Spannend verloop van den missiewedstrijd te Laren V.V.A. struikelt tegen Volendam Gymnastiek voor alle sporters H.B.C. SPEELT GELIJK TEGEN D.H.L. EEN GELIJK SPEL TOT RESULTAAT <1 VAN HET KATHOLIEKE KAMP SCHAKEN Fine wint toumooi te Stockholm Landau eindigt op de achtste Wilskracht boekt een mooi succes De tweede helft Bespeelden mlssie- Utrecht wint na loting Ook de Sittardsche Boys verliezen zuid n I r. Utrecht ie de gelukkige D.H.L. ontneemt H.B.C. een punt Het spelverloop De Meer—V.V.IJ. Schotlooze voorhoede der Noordwykers Bij de katholieke turn- schouw in de hoofdstad Zege van Spartaan in de Rotterdamsche derby Volendam stuit den zegetocht der Noord-Amsterdammers TWEE SCHEIDSRECHTERS IN ENGELAND? In het Oosten handhaafden de Treffers zich door een zege op Vogido Heemsteedsche club moest zich tot het uiterste inspannen Limburg nam in de tweede helft de leiding, maar kort daarop werd de stand op fortuinlyke wyze weer gelyk Algemeens lichaamsoefeningen moeten de basis zyn, waar op elke goede training berust Dt zmerutaan Trtnè, <ne net scnqmoimwoi "ie StorMW» M» MAANDAG 25 JANUARI 1937 Burgemeester van Nis pen trapt af Zwaarbevochten zege van Santpoort op S.J.C. De eerste nederlaag van V.V^A. Een 20-nederlaag van Leonidas F.A. zou het besluit genomen hebben Weer gelyk Limburg neemt de leiding T.IJ.B.B. verliest met het eenige r doelpunt van den wedstryd haar De uitslagen van de achtste ronde waren? ZUID I del Ij- 3 OOST WEST I n het on- WEST II Na loting weet Utrecht zich daarna In de finale te plaatsen. 1. Fine 8 punten. 3. Btahlberg S% punt. 3 en 4. Stolts en Danlelsson punt. 5. Bergquist punten. 6. Lundin 4J4 punt. 7. Sundberg Syfi punt. 8. Landau 3 punten. 9. Holm 3 punten. 10. Collet 1% punt. xport inde- 2 ct.. 3 kg. schiet dooi' Het voor gisteren vastgestelde programma was niet groot, maar de resultaten waren wei uiterst belangrijk, omdat de leiders het in de meeste gevallen seer hard te verant woorden kregen. In Zuid I verloren de Sit tardsche Boys van Chèvremont, terwijl het nog ongeslagen V.V.A. in West I tegen Vo lendam ten onder ging. Voorts moest H.B.C. in West H een punt afstaan aan D.H.L. 14 13 13 13 14 13 14 13 14 13 14 13 13 13 14 12 13 13 13 13 13 0 8 7 5 4 4 3 3 1 11 9 7 8 5 4 3 3 3 3 9 7 8 5 5 4 4 4 4 3 8 8 6 7 5 4 3 S 3 3 0 3 3 1 1 2 5 3 0 3 3 3 1 3 3 1 1 0 3 1 3 3 3 4 4 3 3 3 3 3 3 0 3 3 4 0 1 3 0 3 3 3 4 3 2 3 0 1 0 3 8 4 8 8 8 8 8 8 3 4 3 8 8 8 4 9 8 6 25 18 16 16 Kgere eden 'Ijzen >rten Laatstgenoemde speler viel In voor Scheffers (Wilhelmina) die wegens ziekte op het appèl mankeerde. be de Het Het Utrechtsche doel in gevaar tn den gisteren Laren wedstrijd U trechtLimburg H.B.C. Spartaan Santpoort D.H.L. Excelsior Onze Gezellen Graaf Willem SJ.C. G.D.A. leonldas 13 13 11 13 14 13 15 13 11 14 12 13 14 12 11 11 11 9 11 1» 13 14 11 12 13 13 11 14 13 11 11 8 8 7 8 8 8 3 1 1 I 4 3 8 8 4 7 8 8 10 2 3 3 4 8 8 7 7 10 10 1 1 5 4 8 8 6 6 8 9 20 18 14 13 13 12 13 11 10 8 18 18 14 14 12 11 10 10 9 7 34 20 18 16 14 10 10 9 8 3 27—34 33—48 25—42 19—41 23—39 De resultaten van de negende en laatste ron de waren: Fine wint van Landau. Btahlberg wint van Holm. Lundin wint van Collet. Danlelsson remise met Stoltz. Bergquist remise met Sundberg. Fine wint van Collet. Stoltz wint van Landau. Btahlberg remise met Lundin. Sundberg remise met Holm. Danlelsson remise met Bergquist. *uw- 1.90— i 140 Beve- plaatsen, Elswyk. daarna steund i Behalvs da nieuwste verkeers- voorschrlfcen moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen I V.V.A. V.V.Z. T.Y.B.B. Wilskracht Volendam V.VJJ. De Meer H.M.S. E MM. S.D.O. Sitt. Boys Kerkrade R.K.V.V.L. Valkenburg Kimbria Oeleen Laura Chèvremont R.K.Ó.N.S. R K N A C. Brabantla Venl. Boys Wilhelmina Dongen Schyndel S.V.B. Best Vooruit Kolplng Mulo R.K.T.V.V. 3813 34—8 33— 19 32—21 23—21 34— 25 27—37 Uien: i 1.30. >1 140 00 kg. is schieten. Treffers Vosta Vogido Lob. Boys Emos SJD.O.U.C. Quick VD.Z. 's Heerenberg Altlor 100 kg. ol 140 X» kg. Gele Tlelin- n Uien 1.40, •een ders, I- llng. 'oer- reetl. >fap- lam- 1.70, Ele- id(|- •ent, bak. 51—21 37— 22 38— 20 31—29 22— 24 23— 25 38—36 25—35 23—50 21—40 40—15 29—30 22—20 34—34 28—25 17—16 36—39 27—28 25—25 25—40 ef 26— ‘bergen Murillo Ros* e Prins t, Bar- ^pland !lne 18 van r iets a koe rartge 1 08. andel iets •nvoer t mei 19— 35— 26 24— 16 20— 12 36— 24 28—25 25— 37 21— 35 24—26 26— 37 19—37 Na de thee zien we hetzelfde aantrekkelijke spel, waarbij de thuisclub een tikje sterker is. Na 10 minuten trekt Volendam weer ten aanval mvoesnm -po konJt op «omkoop* aan de lei- Zelfs wordt In de laatste minuut voor half- dln*'.a"„Jj.e*n misverstand In de verdediging West II door een 33-gelijk spel slechts een punt In de wacht konden aleepen. De Heem steedsche club kan zich echter op het oogen- bllk wel zoolets veroorloven, want haar voor sprong bedraagt nog altijd niet minder dan zeven punten. Spartaan won in de Rotterdam sche derby met 3O van Leonidas, terwijl Sant poort belde punten meebracht uit Noordwyk. waar de roodbroeken met 31 over SJ.C. zege vierden. De standen zijn: 53—20 44—21 41—30 34—31 15 44 46 11 11 8 7 5 sboter O par 55—60 I 2 00. 1 30. It. Ibis 1 50. Rublnl —2 20. —2 30. e Wet stuks. 20.00 Het spel gaat direct vlug op en neer. Als keeper v. d. Berg by een Santpoort-aanval het leder wegstompt, drijft de bal met den wind mee in eigen doel. 01. S. J. C. speelt een goede party en er dreigt dlkwyis gevaar voor het Sant- poort-doel maar de voorhoede der Noordwy kers heeft geen schutter. Als Santpoort weer een aanval opzet en de keeper reeds is gepasseerd, slaat eene der backs het leder met de hand uit het doel. De penalty wordt echter door de gasten benut. (03). Na de thee geeft 8. J. C. den toon aan. Het meest wordt op de Santpoort-helft gespeeld. Als tenslotte het leder by den goed spelenden linksbinnen terecht komt, bedenkt deze zich niet en t is 12. Santpoort weet even het spel te verp!“e.t«en. Maar de verdediging van 8. J C. zet geregeld haar voorhoede aan het werk. Ver dere doelpunten blijven evenwel uit. men genoten beeft van uiterst snellen, fairen en sportleven strijd. Een strijd met enkele su perieure momenten, afgewisseld door enkele zwakke oogenblikken, maar niettemin een strijd die door de duizenden kijkers met spanning is gevolgd. Het was tenslotte een wedstrijd, die voor de R. K. Sportbeweging een buitengewone propa ganda is geweest, die niet nalaten zal vruchten af te werpen. naar kan elk beoefenaar Inlng dient dus In ruime mate een plaats te gorden toebedeeld aan die oefeningen, waarvan men een alge meen vormenden Invloed mag verwachten en dit niet alleen voor degenen, die hun Indivi dueel maximum nog niet hebben bereikt, maar ook voor diegenen die wel zoover zijn, maar die ce verworven geschiktheid moeten onderhouden. Algemeene lichaamsoefeningen moeten dus de basis zijn, waarqp elke goede training be rust en daarom zal ook elk ernstig sporter, onafhankelijk van het feit of hy nu de athle- tiek, het voetbal, (hockey, roeien, wielrennen of wat ook tot zijn speciale sport gekozen heeft, daaraan moeten deelnemen. Kon het vroeger nog wel eens moeilijkheden opleveren, welke soort oefeningen dienden te worden gekozen, tegenwoordig bestaan die moeilijkheden niet meer, want de moderne gymnastiek heeft de oplossing gebracht. De gymnastiek zooals ze onder deskundige leiding beoefend wordt, kan alles geven wat voor de algemeene vorming wordt vereischt: harmonische ontwikkeling, be hendigheid en vaardigheid, beweglngstotalltelt en als resultaat daarvan souplesse^. vrijheid In de uitvoering van de beweging. Dit zijn factoren die voor elk sportman van het allergrootste belang zijn en derhalve kan hjj niet beter doen, dan bij zijn speciale sport ook de gym nastiek te beoefenen. Niet alleen, dat hij daar van physlek de vruchten zal plukken, maar het zal ook zijn sport-prestatie ten goede komen. Wil de sporter dus vooruit, wil hij zich de mogelijkheid scheppen tot hoogere techniek, tot beter spel, dan zal hy moeten deelnemen aan algemeene lichaamstralning. zooals de gym nastiek alleen die kan geven. Natuurlijk wordt dan niet bedoeld de gymnastiek als wedstrijd sport, maar uitsluitend als vormingsmiddel, zoo als ze voor eenieder geschikt is. P. OLTHOF, K.I*eg«r M.O. Oymn. 23 20 18 13 11 10 8 5 21—33 5 23—43 4 15-50 1—8 .60. ol 1.40 100 kg. 35—M het werk van Gejjbeis, die als tusschenschakel fungeert en van den spil Jurgens, die een be- wonderenswaardige tactische party speelt. Nadat belde keepers nogmaals handelend zijn opgetreden, breekt de rust aan met blanken stand. een der VVA-ers in eigen doel schiet 1-2. volgende periode geeft een sterk over wicht van WA te zien en Volendam wordt ge heel teruggedrongen. Ondanks geweldig zwoegen van het geheele elftal gelukt het niet, mede door hardnekkig verdedigen van de Volendam- iatêr is destand weer gelyk. defensie, succes te boeken. Kort voor het einde maakt WA uit een schermutseling gelyk, maar de scheidsrechter biykt reeds "Voor buitenspel gefloten te hebben. Het einde van dezen pret-i tigen en op uitstekend peil staanden wedstrijd brengt Volendam een zwaar bevochten ze^e en WA de eerste nqderlaag. De afgebroken partij uit de zevende ronds tusschen Landau en Lundin eindigde in re mise. De eindstand van het tournooi was: De Engelsche Football Association zou. naar de „Telegraaf" weet te melden, besloten neb ben dat de leaguewedstrijden voortaan door twee scheidsrechten geleid zullen worden. Dit besluit zou eveneens van toepassing zyn op wedstrijden, die Engeland tegen andere landen i speelt. Ondanks het feit, dat het terrein zwaar te bespelen was, is bovengenoemde wedstryd er een geweest van de goede soort. Belde elftallen hebben elkaar met dezelfde wapens bestreden en gaven een frlsch open spel te aanschouwen. Een hoog tempo was daarvan het gevolg, het welk slechts In het laatste kwartier zakte, toen de vermoeidheid van de spelers zich liet gel den. By Volendam ontbrak Konlng. die wegens een opgeloopen blessure vervangen was door Suis. WA had een gewijzigde halfllnie, waar- by v. d. Boogaard de spilplaats bezette, terwyl H. Letschert en P. Sanders als kanthalfs fun geerden. Over het verloop van den wedstryd het vol gende: Als om even over twee uur beginnen is, ont spint zich aanstonds een mooie spannende stryd, waarby nu eens Volendam, dan weer WA ten aanval trekt. De Volendanunerz geven biyk, hun huid zoo duur mogehjk te willen verkoopen en Hendrix krijgt spoedig volop ge legenheid, zyn capaciteiten te toonen. Na een kwartier .spelen neemt Volendam de leiding als Th. Bond een van den keeper terug springenden bal voor zyn voeten krijgt en doelpunt. Dit in spireert WA om er een schepje op te leggen met gevolg, dat ook de Volendam-verdedlging alle zeilen moet byzetten om onheil te voor komen. Na eenlge mislukte pogingen maakt Reuser uit een zuivere pass van W. Letschert op fraaie wyze gelyk. Ondanks verwoede pogin gen van beide zyden gelukt het niet verder te doelpunten, waardoor de rust aanbreekt met nUl r DE SPORTWEREL ir to- vette m en r kg.; in 60, 10 ct, echa- cent. nune- In verband met de Katholieke Turnschouw. welke Donderdagavond in het Concertgebouw te Amsterdam zal worden gegeven en waar voor in zoo'n breeden kring belangstelling be staat, plaatsen wy hier nog de volgende be schouwing, die van alleszins deskundige zijde komt en zeker alle aandacht verdient. „Het kan voor niemand, die zich daadwer- keiyk voor de sport in algemeene beteekenis interesseert, meer een geheim zyn, dat de sport juist in onze dagen een groote plaats is gaan Innemen in het leven niet alleen, maar dat ze zich ook in de laatste jaren meer weten- schappeiyk heeft ontwikkeld, met als gevolg de meest vertynde techniek, de grootst mogeiyke prestaties. Tot zoo'n groote hoogte is de tech niek opgeklommen in enkele takken van sport, dat er zonder overdryvlng gesproken kan wor den van een maximum. Als voorbeeld mag hier dienen het voetbalspel, waarin de beste Engel sche beroepsspelers een zoodanige geraffineerde technische vaardigheid hebben verkregen, dat het bereiken van nog betere resultaten in den wedstryd niet meer alleen afhankelyk werd van het toepassen van die techniek, maar dat daarvoor vereischt werd een nieuwe speel- methode, een andere tactiek, die dan gevonden werd in de agn. w om M-formatles. Het spreekt natuuriyk vanzelf, dat lang niet iedereen in den door hem gekozen tak van sport al het hoogste kunnen heèft bereikt of nog bereiken zal, in genen deele, maar wel is er by elk serieus beoefenaar het streven om in zyn sport te komen tot zijn eigen maximum kunnen. Hy wil vooruit en ziet dien vooruitgang graag in resultaten uitgedrukt. Dit is volkomen logisch en sped maar dan bet daarby een Met nog meer enthousiasme aan belde zyden wordt de stryd hervat. De UtrecKtsche ver tegenwoordigers stevenen direct op het Lim- burgsche doel af en een schot van Koopmans gaat rakelings naast. Ook Kerk Wordt actiever en verdeelt nu het spel zeer goed. Een kopbal van hem gaat juist naast. De Limburgers ver dedigen echter stug en laten niets door, terwyl in laatste instantie keeper Nlessen met lenige bewegingen zyn heiligdom voor doorboring weet te bewaren. De minder talryke aanvallen der Limburgers zyn echter zeer gevaariyk, zoodat de Utrecht- sche halfllnie en achterhoede voortdurend op haar qul-vlve moeten zyn. Aan den anderen kant krygt Kerk een kans, doch deze gaat door treu zelen verloren. Een schot van Frontroth belandt in de vei lige handen van Nlessen. Evenzoo vergaat het een schot van Kerk. Het spel biyft nog een geheel open beeld op leveren. Nadat Nlessen goed gered heeft is het Pot die een scherpen voorzet van rechts in eens opvangt en goed wegwerkt, wat hem een open doekje bezorgt. De Utrechtenaren spelen nu een goed com binatiespel De middenlinle stuwt voor wat ze waard is, terwyl de aanvallen meestal geleid worden door den linkervleugel. Schoten van Kerk en Koopman vinden echter geen genade en gaan juist naast of over. Nienhaus komt dan alleen voor het Limb, doel, doch keeper Nles sen redt keurig. Het schaaktournooi te Stockholm, dat Zondag werd beëindigd, werd gewonnen door den Amerikaan Fine met 8 punten voor Btahlberg, die met 6S punt tweede werd. Onze landgenoot Landau eindigde op de achtste plaats. vereischte, dat hy zich daarvoor de moeite ge troost. dat hy zich onderwerpt aan een doel matige training. Een feit is het nu, dat alleen het beoefenen van een spel of technische onderdeden van een bepaalden tak van sport, hem niet voldoen de ver kan brengén. Daarvoor zyn nog andere dingen noodig. Zoo spelen aanleg en geschikt heid, evenals geestelyke Instelling een voorname rol. maar daarnaast ook en vooral de algemeene llchameiyke gesteltenis. De techniek voor geen onderdeel van welken tak van sport dan ook kan volkomen zuiver beheerscht worden, wan neer het HAiaam niet goed harmonisch is ont wikkeld. wanneer het niet geleerd heeft zich economisch, soepel en vry te bewegen. BU de moderne sportbeoefening Is men zich daarvan volkomen bewust en daarop» heeft men middelen uitgezien, die dit kunnen geven. In elke trt Limburg: Nlessen (8.V.B.), doel; Everaerts (8.V.B.) en Veenhof (Kimbria), achter; Gerrits (S.VA.), Jurgens (Laura) en Buner (R. K. V.VJL), midden; Weyers (8.V.B.), Gyzelaars (Valkenburg), v. Elswyk (Venl. Boys), Geybels (Wilhelmina) en Teunissen (Venl. Boys), v*>r. Als begonnen wordt biykt H. B. C. volledig, terwyl D. H. L. Overgaag mist. Er is zeer veel publiek. In de eerste helft Is H. B. C. door technisch beter spel sterker, doch de uitvallen van de thuisclub zyn door hun snelheid zeer gevaariyk. Als er 20 minuten gespeeld is weet Martin met een fraalen kopbal een voorzet van van der Linde te benutten. 0—1. Wat de bezoekers in de eerste helft ook verder beproeven, de Delftsche verdediging wyst onder aanvoering van keeper Alsemgeest alles terug. De gisteren te Laren gespeelde missiewedstrijd tusschen de vertegen woordigende elftallen van den Utrechtschen en den Limburgschen bond eindigde in een 1-1 gelijk spel, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. Bjj de loting was Utrecht de gelukkige, zoodat het elftal van dezen bond in de finale tegen Breda zal uitkomen. een goed treft maar aan de verwachting. Er wkren ruim 3000 toeschouwers. Onder de talryke genoodigden. die op de eeretribune die op kleurryke en fleurige wyze geflankeerd werd door de clubvlaggen van de Gooische Vereenlglngen merkten we om. op: byua alle pastoors en kapelaans der verschil lende Gooische parochies, pastoor Perquln en pater Dito van den Katholieken Radio Om roep; den burgemeester van Laren, Jhr. H. L. M. van Nispen tot Bevenaer, den burgemeester van Blaricum, den heer J. J. Klaarenbeek, wethouder H. W. G. c. Calls, den heer L. Roefs. gemeente secretaris en den heer P. B. J. Schilooo, direc teur van gemeentewerken. Voorts tal 'van officials van de R.KJ. den R K.U.V.B, den Kring Gooi- en Eemland en R. K. Sportvereenigingen, de keuze-com missie van de R.KJ’., en eèn delegatie van het bestuur van den Bredaschen Voetbalbond. Verder zagen we ojn. de heeren Ir. Hopster, voorzitter van de R.K.P, H. Putter, voorzitter van den D.H.V.B., H. Alfrink, voorzitter van den RJLU.VJB., M. Verstegen, secretaris der R KA, J. Stufkes, secretaris van den R. K. U.V. B., O. Kruyver, vice-voorzitter der RJC.F., rector I. v. d. Berg, I. M. Frenay, eju Nadat de tatee vertegenwoordigende elftallen zich voor de eere-tribune hadden opgesteld en de St. Jansharmonie het „Aan U, o Koning der Eeuwen en het „Wilhelmus” had ten gehoore gebracht, sprak burgemeester van Nispen de spelers op hartelyke wyze toe, waarby hy uiting gaf aan zyn groote voldoening dat Laren uit verkoren was tot het spelen van dezen missie- wedstryd. Hierna nam de wedstryd een aanvang, waar by burgemeester van Nispen den aftrap ver richtte. Belde elftallen hadden zich als volgt opge steld: Utrecht: Pot (V.VA), doel; Schoonderwoerd (V.VA.) en Spyker (Emos), achter; Trentel- man (Vosta), Pik (VB2.), v. d. Linden (Zwal. Vooruit), midden; Frontroth (PK), Nienhaus (SD.O.U.C.), Kerk (Pathmos Boys), Koopman (Quick) en De Hosson (ILMB.), voor. Het L.V.V.-terrein had voor deze gelegenheid feesteiyk aanzien en was buitengewoon van accommodatie niet alleen wat be de verschillende toeschouwersvakken. ook het speelveld beantwoordde ten volle Als wy het spel in dezen wedstrijd nog even onder de loupe nemen, moet allereerst voldoende spel van beide ploegen voor de rust worden gememoreerd. Er werd zeer zeker met enthousiasme en brio gespeeld, doch het rus tige overleg ontbrak, zoodat de beide verdedi gingen, waarvan de Limburgsche het in trouwbaarheid van de Utrechtsche won, aanvallen gemakkeïyk konden afslaan, binnentrio van de Utrechtenaren viel ook te gen. En spelverdeellng, èn schotvaardighéid ontbrak voor de rust geheel, zoodat keeper Nles sen geen al te moeliyke taak had. Dit was aan de overzijde echter anders. Hier was dit trio zeer beweeglyk en ook meer doortastender en Pot moest meermalen van zyn buitengewone keeperstalenten biyk geven. Na de rust kreeg hét spel een meer open beeld. Nu werden de vleugels op behooriyke wyze in het spel betrokken. De Limburgsche spil Jurgens speelde zooals wy reeds opmerk ten, een uiterst tactische party en was overal waar gevaar dreigde. Deze speler begreep uit stekend zyn stuwende zoowel als verdedigende taak, zyn collega aan de overzyde, Pik, deed niet veel voor hem onder. De kanthalfs van beide ploegen traden niet byzonder op den voorgrond, waardoor, vooral na de rust, de resp. vleugelspelers nogal eens een fraai kans kre gen. Invaller Teunissen wist hiervan het meest te profiteeren. Zyn voorzetten waren uiterst scherp en af gemeten en leverden dan ook steeds het groot ste gevaar op. De tweede helft was de beste en het vertoon de spel was van zeer goed gehalte, waardoor De Haarlemmers, die nog steeds Assendelft missen, hadden in de eerste helft het nadeel van den krachtigen wind, waardoor de bezoekers in de gelegenheid waren het spel over het alge meen op de speelhelft der thuisclub te houden. Met snelle, stevige aanvallen, meestal geleld door den linkervleugel, werd het geel-zwarte döel herhaalde malen bedreigd en tweemaal achter een kon doelman v. d. Lit slechts met moeite redden. De bezoekers Heven tot een kwartier voor de thee het spel be^eerschen èn het doelpunt, dat in deze periode door hen gescoord werd, was dan ook zeer verdiend, alhoewel het op vry for tuinlyke wyze tot stand kwam doordat de bal vla het hoofd van den Haarlemschen rechts back in het net verdween. Een kwartier voor het verstryken van den eersten speeltyd wist de thuisclub het spel naar de Wllskracht-veste te verplaatsen. Toen kreeg doelman Borburg druk werk. De Haarlemsche aanval bleek echter niet doortastend genoeg om succes te boeken. Na doelwisseling was de thuisclub vrijwel doorloopend In den aanval. De Amsterdamsche verdediging bood echter krachtigen tegenstand en wist alle scoringskansen te beletten. Eenmaal hadden de Haarlemmers echter werkelyk pech toen v. Rlel na een scrimmage voor het Wlls- krachtdoel den bal hard tegen de lat schoot. Hoewel de thuisclub tot aan het einde bleef zwoegen om verandering in den stand te bren gen onderging deze geen wyzlglng meer, zoodat Wilskracht met de odd-goal won. De Limburgers spelen tegen den schuin over het veld staanden wind en hebben den toss verloren. De Utrechtenaren brengen echter het eerst een bezoek aan bet vyandelyke doel, waar echter deze aanval wordt afgeslagen en Everaerts met een verren trap zyn rechter vleugel aan het werk zet, waarop een schot volgt, dat juist naast gaat. De gastheeren ne men daarna den bal over en uiterst snel ver huist het leder naar de voorhoede, wUar Kerk doorbreekt, doch zyn schot gaat naast. De bal blyft even voor het Limburgsche doel zweven, doch Veenhof maakt aan alle onzekerheid een einde door met een verren pass naar Weyers te die op zyn beurt doorgeeft aan v. Deze schiet echter juist over. Direct hy naast. De Limburgers, ge- den sterken wind en de goed werkende halfllnie, speciaal spil Jurgens blonk uit, belagen etteiyke malen het Utrechtsche doel, doch Pot is in buitengewonen vorm en vangt alles. Dan komen de gastheeren er iets beter in. zy kunnen nu de Limburgers meerdere malen van zich afschudden. Over het algemeen is het spel meer enthousiast dan fraai en blyven de resp. verdedigingen meester van het terrein. By de Utrechtenaren wil het In de voorhoede niet erg vlotten, In het byzonder niet met het binnentrio, dat enkele zeer goede kansen krygt, doch deze zich, door treuzelen en te doorzichtig spel, laat ontnemen. Aan de andere zijde is v. Elswyk een doorloo pend gevaar, zyn schoten en doorbraken zyn zeer gevaariyk. Wanneer* dan Teunissen er op zyn eentje van door gaat en naar binnen zwenkt, lost hy een hard en gevaariyk schot dat echter door Pot op sublieme wyze gekeerd wordt. Even meet Schoonderwoerd daarna, we gens kramp, het veld verlaten, waarvan de gas ten party trekken en het Utrechtsche doel da nig bestoken. By zyn wederverschynen nemen de Utrechtenaren weder het initiatief doch Nienhaus heeft geen geluk wanneer een tvS&etal schoten van zyn voet net naast en over gaan. De Limburgers spannen alle krachten in om het spel te verptaatoetj. waarby seer opvalt, time een der snelle uitvallen van D. H. L. den gasten noodlottig, want Hermsen weet na fraai solospel den gelykmaker te scoren. Rust 11. Door een vluggen uitval van het duo Martin—Toledo krygt Oiesen na de hervatting een kans, die hy van dlchtby benut. 12. Vyf minuten 1- 2-- als C. Alsemgeest na keurig samenspel der Delftenaren van dlchtby inschiet (22). In deze periode krygt H. B.C. het zwaar te ver antwoorden. en na een niet voldoend wegge- werkten corner, weet C. Alsemgeest met een kopbal den stand op 32 te brengen. Het ziet er dan even donker voor H. B. C. uit, doch het is tenslotte wel verdiend, als Ruigrok met reen onverwacht effectvol schot den gelykmaker scoort. 33. Hard wordt er nu door beide ploegen om de leiding gestreden. H. B. C. heeft pech als by een aanval zoowel Martin als v. d. Linde tegen de bovenlat koppen. Aan de andere zyde onder scheidt o.m. keeper Neve zich. Tenslotte kunnen beide partyen met het geiyke spel tevreden zyn. Na eenlge wederzydsche aanvallen nemen de gastheeren spoedig de leiding, als de Geer alleen doorbreekt, de verdediging passeert en voor Ham onhoudbaar inschiet, 10. By de gasten wil het niet erg vlotten. De voorhoede is niet byzonder op schot, terwyl Vley en Pols zich geducht weren. Als Sprangers tenslotte de geheele verdediging passeert en langs den uitloopenden Yenrooy schiet, gaat zyn schot rakelings over. Kort voor rust ontstaat er een hevige druk op de Leonldas-veste, zonder dat er gescoort wordt. Na de hervatting zet Leonidas er alles op om gelyk te maken. Strieder krygt met een penalty de kans van den dag, doch schiet hopeloos naast Venrooy zoowel als Ham biyken uitstekend op dreef en worden zeer goed gesteund door de belde verdedigingen. Langzamerhand ver plaatst het spel zich naar de Leonidas-helft. Schoten van A. Mentink, de Geer en Wagema kers gaan rakelings naast of over, totdat ten slotte F. Mentink uit een pass van v. Dongen den voorsprong vergroot, 20. Leonidas is dan een geslagen elftal De wedstryd De Meer—V.VW. werd gisteren vier minuten na het begin gestaakt, toen een der iJselsteinsche spelen het ongeluk had zyn been te breken. Heftig vallen daarna de gastheeren aan. Een voorzet van Frontroth sticht groote verwarring in de Limburgsche verdediging en Geerits zoo onfortulnlyk in eigen doel te (1—1). Het enthousiasme laait daarna fel op en de eerste oogenblikken beleeft het Utrechtsche doel benauwde momenten. De verdediging, en speciaal Pot weet echter van geen wyken. Nadat Kerk een bultenspeldoelpunt heeft ge maakt is v. Elswyk aan de andere zyde ge vaariyk. De geestdriftige aanvallen der Lim burgers volgen elkaar op. Door tydig ultloopen kan Pot een zeker schynend doelpunt voor komen, waarna hy hetzelfde bravourstukje nog- maalt herhaalt. Belde partijen krijgen elk nog enkele goede kansen, doch deze worden niet benut, waarna onder groote spaning het einde aanbreekt met een 11 gelyken stand. Dan krijgt v. Elswyk die zich tusschen de belde backs had opgesteld den bal toegespeeld, heeft echter een oogenblik geen contróle over den bal, waardoor beide Utrechtsche backs en keeper Pot twyfelen, waarvan hy handig ge bruik maakt om bulten Pot's bereik in den uitersten hoek te schieten (01). Er is dan Juist een half uur gespeeld. In Zuid II hebben de twee clubs, die de bo venste plaatsen op de rangiyst innamen, haar aanhang leeiyk teleurgesteld. De Sittardsche Boys moesten n.l. den vollen buit afstaan aan het in gevaar verkeerende Chèvremont, Bat thuis met 21 over de leiders zegevierde, ter wyl Kerkrade op eigen terrein met 42 door Geleen werd geklopt. R.K.T.V.V. schynt zich in Zuid II niet meer in veiligheid te kunnen brengen, want nu ver loor de Tllburgsche club met 52 van Schyn- del. waardoor het vry wel uitgesloten is, dat de nationalen de laatste plaats nog verlaten. Best Vooruit boekte een uitstekend resultaat, want deze club zag kans om Dongen in eigen huis een 62-nederlaag toe te brengen. In het Oosten hebben Treffers hun goede po sitie behouden door Vogido in Groesbeek met 32 te slaan. De Lob. Boys behaalden even eens den vollen bult door een 41-overwinning op 's Heerenberg. De groote verrassing en het feit van den dag was de nederlaag, die V.VA. in West I leed tegen Volendam, dat in Amsterdam Noord met 31 zegevierde en daardoor revanche nam voor de 20-nederlaag, die de oranjehemden inder- tyd thuis te slikken kregen. T.Y.B.B. kon het in Haarlem niet bolwerken tegen Wilskracht, dat met het eenige doelpunt van den wedstryd won. waarmede de Amsterdammers een goede prestatie leverden. H.B.C. stuitte in Delft by D.H.C. op harden tegenstand, met het gevolg, dat de leiders van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 21