*<KdwtAaal van den dag DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL HONIG’S BOUILLONBLOKJES 6 8 CTS. ♦++V+<» A Kloosters branden Barcelona THANS VOOR Leiders handhaven zich in de 2e klas in E.D.O.—ALCMARIA 4—1 O.S.V.—ZEEBURGIA 0—4 The Whites benutten hun kansen L D.O.S.—RISING HOPE 7—2 VELOX—O.V.V.O. 2—1 SPARTAAN—BLOEMENDAAL A.F.C.—’T GOOI 3—3 Z.V.V.—WEST-FRISIA 2—2 TWEEDE KLASSE I.V.C.B. De juiste krachtsverhouding Competitiestanden D.O.S.S. I—VOLENDAM II 4—2 Sterk overwicht der thuisclub ZWALUWEN—V.V.A» II 1—0 VRIENDENSCHAAR—W.F.C. Voor rust een blanke score HILVERSUM—HERCULES 4—0 U hebt voorrang Overtuigende overwinning EN 25% ZWAARDER DAN DE MEESTE ANDERE Bloemendaal voorloopig hekkensluiter 4 E.D.O. loopt een korthaar punt op *t Gooi in, dat tegen A.F.C. gelijk r peelde Zeer spannende wedstrijd Verdiend resultaat voor roodbroeken Her ader brengt A.G.O.V.V. een verdiende nederlaag toe I--- I De zuinige i Louis a Zege geen oogenblik in gevaar Het heeft weinig gescheeld! 292 MAANDAG 18 JANUARI 1937 Goed gespeelde eerste helft den inhoud en den In de eerste helft beslist ae stonden op straat. 4—1. t opvrooiyken.” de i- X de juiste Sterke verdedigingen door DON LOIS ALBARON Hierbij hy hartetooa op ztyn v< «hoofd. Hat eten? V—w i e Na de vechtpartij kwam Piet Prikkel tot de ontdekking, dat hU zjjn petje kwijt was. Tijdens het zoeken bemerkte hij, dat een landlooper dit had gvonden en nu met zjjn handen In den zak met zijn petje op atorxd te geuren. ,Wu moeten ze nu doen", mompelde Drein. Zonder kleerscheuren kreeg Piet zjjn petje terug en ae wan delden thans weer verder in de richting van hun vaderland. Toen ae by de grens waren, werden ze door den grenswacht aangehouden, die ae niet door wilde laten, omdat ae er veel te gek uitzagen. 14 14 14 13 13 13 13 14 13 13 8 s 7 6 6 6 4 3 3 3 4 2 1 3 2 2 4 5 4 1 1 3 1 4 1 3 3 4 3 1 39—20 29—21 39—36 45—43 26—21 43-37 29—34 38—42 29—21 25—53 35—15 27—16 35—12 29—30 32—32 23—25 10—18 18—33 2010 10—30 11 12 12 14 14 13 13 13 11 8 t S 8 7 7 4 3 4 3 2 3 1 0 1 1 4 2 0 1 1 1 8 3 6 6 5 8 7 5 14 14 13 14 13 14 14 13 13 14 2 1 2 4 5 S 6 8 8 12 20 18 15 15 14 14 12 11 10 7 23 23 21 14 13 13 11 8 7 1 17 17 16 15 15 12 8 8 7 5 40—17 34—17 22—12 43—33 30—35 22—32 32—36 22—43 20—36 20—23 2 4 5 5 6 6 5 8 10 NtA. Alw. Forward R. K. A. V D.O.8.S. Volendam 2 Zwaluwen V I C. W A. 2 Constantinus Victory Hilversum Velox Zeeburgia Hercules O. S. V. Vriendenschaar W. F. C. Z. V. V. West-Frisia O. V. V. o. ouia zou Thecla ontmoeten bij een etalages van bet magazyn Hjj kwam het eerst. Indien u op een voorrang»- wag rijdt of bij èndere kruitinger van recht* nadert. Wie denkt, dat hl] daarom alleenheerscher Is op den weg. krijgt meestal In 't ziekenhui* allen tijd om tot indere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! irt ■'4—0. Trots fanatiek door spelen. Het heeft ten slotte hiermede succes bij een misverstand in de EDO- verdediging. Nadat de thuisclub dan nog eenige goede kan - 11 10 9 S 6 5 4 2 2 0 de aanvalslinie der gastheeren ten aanval Klulns en Weber hebben de grootste moeite aan deze attaques het hoofd te bieden. kunnen dan ook niet verhinderen, dat Schlosser met een tweetal fraaie doelpunten den stand op •t Gooi E. D. O. H. F. C. H. R. C. Kennemers B. F. C. Alcmaria A. F. C. Spartaan Bloemendaal Er was veel publiek naar den Wandelweg ge togen om den strijd tusschen A.F.C. en 't Gooi bij te wonen en het heeft er geen spijt van ge had. In een bijzonder spannend partijtje hebben belde ploegen de punten gedeeld, hetgeen de verhouding in het veld grootendeels weergaf A.F.C., dat tegen een sterken tegenstander altijd flink van zich afbijt, begon onder aanvoering van Lungen de Gooi-veste op energieke wijze te bestoken. Het eerste doelpunt kwam echter aan den anderen KSrit. waar een A FC beek den bal nog juist van richting deed veranderen en Burger het nakijken kreeg. Het was Lungen, die spoedig hierop met een kopbal beide partijen op gelijken voet bracht. Wederom hadden de gasten niet over geluk te klagen, toen een bal via een A.F.C.-body In het doel caramboleerde. Nog voor de rust be machtigde Lungen den bal uit 'n voorzet van den prima spelenden Nigtevegt en doelpuntte we derom (22). de kapel met de toestemming van de Overste. Don Pedro was daar niet, want ik zag hem uit een zijdeur komen In zwijgenden trots. Achter hem liepen zeven mannen, Ik vermoed dat het bestuurleden waren van de een of andere Federatie. Bulten op de stoep hoorde ik rumoer en er viel ergens een ruit aan scherven. Het optreden van de zoogenaamde ambtena ren was brutaal en onbehoorlijk: toch was er niet positief iets aan te merken. Ze gedroegen zich met een hooghartige beleefdheid. Ik vermoedde, dat het nuttig kon zjjn, als Ik my by den stoet aansloot. Ik deed het ook uit solidariteit tegenover Don Pedro, die niet de aangewezen man was, om met dit soort men- schen op te trekken. Er kwam ook nieuwsgierigheid by, want ik wilde beslist weten, wat er gebeuren ging. Don Pedro liep weer te hijgen en te sweeten en hy stak zyn zakdoek alleen In zyn mouw als hy by het trappen loopen zjjn soutane op moest houden. Deed hy nu in 's hemelsnaam dien tergen den zakdoek maar weg. Het was weer een nieuwe uit de linnenkast, want het wapentje glansde van het opgestreken kaarsvet. De Rector liet den mannen alles zien, zooals een huisbaas een woning toont aan menschen die een huurhuis zoeken. De kasten waren ruim en groot en ze roken naar wierook en appelen. Deze kasten vooral hadden veel belangstelling, want telkens ver dween een van de commissieleden in de duls- Plotseling zie ik door een van de groene ruitjes, dat het volk de Guardia Civil van de paarden heeft getrokken. Een der mannen ligt languit op straat en de breede roode bies op Van stonde af aan zet EDO er een flink tempo in. waartegenover de AJcmaria-verdedi- g--ig niet bestand blijkt. Een hooge voorzet van P. Spek komt by den vrUstaanden Schynenaar. die geen moeite heeft om te scoren, 10. De tegenaanvallen weet de EDO-verdediging, waar in v. d Born uitbllnkt, gemakkeiyk te keeren Verder dan 'n vyftal hoekschoppen brengt Alcm. het niet In de eerste helft. EDO daarentegen doet het beter. C. v. d. Schake breekt plotse ling door en met een onhoudbaar schot In den uitersten hoek is de stand 20. Onophoudciyk is het Alcmaria-doel in gevaar. Een gedeeltelijk weggewerkten bal uit de Alcmaria-verdediging weet Timmerman op te pikken en met een wel geplaatst schot is de stand 30. Daarmee komt1 het einde van de goed gespeelde eerste helft. Na de hervatting doet de yiuisclub het wat kalmer aan en moet de EDO-verdediging haar kunnen toonen. Er wordt door de bezoekers Wel eens te vinnig aangevallen, wat geen goeden invloed heeft op het spel van beide zyden Vit een vrUen trap, goed door 8. Spek genomen, kopt v. d. Putten onhoudbaar dezen achterstand biyft Alcmarii Vier minuten na het begin geeft De Jong den bezoekers de leiding (01), doch hierna is de thuisclub tot aan de rust toonaangevend, afge wisseld door enkele ongevaariyke Enkhuizer uit vallen Met eenig geluk weet keeper d. Zei zyn doel voor doorboring te bewaren. Direct na de hervatting vergrooten de gasten door een fout van doelman Schaap den voor sprong (02). Door sterk spel in het middenveld wordt de thuisclub dan weer domineerend, waarby een omzetting merkbare verbetering teweeg brengt. Na 20 minuten verkleint Hartog via den paal den achterstand (12), 'waarna de Zaandam mers vinnig blyven aanvallen. Enkele minuten voor het einde stelt Kok zyn clubgenoot Hartog in staat een geweldig hard schot te lossen, dat doel treft <22). Met deze puntenverdeellng werd krachtsverhouding aangeduid. Reeds onmiddeliyk ontwikkelde ach een snelle, spannende wedstryd met aardige mo menten, waarin beide keepers enkele moeiiyke schoten kregen te verwerken. Na ongeveer een kwartier werd een voorzet van v. Ek door den Utrechtschen doelman Har toog niet voldoende onderschept, waarna Toes inschoot. De arbiter die niet geconstateerd had, dat de keeper het leer aanraakte, kende het doelpunt wegens buitenspel niet toe. De thuisclub kwam steeds meer in de meer derheid, daar Hercules de zuiverheid en het tempo niet meer kon bijhouden; een groote druk Vanaf den aftrap is DO6S, dat evenals de gasten enkele Invallers telt, direct sterker en, een serie goede voorzetten van de vleugel spelers sticht groote verwarring in de ver dediging der gasten, die niet over gebrek aan geluk heeft te klagen, ook al doordat DOSrf enkele fraaie kansen op korten afstand van het doel onbenut laat. Na eenlgen tijd zetten de gasten over den gevaariyken linkervleugel te- genaanvMlen op. die echter worden afgeslagen. Nadat bfj een DOSS-aanval een fel schot van Burggraaf beter lot had verdiend, boekte Scholts kort daarop meer succes, toen een keihard schot vla de bovenlat doel trof. Een goede kans om den voorsprong te vergrooten bleef onbenut door het missen van een elf- meterachop. waarna Volendam juist voor half time door Kwakman telijk maakte. De twee de speelhelft kenmerkte zich opnieuw door een flink DOBS-overwicht, waarby de halfllnie zich cnderacheidde. Een strafschop buiten de be ruchte lijnen, goed door Nieuwendyk genomen, werd door Scholia fraai ingekopt, terwyi kort daarop Burggraaf van dichtbij den stand op 31 bracht. Weifelend optreden in de achter hoede van DOS8 bracht Volendam door Kwakman toen een tweede tegenpunt. Met nog negen minuten speeltyd trachtte Volendam een gelyk spel uit het vuur te aleepen, maar nadat eerst een schot van Scholts door den paal was gekeerd, stelde Burggraaf kort voor het einde de zege van DOSS veilig, door den stand op 42 te brengen. op de Utitechtsche veste was bet gevolg, maar Hartoog keerde vete harde schoten. Ten slotte trof, even voor rust, een hooge bal van Ban- nink vanaf den vleugel doel (1—0). In de tweede helft toonde het spelbeeld de zelfde groote meerderheid der Hilversummers. De gastheeren verhoogden de score door een kopbal van Bannink uit een corner (2—0). De druk werd steeds zwaarder, maar Hartoog weer de zich kranig. Toch was deze debet aan het derde doelpunt, omdat hy den bal eens kwyt- raakte en de hinderende van Schalk aan Toea de gelegenheid bood in het leege doel te schie ten De enkele uitvallen der Hercules-voorhoede waren in opbouw gevaariyk. maar in afwerking zeer slecht. Nadat paal en lat den Utrechtschen doelman te hulp waren gekomen, moest deze ten slotte nog eens zwichten voor een schot van den doorzettenden Van Schalk, die van een fout van de Zeeuw profiteerde (40). waarna Hilversum tevreden was en de wedstryd tot de beruchte nachtkaars was gedoemd. te een wilde run in de richting van de voordeur. Ik wenk een van de heeren van het comité en wUs naar beneden. Ze beginnen met elkaar ta fluisteren en zyn plotseling spoorloos ver dwenen. In de verte, achter de Santa Maria del Mare loeien de vlammen op. Elders ligt een vuur haard, die den grilligen Templo spookachtig ver licht. Achter de haven, een eind tn zee dryven twee kruisers of pantserschepen. Ik kan in den duisteren nevel niet goed onderkennen welk wapen het is. Op het fort van Montjuich is veel bedryvig- held en aan de duistere gaten zte ik, dat de geschutpoorten geopend staan. Ik voel een vreemde koude en bet ta oei, of de grond onder my begint weg te zinken. Er schieten tranen in mijn oogen by de ge dachte. dat het beginnen gaat en dat ik niets voorkomen kan. Myn God. hoe moet ai die dwaasheid ein digen’ De schemering begint te vallen en de licht torens In het Oosten zinken weg in den don keren nevel. Ze branden niet. De schepen liggen naar de stad gekeerd. De geschuttorens draaien dreigend heen an weer, dan gaan ae tergend langzaam naar om hoog. Alle lichten van de haven blyven duister en achter de dokken schijnt de roode gloed van Hjj had een ander pak 'n geld ta z'n daagsche „Neen." Lope keek my eens aan en hy scheen uit zijn antipathie jegens my de kracht te putten, ooi nóg drie keer geheel onnoodig te herhalen: .Néé néé.... néé Het hoofd van de commissie keek de andere heeren aan. .Hoort u dat?” .Jaja.... we boeren dat...," knikten aa ge wichtig. „Wilt u dat noteeren. Rodrigo?" Rodrigo knikte en ik dacht, dat hij bloosde Verder deed hy niets. Hy noteerde het blykbaar in zyn hersens en ik begon er ernstig aan te twyfelen. of deze Rodrigo wel schrijven kon. Het onhandlgheidje van het Commlsslehoofd werd goed gemaakt door een van de andere heeren, die wel schrijven kon en die een notitie krabbelde ta een goor cahiertje. •Merkwaardig," zei de aanvoerder. En de andere heeren knikten automatisch .jnerkwAArdxg." Het bemoeizuchtige mannetje uit het bed daarnaast echter scheen de zaak daar niet bij te laten zitten. „Lope heeft altijd wat," ael hfj, .jnaar Lope Want Spanje gaat zich nu hervormen naar het Oost-Europeesch model. Maar wie zal het zijn, die Spanje, kneden kan? Klei ksm men kneden en marmer laat zich hakken. Maar de grond van Spanje is bedekt met het droogste stof. En het volk Is even onsamenhangend als het stof, dat het tand bedekt. Iedere Spanjaard ta een individualist en de raakpunten in het maatschappelyk leven zyn zóó gering, dat de meesten ze kunnen negeeren. wy kennen geen gezelligheid en geen gemoedeiykheid. wy heb ben geen gemeenschappelyken wil. De vreemde ling roemt onze hoffelykheid en onzen harteiy- Een omgang. Hy ziet de oppervlakte, maar peilt •e diepte niet Onder de korst ligt het droge stof: iedere mensch is onze vriend, zoolang hy b(j ons is. Maar gaat hjj weg, dan zijn er weer zooveel nieuwe vrienden om de leege plaats te vullen. Iedere Spanjaard ta een deeeaperado en een eenzame: aooals Don Quyote. straks niet zoo te dringen.' t Gordijn was nog niet op. Een juffrouw wees hun de plaatsen ..Programma mynheer?" HU schudde ..neen’ en nam TTvecta’s mantel op z’n schoot ..Ik geef geen geld uit voor een programma,'' zei hU: „er staan by na alleen ad- vtrtenties in. en in 'n t half donker kun je toch niet lezen .Je hebt groot gelyk". meende z'n verloofde. In de pauze had Louts moei- lyké oogenblik- ken. toen het die nend personeel met koffie en porties ys rondliep Toen had hU gruweiyk het tand, en begon maar ultvoerig en druk te redeneeren over g1---- i-X dieperen zin van 1 stuk. Het stul^ was uit en ze stonden op straat. De heeren van het comité, die zich meer en meer thuis gingen voelen ta hun nieuwe, ver heven positie, bliezen zich by Iedere verdieping nog een beetje op, en toen zy de ziekenzaal be reikten die met het oog op de rust geheel boven tag gedroegen zy zich voorwaar als echte autoriteiten. Het woord werd hier gevoerd door een klein mannetje, dat een grappige overeenkomst ver toonde met Don Pedro, msmr dan een Don Pedro in sterk venml.... „Zeg vriend." vroeg deze man aan een van de verpleegden, ben je tevreden?" De patiënt knikte. Ja de De eerste helft van den wedstrijd tusschen Vriendenschaar en WFC verliep zonder doelpun ten, zobdat met den stand 00 van doel verwis seld werd. Kort na de rust staagde WFC erin door Noom de leiding te nemen, ,welke voorsprong tangen tyd behouden bleef. Toen maakte Van Haren voor Vriendenschaar gelyk. waarna Bronk de thuisclub opnieuw de leiding gaf (21). Met dezen stand kwam het einde. sen onbenut heeft gelaten, brengt de invaller- Unksbuiten van Zeeburgia den eindstand op 0—4 Na de thee bleef de spanning er volop in en deed A.P.C. zyn getrouwen juichen, toen het door middel van Kammlnga de leiding nam. Na verloop van tijd kreeg t Gooi een straf schop toegcweaen. welke door Cohen genomen, maar door Burger gestopt werd. Janur.er was het. dat de Burger kon voor het einde een fout maakte, waardoor de gasten de balans weer in evenwicht konden brengen. Nigtevegt en middenvoor Cohen van 1 Gooi behoorden tot de uitblinkers. met een geruststellend knikje uit te kruipen. .Niets." zelden ze dan. Het was waarschymyk, dat de heeren wapens zochten. Maar er waren geen mitrailleurs te vinden en geen kanonnen ook. Toch was hun bevreesdheid niet geheel onge grond, als men ta aanmerking neemt, dat het gesticht zoo juist officieel tot staatseigendom was verklaard. De gedachtengang, dat het niet In den aard van de menschen ligt, zich Iets te laten afnemen zonder dat zy dit hardnekkig verdedigen, was zeer gezond. Het zal natuuriyk de vraag zyn, of Don Pedro als staatsambtenaar aan het gesticht verbonden zal blyven. Dit zal grootendeels afhangen van de rapporten, die de commissie uit zal brengen en deze rapporten zyn weer afhankeiyk van het geen ze thans te zien en te hooren krUgt. De gasten verschynen met Buitenhuis weer op de mldvoorplaats. terwyi by Heracles Tusveld nog steeds op de zlekeniyst staat. Gethate, die dezen middag de belangryke plaats van centervoor Innam, speelde een goeden wedstryd Het begin was voor A. G. O. V. V.. doch al spoedig nam Heracles het iniatief over en bracht door een serie mooie open aanvallen herhaaldeiyk het doel der gasten ta gevaar. Succes kwam echter aan den anderen kant als by een onschuldigen aanval der gasten. Dekker een tam schot van Ribbers liet glippen. 10. Veel plezier beleven de Apeldoorners van dit doelpunt echter niet, want onmiddeliyk na den aftrap neemt de voorhoede der gastheeren den bal mee en zonder dat Weber c.s. het kunnen verhinderen. ligt de bal achter Jaquet. 1—1. Hierop volgt een periode, waarin Heracles overwegend sterker Is. Praal combineerend trekt en om zy Bloen-jendaal. dat aonder De Bock naar Am sterdam was gekomen, heeft aan den Spaam- dammerdyk een gevoelige, doch niet onver diende nederlaag te incasseeren gekregen van een Spartaanploeg, welke ta prima vorm was. Als gedeelteiyke verontschuldiging voor het halve dozyn goals, dat de gasten tegen zich zag scoren, geldt het feit, dat de Bloemendaal- spelers zich op de gladde polderklei moeilijk bewogen. Spartaan was reeds dadeiyk door flink open spel in de meerderheid en had dit voor de rust door een tweetal goede doelpunten van Ohm en v. d. Velde tot uitdrukking gebracht. Ook na de pauze bleven de bezoekers een zekere „fighting spirit” missen en ze moesten toezien, hoe het doortastend spelende Spartaan den toon bleef aangeven. Voomamelyk dank zy beter positiespel slaagden de roodbroeken erin de score ta korten tyd op 40 te brengen, door toe doen van v. d. Velde en Ohnr< Bloemendaal gaf zich allerminst gewonnen, en hoewel de aanval lers de Spartaan-defensie met snelle uitvallen bedreigden, vermochten zy tegen het resolute spel van P. Ohms en Wynands geen succes te boeken. Reeds was Bloemendaal volkomen een gesla gen team, toen v. d. Velde de Haas voor de zesde maal passeerde (8O). Het zwakke spel van de Haarlemmers deed duldeiyk aan het licht treden, dat De Bock vooral in de voorhoede danig wterd gemist. Het leidende drietal ta de tweede klasse A handhaafde zich ook Zondag weer. Hilversum zegevierde met niet minder dan 4—4) over Her cules. Velox sloeg op het nippertje OWO, dat met één punt uit dertien wedstryden nu wei alle hoop kan laten varen. En elndelyk won Zee burgia in Oostzaan eveneens met 40. ZVV en West-Frisia deelden de# punten, terwyi Vrien denschaar met WFC van plaats verwisselde door thuis met 21 van Wormerveer te winnen. een weinig ta de meerderheid. Nadat er door ëten ta den stryd. docht wisten ondanks de Lang 50 en 60 van was gemaakt, wisten de bezoekers twee zeer verdiende tegenpunten te scoren. Even voor het einde kreeg van Leur nog een kans, die hy goed benutte, zoodat met 72 het einde kwam. Op een zwaar te bespeten veld is de Oeaellen- club er in geslaagd de V.V A -reserves met 1—0 te slaan. Reeds dadeiyk na het begin moet de V.V.A.-doelman handelend optreden, maar ge holpen door lat en paal weet hy zyn doel voor doorboring te behoeden. Snel gaat het spel op en neer, met de Zwaluwen iets in de meerderheid. Na een kwartier spelen schiet de «eer beweeg lijke Zwaluwenmldvoor den bal uit een voorset van links hard langs den verrasten keeper. <10). Luid aangemoedtgd komen de geel-witten steeds voor het W A.-doel, maar gedoelpunt wordt er niet meer. Ook na de rust blyven de belde verdedigingen de baas, waar bij de V.V.A.-ers vooral Mulder opvallend goed werk doet. De vermoeidheid by de spelers doet zich gelden en het tempo zakt danig, waardoor het spel zyn aantrekkelykheld grootendeels verliest. Toen de scheidsrechter, die een gemakkelyke taak had. het einde aankondtgde. had de Gezel lenclub een kleine doch verdiende overwintang behaald. 3—1 brengt Wanhopig tracht A. G. O. V. V. het spel te verplaatsen, doch het mocht niet baten. Met onveranderden stand wordt ge draald. Na de rust tracht A. G O. V V. het spel te forceeren. doch werkelyk gevaariyk wordt zU niet. Toch hebben de gasten succes, als by een aanval keeper en back van Heracles elkaar by het wegwerken hinderen en de rechtsbinnen der gasten niets anders te doen heeft dan den bal In het verlaten doel te hippen. 32. Dit doelpunt schynt Heracles tot grooter activiteit aan te zetten en de voorhoede valt verwoed aan. De aanvallers be.aan echter de tactische fout, het spel te kort te ho ’den, hetgeen een kolfje is naar de hand van Weber en Kluin, die steeds weer gelegenheid krUgen om in te grypen. Niettemin weet Jaarstna bU een worsteling voor het doel der gasten den bal in het net te werken en aldus de zege voor Heracles een feit te maken. De bezoekers verschynen met één Invaller, terwyi de thuisclub drie invallers heeft. Het begin kenmerkt zich door een gelyk op gaand spel, waarna Zeeburgia iets meer In den aanval komt. Na 25 mln. opent Daalman door onvoldoend stoppen van keeper Beek de score (0—1). Na de hervatting gaat de strijd meer gelyk op, waarby het gehandicapte Oostzaansche elf tal evenveel kansen krUgt als Zeeburgia; doch het schieten by de gastheeren is érg zwak Bon king vergroot dan na een half uur de score (02) en kort hierop heeft Berg succes <0—3). Velox heeft in den wedstrijd tegen OWO alle krachten moeten inspannen, om de belde pun ten te behouden. De bezoekers, die In hache- lyke positie op de rangiyst staan, wierpen zich r - dit enthousiasme niet te zegevieren over de be- I tere techniek van de gastheeren. Velox was een weinig in de meerderheid en gaf daaraan na ongeveer een half uur spelen uitdrukking door Hoeven, die. zy het In bultenspel-positie. aan de geel-zwarten de leiding gaf. Even daarna was het v. d. Berg, die er 20 van maakte, welke stand tot rust gehandhaafd bleef. In de tweede helft speelde OWO beter en dwong Velox goeddeels ta de verdediging. Het feit, dat hun rechtsback wegens blessure 't veld moest, verlaten, was voor hen een prikkel tol nog grootere Inspanning en na een half uur wist de mid voor met een fraaien kopbal den stand op 21 te brengen. Velox begon nu zeer onzeker te spelen en moest zich geheel op ver dedigen toeleggen. Dank zy het in prima vorm zyn van Cabo wist men evenwel den voorsprong te behouden. Dumortier was by DOS van de mldvoorplaats naar de linksbinnenplaats verhuisd, en dit bleek de productiviteit van den aanval zeer ten goede te komen Er werd veel meer geschoten dan ta vorige ontmoetingen. De Lang gaf DOS spoedig de leiding en Du mortier scoorde vlug daarna nummer twee Eenige aanvallen van de bezoekers gaven de verdediging van de thuisclub niet veel moeite, waarna De Lang en Veltmeyer er voor zorgden, dat met de rust een 40-voorsprong kon wor; den genoteerd. In de tweede helft deed de thuisclub het kalmpjes aan eif de gasten kwamen daardoor „Garderobe links I Links mynheer!" Louis duwde Thecla voor zich uit. „Vlug! Ze beginnen direct. Onze kleeron dan boeven we Hy betastte de matras en duwde op het kus sen. .Ja ja Niets te reclameeren?" De oude schudde wezenloos het hoofd, niet begrypend. waaraan hy opeens al deze belang stelling verdiend had. Uit statistisch oogpunt had de commissie het trouwens met dezen patiënt niet erg getroffen, daar hy kindsch was tot het krankzinnige toe. Deze omstandigheid trad echter pas naar, voren, toen het mannetje plotseling zonder eenige aanleiding tegen de heeren een langen neus begon te trekken. De heeren behoefden zich hier niet veel van aan te trekken, daar de patiënt zonder schroom tegen my en tegen Don Pedro hetzelfde deed. Ook elders voerde dezelfde .autoriteit" het woord Hy sprak het zuiverst Castillaansch van de heele groep en wist zich in den omvang van zyn nieuwe waardigheid, behooriyk uit te druk ken. Overal stelde hy tot besluit dezelfde vraag: „Geen klachten dus?" En prompt daarop kwam dan het „neen." Met ongerustheid bedacht ik, dat de commis sie met haar steekproeven ook nog wel eens by Loi>e terecht kon komen. Wellicht is myn voelbare ongerustheid de oor zaak geweest, dat de commissie geheel tegen de aangenomen regelmaat in, by Lope belandde. En toen er aan Lope gevraagd werd, of hy tevreden was. schudde hy zeer beslist: „Neen." ,Js het eten niet goed?" «Neen." der ,Jte Model. hoed.” Hy kwam het eerst, maar aan de hoedjes viel voor hem weinig te zien eu I kunnen we by ons houden. Thecla liet hetn wachten. Vrij vervelend! «iriruren .JCrant mijnheer? Laatste berichten uit Spanje I- Louis tastte ta z'n zak naar een stuiver, maai vond niets, t Was e aangetrokken en al kleeien laten zitten. Vandaag zou hy diet Thecla uitgaan, en goed. Eten, naar den schouwburg, enz. 't Zou hem minstens 15 pop kosten engeen rook: dull had hy op aak. Leenen? HU wist niet bij wien Wegloope’n? Dat ging niet HU wist, dat Thecla ook niets by zich had Zelf had hy er by haar op aangedrongen, dat ae nooit meer in haar taschje zóu doen dan geld voor den bus als ze naar hem ging. Van wege de zak kenrollers. Nog eens voelde Louis al zta zakken na. Gelukkig had hy de schouwburgkaartjes. maai verder vond hU niets dan een paar oude brie ven Maar, wat was dat? Een biljet van t 2.50 In die dagen was dit papieren geld nog gang baar Twee gulden en 50 centen! Veel was 'J niet, maar toch beter dan niets Zou hy t met dat bedrag kunnen redden? Enfin, alles kan. ..Zeg Louis." klonk Thedas stem hem in de ooren. ,3ta je te droomen? Ik heb al een kwartier naar je gewuifd, 't Is waar, ik ben een beetje laat." Dat vond hy niet erg. Nu had hy ten min ste dat kleine bedrag niet in haar tegenwoor dlgheid behoeven op te diepen. Ze gingen ter. stond een restaurant binnen; een goedkooper dan hU eerst van plan was. HU Uep de garde robe voorbij, zocht een tafeltje en keek rond. Een kellner kwam en legde twee menu's voor hem neer; een van de diners en één van de afzonderiyke schotels. Louis stopte behendig de eerste kaart onder de tweede en liet Thecla een schotel uitzoeken. ZU koos er een en hy ook. Toen kwam de kellner met de wynkaart Snel nam Louis de karaf met water en schonk twee glazen vol De kellner keek teleurgesteld en trok af Al etend zag Louis het bordje: „Aan de kassa betalen; geen fooien.'' Toen at hy met smaak Hy kon ndfc wat fruit bestellen en zou er dan precies met z'n geld komen. Tben d* kellner over koffie begon, keek Louis op zh> horloge en zei. dat ae voort moesten maken, als ae op tijd In den schouwburg wilden zyn HU betaalde aan de kassa Ze stonden bulten, „t Is maar een minuut of zeven naar den schouwburg." opperde de jonge man. ..zullen we maar loopen?" Ze liepen. Het diner had hun goed gedaan. Ze kwamen aan den schouwburg. Een sup poost in uniform liet hen binnen „Ik weet wat'fluisterde Piet. Hy haalde een stuk touw uit zyn zak en met z’n tweeën legden ze dat heel voorzichtig om den <andlooper heen. Deze stond aoo trotach te staren, dat hy hiervan niets bemerkte. Opeens trokken beiden het touw strak aan en Drein ael kwaadaarig: „Wat moet JU met dat petje? I" AFC heeft de spanning ta afd. B. weer doen toenemen door een zeer verdiensteiyk gelyk spel aan den Nieuwen Wandelweg tegen 't Gooi. EDO, dat met 4—1 Alcmaria sloeg, liep daar door een kostbaar puntje ta. HRC deed uitste kend werk door het lang niet makke BFC met 41 te kloppen. De Heldersche ploeg steeg daar door twee plaatsen op de rangiyst. Spartaan maakt aan allen twyfel 'n einde en toonde door een forsche overwinning de twyfelachtige eer van de laagste plaats voorloopig aan Bloemen daal te mogen gunnen. ..Geef me een arm. Thecla.verzocht Louis, „dan breng Ik je naar den bus. of vind je soms vervelend om met den bus te gaan?" „Ik wikte je even spreken Kun je me niet naar huis brengen?" vroeg het Jonge meisje HU schrikte, maar ze keek nem vriendelyk aan en gaf een drukje In z'n arm „Goed." lachte hij. ..dan maar loopen." 't Was wel een heel eind, maar dat hinderde niet, 't Was ook wel zoo gezellig. J5ou je niet te moe worden, lieveling?'' vroeg hy nog ,,O. neen, en ik moet je Iets vertellen, waar je van op zult vrooUjken. Je moet weten, dat moeder wel een beetje tegen ons huweiyk op zag Vandaag nog ael ze.... Lieve hemel, noemde ae dat dacht Louis. ..En waarom?" „Ze heeft aoo'n idee, dat je wat kwisUg bent met je geld En we krijgen t natuurlijk niet zoo royaal als we getrouwd ztjn. dat weet je Maar ik wilde dat moeder ons van avond eens had meegemaakt! Ik ben zoo biy. dat jé den heelen avond geen cent meer hebt ultge. geven, dan strikt noodig was. Je bent zóó mooi zuinig geweest en dat zal Ik moeder eens vertellen. Ze weet dat Ik haar altyd de waar heid zeg Dan Is ze gerust en dan heeft ze er geen bezwaar tegen, dat we van t najaa* trouwen Een oogenblik dacht Louis er aan, een ver klaring van z'n zuinigheid te gevenMaai hU bedacht zich en deed het niet. Hy druk?* alleen zacht Tltecla's hand

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 17