SI I I Alkmaar, 30 Nov. -i* w 1 AGENDA uur. Surséance voor zes maanden Centraal Ziekenhuis Apothekersnachtdienat OFFIClEELE MEDEDEEUNGEN DIENSTPLICHT Het hondje Waarschuwing Rechts heeft den voorrang vic BURGERLIJKE STAND c Firma Jan Kiihne opent nieuwe zaak Gem. Radio-programma De Koninklijke Huwelijksfeesten te Alkmaar Uitslag Ballero-spel Zaterdag 28 November KOOP EEN WELDADIGHEIDS- ZEGEL JUBILEUM „ST. CHRISTO- PHORUS” DIPLOMA ZIEKEN VERPLEGING A BOND VAN IJSCLUBS IN NOORD-HOLLAND DE DÉCONFITURE BIJ LAKEN- MAN’S BANK TENTOONSTELLING „DE KANARIE” Lta Hartelijke huldiging Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling Fam Uitslag veiling MAANDAG 30 NOVEMBER 1936 SLOTACCOORD Bioscoop Harmonie F* Hjn 1 Hilversum I, Hjn 2 Hilversum n, lyn 3 honderden Leeuwenhoekstr. 35, Alk- H. H- Oudorp, 83, Lijnstraat 38, Alkmaar, C. Bruin, Benedenwee 7, 8t. Pancras, L. Schilder, Lindelaan 121, Alkmaar, A WB1 Kraajje, le Tuinstraat 8, Alkmaar, B Onu A TYI A ‘st kemachtige A A B Dinsdag 1 December: datle en dese geleidelijk uitgevoerd, daar fail lissement nog mindere resultaten zou opleveren. Bij een surséance zouden ook de debiteuren het meeste gebaat zijn. Iedere andere oplossing zou West-Friesiand nog meer dupeeren. Komt in de voorgestelde periode geen accoord tot stand, dan is ’n faillissement onvermijdelijk. Niemand van de schuldeischers noch der ge machtigden verklaarde zich tegen het voorstel, al vond men den termijn wat kort. De president sprak 'hierna de surséance uit voor den tijd van zes maanden, aanvangende 27 Augustus. In dezen tijd zal door liquidatoren een accoord worden aangeboden. nstcht in onze historie vordert dat leder katholiek «ijn Unlversltelt steu- ne. Als de rijpe vrucht der katholieke middeleeuwen geboren, behoort tot onze emancipatie de volledige eigen Unlversl- AFC- Hollanc scheld» AFC C- Over lende e Het eer derde v wedstril rust we scheidsi den dat ten ver omgevir na een loond d doelpun moest i idspirai gewend rorden. Zaterdagmiddag hield de Bond van Ijsclubs in Noord-Holland in Paviljoen Kinhelm te De bekende boekhandel firma Jan Kiihnedie jarenlang is gevestigd in het Fnidsen, hoek St. Jacobstraat. is verplaatst naar Verdronken- oord 111, in het rul/ne pand, waar voorheen de stoffenzaak van Wlsbrun en Llffman was. Deze verhuizing is in alle opzichten een groote verbetering. In dezen grooten winkel komt de enorme voorraad van de firma Kühne heel wat- beter tot s’n recht. Evenzeer is dit het geval met de etalages Er «ijn nu vier groote kasten, op smaakvolle wijze geheel gevuld met de tailooae artikelen van een boekhandel. In den winkel self zijn de diverse artikelen naar hun aard gerangschikt. Een gedeelte is geheel ingericht voor religieuze Zondagmorgen botsten op den hoek Laat— Groot Nieuwland twee auto's tegen elkaar. Een van de auto’s, bestuurd door J. A., kwam de Laat afrijden uit de richting Choorstraat en verzuimde bjj het Groot-Nieuwland op het van rechts komend verkeer te letten. Ondanks hevig remmen kon *n botsing niet worden voorkomen. Beide wagens werden tamelijk zwaar gehavend aan de zijkanten en spatborden. Zij konden echter op eigen kracht wegrijden. Proces-verbaal werd opgemaakt. A Will DO A Will W1 B BSN D6t A Pun St The on A Zwa DO B'ZPC Ge? 0 DEE Ind D TYI A St. NV, B Stee By de politie zijn inlichtingen te bekomen over een jongen hond, AiredMe terrier, hoog 38 c-M, teef, lange kop met hangende ooren, langen staart, zwart over den rug, bruinen kop, bruine pooten, welke bij een bewoner van de Spoor straat is komen aanlooien. 8t. DB 8VC ZR Indl Nej D DE! Om Lis! OM Men verzoekt ons mede te deelen, dat de dames van het comité voor weldadigheidspost- zegels, van 1 tot 12 December, des middags van 2 tot 5 uur, in de hall van het postkantoor aanwezig zullen zijn voor den verkoop van de bekende weldadigheids postzegels. Hebt ge postzegels te koopen: ga dan de stand van deze dames niet voorby en koop zegels by haar, ten behoeve van het misdeelde kind. voornaamste persoon een vrouw, die, door droe vige omstandigheden van haar eenlgat kind ge scheiden, als kinderjuffrouw in dienst treedt bij de rijke menschen, die haar kind hebben ge adopteerd. En ook nu weer wordt deze vrouw ten onrechte verdacht van een moord, waarvoor zij moet terecht staan. We Willen met deze herin nering aan „Mazurka-1 echter in geenendeeie zeggen, dat de overeenkomst met „Slotaccoord” dusdanig is, dat hier van een soort plagiaat gesproken zou kunnen worden. De verwerking van de gegevens, de oorzaken, die het tragisch drama tot gevolg-hebben, alsmede de bykomen- de omstandigheden, zyn zoo zeer verschillend van die in Mazurka, dat men gedachte van een byna letterlyke overeenkomst tusschen de twee films zeker verre van zich kan houden. Men kan het beste zeggen, dat ze verwantschap met elkaar heoben. Vergeiyken we de belde films in artistiek op zicht, dan moet gezegd worden, dat Willl Forst met zyn films meer bereikt heeft dan Detlef Sierck met Slotaccoord. Mazurka is bewogener, directer en strakker gecomponeerd. Het beste mag echter nimmer de vijand vati het goede zyn en daarom moet onmlddeliyk gezegd worden, dat ook „Slotaccoord" een film is, die behoorlijk ver uit steekt boven de alles vermoordende middelmaat. Wie deze film ziet, zal ervaren, dat haar maker ook iemand is, die goed aanvoelt aan welke eischen een goede fil mische verbeelding moet voldoen. Er zijn zwak heden aan te wyzen, maar men kan ook ver scheidene momenten opnoemen, waarin Sierck een juiste, filmische uitdrukkingswijze weet te vinden voor hetgeen hy te vertellen heeft. Res pect verdient ook de zelfbeheerschlng, die hU by de benandeling van de, tot allerlei sentimentaliteit en niet te aanvaarden uit wassen aanleiding gevende stof, aan den dag heeft weten te leggen. ..Slotaccoord’’ is alzoo een film geworden die, hoewel geen meesterwerk zynde, toch van een dusdanige kwaliteit is, dat iedere filmliefhebber en liefhebster en ook ieder, die mogeiykerwUs niet filmisch is ingesteld maar er toch (rite op stelt le’s te zien, dat de aan dacht waard te, er genoegen aan kan beleven. Deze aanbeveling moet echter tot volwassenen van geest beperkt blijven. De burgemeester van Voorburg waarschuwt tegen de practyken van een'persoon, genaamd Jan van der Molen, geboren te Ferwerderadeel, 15 October 1888, koopman, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats, laatst wonende te Voor burg, van Egmondestraat 21.4 Dese persoon tracht in zijn onderhoud te voorzien door bestellingen op te nemen voor het vervaardigen van ag. portretminiaturen, tegen voorafgaande betaling, doch waarvan aflevering nimmer plaats vindt. Bovendien tracht hy voort durend kleinere geldsbedragen te leenen, voor gevende deze noodig te hebben voor olie en benzine. AFC beide wet d want ren zi dat ir aan e niet e< schitte een d< AFC het v< oude 1 het m plaats de mi' Na rus punt 1 Berd de one ren nu is lani dkt pe echter clubgei tweede sultaat A1S I bil AF verven een nu open s die W een P< rwichb rechtst Er k aanval pracht mooi d beter l gevaar, punt s gloeien Berd goed g N» sterker vaarlijl heeft i wordt i is hun Berdos houdt het gei kf lings veilige deze p< Vijf ml volle b groote De s< gespeel Zondagmiddag vond in de groote zaal van het Willebrordusgebouw te Alkmaar de herdenking plaats van het 12H-jarlg bestaan van den Bond van R. K. Rywielclubs in Noord-Holland boven ’t IJ .Bint Christophorus’". Door het bestuur was om 3 uur een algemeene vergadering belegd om tevens aan alle leden de gelegenheid te geven 4 der bestuursleden, t.w. de heeren Nlele, 8mit, Kuin en Ooievaar, die vtnaf de oprichting van den bond een be stuursfunctie vervullen, te huldigen. Nadat de 4 jubilarissen onder het zingen van een welkomstlied de zaal zyn binnengetreden opent de voorzitter van het huldlgingsoomlté. de heer Legdeur, de vergadering. Spreker heet de aanwezigen hartelyk wel kom, inzonder den zeereerw. heer Rector O. Vis, Bondsadvlseur, den weleerw. heer Pr. Schaeffer, geesteiyk adviseur van de afd. Alkmaar. Spreker memoreert hoe 12H Jaar geleden de eerste steen is gelegd van een groot bouwwerk onder de bekwame leiding van den grooten ar chitect „8t. Christophorus”. Dit gebouw, opgetrokken in den Romelnachen. den Roomsch Katholieken styi, werd gebouwd op de fundeering van de toenmalige bestaande federatie. In den geest ziet spreker in dit gebouw ge plaatst drie ramen, waarvan het laatste boven den hoofdingang, voorstellende een priester, den onvermoeiden Bondsadvlseur. Rector C. Vis. De andereramen bevatten de voorstellingen van Rector Hansen. thans Pastoor te Schermer horn en Rector Verver, thans Pastoor te Pui- mer. beiden de toenmalige geesteiyke leiders. Spreker dringt er op aan op den eenmaal in geslagen weg voort te gaan en niet over te gaan tot den modernen stijl, wat een instorting van dit gebouw tengevolge zal hebbeti. Dan richt spr. zich tot de jubilarissen, roe mende naast hunne gemoedelykheld en een voud hunne groote propagandistische kracht waardoor het ledenaantal steeds in grooten ge tale toeneemt. Spreker noemt het werk een grootsch leekenapostolaat, daar de beweging van den bond gebaseerd is op Roomschen grond- Er is rondom dit stuk, dat in het voorjaar t\ Amsterdam voor het eerst werd opgevoerd, nogal wat rumoer geweest. Zelden waren de beoordeelingen zóó weinig overeenstemmend. Terwijl sommigen X stuk uitscholden voor een parodie, verheerlijkten anderen het als gedra matiseerde apologie. Voor ons is het geen van beide, maar ligt het in de neutrale zóne, wy achten het een uitstekend en met kennis van zaken geschreven tooneelwerk, waarvan én uitbeelding én strek king voor katholieken te aanvaarden zyn. Heel iets anders is, of het stuk geeft, wat men gezien den titel zich er van voorstelt. Is dat nu wel levensecht het voorste legioen ge- teekend? Ons antwoord is dan beslist ontken nend. Dat convent van college gevende Jezuïe ten met hun menscheiyke kleinheid en gebre ken, is geen beeld van Christus' garde, strydend in de voorste loopgraven. Eerder stelt 't voor den etappedienst achter het front met het noodzakelijk gevolg van sleur en alledaagsch- heid. De zielsconflicten der verschillende paters zijn stuk voor stuk wel te aanvaarden, maar in hun gezamenlyk optreden ligt iets geforceerds. Eveneens maken wy bezwaar tegen de vry groote llchtgeloovigheld in het aanvaarden van dit „wonder”, enkel omdat het zoo mooi van pas komt voor het levenswerk van den Rector. Dit alles moge een bewijs zyn dat hier van een brok gave apologie geen sprake is, het heeft toch ook weer niet zulke afmetingen, dat van ergernis geven gesproken mag worden. In tegendeel, heel veel momenten geven diepe re ligieuze ontroering en aan het slot, wanneer twyfel en ongeloof door Gods grootheid ver slagen neergeknield liggen, gloeit in onze ziel het groote geluk van te behooren tot de kerk, die zulk geloof vermag te verwekken. Voor de vertolking van dit uiteraard zoo moeilijk speelbare stuk, hebben wy niets an ders dan de grootste waardeering. Waar geen bepaalde hoofdrollen naar voren kwamen, la ten wij het by deze algemeene beoordeeling. Tooneelaankleedlng en regie wisten de Juiste sfeer te scheppen, waarby wy in het byzonder herinneren aan de onvergeteiyke sterfscène van den ouden Rector, en de ontroerende epi sode, waarin Mary Dresselhuys. als de kleine lamme Jimmy, Gods genade over zich voelt komen. Het klinkt misschien, gelet op wat wy in den aan vang schreven, erg optimistisch, maar wy zouden gaarne zien, dat Centraal tooneel nóg eens een keer maar dan op een gunstiger dag met dit stuk naar Alkmaar kwam. Om dat wij nog héél wat stadgenooten. katholieken zoowel als andersdenkenden, het geluk zouden gunnen het spel gezien te hebben. Op de 27 en 28 November jJ. gehouden exa mens behaalden onderstaande zusters 't diploma Ziekenverpleeging A_: F. Bakker. T. Betlem. A. Boelmans. H. C. Boeman. J. C. Dros, N. v. Eg- mond/ Th. A. G. v. Eyndthoven, 8. Hajnal. J. J. de Hoog. Z. M. Hoogers, Th. W. P. Horvers, N. Kaay. E. Koops, N. Kruithof. H. C. Kwakkel, E. Overeem, M. E. J. Reinewald, H. A. Steffen, Alb. Westerhuis. A. Westerhuis, G. v. d Wetering, J. v. Winkelen. Zaterdag werd het nieuwe gebouw van de Verzekeringmaatschappi) JSt. Petrus?’ aan de Maliebaan te Utrecht olfi&eel geopend. Directie-leden en commissarissen te midden van bloemstukken Geboren: Pietronella en Adriana Maria, dochters van Jan de Raat en Anna Maria Elisabeth Schipper; Hermanus Jacob, zoon van Jacob Johannes van der Heyden en Elizabeth Zuzanna Bikker. Antonia Margaretha, dochter van Paulus Johannes Korver en Antonia Maria Rabeling. Overleden: Petronella Geertrulda Hart, Jaar. AriaantJe Klyn, wed. van Dirk Visser. 71 jaar. Hendrik Jan Lemmers, wedr. van Maria Christina Baai), 88 jaar. Jacoba Winder, 9988. f 5— 9988. f 5 9984. f 5.— 9962. eyp, Prins en Blom ieder f 833. zy heb ben het totaal ad f 25.met drieën gedeeld. I De débécle by de N.V. Wed. 8. Lakenman’s Bank te Enkhulzen, in den zpmer van dlt jaar, ligt nog versch in het geheugen. Vooral in West-Friesland, waar hun financieele Interessen, hetzy als debiteur, hetzy als crediteur, by deze oude, vertrouwde bankinstelling hadden, bracht het bericht van deze nooit vermoede débécle de grootste ont steltenis. Enkhulzen leek in die dagen een stad, welke door een algemeenen rouw was geslagen. Nadat de eerste ontsteltenis voorby was, wer den energieke pogingen in het werk gesteld, om uit de puinhoopen nog te redden, wat te redjden was. Onder leiding van burgemeester Haspels, van Enkhulzen, werd een comité ge sticht. dat in nauw contact met de benoemde bewindvoerders de gevolgen van deze ramp zoo veel mogeiyk trachtte te verzachten. Van dit drama speelde Zaterdagmorgen een acte helaas nog niet de laatste voor de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Tegen tien uur waren hier de crediteuren byeengeroepen om te beraadslagen over het rapport der bewindvoerders en te stemmen over de daarin voorgestelde surséance. De behandeling van deze kwestie geschiedde in raadkamer en was niet voor de pers toegan- keiyk. Toch waren wy na afloop in de gelegen heid van eenige crediteuren de volgende by. zonderheden te vernemen. Aanwezig waren o.m. de bewindvoerders, mr. Josephus Jitta en mr. C. de Lange, de directeur en onder-directeur, de presidentcommissaris en een vyftigtal crediteuren. Een groot aantal van deze laatsten was echter niet persoonlyk aan wezig, doch had machtiging gegeven aan het comité-Haspels en aan mr. Dönzelman uit Amsterdam. Allereerst werden uiterst nauwkeurig nagegaan de verleende volmachten, waarna door mr. De Lange namens bewindvoerders een uitvoerig -*- 1 - - - M rttl? I Hierin kwam haar voren, dat bewindvoerders by onderzoek gebleken was, dat de boekhouding aan de bank in orde was. De oorzaak van de debAcle werd gezocht in de gevoerde credietpolitiek. Deze was niet voor zichtig genoeg, vooral in de laatste crisisjaren. Dikwyis werden in volkomen hopelooze zaken nieuwe kapitalen gestoken, in de hoop, dat de oude credieten daardoor weer liquide gouden worden. Bewindvoerders hadden niet kunnen onderzoe ken of de schuld hiervan by directie of com missarissen lag. Voor zoover bewindvoerders hebbeTi kunnen nagaan, is het eigen kapitaal der N.V. geheel verloren en moet zelfs een belangryk gedeelte op de vorderingen worden afgeschreven. Voor- loopige schattingen hebben uitgewezen, dat van de rond vier millioen vorderingen op de Bank ongeveer drie millioen verloren moet worden geacht. Opgemerkt werd, dat de balansen der laatste jaren geen juist beeld gaven. Er is nJ. op de renterekening veel rente bygeschreven op kapi taal, dat verloren meet worden geacht. Deze fictieve winst is bestemd geweest voor de reser ves; eens zelfs is er een klein dividend uit betaald. De schattingen wezen uit, dat, ongerekend de kosten,- per 31 October 47 H percent voor cre diteuren beschikbaar was. Saneering zóó, dat ten volle de vorderingen betaald kunnen worden, achtten bewindvoerders uitgesloten. De beste oplossing was h. 1. liqui- f 100P. de Reus, Westdyk F 1, Alkmaar, 9999. f 50.R. Raat, Nleuwpoortstr. 125, Alkmaar, 9998. f 25-^J. Beyl, maar, 9997. f 25A. Lliefhebher, Schapenweg waard N„ 9995. ,f 8 33 I. syp. Spoorstraat 20, Alkmaar, 9993.* f 8.33 W. Prins, Snaarm.laan 105, Alkmaar, 9993* f 8.33 B. Blom, Waterstraat 9993* f 5N. Vrouwe, 9989. t 5W. Prins, Snaai^nlaan 105, Alkmaar, slag met geesteiyke leiders en adviseurs. Indien echter de moderne styi zou zyn gevolgd, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest en was het gebouw reeds lang Ingestort, zooals in Spanje, waar de kerken wordeh platgeschoten en de priesters en religieuzen op beestachtige wyze worden uitgemoord. Maar onder de «hoede van de geesteiyke lei ding vo«jt de bond zich veilig en trekken de leden op naar de bedevaartplaatsen om den groet te brengen aan Christus Koning. om eer herstel te brengen aan Christus, die in dezen tyd zoo vertrapt wordt. Daar bidden zy voor hunne vrouwen en kin deren, voor hunne gezinnen, voor brhers en zusters, voor de bekeering der zondaren. Daar bidden zy voor hunne leiders. Spreker,dankt de jubilarissen voor hun arbeid en hoopt, dat zy nog tal van jaren hunne func tie sullen bekleeden, waarby zy kunnen rekenen op den steun van ruim 1800 soldaten, die het rywlelpad bezaaid met rozen en leliën zullen volgen naar het einddoel „den Hemel:’. Vervolgens brengt de bondssecretaris, tevens secretaris van het Huldlgingscomlté. verslag uit over wel en wee van den bond. Spreker memo reert hoe in 1924 te Hoogwoud de bond is op gericht. Op de hem eigen kemachtige wyze brengt spreker naar voren hoe de bond in be- trekkeiyk korten tyd is gegroeid tot een mach tig bolwerk van Katholieke actie. Met stoere Westfriesche volharding hebben de jubilarissen de bondsbelangen gediend. Op uitvoerige wyze gaat spreker de geschiedenis van den bond na, hierby hun grooten eerbied en oprechte hulde betuigend. Voorts brengt spreker warme hulde aan Rec tor C. Vis voor de geesteiyke leiding, hopende, dat zyn zeer eer waarde nog vele Jaren de gees- teiyke belangen van den bond zal biyven die nen Hierna wordt de feestrede uitgesproken door den zeereerw. heer Rector C. Vis. De eerwaarde spreker stelt in het licht, dat de jubilarissen zeker voldaan zullen zyn, niet voor zich persoonlyk, doch nog meer voor hun bond. Hun enthousiasme vindt zyn oorzaak tn het feit, dat de bond rechtstreeks beoogt het doel tot God. Zeer zeker is de bond een leekenapostolaat en de Jubilarissen zyn hiérvan de pioniers. Voorts merkt spreker op. dat de leden van den bond steeds in stille zwygende drommen hunne tochten maken door de mirakelsteden, hetgeen een Geloofsbeiydenis beteekent. Juist het stille, zwygende voorbeeld van onze pio niers is het geheim, dat ook weer deze feest- vergadering kenmerkt. Steeds vol enthousiasme, steeds vol yver. voortkomende uit hun echt ouderwetsch geloof, kennen zy geen moedeloosheid, want het is de moedeloosheid, die een beleediging van God is. Spreker spoort alle leden aan het voorbeeld der jubilarissen te volgen met steeds voor oogen hun enthousiasme voor God. Spreker eindigt met hulde en dank te brengen aan de pioniers en dankt tevens het Huldigingscomité, dat de zen middag heeft voorbereid. Uit naam van de afd. Alkmaar wenscht de weleerw. heer Pr. Schaeffer den bond en de Ju bilarissen geluk Spreker dankt Rector Vis voor het adviseursschap, z.eerw. opgedragen. De tocht naar de mirakelstad, de Stille Om gang, heeft sprekers hart veroverd. Spreker was ten zeerste getroffen door zulk een uiting van het geloof. Spreker is ervan overtuigd, dat Ne derland met zulke mannen onmogeiyk verloren kan gaan. Hierna reikt Rector Vis aan de jubilarissen een stoffeiyk biyk van waardeering uit, voor een ieder vergezeld gaande van een harteiyke ■toespraak. Hierna worden de schrifteiyk Ingekomen ge luk wenschen voorgelezen en wordt het woord, gevoerd door de verschillende afgevaardigden der afdeelingen, waarna een ieder in de gele genheid wordt gesteld de jubilarissen persoon lyk te complimenteeren. Nadat gezamenlyk het Bondslied is gezongen, wordt ’t woord gevoerd door den jubileerenden voorzitter, den heer M. Nlele, die het ooqiité hartelyk dankt voor het genomen Initiatief. Spreker bedankt de besturen der plaataeiyke afdeelingen, want zy zyn het, die de stuwkrach ten voor den Bond zijn geweest. Ook brengt spreker dank aan de leden der locale afdaelln- gen, die steeds de massa vormen op de rijwiel bedevaarten. Tot slot deelt spreker mede, dat de jubilaris sen perplex zyn over de huldiging van dezen middag, die aanvaard wordt voor den bond. Ook de drie overige jubilarissen danken voor de hun gebrachte hukte. Met woorden van dank voor de groote op komst sluit de heer Legdeur dese zeer geani meerde feestvergadering met den Chriateiyken groet. De minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens koscwinnerscnap oetrefiende den hier- onaer genoemden persoon de uitspraak gedaan, acnter zyn naam vermeid: Willem Veidstra, Zaterdagmiddag werd deze tentoonstelling door den voorzitter, den heer E. K. velUnga, geopend. Vervolgens werd de uitslag van den wed strijd bekend gemaakt en werden de prijzen uitgereikt. Deze tentoonstelling heen zich in een goede belangstelling mogen verheugen. Verschillende liefhebbers, oa. het bestuur van Kanaria, Den Helder, kweekers uit Amster dam, Hoorn, Zuid-Scharwoude, enz., bezochten deze tentoonstelling. De volgende bekroningen werden toegekend: Klasse I eigen kweek: le pr. j. N. van Diepen, 305 punten; 3e pr. E. K. Velllnga, 253 punten. Klasse II, twee vogels, eigen kweek: le pr. Th. W. Reymer, 135 punten; 2e pr. E. K. Vel- linga, 120 punten; 3e pr. J. C. Gerritsen. 114 punten. Klasse Hl, één vogel, eigen kweek: le pc. J. N. van Diepen, 78 punten; 2e pr. 8. Vasbinder, 57 punten; 3e pr. J. H. Raat, 57 punten; 4« pr. Th. W Reymer, 54 punten. Klasse IV, vrije Inzending: le pr. E. K. Velllnga, 78 punten; 2e pr. F. J. v. Vliet, 7a punten; 3e pr. T. J. v. Vliet, 74 punten; 4e pr. Th. W. Reymer, 72 punten. Meester zanger, zilveren medaille voor den besten vogel, eigen kweek: Winnaar J. N. van Diepen, 78 punten. Lauwertak voor den beste op één pa, alle klassen: Winnaar E. K. VUUnga, 78 punten. Victoria-Theater: .Multery op de Bounty" Alle dagen 7.30 uur (Geprolongeerd). City: .Rembrandt”. Alle dagen 8 uur Bioscoop Harmonie: „Slotaccoord”. zimdas— Woensdag, 730 uur. uitgestald alle benoodigdheden voor kantoren, in gewone en meer luxe uitvoering. Dat deze firma, die zeer speciaal als school- boekhandel naam heeft verworven, op dit gebied rijk gesorteerd is. behoeft geen betoog. Herinne ren wy alleen maar aan de enorme voorraden cahiers In vyftlg liniaturen en verschillende diktes. Ook platen en onderwijsmethodes voor ieder vak zi.m aanwezig. Er is verder een uitgebreide afdeeling in ge. bruikte studieboeken, die eerst in eigen binderij keurig zyn opgeknapt. Tenslotte vermelden wtf nog de afdeeling kerkolle. waskaarsen, wierook, alsmede de groote collectie papierwaren. als zakken, rollen, gebak, doosjes, yslepeltjes enz. Het getuigt van groote energie-om in %ezen tyd zyn zaak zóó te durven uitbreiden. Wy wen- schen de firma Jan Kiihne een groot succes toe. De nachtdienst wordt ta de week van 29 Nor tot 5 Dec. waargenomen door de apotheek van Mevr, de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 1L Keulen van 8.— tot 1039, Luxemburg van 1020 tot 11.20, Radio Danmark van 11.20 tot 1220 Brussel VI. van 12.20 tot 15.05. Pary» R van 15.05 tot 1520, Keulen van 15.20 tot 16 05 Pa- rys R. van 18.06 tot 1720. Brussel VI van 1720 tot 19.05, Brussel Fr. van 19.05 tot 19.20, Beriyn van 1920 tot 21.20, Boedapest van 2120 tot 22.—, Beriyn van 22.— tot 23 20, Parus R. van 23.20 tot 24.lyn 4 Brussel VI. van 8— tot 920, Normandie van 920 tot 1035, Lond Reg van 10.35 tot 16.50, Droitwlch van 16.50 tot 18 2o’ Luxemburg van 18.20 tot 18.45, Droitwlch van’ 18.45 tot 19.50, Lond. Reg. van 1930 tot 20 20 Droitwlch van 2020 tot 22.20, Luxemburg van 22.20 tot 22.45, Lond. Reg. van 22.45 tot 2320 Droitwich van 23.20 tot 24.—. lichting 1936. uitaskaaa; voorgoed vrygesteld. au* aag aezer oe>.endmHifing m ueroep woraen genoinen door vertegenwooruiger. Het verzoezacartit daartoe moet, met rede nen omkleed, worden ingemend bu den Burge meester ter secretarie dezer gemeenae, aiueeiuig Militaire Zaken, me voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 30 Nov. 1935 De Burgemeester van Alkmaar. P- H. VAN KINSCHOT Vrydagavond vergaderde ten Stadhuize het hoofdcomité voor de as. Koninkiyke Huwe- lyksfeesten te Alkmaar. Na uitvoerige besprekingen werd in groote 'trrtirea, het volgende programma vastgesteld: Op 5 Jen 6 Januari is er voor de kinderen een (bijfccoopvoorstelling. Hierby zal aan de jongeren een herinneringsbeker en aan de ouderen een medaille worden fegeven. Voor de leerlingen van de Middelbare Scho len en Uloscholen zal getracht worden op 5. Januari te doen opvoeren het stuk: „In Hol land staat een huis” door het Amsterdamsch Tooneel. Vastgesteld is nu, dat de feesten op den hu- weiyksdag zelf, 7 Januari zullen worden ge houden. Te 8 uur des morgens luiden de klokken en om negen uur muziek van het bordes van het Stadhuis, waarna muzikale rondgang. De ver dere ochtenduren zyn vrygehouden om te kun nen luisteren naar bet radioverslag der plech tigheden in Den Haag. Des middags van 2 tot 330 uur wordt een optocht gehouden door de stad, waarna van half vier tot 4 uur op het Waagpleln een volks- zanghulde zal plaats hebben, waarvoor mede werking der zangvereenlglngen zal worden in geroepen. Des avonds te 8 uur is er dan nog een taptoe. Op den avond van 6 Januari zullen in de *ehouden °P Woensdag 25 Novem- v,n den not4«is mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende per- ceeren, tezamen uitmakende de boerenplaats „Scherpenheuvel”, bestaande uit nieuw gebouwde hulsmanswoning B 171, nieuw gebouwde kapberg, varkensstal, schuren en verdere getimmerten, isr- mestplaat, erf, bouwterreinen, moestuin, boomgaard, wel- en bouwland, benevens twee woonhuizen, staande en gelegen aan beide zij- de" van den Middelweg te Heer-Hugowaard, by scholen en kerken en de spoorhalte van de lyn Alkmaar—Hoorn 1. Huis, kapberg, varkensstal, schuren, vysel- berg, lerkelder. mestplaat, erf en tuin, groot -*2-~ H-*-> f 5730; 2. Bouwterrein groot —.06.10 H A. 540; 3. Idem, groot —.07.10 H.A. 610; 4, Dubbel woonhuis met erf, groot -08.7Q H.A. 3030; 5. Bouwterrein groot .06.90 H.A. 360 6. Idem, groot .0630 H.A. 360; 7. Idem, groot —.0750 H.A. f 370; 8. Idem, groot —.07.40 H.A. 310; 9. Idem, groot 0.07.40 H.A. 320; 10. Idem, 07 40 H.A. 330: 11. Idem, groot r-07.40 H.A. 330; 12. Idem, groot ri .07.40 H.A. 310; 13. Idem, groot —.07.40 HA 1 300; 14. Idem, groot —57.70 H.A 300; 15. Idem, groot —.07.50 H.A. 400; 16. Wei land. groot 1.28.— H.A 1965.60; 17. Idem, groot 1.89.70 H.A. f 2864.47; 18. Idem, groot 290 H.A 2571.52; 19. Idem, groot 1.99.10 H.A f 2827.22 20. Idem, groot 3.95.70 H.A 5539.80; 21. Idem, groot —.18.80 H A 420; 22. Idem, groot 1.64.— HA 2640.40; 23. Idem, groot 1.84.50 H.A 3265 65: 24. Idem, groot 9--80 H.A. 4151.04; 25. Idem, groot 2.05.— HA. 3300.50; 26. Idem, groot 2.74.90. HA f 3051.39; 27. Idem, groot 1.45.80 HA 1 2332.80; 28. Huis en erf, groot —.09.50 HA 220; 29. Weiland, groot —.09.60 HA. 728; 30. Bouwland, groot —37.80 H.A. f 250; 31. Welland, groot —.79.50 HA 780; 32. Idem, groot —.94.30 H.A. 1030 33. Bouwland, groot S-- 2.36.30 H.A. 1559.58 34. Idem, groot 2 31.90 H.A. 1901.58; 85. Idem, groot —24.70 H.A. 320; 36. Idem en schuur, groot .14.70 H.A. 190; 37. Idem, groot 1.26.20 HA 1135.30. De afslag en combinatiën biyven bepaald op Woensdag 2 December 1936, des vóórmiddags 10 uur in het café ,De Zwaan” van den heer A Rus te Heer-Hugowaard. Noord-Holland Alkmaar zyn algemeene jaar vei gadel ing, cBe' rapport werd uitgebracht, maar zeer matig was bezocht. “J‘1“ Na de opening dóór den voorzitter, den heer Mr. C. P. Eecen. en de vaststelling der notu len werden door den voorzitter eenige mede- deellngen gedaan omtrent de gehouden Fede- ratie-vergaderlng in Leeuwarden. Ook in die vergadering was men van meening, dat de pry- zen. by wedstrijden door clubs, verlaagd dienden te worden. Het totaal aan prijzen voor heeren zou met meer mogen zyn dan 350 en het totaal voor dames niet meer dan 250. Ook deed de voorzitter eenige mededeelingen over de invoering van amateur-wedstryden op de korte baan, '‘die alleen gehouden mogen worden door by den K.N.8.B. aangesloten ver- eenigingen met br.nen korter dan 400 M. De heer A. van Reenen vterd tot bestuurslid herkozen. Uit de verantwoording van den penning meester bleek, dat de inkomsten en uitgaven over het afgeloppen vereeniglngsjaar f 235.87 hadden bedragen. Het batig saldo was f 121.55. Op advies van'de kas-commissie „Zaandam” werd den penningmeester décharge verleend. Bij de bespreking van het werkprogramma werd besloten de kampioenschappen van noord-Holland in Helloo te laten rijden, omdat Heilooo de twee vorige jaren, we gens gebrek aan ys, daartoe niet de gelegen heid heeft gehad. Voortaan zal een vereeniging, die het recht krijgt de kampioenschappen te laten verrijden, en deze wegens gebrek aan ys niet kan houden, dit recht behouden,_totdat er een jaar komt, waarin het wel vonklende vriest. Hierna sluiting. A is geen plicht, tooneel te gaan zien. Wie er niets voor voelt en gebrek aan de noodige con tanten heeft, biyve gerust weg. Dezen echter treft ons verwyt %let, maar wel de velen, die by diverse gelegenheden, zooals dat heet, de zaal tot de laatste plaats vullen en dan .ge nieten" van de zooveelgte opvoering van een stuk vol afgezaagde geestigheid of valsch sen timent. Nu er iets geboden werd, dat verre bo ven de middelmaat kwam én door Inhoud én door spel, nu schitterden deze tooneelhefheb- bers door afwezigheid. t Is wel droevig en het zou den directeur den moed ontnemen, om in Alkmaar iets goeds te brengen. Het Voorste Legioen is de Jezuïetenorde en het stuk van Emmet Lavery brengt ons in het St. Gregoriuscollege dezer orde, ergens in Ame rika. Pater Rector heeft moeiiykheden: eenige paters worstelen met zich zelf. Ieder van hen heeft zyn eigen probleem, en twee er van staan op het punt het voorste legioen te ver laten en op een anderen post voor Gód te gaan stryden. Dan geschiedt het „wonder”. Een zieke pater, slachtoffer der Russische barbaren, is langen tyd verlamd geweest en verschynt plotseling te midden van het convent! Niet alleen het col lege, maar de geheele stad komt in opschud ding; duizenden stroomen toe, tientallen gene zen! Pater rector en zyn medebroeders aan vaarden dit wonder met vreugde, want het Is de laatste schakel van de bewysvoering voor heiligverklaring van den stichter van het col lege. Alleen de scherpzinnige jurist, pater Ahern twyfelt van het eerste oogenblik af. Deze twy fel wordt zekerheid, wanneer de ongeloovige huisdokter hem onder zegel van het biechtge heim vertelt dat hy den nlet-ongeneesiyk zie ken pater door suggestie het gebruik zyner beenen heeft teruggegeven. Eenvoudig door een interessant zielkundig experiment te beleven. En juist aan dezen pater-jurist wordt opge dragen als postulator met dit „wonder” de hei ligverklaring te bevorderen. Dan heeft zelfs de heilige gehoorzaamheid geen kracht genoeg om hem deze taak te doen aanvaarden. Hy zal de orde verlaten. Door alle emoties geraken de krachten van den rector uitgeput en hy sterft, omringd door zyn geliefde geesteiyke zonen. Wanneer dan pater Ahem op het punt staat het klooster te verlaten, komt de kleine Jimmy, het neefje van den ongeloovigen dokter, in het convent. Rotsvast is het geloof van den kleine, die van jongsaf verlamd is, dat hy in deze kapel loopend zyn eerste H. Communie zal doen. Pater Ahem tracht den kleine voor te bereiden op de hem wachtende teleurstelling. Maar dat schokt het vertrouwen van den knaap niet En ziet, hy die nooit heeft kunnen loopen, verlaat.zyn ziekenwagentje en doet en kele stappen. By het zien hiervan vallen de pater en de dokter op hun knieën neer eirS^- ven en aanbidden God. de de beelden, kruisbeelden, schilderijen, kerkboeken in de grootste sorteering. Men vindt er kunstig werk. o.a. van Maas. Uiterwaal. en van Maria Laack. In het midden Is een uitstalling gemaakt met jongens- en meisjesboeken, wat vooral in dezen St. Nicolaastyd veel aandacht zal trekken. wy moeten dit verslag beginnen met een verwyt aan de talryke Alkmaarders, die deze kerken wydingsbyeenkomsten worden gehou den. Voor den optocht zal ook de medewerking der middelbare scholen worden ingeroepen. Verzocht zal worden, dat iedere school voor M.O. een viertal afgevaardigden zendt naar een byeenkomst ten stadhuize op Woensdagavond 2 December te 8 uur. Op voorstel van een stadgenoot zal gepropa geerd worden om tydens de bruidsdagen auto's enz. te voorzien van vlaggetjes in kleuren: rood-wit-blauw (Holland), rood-geel (Lippe) en Oranje. Wat de financiën betreft, hoewel men zeer dankbaar was voor de medewerking van het gemeentebestuur, moest geconstateerd worden, dat er nog niet voldoende geld aanwezig is. Ge tracht zal nog worden de financiën te verster ken om. door den verkoop van Oranjespëldjes. Detlef Sierck is de maker van deze film, die in meer dan een opzicht sterk doet denken aan Willl Forst s .Mazurka,” de film, waarmee de laatstgenoemde zyn groot talent als regisseur en

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 14