Spartaan en H.B.C. Een 3-0 nederlaag van N.A.C Den Bosch tegen B.V.V. geven elkaar niets toe N in V VOSTA EN EMOS DEELEN DE PUNTEN HAARLEM EN FEYEN00RD SPELEN GELIJK vajv het katholieke kXmp MAANDAG 28 SEPTEMBER 1936 EERSTE KLASSE K.N.V.B. Een 43-nederlaag van E.M.M. Spartaan in vorm de Een 3 zege op Excelsior Duitsche zege in Praag S.D.O. wint in Bussum met 21 Belgische eere-afdeeling T.Y.B.B. wint tenslotte met 2—0 WIELRENNEN ATHLETIEK D.H.L. goed op dreef I Rotterdammers hadden steeds dé leiding Go Ahead verovert de punten op Heracle» Nieuwe overwinning van De Meer Verdiende zege van Dé Meer te Hilversum Aanvallen op wereld uurrecord Wederom een record d van Nurmi verbeterd Zege van Kilian-Vopel te Londen Een spannende strijd in IJselstein G.D-A. en Leonidas scoren elk driemaal H.M.S. kreeg geen kans tegen V.V.A. Overwinning van Metze in 100 K.M.-wedstcjjd Tsjecho-Slowakye verliest met 21 Ito Hollo legt de 15.000 meter af in 46 min. 45.4 sec. Pogingen van Magne en van Schendel Graaf Willem kansloos tegen Rotterdammers, die met 51 wonnen Fraaie prestatie van H.B.C. I Nederlaag van Volendam tegen S.D.O. - Brabantia Hopt Schyndd. - Treffers wint van Quick ALKEMA OP DE VIJFDE PLAATS TE NEURENBERG - i i o o Amsterdamsche dub gaf steeds den toon aan en won met 52 s i i 3 3 1 1 3 3 3 o o o o o o 1 1 1 1 o o o o 1 1 o o 1 1 3 o o o o 1 1 F 1 3 3 o o 1 1 1 1 1 1 1 3 N+tT-N-AA-ST-E-LrK-A-A-R Gebrs. van Kempen op vijf ronden op de zevende plaats Onverwachte nederlaag van Volendam Pretest der Amsterdammers tegen het tweede Zaansche doelpunt S.J.C., dat met 52 geklopt werd, kon het tempo niet bijhouden Amsterdamsche eerste Hassert winnen. - Groote zege van P.S.V. op Eindhoven. - Vdocitas verliest van Hoogezand Wilskracht met 2-1 door V.V^. geklopt IT DE SPORTWERELD I Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Go Ahead—Heracles, Zondag te Deventer gespeeld i 7 3-10 In afdeeling I zijn dit Ajax. dat gisteren maar >t. Boys 3—7 Zuid n Oost o afgelegde af- met 0 o Q I k I i i i i te- ida pt 22 3 1 1 1 1 0 0 0 o 3 3 1 1 1 1 0 o o o o o o o o o o o o o 4 4 3 3' 3 0 0 0 o 4 3 3 3 3 1 1 1 1 0 3 3 3 3 3 3 3 3 3 0 0 0 o o o o 1 1 o 4 4 3 3 3 3 3 1 1 0 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 0 0 o o o o o o o o 3 3 3 3 3 1 1 1 3 1 3 1 1 1 1 O 1 3 0 1 1 1 1 1 0 0 1 1 1 1 1 1 3 3 4 4 3 3 3 3 3 3 0 0 4 4 4 3 3 3 0 0 4 3 3 3 3 3 1 1 0 4 4 4 3 3 3 3 Het blijft vooralsnog zeer moeilijk om uit te maken hoe de situatie zich in de eerste klasse van den I.V.C.B. zal ontwikkelen. Wel kan men natuurlijk uit de resultaten van de tot dusver gespeelde wedstrijden aflelden, welke clubs dit seizoen een vooraanstaande rol zullen spelen, maar overigens zal het nog wel even duren, alvorens er teekenlng in den strijd komt. 8—3 6—3 3— 0 4— 3 6-4 4—6 0—3 3—6 3—6 De Meer T. Y. B. B. 0—3 0-4 7— 5 6—5 8— 8 6—7 5—6 5—7 5—8 een drie- de Rotter- 13—1 0—5 6— 4 7— 5 3—5 3-2 8—3 11—3 11—6 4—2 4— 4 7—7 6—7 5— 7 6— 15 3—12 8—4 8—6 10—6 5—6 4—7 10—0 8—3 8—5 3-0 3—4 1—1 1—4 3-4 0—5 3— 1 6—3 4- 5 3— 2 8—10 6—8 4- 0 Uiterst hinderlijk ea voi go- voren Is het, wanneer meer «Jan twee fietsers naast elkaar rijden. (Op smalle wegen en paden Is zalft twee nog te veeH) - i* 14, sn nt 15. ive bij 3 3 1 1 3 2 1 1* 2 3 1-0 1—1 1—3 1—1 1—1 3—3 31 .21 .15 59 77 57 83 te 3. TB •n M> »- 0 0 o 1 1 o 1 3 3 V. v. z. EMM. Volendam a D. O. h. m. a Wilskracht V. V. u. Dongen Wilhelmina a'v. b. Mulo Brabantia Best Vooruit R. K. T. V. V. Venl. Boys Kolping Schljndel Treffers V. D." Z. Vogldo Lob. Boys s: d. o. u. o. tenos Vosta Q«ck Altior *a-Hee ren berg O. V, A. V. Be Quick Hoogezand Velocltas Sneek Veendam Leeuwarden Friesland AchiUes H. 8 O. Spartaan H. B. O. D. H. L. Onze Gezellen Excelsior a j. o. Santpoort O. D. A. Leonidas Graaf Willem Zaterdagavond is voor een uitverkocht huls te Wembley de Londensche zesdaagsche geëln- niet veel ge- elkaar angst- Afdeeling H 3 3 3 1 3 3 1 3 3 3 Afdeeling IV 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 Afdeeling m 3 3 3 3 4 3 3 3 3 3 t> Afdeeling V 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 0 1 1 1 1 10 2 2 10 2 2 0 2 12 II 1 o o o o zijn' voeten en schiet van zeker 40 meter juist 3 2 2' 1 1 1 1 1 0 0 o Hermes-D.VB. Haarlem Feyenoord Sparta V. 8. V. D. W. 8. K. F. C. V. U. C. Z. F. C. H. B. S. Als derde kwam aan Salmlnen (Finland) met een tijd van 47 min. 47 sec. Vierde was Zabala (Argentinië) met 47 min. 52 sec. Tijdens deselfde wedstrijden wierp M*tU Jaervtocn ds veer 70,00 metes. Natuurlijk waren er ook nu weer verras singen. maa^ toch niet in die mate als een week geleden Intusschen Is wel geble ken, dat de strijd dit seizoen in alle af- deelingen zeer spannend belooft te worden. Er zijn b.v. nu het seizoen nog pas enkele weken oud Is, vrijwel overal nog maar en kele clubs, die nog geen nederlaag hebben geleden. Ajax Excelsior Xerxes A. D. O. C. V. V. D. F. C. D. H. C. Blauw-Wit Stormvogels R. C. H. Go Ahead Enschedé Heracles A. O. O. Tubantia P. E. C. N. E. C. Ensched. Z. A. O. wageningen Het eerste kwartier werden aan belde zijden gevaarlijke aanvallen opgebouwd, doch succes bleef uit, totdat Tenniglo voor de Amster dammers de score kon openen, 01. Niet lang daarna liep Overtoom een voorzet van linksch In doel, 0—2. De EM.M.-voorhoede kon het doel niet vin den, terwijl ook-doelman Hoeboer keurig werk Even Roermond N. O. A. D. M. V. V. B. V. V. N. A. C. Juliana Longa Eindhoven Bleyerheide Antonin Magne heeft aan een medewerker van .Faris-Soir” verklaard, niet alleen van plan te zijn een aanval te doen op het ten name van Olmo' staande wereld-uur-record, maar eveneens te willen trachten het wereld-uur- record op tandem te breken. Wederom Is Paavo Nurmi een wereld record kwijt geraakt. Ditmaal was bet zijn landgenoot Iso Hollo, de Olympische kam pioen op de 3000 meter steeple, die te Hel singfors het wereldrecord op de 15.000 meter verbeterde en bet op 46 mln. 45.4 sec. bracht. Het wereldrecord van Nurmi dateerde van 7 October 1938 en stond op 46 mln. ^9.6 sec. Bet was gevestigd tijdens wedstrijden te Berlijn. Ruim 40.000 toeschouwers woonden Zondag middag in het Masarfjk-stadion te Praag den landenwedstrijd Tsjecho SlowakijeDultsch- land b(j, welke ontmoeting, geleid door den Zweed Olsson, met 31 door het Duitsche elftal werd gewonnen. BIJ de rust hadden de Tsjechen met 10 de leiding. 0 0 0 o 0 1 0 1 0 1 0 3 0 3 0 3 0 3 0 3 b' i Ondanks het vettige terrein hebben beide partijen een goeden wedstrijd gespeeld. Het begin Is voor DBX. weinig bemoedigend, daar 8J.C., door een door Schouten van rich ting veranderden bal, de leiding neemt’, zoo- dat het pa 5 minuten spelen 10 voor SJ.C. is. De Leeuwen spelen echter in een hoog tempo onversaagd verder, en uit een goed door Lans bergen genomen corner, scoort C. Alaemgeest den gelijkmaker (11). Als dan de Noordwjjk- sche keeper een bal niet klemvast kan krijgen, komt het leder in den goal terecht, zoodat met 3—1 gedraaid wordt. Een’ kwartier na de rust vergroot A. Alsem- geest den Delftscnen "voorsprong tot 3—1. Dan kan S.J.C. het hooge tempo niet meer volhou den, waarvan A. en* O. Alsem geest profiteeren door de score tot 5—1 op t* voeren. Tien minuten voor het einde scoort 8J.C. nog een mooi tweede doelpunt, zoodat 6—3 het einde komt. in den bovenhoek. 4—3. Het pleit is dan vrij wel beslecht, hoewel er van eenlge verzwakking geen sprake is. OJ. ten onrechte annuleert de scheidsrechter een Excelsior-doelpunt wegens buitenspel. Toledo vergroot met een geweldigen schuiver den voorsprong, 5—3, terwijl Laurens na een schermutseling voor het HBC-doel den bal in het net deponeert. 6—3. Tenslotte maakt v. Roode aan alle onzeker heid een einde door nu eens niet Óver, maar in het doel te schieten. 6—3. In het begin kenmerkte het spel zich van weerskanten door onwennigheid, maar geleide lijk werd bet wat beter zonder echter op hoog peil te komen. Over en weer werden aanvallen ondernomen, doch de verdedigingen waren voorloopig meester van het terrein. Uit een plot selinge doorbraak scoorde WZ onhoudbaar na 35 minuten spelen (0—1). Wilskracht ging door met short-passing wat een kolfje was naar de hand der WZ-backs, die van opruimen «visten. Toch konden de Am sterdammers uit een langdurige doelworstellng door W. Spiekerman gelijk maken (11). Ook de gasten begonnen zich toen te roeren en hun aanvallen waren verrassender door het snelle open spel. Een pracht schot van Wybenga scheerde de lat, doch dit was uitstel van execu tie daar de bal bij den linksbuiten belandde* Deze gaf scherp voor. De Wllskracht-keeper sloeg den bal weg en een der VVZ-spelers had geen moeite om zijn club de leiding te geven (13). Daar de Wllskracht-keeper geflankeerd werd door twee WZ-spelers, was volgens velen dit doelpunt qpgeldlg. Na de rust ongeveer hetzelfde spelbeeld. Wils kracht speelt peuterig zonder eenlg enthou siasme, WZ open en snel, terwijl de Zaankan- teys sterk verdedigden, zoodat er geen door- fbmen aan was. Tien minuten voor het einde miste Wilskracht een penalty, waardoor een goede kans om gelijk te maken verloren ging. De laatste minuten begon Wilskracht elndeljjk een heftig offensief doch te laat. Wilskracht heeft tegen het tweede doelpunt van WZ protest aangeteekend. in de hoofdstad na aanvankelijk een 30 ach terstand te hebben gehad met 4—3 over D. H. C. zegevierde en Excelsior, dat thans In Rot terdam met 4—3 van Stormvogels won. Blauw Wit herstelde, zich eenlgszlns door Xerxes in eigen huis met 3—1 te kloppen, terwijl A. D. O. in de residentie R. C. H. een 10 nederlaag 'toebracht. D. F. C. leverde een goede prestatie door C. V. V. met 43 te verslaan, zoodat ook de Dordlsche club de eerste punten binnen heeft. Stormvogels en R. C. H. sluiten hier de rij met twee gespeelde en verloren wed strijden, Iets wat in afdeeling H het geval is met ZFC en HBS. ZFC verloor thans te Amsterdam met 31 van DWS, terwijl HBS het onderspit moest delven tegen VSV, dat in eigen huis met 33 de baas bleef. De groote strijd In de Spaarne- stad tusschen Haarlem en Fe (jen oord eindigde In een 33 gelijk spel, zoodat de roodbroe- ken er in geslaagd zijn aan de gevreesde Rot terdammers een punt te ontnemen. Hierdoor heeft Hermes DVS, dat In Schiedam een 33 overwinning behaalde op VUC, de leiding ge nomen. Reeds nu moest er een wedstrijd In de eerste, klasse worden afgelast, nl. KFC— Sparta, daar het terrein van de Koogsche na den bevlgen regenval van Zaterdagmiddag en Zondagmorgen afgekeurd was. In het Oosten heeft Go Ahead in Deventer den belangrijken wedstrijd tegen Heracles met 10 gewonnen. Enschede veroverde thuis belde punten op ZAO, dat met een 43-nederlaag naar Zwolle kon terugkeeren, zoodat de Sport club gelijk blijft opgaan met de Deventer rood gelen. AGOW stelde teleur, want de blauw- hemden lieten zich op eigen terrein met 1—0 kloppen door de Enschedesche Boys, die met deze uitstekende prestatie hun eerste overwin ning boekten. Ook PEC haalde thans twee punten binnen, want Wageningen bleek niet tegen de Zwolsche club opgewassen te zijn eri verloor met 5—3. Tubantia bracht verder NEC in Hengelo een 31 nederlaag toe. In het Zuiden onderging de situatie nog al eenlge wijziging, vooral tengevolge van het feit, dat NA.C. In Den Bosch sneuvelde tegen B.V.V. De Bossche club gaf den Bredanaars geen kans en bleef met 30 meester o van het terrein. Direct ontwikkelt zich een vlugge strijd, waarbij WA den toon aangeeft, 41s er onge veer vijf minuten gespeeld is doelpunt Tushul- sen voor de thuisclub op fraaie wijae, 1—0. De gasten antwoorden met eenlge snelle aanvallen uit één waarvan de gelijkmaker tot stand komt. 1—1. Thans neemt de thuisclub het spel in handen en het duurt niet lang of WA heeft een 31-voorsprong genomen, en wel i&oor den linksbinnen met een prima kopbal, terwijl de spil op kalme wijee in den uitersten hoek plaatst. HMS, niet ontmoedigd, geeft goed par tij en stelt alles in het werk om den achter stand in te loopen. De rust komt met een 3—1 voorsprong voor de thuisclub. noot Alkema op de vijfde plaats met 940 meter achterstand eindigde. Het resultaat was: 1. Metze (Duitschland), 1 uur 29 min. 9.4 sec. 2. Severgnlnl (Italië) op 380 meter, 3. Hille (Did) op 420 meter, 4. Moel ler (Did) op 820 meter, 5. Alkema (Nederland) op 940 meter, 6. Lohman (Did)■’op *270 meter. Een tijdrace had het volgende resultaat: 1. Metze 36 sec. 2. Severgnlnl 37 sec. 3. Hille, 37.1 sec. pBen hoekschop stelde de Hagenaars weer in dé gelegenheid te scoren, ook nu door den spil de Konlng, 22. Nadat GBA op gelukkige wijze aan een doelpunt ontsnapte doordat d. Sande tegen v. Vliet aan schoot, gaf dezelfde speler den blauw-witten andermaal de leiding Bfj een aanval der Hagenaars werd v. d. Zalm ongeoorloofd gevloerd. De Konlng plaatste zich achter den bel. Hij schoot echter recht tegen keeper Lamense aan. Het terugspringende leder kwam weer btf de Konlng die nu voor den gelijk maker zorgde 3—3. Aldus kwam het einde. O.D.A. was volledig terwijl Leon tal invallers telde. Technisch war dammers veel beter dan G.D.A. In de eerste helft werd tweemaal geecoord. L Nederpel maakte na enkele minuten een doel punt dat wegens buitenspel van v. d. Zalm werd geannuleerd. Hierna wist V. d. Sande aan zijn bewakers te ontkomen en met een vliegend schot den stand op 0—1 te brengen. In de laatste, seconde' dachten we O.D.A. nog te zien gelijk maken doch het bleek dat de bel door hét zijnet in den goal was gesprongen. Na de hervatting pakten de Rotterdammers krachtig aan. Tot twemnssl toe bleef een kans Na de rust is WA weer het meest aanvallend. Toch duurt bet nog w^J 30 minuten alvorens VYA den voorsprong vergroot door een schit terenden kopbal van den rechtsbinnen, 4L Vijf minuten hierna wordt een aanval van de gastheeren met succes bekroond, als na eenig twijfelen van de HM8-achterhoede door Tus-’ hulsen van kortbij wordt' Inaeschoten, 5—L HMS gaat er na den aftrap met den bal van door, en Voor iemand iets bemerkt, ligt de bal achter Hendrix, 5—3. Door dit succes aan- gemoedlgd is HMS nog even aan het woord, ntear succes blijft verder uit. Zonder verdere wijzigingen in den stad komt bet einde. Hij zal dezen aanval doen tezamen met den Nederlander Albert van Schendel, die de vo rige week tijdens den Grand Prl^ j|es Nations bewees in schitterende conditie te zijn. Van Schendel is reeds te Areachon gearriveerd en het wachten is op een niet te kouden, wind stillen avond. Nadat Volendam het eerste bezoek aan de S.D.O.-veste heeft gebracht, komt S.D.O. sterk opeetten en krijgt doelman Sier eenlge lastige hooge schoten te verwerken, hetgeen somtijds ten koste van één hoekschop gelukt. Ondanks de veldmeerderheid van 8.D.O. gelukt het den Bussumers niet de hechte Volendam-verdedi- 1 ging te pasaeeren. Volendam is met de weinige tegenaanvallen nochtans zeer gevaarlijk eh Jonk krijgt daarbij eenmaal de kans om Hilkman met een hoog schot te passeeren (01). Ook na de rust blijft SJJ.O. domineeren, doch de Bussu mers vinden de VolenSammerachterhoede in supervorm. Het schijnt dat dit de Bussumers eenlgszlns ontmoedigt, want nu komt Volen dam sterker opeetten. Jonk vuurt eenlge kogels op Hilkman af, die ultatekend worden gestopt. Een goed opgezette S.D.O.-aanval heeft dan ein delijk succes. Een voorzet van Maassen Jr. geeft Lakeman door naSr Gielen, die met een harden schuiver den gelijkmaker scoort (11). S.D.O. MUft nu het meest in den aanval, doch het duurt geruimen tijd voordat Bakeman van een plecht wegwerken der Volendammer backs kan profiteeren om het leder langs Sier te jagen (3—1). Volendam is nog niet1'geslagen. Runder- kamp heeft pech met een fraai schot, waarbij de bal vla den^ binnenkant van den paal In Hlikman’s veilige handen belandt. Naarmate het einde nadert wprd^de spanning grooter. Belde doelen verkeeren beurtelings in gevaar. Tot sco ren komt het echter niet meer. Het einde brengt 8D.O. een alleszins verdiende overwinning. Ben stayerwedstrjjd over 100 K.M. In een rit werd Zondag te Neurenberg door den Dultschen stayer Metae gewonnen, terwijl ome landge- HBO schijnt grootsche plannen te hebben, want na 3 minuten opent Toledo de score na een schermutseling. Van Excelsior maakt vooral van Linge het Neve nogal eens lastig. Een hoogen bal grijpt de HBC-keeper uit den ver sten hoek. Als na een kwartier spelen, van Roode eens alleen voor dog)^ heeft naast- geschoten, neemt Gieske een rush en kogelt onhoudbaar in 3—0. De Excelslor-aanval blijft steeds gevaarlijk en na 35 min heeft van Llnge succes, als hij even vrij gelaten wordt 21. Het spel der tweede helft is pas 2 minuten oud, als v. d. Linden een pass geeft aan Martin die Ineens hoog Inschiet 31. Excelsior zet hierna een algemeenen aanval op. waarbij Vlnke In het bewuste gebied hands maakt. De strafschop wordt door van Lingen onberispelijk genomen 32. De spanning stijgt met de minuut. Elke aanval van Excelsior is gevaar lijk, ook en vooral omdat de halflinie er even uit Is. Maar dan krijgt Kortekaas den bal goed voor digd. Over het geheel werd er Jaagd, daar de diverse koppels vallig In het oog hielden. De uitslag luidde: 1. Kilian—Vopel 776 punten, stand 3286.605 KM. Op één ronde: 2. AertaBuysse 1046 punten; 3. Diet—Ignat 591 pnt. Op twee ronden: 4 Walthourir Crossley 417 pnt. Op drie ronden: 5. Hansen—Christensen 824 pnt. Op vier ronden: 6. Buggenhout—van Vlock- hoven 219 pnt. Op vijf ronden: 7. Gebrs. van Kempen 926 pnt. Op tien ronden: 8. Merkens—Huertgens 426 pnt. Op 13 ronden: 9. Peden—Lepage SU pnt. PB.V. toonde zijn kracht door een 5—1-eege in den plaatoelijken wedstrijd tegen Eindhoven, terwijl N.O.AJJ. in de Tilburgsche derby met 4—3 van Longa won. De vier Limburgsche clubs in deze afdeeling deelden de punten. Bleyer heide en Juliana speelden met 11 gelijk, ter wijl de uitslag bij M.V.V.—Roermond te Maas tricht 33 was. In het Noorden boekte Be Quick zijn eerste zege en met sprekende cijfers, want HB.C., het slachtoffer, van de wlthemden, ging met 51 ten onder. G.VA.V. heeft Inmiddels nop de lei ding met twee punten voorsprong, dank zij de 31-zege. die deze Groningse be club op Sneek bevocht. Velocltas deed een leelijken misstap, want de groenwitten konden het niet bolwerken tegen Hoogezand, dat met 31 zegevierde. Veendam won In Assen van Achilles met het eenlge doelpunt van den wedstrijd, terwijl Leeuwarden in de plaatselijke ontmoeting in de Friesche hoofdstad Friesland een 2—1-neder- laag toebracht. De standen zijn: Afdeeling I 2 1 1 1 1 1 1 0 0 T. Y. B. B. had eenlgen tijd noodlg, om zich aan het vreemde en nogal gladde veld aan te passen, In welke periode door V. V. IJ. een da nige druk op het doel werd uitgeoefend, dat evenwel door Lid op uitstekende wijae werd verdedigd. Toen de bezoekers meer Ingespeeld waren, werd het een fraaie en spannende strijd, waarin snelle aanvallen elkaar afwissel den en menig schot werd gelost, zonder even wel het begeerde resultaat op te leveren. De rust ging dan ook In met blanken cstand. De tweede helft opende V. V. IJ. met goede aanvallen en men wist zich in de meerderheid te werken. Het succes kwam evenwel kan de andere zijde: doelnwn. Moes wist een hard schot van migyoor Van Riel niet naar behooren te verwerken en het’ leder belandde in zijn doel (01). Dit was hit keerpunt In den strijd, want T. Y. B. B. speelde nu rustiger en zui verder en de meerderheid van V. V. IJ. werd een minderheid. Het verwonderde dan ook niet, dat er nog een doelpunt bijkwam, wederom door Van Riel, zoodat de stand 0—3 was. V. V. IJ. -sette toen nog eens alle krachten in, doch verandering kwam er niet meer. T. Y. B. B. ging dus met een sege huis waarts. onbenut waarna d. Sande met een scherpen schuiver er 03 van maakte. Een vrije trap op den rand van het straf schopgebied stelde de Konlng in staat met een geweldig hard schot een tegenpunt te scoren verrichtte en zijn veste schoon hield, voor de rust wist Tenniglo een goeden soloren met een derde doelpunt voor de Meer te be sluiten. In de tweede helft Volgde een offensief der Hilversummers, maar aan de andere zijde kwam succes, toen Ttenniglo opnieuw de ver opgedrongen verdediging van E.M.M. kon pas seeren, 04. B(j een der aanvallen der thuisclub wist V. Poort te scoren, doch Hoeboer raakte ge kwetst en de Amsterdammers moesten met een reserve-doelman den strijd voortzet ten. Mede daardoor gelukte het C. Poort bij een voorzet in te schieten, terwijl dezelfde speler kort voor het einde nogmaals scoorde, 34. Met E.M.M. in den aanval kwam het einde. De Meer won verdiend. In Zuid H (voor Zuid I waren geen wedstrij den vastgesteld) behaalde Wilhelmina ook nu weer een uitstekend resultaat door in Helmond met 3—1 van Kolping te winnen. Brabantia baalde thans belde punten binnen en wel ten koste -van Schijndel, dat door de kampioenen met 4—3 werd geklopt. De Venlosche Boys gin gen op eigen terrein met niet minder dan 5—1 ten onder tegen Dongen. S.V.B. en Mulo startten met een overwinning. De club uit Blerick won thuis met 3—0 van R.K.T.V.V. terwijl Mulo Best Vooruit in eigen huis een 4—3 nederlaag toe bracht Xn het Oosten wonnen de Treffers In Olden- zaal met 54 van Quick, dat hier kranig tegen stand bood. S.D.O.U.C. gaf Altior in Ulft geen kans en bleef met 3—1 In de meerderheid, ter wijl V.D.Z. met dezelfde cijfers over de Loblth- sche Boys zegevierde. Vogido zette het seizoen goed in door ’s Heerenberg in Enschede mgt 63 te kloppen. De beide andere Enschedesche eerste klassers Vosta en Emoe deelden de pun ten door een 33 gelijk spel. In West I bracht De Meer ook zijn tweeden wedstrijd tot een goed einde, want de Amster dammers verrichtten een fraaie prestatie door E.M.M. in eigen huls met 43 <te kloppen. Vo lendam struikelde in Bussum tegen SJJ.O., dat uitstekend op dreef was en met 31 won, aoo- dat de wjjdbroeken beide punten moesten af- staan. T.Y.B.B. debuteerde in deze afdeeling met een niet onverdlenstelijke 3—0 zege op V.V.IJ. in IJselstein en V.V.A. begon goed door H.M.S. in Amsterdam-Noord met 53 te verslaan. Wils kracht was niet fortuinlijk en deze Amsterdam sche club leed op eigen grond een 31 nederlaag tegen V.V.Z. Er is nog een kleine kans, dat deze Uitslag later gewijzigd wordt, daar Wilskracht een protest heeft ingediend. De resultaten van de Zondag voor de Belgi sche eere-afdeeling gespeelde wedstrijden zijn: Union St. GUloise—White Star DaringAnderl.echt StandardBeerschot Antwerp F. C.La Gantoise TurnhoutF. C. Mechelen Racing Club MechelenLyra Liersche 8. K.—F. C. Brugge In West n rijn alleen Spartaan en HB.C., de twee rivalen van het vorige seizoen nog ongeslagen. Beide ploegen schijnen bovendien heel goed In vorm te zijn, want zij boekten ook gisteren weer resultaten, die er mogen zgp. De Rotterdammers behaalden een 51-over- winning op Graaf Willem en H. B. C. won in Heemstede met 63 van Excelsior. Santpoort en D. H. L. boekten hun eerste overwinning. De roodbroeken bleven met 32 In de meer derheid-. tegen Onze Gezellen en de Delftsche club stuurde -8. J. C. met een 52-nederlaag naar Noordwjjk terug. G.D.A. en Leonidas veroverden hun eerste punt door tegen elkaar met 3—3 gelijk te spelen. De standen luiden als volgt: 3 6 0 6 13 0 4 13 0 4 1113 1113 1113 10 13 10 3 3 0 13 1 0 0 3 0 1—10 Na eenlg terrein verkennen worden de zwart jes allengs sterker. De techniek van de Sparta nen Is beter, terwijl de Grafelijken een zwakken Indruk maken. Phlllppus verdedigt zijn doel evenwel op eminente wijze, terwijl de Hagenaars bij na door Slee uit een corner de leiding nemen. Groot blijft de druk op de Haagsche veste en ten slotte deponeert F. Mentlnck een voorzet van de Geer onhoudbaar in het uiterste hoekje. Bij een Haagschen uitval lost Koekebakker een tam schot en daar Venrooy een slippertje maakt is de stand gelijk (1—1). Tot de pauze houdt Phl- lippus met veel moeite zijn doel schoon. Na de hervatting worden de groen-zwarten geheel op eigen helft teruggedrongen. Het Haagsen; doel ontkomt verschillende malen aan een doerboring. Succes kan niet uitblijven en uit 'n sclniinen pass kopt F. Mentlnck onder de lat (31). Onophoudelijk is de Haagsche veste in gevaar en bij een schot van v. Dongen glijdt Phlllppus uit en de stand is 31. Spora disch brengt het Haagsche aanvals-quintet een bezoek aan Venrooy. 1*018 verdédigt daar boven dien subliem. Onverwachts lost A. Mentlnck een harden schuiver, waar Phlllppus overheen valt (4—1). Tegen het einde raakt het spel nog wat ver deeld, maar in de laatste minuut schiet de Geer een voorzet van Wagenmakers onhoudbaar in (5—1). 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o 7—5 3— 0 5—2 2—1 7—6 4— 3 2 2 2 3 3 3 0 0 0

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 19