WIJ LUISTEREN NAAR De Volkenbonds- zitting Moskou dreigt De treinramp bij Woerden De onlusten in Palestina Recordvluchten Sport en spel Het overlijden van Goemboes HET GAAT FIJN, ZEGT PIJNENBURG 1 I De aangerichte schade DE PARIJSCHE ZESDAAGSCHE EEN „AFTAPPER” GESNAPT Vraag den raclame-adviseur DR. COLIJN BELEEDIGD I Vrijdag 9 October Golflengten N, Hulp voor Saarlandsche vluchtelingen Politieke betoogingen in Engeland Arrestaties in Danzig duren voort Fascisten-betooging té Manchester \Duitsche autoriteiten bewijzen den overleden staatsman de laatste eer Waarom de radio-uitzending haperde Maatregelen voor het reizigersvervoer Olmo-Di Paco aan den kop Lord Sem pill’s vliegtuig vermist; noodlanding op Timor? Communistische demonstratie in het Londensche East End aangehond igd Algemeene vergadering 23 en 24 October Fransch voorstel inzake ontwape- ningsbyeenkomst toegejuicht KON. NED. LANDBOUW. COMITÉ Er moet een einde komen aan de schending van non-interventie- verdrag De tocht van Bjoerkvall Wals en Pijnenburg schijnen er alles op gezet te hebben Maandag als eersten over de eindstreep te gaan Leider der Arabische opstandelingen gesneuveld Het stoffelijk overschot naar Boedapest DONDERDAG 8 OCTOBER 1936 bewust en vergevensgezind. Arabieren te strijden. - De desbetreffende mededeellng 0 KAMERMUZIEK 6.30 II „Bloembollen GODSDIENST (Zigeunerin uz.) (Jack Payne) ORKE3TCONCERTEN de was 9.06 Barys (Bruckner-progr.) 1875 M. VARIA o Het gemeentebestuur van Manchester heeft de plaatselijke afdeellng van de Brltsche fascis- ten-unie toegestaan, binnenkort een openbare bijeenkomst te houden, evenwel op voorwaarde, dat geen enkele deelnemer in de fascistische uniform zal verschijnen. 10.30 12.15 12 20 12 20 12 25 435 5 15 5.30 5 35 De finale van Bruckner’s Ne gende Symphonie, uitgevoerd door twee piano’s, is Vrijdag avond te beluisteren van 6.50 720 uur op Radio Weenen VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II van indien 730 7.45 8.23 9 30 tegenover voihlcld Werktrelnen uit Den Haag en Rotterdam zijn In aantocht en arriveeren In den vroegen och tend. Ook de groote kraanwagen uit Utrecht is besteld, terwijl die uit Nijmegen via Amsterdam naar Woerden wordt gedirigeerd. DROITWICB HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS n ROME TOULOUSE WEENEN Bi) de neutralisatie hedenochtend I stand op de Parysche zesda agsche: Aan den kop: 1. Olmo—di Paco, 126 punten. 2. Aerts—Buysse. 62 punten. 3. ArchambaudLapébie. 52 punten. 4. Schoen—Pellenaers, 41 punten. Op een ronde achterstand: 5. 8. MaesDepauw, 41 punten. 6. Guimbreüère—Magne, 15 punten Op twee ronden: 7. Pijnenburg—Wals, 67 punten. Op drie ronden: 8. PecqueuxTonnelier, 89 punten 9. Ignat—Diot, 67 punten. 10. Leduoq—Doyen, 17 punten. Op vijf ronden: 11. DeneefCharlier, 118 punten. Op zes ronden: 12. Wambet—Lacquehaye, 14 pnt. Op acht ronden: 13. BouchardLamoureux, 52 pnt. 14. Grilo—Gllllberti, 32 punten. 15. Terreau—Benoit Faure, 27 punten. en ocr- Land den Ongeveer anderhalf uur na het ongeluk is de eerste werktrein met de volledige ongevallen- ploeg uit Utrecht, onder leiding van den hoofd ingenieur van de Spoorwegen, den heer Lau- mans, ter plaatse. Aasi is afkomstig'uit Syrië en nam deel aan den opstand der Druzen tegen het Fransche gezag In 1926, waarna hij door de Fransche autoriteiten werd verbannen. Kort geleden is hij met een eigen bende uit Trans-Jordanlë 11.00 Hilversum II 11.30 Hilversum I (Cor Steljn) 13.10 Droitwlch 3.30 Hilversum I (Pierre Palis) Bjoerkvall. die uit New York ia vertrokken Voor oen Oceaan-vlucht zou vanmorgen tnoe- De president van het bestuur der communis tische partij te Londen. Bramley, heeft tegen over de pers verklaard, dat hij de politie-auto- riteiten in kennis heeft gesteld van het pro gram der betooglng, waartoe naar hij zeide, reeds vóór de jongste ongeregeldheden was be sloten. ten zijn aangekomen op omstreeks 500 mijl bulten Ierland. Bjoerkvall hoopte den totalen afstand van 4300 mijl te kunnen afleggen in 34 uur en vandaag omstreeks 21 uur in Stock holm te landen. LONDEN, 7 Oct (Renter). Volgens een bericht uit Jerusalem is de leider der op standelingen Said Bey El Aast gesneuveld In een gevecht tusschen Arabieren en Brit- sebe troepen nabij Bethlehem. 10.30 Deutachïandsender 1030 Brussel I 1030 Brussel H 10.45 Hilversum n 11.30 Hilversum I 1150 Droitwlch (danamuz.) 8.00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 10.06 Hilversum II 1030 Berlijn 10.30 Brussel I 1030 Brussel II 11.00 Hilversum I Tijdens de besprekingen in de tweede Vol- kenbondscommissie verklaarde de Nederland- sche gedelegeerde mr. Van Lanschot, dat Ne derland zoo juist eenige contin£enteerlngen had afgeschaft en dat het zich voorstelde op dezen weg voort te gaan. De Nieuw Zeelandsche pilote Jeai» Batten die een solovlucht onderneemt van Engeland naar Nieuw Zeeland, is te 19 uur 10 (pl. tijd) te Karatsjl gedaald 356.7 M 539.6 M. 4593 M 483.9 M. 321.9 M. DEUT8CHL. SENDER 1571 M 1500 M. 331.8 M 3013 M 4563 M. 1304 M 388-6 M. 1S4S M 81Z3 M. 4203 M. S2S.S M. 606.8 M 10.05 Hamburg 1130 Parijs II 1.35 Droitwlch 4.30 Droitwlch 6.50 Weenen Berlijn Beromilnster Brussel II -Kal und borg 930 Hilversum II 9 35 Brussel I 1005 Hilversum II 10.15 Droitwlch LICHTE MUZIEK Roebroek. directeur-generaal van den bopw, over „Taak van de directie van Landbouw in crisistijd." 10.16 Hilversum I (voordracht van Adolf Bouwmeester) 10.55 Hilversum I (voordracht) 13.00 Hilversum H (Polltieber.) 3.00 Hilversum I (.Bloembollen in den tuin") Op den tweeden avond van de Parjjsche Z*s- daagsche beginnen we wat meer in de sfeer te komen. Pijnenburg en Wals hebben een ronde ach terstand. terwijl het hoofdpeloton uit vijf paar renners bestaat, waarbij Schön—Pellenaers. Het gaat met een kalm gangetje in het rond. Het avondeten en de sprints van half acht lig gen hun waarschijnlijk nog zwaar op de maag en ronde na ronde wordt weliswaar in behoor lijk tempo gereden, doch zonder echter eenlgen strijd te zien te geven. Men heeft niets meer van bet toestel ge hoord. De machine had slechts voor seven uren brandstof ean boord.^ Het postvliegtuig dat juist te Darwin uit Singapore aankwam, meld de, dat er geen spoor van de vermiste ma chine was ontdekt. Kustvaartuigen uit Darwin en Koèpang zijn op onderzoek uit op de Timor - aee. De vier inzittenden ajjn allen getrouwd. LONDEN, 7 Oct. (Reuter.) De Zweedsche oceaanvlieger Bjoerkvall Is volgens een uit Va lencia afkomstig radiobericht door een Fran- schen trawler opgepikt. De vlieger zelf is vol gens dit bericht gered. GENEVE, 7 Oct. (Reuter) De ontwape ningscommissie der Volkenbondsvergade ring heeft vanmiddag met algemeene stem- men een ontwerp-resolutle goedgekeurd, waarbij de Assemblée als haar vaste over tuiging uitspreekt, dat het noodzakelyk is in versneld tempo voort te gaan met de pogingen, welke zij heeft ondernomen om de bewapeningen t» verminderen en te be- grenaen en zich gelukkig prijst met het door de Fransche regeerlng genomen ini tiatief ten gunste van de byeenroeplng te gen een zoo vroeg mogelijk tijdstip van het bureau der conferentie. van niets te weten. Toen hij èoor den bezoe ker verzocht werd mede te gaan naar het apparaatje, waaraan de luidspreker gekoppeld moest worden, wees een ingesteld onderzoek uit. dat de bewoner, en dat nog wel op zeer ondeskundige wijze, clandestien zekeringen in het apparaatje had aangebracht en dusdoende, zonder dat hy daarvoor betaalde, radlomuziek in zyn woning gekregen :.ad. Daar nu verder ontkennen niet kon baten, bekende de bewoner zich aan het strafbare feit te hebben schuldig gemaakt. z Het centrum van den chaos wordt gevormd door een meterhoogen berg van onontwar bare, ineengeschoven, verwrongen en ge barsten brokstukken. Gelukig is er geen brand ontstaan, want dan zou de ruïne nog grooter zijn dan zy nu reeds is.' Machteloos liggen daar de belde aware locomotieven. De personentreinlocqmotief is zoo op het oog slechts betrekkeiyk weinig beschadigd. Anders is het met de van den goederentrein. Het zware gevaarte is byna geheel weggezakt in het modderige slootje. De llnkerzykant steekt nog boven bet water uit. Er zyn wat planken over gelegd en deze hulpbrug dient om via een weiland aan de andere zyde van de'brok stukken te komen zoneter al te veel kans op ongelukken. Over alle been ligt de seinbrug, die de geheele baan overspant. De brug is vol komen vernield, als kinderspeelgoed zyn de zware ijzeren stangen en binten opgevou wen en kromgetrokken. Alleen het cemen ten voetstuk staat nog. Ook de telegraaf palen langs den weg zyn als stroohalmen afgebroken. Op sommige punten is het een onontwarbaar kluwen van draden. Voor den Zutphenschen politierechter had zich te verantwoorden de 27-jarige tuinman K. H. van de K. uit Deventer, die op 21 Juni JJ. te Deventer drie geschriften heeft aangeplakt, welke beleedlgend waren voor Minister Coiyn. Deze zaak werd met gesloten deuren behan deld. Conform den eisch werd verdachte veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf. van de Londen bij de- Nader wordt- gemeld, dat zwakke radlo-sel- nen te Port Darwin zyn opgevangen, die, naar men gelooft, afkomstig zyn van het vermiste vliegtuig van Lord Sempilï, dat door Wood wordt 'bestuurd. Het wordt mogeiyk geacht, dat de machine een noodlanding heeft gemaakt op het „eiland Timor. We hadden nog een onderhoud met den heer Laumans, die ons over de oorzaak nog geen inlichtingen kon geven. De ontsporing had niet precies op den wissel plaats, deze is zelfs nog Intact. De machinist van den personentrein Het telefoonverkeer was geruimen tyd ge stoord. Om het reizigersverkeer zoo goéd ino- geiyk doorgang te doen vinden, zijn uitge beelde maatregelen getroffen. Het verkeer wordt voor een deel omgelegd via Den Haag en Leiden Op het terrein van de ramp waren vannacht o.a. aanwezig de burgemeesters van Woerden en Gouda, de heeren Van Kempen en Gaar- landt. De Arabische onderhandelaars, die naar Ibn Saoed gezonden waren, zyn heden per vlieg tuig teruggekeerd. Het Arabische Hooge Co mité is daarop in geheime vergadering gegaan, om het antwoord van Ibn Saoed te bespreken De Brltsche regeerlng heeft drie Joodsche bladen en een Arabisch blad voor korten tyd verboden. Met kracht wordt er aangepakt, Oe passa giers zyn intusschen voor een deel via Leiden verder gereisd, met den aansluitenden trein uit Woerden. Deze trein is te Woerden vast gehou den tot de reizigers op* het station bijeenwaren.' Een ander deel Is met ATO-bussen verder ge reisd. Direct heeft de stationschef te Woerden maatregelen getroffen om die gedeelten van den trein, die gespaard gebleven zyn, weg te halen, roodst de werktrelnen zoo dicht mogeiyk by de plaats van de ramp kunnen komen. Eilacie: zooveel is maar schijn. Ach ter ons pardon schuilt geen greintje werkelijk Verontschuldiging vragen, geen greintje echt schuldbewustzijn Sorry? We lachen nog in ons zelf als we een niet bevriende mogendheie pijn gedaan hebben. Tel eens op één dag al uw pardons en sorru’s te zamen en ga dan eerlijk na wanneer ze echt gemeend waren, wanneer ze gedragen werden door in nerlijk schuldbewustzijn en behoefte van verontschuldiging. Sorry! MUENCHEN, 7 Oct. (D. N. B.) Het stoffe- iyk overschot van den Hongaarschen minister president Goemboes stond vandaag opgebaard in het Kaisershof te Muenchen. Omstreeks half vyf marcheerden drie compagnieën In fanterie en een compagnie vliegers aan voor de offlcieele militaire plechtigheid, welke werd by gewoond door de weduwe van den overle dene, diens belde zoons en zyn dochter, ais- mede den Fuehrer en de ministers Goering, naar Palestina gekomen om aan de «yde der ,Von Neurath, dr. Frick e.a. De Fuehrer legde een krans met gele chry santen op 'de kist van den overleden staatsman neer polltieber.) (litterair half- Die woordjes zijn in sommtger mond stopwoordjes geworden zonder meer. Men botst tegen elkaar op: sor ry. Men trapt iemand op z’n ekster oog: pardon. Men gaat voor een ander uit den weg, hem of haar den voor rang gunnend: pardon. We doen zoo gaarne o zoo beleefd. Voor alles hebben wé verontschuldi- aing-woordjes. Wat kijken we schuld- LONDEN, 7 Oct. (Reuter.) De Brltsche com munistische party heeft besloten tegen a.s. Zon dag een optocht in het Londensche East End te organiseeren, welke, naar het uitvoerend comité verklaart, „zal bewyzen, dat wat de fascisten niet konden bereiken, door de arbeiders klasse in orde en discipline kan worden ver wezen lykt.’’ In een samenleving als de hedendaagsche, waarin de economie van het bedrijfsleven geheel is gericht op het wekken van behoeften, speelt de reclame een voortdurend belangryker rol. Wie zich hierin aan het toeval overlaat aan het befaamde „lumineuze idee”, dat van den jong- sten bediende zyn weg naar boven vindt raftt achterop, steeds meer achterop. De reclame hangt niet meer af van invallen. zy berust hoe langer hoe meer op ervaring, op grondige vak kennis, op toewyding aan haar alleen. De recla me Is een vak geworden, welks deskundigen zich ter beschikking stellen van het zakenleven, van den zakenman, die op een of andere wyze voor zyn producten de aandacht van het koopend publiek noodig heeft. Men vraagt den reclame-adviseur. Tot welke voortreffeiyke resultaten men langs dien weg kan komen, toont een boekwerk, uitge geven door het reclame-advles-bureau .Hou Maet” te Amsterdam een keurig verzorgd boek, waarin enkele, door dit bureau ontworpen advertenties en advertentie-campagnes worden afgebeeld. Verschillende treffen daarin werke- lyk door de fraaie wyze. waarop teekenaar, ont werper en hier en daar ook drukker, erin zyn geslaagd het publiek te boelen. Dr. P. H. Ritter Jr. zet in een voorwoord uit een, dat ook voor den reclame-man opwijn beurt het devies ..Hou Maet" geldt in dezfe versie: „Be gin de reclame niet, eer ge met verstand en In zicht enintuïtie gewikt en gewogen hebt.” De voorste wagens van den -personentrein zyn volkomen vernield. Overal liggen stukken versplinterd hout, kromgebogen yzeren stan gen, gebroken glas, vaneengerukte banken. Daar^usschen wt>rdt nog bagage gevonden en het is dan ook niet geheel uitgesloten, dat on der de pulnhoopen nog een slachtoffer zal worden gevonden. Een personenrijtuig is geheel van het onder stel geslagen; de rijtuigen daarachter xyn zwaar beschadigd. Ze staan dwars over den weg. Daarbovenop hangen twee leeg» goederen wagens, die over den geder>illeerden trein zyn heen geschoven. Overal in het rond lagen de wrakstukken. Vervolgens werd de kist door zes onderoffi cieren van het Dultsche leger naar bulten gedragen, waar deze op de affuit van een ka- noij werd geplaatst, onder de tonen van het Hongaarsche volkslied. Hierna werd de tocht naar het station aanvaard, waar het stoffeiyk overschot op den trein zou worden geplaatst om naar Boedapest te worden vervoerd. 8.00 Hilversum I 8.15 Hilversum II 830 Brussel I 830 Brussel II Hilversum I Hilversum II Brussel I Brutaèl U Parijs II 1.45 Langenberg 3.00 Brussel I 3.00 Hilversum n 3.00 Brussel II 3 30 PaiUe I 4.06 Hilversum I 4.30 Beriyn 5.D0 Hilversum II 6.05 Parijs II 630 Brussel I 6.40 Beriyn 630 Hilversum I 730 Brussel U 736 Parijs n 7.35 Brussel H 7.45 Kalundborg 1130 Hamburg 13.00 Hilversum I (Kovacs Lajoe) 12 30 Hilversum II 13.50 Droitwlch (Henry Hall) 13.50 Brussel I 13 50 Brussel II 1.06 Deutschlsndsender 130 Brussel I 130 Brussel II 9 1.30 Hamburg 815 Hilversum I (AVRO-dansork.) 3 20 Deutschlandsender (Otto Do- -- brlndt) 830 Brussel H Laat in den nacht was men nog steeds bezig met het zoeken naar eventueele slachtoffers. Fakkels wierpen een fantas tisch licht op de ravage, hier en daar sissen steekvlammen. Zwygend en vlug werWt de hulpploeg. Ieder kent zyn taak en het op- ruimingswerk vordert..,. Milaan Brussel II Hilversum I Droitwlch 5.45 Hilversum II (Acoordeon) Brussel I <F5O Brussel II 7.00 Boedapest 7.05 Beroniünster 730 Hilversum I 8 00 Toulouse 8.15 Hilversum II 930 Milaan 9.50 Milaan (dansmuz.) 10 20 Langen berg 10 30 Weenen 10 40 Boedapest 10.40 Toulouse 11.05 Parijs I 11.15 Toulouse 11.35 Droitwlch 13.15 Toulouse 13.40 Totrtouse maakt mel ding van getuigenverklaringen, volgens wel- ke de Spaansche opstandelingen wapens munitie van Dultschen en Italiaanschen sprong hebben ontvangen, en een gedeelte hiervan via Portugal is verzonden. Te Londen wordt bevestigd dat de non-in- terventle-commissie de mededeellng van de Sovjet-Unle heeft ontvangen. De commissie heeft reeds bepaald, welke procedure gevoljd moet worden, indien inlichtingen worden ont vangen over schending van het niet-inmen- gings-verdrag. Volgens deze procedure moet een regeerlng, welke dergelijke inlichtingen ontvangt, deze doorgeven aan de commissie, welke ae dan zal doorsturen naa.r de regeerlng, tegen welke wordt geklaagd. De zooeven genoemde sprints van half acht Werden achtereenvolgens gewonnen door Diot, Tonnelier, Pecqueux, Bouchard, Olmo, Dl Paco. Pecqueux, Dl Paco, Lamoureux en Deneef. Pynenburg ligt In zyn bivak en eet druiven. Gezien echter de enorme hoeveelheid potjes en pannetjes, die nog naast zyn bord met fruit staan, krijgt men zoo den indruk dat „de Pyn" ook ander voedsel niet versmaadt. gaat fyn”, vertelt hy ons. „We glijden er doorheen als een knikker in een bak' seep". Plotseling breekt boven onze hoofden een helsch lawaai los en in minder dan een on- derdeel van een seconde gaat Pijnenburg van zyn rustbank om te zien wat er gaande Is. Wals Is aan het uitloopen en daarom springt pynenburg dadeiyk op een fiets, om Wals bU te staan. Het Is vyf minuten over half tien, dus nog byna een half uur, voordat de tweede serie sprints van den avond beginnen. De heksen ketel is echter aangeroerd en goedschiks of kwaadschiks moeten de renners mee. Het feit echter, dat Pynenburg zulk een waarde er aan hechtte zelfs nog voor het einde der eerste vier en twintig uur niet te veel achter te se men, is een sprekend bewys, dat hy ten eer ste zyn tegenstandeis niet onderschat, doch ten tweede te meer een aanduiding, dat de twee Hollanders er waarschyniyk hun klunen WARSCHAU, 7 Oct. (Havas). De actie te gen de socialisten in de Vrije Stad Danzig dtfurt voort. De meeste leiders zyn gearres teerd of zyn genoodzaakt zich schuil te hou den. De politie gaat voort met huiszoekingen om wapens op te sporen. Krachtens een SenaatsbesluiT*Van 10 Juli kan een party verboden worden. Indien drie leden in het bezit van wapens zyn. den doorgewerkt. De baan is op aDe sporen over ongeveer 150 M. versperd en het bai- tenspoor zal het eerst worden vrijgemaakt. Vanavond komt een hulpploeg alt Am sterdam (Rietlanden) naar Woerden. 13.35 Langenberg 3.45 Hilversum progr 3.60 Hamburg fluit 4.20 Beromünster 5.15 Brussel II 530 Parijs I 630 Lapgenberg (trio) 830 Boedapest (componisten uit de 16e en 18e eeuw) 9.50 Kalundborg (banjo-enaemble) 11.30 Weenen (kwartet) SOLISTENCONCER TEN 3.30 Hilversum n (lezen van chr. lectuur) 4.00 Hilversum II (Friesch uurtje) 5.00 Hllveraum I (Na school tijd) 6 30 Hilversum I (politiek radio- Naar aanleiding van het spoorwegongeluk by Woerden vernemen wy van de Nederlanjjsche Spoorwegen omtrent den treinenloop *t volgende: Het treinverkeer ter plaatse is geheel ge struind, hetgeen voorloOpig nog zoo zal blljvfen. Overstappen te Woerden, ter plaatse van het ongeluk, is uitgesloten. Reizigers, die van plan waren te reizen van of naar Leiden, Den Haag. Rotterdam. vla Woerden, wordt aangeraden te reizen over Am sterdam of Dordrecht. Tusschen Rotterdam- )4aas. Gouda en Woerden en tusschen Leiden— Woerden en Den Haag <8.8.Goyda en Woer den zal •n uur-treindienst worden onderhouden. Tusschen Utrecht en Woerden zal een A.T.O.- busdienst worden gereden in aansluiting op de uurtrelnen uit de richtingen Den Bosch en Arnhem. De Nederland-boottreln naar Genua vertrekt normaal van Den Haag (S.8.), doch wordt ge leid over Den Haag (HS.M Rotterdam (DJ*.), Geldermalsen naar Utrecht en Arnhem. Reizigers van Amsterdam zullen te Utrecht hun gewone aansluiting vinden. Nadere berichten geven aDe stations. 8.00 Hilversum H (NCRV. Schrift lezing en meditatie) 10.30 Hilversum II (NCRV Morgen wijding) ORGELBESPELING en viöla) De trein was gelukkig slecht bezet. Naar de opgave van den conducteur bevonden er zich in totaal 42 personen in. Helaas heeft het ongeluk één menschenleven gekost. Reeds spoedig vond men tusschen de wrakstukken van een der voorste wagons het iyk van majoor Bulterman, die onmiddellijk dood moet zyn geweest. Aan den kant van de breede sloot lag een tweede lichaam. Het was de cargadoor Ginjaar. z Toeh w^j vannacht op het terrein van de namp kwamen was bet opruimlngswerk reeds in vollen gang.< SYDNEY, 7 Oct. (Benter) Er beerscht toenemende ongerustheid omtrent het lot van de vier mannen, die zich aan boord be- vinden van de Croydon Monospar”, het toestel 'van Lord Sempill, dat gisteren uit Port Darwin is vertrokken om do Timor- aee over te steken. De Zwitaersche gedelegeerde Stuckl zeide, dat de moreele beteekenis van het monetaire driemogendheden-accoord enorm is. Zwitser land, dat steeds trouw was gebleven aan den gouden standaard, hoeft tot devaluatie beslo ten, omdat een aanzieniyk goudverlles dreigde en wellicht later een ’devaluatie onder ongun stiger omstandigheden noodig zou zijn geble ken. Zwitserland Is overgegaan tot verlaging der tarieven om te strijden tegen duurder worden van het leven; verlichting der contin- genteering kan het echter slechte toestaan aan landen, die den Zwitoerschen handel op ge- I lijke wyze tegemoetkomen. Zwitserland is bereid met ieder land tot een accoord te komen, zooals bet ook met Frank rijk tot overeenstemming is gekomen. De zesde commissie der Volkenbondsverga dering heeft met 12 tegen 7 stemmen, na in- I terventie van den Franschen gedelegeerde Orumbach, een credlet van 400.000 Zwitsersche franken toegestaan ten behoeve van Saarlan ders, die zich in Paraguay willen vestigen I (Joh. Brahixu GRAMOEOON e Doordat de aangeslotenen by een der drie radio-centrales te Weesp klaagden over hape ring in de uitzending en nadat gebleken was dat van zenderstorlng geen sprake kon syn, ging de eigenaar der centrale er toe over, het geheele net systematisch te controleeren. Ten slotte bleef een drietal perceelen over, dat voor de oorzaak der storing in de uitzendingen in aanmerking kon komen. Daar één dezer drie bewoners in het voorjaar van dit jaar zyn abonnement had opgezegd, rees het vermoeden, dat hy op clandestiene wyze zich het genot van radio had weten te verschaffen. Degene die het onderzoek instelde, kwam in de werk plaats van den verdachten radlo-aftapper, dje op hetzelfde oogenbllk de werkplaats verliM en zich naar zyn woonkamer begaf. De radio- deskundige vertrouwde dit zaakje niet en volg de hem op den voet, enweinige seconden later stond hy tegenover den bewoner van het perceel, die een luidspreker uit de kamer trachtte te verwyderen. De controleur begreep genoeg en uitte zyn vermoeden den bewoner, die echter pertinent 13.40 Brussel I (zang) 3.00 Hilversum II (pianorecital) 5.20 Kalundborg (pianorecital) 630 Brussel I (zang) 7 20 Barys I (zang) 9.40 Langenberg (zang) 9 40 Weenen (cellorecital) 9.50 Deutachlandaender (pianore cital) OPERA EN OPERETTE In de algemeene vergadering van het t Ko- ninkiyk Nederlandsch pandbouwcomlté, te houden Vrijdag 23 en Zaterdag 24 October in het gebouw van de Eerste Kamer, zullen twee inleidingen worden gehouden en wel Vrydag- middag door prof. dr. Ir. G. Minderhoud5’uit Wageningen over „Voorwaarden voor een biyvende, grootere welvaart van den boeren- I stand" en des Zaterdags door ir. Alph. L. H. 430 Beromünster („3 x Georges", operette van Burkhatd) 8.00 Rome (.Misa America”, ope rette van Narddla) I („Madame Favart", operette van Offenbach) PERSBERICHTEN 5 6 30 Hilversum journaal) Hilversum in huls”) 7.00 Hilversum II 7.15 Hilversum II uurtje) 7.45 Hilversum II (radioreportage) 9.00 Hilversum II (Opening van de Mica (Mlddenstandscam- pagne 1936) door prof. dr. Ir. H. C. J. H. Gelisaen, minister van Handel en Nijverheid) 11.06 Hilversum I („opvoeding der rijpere Jeugd") iiiiiiiuih MOSKOU. ,7 Oct (Reuter), De regeering van de Sovjet-Unie deelt mede, dat zij zich niet langer ge bonden zal kunnen achten door het verdrag van niet-inmenging in Spanje, indien niet onmiddellijk maatregelen wgrden jenomen, dat dit verdrag niet wordt geschonden. LONDEN, 7 Oct. (Reuter). Het be sluit der Sovjet-Russische regeerinc zich ontslagen te achten van haar verplichting ten aanzien van de non- interventie in Spanje, indien geen maatregelen worden genomen tegen schending van het noB-interventiever- drag is ter kennis gebracht non-interventiecommissie te door den vertegenwoordiger se commissie, Kagan. op hebben gezet S3. Maandagavond als eersten over de eindstreep te gaan. Wals, die reeds eenige ronden als een motor op hoog toeren tal heeft meegedraaid, rijdt intusschen kalm pjes langs den benedenkant van de baan, ter- wyi Pynenburg de Nederlandsche kleuren hoog houdt. De hevige opleving is echter niet van langen duur geweest en na tien minuten is de bc- trekkeiyke rust weer teruggekeerd. Het blijkt dat SchönPellenaers aan den kop staan en Pynenburg—Wals op twee ronden. Met dezen stand gaan dan de sprints van tien uur be ginnen. De eerste sprint geeft slechts zeer weinig stryd te zien. Tydens de tweede sprint, die al zeer veel op de eerste lykt, slagen de Belgen AertsBuysse er in een ronde uit te loopen en staan dus met het Dultsch-Hollandsch koppel Schön—Pelle naers aan het hoofd. De volgende sprint wordt door Wals genomen, die er tegeiykertyd in H slaagt een ronde in te loopen, soodat onze 3 landgenooten nog slechte oo 1 ronde staan. Deze serie sprints is tot nu toe een tameiyk i eenzame vertoonlng. De achtste sprint brengt B even een aardig moment, doordat Wals tezs- men met Pellenaers een ronde inloopt, waar- gj door het Duitsch-Hollandsche koppel wederom Q alleen aan het hoofd komt te staan, pynenburg 9 schynt er pleizier In te krijgen en gaat er in 3 zyn eentje vandoor om in de negende sprint nogmaals een ronde terug te nemen en voor den M zooveelsten keer op 1 ronde te komen. De laat- 3 ste sprint wordt door Pecqueux gewonnen. de heer Suiker uit Den Haag, remde op die plaats reeds, omdat hy te Woerden moet stop pen. Hy reed op veilig signaal. De goederen trein werd gereden door machinist Ditmarsch, eveneens uit Den Haag.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 8