküken. Spr. vraagt waarom er hier geen reorganisa tie van G. W. in verwerkt is. HU wil zich op dit oogenbllk nog niet blndén hoe in de toekomst de dienst zal ingericht worden. Besloten wordt da bülage aan te houden. s;:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 15