in een Buurtvereenigingen in^actie Laatste Nieuws feestkleed gestoken Geheel Alkmaar Alkmaar, 8 Oct. KERMIS OP GASTHUIS- TERREIN NOG EEN SLACHTOFFER DE „B0AZ”-BANK TE IJMUIDEN Agenda Film Muziek T entoonatellingen van Opgepast! Apothekeranachtdienat De lucht in Feest in de Forestus- straat Oostersche optocht HET WIT-GELE KRUIS Het feestterrein Wiener Sëngerknaben in Alkmaar De monetaire politiek familie- ierin OFFIClEELE MEDEDEELINGEN DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476) Heffing van oliën en vetten r - De ingestelde commissie geeft de voorkeur aan een faillissement boven liquidatie Zijn lijk werd onder de puinhoopen gevonden Uitbetaling van 28 a 30 pct. Contingenteeringen opgeheven Met eenvoudige middelen ia dik- wyls een alleraardigst effect bereikt De gratis kinder* en voorstelling Hofplein centrum vermaak Na de intrekking der maatregelen in zake heffing op varkensvleesch Opheffing contingenteering van bladzink Gent. Radio-programma Conflict in zake levering van zuidvruchten DONDERDAG 8 OCTOBER 1936 - the neet” (Vervolg van pag. 1) Vrijdag October Keulen 9.06—10.10; een spart Brussel VI. 8.09—630; Normandie 930— 1035 van (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Alkmaar, 7 October 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BV Kon. Besluit zijn thans met Ingang van 8 October opgeheven de lijdelijke invoerbeper kingen van meubelen van hout, al of niet be kleed, en onderdeelen van deae meubelen, van aoolleder, drjjfrlemenleer, tuig- en «telleer en van wollen en halfwollen dekens. Gedurende de maand September werden door de Wijkverpleegster 31 patiënten bezocht met totaal 392 bezoeken. Hiervan waren 184 bezoeken bjj leden van het A. A. Z. A., 167 bezoeken bij leden van Het Wit-Gele Kruis, 13 bezoeken bij stadspatiën ten en 28 bij particulieren. De Wjjkkraamverpleegster legde 160 bezoeken af bij 7 patiënten en verleende 1 maal assisten tie bij den dokter. Brussel VI. 2230—22 30; Lijn 4 den minister van Landbouw en Visscherij, waar in wordt aangedrongen op verlaging van de heffing op oliën en vetten, in verband met de depreciatie van ons betaalmiddel. Hetzelfde FNID6EN, City: „Broadway BUI”. Victoria Theater: ..Rubber", film. Alle dagen 730 uur. Bioscoop-Harmonie: „Follow Alle dagen 730 uur. Bjj het opruimingswerk is vanochtend on der een der vernielde wagons nog het ifjk gevonden van den ongeveer deriigjarigen heer Matjlwjjk alt Gowda. Tot de mooiste oogenblikken van de feestviering behoort immer de plechtigheid bij het Victoriebeeld: de kranshechting en het hijschen der stedelijke vlag en van het vaderlandsche dundoek Naar men ons van V. V. V. mededeelde, zal dit beroemde jongenskoor Vrijdag a s om elf uur een bezoek aan de kaasmarkt brengen. De Zondag- en nachtdienst zal de komende week worden waargenomen door de apotheek van mevrouw de Wed. P. A. F. Schouten, Ver- dronkenoord 121. Na verloop van tgd aal das ongeveer 28 pet. et misschien 36 pet. der vorderingen kannen worden uitbetaald. Da commissie zal over veertien dagen met da definitieve voorstellen komen. Groote Kerk: 8 October-kerkconcert. Donder dagavond 730 uur. Lond. Reg. 1035—1250; Droitwlch 12.50—1435: Lond. Reg. 1438—1630; Droitwlch 1630—1830; Luxemburg 1830—18.45; Droitwlch 18.45—1930; Lond. Reg. 1930—24.00. De toioop voor de gratis kinder- en fami lievoorstelling van den heer W. Schiffer, Laat 134, die as. Zaterdag zal worden gegeven, Is zoo buitengewoon groot, dat een bijzondere regeling zal worden getroffen, nJ. dat de witte entreekaarten uitsluitend recht van toegang geven voor de voorstelling, die om 2 uur aan- Door de politie is gewaarschuwd, dat een paar bekende Amsterdamsche zakkenrollers in de stad zijn. Men passe dus goed op zijn kostbaarheden in de volte, want er schijnt ons meer onguur volkje 'op de kust te zijn. Er is tenminste hedennacht ingebroken bij de familie W. aan de Reguliers- laan. Alles was er overhoop gehaald. Het zal geraden zijn, wanneer vandaag het huls alleen wordt gelaten, eens extra na te gaan of alles wel goed gesloten is. ^^!üe warme hulde aan de buren van Hofplein voor zooveel goeden burgerzin. De MAGDALENENSTRAAT heeft als ouds een keurige versiering. Met groene slin gers een nog altijd zeer dankbaar mate riaal, wimpels, bloemen en ronde hoepels. De bewoners van de Forestusstraat hebben gisterenavond een allerprettigst, feest gevierd. Er i waren volksspelen voor jongens en meisjes, maar ook voor gehuwde dames en heeren. Har telijk werd er gelachen om de autoped-wed- I strijden en het blaastrappen. Alles werd opgeluisterd door het orgel van de wed. Schouten. ook weer versierd, zij het wat eenvoudiger dan vroeger. Aan de gevels der hulzen heeft men rood-wit-blauwe eenheldsvlaggen aangebracht, die tezamen met hoepels, die een 8 en een 0 voorstellen en waaraan electrlsche oranje lam pions bevestigd zijn, een vroolljk en aardig ge heel vormen. Het PAYGLOP heeft een versiering, die het vooral overdag goed doet. Fraai neergehangen groene slingers, waartusschen manden met bloemen, maken een goed en prettig aandoend geheel. Des avonds branden electrlsche laznp- bracht. Van officleele zijde bereikt ons de mededee- ling, dat, naar mag worden verwacht, een dezer dagen ook de contingenteering van bladzink zal worden opgeheven. Na hun overweldigend succes in Australië en Amerika, zal het wereldberoemde jongenskoor uit Weenen, dat ook in ons land zich een groo te reputatie mocht verwerven, een korte tour nee door Nederland maken.' Op Vrijdag 23 October zullen de Wiener Sëngerknaben voor de tweede maal een bezoek aan Alkmaar brengen en optreden in den schouwburg „t Gulden Vlies”. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Alkmaar'! beleg en ontzet. Alle dagen tot en met Zondag 11 October van 730—12 en van 1 30—330 uur geopend. ‘Tevens tentoonstelling van foto’s uit den V.V.V. fotowedstrijd in de Bruinviskamer van bet Museum op gelijke tijden. Zooals reeds gemeld, is met Ingang van 7 Oc tober de heffing op varkensvleesch buiten wer king gesteld. In overeenstemming daarmede heeft de mi nister van Landbouw en Visscherij thans alge- meene ontheffing verleend van die artikelen van het Crisis-varkensbesluit 1936, waarin be palingen zijn vervat omtrent het wegen van varkens, welke weging diende tot vaststelling van het bedrag der heffing. Door het verleenen van deze ontheffing Is buiten werking gesteld de Crisis-varkensbeschlk- klng 1936 2, welke nadere voorschriften behelst omtrent het betalen der heffing en het wegen van varkens, alsmede een regeling van de ver goeding voor de aan de gemeentebesturen op gedragen werkzaamheden ter Inning der hef fing. Tevens is daardoor buiten werking gesteld de Crisis-huisslachtingsbeschlkking 1936, waarbij in bepaalde gevallen onder de daarin genoemde voorwaarden ontheffing wordt verleend van het betalen van heffing op varkensvleesch. Traditioneel was de aubade, gebracht aan den burgemeester, jhr. mr. F. H. van^Kinschot De vereeniging van Ned. fabrikanten van bak kerij-grondstoffen heeft «en request gericht tot Ook hier heeft men gebruik gemaakt slingers dennengroen, aardige electrlsche verlichting effect maakt. In de ST. ANNASTRAAT bescheiden middelen gewerkt, langs de muren der huizen aan^bbrachte, Jekleurige lampen en groote een opvallend model In het midden, versiering uit, die evenwel vooral het Roed doet. Het VERDRONKENOORD die van fantasie niet ontbloot zijn. Behalve dat men alle drie bruggen heeft geïllumineerd, hetgeen reeds op zich zelf een attractie is, heeft men op de oppervlakte van het water der gracht aardige bloembakken aangebracht, die des avonds electrisch verlicht zijn. BU dag zoo wel als bij avond maakt dit een zeer aardigen indruk. Op de Platte Steenenbrug is een soort monument opgericht evenals verleden jaar hetwelk met bloemen en electrisch licht is versierd. De LAAT is in twee gedeelten versierd. Het Westelijke deel is versierd met groote doeken, die dwars over de straat zijn gespannen en aan palen zijn bevestigd. Deze palen staan in bak ken met zand, die op hun beurt weer met bloe men en planten zijn getooid. De palen worden tevens gebruikt voor reclame door de Laatwln- keliers. Langs de trottoirs zijn oranje en groene lampions aangebracht, die een stemmig licht geven. Het OostelUk deel Is versierd met een voudige witte sullen, die onderling en met de hulzen verbonden zijn door slingers lampions, waartusschen wimpels. Een bescheiden maar niettemin voldoening gevende versiering. De HUIGBROUWER8TRAAT is dit jaar Bij een opsomming van de stadsversierinren mag bet feestterrein niet vergeten worden. We zijn wellicht verre van volledig, maar heb ben opgemerkt: Op de Paardenmarkt: Autoekooter, Poffer tjeskraam. Op het voormalige Ziekenhuisterrein: Globe Sportattractie, Variété Theater, Hoeplatent, Deensche Schop, Hoofd van Jut, Pyramide- sporttent, twee Vliegbommensporten, twee Ge bakkramen, twee Suikerkramen, Klnderdraai- Ingekomen ia een verzoek van F. Eppinga. alhier, om een verlof B verlof voor den ver. koop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het per ceel 8t. Annastraat 23. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een leder schriftelijk beswaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. De commissie ingesteld voor het vorderings- ondenoek der Coöp. Spaar- en Voorschotbank „Boaz” te Umuiden, heeft in de Woensdag avond gehouden vergadering van spaarders rapport uitgebracht ever de vraag, of aan een faillissement dan wel aan een liquidatie de voorkeur moest gegeven worden. Met de grootst mogelijke meerderheid van stemmen heeft de commissie besloten te adviseeren tot een fail lissement. eangezlen dit door de grootere be voegdheid van den curator het advies meer veilig' stelt en meer afdoende maatregelen van contröle verschaft, zoodat uiteindelijk een hoo- gere uitkeerlng zou kunnen worden tegemoet gezien. Er wordt vandaag non-stop gewerkt. Tus- schen de huldiging en den grooten optocht in, is nu het ballonoplaten ingelascht. Het Waag- pleln biedt om half 2 een vrooljjken aanblik. Dichte rijen van kijkers vormen een haag rondom het opengehouden middenvak. Daar zijn de kinderen verzameld, die aanstonds hun balonnen omhoog zullen laten. Er zijn er heel veel, in alle mogelijke kleuren. Maar er tus- schen bevinden zich ook de waardevolle kaas- wimpels. Waar zullen al deze verrassingen terecht komen? Zal misschien de zee ze ont vangen? Allemaal vragen, waarop zelfs een journalist geen antwoord vermag te geven. Wellicht weten wij er morgen méér van. In een schrijven aan de Vereeniging van handelaren in zuidvruchten hebben de ten deae samenwerkende bakkerspatroonsor ganisaties, krachtig stelling genomen en met klem geprotesteerd tegen de opvattingen en het besluit van de Vereeniging van Zuidvruch tenhandelaren. Tevens hebben zij zich gewend tot de commissie uit den ministerraad tegen prijsopdrijving, met het verzoek ten spoedig ste onder deze omstandigheden te willen In grijpen, aangezien iedere dag uitstel een be langrijke schadepost beteekent voor de bak kers, die door de besluiten van de regeemlg gedwongen zijn hun prijzen niet te verhoo- gen. Alle dagen 8 uur. Nederlandsche Naar ons van de zijde der organisaties van werkgevers in het bakkersbedrijf wordt mede gedeeld, zijn ernstige moeilijkheden gerezen tusseben hen en de Nederlandsche Vereeniging voor den handel in gedroogde zuidvruchten specerijen en aanverwante artikelen. De kwestie komt hierop neer, dat ingevol ge een besluit, genomen door genoemde ver eeniging in haar algemeene ledenvergadering op 5 October in Krasn^polsky te Amsterdam, alle loopende contracten, ook loco-leveringen betreffende, zullen worden geannuleerd en dat nieuwe overeenkomsten slechts zullen worden aangegaan op verhoogde prijsbasls. Dit besluit is naar de meenlng der bakkers organisaties in flagranten strijd met rechten billijkheid. Immers, het is in den handel van zuidvruchten gebruikelijk, dat de leveranciers hun voorkoopen van bultenlandsche zuid vruchten dekken in ponden en dollars. Het koersverlies, dat eventueel ontstaan zou door den val van den Nederlandschen gulden, kou derhalve reeds tijdig zijn opgevangen. Onder deze omstandigheden beteekenen derhalve an- nuleering der contracten en verhooglng der prijzen extra winst voor den leverancier er. handelaar. Ook het feit, dat de met nog vol waardige guldens betaalde voorraden thans te gen verhoogde prijzen sullen worden ver kocht. is in strijd met de billijkheid. maai tei zate, umwül vamen roek als Line denlaan, hebben weer een bijzonder aspect geJ kregen. Slingers van rood-witte vaantjes, aar-l dige lampekapjes, lichtzullen, en aan eiken boom een bouquetje herfstbloemen. Vermelding verdient nog een aardige verlich ting van de bakkerij van den heer v. d. Pol. Langs den nu wat doodschen Westerweg naar het SCHARLOO. Wat hier tot stand is ge bracht dwingt de grootste bewondering af. BU beide ingangen zeer kunstzinnig gebouwde poorten; vooral de dubbele poort aan de West zijde is in een woord monumentaal. molen. Zweefmolen, Kinderfietsmolen, Paling- kraarn, Amsterdamsche zuurkraam. Schiettent. Panopticum. Het zou onbegonnen w<erk zijn al de inrich tingen op te sommen, waar binnenshuis het vermaak hoogtij viert. Vandaag is ieder café een feestgelegenheid op zich zelf. Eén uitzon dering mogen wij wel maken: in bet Gulden Vlies heeft de echte Weensche jool haar intrede gedaan. Daar is Grinsing, het eeuwig feestende wilnvoorstadje van Weenen verrezen. Al is het dan niet* „beim Heurig", de „Stimmung" zal daar hoogtij vieren. Ook Hollands bodem levert producten op, welke de goede stemming weten los te slaan. Ongetwijfeld vangt, terwijl de gele kaarten uitsluitend gel dig zijn voor de voorstelling van 5 uur. Van deze regeling kan, voor den goeden gang van zaken, in geen enkel opzicht worden af geweken. V dacht Immers, det e nog best vóér die andere auto hot kruispunt kon posseorenl Maar langs don weg moet dot atot „den kea~, u moot *t zeker w^tonl Liquidatie daarentegen zou statualr door het tegenwoordig bestuur der Boaz geschieden. De commissie meende, dat dit niet wenschelijk was. daar er bestuursleden waren, die hetzij als borg, hetzij als rekening-houder aanspra kelijk waren te achten. De reden, die de commissie tot dit oordeel bracht ia oa. deae. dat het financieel beleid van het bestuur niet voldaan heeft aan de elschen, welke daaraan gesteld mogen worden, terwijl het doel der spaarbank naar de opvat ting van den accountant, die het onderzoek in stelde, uit het oog is verloren. Aan enkele personen en instellingen waren heel belangrijke bedragen verstrekt. Aan het beheer der gelden is niet de noodlge zorg be steed. terwijl ook aan de voorschriften niet de hand'is gehouden. Vervolgens kan nog vermeld worden, dat volgens het rapport van den accountant het totaal der schulden op 31 Augustus JL ƒ64347.78 bedraagt. De verdere berekening moest vrijwel geheel op schattingen worden gebaseerd. De accountant deelde in zijn rap port tenslotte nog mede, dat voor den schuld- eiacher een bedrag van ƒ18.125 beschikbaar zal zijn. Te half 12 trok een kleine stoet ter begelei ding van het vaandel der Ontzetvereeniging naar het Victoriepark. Hier was alles keurig in orde. Enkele honderden genoodlgden had den plaats genomen op rijen stoelen, welke vóór het Victoriebeeld stonden opgesteld, ter wijl zeer vele leden en andere toeschouwers zich rondom een plaatsje veroverd hadden. Onder de zeer talrijke autoriteiten mestten we ozn. op: Burgemeester F. H. van Kinschot en gezin, de heer en mevr. Wendelaar. oud-burgemeester, wethouders, gemeente-secretaris en leden van den raad, (voor het eerst zagen wjj bjj deze plechtigheid de heeren Bonsema en Van der Vall), vijf bestuursleden van de Leidsche 3 Oc- tobervereeniging, de garnizoenscommandant van Leiden, (we vernamen, dat vanmiddag ook de burgemeester van Leiden en de rector magni ficus van de Leidsche Hoogeschool onze feest viering zullen bezoeken), dr. J. W. Wlgerink en de heer A Blauw, oud-voorzitters der Ontzet vereeniging. Het koor van den heer Corn. Jonker zong behalve het Wilhelmus en het Victorielied, het Vlaggenlied, op tekst van Eli Prins. Muziek Jb. Prins. Mr. C. J. A. de Lange sprak hier een rede uit, welke wjj elders in haar geheel afdruk ken. Na de rede van mr. De Lange, die dank zij de luidsprekerinstallaties van K. O. H. overal uit stekend te verstaan was, werd een groote krans aan het beeld gehangen» terwijl de nationale, Oranje en de stadsvlag werden omhoog gehe- schen. zal hier weer een der groote middelpunten zijn onaer feestvreugde. Maar we mogen ook niet vergeten de schit terend versierde bovenzaal van het Wapen van Heemskerk (Theo v. Gtfzen) waar de Sweet and Hot Players wel voor de meest perfecte feeststemming zullen zorgen. Inderdaad, Alkmaar is ten volle gereed om het dubbele feest opgewekt te gaan vieren! Nader deelen de bakkersorganisaties ons mede, vernomen te hebben dat het besluit der Vereeniging van Zuidvruchtenhandelaren In zake annuleerlng der loopende contracten van nog verstrekkender aard is. Immers, in een vertrouwelijke circulaire aan haar leden wordt er op gewezen, dat die leden-handelaren, die zich niet aan dit besluit houden, voor been arbitragecommissie gedaagd sullen worden en het risico loopen van een hooge boete. Hier wordt dus een belangrijke minderheid ge dwongen tegen haar rechtsgevoel in te han delen, op straffe van geldeljjk nadeel. Ook laatst bedoelde omstandigheid zullen de bakkers-organisatles telegrafisch onder de aandacht van de commissie uit den minister raad tegen prijsopdrijving brengen. Van de Vereeniging van Zuidvruchtenhan delaren is telegrafisch geëischt onmiddellljke herroeping der besluiten, opdat geen defini tieve breuk ontstaat in de huidige verstand houding. Lijn 1 Hilversum I Ljjn 2 Hilversum H Ljjn 3 Parijs Radio 8.05—9.05; D. Sender 10.10—1130; Parijs Radio 1130—13.05; Brussel VI. 13.05—1430; Luxemburg 1430—1430; Parijs R. 14.50—1630; Lond. Reg. 16.50—1730; Keulen 1730—1830; Lond. Reg 1830—1930; Leipzig 1930—2030; Lenden Reg. 2030—2130; Droitwlch 21.20—21.40; Brussel Pr. 21.40—2230; Weenen 22.3024.00. iriaêtt 8 noorbuurt mogen wij vooral niet I vergeten te noemen FORESTUSSTRAAT, 6T. JOSEPHSTRAAT en STOART8TRAAT. Er stonden hier natuuraljjk den buurtcom- missles geen honderden guldens ter beechlk- I king, maar de vroolijke versiering met vaan tje». guirlandes van licht en lam pions bewijst, dat ook met bescheiden middelen een fees telijk cachet is te bereiken. Ditaelfde kan gezegd worden van den KO NINGSWEG. Hoe eenvoudig en toch aardig heeft men van deaen «Jouden weg nu een feeststraat gemaakt. De DOELENSTRAAT doet dit jaar ook weer mee en op een wijze, dat ieder vol bewonde ring is voor wat hier tot stand is gebracht. Dank zij de Centrale Werkplaats is een prach tig poortgebouw opgericht, hetwelk de gehccle straat afsluit. Op dit bouwwerk kunnen de jongelui trotsch zijn. Verder is er licht, bloemen en veel oranje. Dat er met vlaggen iets goeds te bereiken is, mits met smaak en regelmaat aangebracht, be- wUaen HOOGSTRAAT en SCHOUTENSTRAAT Deze laatste straat heeft bovendien nog aar dige Japansche lampionnen hangen. CHOORSTRAAT en RIT8EVOORT vormen een hoofdverkeersweg en dus mochten zij niet achter blijven met de versiering. Met veel licht, rood-wit en oranje is 'n schitterend ef fect bereikt. Bij de bruggen is een extra bloe-| men versiering aangebracht. Aan het HOFPLEIN moeten Wanneer onze lezers dit feestverslag onder de oogen krijgen, zullen zij <fen prachtlgen op tocht al reeds gezien hebben. Wjj zjjn op dit oogenblik nog niet zoo ver, maar vermelden nu toch reeds de verschillen de groepen. Morgen meer hierover. Drie padvinders met vlaggen. Vier Pages. Twee Arabische Bazuinblazers. Eerste groep: Javaansche Bruidstoet. Twee Reuzen, Priester, Bruid in wagen. Vier bruids meisjes, Bruidegom op pony, twee vrienden van den buidegom, Pajongdrager, Drager met waaier vah pauwenveeren, twee geschenken dragers, twee ruiters, twee Angkloengdragers, twee dames en twee heeren (familieleden en gasten). Tweede groep. Tafereel uit „De Kalief van Bagdad.” Twee Perzische Bazuinblazers, Per zische ruiterij onder aanvoering van Aboel Ka sim, Praalwagen, Bheherazade en Dlnarzade, dochters van den Grootvizier met den Konlng van Perzië, Perzische Stalknechts, Baba Abdal lah, Grootvizier, Aboe-Nalb, de beul met zijn twee helpers, Shahzenan, Konlng van Tartartfe, Emir Chaled, Grootvizier, Prins Beder van Perzië, Kemel Edder, Vizier van den Konlng, Tartaarsche Ruiterij onder aanvoering van Boliman Shach. Derde Groep: De Bruid Prinses Badroulbou- dour met haar gevolg. Praalwagen. Tartaar sche ruiterij, Mesroer, opper-haremwachter, de Prinses, omringd door slavinnen, Edelkna- pen (gevolg van de Prinses) Gewapende Pa leiswacht, Moorsche Ruiterij. Vierde groep. Praalwagen. Negerslaven, voor zien van buidels goudstukken. Vijfde groep: Burgers en burgeressen van Bagdad, waaronder kooplieden met fruit, klee- den. Waterdragers, Marktmeester, Afrikaan- sche Toovenaar, vergezeld van zijn vier wdschins.” Zesde groep. Praalwagen. Alladtn met de wonderlamp, omringd door zeven kwade en zeven goede geesten. waarin electrlsche lampjes zijn geplaatst, is een aardig en welverzorgd geheel verkregen. kan worden gezegd van het dat trouwens op bet gebied van versieringen een reputatie heeft op te houden. Hier is men te werk gégaan met roode en witte doeken en gelijk gekleurde wimpeltjes, ter wijl electrlsche lampjes zijn aangebracht in den vorm van koningskronen of zijn het keizerskronen? Bloemen voltooien het ge heel. Aan het einde van het „Voor” Fnldsen is de bekende, electrisch verlichte burcht ge plaatst De HEKEL8TRAAT is eveneens aardig ver sierd. van gen^^^ Ichtlng een gce<^H ndfebrachte. oran-H lichtbakken van ildden. maken <leH 3eTOme.r8; ^D^liffl^^ffl^^^H^hebbe^lan^^eW waterkant leuke groepjes lampions opgehan gen, terwijl in het grachtwater een versierde woonschuit ligt verankerd. De firma Klooster en Kiebert heeft de zorg op zich genomen voer de muziek. Zulks beteekent, dat deze prima in orde is. Door de gemeente is het antieke Lamoraal- aluisje met honderden lampjes verlicht. Voor al van de Slngelzijde gezien, maken deze licht lijnen, weerspiegelend in het stille water een wonderbaarlijk effect. ld >- n it, 1- ie ik tk i- 18. m le ir

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 11