BERTELS Oliefabrieken N.V. Amsterdam De een/ge sigaret die werkelijk „eenig” H kunt zeggen wat je wilt, i- Alkmaar, 9 Jan. BRIEFORDNERS i K IS- MARKTEN v. PUTTEN OORTMEIJER PAYGLOP l ZATERDAG 9 JANUARI 1937 Een verstandig besluit AGENDA Film Jan heeft ongelijk 15-Januari Journaal bioscopen u DE ORANJEVREUGDEFILM Muziek City-theater Gem. Rad io-programma „D.l.N.D.U.A.” Geslaagd •Aan Bacchus geofferd DE FATALE BRUID Bioscoop Hatvnonic BURGERLIJKE STAND Burcht-Vrede: week 916 Jan. De gaand en Ter bezichtiging opengesteld Jubileumconcert Joh. Kuiper FAILLISSEMENTEN VIRGINIA CIGARETTES HET WERKLOOZENKAMP TE EGMOND-BINNEN Voor de armen bij de huwelijks» feesten Jongelingencongregatie St. Dominicuskerk EEN GROOTE DAG VOOR DE R.K. KIEZERS VAN ALKMAAR KRUISVAART COHORT ST. DOMINICUS DE GAANDE EN KOMENDE MAN CONFERENTIES VOOR NIET-KATHOLIEKEN 7--- Harmonie St. Caecilia Een verstandig boer voedert Bertels* Voer Da van OUDS BEKENDE naam B k T E L S waarborgt gehalte, kwa liteit en zuiverheid van Uw veekoek- jes, varkens- en pluimveevoeder. Let op ons ongeschonden loodje aan lederen zak HJWS <1 de wor- dat Zondag 1# Januari: Maandag 11 Januari:, onze in het het Apothekersnachtdienst Hond zoek F o. Boter, en eiern- Handel FOCUS het CHIEF WHIP De nachtdienst wordt In de week van 10 tot en met 16 Januari waargenomen door de apo theek van Mevr. Schouten—Oele, Choorstr. 47 Fihnac: Filmjournaals. Oa. De huwelijks plechtigheden te Den Haag. Alle dagen van 11 uur vm. tot 530 njn. Gulden Vlies: Donateursconoert 8t. Caecilia, Zondagavond 8 uur. daar nestelende en bestrijden. Geloof jne, Jan heeft ongelijk. mlyk fiigheden de over- Een bewoner dezer gemeente deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn ruw- harigen terrier, wit met zwart en bruin gekleurd dat Dr. dag, Lola onhi I> om won wan Dl raus reall groo cynl Et door verb scha H< den ten. een wat boet pe> hu ter ja« zijl rm ge: 1 licl tot de eer wei is V noj het te bet wal te 1 lan trol var tast „de gen B hlsi der vor beh aan nte< en de best leer han looi vast lllixi lam hek ven nog kun kan het hiel vorl vert sch< zorg brei toes EsU hek cult thol ten: mee ultg reg< wllc de I tion verl der kerl Es tl den lich om op sc hl gegr Esti lijks Ker der eeui echt gle M steil t onze mee geef toor prie voor ovet de vele te v de 1 Fx drag om zes uur. Pater H. Ruberg OJ®. Directeur. It. handelaar in bier en wV—-,,-merweg B. *66. Peter W Oommera, aannemer en handelaar, MBMhees N.-Wr. B- 160. Gerardua Jacobs, landbouwer. Rückevoort. Het bestuur van deze harmonie deelt mede, dat voor de uitvoering van Zondag- en Maan dagavond as. geen plaatsbespreking bestaat. Men wordt daarom aangeraden vroegtijdig te komen. geen tee ming van Vannacht heeft de politie van den Helder- scheweg af een beschonken persoon opgebracht om aan het politiebureau te worden ontnuch terd. Proces-verbaal is tegen den man opge maakt. Bioscoop Harmonie: „De fatale bruid’*. Alle dagen tot en met Woensdag 730 uur. In het bijprogramma de huwelijksplechtigheden in Den Haag. Zondag van 2 uur af. Het Noordh. Dagblad merkte op 23 Dec. jj, omtrent Laurens Bogtman het volgende op: „Laurens Bogtman is een zanger begaafd met een grootech en prachtig bariton-geluid, dat hij als het ware met een nobele reserve toepast, ook het timbre is zeer mooi en herinnert eenlgszlns aan dat van groote zangers als Kloos, ea." In de Alkmaarsche Courant van denzelfden datum lezen wy omtrent Bogtman het vol gende „De zanger heeft *n prachtstem en beheerscht die volkomen. Over den geheelen omvang, van het fluisterend p.p. tot en met het sterkste f.f. klinkt alles gaaf en welluidend." Vermelden wij tenslotte nog. dat werken zul len worden uitgevoerd van Beethoven, Mozart, Hinde!, Gruber (de Amerikaansche Mis van Pietro Yon), e.a.. dan behoeft het geen nader betoog, dat het Jeestconcert het grootste mu ziekevenement van dit winterseizoen zal den. De entreeprijzen zijn zoodanig gesteld. Iedere muziekliefhebber zonder bezwaar op 21 Januari a.s. in de Harmonie aanwezig zal kun nen zijn. Mefi zie overigens de advertentie in dit nummer en de aanplakbiljetten. naar Hoorn; c. Hoogmoed, slagersknecht, geen, van Spaarmanslaan 75 naar Anna Paulowna; G. Breg, s.b, R.K. van Oudegracht 204 naar Ootmarsum; 8. van der Laan-de' Haan, z-b.. NH. van Jan van 8corelkade^5 naar Hoorn; J. Beerepoot en gezin, chd^feur, R_K. van Keetgracht 4 naar Bergen N.H; M. Boechman en gezin, arbeider Ned Spoorw., N.H. van Mid denstraat 29 naar Castricum; A. H. Peet, z.b, R K. van Kerinemersingel 12 naar Roosendaal en Nispen; P. J. Bruin, tuindersknecht, N.H. van Bleekerslaan 10 naar Hilversum; C. de Vet. dienstbode, geen, van Polderstraat 15 naar Heiloo; 8. J. Prins, winkelbediende, NJ. van Oudegracht 291 naar Amsterdam; C. F. Huls kamp en gezin, ambtenaar Rijkswaterstaat, RK. van Ultenboschstraat 103 naar Heiloo; wed. T. Wiggermans-Rutten en gezin, zb., NS. van Kruislaan 6 naar Amsterdam;M. Btegeman, timmerman, N.H. van Blaeusstraat 15 naar Den Haag; A Bergkamp, z.b., geen, van Dijkgraaf- straat 11 naar Zwolle; O. Steen, verpleegster, N.H. van Emmastraat 61 naar Heiloo; J. Lang- 0 STAD De besturen van de klesvereenlgln^en van de in den raad dezer gemeente vertegenwoordigde politieke partijen zullen voor de as. verkiezing van leden der commissie betreffende de grenswij ziging tusschen deze gemeente en de gemeen ten Heiloo en Oudorp. in elk der drie kieskrin gen. waarin deze gemeente verdeeld is. met een gemeenschappelijke candidaten^yst uitkomen. wonen t(jd mislukt en David Roberts, zoo heet de manne lijke helft van het verloofde paar, snelt een wegvluchtenden man achterna. Ze rennen achter elkaar de trappen op naar de requlsietenstel- lage hoog boven het tooneel; de .vluchteling ver liest z'n evenwicht en stort neer op het too neel. Het blijkt niet de Braziliaan te zijn maar de drigent van het orkest en de leermeester van'Maria, de fatale bruid, die de moorden had gepleegd, omdat hij niet wilde, dat iemand Maria zou verhinderen zich volkomen aan de kunst der muziek te wijden. Verbazing, ontstel tenis enhappy end. Deze amusementsfilm kan liefhebbers van ver schillende genres een genoegen verschaffen: de minnaars en minnaressen van zanfl kunnen Mary Ellis heel aardig hoeren zingen, zij die verzot zijn op sensatie met eenlge dooden kunnen ook hun hart ophalen en tenslotte valt er ook nog te lachen In deze film met vier dooden, waarvan men er drie te zien krijgt. Het bijprogramma Is zeer uitvoerig; er worden oa. twee teekenfilms vertoond van Max Fleischer en wel een met Popeye the sailorman, die zeer dwaze en geestige dingen doet en weer niet na laat te demonstreeren, dat spinazie een buiten gewoon veel kracht gevende groente is, en een met Betty Boop, waaruit men op zeer geestige wijze kan leeren, dat men tegenover dieren hu maan moet zijn. Het succesnummer van het bijprogramma is natuurlijk de Paramount-reportage van de hu welijksplechtigheden in Den Haag. Men krijgt een kort maar volledig overzicht van de gebeur tenissen op den zevenden Januari. Men ziet Prinses Juliana en Prins Bernhard in de gouden koets naar *t stadhuis en naar de kerk rijden, toe gejuicht door de honderdduizenden en zelfs krijgt men het een en ander te zien van de plechtigheid in de kerk. Treffend is het moment, waarop het vorstelijke paar neerknielt voor den grijzen hof prediker om den zegen over hun huwelijk af te hooren smeeken. Ook van den triomphalen terugtocht van de tot 10.35, Droitwich van 10.35 tot 13.20, Lumu. Reg. van 1320 tot 17.20, Droitwich van 1730 tot 18.20, Brussel Fr. van 1820 tot 10Droitwich van 19.tot 2120, Beromtlnster van 21.30 tot 21.55, Lond. Reg. van 21.55 tot 24.—. De geschiedenis van deze fartale bruid die eigenlijk fataal is zoolang ze nog geen bruid Is geworden is zeer merkwaardig. De goed zin gende Jongedame In kwestie maakt haar debuut in een opera te New York, welk debuut mislukt door den gewelddadigen dood van een goeien kennis in Texas. Een poosje later duikt ze op in Brazilië, getooid met een anderen en schooner klinkenden naam, Rijke mannen worden door haar stem en figuur bekoord, maar de meest op den voorgrond dringende van hen wordt onder zeer merkwaardige omstandigheden vermoord. De fatale zangeres wordt er van verdacht, maar ze wordt terecht vrijgesproken. Parijs is de volgende plaats van handeling; een jongeman, rijk en prettig van uiterlijk is haar van Brazilië af nagereisd, smeekt haar hem te trouwen, maar ze weigert, hoewel de oudere broer van den jon geman meent, dat dat weigeren maar tactiek van haar is om later des te beter te kunnen toe slaan. Voor een rijke partij doet men al wat niet waar? Ook de verliefde jongeling ontkomt niet aan het noodlot. Dood wordt hij in zijn auto gevonden; Dan zal de broer van den laatst overledene hét noodlot tarten; hij gaat veelvuldig met de fa tale vrouw om en hij doet dit aanvankelijk om haar te ontmaskeren, omdat hy meent, dat zij de egenlljke oorzaak W van al die rampen. Maar al spoedig wordt ook op hem een aanslag ge pleegd en wel zoo,.dat hij de overtuiging krijgt, dat zij. de grödte zij, het niet is die verdacht moet worden. Beiden gaan dan een vooraan staanden Braziliaan verdenken en de omstandig heden zijn er naar, dat men die verdenking niet onredelijk kan vinden. Onderi-isschert worden de beiden oprecht verliefd op elkaar en wanneer de „fatale zij" met succes in een opera heeft gezon gen en ter herdenking van dit succes haar gelief de op Het tooneel vati den schouwburg een sou per aan alle medespelenden geeft, wordt de ver loving bekend gemaakt. Maar op hetzelfde oogenbllk, dat de verloMngsaankondlglng ge schiedt, duikt uit. het souffleurshokje een hand Bestelt by Uw voederhandelaar Voor het op 16 en 17 December te Amsterdam gehouden examen ter verkrijging van het diplo ma Boekhouden Mercurius slaagde oa. stadgenoot de heer H. M. de Munk. xemburg van 14.50 tot 15.20, Keulen van 1520 tot 17.20, Parijs R. van 17.20 tot 19.20, München van 19.20 lot 21.20. Boedapest van 21.20 tot 2220^Berlljn van 22.20 tot 24.—. Ujn 4 Brussel VI. van 830 tot 9.Partis R van 9.— tot 1220, Droitwich van 12.20 tot 16.20, Lond. Reg. van 1620 tot 16.40, Droitwich van 16.40 tot 17.20, Lond. Reg. van 17.20 tot 18.50, Droitwich van 18.50 tot 21.05, Luxemburg van 21.06 tot 2125. Lond. Reg. van 2125 tot 23.30, Brussel Fr. van 22.30 tot 24.—. Banuur 8t. Jocef. 8 uur v. Bbuillon en Peter van de een steekt den ander aan, en vóór men het weet, Is de infectie binnengedrongen. Er is daar tegen maar één redmiddel: goede en enthousiaste voorlichting. Welnu, Alkmaar mag zich gelukkig prijzen, een zóó eminent spreker als Mr. beaufort de politieke campagne van ^637. als alle voorteekenen niet bedriegen, de heftigste der laatste tientallen jaren, wil komen openen. Pater Beaufort is, dat weet natuurlijk ieder,'een buitengewoon knap man, die óók op politiek terrein zijn groote gaven al zoo dikwijls heeft gedemonstreerd, o.m. bfj de samenstelling van ons partijprogram. Maar wat niét zoo algemeen bekend is, is het gerucht, dat deze zelfde eminente Franciscaan zal worden aangewezen als bo. 1 op de lijst van de kieskringen Den Helder, Haarlem, enz. Wanneer dit gerucht waarheid bevat en er is reden om aan te nemen, dat de kans daarop niet zoo klein is dan heeft Alkmaar de groote eer om het eerst te mo gen kennis maken met den lijst-aanvoer- der van 1937! - Leden der R. K. Staatsparty, weet dit op prijs te stellen. Allen Vrijdag a.s. naar het Gulden Vlies. i Het is best mogelijk, dat na de feest vreugde der laatste dagen een aantal lezers een berichtje in dit blad over het hoofd hebben gezien. Dat zou jammer zijn. Want de aankondiging die dit bevatte, was van zeer groot belang. Het behelsde n.l. dat op Vrijdag 15 Januari voor de afd. Alkmaar van de R. K. Staatspartij komt spreken de Zeereerw. Zeergel. Pater Mr. Dr. Beau fort OJM. Wij behoeven hier niet opnieuw te gaan betoogen, dat in deze dagen van politieke verwarring voorlichting op dit moeilijke terrein noodig is als brood. Evenmin, dat een zeker even groote vijand, de politieke onverschilligheid, slechts weggeblazen kan worden door den stormwind van het wel sprekend woord, “recht van hart tot hart. Ja, wij aarzelen niet, die onverschillig heid, welke sommige kringen onder ons zoo gaarne demonstreeren, het groote gevaar te noemen. Het is er mee als met de griep, kerk naar het paleis worden vele momenten vertoond. Wie niet op 7 Januari in Den Haag is ge weest. kan zich dus door het zien van deze film schadeloos stellen. Het kamp voor jeugdige werkloozen te Eg- mond binnen zal Zondag 10 Januari voor iedereen vrij te bezichtigen zijn. Het kamp Is dien dag geopend van 1 tot 2 30 uur en van 1 tot 5 uur des namiddags. Na Zondag is er voor Icykli gang meer zonder speciale de directie. Maandag ajs. arriveert de eerste groep vah dertig jeugdige werkloozen In het kamp. De volgende weken komen er nog twee zulke groe- pen bij, waarna het kamp geheel bevolkt 'zal zijn. i Maandagavond as. sal de H. E. Deken E. P. Rengs "van Alkmaar de voorlooplge wijding van de kapel In het kamp verrichten. De offlcieele opening van het kamp, welke met eenlge fees telijkheid gepaard zal gaan, zal eerst over eenl ge weken geschieden. Lijn 1 Hilversum I, Hjn 2 Hilversum n,' HJn 3 Keulen van 8.35 tot 9.05, Normandië van 9.05 tot 9 20, Keulen van 9.20 tot 12.20, Brussel VI. van gen, op uw post. De congregatie is op den ge- 12-20 tot 1420, Keulen van 1420 tot 1430, Lu- Men schrijft ons: Waarom een huldiging bij dit derde lustrum? Bjj de viering van het tlen-jarig bestaan schreef het N. H. Dagblad om.; „Ook onzerzijds willen we na al deze huMe een woord van gelukwensch aan déze vereenl- ging niet onthouden. Maar al te goed wéten we, hoe moeilijk het Is, een tooneelclub voor langeren tjjd in stand te houden, omdat heel dikwijls de voldoening van het werk lang niet opweegt tegen de groote opofferingen, welke het vraagt. Er Is dan ook heel wat idealisme noodig om tien jaar zulk werk vol te houden. Hiervoor en mede voor den arbeid aan de cultuur van het katholieke volk, verdient „Dlndua” denk Geboren: Antje Nellie d. Joseph Christof- fel vastbinder en Aafje Ruiter; Wilhelmus Gerardus Heljne en Guurtruida Zonneveld. Overleden; Klaas Jacob de Groot, 3 weken, Elizabeth Hartog 86 j. wed. v. Cornells Beukema, Aart Hendrik Pieter de Labjje 69 j. wedn. v. Antonette Elisabeth Mare, Jacob Muellnk 73 j. geh. m. Trijntje Keyser, Johannes Gerardus Molenaar 26 j„ geh. m. Hendrina Wit, Christina Wayboer 79 j., Augustinus Scholten 78 j. Lyn 1 Hilversum I< iyn 2 Hilversum n, iyn 3 Keulen van 8.tot 9.20, D. Sender van 920 tot 9.50, Keulen van 9.50 tot 10.Luxemburg van 10.— tot 1120, Radio Danmark van ‘1120 tot 1220, Brussel VI. van 1220 tot 14 20. Droitwich van 1420 tot 1520, Keulen van 15.20 Aot 16.20, Parys R. van 16.20 tot 1720, Keulen van 1720 tot 18.05, Luxemburg van 18.05 tot 18.50, Wee- nen van 18.50 tot 2020, Keulen van 20.20 tot 21.05, Parys R. van 21.05 tot 24.—, iyn 4 Brus sel VI. van 8.tot 9.20, Normandië van 9.20 Lond. tijd doorgepraat hebben, als ik hem niet en hulde.” vyf jaar zyn sindsdien weer verstreken. Ge durende dien tyd heeft de vereeniging velen moeiiykheden het hoofd moeten bieden. Een drachtige samenwerking onder krachtige lel-' ding van haar voorzitter, de eenlge die vanaf de oprichting nog hd Is en tegelyk met de ver-< eenlging jubileert, heeft haar staande gehou den. Een bescheiden huldiging by dit derde lus trum is dus zeker wel verdiend. Het zal „Din- dua” nieuwen moed geven voort te gaan op den ingeslagen weg, het zal haar kracht geven te blyven arbeiden aan de bevordering van het goede Roomsche Tooneel. Heeft zy ook Uw steun! Bent U reeds Dona teur ?- AMSTERDAM, 9 Januari Aardappelmarkt. De pryzen waren heden onveranderd; aan voer 298.000 kilo. ALKMAAR. 8 Jan. 1937 Andyvie 100 stuks t 4.30, Appelen per 100 kilo f 6—13, Bloemkool I per 100 stuks f 8, Boerenkool per 100 stuks f 2.60, Gele kool per 100 kilo f 130, Groene kooi per 100 stuks f 5, Kropsla per 100 stuks f 0.70, Knolselderie per 100 stuks t 5, Peren per 100 kilo f. 10, Roode kool per 100 klloo f 1.90—3.60, Selderie per 100 bos f 1.80—420, Schorseneeren per 100 pond f 1303.50. Sprui ten per 100 pond f 15, Uien per 100 klloo f 1—2.20, Wortelen per 100 boe f 2—6. Witlof' I per 100 pond f 4.50630. ALKMAAR, 9 Januari markt Botergroothandel 75Fl K et, kleinhandel 77%80 cent, boter in vaten 71 cent. Handel goed. Eierengrootehandel f 2.75330. stug. ALKMAAR. 8 Jan. Graan- en Zaartmarirt. Aan gevoerd werden In totaal 311 HL, t.w.: 43 Tarwe rood 7.507.70, 10 Gerst 9Zaalhaver 930, S3 Haver 8826. Paarde boonen 7.15, Bruine boenen -3 13.54 Citroen boonen 13.5037.Witte boonen 17.33.Tuinboonen 30.1 Blauw- maanzaad 34.Splnazleaaad 33 groene gr. 17 34 Idem vale 1314.allee per 100 K.G. Han del: goed. BROEK OP LANGENDUK. 9 Januari 300 kilo Aardappelen: Bevelanders f 2, 6000 kilo Zondag 12 uur: Banuur Bernard c. Clalr- vaux. Van 7 tot 9 uur ontspanning, leeftyd 14 —17 jaar. Maandag 7 uur: Banuren Godfriedt Amlëns. Donderdag 620 tot 830 uur Ontspanning leeftyd 12—14 jaar. Vrijdag 630 Banuren adspiranten. BAAN oERHEER De Secretaris van den Armenraad meldt ons: wy ontvingen nog voor een gave aan de annen: Van NN. f 10.—; van N.N. f 25.—. Totaal is heden ontvangen f 340.—. Morgen vieren we het tltelfeest van onze con gregatie. OezamenlUk zullen’’ wy dit feest zoo plechtig mogeiyk vieren en morgen een feest- congregatle houden voor belde afdeelingen. Te vens zullen er enkele mededeelingen gedaan worden over ons as triduum en de feestavon den. CÓrlgreganistei}, weest allen, vooral mor- Dat deze film een belangrijke, actueflé en interessante tegemoetkoming is voor duizenden die niet in de gelegenheid waren pei getuige te -zyn van de huwelyksplei van ons Prinseiyk paar, bewyst ,we! groote belangstelling voor deze film. Iedereen wil natuurlijk deze rolprent zien en men stond dan ook reeds voor de eerste één uurs voorstelling In de ry. Deze film dan geeft een prachtig overzicht van den sprookjesachtigen bruidsstoet, *t ker- keiyk huweiyk, enz. maar bovendien worden hier de belangrykste momenten uit het leven van de Kontnklyke Familie en voornameiyk van Prinses Juliana, van haar prilste jeugd af, gefilmd. De indruk van deze film laat zich moeiiyk In woorden weergeven; men moet het gaan zien. En dit bevelen we een leder die daartoe in de gelegenheid is aan. Deze Oranje-filni is en biyft een groot suc ces, en heeft voor ieder rechtgeaard Nederlan der haar bekooriykheld. Vooraf draait nog een zeer mooi en actueel journaal. Men neme er nota van dat deze film Zaterdag den geheelen dag, ieder uur in City wordt vertoond. De overige dagen wordt de Bruidsdag-fllm opgenomen in het pro gramma. -r Deze Oranje-film draait ook mee In voorprogramma van het Roxy-theater. Gedurende eenlge jaren hebben wy in Katholieke Kerk op de Laat te Alkmaar con ferenties voor Nlet-Katholleken gegeven om vooroordeelen tegen de Katholieke Kerk op dogmatisch, sociologisch of moreel gebied te weerleggen. wy hopen Nlet-Katholleken te hebben over tuigd, dat zy zich In Jiun oordeel omtrent de Instellingen of de leer der Katholieke Kerk dikwyis hebben vergist. Maar: men bewyst zyn recht niet, als men slechts aantoont, dat anderen ons verkeerd be grijpen en een oprecht zoeker moet redeiyker- wys vragen naar het bestaansrecht der Ka tholieke Kerk. Ons werk was tot heden slechts negatief. Daarom zullen dit jaar meer In positieven zin conferenties voor Nlet-Katholleken in bo vengenoemde kerk worden gehouden op de Woensdagen: 13, 20, 27. Januari; 3, 10 Februari, des avonds om half negen en zullen om de Ka tholieke Kerk als de ware Kerk te bewyzen, onderwerpen worden behandeld als volgt: De noodzakelykheid van den waren Gods dienst. De' Stichter van den waren Godsdienst. De organisatie van den Waren Godsdienst. De kenteekenen van den waren Godsdienst. De Katholieke Kerk Is de ware Godsdienst. Onnoodig lykt het my hier by te voegen, dat ook deze conferenties niet In polemischen, maar Irenlschen zin zyn bedoeld. Pater O. VAN KALMTHOUT, Dominicaan. 16, Due du Cerlln 1014. Due Wit 814, Due Scarlet 7—13. Rose Precooe 17—36, Brillaat Star 917, VermlUloen Brillant 13—19. Montreae 13— 35. Dlv. Narcissen 1438. Hyacinten 3066, allee I per boe. x ■s-HERTOGKNBOeCH. S Jan. N V. Botermyn. Aanvoer B Jan. 38.300. kg. 8 Jan. 30.400 kg. Hoog- 1 «te prye 131—IBS, laagste prijs 1.43—1.46. mld- delprya IA»—151. KROMMENIE. 8 Jan. In 1936 rijn aangevoerd 41060 stuks klpeleren. De laagste Prijs bedroeg 3 30; de boogëte 6.— per 100 stuks. In de Waag werden gewogen 38 varkens. LEIDEN, 8 Jan. Vee- en Kaasmarkt. Runderen 466. Kalveren 33, Schapen 1377. Varkens 8.36. Kalf- en Melkkoeien 103. stuks. 140—326.—, kalm. Varekoeien 174 stuks, 125—190. tam. vlub. Vette oasen en koelen 148 stuks. 140285per kg. 46—47, vlug. Bokkalveren 13—16. vlug, Vette kal veren 37 stuks. 50—100, 60—06 per kg., vlug Nuch tere kalveren 187 stuks, 813, vlug. Vette schapen 100 stuks, 1834. vlug. Welde Schapen 900 stuks, 13—17 vlug. Zeugen 30 stuks. 3866. vlug. Vette Lammeren 277 stuks. 1530, vlug, Mestvarkens 434 stuks. 14—83, goed. Biggen 381 stuks, 8—11%. goed. Kaas: le soort Goudsche kaas aantal partijen 58 31—22. idem 2e soort 1930. le soort Leldeche kaas 1931. aantal partyen 11. NOORDSCHARWOUDE, 9 Januari 7250 kilo Aardappelen: Schotache Muizen f 190, Eigenheimers f 2.40, BI. Eigenheimers f 230— 9.50; 19200 kilo Uien: Gele Nep f 4.70-5.70, Drielingen f 1.60—2 40, Uien f 1.10—1.30, Grove Uien f 1.30—150; 10250 kilo Peen f 120—1.70, Kleine Peen 0.00-0.70 3675 kilo Kroten f 0.40— 1.60, 135.795 kilo Roode kool f 1.40—3.40, 88 800 kilo D. Witte kool f 1—120, 61275 kilo Gele kool f 120—130. OBDAM. 8 Jan. ..De Tuinbouw." 13800 kg. Roo de kool 130—3.—. 18500 kg. Gele kool 120, 7000 kg. Witte Deeneche kool l^-1.10. 10000 kg. Uien 1.10— 130, fbo kg. Drielingen 330—3.80, 1300 kg. Roode bleten 030—1.30, 3500 kg Wortelen 090_ 1 20. SCHAGEN, 6 Jan. Elervelllng Prijs 54—56 K G 335—395. 60—68 KG. 2.90—3.—, 68—60 K.G. 3.053 30. 60—62 K.G. 3.10—3.20. 6365 K.G. 3.15—4.per 100. Aangevoerd 40000 Klpeleren TER-AAR. 8 Jan. Centrale Veiling. Andyvie 34 61 tt, sla 3.—3.60. elavellen 3666 ct uien 130 3spruiten 6.—8.10. witlof 430—1130. Boe renkool 710 et., groene kool 1.10, selderie 1.70 3bloemkool 60 ct„ prei 3.10. breekpeen 4 30 Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling WESTLAND. 8 Jan. Alicante 37—34, witlof S— 10 per kg„ andyvie 33M p. 4 kg., bloemkool 3330, eieren 3.70—4.10, selderie 1.70—1.90, peterselie 3.803.60, pepers 70 per 100, roode kol 1.70. eav. kool 120. peel ITO—3.3p per 100 kg., redye 4 per boe, rammenas 30, eprultkool 8135. grove 20—40, boerenkoel 1113 per bek. WOERDEN. 8 Jan. Velllngvereeniglng Woerden - --klpeleren wit 3 30 3.70, bruin 320—3.60, gemengd 320—330. Ben eieren 3.90. allee per 100. Aanvoer 12177 eieren. Kaas 1319 ct. per pond. WOGNUM. 8 Jan. Witlof I 730—930, idem n 4.10620. Idem in 3.—4.Sprultkool 4.7.—. Prei 4.10—6—, Andyvie 130—130, Roode kool 1.40—130. ZEVENHOVEN. 8 Jan. EtarveUlng. Aantal 1116. Klpeleren 8.10—438, kulkeneleren 230—8—, Wortelen f 1—150, 51.000 kilo Roode kool f 140- -2.20, 12 200 kilo Gele kool f 120—1.30, 44.000 kilo Deensche Witte kooi t 1—120, 5300 stuks Groenekooi f 11.60, 17.000 kilo Uien: Gele Uien f 1.10—1.40, Grove f 130—130, Gele Drie lingen t 22.70, Gele Nep f 4; 620 stuks Blotm- kool; Reuzen le soort f 6.10—820. idem 9e soort -f 2 40—2.50. 6110 kilo Bleten f 030—120. BOVENKARSPEL. 8 Jan. ,J>e Tuinbouw.” Bloemkool 106000 stuks, le soort 3.10—7.70. Idem 3e soort 3.—830, Idem 3e soort 2.Bleten 4000 K G. 1—, Gele kool 4000 K.G. 120, Deensche kool 9200 K.G. 1.—. Uien 75 baal Groote 60—65, wortelen 40 baal 40—50. BLOKKER. 8 Jan. „Op Hoop van Zegen.” Bloem kool 3 103.10, Boerenkool 2.10330, Roode kool 130—1.70, Wljlof 79Ó10.10. Spruiten 68—, Bpaansche zoet 17.—19—Bellefleur 1790—, Br. Seedling 15.—18—Gleeer Wildeman 15—18—, Uitgeest, Middenweg 138b. Goudreinet 3031. Pr. v. Engeland 19.38 -- - Veentjes 14.18.Wlnterjannen 18.1018.10, Wlnterlouw 139015.10. BEVERWIJK. 8 Jan. Bolbloemen aan t Centrum. Wm Copland 1966, A. Pierson 1838. La Salie 24—47, Harvester 55—63, Dlv. Mendels 39—73. Moore 13—34, Ooetonryk 18—07, Proserpine IO— nou an algemeene ontwikkeling? wat van m’n vak moet weten; Dat ito wat weten moet van top! Dat ik een beetje thuis moet zijn in boekhouden en al die vervelende dingen meer; vooruit dan maar! Doch dat ik bovendien nog an algemeene ontwikkeling moet doêTi, nee dat gaat boven m’n pet. Wat moet ik nou uitvoeren met een roman, waarbij ik toch maar in slaap val? Je zult misschien zeggen: gebruik die dan ais slaapmiddel, maar d^n antwoord ik je dat ik die heelemaal niet noodig heb, ik heb veel meer moeite om wakker te blijven dan om in slaap te vallen. En wat heb ik, om nog eens wat te noemen, te maken met ëe stratosfeertocht van professor die en die? Denk je dat ik naar de Maan wil, al wen- schen m’n concurrenten me daar misschien naar toe? En dan al die andere dingen: een tooneelvoorstelUng, een lezing, een ten toonstelling. lieve menschen wat heb ik daar nou an? Als ik eens uit ga wil ik een lolllgen avond hebben, met gen paar humo risten, die de begrafenis van oom Nells geven en als extra-nusnmer: „die mooie molen”. Kijk, dan krijg je waar voor je geld. Banaal? Wat zegt u, is dat banaal, verrijkt je dat niet? Maar man, dat moest ik dan toch merken, want Ik ben er altijd dol op om mij te verrijken. O bedoel je geestelijke verrijking? Och, wat heb Ik daar «TT?" M’n vriend Jan zou zeker nog een heelen in de rede gevallen was met de opmerking, dat hy misschien ook voor zijn zakenleven iets zou kunnen hebben aan die meer al gemeene ontwikkeling. Weliswaar is het practisch nut niet het hoogste doel dier geestelijke, verrijklQg, maar niettemin blijft het feit, dat deze ook z’n vruchten af werpt voor het practlsche leven. Laten wij de kwestie wat breeder stellen en ons niet be perken tot de, hoewel helaas uitge- breide, familie van Jan. Laten wij de kwestie vervolgens eens vra genderwijze stellen. Zou het feit dat een deel van den middenstand zich van alge meene ontwikkeling weinig heeft aangetrok ken, en bovendien zeer weinig belangstel ling aan den dag blijkt te leggen voor allerlei gees&lljke stroomingen. zou dat zoo’n groep als zoodanig, ook maatschap pelijk niet naar omlaag hebben getrokken, of «haar minstens verhinderd hebben mede omhoog te stijgen? Vergéten wij niet, dat het begrijpen van het publiek veronderstelt, dat men het geestesleven van dat publiek eenlgszlns medevoèlt en dat wordt moeilljker naar mate men In ontwikkeling verder van het publiek af komt te staan. Nu zal men zeggen, die ontwikkeling van het publiek ook niet hoog aan te slaan en men kan dat terecht opmerken, maar ten slotte geven de bovenste lagen den toon aan en de rest volgt. Een middenstander die niet zóó etaleert dat hij daarmede aan den smaak van vandaag voldoet, of die verkoop-methoden heeft welke allang ver ouderd zijn, verliest daardoor ongetwijfeld zijn vat op het publiek, qroote zaken zijn niet enkel door hun kapitaal een zware concurrent voor de kleine, maar wellicht meer nog door het feit, dat deze grootzaken menschen aanstellen, die wél over de noo- dige ontwikkeling beschikken, menschen die van de reclame jetc. etc. een soort weten schap hebben gemaakt. Trouwens willen de vooruitstrevendsten onder ons niet aan den middenstandszoon eenzelfde, op ern stige studie gebaseerde opleiding geven? Lr is dus zeker verband tussehen het maat schappelijk belang en het geestelijk be lang, bovendien: de middenstand heeft juist als stand zijn cultuur hoog te houden. Alleen diegenen onder ons, die meenen niet meer te kunnen meetellen, lappen hun cul- tureele standing aan hun laars. De wer kelijke middenstander die zich zijn grootsch verleden herinnert, zal alle zich hier en bekrompenheid afweren N. J. van Diepen, landarbeider. R.K. van Heilooërdyk 44 nadr Spanbroek; G. Otter, hu houdster, N H. van KrutslaanJj4 naar Twist C. M. Baltus, dienstbode, R.K. van Langestraat 43. naar Zype. Schagerbrug; A. J. N. Kroon, kantooitiedlende, N.H. vat) Westerweg 298 naar Heiloo; A. M. C. Duyn, dienstbode, R.K. van Payglop 2 naar Llmmen; A. Wlggers, vertegen woordiger, Ger. K. van Westerweg 33 naar Medetnbllk; H. Zut, IJ. verpleegster, RK. van Van Everdingenstraat 18 naar Amsterdam; M, Pronk, dienstbode, R.K. van Stuartstraat 92 naar Heiloo; M, Pronk, dienstbode. R.K. van Stuartstraat 92 naar Heiloo; L Heide, ver pleegster, N.H. van Rlppinstraat 16 naar Duitschland; W. Tegel, huishoudster, N.H. van Schermerweg 32 naar Bergen N.H.; 8. de Vries en gezin, koopman, geen, van Van Leeuwen hoeks traat 15 naar Hoorn; A. A. Metselaar, verpleger, R.K. van v. d. Woudestraat 23 naar Heusden (N.B.); C. Doodeman, dienstbode, R.K. van Nleuwesloot 23 naar H.H Waard; J. Algra. dienstbode, N.H. van Mlent 8 naar Tletjerkste- radeei. Tjleterk; M. A. Leek, dienstbode, R.K. met een pistool omhoog en een schot klinkt. Het-fran Laat 163 naar Obdam; O. A. van Baal, huisschilder, R.K, van Dykgraafstraat 60 naar Amsterdam; A. M. Ris, magazynjuffrouw, RK van Brouwerstraat 27 naar Amsterdam; P. J. van Hekeren. landbouwer, N.H. van WestdUk 19 naar Akersloot; J. H. H. de Jong, apothe- kers-assistente, y.H. van Helderscheweg 18a naar Haarlem; w«d. Th. de Bruyn-Poelen, z.b., R.K. van Boterstraat 14 naar H.H.Waard; J. Moeyes en gezin, slagersknecht, N.H. en geen, van Luttlk Oudorp 73 naar Oudorp; M. Mosk. huishoudster, N.H. van Voordam 4a naar Am sterdam; C. Buys, metselaar. R.K. van Over- diestraat 40 naar Amsterdam; J. J. de Groot en echtgenoote, -architect, geen en N.H. van Westerweg 350 naar Oudorp; L. NeneJcamp, 1.1. verpleegster, N.H. van Wllhelmlnalaan 11 naar Haren (Gr); C. Jansen en gezin, vlschkoop- man, R.K. van Krelagestraat 39 naar Zaan dam; A. C. Muller, winkeljuffrouw, R.K. van Stationsstraat 55 naar Eindhoven; W. A. Roolj. timmerman, geen, van Stationsstraat 44 naar Amersfoort; M. G. de Nljs, religieuze, R.K. van Everdingenstraat 16 naar otRterdam; O. B. M. Mijnsbergen, kinderjuffrouw, RK. van Emma straat 36 naar Bergen op Zoom; O. M. Louter, dienstbode, R.K. van Nassaulaan 16 naar Span broek; Th. Troost, kleermaker, geen, van Lin denlaan 69 naar St. Pancras; J. M. E. van He- mert, verstelnaaister, N H. van Geestersingel 45 naar Amsterdam; G. de Jong, banketbakker, geen, van Scharloo 13 naar Hoorn; P. Betlem, kellner, van Vrouwenstraat 11 naar Amster dam; IJ. J. van den Berg, stuurman gr. vaart, geen, van Steynstraat 10 naar Heiloo; A.^E. var. den Berg-de Jong, z.b., RK- van Stations straat 34 naar Heiloo; P. Schenner, landarbei der, geen, van Boezemslngel 35 naar Anna Pau lowna; P. F. Cheret, z.b., geen, van Heiligland 6 naar Den Helder; Z. H. L. F. P. G. Heymans, fotograaf, geen, van Spoorstraat 31 naar Apel doorn; U A. Korte weg, s.b., geen, van Kruis laan 2 naar Bloetnendaal; Th. Oubrecht, dienst bode, R.K. van Spaarmanslasfti 65 naar Heiloo; J. HoUebeek. z.b, NJI. van Luttlk Oudorp 40 oor eens,” zei Jan Wathebikeran, die geenszins bekeerd bleek door mijn nleuwjaarswenschen, „hoor eens, je maar wat heb ik Dat ik accoord! zaken-doen; Men schriift ons: Reeds eerder maakten wy er ^melding van, dat de heer Joh. Kuiper, muzlekleeraar en koor dirigent, alhier, In de maand Januari 1937 zyn zilveren jubileum hoopt te vieren. JDe plannen om dit jubileum van den zoo be kenden musicus op gepaste wyze te vieren mo ten goed geslaagd heeten. Een koor, bestaande uit pi m 250 zangeressen, zangers en knapen heeft een uitgebreid programma ingesttideerd, dat op 21 Januari >1 in de groote zaal van De Harmonie, met medewerking van een strijk- orkest, een zeer mooie uitvoering zal geven on der leiding van den Jubilaris. Bovendien zul len op dien avond de twee bekende Nederland- sche solisten Gerard van der Berk (tenor) en Laurens Bogtman (bariton) hunne medewer king verleenen. Omtrent Gerard van der Berk schreef Alg. Handelsblad het volgende: „Wie, sooals wy, voor het eerst kennis nam van de kunst van dezen natuurzanger, die reeds door z(jn onopgesmukte, maar niettemin feil loos juiste voordracht een allersympathleksten Indruk maakt, moet wel verrast zyn door de weelde van deze superieure stem. Het timbre is zoo verrukkelyk en In de hooge registers Is het geluld zoo stralend, dat het luisteren naar dezen zangkunstenaar tot een vreugde wordt.", opgegeven door V. d. Graaf to Oo„ N.T. (Afd. HandelalnfonnaUes) Pailllat verklaard _9 Jan.: Pieter Cornells Goeman, hotelhouder, Joóeph Koomüi/'aohllder, Akersloot, Zulder- vaart 380. J. J. C. van de R1 wijnen. Rosmalen, Hint!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12