We luisteren naar 1 -e onze De moord op den kleinen Mattson De bandjirs,in Oost r f ft* ft* VALDA PASTILLES mm het sterk antiseptische geneesmiddel. De weerstoestand HET WEER OP ZONDAG DE MISDRIJVEN ONDER HEDEL „Herstel” VRIJDAG 15 JANUARI 1937 De diefstal bij de R.T.M. Plebaan H. Schrauwen onderscheiden ■Sr: RECTOR J. STIEGER t WORDT *T BROOD DUURDER? De gratieverleening Door de afsluitboomen gereden Een kolonisatieraad ingesteld Wat zijn taak omvat Conversieleening Zaterdag 16Januari DOOR DUISTERNIS MISLEID DESERTEERENDE MATROZEN NIEUWE ZEESLEEPBOOT Geen audiëntie De arrestatie van twee Nederlanders in Moskou l Honderden maken jacht op den moordenaar Oude heer in het Boterdiep verdronken Auto door trein vernield; beide inzittenden ongedeerd Het kan dooien; het kan vriezen; maar dooi ie het meest waarschynlyk Verscheidene duizenden komen in Indië vrij Uit het medisch onderzoek bleek, dat het kind op beestachtige wyze is gefolterd Mej. Bongertman heeft haar arbeid hervat Vonnissen van de Bossche recht bank; de zaak van het echtpaar voorloopig geschorst Kapitein gestraft, stuurman kreeg berisping NA 25 JAAR RHEUMATISCHE PIJNEN DE TENTOONSTELLING DER GESCHENKEN STRANDING TE WIJTEN AAN ZORGELOOSHEID R.K. ZIEKENVERPLEGING TE HILVERSUM -s ■i DISCONTO JAVASCHE BANK VERLAAGD (•van-VA .iLE DRAIS1 c A F" GRIEP -S Kerkelijk leven INT. EUCHARIsflSCH CONGRES Algemeen weekblad der Katho lieke arbeidersbeweging Adres aan den minister van Handel en Landbouw Bepalingen voor het Bisdom Haarlem Verdere behandeling voor de rechtbank uitgesteld tot 28 Januari Verbaasd over snelle beterschap slaagden over- (Nadruk verboden) De kleine Mattson iCHT V3W SMAAK-PRU3 70et (Ingezonden Mededeeling) BUITENZORG14 Jan. (Aneta) be- 8.00 Saarbrückcr Amu- zeesleepboot lW' De hoogeerw. heer H. G. M. Schrauwen, plebaan van de Kathedrale kerk te Breda, is. naar de Msb verneemt, benoemd tot huls prelaat van Z. H. den Paus. MOSKOU, 14 Jan. Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie deelt naar aanleiding van het door het Duitoche nieuwsbureau verspreide be richt, dat te Moskou twee Nederlanders zouden zün gearresteerd, mede, dat Tass dienaangaande geen enkele mededeeling heeft ontvangen. 4 Spoorbaan over een lengte van ISO meter weggeslagen Zü veraoeken de ministers den prijs van het brood met twee cent te mogen verhoo- gen-in verband met de voortdurend geste gen meelprtyzen. i niet uitgelote obligatlën der Jloebaar gestelde 5 pet. lee- opgedragen Scheepswerf Blaasconöert. danaorkest. Het voor de opsporing van den moordenaar uitgetrokken bedrag beloopt reeds In totaal elf duizend dollar. De politie In Britsch Columbia beeft gisteren dicht bij de grens van Washing ton twee mannen aangehouden, die het lijk van een derden vervoerden. ZU worden voorloopig ter beschikking gehouden voor een. verzoek tot uitlevering, omdat zij mogelijk betrokken kun nen zijn bij den moord op het kind. Woensdagavond om tien uur Is de 70-Jarlge gehuwde heer Aalfs te Ellerhulzen onder Bedum door de duisternis misleid in het Boterdiep ge raakt en verdronken. Het lijk is eenigen tijd later opgebaald. BATAVIA, 14 Jan. (Aneta). De Javasche Bank heeft, met Ingang van heden, het dis conto tot drie procent verlaagd. daarna het schip van de Engelschc Ö- 1 Naar wU vernemen, heeft mejuffrouw Hilda Bongertman weder haar arbeid als hoofdste wardess van de K. L M hervat. Hoewel nog niet volkomen geneaen, hadden de doktoren geen bezwaar, dat z(J haar taak weer ging opvatten. Verkoudheid en Keelpijn worden krachtig bestreden door -8 ■i -B -r Scheepvaart en waarin zij hun bijzondere spijt betuigen afwijzing van de ondememersovereenki voor het bakkersbedrijf van Rotterdamse sterdam J maken had. Ook nu weer werd gehoord de gedetineerde L„ die verklaarde, dat v. d. E. met van B. b(j De Raad heeft tenslotte den kapitein gestraft door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een achlp, «Js bedoeld bij art. 2 der Schepenwet, voor den tijd van twee maanden en den stuurman door het uitspreken van een berisping. De Canadeesche politie, die eveneens actie! deelneemt aan het opsporingswerk, is van mee- nlng, dat de moordenaar zich In de bosschen van bet Frazer-dal In Britsch-Columbia op houdt. ZU is bezig deze te onderzoeken. De politie van Tacoma concentreert al haar aandacht op een misdadiger, die bekend staat ouder den naam van „Tim" en die kort voor de In verband met het Internationaal Eucharis tisch Congres te Manilla heeft Mgr. Hui beis bepaald, dat van 31 Januari tot 7 Februari in alle H.H. Missen de oratie van het H. Sacra ment zal worden gebeden. Voorts heeft Mgr. toegestaan, dat in de kloosters een nachtelijke aanbidding mag worden gehouden, terwijl In alle kerken en kapellen een aanbidding in de avonduren kan worden gehouden op Woensdag 3 Febr. en Zondag 7 Febr. Voorts spoort Mgr. de geloovigen aan Zondag 7 Febr. tot de H. Tafel te naderen, terwijl het Mgr. aangenaam zal zijn, als op een der dagen van het Congres een algemeene klndercommunle gehouden wordt. Op 1 October j.l. is op het terrein van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij aan de Rotterdam een brutale diefstal De rechtbank te 's Hertogenboeeh heeft gister vonnis geweien in de zaken van de verdachten, die zich hebben schuldig ge maakt aan verschillende misdrijven, ge pleegd onder de gemeente Hedel. Veertig rechercheurs van de poUUe van den staat Washington en'honderden vrijwil ligers speuren thans naar den ontvoerder en moordenaar van den kleinen Charles Mattoon. Sinds de ontvoering van het kind je van Lindbergh heeft geen misdaad In de Ver. Staten meer de algemeene veront waardiging van het publiek opgewekt dan de laffe moord op het tienjarig jongetje. BATAVIA, IS Januari (Aneta). Van de zijde van de Staatsspoor wordt gemeld, dat de spoorbaan te Srawat opnieuw Is wegge slagen over een lengte van circa 200 meter. De passagiers van de nachttreinen en de post zijn per auto over het stremmlngspunt gebracht. De vertraging zal circa vijf uren duren. De baan van de N I S. is over een lengte van 150 meter weggeslagen. BATAVIA, 14 Januari. (Aneta). Gebleken is. dat de verleening van gratie ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk verscheidene dui zenden personen omvat. Alleen van de gevan genen te Soerabaja werden er zevenhonderd in vrijheid gesteld. In dit verband wordt opge merkt, dat de totale bevolking der gevangenis sen in Ned.-Indië van alle landaarden rond 50.000 personen omvat. De N. V. Internationale Sleepdienst Maat schappij L. Smit en Co., te Rotterdam heeft den bouw van een motorzeesleepboot aan de N. V. Machinefabriek en van P. Smit Jr.. te Rotterdam. De hoofdafmetingen van deze De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal Maandag U Januari niet plaats hebben. Men vestigt er onze aandacht op. dat de huwelijksgeschenken, aangeboden aan het Prin- selljk paar, ook de geheele volgende weak in het paleis Kneuterdijk te Den Haag zullen worden tentoongesteld. Tevens wordt een beroep op het publiek ge daan, in een vlot tempo te clrculeeren, ten einde zooveel mogelijk belangstellenden in de gelegenheid te stellen, de geschenken te be zichtigen. Van een Grieksch stoomschip, dat te Amster dam In de haven ligt, zijn twe^ matroeen ge deserteerd. .Dezen zijn Donderdagavond In Rot terdam gearresteerd en aan de recherche in de hoofdstad overgegeven. Zorg steeds een doos bij de hand te hebben. Vraag naar de ECHTE VALDA In Hollandsche doozen 50 e» geen ver- met woorden In verband met deze affaire hadden zich te verantwoorden de 38-jarige havenarbei der C. B de 36-jarige J. J. t. van B. en de 35-jarige Hjnwerker A. v. d. E.. allen te Rot terdam woonachtig. Alle verdachten zijn gedetineerd. De zaken werden gesepareerd behandeld. De bakkerspatroons van de stad 's-Hertogen- bosch en omgeving hebben een adres gezonden aan de ministers van Handel, Nijverheid en van Landbouw en Visscherü, over Kunsten en Am- Met goedkeuring van Z H. Exc. den Aarts- -bisschop van Utrecht heeft de Stichting „De R. K Ziekenverpleging te Hilversum” besloten tot de uitgifte van een conversieleening groot 500 000.4 pet. obligatlën, in stukken van 1000 en 500 aan toonder, aflosbaar In uiter- Hjk 37 jaren. De koers van Uitgifte la 100 pet., terwjjl de coupons vervallen op 1 Febr. en 1 Aug Deze uitgifte geschiedt ter aflossing respec tievelijk c<mversie van de 5 pet. Obllgatieleening. oorspronkelijk groot 500.000.uitgegeven 13 Mei 1932. welke obllgatieleening per 1 Mei 1937 aflosbaar is geel Aan houders v per 1 Mei 1937 ning 1932, per resto groot 490 000.wordt bij de inschrijving op de 4 pet. Conversieleening 1937 recht van voorkeur verleend. De inschrijving zal op Woensdag 20 Jan. a.s. van 9 uur 's morgens tot 4 uur 's middags zün opengesteld te Amsterdam ten kantore van de firma Theodoor Gllissen, te 's-Gravenhage ten kantore van de N V. Commissiebank Holland- Indlë en te Rotterdam ten kantore van de N.V. Rotterdamsch Effectenkantoor De officieele noteering voor deze leenlng ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd ontvoering in een hotel te Tacoma heeft ge logeerd. HU zou daar met twee mannen gespro kken hebben óver „een groote zaak", die hij - bezig was op touw te Betten. De opgewonden bevolking van Tacoma ver drong zich gisteravond in dichte groepen voor het politiebureau, met het vaste voornemen, zich met geweld van den dader meester te ma ken, indien hij gevangen zou worden genomen. Lynchen, zoo hoort men algemeen, zou nog een veel te kleine straf zijn, de daders moesten levend verbrand worden. Het medisch onderzoek van het lijkje heeft tntusschen uitgewezen, dat het kind, alvorens te sterven, op beestachtige wijze gefolterd moet zijn. Het stoffelijk overschot van den 10-jarigen Charles Mattson Is Woensdag ter aarde be steld. ^Uit alle deelen van het land waren bloe men en rouwbetuigingen gezonden. wtngsinstallatle bestaat uit een Smlt-Bur- melster and Wayn» zes-cyllnder tweetact-mo- tor. welke direct op de schroef gekoppeld Is en een vermogen ontwikkelt van 3000 PK. Schip en machine-installatie zullen worden gebouwd onder speciaal toezicht van scheep vaartinspectie en Lloyd's Register of Shipping. Het schip zal ingericht wórden, zoowel voor lange sleepreizen als voor berglngsdoeleinderi. De werklng-radius bedraagt 15.000 mijl en de snelheid 15 knoop. Wij hebben een week geleden voorspeld, dat een rug van hoogen luchtdruk over ons heen zou trekken en dat hiervan een voorlooplge verbete ring van de weersgesteldheid met afkoeling zou te verwachten zijn. Inderdaad klaarde het weer geheel op en het was den Zondag over heel Nederland mooi weer met lichte vorst In den nacht. Maar wij hebben er aan toegevoegd, dat de weersgesteldheid daarna voorloopig onzeker zou zijn en dat evengoed doorgaand licht vrie zend weer als een nieuwe periode van storm en regen zou kunnen volgen. De tweede verdachte, J. J. E. van B. ont kende pertinent lets met de zaak te maken té hebben. Hem was diefstal van de kist ten laste gelegd. Uit de getuigenverklaringen bleek o.m. dat till zich omstreeks het tijdstip waarop de dief stal waa gepleegd, m de nabijheid van het sta tion der RTM had opgehouden. Tevens had hU reeds in August ós besprekin gen gehouden over de manier, waarop het geld vervoerd zou worden. De verdere behandeling van deze zaak werd wegens het niet verschijnen van een aantal ge tuigen aangehouden tot 28 Januari. Tenslotte heeft de rechtbank behandeld de zaak tegen den 35-jarigen lijn werker A. v. d. E. Deze wordt eveneens verdacht van diefstal. Hij is de man, die in het bezit was van den sleutel van den wagon, waarin de kist stond. Uit de getuigenverklaringen bleek o.m. dat v. d. E. op den bewusten dag eenige malen in de loods was geweest, zonder dat hij er iets te Uit de verklaringen bleek, dat C. B. het ge stolen geld vervoerd en tn zijn huis bewaard moet hebben en dat in zijn woning de buit Is verdeeld. Tegen hem etschte het O. M., waargenomen door mr. F. M. Wllbrennlnck, anderhalf jaar gevangenisstraf. De Raad voor de Scheepvaart deed uitspraak Inzake het aan den grond loopen van het mo torschip „Karanan”. De ..Karanan” Is op de Engelsche kust nabij Blakeney gestrand, doordien op dit vaartuig niet met eenige nauwkeurigheid was bepaald welke koers gedurende de reis ovey de Noord- zee van het lichtschip „Terschellingerbank1 naar King's Lynn was gevolgd en in verband daarmede het licht van de boei van Blakeney Overfalls ten onrechte Is gehouden voor dat van het lichtschip .Inner Dowsing”. Het getuigt van een groote mate van zorge loosheid van betrokkenen, dat zij llchtvaardlg- HJk hebben aangenomen het licht van bedoeld lichtschip te zien en, vertrouwende op de juist heid van die waarneming, volle kracht in de richting kust hebben doen varen. Dat het schip moeilijk bestuurbaar was. het stuurkompa* slecht werkte en het observatie- horloge stilstond, kan bezwaarlijk tót verlich ting van schuld strekken. Na een zeer'langdurige ziekte Is te Naald wijk overleden de zeereerw. heer J. H. M. Stie- ger. rector van het St. Martinusgesticht aldaar. Joannes Henricus Maria Stieger werd 30 April 1868 in Goes geboren en 15 Augustus 1895 pries ter gewijd. Achtereenvolgens werd hij kapelaan te Heinkenszand 6 Sept 1895, tpt kapelaan te Naaldwttk 24 Juli 1899. tot assistent te Monster 24 Aug.- 1907, tot kapelaan te Amsterdam (H WHlibrordus buiten de Veste) 18 Jan. 1908, tot pastoor te Tultjenhorn 1 Juni 1911 en tot rector te Naaldwijk (gesticht) 20 Januari 1925. De metten zullen worden gezongen Vrijdag avond om 7 uur in de kapel van het gesticht, Zaterdagmorgen om half 10 de Lauden, waarna om 10 uur de plechtige H. Requiemmis volgt, daarna begrafenis op het kerkhof te Naaldwijk. 4----- Zijn 52.50 X SM X 535 Meter. De voortstu- 4>dxi>«L<bd>4xi><i>d><i><i>4a4>ci>d>J>d>d><i>4><i><i><4>d>dxi>*i>4><i>d>d»<i>d><i><t>4>d><i><i><bdxi>^ 4>49<bd><i>d>d>d>d><ixi><bd><i><i>^ó De zaak, van den 28-jarigen bakker M. A. A. van 8., wonende in Den Bosch en thans gede tineerd, die terecht staat wegens brandstich ting, is door de rechtbank teruggewezen naar den rechter-commlssaris teneinde een onder zoek te doen instellen naar zijn geestvermogens. Tegen van 8. was acht jaar gevangenisstraf geëischt. - - De zaak van den 47-jarigen petroleum ven ter M. Q. en van diens 43-Jarige vrouw P. van de» B-, wonende te Hedel, die zich eveneens wegens brandstichting hebben te verantwoorden, Is door de rechtbank voorloopig geschorst, totdat het onderzoek naar de geestvermogens van Van s. zal zijn geëindigd. De 22-jarige manufacturier B. 8. uit Hedel, thans gedetineerd, werd wegens brandstichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee Jaar en zes maanden. Dezelfde verdachte Is wegens diefstal veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De 33-jasige kapper O H. V. is wegens me deplichtigheid aan diefstal veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maan den De elsch was twee jaar gevangenisstraf. De verdachte werd bovendien wegens brandstich ting veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. De elsoh was acht maanden ge vangenisstraf De 30-jarige kantoorbediende P. 8. uit Hedel werd wegens brandstichting veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, vöorwaardeluk met een proeftijd van drie jaar. De elsch was een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden. Woensdagavond ruim half elf is een auto, bestuurd door den heer v. H. uit Hazerswoude, met volle vaart tegen de afsluitboomen gereden bij den spoot wegovergang HeerenstraatZoe- terwoudscheweg te Lelden. Juist op het oogen- blik, dat de laatste trein, die om 10 u. 27 van Lelden was vertrokken In de richting Utrecht, passeerde. De schok was zoo hevig, dat de afsluitboomen geheel werden verbogen. De auto reed tot de spoorlijn en kwam Juist tot staan toen de trein voorbijkwam die krachtig remde De auto kwam toch tegen den trein aan en werd totaal vernield. Noch de bestuurder, noch de passagier wer den gewond. Beiden zetten het op een loopen. doch na een kwartier kwam de heer v. H. bij zijn vernielden auto terug. HU beweerde door den mist niet te hebben gezien dat de boomen gesloten waren. De trein near Utrecht had ongeveer een kwartier vertraging. De auto is in beslag geno men. kolonisatie -nen hulp wil verleenen. Aan de Nederlandsche bakkerij werd daarna gelegenheid gegeven van haar gevoelens te doen blijken. Een groot aantal sprekers maakte daarvan gebruik waarbij de zeer verbitterde verga dering herhaaldelUk van groote Instemming blUk gaf. Het sterkst kwam wel tot uiting het alge meene gevoelen, dat hier onrecht wordt gedaan. Men memoreerde de herhaalde toezeggingen, door de overheid gedaan en later weer inge trokken; men hekelde de houding van een re- geering, die een wet maakt en haar door niet bewijsbare doch door de aanwezigen als „ambtelijk" gestempelde invloeden daarna niet toe past, selfs niet op ontwerpen, welke In overeenstemming met het departement van Handel, NUverheld en Scheepvaart werden op gesteld. Sterk kwam naar voren dat mei trouwen stelt in een bewind, dat i. steeds weer liefde voor den middenstand brengt, maar met landbouwcrlsis-maatregelen, accUnzen en andere lasten de uitoefening van bet bak kerij-bedrijf vrijwel onmogelijk maakt. OnbegrUpelUk noemde men het nandbaven van de wet tegen prUsopdrUving ten aanzien van brood, nu immers onlangs door net stabi- liseeren en verminderen van de „bonificatie’' de prUzen van bloem en meel feitelUk zün los gelaten en In een week tijds met 7 pet. zün 8e' stegen. De vergadering besloot zich wat ook ge- beure het volledige recht van critlek op wat geschied is, voor te behouden. Men stelt zich voor die critlek publiekelijk en ook In politiek opzicht uit te oefenen. Voorts werd besloten om het samengaan van het geheele bedrüf zoo sterk mogelük te conti nueer en en om via de organisaties d« pogingen om betere bedrüfstoestanden te bereiken, met alle middelen, zoo noodig ook tot dusverre niet gebruikte, voort te setten. W(j achten de kans, dat het eerste zal winnen, zeer groot, maar niet voor het einde der week. De twee of drie eerstvolgende dagen zal jiet weer nog wankelen tusschen dool of vorst, tusschen droog of regenachtig, tusschen zonnig of somber. Aan opklaring voor het einde der week zal men nog niet veel waarde moeten hechten. Klaart het op, dan kunnen wü lichte vorst des nachts verwachten, dooi overdag Overigens zün de vooruitzichten heel onzeker en het zal ten minste eenige dagen moeten du ren voordat de beslissing tusschen een periode van flinke vorst en een van stormachtig, zacht weer zal vallen. BUITENZORG. 14 Jan. (Aneta) Inge steld is een Kolonisatieraad, waarvan de jask zal zün advies uit te brengeh aan de regeering In aangelegenheden betreffende kolonisatie, hulp, leiding en voorlichting te verschaffen aan vereenlg-tngen en organisaties, die arbeid op het gebied der kolonisatie verrichten; bestemming te verleenen of voorstellen te doen voor de be steding wn vanwege de overheid voor koloni- satie-doelelnden beschikbaar gestelde fondsen en maatregelen in het belang van den kolonisatie, arbeid te treffen of voor te stellen. De taak van den raad omvat -niet moeienissen ten aanzien van de 1 van inheenrtche landbouwers. Gemeld wordt: In bet Jaarbeursgebouw te Utrecht kwam Donderdag een 500-tal bakkersvertegenwoordl- gers uit geheel Nederland bijeen, teneinde zich te beraden over de jongste beslissingen der re geering De voorzitter der Nederlandsche Bakkerü- stichtlng, prof. Gerbrandy, legde er den nadruk op, dat naar zün meening minuter Gelissen ten volle overtuigd is van den nood in het bedrüf, en dat hü inderdaad naar beste kun- Rosestraat te voorgevallen. Onbekenden slaagden erin, op klaarlich ten dag een kist, waarin zich een bedrag van ruim 6000 gulden aan specie bevond, buit te maken. Het geld was eigendom van de Incassobank en moest verzonden worden naar de Coöpera tieve Suikerfabriek te Puttershoek. Des morgens was de kist per auto naar het station gebracht. Tot ongeveer half één had het geld In een loods gestaan. Toen had een beambte de kist in een goederenwagen gebracht. Toen de tra^ in Puttershoek aankwam, bleek evenwel, dat fle kist verdwenen was. Slechts met de grootste moeite is het gelukt in deze zaak sporen te vinden, en tenslotte zün er eenige arrestaties verricht. HILVKK81 M I 18.<3 M. (VABA-t itzrndlnip 8 00 (#»m p|. 12.001 45 Gram pi 2 15 VA RA-orkest 8.0& Gram.pl 3 15 schaakpraatje. 3.30 Vervolg copcert. 4.30 Vervolg concert 4 46 Gram pi 5 06 De Rambler» 00 Orgel spel en zang 8 00 Herb. SOB-Ber 8 03 Berichten ANP 8 16 Ona.pl. 9 00 VARA- Groot-orkest 9.40 The Accordeon Harmo nists. IO.Oq Berichten ANP 10 06 Vervolg orkeesconoert. 11.0613jOO Qram.pl. HILVERHI'M II. 301 M.’ (KRO-i’ltwndlng) 8.00 9 15 en 10 00 Gram pi. 11.30—13.00 Gods halfuur. 13.15 KRO-Melodlsten m. m v solist en gram.pl 2 0Ó Voor de jeugd 3 30 KRO-rktst 3 06 Klnderuur 4 06 Vervolg KRO-orkeet. 4 45 Gramofoon- platen. 5Oo Vervolg KRO-orkest. 5 30 Gram pi 5 45 Voor de Kath. Padvinders. 6 15 Gram.pl 6.20 Joum weekoverzicht. 6.45 Gram pi 7 00 Berichten. 7.15 Kath. Volks-Unlversltelt 736 Actueele Aether- flltsen. 800 Berichten ANP. 8.10 Over peinzing (met muzlk lllustr 8.30 KRO- Orkest Gram pi KRO-Melodlsten. Vo caal kwartet eA 1030 Berichten ANP. 10.40 Pllmpraatje. 10.66 De XFO-Boys iq. m v. solist 1130—12.00 Oram.pl. DROITWK-H. 1.300 M. 1120 Orgelspel 11.50 Het Cole-trlo. 12.50 Dansmuziek (gr. pi 1.20 Commodore Grand-orkeet. 2.20 Grampl 2 40 Sport verslag 440 Zang en plano 6 .35 L. Preager's Band 8.35 Sport- Voorts dringen zü er bü de ministers met büaonderen nadruk op aan om naast de vesti gingswet nog minstens alle andere maatrege len, genoemd in de ondernemersovereenkomsten voor Rotterdam en Amsterdam, met den' meea ten spoed te willen toepassen, als zü niet kun nen besluiten tot wettelük vaststellen van een minimumbroodprijs, daar de andere maatre gelen in de ondernemersovereenkomsten ge noemd, vooral betreffende het slüterssysteem, contante betaling en regeling van de concur- rentle-verhoudingen. een büyonderen steun zul len verleenen aan de ordening In het bakkerij- bedrüf. „Ongeveer 25 Jaar geleden voelde ik voor het eerst lichte rheumatlsche pün in arm en schou der. Langzamerhand werd alles erger, totdat ik stekende pünen kreeg in armen en lendenen. Ongeveer 12 naanden geleden kocht ik voor het eerst een flesch Kruschen Salts en tegen den tüd, dat deze op was. werd ik aangenaam ver rast door een lichte verbetering. Na den tweeden flacon was alle pün verdwenen en deze is sinds dien nimmer meer teruggekeerd." T. R Kruschen Salts is een combinatie van 6 minerale zouten, die, door Uw afvoerorganen tot krachtiger werking aan te sporen, alle schadelüke afvalstoffen, als het gevaarlük urinezuur, dat maar al te vaak de oorzaak is van rheumatlsche pünen. geregeld uit Uw lichaam verwüderen. Kruschen Salts Is ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende dro gisten 8 0.40. 0 75 en 1 60 per flacon. Let op. dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My Amsterdam, voorkomt. De inhoud van het vernieuwde blad is veel- züdig geschakeerd: in de eerste plaats een kro niek van de voornaamste feiten van de week en een buitenlandsch overzicht van de hand van den heer Henri Hermans, een kort heUlgeu- leven, een beknopte boekbespreking, een ru briek voor huisvlüt, waarin men kan lezen hoe men een duiventil moet bouwen, en een taal" rubriek van pater Gerlach Royen O.F.M., die belooft zün lezers iedere week enkele oogen-J blikken over ditjes en datjes uit de taalkundó te zullen onderhouden. De geleerde schrUvqg zal in zün volgende beschouwingen „zo maar wat kriskras over heó-taaigebied heenlopen en alvast zo hier en daar de aandacht op kleinig heidjes vestigen", doch waarschuwt thans reeds dringend tegen „kwakzalvers, dilettanten en liefhebberende prutsers' op taalgebied. Dan is er een artikel van Ad Bevers over de regie van het liefhebberijtooneel. een rubriek die om onbegrüpelüke redenen geplaatst wordt zonder titel onder een reeks facsimile's van postzegels 'ook opmaken is een kunst die men leeren moet), een sonnet van pater Jac Schreurs M S.C. en nog veel meer. Minder ge schikt vinden we in dit verband het artikel „Anton spreekt”, zijnde een wel zéér late be schouwing van de N.S.B.-vergadering van 12 December 1936. Ofschoon deze beweging zelf allerminst steeds waardige methoden toepast bü haar propaganda, mag dit toch geen reden zün om bü haar bestrüdlng de waardigheid uit het oog te verliezen, en dat doet men wel een beetje, wanneer men haar leider bü den voor naam gaat noemen.' Kan men het anders den redacteuren van „VovakiMaJyk nemen, dat zü 'n volgend maal het blad „Herstel” aankondlgep onder den titel ..Piet sqlirüftpe verwildering der persmanieren moge steeds het monopolie blüven van die orgaüen die daarmee begonnen zün. Met dit al houdt „Herstel" een belofte in voor de toekomst. Een weekblad voor de Kath. arbeidersbeweging heeft alle reden van bestaan en alle kans van slagen. En dit eerste nummer houdt genoeg beloften in om te verwachten dat „Herstel" ook slagen zal. Verschenen is het éerste nummer van het weekblad „Herstel", uitgave van het R. K. Werkliedenverbond in Neder'and, dat zich aandient als den achttienden jaargang van het oude „VerbondsbladUitgebreid zoowel wat formaat als aantal bladzijden betreft wil dit tüdschrlft, onder hoofdre dactie van drs. Plet Kasteel, parlementair redacteur van „De Maasbode", thans een algemeen weekblad zün, een echt gezins blad. zooals de verbondsvoorzltter A C. de Bruyn schrüft: „een van de meest doeltref fende middelen bü het vervullen van de taak onzer kath. arbeidersbeweging: de godsdienstig-zedelüke, cultureele en maat- schappelüke verheffing van ons Nederland- sche werkersvolk” nieuws 60 Welsh Intermerso 7.06 BBC- orkest mmv solist 8 20 Variété 9 20 Berichten. 9.55 Orgelspel. 10.20 BBC- tbcater-orkcst m.m.v. solist 11.21» Henry Hall's Hour. 11.50 Berichten. 12.00—12.30 Henry Hall's Music Makers HAPIO PAHIH IRtH M 830 Gram pl 1.35 Zang 1.50 Gram.pl. 3 30 dlto 5 50 Paacal-orkest 8 30 Vocaal kwartetconcert 9 06 Nat orkest 112012 35 AndoUi- dansorkest. KEILEN. 4.W M. 8.00 Saarbruckcr Amu sementsorkest 11.20 Orkest v.h. Opper-Bl- lez Landestheater 1.35 Gram pl. 3 20 Weetdultsch Kamerorkest en solisten 6 25 Omroepkwlntet 7 30 Omroepklelnorkest en solisten. 9.5011.20 Omroepdanaorkest en Scbrammelensemble. BKC8NEL. 322 en 484 M. 322 M.l 12 20 Grampl. 12.50 Salonorkest 1.30 Russisch orkest. 1.50 Grampl. 2.50 Plano-recltal. 3 20 J. Schnljders' orkest. 4.20 Grampl. 4 35 Klelnorkest 6 30 Gram.pl. 5.5o Zang. 6 06 Grampl. 7 30 Carlllonconcert. 8 30 Cabaret. 930 Orkest- en koor-concert. 10 50 Omroepdansorkest. 113012.20 Grampl 484 M-: 12 30 Gram.pl. 12.50 Russisch orkest. 130 Salonorkest. 1.60 Grampl. 2 3q J. Schnljders' orkest. 3.06 Gram pi. 5 35 Omroepklslnorkest. 6.63 --- 9.35 Om- 11 35—12.20 Gram.pl. 830 Omroeporkest, roeporkest. 10 30 Gram.pl. Omroepdansorkeet. DEUT8CHLAND8ENDEK. 1571. M. 7.30 Gramofoonmuzlek 9 20 Berichten. 9 50 10 30—12 15 Egon Kaiser's L„ die verklaarde, dat v. d. E. met” van B. bü hem was geweest om over de voorbereidingen van den diefstal te spreken. Het was de bedoeling, dat v. d. E. de plaats zou aanwüzen, waar de auto de kist met geld in ontvangst zou nemen. Nadat nog een groot aantal getuigen i dé charge was gehoord, werd ook deze zaak In verband met het niet verschünen van een aan tal getufeen, aangehouden tot 28 Januari. Gaan wü dan na wat er gevolgd Is, dan zien we. dat het weer opnieuw regenachtig Is gewor den. Weliswaar kregen wü hier te lande geen storm, maar wel was dit het geval over de Noordzee en Denemarken. Het heeft heel weinig gescheeld of het stormachtige weer had zich over ons land ultgebreld. Intusschen heeft zich in Oost-Europa een krachtig gebied van hoogen luchtdruk ontwikkeld, waarin de vorst niet on beduidend is toegenomen. Wü staan nu voor het geval, dat dit gebied van hoogen druk en vorst ons vanuit het Oos ten bedreigt met zeer koud weer als de wind over Mldden-Europa Ooatelük wordt, terwül in het Westen voor het einde der week nog de vüfde van een serie van depressies kan worden verwacht, waarvan de vierde Donderdag reeds een storing over de Britsche Eilanden inleidde. En van deze vüfde depressie zou te verwachten zün, dat zü zeker ook in ons land dooiweer met regen zal brengen. Het gaat dus elgenlük dit maal om de overwinning van een der twee weertypen het Oostelüke met vorst en het Wes- telüke met dool.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6