I GODSDIENSTOEFENINGEN Eerste Zondag van den Advent ZONDAGSROEP KALENDER DER WEEK 7. f 1 Epistel Evangelie 7 rfen Edam Bovenkarspel Gods gramschap Egmond-binnen Priory Enkhuisen Burgerbrug Egmond aan Zee P Egmond a. d. Horf Amsterdam Castricum I I Akersloot Bergen I* Zondag Hoogkarspel Aalsmeer Maandag Assendelft Dinsdag I- Zaterdag I r Heer-Hugowaard Na den nacht van dit korte aardsche leven zal spoedig voor ieder van ons met het stervens uur de dag der eeuwigheid aan breken (Rotn. 13:11-14) Donderdag J Vrydag Als Jesus terugkomt qp de wolken, wordt onze verlossing voltooid, met ons binnengaan inZifnRijt (Luc. 2125-33) Woensdag OFFICIEELE KERKLIJST 730 voor J. Conljn en A. <fe X Tel. 71 Giro Ktekbestaar 527877 van den Advent. ulsje r. TH. J. VAN NOORD, nr. Langendjjk 730 L CARMEL de Broederschap der Gedurige 7.30 uur Simon de Haan en 230 7.30 uur H. Familie d. Broeder eer*: voor H. Franciscus Xaverius H. HART ester, daan N.B. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. voortging het volk te vermanen, om standvas tig te blijven in het geloof. Guurtje familie i en uur *nde enge- rijp rvers bleek reeds Mis eiken dag om 8 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om half 8 en onder de H. Mis. De Theresia-kapel van den Kannel is als al tijd voor lederen toegankelijk, behalve Zondag- voonntddkgs tot 10 uur. Ingang kapel geheel links. H. Theresia van bet Kindje Jesus, bid voor de weldoeners van den KarmeL Noveen ter eere van de Onbevlekte Ontvangenis van 34 November Jot 8 December spre- llloea Uend, steun ;oken rts. Kes. overl. traa- Ora- den Weekagenda voor ons Voor de K. J. C. Zonds betaling van de contributie aH orden moet uwen Verk- met et de eerst »xan- zal n nu rrein. be en in bouw ingen en te Ihell- schlp ig te De te Pt had. Mis v.d. H. Franciscus Loquebar. 2e gebed v ..tegen vervolgers en Wit. Franciscus Xaverius, Jezuïet, een der eerste metgezellen van den H. Ignatius, den geeste lijken vader der Jezuïeten, verkondigde het heilig geloof in Indlë en Japan, waar hU door zijn prediking en wonderen duizenden en dui zenden bekeerde. Op weg naar China, om ook dAAr den Christus te prediken, stierf hij op het eiland Sancian in een hut. Zijn lichaam werd begraven op het strand, doch later overge bracht naar Goa, naar de kerk aldaar ter zijner eer gebouwd. de kinderen biechten kwart vóór 12 en de algemeene H. Communie der kinderen Is Vrijdag onder de H. Mis. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand, bij zonder toegewjjd aan het H. Hart; kwart vóór 8 de gezongen H. Mis met uitstelling, voorafge gaan door de toewijding aan het H. Hart en de dageiyksche morgenopdrachtavonds half 8 Lof met Litanie. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 34 en van 7half 8. De gebeden worden verzocht voor Margaretha Zwarts, Steenvoorde, die met de H.H. Sacra, menten der Stervenden is voorzien. ZONDAG 29 Nov. half 8 Adr. Kamper en Com. de Boer. 10 uur geestel. en tijdel. welzijn der parochie. MAANDAG 8 uur tot zekere Intentie. DINSDAG 8 uur Christ OUfiers, oud-pastoor der parochie. WOENSDAG 8 uur Tjerk Ari overt familie. DONDERDAG 8 uur voor Petrus Couwenberg en overl. fam. VRIJDAG kwart vóór 8 voor de lev. leden van het Apostolaat des Gebeds en van de Broeder schap van het H. Hart. ZATERDAG 8 uur Aldert en Barb. Nanning en overl. familie. y HEDEN, de 5de Zondag van de maand en de 1ste Zondag van den Atvent. De Vroegmis is te half 8 en de Hoogmis is te 10 uur. Onder de H.H. Missen de collecte voor de school. Te half 3 Lof met Rozenhoedje. DONDERDAG komen WOENSDAG 7 uur Jacob Buren. 8 uur r Lof aan H. Familie Teief. H»«r Hugo waard-Zuid «8, met doorver binding Alkmaar H. Misinteniies ZONDAG 7.30 voor het geestelijk en tydelyk welzijn der parochie, 10 uur overl. familie Does en Stet. MAANDAG 7 uur Jacob Dam en overl. familie. 730 Langen en Roosendaal. DINSDAG 7 uur overleden armpa der pa rochie; 730 tot wekere intentie. ZONDAG 7.30 voor Gretha Mol; 10 uur voor de parochie; 's avonds 8 uur Lof met regen hoedje. MAANDAG 7 uur kapel Cornells Smal; 730 kerk Elisabeth van Schagen als lid der processie naar Kevelaer. DINSDAG 7 uur voor overl. fam. de Vries Appelman; 730 tót zekere intentie. WOENSDAG 7 uur voor Cornells Tool; 730 voor Maria Stavenulter; avonds 7 uur Jon- genscongregatle. DONDERDAG 7 uur geen intentie; 7.30 geen intentie. Biechthooren van 5 tot half 8. VRIJDAG 8.45 wordt de H. Communie .uitge reikt; 7 uur geen intentie; 7.30 geen intentie; ’s avonds 7 uur Lof ter eere van Jezus' H. Hart. ZATERDAG 7 uur geen Intentie; 730 geen intentie; biechthooren van 5 tot half 9. In den Karmel bestelde Mls-lntentles worden eiken ochtend voor de H. Mis aan de Eerw. Zusters aanbevolen. ZONDAG 29 Nov.: Eerste Zondag van den Advent. Om 5 uur Lof. Vandaag volle aflaat voor eenieder, die do kapel van den Karmel be zoekt en daar bidt tot intentie van Z. H. den Paus. MAANDAG 30 Nov.Feest van den H Andre as. Apostel. Van 56 uur wordt het Allerhei ligste ter aanbidding uitgesteld. VRIJDAG 4 Dec.: Eerste Vrijdag van de maand. Om 8 uur gezongen Votiefmis van het Goddelijk Hart van Jezus. Na de H. MIs Li tanie en toewijding. ZATERDAG 5 Dec.: Feest van den Zal. Bar- tholomaeus Fantl, Belijder van de Orde van den Karmek Om 8 uur gezongen Votiefmis ter eere van O. L. Vrouw van den Berg Karmel. Van 5 tot 6 uur wordt het Allerheiligste ter aanbid ding uitgestald. By de Eerw. Zusters Karmelietessen is de H. ZONDAG: H. Mis 730 voor den RK. Vrou- enbond; 10.15 voor de parochie; 730 Meisjes congregatie. MAANDAG: Jong. DN8DAG: 730 voor Petrus Kunst en overt, familie. WOENSDAG: 730 voor J. Stuyt en A. Bak ker. DONDERDAG: 735 voor uitbreiding van het Evangelie. VRIJDAG: 7.15 voor het Genootschap van 33. ZATERDAG: 730 voor M. E. Kohne. Van 4—7.15 biechthooren; 730 Lof. ZONDAG: Eerste Zondag van den Advent. In huize „Sint Joseph” voor Elisabeth Ruige- waardde Waard. Om 7 uur de Vroegmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de paro chie. Om 10 uur de Hoogmis voor Catharina Cornelia RuytenburgRuyter. Om half 2 Maria- Congregatie voor de jongens. Om 7 uur Lof. MAANDAG: Feest van den H. Apostel An dreas. Om 7 uur H. MIs voor Petrus van Dam en Maria Groot. Om half 8 voor Elisabeth Rui- gewaardde Waard. Om 7 uur Maria-Congre- gatle van de meisjes. DINSDAG: Om 7 uur voor Elisabeth Rulge waardde Waard. Om half 8 voor fam. Mijnen Schaaper. WOENSDAG: Om 7 uur voor Elisabeth Rul gewaardde Waard; om half acht voor Joan nes Coenders. Om 7 uur St. Joseph-Lof. DONDERDAG: om 7 uur Elisabeth Rulge waardde Waard; om half 8 voor Louis Genet en echtgenoot* Antje Dulnmeüer. Van 5 tot 8 uur biechthooren. Om half 7 H. Uur. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand; om half 7 voor Elisabeth Rulgewaardde Waard. Om half 8 gezongen H. Mis voor de le den van den Euch. Bond en van de Maria-Con- gregaties. Om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG: Om 7 uur voor Elisabeth Ruige- waardde Waard. Om half 8 voor Gerardus, Elisabeth en Maria Rulgewaard. Van 38 uur biechthooren. Om 7 uur plechtig openingslof van het Veertigurengebed. Bloemen (liefst witte) worden, zooals andere jaren, graag in den voormiddag in ontvangst genomen. Mis v. d. H. Petrus Chrysologus, Bisschop, Be lijder en Kerkleerar: In medio. 2e gebed v.d. vorlgen Zondag; 3e v.d. H. Barbara. Maagd en Martelares; 4e „tegen vervolgers en kwaad doeners”. Credo. Kleur: wit. Nog diaken zijnde werd de heilige Petrus verheven tot Aartsbisschop van Ravenna. In zijn strijd tegen Eutyches (die leerde, dat er In Christus maar één natuur is) was hij een krachtige steun voor Paus Leo I. Zijn bij naam „Chrysologus gouden spreker) dankt hy aan zijn voortreffelijke welsprekendheid. N.B. Wegens den eersten Vrijdag is geoor loofd een gezongen votiefmis van het H. Hart van Jesus. Mis: Cogltatlones. Gloria. 2e gebed v.d. vorlgen Zondag. Credo. Prefatie v.h. H. Hart. Kleur: Wit. Xaverius, Belijder: vorlgen Zondag; 3e kwaaddoeners”. Kleur: n dien tijd zeide Jezus tot Zijne leer lingen: Er zullen teekenen zijn in zon en maan en sterren; en op de aarde doodsangst onder de volken, radeloos door het donderend geweld van de zee en de golven. En de menschen zullen verstijven van vrees en bange verwachting, van wat de wereld gaat overkomen; want de krach ten der hemelen zullen worden geschokt. En dan zullen ze den Menschenzoon op een wolk zien komen, met groote macht en majesteit. Welnu, wanneer dit alles een aanvang gaat nemen, blikt op dan, en heft uw hoof den omhoog, want uwe verlossing is nabij. En Hij stelde hun een gelijkenis voor: Ziet naar den vijgeboom en alle andere hoornen; zoodra ge ze uitbotten ziet, dan weet ge ook, dat de zomer nabij is. Zoo ook, wanneer ge dit ales ziet, weet dan, dat het koninkrijk Gods nabij is. Voorwaar Ik zeg u: Dit geslacht gaat niet voorbij, vóórdat dit alles is geschied. Hemel en aarde zullen voorbijgaan, maar mijn woorden zullen niet voorbijgaan. Eerste Zondag v. d. Advent. Begin van het Kerkeljjk jaar. Mis: Ad te levavi. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Radboud. Bisschop en Be lijder (Zie In het feesteigen v.h. Bisdom); 3e v. d. II. Satumlnus, Martelaar; 4e „tegen ver volgers en kwaaddoeners”. Credo. Prefatie v. d. Allehelligste Qrieëenhetd. Kleur: Paars. Wederom is aangebroken de tijd van voor bereiding op de komst van Christus, Daarom gebroken nu met de werken der duisternis (de zonde) en in ons leven den Christus nageleefd. (Epistel). Uit ons zelf daartoe onmachtig, moe ten wij ons vertrouwen verlevendigen en bid den: „Heer, leer Gj) ons uwe wegen; wek in ons op Uwe macht.” (Introtlus; Gebed; Gra duale). Zoo hopen wij met GodSJhulp ons waardig voor te bereiden op de komst van Christus bij het heilig Kerstfeest, maar ook op Zijn tweede komst ten 'oordeel. (Evangelie). Vertrouwvol brengen wjj tot dat doel ons offer, door welks kracht wjj gezuiverd, mogen gaan tot de kribbe en den rechterstoel van Hem. van Wlen wij ons offer hebben ontvangen. (Stil- gebed). te biechten; 7.30 Congregatie afd. jongemannen. VRIJDAG: eerste Vrijdag van.'dg maand. De H.H. Missen 6.15 en 7.15, waarvan de laatste gezongen 11.30 komen de meisjes biechten. 730 Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en acte van toewijding. 8 uur opening van het Triduum voor de belde vrouwelijke afdeelingen der Marlacongregatle. Leider is pater Paschalls. ZATERDAG6 uur H. Mis met korte predi katie. De H. Mis wordt gelezen door den oud- dlrecteur pastoor Nagel. 11.45 biechten de jon gens. Van 48 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur MdHalof met Rozenhoedje. Om 8 uur wordt de kwk gesloten, ook In de Pastorie is het strooiavond ZONDAG: feestdag van den H. Nicclaas. 1ste Zondag van de maand. Euch. dag. Onder de H.H.Missen schaalcollecte voor onze behoeftige kerk. Moge de opbrengst van deze collecte een echter Sinterklaassurprise worden voor den pas toor en zijn kerkbestuur. Op de Zondagen in den Advent, als het orgel zwijgt, plegen enkele personen met het koor mee te zingen: de welbekende „bromvliegen”. Vriendelijk, maar dringend, verzoeken wjj dezen zanglustlgen dit niet te doen. Dat gebrom is uitermate onwelluidend en storend. In de maand December zullen de Armen vaders weer de jaarlijksche collecte houden langs de huizen voor de armen der parochie. U be grijpt, dat er in deze tijden voor het Armbestuur vele nooden zijn te lenigen. Daarom geeft mild, „bijzonder aan de huis- genooten des geloofs”. H. Hart. Des avonds 7 uur Lof ter eere van het' H. Hart. ZATERDAG: biechthooren na de H. Mis 's middags van 2 tot 8 uur. Van 2 tot 4 i voor de kinderen. Donderdagavond om 5 uur vergadering v, de Zelatricen van de Mlsslegenootschappen. waaraan de H. Vader „met blijde en welwillen de voldoening” Zijn zegen schenkt. De Intenties van den H. Vader zijn vooral: 1. De sociale en christelijke vernieuwing der wereld door de Kath. Actie; 2. de eenheid tusschen de vólken; 3. de wereldvrede. De Noveen vergt eiken dag minstens een tien tje van den Rozenkrans, gevolgd door driemaal de aanroeping: „O, Maria, zonder zonde ont vangen, bid voor ons, die onze toevlucht tot U nemen.” Om de aflaten te verdienen moet men de oefeningen van de Noveen volgen in de kerk (200 dagen aflaat telkens) en na gebiecht te hebben op een dag van de Noveen of van het (op het feest volgende) Octaaf, communloeeren tot intentie van den H. Vader (voile aflaat). In onze kerk worden de Noveengebeden na de H. Mis verricht. ZONDAG, 1ste Zondag van den advent. Om 730 H. Mis voor overl. fam. Jansèn-Paalvast. Te 7.15 en 9 uur uitreiking der H. Communie. Om 10 uur Hoogjnis voor de Parochie. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het zoo sympathiek werk der R'K. Kinder-ultzending. Onder de H H. Missen predikatie door den Z Eerw. Pater H. v. d. Hulst S. J^~fS^ Nijmegen om te komen tot de oprichting van een Apostolaat des Gebeds in onze parochie. Om 2 uur Vespers met Rozen hoedje voor Caecllla Epker als lid schap van den Lev. Rozenkrans. Maandag om 7.15 H. Mis (bij de Eerw. Zus ters) voor overl. fam. Kagerde Moei. Dinsdag om 7.15 gezongen H. Mis uit dank baar heid «ter gelegenheid van de herdenking van een zilveren ambtsjubilé. 's Avonds om 7.15 Sint Laurentiuslof Woensdag om 7.15 H. Mis voor Pieter Smit en overl. fam., 's avonds om 7 uur en 7.15 uur Ma- rla-congregratle voor de beide meisjes-afdeelin- gen. Donderdag om 7.15 H. Mis voor Joannes en Divera Lindeboom van 8—7 uur biechtgelegen heid. 's Avonds om 7 uur en 7.15 u. Maria-Con- gregatie voor de beide jongens-afdeellngen. Om 8.15 ontwikkelingsavond der St. Josef Gezellen. Vrijdag. Eerste Vrijdag der maand. Om 7.15 ge zongen H. Mis voor de Levende en overl. leden der Broederschap van het H. Hart, 's Avonds om 7.15 Lof ter eere van het Goddelijk Hart met Litanie. ZATERDAG om 7.15 B. Mis voor Gerardus Gerritsen. Biechtgelegenheid van 3—5 en van 68 u. Biechtgelegenheid voor de kinderen als naar gewoonte. Door de week *8 morgens van half zeven af Biechtgelegenheid en uitreiking der H. Com munie. ZONDAG, le Zondag van den Advent, ue HH. Missen zijn om 7 uur, half 9 en om 16 uur d» Hoogmis. Er is ook een H. MIs op het zjj-altaar. Tijdens de H. Missie sullen eiken dag door de Eerw. Paters de oefeningen worden bekend ge maakt. De kerk wordt dese week verzorgd door do vastgestelde groep. Men kan zich voor kerkwerkster ter liefde Gods opgeven. In November moeten de doodceelgelden vol daan worden. ZONDAG begint de novene van het feest van Maria Onbevlekt Ontvangen. VRIJDAG, eerste Vrijdag van de maand. Gedenk het mooie werk der klnderuitzending. Tijdens de H. Missie ligt het werk der Jeupd- vereenigingen stil tot nadere aankondiging. 7 uur gezongen H Mis; 830 Melsjes-Congre- gatie; 7 uur Lof. •- ZATERDAG: Van 4—6 en van 7—9 gelegen heid om te biechten. \na de Hoogmis -_l. de spaargelden voor de relsclub. Om 5 uur en -na het Lof ont- spanningaclub. Donderdagavond 7 uur handenarbeidclub. Vrijdagavond 7 uur schaakclub. Voor de Graal. Woensdag de gewone bij eenkomst. begint de Novene ter Theresia van Lisieux, lingen deelnemen. Intenties kunnen opgezonden worden aan den Zeereerwaarden heer pastoor, Stonuneerweg 15, Aalsmeer. «i ZONDAGUitreiking van de H. Communie te 7.15, 8.15, 8.45, 9.45 en 11 uur. De HH. Missen te half 8, 9 en half 11 Hoogmis. 1 uur Catechismus als voorbereiding Plechtige Communie. 730 Lof met Rozenhoedje. 630 Maria- congregatle voor de jongens. DINSDAG-avond 8 uur Marlacongregatle voor de meisjes. WOENSDAG 8 uur gezongen Requiem voor de Eeuwige Memorie in de kerk aan het Kerkhof. DONDERDAG van 68 uur biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag 7 uur gezongen H. MIs; 8 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG van 45 uur biechthooren. 730 uur Lof met rozenhoedje en biechthooren tot 9 uur. Feestdag v.d. H. Andreas, Apostel. Mis; Mlhl autem. 2e gebed v.d. vorlgen Zondag; 3e „tegen vervolgers en kwaaddoeners”. Credo. Prefatie v.d. Apostelen. Kleur: Rood. L Andreas, broeder van den H. Petrus, is liras, waar hi) vele bekeeringen gemaakt kruisigd, omdat hij den landvoogd Aegea vrijmoedig te woord had geztaan, den Christus beleden en geweigerd had aan de afgoden te offeren. Zijn kruis had een bijzonderen vorm, n.l. twee schuin geplaatste balken, sindsdien „Andreas-kruis” geheeten. Alvorens aan het kruis vastgebonden te worden, aanbad de hei lige Apostel het Sis geheiligd door den kruis dood van zijn Meester en riep uit: ,M<>8e door u m(j opnemen, Die door u mij verlost heeft.” Nog twee dagen leefde de heilige aan het kruis vastgebonden, gedurende welken tijd hjj Eerste Zondag Collecte voor de kerkverwannlng. Vroegmis te 730 voor de overleden familie StrootmanVal- kering; Hoogmis te 10 uur voor het geestelijk en rijdelijk welzijn der geheele parochie. Men denke toch eens aan hoeveel zegen over al len komen kan, als men dit H. Misoffer mede- opdraagt. S uur Lof met Rozenhoedje. IN DE WEEK: Uitreiken der H. Communie te 630, 7 uur, voor en onder de H. Mis. Biecht gelegenheid: lederen morgen van 630 tot aan de H. Mis. MAANDAG: 7.30 voor de levende en over leden leden der H. Familie. DINSDAG: 7 uur gezongen Jaargetijde voor de overleden Ifeden van het Genootschap van het Goddelijk Hart. 7 uur Maria-Congregatie voor de jongemannen der oudste afdeeling. WOEJ^DAG: 7 uur Gezongen Jaargetijde voor de overleden weldoeners der kerk. 7 uur Maria-Congregatie voor de meisjes. DONuEkDAG 730 uur voor overleden ouders OudhulsKleverlaan. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Biechtgelegenheid van 6 uur tot aan het Lof en daarna. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand; 7 uur gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden van het Genootschap. 7 uur Lof ter. eere van het Goddelijk Hart- ZATERDAG’ 7.30 voor de overleden leden der Broederschap van -den Levenden Rozenkrans. Biechthooren van 46 en van 6.30830. ZONDAG as.: 730 voor de parochie; 10 uur voor de uitbreiding des geloofs. Men denke s.v.p. aan de plaatsengelden! Gedenkt U altijd de bussen achter in de kerk voor ons comité van actie? Dank! H. AUGUSTINUS Nlewwendammerdijk ZONDAG. De gelezen HH. Missen om 7 uur en om half 9. de Hoogmis om half 11. 13 uur Cate chismus tnor de plechtige Communicanten; half 7 Lof. Rozenhoedje en gezangen. MAANDAG-avond half 8 Mannencongregatie. DINSDAG-avond half 8 Lof ter eere van den H. Nlcola&s van Tolentjjn, daarna de ‘Vrouwen- Congregatle. DONDKRDAG-avond van 6 tot 8 uur biecht hooren. VRIJDAG, 1ste Vrijdag van de maand, toe gewijd aan Jezus' H. Hart, 's morgens vanaf 8 uur tot en met de gezongen H. MIs van 8 uur Uitstelling van het Allerheiligste; na de H. MIs van 7 uur wordt de Litanie ter eere van Jezus' H. Hart gebeden; 's avonds half 8 Lof. predika tie, Eereboete en gezangen ter eere van Jezus' H. Hart. ZONDAG as. Eucharistische Zondag, vanaf de Hoogmis tot en met het Lof Uitstelling van het Allerheiligste. H. AUGUSTINUS Buitenveldert Mis v.d. H. Ellgius, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. (Zie in ijet feesteigen v.h. Bisdom). 2e gebed v.d. vorlgen Zondag; 3e „tegen ver volgers en kwaaddoeners”. Kleur: Wit. Eerst goudsmid, later muntmeester van den konlng der Franken, werd Ellgius verheven tpt. de bisschoppelijke waardigheid. Hij werd bU-j Mls v.d. vorlgen Zondag: Ad te levavi. Geen schop van Noyons en Doornik. Zeer veel beeft de heilige gearbeid aan het welzijn zijner ge- loovlgen en aan de bekeering der heldensche volken. Mis v.d. H. Blbiana, Maagd en Martelares: i Me exspectaverunt. 2e gebed v.d. vorlgen Zon- I dag; ter eere van Maria (Deus, qul); 4e „tegen I vervolgers en kwaaddoeners”. Kleur: Rood. i Onder de regeering van keizer Juliaan de Afvallige onderging de heilige Bibiana den mar teldood met haar vader, moeder en zuster. Na dat Bibiana eerst bijna dood gegeeseld was. werd haar een dolk in het hart gestooten. soms de menschen en sommige menschen gedu rig tegen zichzelf beschermd moeten worden. Ongehoorzaamheid is voor ieder een noodlottige nalatigheid. Ja maar de verdoemde engelen f Voor hen zou de hemel schrikkeiyker zijn dan de hel. Zij hadden geen lust meer In God en zondigden in het licht. Dat te rij wisten en be seften en doorgronden het kwaad, dat zij de den. ZU wilden den loop van Gods oordeelen. In een engelenhart, dat afvalt te geen gebed en boete; geen inkeer en bekeering denkbaar. Corruptlo optlmi pesslma. Het slechtste bederf is het bederf van het beste. Hoe geheel anders heeft de rechtvaardigheid Oods met den ontrouwen mensch gedaan. De aankondiging van de straf was tevens de aan kondiging van zoo grooten zegen, van zulk heer lijk herstel, dat Augustinus spreekt van een „gelukkige schuld". Wat een ontplooiing van barmhartigheid en genade; wat een hulp heeft God van den beginne den mensch geboden, om op te staan, zich te herstellen en wat een genaden aan de menschen van kwaden wil, om tot goeden wil te komen. De eerste zonde strafte God aanstonds; maar daarna niets dan onbe grijpelijk geduld van Godswege met allerlei boosheid. Het goddelijk geduld te zoo groot, dat bet oorzaak wordt van twijfel en ongeloof. roeders: Ge weet dat het tijd Is, en |-< dat het uui; Is geslagen om op te staan uit den slaap; want thans is het heil ons meer nabij, dan toen we het geloof hebben omhelsd. De nacht is ver gevor derd, de dag breekt aan. Laat ons dan af leggen de werken der duisternis, en ons omgorden met de wapenen van het licht. Laten we ons dhs onberispelijk gedragen, ■ooals we dit doen op klaarlichten dag; niet in brasserij en dronkenschap, niet in ontucht en losbandigheid, niet in twist en ijverzucht Maar omkleedt u met den Heer Jesus Christus. ZONDAG: 7.30 uur Mej. Egbertha Catharina Graaf; 10 uur voor de parochie. MAANDAG: 7.30 uür overl. familie Borst en Ugthart. DINSDAG: 730 uur Jacob en Maria Groot. WOENSDAG: 7.30 uur Hendrica Ganèras geb. Appel. DONDERDAG: 7.30 uur Claslna Merlijn, huis vrouw van Arie Epskamp. VRIJDAG: 730 uur voor de leden van de Broederschap van het H. Hart. ZATERDAG Catharina Kuip. ZONDAG: 7.30 uur voor de parochie; 10 uur voor de leden van den Euch. Bond. ZONDAG, le Zondag van den Advent, 5de Zondag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt om half zeven, zeven uur, na de Vroegmis fen 9 uur. De H.H. Missen zijn om 730 uur de Vroegmis en om 10 uur de Hoog mis. De collecte te voor het schoolfonds. 's Avonds om 6.30 uur hot en Rozenhoedje. As. DINSDAÖ-svond te er geen Congregatie maar deze week alleen op Woensdagavond voor onze jonge mannen St. Jozef. Na deze Con- tregatle te er een propagandavergaderlng voor de voetbalvereenlglng S. O. 8. WOENSDAG-middag 2 uur Catechismus voor de kinderen die volgend jaar de plechtige ver nieuwing van hun Doopbeloften zullen doen? DONDERDAG-avond van 68 uur gelegen heid om te biechten. VRIJDAG, le Vrijdag van de maand. Om half zeven en zeven uur wordt de H. Communie uit gereikt. En ook om kwart over zeven. Om half acht de gez. H.,Mls ter eere van het H. Hart voor de leden van de Broederschap van het VRIJDAG 7.30 uur Streng man. ZATERDAG Anna Weel—Boud. ZONDAG le Zondag van den Advent, tevens eerste dsg ven het 40-Urengebed. De H. Com- ZONDAG: De H. Communie wordt uitgereikt te 8.45, 7.15, na de Vroegmis, te 9 uur en on der de Hoogmis. HEDEN: Want de heteche wereld draagt voor eeuwig den ondraagljjken last van Gods toornende rechtvaardigheid; straffende en wrekende Zijn geschonden majesteit en versma de liefde. Zoo straft en dreigt ook elke ver standige vader, die het goed meent met zijn kinderen. Een verstandige vader straft niet om te straffen en dreigt, opdat geen straf noodig zsl zijn. Elke verstandige vader weet, dat «ijn geboden en wenken goed voor zijn kinderen zijn, ja noodzakelijk en daarom moeten die kinderen tegen zich zelf In soms door straf en bedreiging gedwongen worden tot de zegenen, de gehoorzaamheid. Het te nu eenmaal zoo, dat Gloria. 2e gebed v. d. H. Sabbas, Abt; 3e ter eere van Maria; 4e „tegen vervolgers en kwaad doeners”; 5e voor den Paus. Alleluja met ven wordt met gebeden. Kleur: Paan. ZONDAG, 29 November om half 8 Vroegmis wet godsdlenstonderrichting; om 10 uur Hoog mis met preek; om 4 uur Lof met Rozen hoedje voor de geloovige zielen. VRIJDAG: le Vrijdag der maand. Om 8 gezongen H. Mis, des avonds om 7 qlir met Rozenhoedje, Litanie en toewijding Jezus' H>. Hart. ZATERDAG-avond om 7 uur Lof ter van o.‘ L. Vrouw van den berg Carmel met Rozenhoedje voor de bekeering der zondaars. Den eersten en vijftienden van iedere maand heglnt de Novene ter eere van de Kleine H. waaraan alle klooster- ZONDAG 730 voor overleden ouders Olgers; 10 uur voor de parochie. MAANDAG voor Cornelia Hageman. DINSDAG voor Dirk Keesom en Maartje Vez- duin. WOENSDAG voor Catharina Zijp—Kuiper. DONDERDAG voor Paulus Kerssens. VRIJDAG voor levende en overleden leden van *t Genootschap van het H. Hart. ZATERDAG v oor de overledene leden van *t Genootschap van de H.H. Martelaren V. Gor- kum. ZONDAG 7.30 voor Anna Helena Sernée— Copray; 10 uur voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Wed. Guurtje SinnigeSchut, die met de H.H. Sacra menten der Stervenden zijn voorzien en voor Anna RietveldLlmmen. dre in den Heer zijn overleden. ZONDAG, 1ste Zondag van den Advent. Onder de H.H. Missen collecte voor ons parochieel studiefonds „8t. Aloyslus"!; 1.15 Maria.congr. (14—17 j.); 1.45 Maria-congr. (17—30 j.); Z2Z Lof 1. DINSDAG, 's avonds (geh. vr.)_ DONDERDAG, 's av. 7—8 biechthooren. VRIJDAG, 1ste van de maand, 's morgens 8 uur Litanie en Gez. H. Mis; 's av. 730 uur Lof t e. V. h. H. Hart. L. 47. ZATERDAG biechthooren van 3—5 en 6—8. Cornells Koppes; DONDERDAG 7.30 uur Willem Appelman, rxi-fc Vlaar en Aafje munie wordt uitgereikt om kwart vóór 7,' kwart over 7, na de H Mis van half 8 en om 9 uur. Onder de H.H. Missen zeer anbevolen col lecte voor het Sieradenfonds. Om 2 uur gemeenschappelijke aanbidding, 's Avonds om 7 uur Lof met predikatie. MAANDAG, tweede dag van het 40 uren gebed, ook een H. Mis om 7 uur. Onder de gezongen H. Mis van half S gemeenschappe lijke H. Communie voor alle schoolkinderen, 's Avonds om 7 uur Lof met predikatie. Biecht hooren by den weleerw. Pater van 8 tot 7 uur en na het Lof tot 8 uur. DINSDAG, derde dag van het 40 urengebed. Ook een H. Mis om 7 uur. Om half 8 gezongen H. Mis. 's Avonds om 7 uur plechtig Lof met predikatie, processie en Te Deum. De heeren van Kerte- en Armbestuur worden beleefd tot deze processie ultgenoodlgd. alsmede de andere corporaties, welke gewooniyk meegaan. De bruidjes 'worden te kwart voor? aan de pastorie verwacht. Onder het Lof aanbevolen achaal- oollecte voor Aanbidding. WOENSDAO-avond geen congregatie. DONDERDAG om half 8 gezongen H. MIs ter eere van het H Sacrament met uitstelling. Des avonds geen biechthooren. VRIJDAG, eerste Vrydag der maand, toege- wyd aan de vereerlng van Jezus' H. Hart. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7, 7 uur en onder de gezongen H. MIs van half 8. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus met Litanie en Akte van Eer herstel. ZATERDAG onder de H. Mis van kwart voor acht gemeenschappelyke H. Communie der schoolkinderen. Biechthooren van 34 en daarna van 5—8. Menigeen zal echter de tegenbedenking ma ken: staat tegenover Gods moederlyke liefelijk. heid, waardoor HIJ in staat te een Maria te formeeren en ons te geven; staat tegenover die heeriykheld, waarvan w« iets aanschouwen en genieten in elk moederhart, staat daartegenover niet Gods gerechtigheid, die over zonde en zon daar toornt en straft in eeuwige vergelding? God heeft het moederhart geformeerd en den hemel en .al die heeriykheden. welke eeuwig aan zyn rechterhand zyn” maar God schiep toch ook de hel, niet de hel op aarde, maar de hel der eeuwigheid I Zeer zeker. Edoch ook die toorn en straf te een bewijs eeuwige straf der hel als bedreiging, eeuwige straf der hel. Wan tde heteche wereld de heteche wereld draagt den ondraagiyken last Dageiyks Hoogmis om 9 uur en gezongen Ves pers om 4 uur. Stille H.H. Missen als onder aangegeven. ZONDAG 29 Nov.: Eerste Zondag van den Advent en begin van het Kerkeiyk Jaar (H. Saturninus, Martelaar)8.10 en 6.45. Na de plechtige Vespers van den H. Andreas, kort Lof. MAANDAG 30 Nov.: H. Andreas. Apostel. 6.06, 6.40 en 7.45. Na de Vespers kort Lof. DINSDAG 1 Dec.: Van den dag. 5.40, 630 en 7.45. WOENSDAG 2 Dec.: H. Petrus Chrysologus. Bisschop en Belyder, Kerkleeraar. 5.45, 830 en 7.45. Vespers van den H. Benedictus. DONDERDAG 3 Dec.: Van den dag. (H. Franciscus Xaverius, Belyder). 530, 630 en 7.45. Vespers van den H. Benedictus. VRIJDAG 4-Dec Overbrenging van de Re likwieën van onzen H. Vader Benedictus, Abt. 6.05, 6.40 en 7.45. Na <fe Vespers kort Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG 5 Dec.: Van den dag; H.H. Mis sen van Onze Lieve Vrouw. 5.50, 630 en 7.45. Vespers van den Zondag. ZONDAG: H.H. Missen 730 en 10 uur. 2 uur H. Familie afd. Vrouwen6 uur Jongens-Con- gregatie (2e afdeeling); 7 uur Lof. MAANDAG: 7 uur Vergadering vtGTMe Derde Orde. WOENSDAG: 7 uur Requiem voor de H. Fa milie; 7 uur H. Familie afdeeling mannen. DONDERDAG: Van 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof en Rzoenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand; ZONDAG, eerste Zondag van den Advent. He den vóór de H,H. Missen'van 7 uur en half 9 preek door een pater Capucyn en collecte voor ons Armbestuur en den Naalkrans. 10 uur Hoog mis met preek en collecte. 2 uur Kruisweg; half 3 H. Familie voor afd. I; half 5 H. Familie voor afd. III; 7 uur Lof met Rozenhoedje voor hen, die op de doodceel staan ingeschreven. DONDERDAG: van 5 tot 7 biechthooren. VRIJDAG, eerste Vrijdag der maand: Opge zongen H-Mls; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG: van 4 tot 8 biechthooren; 8.30 Maria-Lof. ZONDAG: 7 uur eeiw. heer Simon* en Cor Louter; 830 Parochie; 10 uur Martha Nellssen- Maas. MAANDAG: 7 uur Jacobus de NMs, Geer- trulda Brakenhof en overl. kinderen; 730 Ja cobus Reg en overl. fam.; 8 uur Jacobus Ver- gouw. DINSDAG: 7 uur dbmelis Castricum en overl. fam.; 730 Joannes Beentjes en Marga. Bleeker; 8 uur overl. fam. Meyerv. Weenen. WOENSDAG: 7 uur Jacob Brakenhof en Anna Levering; 730 E. A. Heer Petrus Lommen, lid Begr. Ver.; 8 uur overl. ouders van Duin. DONDERDAG: 7 uur Nico laas Stuifbergen; 730 uit dankbaarheid; 8 uur fam. Brakenhoff- Boendermaker. VRIJDAG: 6 45 leden Gen. H. Hart; 7.45 overl. fam. DamGroot; 8.30 zekere Intentie en overl. ouders en dochter. ZATERDAG: 7 uur Catha. Stuifbergen— Lute; zusters Gerardus Boersma. lid 3de Orde; 8 uur Willem Zonneveld en Elisabeth Tromp. De gebeden worden verzocht voor Reglna dc Graaf—Mors, die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden Is voorzien en voor E. A. Heer Petrus Lommen, die in den Heer is overleden. Heden, eerste Zondag van den Advent; 6.15 8.45 wordt de H. Communie uitgereikt. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis; 1.45 Onderrichting; 330 Vespers. Heden onder de H H- Missen schaalcollecte *°or onze eigen priesterstudenten. Heel byzon- der aanbevolen. BAANDAG: 6.30 H Mis in de Kafiel; 7.15 ta de Kerk. Mestdag van den Hi Andreas, Apostel. DINSDAG: 8 uur gezongen Requiem voor de ■'uvige Memorie; geen Congregatie. WOENSDAG: 730 Lof ter eere van 8t. Odul- Phus met vereerlng van de relikwie. Donderdag; van 5—7 uur gelegenheid om Schouten en

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 9