23 inlanders THANS verdronken We luisteren naar nt1 'AWSiDampo Jés* 30 d. Dooi 30 et. MAGG|s bouillon BLOKJE 1 jaar geëischt wegens aanslag De knoeierijen bij Kleurenpracht” Het spookt op de Noordzee De vergiftiging te Spekholzerheide Grieperig-Verkouden? „Ikkerigheid” Schoten gingen niet af Dranksmokkel wordt ernstig bestreden Vier bereikten de kust Dienstbode gedood Van Requisitoir MIDDENSTANDSCONGRES ALG. NED. KATHOLIEKENDAG Het huwelijksgoederenrecht Nieuwe leden van ’t Hoofdbestuur LANDGOED ’T HUIS DE DUITSCHE EX-KEIZER Vrijdag 22 Januari Het leerlingental blijft dalen BRANDSTICHTING ■b<teb,4,<b.i»<M».b<fab*<b*A^**<fc**4»**a*******é^*********wmrivtv^^ VAKOPLEIDING IN DE TYPOGRAFIE Zes maanden tegen ieder geëischt Vliegtuigen voor het buitenland VERZWARING VAN STRAF GEËISCHT Zes maanden gevorderd voor doodelijke aanrijding Branding verhinderde reddingspogingen Onder de Natuurschoon wet gerangschikt Doodelyk ongeval aan boord van de Nieuw-Amsterdam Wijkverpleegster door aanrijding gedood Groote voorraad aardappelen groenten ging verloren Een groentenhal in vlammen Huwelijksdrama voor de Amster damsche rechtbank Vol bemande prauw door een ruk wind by het eiland Rotti omgeslagen Inwoner van Eelde 'stak lijn huis in brand Consumptiemelk regeerings- contract Auto geslipt en tegen boom gebotst Geneesheer ernstig gewond Men heeft waarschijnlijk met een noodlottige vergissing te doen gehad Zweden en Tsjecho-Slowakye doen bestellingen in ons land Scheepssloep van de Umuiden 5< „Limburgia” van het dek geslagen VCENCN MOETEN ZOOWCl LEEP* LINGEN ONDE.QW’JZWS 5CU«TCUS5USS£N VOLGEN. In aanraking gekomen met draad van schemerlamp -e i Tien jonge werkloozen staan voor de Amsterdamsche recht bank terecht en hooge stelling neergestort DONDERDA^ 21 JANUARI 1937 Requisitoir geducht te was 5 moord 5 20 Spr. herdacht den heer F. C. den Boer uit 54 „Limbur- radlograflsch IN KWALITEIT ONVERANDERD 8- fr In den ochtend van Zondag 3 Mei van het vorig jaar is op' de Breestraat te Leiden, me vrouw Van L., die aldaar op het trottoir liep, door een auto, bestuurd door den monteur J. P. van P., uit Leiden, aangereden, met doode lijk gevolg, waarna deze auto nog de winkelpui van den bloemist Hosman vernielde. Van F. is wegens dit feit door de rechtbank veroordeeld tot drie maanden hechtenis met Intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. Woensdagavond omstreeks half acht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groentenhal van den heer O. H. van Binsbcr- gen, wonende in de Vlietstraat, gelegen tus- schen de perceelen 1 en 3 aan de Hooistraat te ’s Gravenhage. e- fr 9- 8- r s* s- r 8- 5- 9- Een vl“9 9®< oon- genome uitwendi- jxXyj/ 9e 9enezin9 O.M'N ZOON Voor het 35e Nationaal Middenstands-con- gres dat op nader te bepalen data ve Zwolle zal worden gehouden, heeft het hoofdbestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond Mr. C. W. A. Schürmann te Rotterdam, bereid ge vonden om een prae-advies uit te brengen over den rechtsvorm van het middenstandsbedrjjf. Bjj de behandeling van dit onderwerp zal in het bijzonder aandacht worden geschonken aan het huwelijksgoederenrecht. L -I'..- HD-P- WAT De A. B. A., de bekende Zweedsche luchtvaart maatschappij, die eenigen ttjd geleden reeds twee Douglas DC 3-toestellen 'voor 21 passagiers bij de N. V. Vliegtulgenfabriek te Amsterdam be stelde, heeft zoo juist een derde machine van dit type met double row Wasp-motoren gekocht. De Tsjechische luchtvaart-maatschappjj, de C. L. S., die reeds drie Douglas DC 2-toestellen kocht heeft ook tot den aankoop van een Douglas D. C. 3-toestel besloten. In aanmerking moet voorts worden genomen, dat de bestrijding van de smokkelarij in plaat sen als Kerkrade, waar, gelijk bekend is. de grens over geruimen afstand door een bewoon de straat loopt, op meer dan gewone moeilijk heden stuit. Niettemin zullen voortaan in nog meer gevallen dan tot dusverre van in beslag genomen partijen gesmokkeld gedistilleerd monsters worden genomen, ten einde op de aanwezigheid van methylalcohol te onderzoeken. Ook de geneeskundige inspectie van de volks gezondheid en de betrokken keuringsdienst van waren zullen aan deze zaak bijzondere aan dacht schenken. Daar de Duitsche ex-keizer nog niet geheel hersteld is van de griep, zijn de voorgenomen uitnoodigingen ter gelegenheid van zijn ver jaardag op 27 Januari as. afgelast. Het Doorluchtig Episcopaat heeft benoemd tot leden van het Hoofdbestuur van den Alge- meenen Nederlandschen Katholiekendag den heer L. Bouwman te Bloemendaal, als verte genwoordiger van de 8t. Adelbertsvereeniging, en den heer Ir. F. H. E. Guljé als vertegen woordiger van de Algemeene Roomsch Katholie ke Werkgeversvereeniging. Ik wilde alleen oefenen. Pres.: Het staat vast, dat de patroon, die voorzat door de slagpen geraakt is. De vrouw hield vol, dat verd. twee maal den trekker had overgehaald. „Ik keek er met be langstelling naar, ik was toch Immers hoofd persoon in dit drama, hij morrelde nog wat. aan het wapen, maar het lukte niet....** Overigens kan worden medegedeeld, dat de bestrijding van de grenssmokkelarjj, in het bij zonder die van gedistlllerffi, voortdurend met Inspanning van alle krachten geschiedt. Even wel zal het, zelfs Indien het aantal der met de grensbewaking belaste ambtenaren werd verdubbeld, wel steeds uitgesloten blijven de smokkelarij in hoog belaste goederen geheel te verhinderen. Woensdagavond omstreeks seven hur is op de Stadhouderskade te Amsterdam een wijkverpleegster van de Luthersche gemeen te, die op de fiets reed, gegrepen door een auto. In ernstigen toestand is zjj naar het WHhelmina-gasthuis vervoerd, waar rij na aankomst overleed. Hengelo, zeide in zijn pleidooi, dat er z.i. van poging tot moord geen sprake was. Er is niet bewezen, dat de trekker op het bewuste mo ment is overgegaan. Dat kan eerder of latei zijn gebeurd; de aangifte te Immers pas 14 dagen later gevolgd. Vonnis 3 Februari. Den Helder, voorzitter van de districtsleerlin- gencommlssle aldaar, die door een droevig auto-ongeval om het leven is gekomen. De heer H. W. Cool, inspecteur van het nij verheidsonderwijs. hield vervolgens een inleiding over de Zaterdagmlddagcursüssen en 't werk- plaatsonderrlcht, om speciaal de wetteljjke zij de daarvan te bespreken. De heer H. Bus. di recteur van de ambachtsschool te Maastricht, hield een referaat over de samenwerking tus- schen vakcursus en leerlingenstelsel. Inzake de overgangsexamens en de wijze van toekenning van het getuigschrift. De heer H. Bootsman,, directeur van de ambachtsschool te Breda, sprak over de noodzakelijkheid van uniforme leerstof op de typografische vakcursussen. BUITENZORG. 20 Januari. (Ane ta). De resident van Timor en on- derhoorigheden zond een telegram aan de regeering, waarin hij mede deelt, dat een inlandsche prauw, met een bemanning van vijf koppen efi 22 passagiers aan boord, 1 I Ja nuari j.l. bij daglicht ter hoogte van de noordpunt van het eiland Rotti door een rukwind is omgeslagen. Onmiddellijk werden van de kust uit pogingen in het werk gesteld tot redding van de opvarenden, welke pogingen echter door de hevige branding, welke daar ter plaatse staat, mislukten. Bij beschikking van de ministers van Land bouw en VlsscheriJ en van Financiën is het landgoed 'tHuis te Vogelenzang onder de Na- tuurschoonwet 1928 gerangschikt. Het landgoed, dat ongeveer 130 hectaren groot is, ligt ten Westen van Vogelenzang. Het zal van 15 Mei tot 15 September van 9 uur vjn. tot 8 uur nm. en voor het overige van het jaar van 9 uur v.m. tot 4 uur nm., met uitsondering van de naaste omgeving van het huis, voor het publiek zijn opengesteld, op wandelkaarten, die verkrijgbaar zjjn bU den opzichter J. Castten te Teyllngerboech. Woensdagmiddag heeft een brandje gewoed ten huize van J. L. te Eelde. Het vuur was door de politie spoedig bedwongen. In verband hiermee is door de rijkspolitie als verdacht van brandstichting de bewoner gear resteerd. Hij heeft bekend den brand te hebben gesticht. L. zal voor den officier van justitie te Gronin gen worden geleid. wijze en deze hield een of twee kaartjes in, die opnieuw konden worden verkocht. Pres.: En hoeveel geld hebt U op deze wijze in Uw zak gestoken? Het blijkt, dat hij ongeveer f 15.heeft ver duisterd. Een tweede getuige vulde het verhaal aan, doch hoe ze er toe gekomen zijn weten ze niet precies te vertellen. Geldnood is hun drijfveer geweest; over het algemeen gaven ze thuis hun luttele verdiensten af. Ze kregen een paar dubbeltjes zakgeld. Eerst was per ongeluk een kaartje heel ge bleven, dat werd opnieuw verkocht en weldra was het complot in elkaar gezet.... Inzake de collectieve arbeidsovereenkomst blijft de vereeniging streven naar een algemee ne verbindendverklaring, hetgeen in verband met een uniforme regeling van de opleiding wen- schelijk wordt geoordeeld. Nederlandsche Zuivelcentrale, 24 januari tm. 3i) Januari consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 8.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk regeerlngsminimumprljs, 5.10 cent. Afdracht bij levering in consumprie v*a dere dan taxe-melk 250 een*. Tien jongemannen stonden voor die Vierde Kamer der Amsterdam- sche rechtbank terecht, verdacht van verduistering, subs, diefstal. Op 16 September kwamen, naar men zich herinnert, omvangrijke knoeierijen aan het licht, gepleegd door jonge lieden tewerk gesteld bij de Rozen tentoonstelling Kleurenpracht in het Vondelpark, georganiseerd door het Comité Practisch Werken Amster dam. Op geraffineerde wijze hebben de jongens het comité, dat voor werk had gezorgd, benadeeld. Voor de Amsterdamsche rechtbank stond de 38-jarige garagehouder G. J. T. terecht, verdacht van poging tot moord op mevr. N. R. De dagvaarding legde hem ten laste, dat hij op 22 September j.l. na in rijp beraad en kalm overleg het voornemen te hebben opgevat en het besluit te hebben genomen om Nelly R. opzettelijk van het leven te berooven, ter uitvoering van zijn voornemen, zich heeft begeven naar een perceel in de Euterpestraat. Amsterdam- Zuid, waar de vrouw zich bevond. Toen hU tot de woning was toegelaten, trok hij een met scherp geladen automatisch pistool, richtte het op haar £orst en trok tweemaal af. De schoten gingen echter niet af. daar de slagpen niet diep genoeg In de patro nen sloeg. Subsidiair was den man poging tot doodslag ten laste gelegd. Op de vragen van het R.K. Tweede Kamerlid Bongaerts in verband met de ge vallen van methyl-alcoholvergiftiging te Spekholzerheide hebben de ministers van Financiën en Sociale aaken het volgende geantwoord Hoewel een justitieel onderzoek in dezs zaak nog loopende is, kan worden mede gedeeld, dat de plaats gehad hebbende ver giftiging moet worden toegeschreven aan het gebruik van alcoholische dranken, voor het meerendeel jenever, waarin zich methyl-alcohol bevond. De Vereeniging tot bevordering van de vak opleiding hield in het hotel Noord-Brabant te Utrecht een vergadering met directeuren van typografische vakscholen en -cursussen en af gevaardigden der districts-leerlingencommls- ries. Onder de talrijke aanwezigen merkten wjj om. op de rljksinspecteurs van het nijverheidson derwijs de heeren W. H. Cool, W. Polderman, ir. L. Th. H. Hesselfelt en G. A. Oroote-Haar. De voorzitter, de heer Jos. A. M. Cleerdin, noemde de samenwerking met de dlstrictsleer- hngencommissies voorbeeldig. Deze commissies moeten hun autonomie echter niet te ver door voeren. Men heeft nu eenmaal uniforme exa- meneischen, waaraan ook zij zich te houden hebben. De samenwerking met de directeuren te uitstekend. Het leerlingental blijft dalen, het geen samenhangt met de geringe werkgelegen heid. Van de 27 zich aan boord bevin denden wisten vier personen zwem mende de kust te bereiken. Thans worden nog vermist, en vermoede lijk zijn deze allen verdronken: drie leden van de bemanning, 14 man nelijke passagiers en 6 vrouwelijke passagiers. Tot dusver is nog geen enkel lijk van de 23 vermisten aangespoeld. DROITWICH. ISOS M. 11.4»—11.50 Piano recital. 13.10 Orgelconcert. 12.50 BBC- Dansorkest. 1.35 Blrmlnghams Phllh. strijkorkest en aollat. 4.30 BBC-Mldland- orkest en soliste. 5.35 Het Walker-Octet. Op dat uur hoorden twee jongemannen, die in een aan de groentenhal grenzende rijwielbe waarplaats bezig waren een motor te repa- reeren, den heer Van B. sluiten. Eenige oogen- bllkken later sloeg diens hond in het pakhuis geweldig aan en bijna öp hetzelfde oogenbllk zagen de beide mannen rook door de spleten van het schot, dat beide ruimten scheidde. Zjj stelden een onderzoek in en bemerkten, dat er brand woedde in de groentenhal. Zij waarschuwden den heer van B., die zich nog bij zijn auto op de Hooikade bevond. Deze spoedde zich terug naar zijn pakhuis, waar hij tot zijn schrik ontwaarde, dat alles in vuur en vlam stond. Hij kon met moeite een weegschaal redden, doch moest toezien dat de verdere inboedel, bestaande uit bakken aard- Toen Woensdagmiddag omstreeks vijf uur een I appelen en kisten groenten, alsmede een greo- inwoonster van Sassenheim haar huis binnen trad, trof zij tot haar ontsteltenis haar dienst bode bewusteloos op den grond liggend. Een ont boden geneesheer constateerde den dood. Het Duitsche meisje bleek in aanraking te zijn gekomen met een blanken, onder spanrrmg- staanden draad van een schemerlampje, waar door de electrteche stroom haar door bet li chaam was gegaan. In verschillende gevallen moet worden ge sproken van een ruim gebruik van alcohol houdende dranken, al zijn ook bij een aantal personen, die slechts een zeer matig gebruik van zoodanige dranken hebben gemaakt, zekere vergiftigingsverschijnselen van voorbijgaanden aard geconstateerd. Zonder dat zulks is komen vast te staan, zijn er zekere aanwijzingen, dat de aangetroffen methylalcohol over de Duitsche grens Neder land is binnengesmokkeld en hier te lande bij het bereiden van verschillende dranken is ge bezigd. Aandacht verdient daarbij, dat eenigen tijd geleden een partij van veertig liter uit Duitschland gesmokkelde methylalcohol in een in Limburg gelegen Inspectie der belastingen aan de Duitsche grens is in beslag genomen. -6 -8 -9 ■8 -6 Woensdagavond omstreeks half tien is op den Eibergschen weg te Borculo een vrij ernstig auto-ongeluk gebeurd. Dr. P. J. Andriessen, de opvolger van den op 4 Januari zoo tragisch om het leven gekomen dr. G. P. ScheU, is tenge volge van de gladheid van den weg er was natte sneeuw gevallen, welke des avonds op vroor met zijn autp geslipt en tegen een boom terecht gekomen. Dr. Andriessen werd hierbij ernstig aan het gelaat gewond en brak een been. Per auto is hij naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. De auto werd geheel vernield. De koopman S. van der H., uit Delft, die mede terecht had gestadn, omdat hij zijn stilstaanden auto in beweging bracht en zonder behoorlijk een teeken te hebben gegeven naar links is uit geweken, is door de rechtbank vrijgesproken. Beide verdachten stonden Woensdag in hooger beroep voor het Haagsche Hof terecht. De advocaat-generaal vroeg vernietiging van het vonnis en verzwaring van de opgelegde straf tot zes maanden gevangenisstraf met dezelfde bijkomende straf. Wat den verdachte v. d. H. betreft, zeide spr, zich te kunnen vereenigen met het vrijspre kend vonnis der rechtbank, omdat er geen causaal verband bestaat tusschen de, overigens onvoorzichtige handelingen van dezen verdachte en de gevolgen van de aanrijding. De Justitieele dienst stelde een onderzoek naar de oorzaak in. De heer Van B., die een schade van ongeveer f600 leed, was niet ver zekerd. ten voorraad blikgroenten, een prooi der vlam men werd. Ook in de aangrenzende rijwielbewaarplaats van den heer v. d. Spek verbrandden eenige rijwielen. De inmiddels gealarmeerde brandweer jhet vuur spoedig meester. KABIO PARIS. 164S M. 8 20, 1120, 12.35 en 120 Grsm.pl. 1.35 Zang. 1.50 Gram.pl. 2 50 Radio-too nee 1 4 20 Kamermuziek 5.50 Gram pl 6.05 Pianorecital. 6.50 Gram.pl. 9.06 Cabaret-programma. 11.30 1.05 Omroeporkest. Wanneer b.v. een gezelschap van seven per sonen zich blT de kassa meldde, om toegangs bewijzen te koopen en zij de kaartjes aan den controleur bij het hekje gaven, scheurde deze van vijf kaartjes de contrölestrook af, gaf de resten terug en de twee ongeschonden bewijzen hield hij zelf. Deze kaartjes bracht hij terug naar den man achter het loket, zoodat ze op nieuw konden worden verkocht. Soms ook gaf de controleur een half kaartje, afgescheurd van dat van e«n vorlgen bezoeker terug aan een nieuwen cliënt. Diens ongeschonden .kaartje behield hjj dan. Op deze wijze werd het comité van de zeer geslaagde tentoonstelling ernstig benadeeld Langen tijd konden de jongens hun knoeierijen ongemerkt voortzetten. Tenslotte liepen zjj te gen de lamp en op 16 September werd het tiental door de Amsterdamsche politie inge rekend. Na een maand in voorarrest te hebben doorgebracht zijn zjj in vrijheid gesteld. De eerste getuige, tegen zeven verdachten, die samen terecht staan, de tuinarchitect Jongsma, lid van het tentoonstellingscomité, •verklaarde, dat het de bedoeling was geweest den werkloozen jongemannen moreelen steun te geven. Van een salaris van eenige beteekenis kon geen sprake z^n. Drie jongens werden eerst als getuigen A charge gehoord. De kassier vertelde hoe het complot in elkaar was gezet. Wanneer er eenige menschen tegelijk aan zijn kassa verschenen kuchte hU, de controleur antwoordde op dezelfde 6.45 De New English Singers. 7 20 Muzi kale causerie. 7.50 BBC-Harmonie-orkest. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Be richten. 10.00 BBC-orkest. 1120 Jack Payne en zijn Band. 11.50—12.20 Dans muziek (Or.pl.). KEULEN. 456 M. 8.00 Omroepkwintet. 11.20 Omroep-klelnorkest. 1.35 Oevar. concert 3.20 Literatr-muzikaal programma. Dresdens Phllh. orkest en solisten. 9.50 Solistenconcert. 10.2011.20 Farkas Mis ka’s orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Oram.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salon- orkest. 1.502.20 Oram.pl. 5.20 Fud Can- drlx’ dansorkest. 6.20 Vloolrecital. 6.40 Pianorecital. 7.20 Gram.pl. 8.20 Het Le- jeune-kwartet. 8.55 Radiotooneel. 9.20 Symphonieorkest. 10 3011.20 Omroep- dansorkest. 484 M.: 12 20 Oram.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Kleinorkest. 1.50—2 20 Ch-am.pl. 5 20 Accordeonmuzlek. 5.50 Pianorecital. 6 3^ Oram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8 2C Voor oud-strDders. 9.25 Oram.pl. 10.30 dito. 10.4511.20 Zang en Oram.pl. DEUT8CHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Ca baret (Oram.pl.). 8 20 Omroeporkest. 9 50 11.20 Omroepkleinorkeet. We hebben hier te doen, aldus de Officier, mr. Wassenbergh, met een droevige zaak. Tien jongemannen staan hier terecht. Zjj hebben zich ernstig misdragen en het in hen gestelde vertrouwen beschaamd. De bedoeling van het comité was de jonge lieden aan het werk te houden, ze van de straat te halen en te gewennen aan geregeld werk. Het te voor deze jongens geen excuus, dat ze weinig verdienden, integendeel. Ze hebben aan het comité heel veel te danken. Bjj de strafmaat wenschte spr. er rekening mede te houden, dat het hier jonge menschen betreft, die zich echter op geraffineerde wijze hebben gedragen. De Officier vorderde tegen de zeven verdachten gevangenisstraffen van zes maanden. Mr. Fr. Pauwels, optredende voor t#ee ver dachten, was van meening, dat hier van mis dadigers geen sprake is. Hét was psychologisch onjuist gezien van het comité om de jongens zoo slecht te betalen. Pl. drong aan op een voorwaardelijke veroordeeling met het oog op de gunstige reclasseeringsrapporten. De verdedigers mr. H. W. L. Vriendt, mr. J. Kastelein en mr. W. M. J. v. d. Waag drongen eveneens aan op een voorwaardelijke straf voor deze „zwakkelingen, ontmoedigd door de werk loosheid” zooals een der verdedigers in zjjn pleidooi opmerkte. Vervolgens stonden de drie verdachten terecht, die tegen hun vrienden charge zjjn gehoord Tegen dit drietal requireerde het O.M. eveneens zes maanden gevangenisstraf.- Als verdedigers traden op mr. 8. de Jong en mr. A. Kasteln, die op voorwaardeljjke veroor- deelingen aandrongen. De rechtbank zal 3 Februari vonnis wijzen. Tengevolge van het stormachtige weer op de Noordzee kunnen de treilerachepen de visscherjj niet naar behooren uitoefenen. Er wordt dan ook weinig gevangen. Vooral in hét Noorden schijnt het spoken. De stoomtreiler IJmulden gia” meldde Woensdagavond met zwaar weer te kampen te hebben. De treiler heeft zeer zware zeeën overgekregen en verschillende voorwerpen, waaronder een scheepssloep, zijn van dek geslagen. Verdachte en diens vrouw, die in de ge tuigenbank zat, baretten in snikken uit. De verdediger, mr. O. W. van Rhljn uit De Officier van Justitie, mr. Wassenbergh, zeide in zjjn requisitoir, dat deze verdachte een hoogst ongunstlgen indruk maakt. Hjj is zoowel in rijn verklaringen als in zjjn brieven volko men onwaar. Alle voorzorgen waren genemen; rijn plan om haar te dooden stond vast. Spr elschte wegens poging tot moord een ge. vangenlsstraf van zes jaar. De aanslag is het gevolg van een huwelijks tragedie. De vrouw, gehuwd met een makelaar, woonde oorspronkelijk in Enschede. Daar was het echtpaar bevriend met den garagehouder T. en zjjn vrouw. De garagehouder vluchtte met de vrouw van den makelaar naar Amster dam, waar ze samen gingen wonen. Na korten tijd kwam ook de vrouw van den garagehou der, die een kind van zes weken had, hjj hen inwonen. Lang bleef de verhouding tusschen den man en zijn vriendin niet goed. Zjj wilde weer naar haar echtgenoot terug, doch hij wist haar steeds over te halen om te blijven. Tenslotte verliet zij de woning en huurde een kamer in Zuid. De vrouw, waarop de aanslag was gepleegd, verklaarde, dat verd. haar herhaaldelijk had bedreigd. Getuige was tenslotte alleen gaan wonen en had een kamer gehuurd in de Euterpestraat. Op den dag, waarop zij haar kamer betrok, kwam verd. 's avonds op be zoek. Toen hij de kamer binnen was. wierp hij de vrouw op den grond, zette zijn knie op haar borst en trok een revolver. Den eersten keer drukte hij het wapen tegen haar lichaam en haalde den trekker over; het schiettuig wei gerde twee maal. De vrouw riep om hulp en toen kwam verd. tot zichzelf, aldus verklaarde getuige. Hjj was erg zenuwachtig en waar schijnlijk bedoelde hij het niet zoo erg. zeide zij. Pres.: maar wanneer de revolver niet ge weigerd had, zou het uw dood zijn geweest. Getuige zette haar verhaal voort: Verd. had haar gesmeekt de politie buiten het geval te laten. Hjj had het wapen in een kast verstopt en was weggegaan Ik heb het eerst niet aangegeven, ik had medelijden, maar hjj hield niet op. Ik kreeg brieven waarin hij weer dreigementen ultte.... toen heb ik aangifte gedaan. Verd.: Ik heb die revolver alleen maar in m’n handen gehad; het wapen stond op veilig ---- maar pressie op haar ult- Aan boord van het bij de Rotterdamsche Droogdokmaatschapplj in aanbouw liggende motorschip .JHeuw-Amsterdam** te Woensdag avond de achttienjarige arbeider F. K, wonen de in de Derde Camtesestraat te Rotterdam, van een vijftien meter hooge stelling naar be neden geslagen. De jongeman te naar het ha venziekenhuis overgebracht. Bij aankomst al daar bleek hij reeds te zijn overleden. .^Spreek eiken dap met iemand, zoo mogelijk gedurende een kwartier, zonder de woorden ik, mij, mijn, de (het) mijne te gebruiken." Dezen raad kan men lezen in een pas verschenen boekje over wil en persoonlijkheid. Die raad werd niet gegeven om nederigheid aan te be velen oj om u zelf altijd weg te cijfe ren. Maar juist om u zelf te doen gelden waar het pas geeft^ Doch dan dient ge te beginnen met uw „lage re soort ikkerigheid van u te doen; de ik van de beuzelpraatjes, de klein zieligheid, de eigenliefde en de ijdel heid.’’ Wezenlijke nederigheid en de eisch van persoonlijkheid vallen hier sa men. Iemand, die het al maar over zich zelf en het zijne of hare heeft ver veelt niet alleen, maar maakt zich belachelijk. Hoe eng is de gezichts kring van zbo iemand. Maar degeen die zich zelf niet op den voorgrond of tot middenpunt stelt kan zich juist te beter laten gelden omdat hij te eer de achting en het vertrouwen van anderen wint. Verder zij opgemerkt, dat men in het onder werpelijke geval waar schijnlijk met een noodlottige ver gissing heeft te doen gehad, hierin bestaande, dat aan den caféhouder gesmokkelde methylalcohol is gele- verd, terwijl men meende gesmok kelde spiritus té leveren. De kans op herhaling van een zoodanige vergis sing is uiteraard, ook zonder ambte lijke maatregelen, op zich zelf niet groot. HILVERSUM I. 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4 00 VARA. 0.00 VARA. 11.00 VARA 8.00 Gram.pl. 10.30 Gram pl. 11.00 De clamatie. 1130 Gram.pl. 13.00 Kovacs La Jos' orkest en Grampl. 1.30 Het Om roeporkest en solisten. (In de pauze: De clamatie.) 3 15 AVRO-Danaorkest 4.00 Gram pl. 4 10 Melody Circle. 5.30 Gram pl. 5.45 De Flierefluiters en solist. 6 50 Gram pl 8 00 Pianorecital. 9.00 De Ram blers c. Steyns Accordeonorkest en »o--' listen. 10.30 Berichten ANP). 11.00 Jazz-* muziek (Gr.pl 11.3013.00 Grampl.- L HILVERSUM II, 301 M. (Algemeen pro gramma verzorgd door den KRO.) 8.00 9 15 en 10.00 Gram pl. 11.30—13.00 Blj- belsche causerie. 13.00 Berichten. 13.15 KRO-Orkest en Grampl. 3.00 Orgelcon cert. 3.05 Gram pl. 4.35 De KRO-Melodls- ten en solist In de pauze: grampl. en om 600 land- en tulnbouwhalfuur. 7.00 Berichten. 7 15 Causerie Kunst in het Kerkgebouw 7.35 Reportage 8.10 Plano- duetten en liedjes. 8.50 Grampl. 9.15 KRO-Orkest 9.45 Solisten. R. K. Or a to- rlumvereènlglng en KRO-Symphonle-ork. 1100 Berichten ANP. 11.10 De KRO-Boys en solist. 11.4513.00 Grampl.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6