felJLAGEN TOT DEN RAAD den drankhandel Crisis Alkmaar, 16 Dec. Wat B. en W. deden voor de Kaasmarkt m werkloosheid nog GROOTER a DEMONSTRATIEF CONGRES WOENSDAG 16 DECEMBER 1936 STADSNIEUWS AGENDA Film Apothekersnachtdienst Over gas en radio Plantaoend ienst G emeentewerken Meisjesscholen Het onderwys Adres inzake K. Blokdyk Capitulantenver ordening R. K. LYCEUM Regenkleeding Geslaagd Meermalen werd deae rede door applaus <m- Verlaging van radio- abonnement St. Auguetinuevereeniging afd. Alkmaar-Stad Onderzocht zal worden of het schoolgeld voor groote gezinnen verlaagd kan worden Verhuur perceel Appdateeg no. 2 Benoeming tydelyk leeraar Gem. Avondschool voor lager nyver- heidsonderwys Aflossing koopsom grond Gasthuisstraat Verkoop grond aan de Nicolaas Beet shade Indeeling loonverordening WEGENS VERPLAATSING DONDERDAG 17 DEC. GESLOTEN HEERENMODEMAGAZIJN FRANS NIJPELS 1 Verhuur van een aan de Nieuw- poort slaan gelegen strook grond In het belang van de schatkist, de moraliteit en de volksgezond heid: de accijnzen omlaag! De drankwet-wanhoop! BINNEN 3 O METER von een b rondende «root- fantoom of op 'n offfcleof parkeerterrein moot uw auto staan om vrijgesteld Ce zijn van de plicht om licht op te hebben Veelzeggende cyfers Vergoeding voor gebruik gymnastieklokalen R. K- Genees kundige armen verzorging Het Bosch plan Verordening op het heffen eener plaatselyke belasting op de gebouwde eigen dommen Benoeming en aanvulling van commission en besturen; ver- deeling van den Raad in af delingen Werkverschaffing 1937 Inbreng in het grondbedryf, bouwrypmaken en verkoop van grond aan den Tienen wal 4 ■-V I DONDERDAG 17 DECEMBER Aantal volwassen werklooron 1935 1936 I bl(jkt uit de volgende cijfers: in 1935 In le halfj. 1936 Ij H. vmmt zouden daarvoor TH. V opfe- DEN HAAG, 15 December. volksge- nunuut van rasterwerken, l In gewone omstandigheden zou de gemeente dit offer zonder groote moeilijkheden 'kunnen brengen, doch in den tegenwoordigen tijd rou opoffering van een eenigszins belangrijk bedrag de moeilijke begrootingspositie nog meer ver* zwaren. Den bona-fide distillateur is thans het wa ter tot de lippen gekomen. zy kunnen niet lan ger wachten, geen dag en geen uur. 3.096.106 M3. 295.391 M3. 273.868 M3. 31967 M3 1265 1265 1307 1330 1317 1318 1331 1320 1334 1315 1341 1367 1385 1283 1292 1289 1284 1315 1315 1353 1385 1429 1402 1434 deze wel naar de meening van B. en W. in aanmerking komen. B. en W. stellen voor eenige artikelen in deze verordening te wijzigen. van andere gegadigden slechts kunnen wor den vervuld door militairen (zg. capitulanten). Een ontwerp van een daartoe strekkende ver ordening bieden B. en W ter vaststelling aan. B. en W. stellen voor by <ft* llchtbedrljven en*by het slachthuis de functie van bedrijfs- knecht in te stellen. De nachtdienst sal In de week van 13 tot 19 December worden waargenomen door de apo theek van den heer B. F. Schouten. Ernrna- straat. ant- irec- ding te Alkmaar te Bergen te Heiloo te Koedijk 1.491334 M3. 134 898 M3. 146 695 M3. 21.363 M3. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Janu ari 1937 te benoemen tot stadsarts voor den tijd van 5 jaren de /leeren Dr. J. Degenaar. A. H. Moolhuyaen en O. J. Sluymer, en tot stadsvroed vrouw voor het tijdvak van 1 Januari 1937 tot 1 Februari 1939 Mej. C W. van der Weele. >or m- :he erste man d*‘ med mo- van iana dar. De tot dusver aan de daarvoor In aanmerking komende gemeentewerklieden verstrekte regen kleeding heeft niet aan de verwachtingen vol daan. Het lijkt ook niet mogelijk een kleedtngsoort te vinden, die wel In alle opadchten doelmatig is te achten. In verband hiermede zouden B. en W. er de voorkeur aan geven van gemeentewege voortaan geen regenkleeding meer te verstrekken, doch aan hen. die daarvoor In aanmerking komen, een jaariy kacbe vergoeding van t10 te verleeMn. Ier zaak zjjn wjj Bjj raadsbesluit van 30 Februari 1936 Is het van de Noord-Zuld Hollandsche Tramweg Mij. te Haarlem gekochte terrein en het voormalig stationsgebouw aan den Tlenewal in het grond bedrijf in gebracht.. Tn verband met het Inmiddels voor den Tle- Met een warm applaus onderstreepte de ver gadering, die de groote zaal geheel vulde, de ze openlngsverklarlng, afgelegd ten overstaan van de vertegenwoordigers der ministers van Sociale Zaken, van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Financiën en van enkele Kamerleden, onder wie de heeren Dr. Korten- Onder applaus werd deze motie aangenomen. De voorzitter sprak een dankwoord en sloot de vergadering. Op 31 December 1936 loopt de huur af van het winkelpand Appelsteeg nr. 3. De huur van dit pand Is bepaald op 9.per week. De te genwoordige7 Huurder zou het winkelpand op nieuw van de gemeente wenschen te huren te gen ft.per week. Daar het niet te verwach ten is, dat bij ontruiming van het perceel van een anderen huurder een hoogere huurprijs be dongen zou kunnen worden, zouden B. en W. de huur van het winkelpand met Ingang van 1 Januari 1937 op 8.willen vaststellen. benoemd, nieuwe be- B. en W stellen voor te besluiten, om aan de Afdeeling Alkmaar van de Noord-Hollandsche Vereeniging .Het Witte Kruis'' gedurende twee jaar uitstel van de verplichting tot betaling van de jaarlljksche aflossing van de koopsom van het terrein aan de Gasthuisstraat ten bedrage van 500 per jaar toe te staan en zulks met in gang van 1 Januari 1937, met dien verstande, dat de bedoelde termijn voor betaling der koopsom eveneens met twee jaar wordt verlengd. 19 Sept. 36 Sept. 3 Oct. 10 Oct. 17 Oct. 24 Oct. 31 Oct. 7 Nov 14 Nov. 31 Nov. 38 Nov. 5 Dec. B. en W. stellen voor aan den heer P. Dekker alhier, voor zich of zyn lastgevers te verkoopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Nico laas Beeukade. groot ongeveer 145 M2, voor den prijs van f 1230.in totaal, ten einde daar op een woning te botiwen en aan J. Glas te Heiloo 550 M2 voor f 4675, teneinde daarop vier hutaen te bouwen. Ingevolge de wet van 29 November 1935, moet de Raad aanwijzen de ambten en betrekkingen in dienst der gemeente, welke met' uitsluiting 'ture J H Bastmeyer). De aanbeveling luidt: ds 1 Ham- utam overt rater, neais ld. Het bestuur der R. K Meisjesscholen alhier verzocht om een vergoeding te mogen ontvangen voor het gebruik van het gymnastieklokaal der St. Agnesachool aan de Koornlaan gedurende 1931, 1932 en 1933 en voor het gebruik van het gymna-ttieklokaal aan de Emmastgaat gedu rende 1931 en 1932, door leerlingen der openbare lagere scholen. Het bestuur bepaalde deae vergoeding op reap, f 468.— en f 78.—. B. en W geven tn overweging het niet in te willigen. Btoeeoop Harmonie: .Der Bettelstudent". Alle dagen tot en met Woensdag 739 uur. ld w Op 31 December 1936 eindigt de huur van een aan de Nleuwpoortslaan voor de perceelen nrs. 3 t.m. 34 gelegen strook grond, gedempte sloot. B. en W. hebben de tegenwoordige huurders van de hlerbedoelde strook grond bereid ge vonden den grond als voortuintjes tegen de thans geldende voorwaarden opnieuw van de gemeente te huren. 1. Het aanbrengen van nieuwe beplantingen met de noodige bescherming, het bijwerken van wegen en paden, het verplaatsen, vernieuwen en verven van rasterwerken, geraamd op f 17000—, Vandaar, dat wij hebben getracht bjj het College van Regeeringscommissarisaen voor de uitvoering der Landbouwcrisiswet 1933 finan- deelen steun te verkrijgen als bijdrage in het door verlaging der wik- en weegloonen te lijden verlies. Het College staat niet onsympathiek te genover het denkbeeld, in die richting medewer king te verleenen voor het behoud van de kaas markt, doch ‘t wenscht, dat hier gevestigde ver- eenigingen en instellingen eveneens het hare doen. Hieromtrent wordt thans op ons verzoek tusschen de verschillende vereenigingen overleg gepleegd. WU wachten met belangstelling het resultaat af. Inmiddels hebben wij aan het College van Regeeringscommissarissen gevraagd of op steun en op welken steun zou mogen worden gerekend, opdat, wanneer een gunstig antwoord ontvan gen wordt, terstond tot verlaging zal kunnen worden overgegaan. Wij twijfelen niet of ook Uwe Vergadering zal gaarne bereid zjjn, tot ver laging over te gaan, als dit voor het behoud der kaasmarkt noodig is. Het vraagstuk van de overdekking der vee markt is bij ons College in onderzoek”. Slechts memoreert spr. de vernederende ge bondenheid van den vergunninghouder aan allerlei bepalingen over de overdracht en het verloren gaan dezer vergunning en de wille keur waarmee de overheid vergunningen kan intrekken. Nergens blijkt uit al deze bepalin gen ook maar lets van saamhoorlgheid tus schen overheid en kleinhandel. Spr. dringt aan op spoedige herziening. De heer Th v. d. Voorden, toonde vervol gens aan, onder hoe zware lasten de kleine be drijven gebukt gaan. De heer J. P. de Haan onderstreepte dit be toog tegen de vaste lasten voor het grootbe drijf. horst en van de Putt, die allen op de eerste rijen voor het podium hadden plaats genomen. De noodzakelijkheid Van een accijnsverla ging, het punt dat den distillateurs het meest dwars zit, werd vervolgens besproken door den heer N. F. van Moorsel, die in een breedvoerig overzicht van de accynswetgevlng aantoonde dat de in 1930 doorgevoerde accljnsverhooglng niet alleen niet de 4 millioen heeft opgebracht, die de minister ervan verwachtte, doch In te gendeel de opbrengst deed verminderen, omdat in Nederland sedert 1931 het legale verbruik met bijna 40 pCt. daalde. Het legale ver bruik. De hooge accijns maakte den smokkel handel en clandestiene stokerij winstgevend Het gebruik van langs deze onwettelljke wegen verkregen gedistilleerd nam voortdurend toe. De schatkist kreeg dus niet vat haar toekwam Contröle op den illegaal verkregen drank be staat er niet; er wordt haaretrkubend mee ge knoeid met funeste gekolgen voor de volks gezondheid. Een ander gevolg van dezen toestand is, dat de bewoners van de grensstreken in Duitschland of België hun vertier zoeken. In de Belgische dorpjes vlak om Maastricht waren tot voor kort niet meer dan 17 ca fé's; thans staan er 116 terwijl er nog vier worden gebouwd. Al deze gelegenheden worden vrijwel uitsluitend door Nederlan ders bezocht. Met zulke ernstige gevolgen, dat de Blsschop van Roermond er in een openlijk schrijven tegen moest optreden. Interessant is ook bU „Onderwijs” van B. en W. te vernemen, dat de regeering inzake de Han- delsschool nog geen bes’lssing heeft genomen, hoewel gevraagd was, die voor 17 Dec. toe te zen den. Van algemeen belang en vooral voor onze groote gezinnen is het antwoord op de klacht over de aanzienlijke verhooglng der schoolgel den, vooral voor de kinderrijke gezinnen. Het college zegt daarin: Maandagavond vergaderde genoemde afd. in het „Gulden Vlies". Na het welkomstwoord van den voorzitter kreeg onmiddeliyk de spreker van dien avond, de heer G. Rooymans. leeraar aan het St. Ignatius-College te Amsterdam, het woord voor het houden van zijn lezing: U is Katholiek. U is Nederlander. En uw geschiede nisonderwijs? In het eerste deel van zijn lezing brengt spr. den eersten eisch, waaraan ons Geschiedenison derwijs moet voldoen,Katholiek duidelijk naar voren. Katholiek door de keuze van per sonen en feiten. Gildewezen, 80-jarige oorlog. Volkenbond en vele andere onderwerpen worden door spr. behandeld, bezien vanaf zuiver ka tholiek standpunt. Na een korte pauze de tweede eisch. die ge steld moet worden, n.l. Nederlandse!). Spr. wijst op de grove nalatigheid in het Geschiedenis onderwijs ten opzichte van Vlaanderen, Bra bant en Limburg. Dit wordt door spr. nader uiteengezet. Na beëindiging van zijn leerzame en interessante lezing dankte de voorzitter den spreker in enkele goedgekozen bewoordingen. Hierna^cwam ter sprake de cursus over Indlë, uitgaande van het Koloniaal Instituut, welke binnenkort te Alkmaar zal gehouden worden. De leden werden er aan herinnerd, dat het vol gen van dezen cursus door *t Doorl. Episcopaat voor katholieke onderwijzers (essen) verboden is. Het huishoudelijk gedeelte, dat thans volgde, had een vlot en geanimeerd verloop. Half elf ongeveer sloot de voorzitter deze vergadering met den Chr. groet. Voor wie mocht gemeend hebben, dat de de valuatie met een slag een einde zouhebben -w—ent nu helaas! Zoo zuchten alle by den H handel in gedistilleerd en andere alcohol- houdende dranken betrokkenen, nu zy op een demonstratief 'congres In den Dierentuin van hun moeiiykheden komen getuigen en van de onevenredige en onrechtvaardige lasten die de Regeering hun oplegt. Eerst nu helass! Doch de voorzitter, de heer van Dijk, verze kerde aanstonds na bet constateeren van de ze verzuchting over het liit komen van, dit congres, dat eer men tot dit uiterste middel zUn toevlucht nam, langs allerlei wegen is ge tracht een eind te maken aan de bestaande wantoestanden van ongemotiveerd zware las ten, van juridische onzekerheid onder het re gime van een drankwet, die veel te veel over laat ,aan de willekeur der gemeente en van smokkelary, accijnsontduiking met 51 de ont zettende gevolgen van dien voor de zondheld. derbroken een geestdriftige toejuiching viel den spr. aan het slot ten deel. Baron C. R. T. Krayenhoff stelde vervolgens het groote belang van het vreemdelingenverkeer het hotel- en restaurantbedryf en voor de Ne- derlandsche gemeenschap In haar geheel, óoa voer de inkomsten van Ryk en gemeenten in het licht. Na deze rede werd eenlgen tyd gepauzeerd. Mr. M. M. van Velzén oefende, na de her opening van de vergadering, scherpe crltiek uit op de bestaande drankwetgeving. T erscholen In „diensten en bedrijven", ko- men In heUAigemeen Verslag enkele op- V merklngen’voör, die waard zyn aan de yfrgetelheid ontrukt te worden. Zoo wordt b.v. gevraagd, wat B. en W gedaan ttfhhen om de markten hier te behouden, wy laten het antwoord van het College onverkort volgen. «Unds 23 Mei 1936, den datum waarop door den Bond van Zuivelfabrieken op coöperatieven grondslag besloten werd tot stichting van een gaasbeurs, hebben wy verschillende pogingen gedaan tot behoud van de kaasmarkt. Besprekingen zijn gevoerd met verschillende instanties en autoriteiten om mogeiyk te ma ken, dat de wik- en weegloonen zouden kunnen worden verlaagd. - Op bet op 11 December gehouden (■inm van de Vereeniging van Leeraren in Stenografie en Machlneschrijven te Amsterdam, slaagde voor het examen Machlneschrijven onse stadgenoote mej. A. M. Smit, voor het diploma Handeto- I, typiste met een snelheid van 50 tettergrepen per Intusschen zal slechts, ééi ta verband met de samenst mogeiyk zyn, n.l.: óf die In verband met- het aantal schoolgaande kinderen, welke in de ver ordening en ook in de andere schoolgeldverorde- ningen voorkomt: ^óf die in verband met bet aantal gezinsklnde- Voor wat de laatste betreft, bevat het tarief zelf reeds een belangrijke' reductie, In verband met den kinderaftrek voor de Rykslnkotfisten- belasting.” Overwogen zal óök worden, of een biliyker subsldieverdeeling voor het Voorbereidend On derwijs mogeiyk is. Gisterochtend klokslag 10 uur waren de leerlingen van 't R. K. Lyceum in de gymnas tiekzaal vereenlgd om hun bydragen te geven voor t geschenk van de Nederlandache jeugd aan ons nationaal bruidspaar. Aan een der mu- ren was een kleurrijke versiering aangebracht om de afbeeldingen van onze prinses en prins Bernhard. De rector drs. J, L. KUppers be lichtte in korte trekken de beteekenls van "t aa. huweiyk voor t Konlnkiyk Huis en voor ons vaderland. Van welken aard de banden waren en zyn tusschen 't Oranjehuis en Hol land. bleek os. uit 1918. Na uit volle borst twee coupletten van *t Wil helmus gezongen te hebben, werden allen in de gelegenheid gesteld hun offertje tn de met oranje bekleede bussen te storten. Dan volgde nog een couplet van ons volkslied en toen.... de hervatting van de lessen. De bemanning van de ,Jbis", van links naar rechts gezagvoerder J. B. Scholte, IC. D. Parmentter2e bestuurder; de steward Oosterhuis; ir. Luymes en de radio-telegrafist P. H. Postman. Zooveel 'artikelen als de drankwet heeft, zooveel fouten kleven eraan. Zij is de schrik van de advocaten en ju risten, de wanhoop der gemeentebe stuurders en de dwangwet van de be trokkenen bij den handel in gedistil leerd. Het goeds dat erin ligt, kan men in enkele minuten uitsproken. Het kwaad laat zich in geen uren volledig schetsen. Het verbruik van gas is vorige jaren leeiyk achterultgeloopen. Dat beïnvloedt natuuriyx zeer ongunstig de resultaten van dit bedrijf Nog is die teruggang niet stopgezet, tenminste voor wat betreft Alkmaar en Bergen, hetgeen 3e. een lid van 'het college van curatoren van het Murmelllus-Gymnaslum. tot uit December 1981, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer mr. P. A. Offers. De aanbeveling luidt: mr. P. A. Offers, mr. G. C. B. van der Peen de Lille; 3e. één regent en één regentes van het Bur gerweeshuis, tot ultimo December 1940, wegens periodieke aftreding als zoodanig van den heer J. Holsmuller en van mevr. A. Llenesch—Kuil man, waarvan laatstgenoemde niet meer voiw oen herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. Aanbevolen worden voor regent: J. Holsmuller, J. J. D. H. Verschoor; voor regen tes: mevr. J. M. Boersma-van Abshoven, mevr. A. Makkink-Uden Maaman; 4e. twee regenten van het Centraal Zieken huis, tof uit. December 1943, wegens periodieke aftreding als zoodanig van de heeren O. Chr. mbevelingen luiden: a_ i. Chr. Dun. O. Gronds op grond van de nader gebleken feiten hebben B. en W. besloten het voorstel opgenomen in byiage nr. 137 terug te nemen en aan K. Blok dyk, gewezen arbeider by de gemeenterelniglng. -- alsnog een ultkeering als bedoeld tn artikel 30 yw A- F. Zeegsrs: A; van het Werkliedenreglement toe te kennen. - - B. en W. stellen thans voor het adres d.d. 27 Augustus J.l. van den heer D. de Ridder in hun handen te stellen ter afdoening In boven genoemden zin. Kr is een tyd geweest, dat heel Alkmaar was vervuld van het groote boschplan: toen b.v. de wethouder dit „Zwaluwenbosch” In zyn geest reeds als een volgebouwd villapark zag. Hoe staat het nu toch met deze plannen? Zie hier, wat het College erover vertelt; „In Uwe vergadering van 29 Maart 1934 werd voorstel om tot uitvoering van het Bosch- Plan over te gaan, teruggenomen in verband met de daartegen gerezen bezwaren. Daarmede was dit plan voorloopig van de baan. In den loop van 1935 hebben wy het Boschplan opnieuw aange vat en aan de Directeuren van gemeentewerken 01 van de plantsoenen opdracht gegeven daar voor de noodige plannen te ontwerpen. Deze *>’a”nen zlJ11 door de Provinciale Commissie van advies voor de werkverschaffing behandeld op 39 Juli 1935. De commissie stelde als eisch, dat het plan door de Nederlandsche HeldemaatschappU zou worden voorbereid en begroot, terwyi genoemde Commissie er ook op wees, dat overeenstem ming moest worden verkregen met de Vaste hoUan^^ VOOr u,tbreWln8*plannen Noord- *<et de Nederlandsche Heldemaatschappy zyn *ij sedert 1 Augustus 1935 in onderhandellng; de laatste conferentie had plaats op 2 November JJ. De Heidemaatschsppy heeft by die bespre- *“>8 toegezegd een nieuw plan met begrooting te zullen oprotten, dat binnenkort kan worden tegemoet gezien. Met de Vaste Commissie voor Mr. M. M. van Velzen stelde vervolgens een motie voor, waarin er by de regeering op wordt aangedrongen, dat een ingrypende verlaging der accynzen op gedistilleerd en bier, alsmede een verlaging van de zware overheldslasten die op de by den handel in gedistilleerd betrokken bedryven rusten, spoedig tot stand kome en vervolgens dat een commissie worde I belast met de voorbereiding van een drankwet, die rekening houdt met het staansrecht der bedryven. Lijn 1: Hilversum I. I4Jn 3: Hilversum II. I4Jn 3: Keulen 8.009.50. Parijs R. 9BG-- 13.05. Brussel VL 13.06—1430. Luxemburg 14.30 14.55. Parijs R 1455-1550 Lend. Reg. 15.50 —17.30. Keulen 1730-1830, Lond. Reg. 1830— 1930. Beriyn 1930—2130. Luxemburg 2130 3150. Beriyn 21 50—33.30. Parijs R. 33 30—34. I4jn 4: Brussel VI 8 00—9.30. Normandië 930 —10.35, Lend. Reg. 10.35—15.35. Droitwich 15.35 —1830 Luxemburg 18.30—19. Droitwich 19.00 gemaakt aan de ramp der werkloosheid, zyn de volgende cy terd een bittere ontgoocheling. Aantal volwassen werklooron op: uitbreidingsplannen in Noordholland is nog geen overeenstemming verkregen. wy rallen doen wat mogeiyk Is om t Bosch- Ptan nog la 1937 aaa a te kannen voorleggen.” Voor het Jaar 1937 is in de ontwerp-begrooting onder volgnr. 484 een bedrag van f 53000glt- getrokken wegéns kosten van werkverschaffing aan werkloown. In afwachting van de In den loop van 1937 in te dienen voorstellen tot uit voering van het z.g. boschplan naby den Ber- gerweg, dient de werkverschaffing op de gewone wyze té worden voortgezet. De volgende werkobjecten 2. Het uitbaggeren van grachten, vaarten en slooten, geraamd op f JO.OOO. 3. Verlagen en bywerken van bennen en het herstellen en aanvullen van beschoeiingen, eventueel met het aanvoeren van grond van de baggeropslagplaats of van andere plaatsen, geraamd op t 5.000. 4. Het verder bestraten van het oude zieken hulsterrein. geraamd op f 2.200. 5. Het maken van een beschoeiing langs den Helderschenweg tusschen de Texelsche brug* en het vellingsgebouw, geraamd op f 5 000. 6. Het vernieuwen van het riool in de Krebbe- steeg tusschen de Langestraat en Breedstraat, zoomede van het riool aan het Zeglis tegen over de plaats waar de voormalige zwemschool zich bevond, geraamd op f 1380. 7. Het schoonmaken van riolen, geraamd op f 2.000 8. Het maken van een tweede speelplaats by de school voor buitengewoon lager onderwys in het Vlctoriapark, geraamd op f 700. Met deze werken, waarvan de totaalkosten worden geraamd op f 43.180is aan arbeids loon gemoeid een bedrag van f 28.393. Over de verdere besteding van het bedrag voor werkverschaffing uitgetrokken, zullen B. en W. te zyner tyd den Raad nader Inlichten. Voor de distillateurs wel zéér teleurstellend is het by dit alles wel; terwille van de Fran- sche wynboeren, een verlaging van den wyn- aocyns te zien voorstellen, doch niets te zien gebeuren voor hén, die toch kinderen van het eigen huis zyn. En dat, terwyi de mintater meermalen uitdrukkeiyk erkende dat voor den gedlstilleerd-accyns de grens ta overschreden, waarby belastingverhooglng tot grooter op brengst leidt. nenwal en omgeving vastgestelde uitbreidings plan. komt het B. en W. gewenscht voor den ter plaatse gelegen aan de gemeente toebehoo renden grond en een gedeelte van de Boezem- singelgracht. eveneens in het grondbedrijf in te brengen en de daarvoor In aanmerking ko mende terreinen bouwryp te maken. De kosten worden begroot op f 15.000. De heer 8. Timmerman te St. Pancras heeft verzocht het aan den Kanaaldyk gelegen bouw terrein ter grootte van ongeveer 713 M2, van de gemeente te mogen koopen voor f 3380.in totaal, ten einde daarop twee woningen te bou wen. Daar voor het bouwen van een der wo ningen eerst nog een gedeelte van de Boezem- singelgracht moet worden gedempt, waarvoor de goedkeuring is vereischt van Dykgraaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, zouden B. en W. thans een gedeelte van het gevraagde terrein ter grootte van ongeveer 338 M2 willen verkoopen. ,De herziening van het schoolgeld, welke by raadsbesluiten van 17 Juli en 24,September 1936 Is tot stand gekomen, geschiedde In verband met de aanvrage om een extra bydrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds en een wijziging van de 'L. O.-wet 1920. Wy hebben geen beswaar te onderzoeken in hoever, met inachtneming van de wetteiyke be talingen, eenige verzachting mogeiyk is. wyse van reductie (Hing van het gezin Ten slotte het radiobedryf. Hier dreigt een klein conflict'. Terwyi de meerderheid van het College een lekker hapje van ƒ20.000 uit dc winst wil inpikken voor de begrooting. wil de wethouder van het bedrijf een deel van deze winst besteden om den abonnementsprijs van ƒ2 per maand op ƒ1.50 te brengen, en de rest voor afschrijving. Ter vergeiyking geven B. en W. een staatje der abonnementsprijzen in andere gemeenten. Hieruit biykt, dat men o.a. in Arnhem. Breda. Groningen, den Bosch, Rotterdam óók 2 vraagt, in Utrecht ƒ2.50 en Zwolle ƒ2.10. Lager (f 1.50) zyn slechts Dordrecht en Hilversum. Reductie voor werkloozen wordt door den minister van Sociale Zaken niet toegestaan. Wy zullen hiermede volstaan, overtuigd als wy zyn, dat de niet gememoreerde punten week by de mondelinge behandeling nog naar voren zullen komen. B. en W. stellen voor over te gaan: A. tot benoeming voor het jaar 1937 van: le. vyf leden der commissie voor het ontwer pen van verordeningen welker overtreding met straf wordt bedreigd, waarvan de burgemeester voorzitter la; 3e. vyf leden der commissie van bijstand voor de financiën. Voorzitter de heer O. van Slingerland: i 3e. vyf leden der commissie van bijstand vdbr de publieke werken. Voorzitter de heer Klaver; 4e. vyf leden der commissie van bijstand In betrekking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, wegen en pleinen der gemeente; 5e. vyf leden der commissie van bijstand voor de lichtbedryven. Voorzitter de heer T. Bonse- ma; 6e. vyf leden der commissie van bijstand voor het gemeenteslachthuta. Voorzitter de heer T. Bonsema; 7e. vyf leden der commissie van bystand voor het marktwezen. Voorzitter, de heer T. Bonse ma; 8e. vyf leden der commissie van bystand voor het gemeentelyk pensioenfonds en het onge- vaHenfonds. Voorzitter de heer G. van Slinger-, land; 9e. vyf leden der commissie van bystand in het beheer van den gemeenterelnlgingsdienst. Voorzitter de heer T. Bonsema; 10e. vyf leden der commissie van bystand voor het sportpark. Voorzitter de heer T. Bon sema; 11e. vyf leden der commissie van bijstand voor het grondbedryf. Voorzitter de heer H. Kla ver; 13e. vyf leden der commissie van bijstand voor het onderwijs. Voorzitter de burgemeester: B. tot verdeellng van den Rand in afdeeiin- gen voor het jaar 1937, tor voldoening aan het bepaalde by art 38 van het reglement van Orde; C. tot benoeming van: le. een lid der commissie van toezicht op 't stedeiyk muziek park, tot uit. December 1939, wegens periodieke aftreding als soodanig van den heer C. E. Slinger. De aanbeveling luidt: C. E. Slinger. P. W. Groot; De Raad verleende aan den heer J. Ott eer vol ontslag als leeraar in Nederthndsche taal aan de Gemeenteiyke Avondschool voor lager ny- verheidsonderwljs. De heer Ott geeft 11 wekelyksche lestyden onderwijs. B. en W. zyn voornemens hiervan 5 lestyden op te dragen aan den reeds aan de school ver bonden leeraar, den heer M. J. Lutterot Voor de overige 6 lestyden bieden zy de vol gende voordracht aan voor de benoeming van een tydelyk leeraar, voorshands voor het tydvak van 7 Januari30 September 1937: 1. H. J. van der Winden, hoofd der Linden school; 2. J. Akkerman, onderwyzer aan de U. L. school; 3. J. Gerling, idem. Dun en J. Pyper. De vacature G. Chr. Dun: ma; b. vacature J. Pyper: J. Pyper, J. Alfe- rink; 5e. een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwys, tot uit. December 1943, wegens periodieke aftreding van den heer Ir. P. M. Bosscher. De aanbeveling luidt: Ir. Ph. M. Bosscher. tr. C. O. Krayenhoff van de Leur. 7e. drie leden der commissie van toezicht op het lager onderwys. tot uit. December 1941, we gens periodieke aftreding als zoodanig van de heeren Th. J. Hout. A. F. Zeegers en C. M. Hoogenboom. De aanbevelingen lulden: a va cature Th._J. _Hout: Th. J. Hout, L. Tuin: b. va- F. Zeegers, P. van den C. M. Berg; e. va’cature C. M. Hoogenboom: Hoogenboom, J. Maats; Se. vier leden van het bestuur der gemeente- lyke Instelling voor Maatschappeiyk Hulpbe toon. tot uit. December 1940: a. twee leden we gens periodieke aftreding van de heeren B. Appel en W. van de Vall; b. een lid wegens periodieke aftreding (vacature J. Apeldoorn) >aarvoor de volgende voordracht ta maakt: J. Apeldoorn, J. G. J. Kueter; c. een lid wegens periodieke aftreding (vaca- J. H. Bastmeyer, C. A. de Ruyter.' >den •Bo eren

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 15