STADSNIEUWS Alkmaar, 23 No GEMEENTEBEGROOTING Fanr MAANDAG 23 NOVEMBER 1936 Belastingen Tooneel Thvenen Door D.I.N.D.U.A. Subsidiën Adressen Regent Centraal Ziekenhuis Geslaagd WARMENHUIZEN BIJLAGEN TOT DEN RAAD Electriciteitsbedryf BURGERLIJKE STAND Sportparkbed ryf Jubileum C. van Schalkwijk Gemeentewerken UIT DEN OMTREK AKERSLOOT Gemeenterekening dienst 1935 WINKELSLUITINGSWET i Gasbedryf IJSCLUB OMVAL Gemeenteraad van Alkmaar Gemeentereiniging Radiodistributiebedryf IJ s c Onze Winterdienst 1936/37 HET WINKELTJE VAN TANTE GERTA Gsm. Nadio-programma KERKZANGERS IN HET ZILVER HET BI Ut UD1 Decemh Ka dien i Bet lldma toen Quinto* Verbetering walmuren Mient. Vernieuwing onderbouw Spekbrug. Extra-bydrage uit het werk- looshieds-subsidiefondt Herziening uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer’* Hartelijke huldiging Cultureel werk jeugdige werkloozen Kindertoeslag Ergerlijke dierenmishandeling BERGEN Apothekersnachtdienst AGENDA Film van gemeente- De Heer „Witte Krais" met met niet betaling der huur wordt de box gesloten. ■ebt* len w< En. Afwijzend beschikt. Op zijn door velen ge- den een tUdeltfk leeraar aar de de In 1 oiler Groot' in otter De post voor onvoorziene uitgaven kon worden vastgesteld op t 10 826. met de hier aangegeven gedragslijn niet ver- eenigen. WU mak de bijlage De Engelsche minister van gezondheid probeert 'n modernen operatie- stoel voor tandheelkundige behandeling op de tentoonstelling ter gelegenheid van het vijfde openbare gezondheidscongres te Londen DINSDAG 24 NOVEMBER L(jn 1: Hilversum I. L(jn t: Hilversum II. s< A1K1 Het uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer" dat van 7 Augustus tot en met 4 September 1936 ter inzage heeft gelegen, zal niet binnen den wet te lijk voorgeschreven termijn van drie maan den kunnen worden vastgesteld. B. en W. stellen daarom voor de beslissing voor den tijd van ten hoogste drie maanden te verdagen. Amsterda Koningin 1 De belastingramingen bewegen zich op vrij wel gelijk peil als in 1936 Een voorstel om het vergunningsrecht te ver- hoogen tot het in de drankwet genoemde maxi mum <f 12.50, thans f 10.— per f 50.huurwaar de) zal wellicht moeten worden Ingediend. Het is nog niet bekend, of de poging, die B. en W. aanwendden om van dbze voorwaarde voor de verkrijging van een extra-büdrage ontheven te worden, succes zal hebben. geheel te voldoi beurt In gebreke bruik afgestane boxen de verschuldigde huur aan de Afdeellng te betalen. Met ingang van 1 April 1836 hebben B. en W, die he ziekte demid den godvr overle Med Ook de bijdrage aan dit bedrijf werd verlaagd met f 5000.en gebracht op f 78.800.(1936: f 84000.—). Tot het tweemaal per week ophalen van het huisvuil in de geheele stad werd Inmiddels het besluit genomen. heeft Zondag getoond. waar de spanning Ongetwijfeld, onze jongens hebben er voor gewerkt, doch beteren C._ Alkm» Schen De I heeft Koven paroct rentlu begraf de B Barbai die h dlge z BLH. I vendel 50 Ja» pieker in de leven m jtboorte Alkm» Noord, De zal ge 24 No de pai Laurel begraf hof 8' In verband met het aan den heer A. Bakker op zijn verzoek verleend eervol ontslag als Re gent van het Centraal Ziekenhuis, heeft het Col lege van Regenten van die instelling ter vervul ling dezerivacature, de volgende aanbeveling doen toekomen 1. A. Bakker; 3. W. van de Vall Sr. De meerderheid van het College besloot ge bruik te maken van de bevoegdheid aan deze Na de Hoogmis, welke tot intentie van den jubilaris door den Z. E. Pastoor Hagemans werd opgedragen, werd de heer v. Schalkwijk gehul digd in het Rosa-Patronaat. Het kerkbestuur, Slingerland. Damen, Venne- ker, de zeereerw. heer Pastoor, het geheele zangkoor van de kerk en familie van den jubi laris waren hierbij tegenwoordig. Mede namens het kerkbestuur complimen teerde pastoor Hagemans den jubilaris met zijn zilveren feest en memoreerde hoe de heer van Schalkwijk steeds op ideale wijze zijn taak als koorzanger heeft vervuld en een'Voorbeeld voor anderen kan worden genoemd. De jubilaris mocht in keurige uitvoering den Pauselijken zegen ontvangen. Persoonlijk kwamen ook de zeereerw. heer Baertsen (oud-pastoor) en de weleerw. pater Ruberg den jubilaris feliclteeren. had de letter „b” moeten staan, aangezien deze trein alleen op Zon- en feestdagen rijdt. Men gelieve hiervan goede nota te nemen, om teleurstellingen te voorkomen, en verandere dit even op de dienstregeling. er onze lezers op attent, dat In itreffende bovenstaande dienst regeling een klein abuisje ia geslopen. Bij den dienst Alkmaar-sHoorn’ V-V. staat aangegeven een trein, vertrekkende uit Alk maar 10.55 op silo dagen. Bij dezen dienst 1 Waar in de laatste jaren, door bezuinigingen en steeds scherper raming van Inkomsten en Uitgaven, de elasticiteit geheel uit de begroe ting is verdwenen, behoeft het geen betoog, dat het aanwijzen van de middelen tot bestrijding van een zoo aanzienlijk tekort een zware en on dankbare taak is geworden. Aan deze omstandigheid te het toe te schrij ven, dat B. en W. het ideaal: het financieel beheer los te maken van de extra-büdrage uit het werkloosheidSsubsidiefonds, minder dicht konden benaderen dan ten slotte In 1936 mo gelijk bleek. aanbeveling den naam van een derden persoon toe te voegen, n.l. dien van den heer J. Alferink. die reeds eerder voor benoeming tot Regent als nr. 2 door het College van Regenten werd aan bevolen. B. en W. noodlgen den Raad uit tot benoeming, welke zal geschieden tot 31 December 1939, over te gaan. Voorts verzoeken zij over te gaan tot de be noeming, van een lid van het bestuur der ge meentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, tot 31 December as., wegens aftre ding als Rbadslid van denhëer Bakker. f\- Het te tegenwoordig zoo zoetjes aan een ge meenplaats geworden te spreken over de crisis, maar niettegenstaande dat te het bestaan van de crisis een feit, zij het een betreurenswaardig feit. Blijkbaar te de schrijver van het stuk „Het winkeltje van tante Gerta”, hetwelk gisteravond door D I NJ3 U-A. voor een volle Gulden Vlies’ zaal werd opgevoerd, van dit laatste tot in de fijnste vezelen vdn zijn zenuwstelsel overtuigd geweest en heeft hij daarom het gevaar van gemeenplaatsen voor niets geacht. In eenvou dige bewoordingen en nog eenvoudiger hande lingen laat hij in ..Het winkeltje van tante Gerta” een stukje cirtaleven zien, hetwelk droe vig begint met bet vaststellen van den slechten flnandeelen toestand van een gesin. waarvan het hoofd een vier talen sprekende reiziger in luxe aardewerk is, die de laatste drie weken voor geen stuiver heeft verkocht. Dit te een bitter ding voor de familie van den handelsrelziger, maar zij moet nog een bittere pil slikken, wan neer tante Gerta op de koffie komt en de familie haar kruldenlerswinkeltje te huur aanbiedt, wijl zij zelf in een hofje gaat wonen De familie ont stelt hevig, wanneer zij zich realiseert, welk een verlaging van stand het inhoudt, als geachte burgerfamilie uit een fatsoenlijk boerenhuis te gaan en intrek te nemen in een kruidenlers- wlnkeltje. Zoo'n winkeltje te natuurlijk óók heel fatsoenlijk, maar te toch maar een kruldeniers- winkeltje en bovendien: wat zullen de kennis sen er wel van zeggen? Het aanbod van tante Gerta wordt toch aan genomen, omdat vader en dochter optimisten zijn, zooals alleen leerlingen van het Ener- gie-instituut Dalmeijer het maar kunnen we zen, terwijl de verloofde van den zoon een flinke meid te en zegt, dat za gelijk hebben wanneer ze liever een bescheiden maar eerlijk leven lelden, dan een leven, gebaseerd op houten hammenpolltiek. Alleen de verloofdte van de lie ve dochter trekt zijn neus op voor het winkeltje, bedankt voor de eer en krijgt de bons: hetgeen hem door iedereen hartelijk wordt gegund. Zoo zien we dan een poosje later de familie grutten in het winkeltje van tante Gerta, cl» dikwijls komt koffiedrinken en aanwijzingen geeft. De familie krijgt les In het geven van snoepgoed en het dichtvouwen van onwillige zout- en suikerzakken en leert ook. dat men omwille van de klandizie er zes slagers op na moet houden. Zoo’n winkeltje valt toch niet mèe en kan, wanneer men er niet voor In de wieg gelegd te, zooals hier, een bezoeking worden. Groot te daarom de vreugde, wanneer papa bij den va der van zjjn as. schoondochter een goede be trekking kan krijgen. Zoonlief heeft intusschen een behoorlijk salaris gekregen en dochterlief krijgt een fllnken man, die ook al een flinke positie zoo noemt men dat in de wacht mag slee pen, zoodat de crisis plotseling In alle opzichten te opgelost. Zelfs het winkeltje van tante krijgt nog een goede bestemming. Het spel is hiermede ten einde, zoodat het gordijn van het tooneel dicht kan schuiven. De moraal van het gebodene is duidelijk: wees optimist; en een zuiver geweten is meer waard dan ge acht te worden door de wereld. De talrijke aanwezigen hebben om de grap pige gezegden, vooral om die van papa den rei- ziger-kruldenler, hartelijk gelachen, terwijl de speelsters en spelers, die zeer hun best deden om van het „winkeltje” een zoo goed mogelijke vertolking te geven, aan bet eind van ieder be drijf een hartelijk applaus kregen. Na de uitvoering die nogal wat tijd in be sla.- nam vermaakte men zich onder leiding van den heer Berkhout op den dansvloer, bij welk vermaak de JBweet and hot players" hun onmisbare medewerking verleenden. in overleg met het bestuur der Afdeellng. de inning van de voor het gebruik van de boxen verschuldigde huur zelf ter hand genomen. Bij Galden Vlies: Feestavond MetejeeconwwiH der beide Dominicaner parochies. Dinsdagaymd 8.15 uur. Wie gen het land, vin artikelen een bond ver. Wal schrijven dritten F Verlag te Het te Uek op bet natie mee het filtreeren protestan aanvallen Het voor onderhoudswerk beschikbaar te stel len bedrag (1936: f 134389.werd verminderd van f 128 954.— tot f 114.906 derhalve met rond f 14.000.—. Deze verlaging betrof vrijwel uitsluitend den poet: onderhoud van straten en pleinen, waar op aanvankelijk f 34.755 was uitgetrokken, doch die tot f 20.755.moest worden t^ruggebracht. Ten aanzien van deze uitgaaf geldt namelijk de eisch, dat niet méér zal worden besteed dan het over 1932 noodlg gebleken bedrag, verminderd met 30%. De Ijsclub Omval deelt In een advertentie mede, dat tot 15 Dec. gelegenheid is. om voor lagen prijs lid te worden, en dat dit lidmaatschap recht van toegang geeft tot de ijsbaan „de Quint.” teekend verzoek om het wederinstellen van den half-negen-avond-verzenddienst, welke zomers plaats heeft, ontving Ds. Joh, F. van Mullers, alhier, van den Directeur-Generaal der P.T.T. een afwijzend antwoord, daar de gevraagde voorziening met onevenredig hooge kosten ge- paard zou gaan. Geboren: Catharina Klasina, d. van Johan nes Nlcolaas Schot en Antje Bergsma; Corne lls, z. van Cornells Bierman en Martins Jo hanna Licht; Mia Jeannette, d. van Egbert us Scheepmaker en Emilia Christina Claslna Wil chers; Geertje, d. van Cornells Gefardus Bur ger en Johanna Verkrooet. Overleden: Louis Theodoras Spits, geh. met Trijntje Boerema, 60 J.; Andries Vasbinder geh. met Elisabeth Oudt, 29 J.; Cornelia Vrede- voort. 66 j.; Jan de Jong. wedr. van Grietje Bakker, 64 j.; Trijntje Schoort. 54 J± Jacoba Poppen, geh. met. Theodoras Petrus Hazes, 50 j.; Klaas Rens, wedr. van Maria de Koning, 77 J. speler». moet passen. minder 8°*“ niet te ontkennen. Niettemin hebben zjj getracht een begrooting «amen te stellen waarin de gemeente redelijker wijs het hare in die richting beproeft. Tal van maatregelen, waarvan het minder gewenschte aanstonds kan worden toegegeven, waren hiertoe noodzakelijk. De sch: wordene I positie til diepe w« idee der voleindlm Staat. UI Jongste J» gegeven 1 door den in een t Kathol let het sterk Katholiek Alkmaar J 2 hoezeer het de jubileerende Kerkzangers Tot hun leedwezen kon daarbij wederom niet aan de subsidiën worden voorbijgegaan. B. en W. moeten, hoe ongaarne ook, voorstel len de volgende verlagingen toe te passen op subsidies: On tsmettlngsin richting f 150; Zuigelingenbescherming en kleuterzorg f 500.—; Wlt-Gele Kruis met t 630. Arbeldsinrichting leerlingen en oud-leerllngen der school voor b.l.o. met f 350.—; Gezinsverpleging met f 1135.—; Huisverzorging met f 400. de Vereeniglng .Kindervoeding” krijgt f 600 minder dan te aangevraagd; het Burgerweeshuis kan worden verlaagd met f 1600.-:. Totaal f 5245 Het subsidie voor het bewaarschoolonderwljs trokken B. en W. inmiddels uit op f 11500. waartegenover de huur van de Boechkleuter- school en de Elise van Calcarkleuterschool ware te stellen op f 1500.zoodat dit ondërwüs netto sou kosten f 10.000. B. en W. hopen, dat die uitgaaf voldoende zal zijn om bedoelde scholen in stand te hou den, waarbij op de medewerking van hoogere autoriteiten moge worden gerekend. In verband met de St. Nicolaasdrukte mogen op grond van bovengenoemde wet alle winkels van Woensdag 25 November 1936 tot en met Zaterdag 5 December 1936 eiken werkdag ge opend zijn van des voormiddag» 5 tot des na middags 10 uur. Te Alkmaar mogen alle win kels op Zondag 29 November 1936 den geheelen dag geopend zijn. De Commissie, belast met het onderzoek van de gemeente-rekenlng, dienst 1935, bericht, dat zij aanleiding heeft gevonden eenlge punten ter kennis van den Raad te brengen, waarom trent naar haar meenlng eenlge inlichtingen van B. en W. gewenscht zouden zijn. Hieronder volgt het antwoord van B. en W. op de voor naamste opmerkingen: Het te onjuist, dat de levering en het onder houd van de rijwielen en motorrijwielen der po litie aan een zeer beperkt aantal personen te op gedragen. In de afgeloopen 10 jaar te zeven maal een andere leverancier aangewezen, waar van drie leveranciers voor een tweede maal in aanmerking zijn gekomen. Een rooster wordt voor de gunning niet ge volgd. Indien elke handelaar of reparateur In deze gemeente op zijn beurt zou moeten le veren, zoude vlotte bediening tijdens den duur der garantie met het daaraan verbonden voordeel voor de gemeentekas ver moedelijk in het gedrang komen. Bedacht moet worden, dat de politie rijwielen van ’n bijzonde ren bouw en uitstekende kwaliteit noodlg heeft, daar een groot deel dezer rijwielen permanent, dag en nacht, in gebruik zijn. Hoewel de In koopsprijs daardoor ligt boven den gemiddel den prijs van een gewoon rijwiel, kan echter de gemeente door het In één leverantie aan schaffen van de voor één jaar benoodlgde rij wielen een extra korting bedingen, die dit prijs verschil voor een goed deel weer overbrugt. Dit zou niet het geval zijn Indien in één jaar meer dere leveranciers voor hetzelfde getal rijwielen zouden worden aangewezen. onderhoudder rijwielen, dat voor een deel door een dicht bij bet oude politiebureau gevestlgden reparateur wordt gedan, wordt zoo goedkoop mogelijk verricht, terwijl bij de aanschaffing van onderdeden, die van goede kwaliteit dienen te zijn, steeds een scherp con- curreerende prijs wordt bedongen. De Afdeellng Alkmaar, van den Ned. Bond van Consumptle-ijsberelders te tn gebreke ge bleven de huur voor de centrale ijsbereldplaats omdat de leden op hun ren voor de aan hen In ge- Onder hoofdstuk II te een uitgaafpost van f 5200.opgenomen in verband me< een In te dienen voorstel tot invoertag van een kinder toeslag op de bezoldiging van het gemeenteper- soneel op den voet van de rijksregeling, met dien ventandei, dat de toeslag wordt toegekend voor elk derde eu volgend kind. Een minderheid van het College kan zich met dezen maatregel niet jereenlgen. Met de gevolgen van de muntdepreciatie te In deze begrooting geen rekening gehouden, omdat de aard en de omvang van die gevol gen voorshands niet zijn .vast te stellen. In de begrooting van dit bedrijf kon door re visie van de voorlooplge ramingen een hoogere winst worden uitgetrokken van f 15.500.—. Bovendien was het, op grond van den loop der exploitatie in dit jaar, mogelijk de winst over 1936 f 8000.hooger te stellen, welk bedrag als extra-ultkeering ten bate van de begrooting 1937 kan worden gebracht. zün diamanten jubileum getuige te mogen ^jn, beëindigde spr. zijn hartelijk huldigingswootd. Ook den heer J. Leyen, wiens zilveren glans door den gouden gloed van zijn collega mis schien iets verbleekt mocht zijn, bieden wij onze oprechte gelukwenschen aan’. Mogen het gouden jubileum en de onder- scheiding van den heer Blankendaal, ook eens zijn deel zijn. De heer Blankendaal verzocht ons zijn har, teljjken dank te betuigen aan allen, die desen dag voor hem tot een onvergetelijken gemurt. hebben. Agenda der vergadering op Donderdag 28 November 1936 nam. één uur. I Beëedlging van den beer P. Dekker als lid van den Raad. 3 Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. 3 Benoeming van een lid der Commissie van bijstand voor het onderwijs, de Commissie van bijstand voor de openbare werken en der Commissie van bijstand voor de plantsoenen in de vacatures ontstaan door de aftreding als raadslid van den heer A. Bakker. 4 Idem van een regent van het Centraal Ziekenhuis en van een lid van het bestuur der gemeentelijke InstelBng voor maatschappelijk hulpbetoon. 5 Idem van tijdelijke leeraren aan de han- delsavondschool. 6 Idem van handelsschool. 7 Idem van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim. 8 Voorstel inzake vertiuur van bet perceel Oosterkolkstraat 15. Idem tot verkoop van grond aan de Nico- laas Beetskade. 10 Idem tot wijziging der verordening In zake het Wethouderspensloen. II Idem inzake rentegevende belegging van gemeentegelden en tot het aangaan van kas- jjeld’eenlnren voor den dienst van 1937. 12 Idem tot het aangaan van gemeen- Vlctoria-Theater: .Muiterij op de Bounty* Alle dagen 730 uur. Bioscoop Harmonie: „Glücksklnder”. Aüe dagen 73o uur. In het bijprogramma.Ktasl* vin Walter Ruttman. Roxy: Zwarte Kamer". Alle dagen 7« uur. Voor dit doel werd In 1933 f 25.000.— beschik baar gesteld. Dit bedrag werd toenmaals eenlgs- zins ruim .genomen, omdat de omvang van de te treffen voorzieningen niet kon worden be oordeeld. Bovendien behoeven in 1937 verschil lende kosten, b.v. ter zake van eerste Inrichting van de werkplaats, niet te worden gemaakt. B en W. meenden derhalve de raming met f 10.008 te kunnen verlagen, waartegenover staat een mindere bijdrage van f 7500.zoodat een be sparing werd verkregen van f 2500.—. worden gerooid; bü het aanbrengen met verankering zal zoo moeten worden gegraven, wortels van de lepenboomen op de Mient zullen worden beschadigd. En deze bootnen, die toch reeds aanleg hebben voor iepenziekte, zullen spoedig gaan kwijnen, ten gevolge waarvan zij door andere jonge bootnen sullen moeten worden vervangen. Het ligt in de bedoeling in plaats van de bestaande boomen jonge bootnen te planten van 15 cM. dikte, die spoedig tot wasdom zul len komen. Ook aesthettoch achten B. en W. met de Commissie van bijstand voor openbare werken de algeheele vernieuwing van de .walmuren voor het stadsbeeld ter plaatse de beste oplos sing. B. en W. stellen voor aldus te besluiten. Zaterdagmorgen heeft de politie tegen een pallngkoopman, die zjjn vlsch op het markt terrein te koop aanbood, proces-verbaal opge maakt wegens dierenmishandeling. HU wierp n.l. een levende paling met een smak op straat met de bedoeling het dier weerloos te maken om daarna de huid er af te stroopen, hiermede grenzen welke men toelaatbaar acht op een ergerlijke wijze overschrijdende. Op deze wUze onderging de vlsch, die 3 K G. woog, een zeer PUnlUke en kwellende behandeling, die het dier geenszins gevoelloos maakt. Het te bekend dat men een paling zonder pijn gevoelloos maakt door de z.g. kopsnede toe te passen. Op de gemeentebegrooting voor 1936 te uitge trokken f 12000voor de vernieuwing van de walmuren van de Mient, en een bedrag van 8000.— voor de vernieuwing van den onder bouw van de Spekbrug. Voor de verbetering van de walmuren van de Mient zün twee oplossingen mogelijk. nJ. algeheele vernieuwing van de walmuren, ge raamd op 11300en het maken van een betonwand met. verankering geraamd op 8000.Hoewel deze laatste constructie niet zonder meer verwerpelijk te, heeft zij toch niet die soliditeit, die met een algeheele vernieu wing wordt verkregen. Het is om deze reden, dat de voorkeur ge geven wordt aan een algeheele vernieuwing van de walmuren van de Mient. Voor het be houd van de bootnen maakt het tenslotte weinig uit, of de eene oplossing dan wel de andere wordt verkozen. Bü de algeheele ver nieuwing van de walmuren moeten de boomen dadelük van een betonwand veel in den grond dat de Ingekomen zün de volgende adressen: a. Van de Vereeniglng tot IJsbestrüdlng in Noordholland benoorden het Noordzeekanaal, om subsidie. b. van de Federatie van V.V.V.’s In Noord holland boven het Noordzeekanaal, om subsidie; c. van den Nederlandschen Bond van Koffie- huis-restauratiehouders en slüters, afdeellng Alkmaar en omstreken, e.a. om verlichting van ..personeele en blljartlasten”. B. en W. zien zich genoodzaakt voor te stel- op deze adressen afwüzend te beschikken. HSV De uitslag een downe stem ming gebracht onder onze spelers en supporter». Dat de wedstrijd in een gelük spel is 8®®”' digd, is niet de schuld van onze speler». Zij hebben allen hun uiterste best gedaan. Wel kwam VIOS met een plaatsvervanger-keepe^ doch dit te niet de oorzaak van dit gelük spel De twee door HSV gemaakte doelpunten had naar alle waarschünlükheid onze le keeper ook niet gehouden. I Na den aftrap kwam zeer spoedig HSV d»- nlg opzetten en eenlge angstige oogenblikken maakten wü voor ons doel mee. Het eenigen tüd later door HSV gemaakt» doelpunt was voor onzen keeper niet te houden. Benige momenten daarna wist F. Jonker n* een moolen voortzet den stand te brengen op 11. Tot de rust bleef de stand 1—1. De backs van HSV hadden het vooral voor de rust zeer druk en er ontstond dan ook vaak een gedwarrel voor het HSV-doel. Onze voor hoede heeft voor de rust een pracht kans nirt benut. Voor de rust heeft de keeper een paar kee pen getoond den bal prachtig te kunnen opvan gen, anderzüds kregen wü weder den Indruk dat hU niet zoo klemvast was. Na de rust geeft VIOS een poos den toon aan op het veld. Een prachtig schot van r. Kemper belandt in het zünet. En dan komt het tweede doelpunt van HSV. Stand 3—L Dit feit Inspireert HSV zelfs zoodanig, dat HSV met man en macht op den bal Ml eenigen tijd het spel In handen neemt. In deze periode heeft onze verdediging het blon der druk en vooral ook onze keeper^ mort meermalen resoluut ingrijpen. Corners komen aan beide kanten. De’ corners van HSV »i)n veel gevaarlüker, dan die door VIOS genomen worden. Het nemen van een corner was ta VIOS uitermate slecht. Ongeveer 12 minuten voor het einde te VIOS «oo gelukkig den stand te kunnen brengen op 32. W. Zoon maakte dit doelpunt. Thans wordt aan beide kanten heftig gestreden om het winnende doelpunt. Het te noch VIOS noch HSV mogen gelukken, dit te bereiken. Tot het laatste oogenbllk bleef er volop In, doch de stand bleef hard uitslag wist me“ niet te verkrijgen. Het kleine veld van heeft evenals andere clubs, ook VIOS gen___ dlcapt. HSV speelde zoo vinnig en sat zoo ge weldig op den bal, dat soms VIOS de hanoeu vol had. In het HSV-elftal zitten speiera. waar men ten zeerste voor op Dat VIOS door dit gelük spel er voor komt te staan, valt ui»; -- Onze hoop te nu gevestigd, dat ook WSV een keer gelük spel maakt. Houdt stand tot het laatste. M Op het H8V-terrein zijn verschillende ciuo» gestrand. Er kan nog veel gebeuren, wat plaats in deze competitie ten goede komt. VIOS b speelde tegen SOS b en won uw 19—1. VIOS a heeft het ook gewonnen van en met 4—L Bü de samenstelling van het voor-ontwerp was eei; gelüke bijdrage geraamd als voor 1936 te toegestaan, t.w. f 90.000.—. Uit vorenstaand resumé blijkt, dat trots alle moeite om het te kort uit eigen middelen te bestrijden, daaraan nog ongeveer f 50.000.— ontbreekt. B. en W. hebben mitsdien de extra-büdrage op f 140.000— moeten uittrekken. dJ. f 21.840.— beneden het maximum, dat naar de thans (nog) geldende voorschriften op f,161840.— kan wor den berekend. De büdrage aan dit bedrijf te wederom op f 20.000 geraamd. Zooals reeds het vorig jaar werd uiteengezet staan de vaste exploitatiekos ten van het bedrijf aan het ramen vari een gun stiger büdrage-cüfer in den weg. Van een andere wüze van exploitatie, b.v. door verpachting, verwachten B. en W. In de len tüd eerder na- dan voordeel. Hunnerzüds zullen mitsdien geen voorstellen hiertoe wor den gedaan. tot verdaging van de beslissing uitbreidingsplan „Overdie en Vijftigjarig jabBewa Zondag jj had In het patronaatsgebouw de huldiging plaats vu twee jubilarissen van het R. K. Kerkzangkoor, n.l. de heeren K. Quant en D. Molenaar. De heer K. Molenaar heette alle aanwezigen hsr- telük welkom In het büzonder de belde jubi larissen, Zeereerw. H. Putoor, Weleerw. K kapelaan en Edelachtb. H. Burgemeester. Hierna gaf de Fanfare eenlge nummers ten beste. De Zeereerw. heer Pastoor sprak hiema eenige woorden tot de Jubilarissen, die vijftig jaar'hun krachten gegeven hadden tot meer dere eer en glorie van God. HU sprak de hoop uit, dat ze nog menigmaal de kerkdiensten sou^rt den opluisteren met hun zang. HU overhan digde den jubilarissen een portret van Z H. den Paus, waaraan de Pauselüke zeren verbonden was en hoopte, dat hun voorbeeld een vonk zou slaan In de harten van de jongeren en een groot enthousiasme zou verwekken voor het heilig Geloof en den Eeredienst. De heer K. Molenaar dankte den Z. E. H. Pastoor voor zün mooie woorden en feliciteerde de jubilarissen als voorzitter van het zangkoor. HU herdacht het overleden lid, den heer Th. Retnders, die ook als trouw Md zün beste krachten voor het Kerkkoor gegeven had. Namens de zangers werd den jubtfarissen een haardfauteull aangeboden, als herinnering au dezen jubileumdag. Tot slot g*d het gemengd zangkoor eenlge liederen ten beste en kregen de aanwezigen gelegenheid, om de jubilarissen te feliclteeren. WU wenschen den jubilarisen toe, nog vele jaren in gezondheid door te brengen. VIOS speelt gelük van dezen wedstrijd Zaterdag 21 November hebben In het Sint Elisabeth Ziekenhuis alhier met goed gevolg afgelegd het- examen voor Ziekenverpleging, Diploma A: de Eerwaarde Zuster Pulcheria van de Zusters Augustlnessen te Delft, de Eerwaarde Zuster M. Wondulf en de Eerwaarde Zuster M. Mondulfa van de Zusters Franciscanessen van Maria te Amsterdam en de leekenverpleeg sters: Zr. Al. Zr. Kaskes, Zr. Rozemeüer, Zr. Nooy, Zr. Bessellng en Zr. Beentjes. Een voorstel tot verlaging van het abonne mentsgeld kan. hoe gaarne B. en W. hiertoe zouden willen overgaan, In verband met den al- gemeenen financieelen toestand der gemeente, niet worden gedaan. Zelfs zagen zü rich genoodzaakt het voor af schrijving bestemde bedrag te beperken, ten einde een uitkeering van f 30.000 aan de ge meente mogelük te maken. De hieraan verbonden consequentie, dat de totale afschrijving van de aanlegkosten hierdoor wordt vertraagd, zal mede, in verband met de omstandigheden, moeten worden aanvaard. Een minderheid van het College zou tot ver laging willen overgaan en kan rich mitsdien Golden VNee: „Het winkeltje van tent. Gerta". Blüspel door D. I. N. D. A. Heden avond 8 uur. Gesellenhute: ..Het gloeiende zand" Onym. ring door „Kolping". Heden-, Dinsdag- Woensdagavond 8 uur. hoogste kerkelüke hoogwaardlgheidsbekleeder, de Paus zelve, hem hierdoor Zün wurdeerlng betuigt, mag door den jubilaris wel als het kostbaarste geschenk beschouwd worden. Met den wensch, eens van De Zondag- en nachtdienst aal in de week van 23 tot en met 28 November worden wur- genomen door de apotheek van den heer BL J. F. Wanna, Rltsevoort 5. deert. De vier jubileerende zangers van het St. Do rnin leus-Zangkoor waren de heeren G. Veel, J. Moeskops, J. Pekelharing en A. de Munk. De H. MIs van 7 uur werd opgedragen tot intentie van het Zangkoor en allen naderden hier ter H. Tafel. Na de H. Mis was er een fees- telük ontbüt In de pastorie. Hierbü werden de jubilarissen hartelük toege sproken door den Z.E. Pastoor A. Oorsprong OP. Z.E. wenschte hen geluk met dit zilveren jubi leum, hetwelk beteekent dat zü een kwart eeuw lang Gods grootheid. Gods goedheid, Gods liefde en Gods rechtvaardigheid in talrüke liturgische plechtigheden hebben bezongen, tot stichting der geloovigen. Als bewüs van dankbaarheid ontvingen de ju- oileerende zangers den Apostollschen Zegen van Z. H. den Paus. Z.E. hoopt, dat deze zegen ten zeerste moge bevorderen de geestelüke en tüdelüke belangen van henzelf en hunne familieleden en hen later een pas moge weren voor het eeuwig leven. Van de collega-zangers ontvingen de jubila rissen een prachtig ingelüst schilderij van de H. Patrones, St. Caecllla. De Hoogmis te half elf werd opgedragen ter eere van de feestelingen. Het zangkoor zette natuurlük het beste beentje voor en zong op voortreffelüke wüze de Mis van Reflce en het Venl Creator van Beitjes. Na de Hoogmis werd in de pastorie een recep tie gehouden, waarop vele corporaties en parti culieren kwamen om de jubilarissen geluk te wenschen. B. en W. bieden ter vaststelling aan het ont werp van de gemeentebegrooting voor 1937 met memorie van toelichting. De eindcüfers der gemeentebegrooting bedra gen: voor de inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst f 3.450225 en die van den kapitaaldienst f 3.060.260.—. Ook ditmaal moest, alvorens het vereischte evenwicht was verkregen, voor dekking van een belangrük tekort vzorden zorg gedragen. In totaal bedroeg het te dekken tekort onge veer f 1M.009.— achappelüke regelingen inzake hulpverteenlng bü brand. 13 Idem tot verbetering van de walmuren van de Mient en tot vernieuwing vaa den onderbouw van de Spekbrug. 14 Idem tot verhuring eigendommen. 15 Idem inzake het Achtermeer". 16 Aanbieding der gemeentebegrooting voor 1937. 17 Voorstel inzake ri- en overschrijvingen en fuppletoire begroetingen van bedrijven, dienst 1935. 18 Idem tot goedkeuring van rekeningen, dienst 1935. van onderscheidene instellingen en vereenlgingen. 19 Idem tot voorlooplge vaststelling der gemeenterekenlng en van de rekeningen der bedrijven over 1935, met rapport der raads commissie van onderzoek. 20 Idem tot würiglng van het raadsbesluit van 20 Februari- 1936, nr. 11, betreffende den bouw van 14 woningen door de Vereeniglng voor Volkshuisvesting .Alkmaar". 21 Idem tot inrichting van het voormalig politiebureau voor den Armenraad en voor uit breiding van de secretarie. 22 Idem tot würiging van de büdragen der - bedrijven in de algemeene bestuurskosten. 23 Idem inzake vaststelling der driejaarlük- sche afrekening (1931 tm 1933) voor de bü- zondere lagere scholen. 34 Idem tot afwüaende beschikking op een verzoek vin de Vereeniglng van kleine koop lieden Inzake het venten In deze gemeente. 25 Idem tot af wü zen de beschikking op een verzoek inzake uitkeering van ziekengeld. Goaden jabileom Zondag jX. op den feest dag van de H. Caecllla, herdacht de heer J. Blankendaal den dag, waarop hü vóór vijftig jaren lid werd van het R. K. Zangkoor van de parochiekerk 8t. Petrus en Paulus te Ber- ^Hoewel de bescheiden heer Blankendaal van alle eerbetoon wenschte verschoond te blüven, kon men er toch niet toe besluiten dit zeldzaam jubileum stllzwügend te laten voorbügaan. Tijdens de Hoogmis, vooraf«egvn door het „Venl Creator” van Beltjens, voerde het zang koor op verdienstelüke wüze de, voor dit Jubi leum zoo büzonder passende, Mis van. Ph. Loots uit. Na deze kerkelüke viering werd in het St. Jansgebouw de jubilaris door zün collega’s en parochianen gefeliciteerd en door den Zeereerwaarden beer Pastoor namens kerkbe stuur en zangkoor toegesproken. Spr. prees hem om zün grooten üver, waarmee hü gedurende deze vüftig jaar voor de eer van God bezield geweest was en stelde hem tot voorbeeld wegens de toewijding, welke hij bü elke H. MIs, elk Lot aan den dag legde. In verband met den ouderdom van feesteling, aldus spr., heeft het heel wat moeite gekost een passend bewüs vam wuurdeerlng voor hem te vinden. Op voorstel van het bestuur van het zang koor was men er toe gekomen, hem door de kerkelüke overheid de hoogste onderscheiding te doen toekomen, nX het eerekruls „Pro Ecclesia et Pontifice”. 't Feit dus, dat Wegens uitkeering van over 1936 gemaakte winst namen B. en W. alsnog een post van f 7000.— op. Voorts werd de aanvankelük geraamde wlnst- uitkeering over 1937 met f 20.350.verhoogd. Dit bedrag kon mede worden verkregen door de afschrijvingen, ten bedrage van f 61213.— met 10% of rond f 6100.te verminderen. Het overblüvende bedrag van f 56.000.kan naar de meerderheid van het College voorkomt, in vergelijking met hetgeen In een reeks voorgaan de jaren wend afgeschreven, redelük worden geacht. 1129—12.30 Radio Danmark; 13.30—1420 Rni.ni VI.; 1420—14.55 Luxemburg; 14.5517.20 p*n<. R.; 1720—1850 Brussel VI.; 18 50—19.30 BruM Fr.; 19.30—31.05 Weenen; 31.06—21.35 Boedanest 21 35—22.20 Brussel Fr.; 23.20—22.30 Brussel VI- 22.30—2320 Berlün; 2320—24.00 Weenen Lün 4 8.00—0.20 Brussel VI.; 920—10.35 Nor- mandië; 10.3513.50 London Reg.; 12.50—14M Droltwlch; 14.2016.50 London Reg.; 16.501820 Droitwich; 182018.45 Luxemburg; 18.45—10 50 Droltwlch; 19 50—20.20 London Reg.; 20.20—21«) Droitwich; 3120—21.40 Luxemburg* 2140—2400 Droitwich.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 14