Geldvondst WIJ LUISTEREN NAAR I z Agenten krijgen een jaar LANDVERHUIZINGSWET DONDERDAG 1 OCTOBER 1936 In O.... vergeten!! Aftrek van voorarrest naar £M Het spoorwegbedrijf Visch voor werkloozen Distributie begint nog deze maand Nationale feesten te ’s Graveland R Co WIJZIGING ONGEVALLENWET Willeskop Groote prijsdaling te IJmuiden GOOISCHE INBREKERS Door de Rechtbank veroordeeld Sensationeele vlucht Ook te Montfoort Poatvluchten Vrijdag 2 October WAGEN VERZAKT K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS Golflengten n DE NEUS AFGEBETEN Motorrijder gedood Schandelijke daad van woesteling Negen gezinnen uit hun woningen gezet Ernstige steekpartij te Rotterdam Met burgemeester De Vlugt naar Vreeswijk De Tweede Kamer over het ont werp tot reorganisatie KASTEKORT BIJ GEMEENTE ONTVANGER INBRAKEN IN *T GOOI OPGEHELDERD Kantonrechter oordeelde bestaande wetten SERIE INBRAKEN THANS OPGEHELDERD DE VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK STOP DE INDISCHE ZIEKTE TE AMBT-HARDENBERG PRINSES EN PRINS OP „SPERW ERSHOF” De aansprakelijkheid van den vervoerondernemer wordt beperkt MINISTER VAN L1DTH DE JEUDE n~ Sd 1 Ooi bh een onbewoonbaar verklaard perceel te Amsterdam De man in Montfoort en ontslagen Leden der commissie benoemd, die prae-advies over het voor ontwerp van wet moet uitbrengen Gedetineerde te Alkmaar legt bekentenis af Tien-jarig jongetje dood te bed gevonden Inbraak in kiosk te Amsterdam gieter berecht Kind overreden en gedood Gestolen brandkast uit de Muider- vaart opgehaald Een urn blootgelegd De sopraan José Candel geeft Vrijdagmiddag o.m. een zang- recital van liederen van Joh. Brahms in het programma van den K.R.O. (Hilversum II 3.003.30 uur) op zyn geen paleizen in tegendeel. Maar ten de onge- I (Cbopln-progr.) PERSBERICHTEN 1030 Hilversum H Ble- VARIA wordt jongeman ORGELBESPELING van fa- Tle 74» (Richard steken •n ORKESTCQNCERTEN KAMERMUZIEK Mart- Beetboven- quartet) 10.' •jOO LICHTS MUZIEK SOLISTENCONCERTEN 1171 M. O. L V. door ter (mualca Catholl- i OPERA EN OPERETTE GRAMOFOON 8.00 Hllveraum X VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS 4553 M 1884 M. MSA u. IMS M 3133 M. 4SM M. 838.8 M. MM M- de 1 Terwijl twee meisjes Dinsdagmiddag op de Kruiskade te Rotterdam liepen te wandelen, voegde zich een beschonken man by hen. Een der meisjes herkende in hem haar vroegeren een kiosk op het -en 10.— de de verloofde en wilde weggaan, doch de man greep haar beet. Het meisje trachtte k» te komen, waarop de man bet meisje by het gelaat greep en haar finaal den neus afbeet. De man werd door voorbijgangers overwel digd en vervolgens aan de politie overgeleverd, die hem in het politiebureau opsloot. Het meisje, de 33-jarige J. C-, werd in een winkel binnengedragen en later naar het zie kenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Zij Is voor haar geheele leven verminkt. De Amsterdamsche rechtbank veroordeelte een kapper uit Hilversum en een schoenmaker uit Hulzen resp. tot een jaar en anderhalf jaar gevangenisstraf, In belde gevallen met aftrek van voorarrest wegens verschillende inbraken in het Gooi gepleegd. In April hadden zü Ingebroken In een wo ning aan de Surlnamelaan te Hilversum, kor ten tijd later sloegen zy hun slag in een wo ning te Huizen. MUUN BEROMUNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II Ble 31 Br. Z nad stat der Boel A H peel trou ciali Vooi Aan A’<U Tempel Arbeid) j van voo om de bo He «F on re na en bel cm ma me bei 1 rei gevi •n j brai ▼ooi kt* vol bix let lerx wei 440 gen ra* A 1 B« g»« pa* Hl mei bul Bui *40 7.50 Hllveraum I 8.00 Hilversum II 1020 Brussel H 1020 Brussel X 1030 Berlijn K keu de Nee exp dan bra kun as ten de lent Pal 17 an! (voordracht) (voordracht) wy vernemen, dat de hoofddader echter op het moment, dat de rechercheurs een inval de den in een perceel aan den Zeedyk, waar de man verbiyf hield, is ontvlucht en na een aensationeelen tocht over de daken 13 ontsnapt. 3.30 Hilversum I 3.10 Kalundborg 4.30 Parijs I (Strijkkwartet) 8.50 Hamburg 5 50 Parijs I 8.30 Ham- 830 Deu1 1030 Deutsch landsender (kwintet) (Morgen- uitaendlng (voor ervan heeft alles in bewaring genomen. De „Kievit” is op de uitreis te Boedapest aangekomen en weer vertrokken. De ontvanger heeft verklaard, dat hij dit geld gebruikt heeft om oude schulden van zyn vroegere zaak te dekken, met de bedoeling het later weer terug te geven. Hy heeft het zoo lang verborgen kunnen houden door de kassen Van Montfoort en Wllleskop byeen te voegen en de cyférs na kasopname te veranderen.. B. en W. stelden voor den ontvanger met In gang van 1 October 1938 ongevraagd ontslag te verleenen, waartoe de raad besloot. kamp (O. N. V.), mej. mr. G.’j. Stemberg «Ces V A TTa. - - Wittert van __Hoogland "Tplw. mr. dr J. beid). 10.35 De KRO-Boys o. 1. V. Piet Lus- tenhouwer 11.00 Oramofoon 11.18 De KRO-Boys o. 1. V. Pist Lus- tenhouwer 11.35 Oramofoonmuzlek 388.7 M 533.6 M. 4583 M ASM M. 331.0 M. DEUTSCHE. SENDER 1571 M. ISM M. 3313 M SOLS M met kut Alk end bur Naar wy vernemen, zal de minister van Wa terstaat, Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, in gezelschap van den burgemeester van Amster dam, dr. W. de Vlugt, Zaterdag een bezoek brengen aan de in aanbouw zijnde slulswerken te Vreeswijk. H. K. H. de Prinses en Prins Bernhard zyn Dinsdagavond omstreeks half acht per auto naar 's-Oraveland gekomen, zy namen hun in trek op het landgoed „Sperwershof" -van jhr. mr. Röell. Woensdagmorgen vroeg vertrok de Prins met zyn secretaris per auto naar Amsterdam. De Prinses maakte een autotocht door het versier de dorp, waar ter eere van Haar verloving na tionale feesten worden gehouden. Lulde toege juicht door de burgerij, vertrok de Prinses, in gezelschap van drie hofdames, omstreeks kwart voor twaalf naar Den Haag. Waarschyniyk zal het Vorsteiyk Paar hedenavond weer te *s-Gra- veland zyn en zyn intrek nemen in ,Boeke- steyn”, waar ter eere van den verjaardag van Jhr. mr. J. Röell een diner wordt gegeven. 13.80 Brussel I 3 30 Hamburg 4 30 Droltwlch 8.30 Deutschlandaender 8.38 Boedapest 8 40 Droltwlch 'MO Berlijn Langenberg 10.18 Hllveraum I 11.00 Hilversum I 8.00 Hilversum I (Voor de klnde- 8.30 Hllveraum I (politiek radio-, journaal) Hilversum X (J. V. d. over het Plan van den 11.00 Hilversum I („Opvoeding de rijpere jeugd”) 13 40 Brussel I 135 Droltwlch (pianorecital) 150 Bruaeel I (zang) 8.30 BeromUnster (zang) 8SS Droltwlch (kwintet) 6.30 Kalundborg (zang) 6.50 Brussel I (pianorecital) 6.50 Deutechlandaender (zang) 735 Boedapest (pianorecital) 735 Deutechlandaender (liedjes b. d. lult) 8.40 BeromUnster (zang) De regeertng is tot de overtuiging gekomen, dat de aansprakeiykheid van den ondernemer dient te worden beperkt. By deze beperking behoort er h.l. van te worden uitgegaan, dat het niet juist is, de bedoelde aansprakeiykheid te doen aanvangen, voordat de ondernemer met den transmigrant een vervoerovereenkomst heeft aangegaan. Bepaald is, dat de ondernemer by vertraging van het vertrek van een transmigrant, met wien hy een vervoerovereenkomst heeft aan gegaan, verplicht is te zorgen voor diens ver dere huisvesting en verpleging, zoolang hij zich binnen het Rijk bevindt. Hiermede wordt beoogd, te-voorkomen, dat de bedoelde trans migrant hier te lande armlastig zou worden. Kan de ondernemer bewijzen, dat de vertra ging door de schuld van een transmigrant is veroorzaakt, dat heeft hy recht van verhaal der kosten op den transmigrant. De voorzitter van den Hoogen Raad van Ar beid, gelet op de art. B, 8 en 9 van de wet op den Hoogen Raad van Arbeid 1937 en op art. 21 van het reglement van orde van den Raad, heeft benoemd tot voorzitter van de commissie welke prae-advies zal hebben uit te brengen over een voor.ontwerp van wet tot wyziging van de Ongevallenwet 1921: prof. mr. A. O. Jo. sephus Jitta, tot leden en plaatsvervangende leden: H. B. Berghuys (Ned. Vakcentrale), F. L v. d. Bom (plw. mr. O. v. Hi Ver.), prof. dr. H. W. C. Bo Bruyn <R. Duyl (plw. Opnieuw is in de heide te Oss een bslangryke oudheidkundige vondst gedaan. Men is er nJ. in geslaagd een geheel gave urn bloot te leggen van Gallo Germaanschen oorsprong. Het voor werp. dat dateert van 400 jaar voor Cnr. is ge schonken aan het Gemeentelyk museum t— pintoo. B Den groot aantal inbraken, dat den laatsten l *<tyd in de omgeving van Oostzaan, Den lip en j Purmerend is gepleegd, is thans tot klaarheid Q gekomen. Een te Alkmaar in de strafgevangenis vertoevende poelier, W. de B., die ter zake van s diefstal van een groot aantal kippen te Uit- geest in voorarrest zit, heeft een volledige be- k kentenls af gelegd van een gepleegden diefstal B van kippen te Oostzaan en ruim tien rywlelen te Amsterdam, welke in Gelderland zyn ver kocht, van een inbraak in de Coöperatieve ver. eenlging „Ons Belang” te Den Up, van een ganzendiefstal te Den lip en van een straatroof gepleegd op de markt te Purmerend. Dinsdagavond heeft in een pand op den Crooswykschen weg te Rotterdam een steek- party plaats gehad, welke wonderlijk genoeg nogal gunstig is afgeloopen. De bewoner, de 86-jarige C. L., kreeg ruzie met zyn 55-jarige vrouw A. M. 8. De ruzie liep zoo hoog, dat de man een zakmes greep en de vrouw ermede bedreigde. Op het gillen van de vrouw snelde de 33-jarige havenarbeider H J. W.. een buurman, toe en ontzette de vrouw. De echtgenoot ontstak hierdoor echter zoo in woe de. dat hy juist aan het steken ging. Met een steek verwondde hy zoowel de vrouw als den man aan de hand. De buurman en de vrouw zyn gesameniyk naar het ziekenhuis san den Bergweg gegaan, waar’zy behandeld zyn. De politie heeft L. ingesloten en het zakmes in beslag genomen. Maandagavond is by Zelham de 28-Jarige heer Ten Have met zyn motorrywiel tegen een boom gereden. Hy bekwam zeer ernstige ver wondingen. Onderweg naar bet ziekenhuis te Doetlnchem 18 H. overleden. Ontleend is. aan het Voorioopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot reor ganisatie van het spoorwegbearyf: Verscheidene leden vestigden er de aandacht op, dat dit ontwerp slechts bevat een finan cieel® en vennootschappeiyke reconstructie. De z.p. Indische ziekte heeft een slachtoffer in Ambt-Hardenberg gemaakt. De familie R. te Lutten aan de Dedemsvaart vond hel tienjarig zoontje Dinsdagmorgen dood te bed liggen. Den vorigen avond was het kind misseiyk ge weest, doch overigens mankeerde het ventje niets. Naar wy vernemen zyn nog twee andere kinderen in het gezin van den beer R. ziek, zy zyn naar het ziekenhuis te Zwolle overse- bracht. Het is geen boulevard, de Korte Houtstraat, die uitmondt op de afdeeling oud roest var. de markt op het Waterlooplein. En de hulzen In de Dinsdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Wllleskop, deelde de burge meester, de heer J. B. Vlemme, mede, dat van Ged. Staten bericht was Ingekomen, dat by een vanwege hun college gehouden kasopname by den gemeente-ontvanger een kas-tekort is ge constateerd van ruim f 1000.dat echter door borgstelling gedekt is. De ontvanger heeft verklaard, dat hy De Officier had tegen den kapper, die ver minderd toerekeningsvatbaar is, een jaar ge vangenisstraf gevorderd, door te brengen in de byzondere strafgevangenis te Schevenin gen. Tegen den schoenmaker die bleef ontkennen, had het O. M. twee en een half jaar gere- quireerd. Woensdagmorgen liep het driejarig soontje van de familie Meulen or> de Lanen te Harlin gen tegen een auto. Het kind viel en werd door het linkerachterwlel overreden. In zorgwekkenden toestand werd de kleine naar hét Algemeen Ziekenhuis vervoerd, waar hy is overleden. Deae, een 25-jarig jongmensch, aan de poli tie welbekend, hoorde waarschyniyk de recher che Woensdagnacht naderen en onmlddeliyi' nam hy een ren naar den zolder. Hy wist door een raam in de dakgoot te klimmen en in de duisternis via de daken aan de politie te ont snappen. Wel werden nog eenlge waarschuwingsscho ten door de rechercheurs gelost, doch de man verdween en is ook momenteel nog voortvluch tig- De politie wist, dat het jongmensch gevaar- lyk is en immer een revolver by zich draagt. By een onderzoek in de kamer, waar hy ver toefde, is dan ook een revolver, met scherpe patronen geladen, gevonden. Het onderzoek naar den voortgezet. slotte moet ook voor deze soort woningen huur betaald worden. En een oude weduwe tweemaal weduwe zelf? die daar woonde in „perceel 23" had een huurschuld. Het was overigens een nette weduwe, die hard werkte voor haar dageiyksch brood. En algemeen was het medeiyden, toen zy voor f 1750 schuld uit haar woning geset werd. Vanmorgen gebeurde het: de sterke arm kwam, om haar inboedel voor de deur te depone eren: wat beddegoed, een paar matsen- dooeen, een kachel, stoelen, een wrgkke tafel, en al wat het schamele bezit van een arme weduwe pleegt te zyn. En toen kwam de ontdekking: in vuilnis emmers, in een theepot, in de broodtrommel, overal vond de ixilitle geld. Dubbeltjes, kwartjes, stuivertjes, geldbonnen uit den oor- i logstyd, alles door elkaar opgestapeld. De politie bracht de vrouw naar het bureau aan het J. D. Meyerpleln, en daar vertelde ze, dat er op zolder nog meer lag. En opnieuw kwamen de muntstukjes rollen uit doozen en bloempotten. Byna drieduizend gulden by el kaar schat de politie. De vrouw is ter observatie opgenomen in een der ziekenhuizen. Hartroerend was haar af scheid van haar verzameling, die op het bu reau geteld wordt. Onnoemelijk veel heeft het haar gekost, afscheid te nemen van haar tot nu toe gevolgde politiek. En een welbespraakt publiek houdt voor een op straat uitgestalden inboedel met veel hand- bewegen uiteenzettingen over ontzagiyke be dragen, die gevonden zyn, en den gedevalueer- oen gulden. Vermindering van het exploitatietekort, het buiten effect stellen van oude contracten door •en nieuwe organisatie in het leven te roepen, vonden zy uiteraard in beginsel wenscheiyk, doch zoolang niets vaststaat omtrent de herzie ning van interne regelingen en overeenkomsten met derden, zoolang een duideiyker schets van den meer economischen opbouw van het nieuwe be drijf ontbreekt en zoolang niet by benadering een beeld kan worden geteekend van den aard en den omvang van de verkeersfunctie, die bet spoorwegbedryf in de naaste toekomst zal moe ten vervullen, achtten zy het niet mogeiyk, zich rekenschap te geven'van de financleele ver plichtingen. waaronder het nieuwe bedryf aal moeten werken. Verscheidene andere leden achtten het juist, dat de regeertng eerst voorstellen heeft inge- diend, welke tot strekking hebben, de geldeiyke gezondmaking van het spoorwegbedryf in leiden en zyn interne reorganisatie voor te be reiden. Verscheidene leden oefenden ernstige erttiek op de voorgestelde regeling ten aanzien van de spoorwegobllgaties en de aandeelen aan toon der. De intrinsieke waarde van de spoorwegaan delen en -obligaties werd voortdurend minder, zonder dat de regeertng nochtans tydlg ingreep. Det ingrypen komt thans noodgedwongen, en wel in zoodanigen vorm, dat de financieele na- deelen worden gedragen door het Ryk en de houders van spoorwegwaarden, ledes^voor een deel. De leden, hier aan het woord, oordeelen bet verbijsterend, dat hier een ichuMenaar ten aanzien van een deel van zyn schuld skhself als minder credletwaardig signaleert, op de wyze zooals gebeurd is. Naar aanleiding van de mededeeiing, dat het Ryk een zoodanig deel van de spoorwegschuld zal overnemen, als overeenkomt met'de over kapt tallsatie, die een rechtstreeksch gevolg is van de te geringe afschryvlngen in de jaren vóór 1925 en die door de commissie van Door- nlnck op 229 miilioen is becyferd. merkten ver scheidene leden op, dat dit bedrag r.un te laag voorkwam. Naar bet oordeel van verscheidene leden waarborgt de grondslag der nieuwe N.V. niet een voldoenden Invloed van de regeertng op den gang van zaken by het spoorwegbedryf. zy drongen er op aan, dat het Ryk als volledig eigenaar van de Ned. Spoorwegen een exploi- tatle-contract met een op te richten N.V. zal sluiten, in zoodanige bewoordingen, dat bet Ryk volledige bevoegdheid zal krygen, om te allen tyde In het spoorwegbeleid in te grijpen, op zoodanige wyze als het algemeen belang zal vorderen. Sommige leden merkten op, dat de otnschry- ving van het doel der vennootschap veel verder gaat, dan het uitoefenen van het spoorwegbe dryf. zy zagen daarin met bezorgdheid de nei ging om de spoorwegen tot een algemeen trans- portbedryf te vormen, dat de taak van parti culiere vervoerders en expediteurs zal over nemen. Andere leden juichten het daarentegen toe, dat het bedryf aldus zal kunnen worden ver breed en daardoor veel tot een gezonde ver- deellng van bet vervoer over diverse transport middelen zal kunnen bydragen. 0 13.10 Droltwlch 8.00 Milaan 10 20 Bocdaprat 11.30 Hllveraum I (Joh. Jong) By den vischhandel te IJmuiden is bericht ontvangen, dat van 1 October af door het eon- senten-bureau voorioopig geen consenten voor den uitvoer van visch naar Frankrijk zullen worden gegeven, zulks in verband met beslui ten van de Fransche regeeringx om den invoer van alle artikelen en producten, waarvoor con- tingenteering is ingevoerd, stop te zetten. Als gevolg van dezen maatregel is een groote prijsdaling van sommige vlschsoorten, vooral van tong, te verwachten ten nadeele van het reederbedryf. In de gemeenteraadsvergadering van Mont foort, waar dezelfde ontvanger fungeerde, deed de burgemeester eenzelfde mededeeiing; hier bleek bet tekort f 3000 te bedragen. Ook hier verleende de gemeenteraad vraagje! ontslag per 1 October. Aan de Memorie van Antwoord op het Voorioopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende bepalingen met betrekking tot emigranten en transmigranten, ontleenen wy het volgende: Woensdagavond om half acht la naby de Jeremlebrug te Utrecht, door de slechte bestra ting ten gevolge van de spoorwegwerken, die daar worden uitgevoerd, een wagen verzakt, die beladen was met 140 EJt- groente. Een deel van de lading kwam juist terecht op een 21-jarige vrouw, die een kinderwagen voortduwde. ZU werd pymyk in dé linkerzyde getroffen, en is per auto van den G.G. en GD. naar t Stads en Academisch ziekenhuis gebracht. Na aldaar ondereocht te zyn kon zy huiswaarts keeren. De agenten aouden in den nacht van 3 op 4 Juni hebben Ingebroken in c™ V Mercatorplein in Amsterdam-West hebben gestolen. Een man en een vrouw, die tegenover kiosk wonen, hadden een der agenten in kloek zien binnengaan, terwyi de ander op den Na langdurige nasporingen is het de Laren- sche politie gelukt licht te brengen in de brutale Inbraak gepleegd in den avond van 10 September in de villa van den heer Zadok d. Bergh, oud-wetbouder van Amsterdam aan den Ryksweg te Leren. Zooals men zich zal herinneren, hadden de dieven zich meester gemaakt van de brand kast en dese medegenomen. In den pacht van 28 op 29 September heeft de Larensche politie met assistentie van de Hilversumache politie een inval gedaan in ver schillende pereeelen te Hilversum, waarbij in een woning aan de Eerste Nieuwstraat de 24- M. de J. en in de Tweede Ooeterstraat jarige J. de N„ die in het bezit was van een revolver, Werden gearreeteerd, alsmede op den Zeedyk mej. E. M. Zekere A. de J., die bjj haar tnwoont. bleek voortvluchtig te zyn. De drie gearresteerden zyn naar het bureau overgebracht en aan een verhoor onderworpen, waarby M. de J. bekende zich in vereeniging met een ander aan de Inbraak te hebben schuldig gemaakt. In den avond van 10 September hebben beiden een auto gehuurd by een garage aan den Oostereemweg te Hilversum, waarna zy naar Laren reden naar het buis van den beer Z. v. d. Bergh. Terwyi een van hen op den ultkyk bleef staan, ging de andere naar bin nen. Gesameniyk hebben zy daarna de brand kast in den auto geladen en naar Hilversum gebracht, waar déze werd opengebroken. Dese bevatte echter alleen met name bekende waar depapieren. obligaties en eenige sleutels en werd daarom later in de Muidervaart geworpen, waar ze hedenmorgen door de Larensche politie op aanwyzing van den dader is opgehaald. De geheele Inhoud was nog In de brandkast aan wezig. Mej. N. en De N. zyn Dinsdag weer op vrile voeten gesteld, terwyi M de J. heden Voor dén officier van justitie te Amsterdam zal worden geleid. Naar alle waarschyniykheid heeft de Laren- sche politie thans de hand weten te leggen op de daders van ver*cbiHende Inbraken in het Gooi. 11.08 Hamburg 11.30 Hilversum I 11.30 P*ry* I 13.30 Kalundborg 13 30 Langenberg 13.30 Hamburg 13.30 Hllveraum I 13.80 Droltwlch 13 50 Luxemburg 120 Brussel II 1 35 Langenberg 3 05 Droltwlch 3.15 Hilversum I 420 Droltwlch 5.15 Brussel I 8.30 Brussel II 5.30 Hilversum I 8.58 BeromUnster 6.50 Hilversum I 7.30 Hllveraum I 7.35 BeromUnster 8.30 Brussel II 820 Brussel I 830 Berlijn 8.30 Langenberg 8.48 Toulouse 8.0P Toulouse De Vierde Kamer der Arr. Rechtbank veroordeelde tw¥e polltie-agenten te Am sterdam wegpis diefstal door middel van valsche sleutels en medeplichtigheid daar aan leder tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) L.4NOENBERO LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN Er moest wat minder „vergeten" worden telken dag. Wat men diende te vergeten onrecht, beleediging em. vergeet men niet, en wat men als zijn dagelükachen plicht had te onthouden, vergeet men maar al te sneL „Och vergeten!" ligt in menigen ihond „bestorven". Het zijn gewoonlijk de belangen van anderen, die daardoor geschaad wor den. Voor zich zelf is men meestal zoo gewiekst om niets te vergeten. Een geleend dubbeltje onthoudt men wel. Maar als het ‘t werk voor anderen betreft is menigeen te slordig met s'n geheugen. Laten we een» wat beter ons herin neringsvermogen scherpen in het al- ledaagsche leven. Dan zal er ons werk beter door worden en zullen onze evenmenschen ervan profiteeren. Want o die vergeetachtigheid die heeft heel wat op haar geweten! In de Korte Houtstraat te Amster dam is gister in een onbewoonbaar verklaard perceel een groot bedrag aan geld en geldswaardig papier ge vonden. Een der bewoners, een 83- jarige joodeche oud e vrouw moest haar woning verlaten. Na haar vertrek werden in de woning aanzienlijke bedragen gevonden. Men sprak zelfs van een broodtrommel vol bankpapier. De politie van het bureau Waterlooplein werd ervan in kennis gesteld en uitkyk bleef staan, zy riepen een bovenbuur man. die een agent het gebouwtje zag verla ten. In tegenstelling met het echtpaar her kende hy den agent niet. Beide verdachten ontkenden zich op genoemd uur by de kiosk te hebben opgehouden. Wel waren re er eenlge uren eerder geweest. De Officier van Justitie, mr. Wasenberg. had tegen beide verdachten een jaar gevangenis- straf gevorderd. 9j06 Parijs I (..Les dragons de 1’ impératrloe”, operette van Meesager) 10.18 Toulouse („Grtfln Maritea” van Kalman) 8.00 Oramofoonmuzlek 8.18 Oramofoonmuzlek concert) 8.18—10.00 Oeen den KRO 10 00 Oramofoonmuzlek brieken) 1030 - Oramofoonmuzlek Btrauae-progr.) 11.30 Halfuurtje voor ouden van dagen 13.01 Politieberichten 13.18 Oramofoonmuzlek 1M Het KRO-Orke*t o. L nu* van t Woud 1.48 Oramofoonmuzlek 3.00 Het KRO-Orkeet o. 1. V. Ma- rlnus van ‘t Woud 2.48 Oramofoon (v. 300 Zang en klavlerrecltel door José CandeL(sopraan) en Fred. Boahart (klavier). 3.30 Oramofoonmuzlek 4.08 Zang en klavlerrecltal door Joeé Candel en Fred Boshart. 4.38 Het KRO-Orke*t o. 1. v. Ma- rlnu* van ‘t Woud 8.18 Oramofoon KRO-Melodlsten o. 1. v. Lustenhouwer. refreln- AJbert Klein Jr. en De Minlster'van Sociale Zaken heeft aan een aantal gemeentebesturen medegedeeld, dat hy een proef wil nemen met de ver strekking van versche zeevisch aan werk- looeen. Deze proef zal, teneinde gemakkelijker de mogeiykheden eener geregelde distribu tie te kunnen beoordeelen, aanvankelijk op kleinere schaal worden opgeset, met een beperkt aantal gemeenten. De daarvoor in aanmerking komende visch zal ingevolge een speciale met de reederüen te sluiten overeenkomst waaromtrent bespre-, klngen In ver gevorderd stadium zyn gekomen voorioopig slechts aan den afslag te IJmui den worden afgenomen en varfdaar worden ge ëxpedieerd naar de verschillende by de proef neming betrokken gemeenten. De vlschsoorten, die aanvankeiyk voor distributie in aanmerking komen, zyn: schol, kabeljauw, schelvisch, wij ting en koolvisch, die verpakt in kisten en ys- gekoeld zullen worden toegezonden. De distributie zal deze maand reeds begin nen. 9.00 Bom» (..FTaequlta", operette van Lehir) Naar aanleiding van een Dinsdag gewezen vonnis door den Schledamschen kantonrechter, zyn gister negen gezinnen gezet uit hun wo ningen, toebehoorende aan de N. V. Drie kleur”, waarvan directeur is de heer Bitter te Schiedam. Dc huurders hadden, in verband met de intrekking van den huurtoeslag, gewei gerd, de volle huur te betalen en vyftig cent in mindering gebracht. De directie van ge noemde woningen heeft in kort geding vonnis tegen de betrokkenen verkregen, ondanks de mededeelingen van den verdediger, mr. Don ker, dat hy van minister Slingenberg de toe zegging had. dat reeds de volgende week een wetsontwerp dienaangaande zal worden Inge diend, waardoor een dergelyke uitzetting kan worden voorkomen. De kantonrechter heeft het vonnis gewezen op grond van zyn bewering, dat hy niets te maken had met nog komende wetten, doch al leen oordeelde naar bestaande wetten. Het gemeentebestuur heeft nog moeite gedaan, het vonnis uitgesteld te krygen, hetgeen mislukte. Aangezien ook naar het oordeel van de regeering een In goede banen gelelde emigratie voor ons land een groot volksbelang iz, ver oorlooft zy zich er op te wijten, dat voort durend wordt nagegaan, welke mogeiyk- heden van emigratie bestaan. De stichting Landverhuizing Nederland onderzoekt voort durend, of en naar welk land emigratie mo- geiyk is, verstrekt dienaangaande voorlichting aan belanghebbenden en helpt hen ook zooveel mogeiyk. By de voorbereiding van het onderhavige wetsontwerp is overleg gepleegd met de direc ties van de meest belanghebbende scheep- vaartondernemlngen. By nader inzien acht de regeering het min der juist onder transmigranten ook die per sonen te rangschikken, die naar een plaats ir. Europa reizen. 830 De Plet zang: 6.00 Land- en Tulnbouwcaueerie door Th. Art*. 630-De KRO-Melodteten Plet Lustenhouwer 7.00 Politieberichten 7.18 De KRO-luchtiyn Preller 7.38 Oramofoon ca) 8.00 Nieuwsberichten 8.10 De KRO-Troubadoura O. L V. John Kristel 9.00 Oramofoonmuzlek 9.18 Solistenconcert o. 1. V. Henri Hermans m. m. V. Leon Orthèl (klavier) 10.38 Oramofoon 1030 Nieuwsberichten In verband met de inbraken in het Gooi heeft de Hllversumsche politie, zooals gemeld, in samenwerking met die van Laren een aan tal personen gearresteerd. 9.30 Brussel I 9 20 Brussel II 1038 Hilversum 13.00 Hilversum I 13.30 Brussel I 1320 Brussel H 1325 Parijs H 1.40 Luxemburg 3.00 Brussel I 3.38 Langenberg 3.50 Partje I 3.50 Hamburg 4.05 Hilversum I 4.08 Deutschlandsandsr 4.20 Langenberg 520 Beriyn 6.06 Parijs H 8.20 Brussel n 8.50 Droltwlch 730 Parijs H 7.40 Beriyn 8.35 Milaan 835 Kalundborg 9.10 Rome 8.55 Hamburg 1030 Brussel I 11.50 Droltwlch 1320 Weenen 8.06 Weenen 920 Brussel I 920 Brussel 10.30 weenen 1030 Milaan 10.30 Bnusel n 10 30 Toulouse 10 50 Droltwlch 11.06 Parys I 11.30 Langenberg 11.30 Deutschlandeender 1130 Boedapest 11.35 Droltwlch 1138 Toulouse 13.40 Toulouse (Chr. Werkg. yk, a. O. <de- |C. W. v.), W. Drop, dr. H. U v. mr. H. Byieveld) (Ryksveneke. ringsbank), mr. H. W. Groeneveld, J. HUgenga <N. V. V.), mr. J. W. Holleman (Studiecom missie risicodragende verzekeringsmyen), dra. H. L. Jansen (Ned. R. K. M.), mr. M. H. de Jong (Centraal Overleg), dr. L. G. Kortenhorst (plw. mr. H. A. J. H. Franses) (Alg. R. K. Werkgeversver H. Kuiper (R. K. W v.), mr. J. I* C. v. Meerwyk (plw. mr P. A. v. Holthe tot Echten) (Centraal Beheer), F. 8. Noora- hoff (N. V. V.), H. J. Peletier (Kon. Ned. Mid. denstandsbond), prof. mr. O. P. M. Romma, mr. B. O. Slotemaker (plw. mr. F. Btelnz) (Verbond van Ned Werkgevers), A- Stapel kamp (c. N. V.), mej. mr. G. J. Stemberg prof. dr. J. A. Veraart pn dr. K B. F. F. baron’ Wittert van Hoogland (plw. mr. dr J. van BriWn) (Vereeniging wan Raden van Ar. ren) journaal) Hilversun

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 14