STAD EUWS s TRIUMPH IO IO? Jtcn ócAüjft onó: Argentinië -Paraguay werden ZEVEN- SPELERS ZWAARGEWOND. f Alkmaar, 5 Febr. BEURS VAN AMSTERDAM Wat ’n Triomf van Smaak! Oslo-staten gaan confereeren A> Wisselkoersen WIL MN r D 57 I TE Al 'LAA VRIJDAG 5 FEBRUARI 1937 DE KAASMARKT AGENDA Film Gem. Radio-programma Rectificatie BE-MA IS BETER MAATWERK BURGERLIJKE STAND Voorbeurs Apothekerenachtdienet UIT DEN OMTREK BERGEN EEN ONDERZOEK IN LOCO a 'Hu Gezel len-a vonden Beursthermometer R. K. Transportarbeiders POSTZEGELACTIE 1936/1937 Voor de oud-Lyceïsten T* Voor het Kind André de Thaye-groep EGMOND-BINNEN LANGENDIJK CIGARETTES Eind Februari besprekingen te Den Haag Burchtvredeweek 6 Februari12 Februari VIERDE CONFERENTIE VOOR NIET-KATHOLIEKEN KRUISVAART COHORT ST. DOMINICUS HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK Niei Vi VAN EX FR KOOI VIRGINIA VRIJDAG S FEBRUARI 1937 Welke is de ware kerk van Christus? f EW OF - - - <J I lO'E. Li&v Et? F Alle dagen 8 uur. van God CABARET ZATERDAG 8 FEBRUARI leeftijd St. drie Is de ware Kerk van i Amsterdam, S Februari 1937. bijzonder i onder geschiedt morgen, Zaterdag- Ut iiiiiiiii niet Ui... k O AFSCHRIFT in 4 Febr. 5 Febr. tijd ren. nog een bewijs voor bovenstaande van I 0 1 Alkmaar, 26 October 1936 t t Vermelden wij nog. dat vandaag een trouwe marktbezoeker zjj het dan geen aanvoerder of kooper zijn gouden jubileum als zoodanig vierde. Het is de heer Tonnenboeien die daar een halve eeuw zijn vlschnetten en fuiken enz. verkoopt. zou vermoeden Ter i 171’4 202 <1% 62% 45*4 7«% 6 48% 12% 174*4 97 5474 60 327*4 246% 436% 26 112% 12% 172 202 39.95 46.10 44.95 1.82% 9.62% 6.37% 39.90 46.10 44.90 1-82% 9.62% 6-37% 39.95 46.15 44.95 1.82*4 9.62% 6.37% 34 22% 16% en vel en pij FELDMANN. Kanaalkade C 10 163 79 168 198% 98 122% 130% 11774 10774 108% 280% 335% 89 331 beden 8.94% 73.47% 8.51 30.77% 4i.n% 504% 239 172% 38% 99 126% 131% 117*4 106 108% 1 DIN! beho blom open Wij Sari OR Wij DR1 Daa ding spot 1 100% 97% 99% 84% 100% 97% 29 Ver. slotk. 8.94% 73.47 8.51 30.79 41.78 39.95 46.10 44.95 1.82% 9.62% 637% Teek franc komt 163 78% 169% 198% 8-94*4 73.47 8.51% 30.79*4 41.79 505 238% 172% 40 175 97% 55% 60 326 243 Adres LANC 284% 337% 88 332% Vei Continental Oil Shell Union OU Tidewater Rubber A’dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V. X. O. O. Allied Intercontln Rubb. Scheepvaart Java Ch. Japan HoU.-Am. L4jn Kon. Ned. Stoom b. Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd St. Nederland Suiker H. V. A. Jav. Cultuur n. i. a u Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Union Pacific Wabash Brie Kansas City South South. Rallw. Chic. Mllw Londen Herlijn Parijs Brussel Zwitserland. Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N. York cable Rome Praag Madrid VOOR Al Reni Sluif than glut, en A Meer wille overt nootc Bank Koloniale Bank Indische Bank „ert. Handel-Mij. industrieën Unilever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat. Nieuwe Philips Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot U 8. Steel U 8. Leather Intern. Nickel stand. Brands ...yUvOnW Alg Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon. Olie Oaboee Perlak Pendawa 1*4 ’374 6 48% 12% 436% 25% 115 >-’* 5 dividend Vermelden wij nog, dat velen blijk gaven in dezen gezellen fee sta vond belang te stellen. Zoo was Woensdag o. m. aanwezig, de heer C. Venneker, en Donderdag de Hoogeerwaarde Deken E. P. Rengs, de Z. E. heeren Pastoor Th. Hagemans en Jansen O.P. en de heer Wllh Vermeulen. T'JOLMS EEN VOET WVC) SïlR'JD Dit adres waa van zien. Als Vorige Slotkoersen Heden 308% 286% 192*/, 178% 154% 254% 82% 4% wild, ze zjjn kenbaar voor iedereen vóór men de ware Kerk kent. Spr. weidde dan dit over den wil van Chris tus. die bleek of uit den Bijbel cals historische levensschets van Christus’ leven beschouwd! of uit het vanzelfsprekende: hoe kan een Zoon van God een leer of een Kerk vaststellen, die niet heilig, niet één en niet algemeen zou zijn? Eenmaal dit vastgesteld, ging spr. onderzoeken welke der drie kerken die vier kenteekenen draagt en concludeerde dan tot de waarheid der Roomsch Katholieke Kerk. De Protestantsche Kerk kan men misschien in zekeren beperkten zin .algemeen” noemen, maar zij is niet één getuige de Wereldbond der Kerken, de conferenties van Stockholm en Lau sanne). De Oostersche Kerk kan men misschien „één" noemen, maar zjj is niet apostolisch”. De Roomsch Katholieke Kerk bezit alle vier kenteekenen. Ze is ..Algemeen", verspreidde zich feitelijk over alle landen en volken en heeft in haar leer niets, dat andere rassen buitensluit. Ze is .apostolisch", want hare Pausen kunnen bewijzen, hoe ze niet alleen feitelijk Petrus, den eersten Paus, zijn opgevolgd, maar ook wettig, wat blijkt uit de erkenning van een Paus, als men van de wettigheid der keuze zeker is, uit het schisma omtrent een Paus, wanneer men aan de wettigheid der opvolging twijfelt. Vooral demonstreerde spr. de ..eenheid” dier Kerk in de verschillende internationale Eucha ristische Congressen. Over de ..heiligheid" wenschte spr. de volgen de en laatste conferentie nog het een en ander te zeggen, op welke conferentie dan tegelijk de ingezonden vragen worden beantwoord. Gemeenteleen..ve*sikaw6aa6 Ned. Staatsleen...latje bending Youngleentngprijshoudend Philips...vaster Unileverluier Afcutater KoninklijkeprfishmigiRg TT TP A —8K- M. v. APiyMOWICOO Amsterd. Rubber, vaster Tabakmet Amer. waardenverdeeld 100*4 97% 99’4 84% 100% 97% 28% De Zondag- en nachtdienst wordt in de week van 31 Januari tot en met 6 Februari waar genomen door de apotheek van H. G. F. Wanna, Rltsevoort 5. De Nederlandsche regeering heeft tot de regeeringen der Scandinavi sche landen, België en Luxemburg de uitnoodiging gericht experts te zen den naar eene, omstreeks het eind van deze maand te Gravenhage te houden informeele samenkomst, ten einde met elkander de mogelijkhe den te onderzoeken van een nauwere economische samenwerking tusschen de dusgenaamde Oslo-staten en te overleggen, in hoeverre in verband hiermede een programma ontworpen zou kunnen worden voor een even tueel ter zake te houden conferentie. 309*4 287% 193% 179% 154% 254% 83 4% 99 3 11% 16 den Hoef verleenden wederom hun medewer king om in hun omgeving postzegels en prent briefkaarten te verkoopen. De kinderpostzegel heeft de sympathie van eenieder. de opbrengst bewees dit. en deze wetenschap doet ons comité met genoegen het vele werk verrichten, dat aan de voorbereiding en den verkoop is verbonden. Beschermvrouwe J. M. van Kinschot-Dorhout Mees; J. J. D. H. Verschoor, voorzitter; C. H. M. Dor beek, ie secretaresse; C. O. Scalé. 2e secretaresse; M. M Witkop Konlng V. d. Sleen, ie penningmeestereaseD. M. Kuysten, 2e pen ningmees te resse; R Prins-Vlessing. eerelld ALLE. (SUIVG-LS iS CSArv pouTie ir< de. suuqi Lspjg Men verzoekt ons te berichten, dat de ad vertentie in ons nummer van gisteren van het meubelmagazljn Warmer per abuis is ge plaatst. De daarin vermelde speciale aanbieding is dus niet meer geldig. In Wallstreet heeft de stijging zich gisteren aanvankelijk voortgezet (Steels bereikten het hoogtepunt van 100%, voor het eerst sinds 1931), maar bjj verder verloop trad een zekere rust- pooze in. Men maakte van het sterk verhoogde koerspeil der laatste dagen door winstneming J - vrengdevol te mogen constateeren, dat in het corps een herleving is begonnen, zoowel muzikaal als financieel. Dit Jaar zal men één maal op concours gaan. Ondertrouwd: Wouter Prins en Trijntje Groot. Aldert Netel en Jannlgje Kes. Geboren: Hendrik Jan, z. v. Amoldus Wil helmus Haller erj Jikkina Smit. Zondag 79 uur: Ontspanning, leeftijd 1417 Jaar. Maandag 7 uur: St. Jozef-ban; 9 uur Banuur Bernard v. Clalrvaux; 8 30 Banuur Peter van Amiens. Woensdag 8 uur: Cohort-schouw. Donderdag 630830 Ontspanning, 12—14 jaar Vrijdag 630: Banuren „Saint Louis” en Thomas-ban. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Ms- rla, z. van Johannes Antonius Immlng en Lu cia Maria Zuurbier; Cornells Jacobus Bern- hard. z. van Gerardus Baltus en Maria Corne lia Slnnlge; Suzanna Juliana, d. van Cornells Hof en Agatha Schult; Gerardus Wilhelmus z. van Wilhelmus Kramer en Albertina Maria Stoker. Overleden: Cornells Kraakman. 45 Jaar; Se- billa Dekker, geboren Klaver. 69 jaar. heden Vor. slotk. 8.93% 7X45^' 30.78% 41.75 3% 16 22<4 1% Heden aanvoer 36.000 kg. hoogste noteerlng f 22 50; vorige week 38.000 kg. hoogste noteerlng f 21.50; vorig Jaar 46 000 kg hoogste noteerlng f 19.50. Op de beurs werden 7200 kaasjes ter verkoop aangeboden, wat echter niet geheel gelukte. Het hoogst bestede bedrag was hier f 20. Staatsleeningen 4% Nederland 193» 3% Ned. Oblig 3% Ned. Otiig 1936 3» Cert 4 Ned Indiè 1934 3% Indlë 1937 5)4 Youngl. (M.K.-verkJ.) Banken Amsterd. gebruik en er trad een reactie in. Dit verschijn sel is zeer gezond en kwam aan de technische positie der markt ten goede. Tevens blijkt uit het winstaanbod op bescheiden schaal dat men den wenk van hooger hand ter harte neemt, niet de perken te bulten te gaan en voor over- speculatie te waken. In navolging van Wallstreet verkeerden he denochtend ten onzent Amerikaansche shares in een minder vaste stemming. Voor Steels trad een reactie in van A 1% tot 73%74. BethL Steel stelde zich slechts fractioneel lager op 62 J4. Anaconda Copper verkeerde op 41%41% in hetzelfde geval en Kennecott liep achter uit tot 45 K- Voor Amerikaansche oilshares bleef de ondertoon vast, in verband met de verdere verhooging der benzlne-prljzen in Ame rika. Shel Union o.a. handhaafde zich op de vaste prijzen van gisteren pp, 22yay, en Tidewater trok weer i yt aan tot 1614. In ternational Nickel boekte een reactie van circar op 48. Republic Steel bewoog zich op K la ger peil op 26%. Voor General Motors trad ech ter een lichte verbetering in tot 52. Toonaangevende loc. aandeelen kenmerkten zich door ’n prljshoudenden ondertoon. Konink lijke Olie bewoog zich een weinig beneden het vorig slot op 435—436 en ook de Dollars Ko ninklijke waren niet vaster op 115^116. H.VA. handhaafde zich op het vorig peil 504—505. Phlllpslampen evenzoo op 326327. A’dam Rub ber was echter vaster en bedong 309310, ter wijl Unilever op 175 onveranderd bleef. De inschrijving op 5 000.000nominaal 4 pet. pandbrieven, ten laste der N V. De Haar- lemsche Hypotheekbank te Haarlem zal zijn opengesteld te Amsterdam bil de heeren Pier son Co Lippmann, Rosenthal Co., te •s-Gravenhage bij de heeren Heldring Pier son, op Vrijdag 12 Februari, tot den koers van 100 pet., vermeerderd met 2 maanden rente a 4 pct. s jaars tot den dag van betaling, uit makende in totaal 1006 67 per pandbrief van ƒ1000.—, ƒ503 33 per pandbrief van ƒ500.en 100.67 per pandbrief van 100. Houders vaij de per 1 Maart 1937 aflosbaar gestelde 6 pet. pandbrieven hebben recht van vooi^eur, met dien verstande, dat voor hun pandbrieven een zooveel mogelijk gelijk nomi naal bedrag aan 4 pet. pandbrieven zal worden toe gewezen. Wat verder door de Jonge verkenners ten beste werd gegeven, werd door de aanwezigen ten zeerste gewaardeerd. De aardige liedjes, die zuiver werden gezongen, de korte tooneelstukjes verkregen een levendig applaus. We hebben oprechte waardeering, en respect, voor wat de leiders, o. a. de Hopman, niet de Jeugd hebben weten te bereiken. Deze verkennersgroep zal in de toekomst da noodige belangstelling zeer zeker geworden, om dat het doel gericht is op innerlijke waarden, en niet op uiterlijke successen. die geen .Kerk” erkent, werd evenmin tn het onderzoek betrokken. Zoo concludeerde spr. dat slechts drie groepen kerken in aanmerking ko men voor het onderzoek. n.I. de Oostersche Kerk, de Protestantsche Kerk (in zoover deze van Christus ge- Hedenavond 7.30 uur wordt in het WUllbror- dusgebouw aan de Oudegracht de jaarvergade ring' gehouden van den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders ,jBt. Bonifacius”, afdeeling Alkmaar. De agenda vermeldt o.a. jaarversla gen van den secretaris en den penningmeester, bestuursverkiezing, vérkiezlng voorzitter, over dracht van het vaandel en inwijding daarvan door den geestelijken adviseur. Candidaten voor de bestuursverkiezing moe ten vóór de vergadering worden opgegeven. Maggifilm Onder groote belangstelling werd alhier de Maggifilm vertoond. De deug delijkheid der producten mochten de aanwezige dames zelf keuren. Oeachte Redactie. In uw blad stond een dezer dagen het vol gende berichtje te lezen: BEOIN VAN BRAND Vorige Slotkoeraen Heden 3374 22% 16% Wij herinneren de oud-leerllngen van ons RK Lyceum nog even aan de gelegenheid om Zaterdagavond de uitvoering bij te wonen in de zoo vertrouwde omgeving van hun oude school. Opgevoerd vcprdt Henri Ghéon’s ,.De Doode te paard”. Men verzulme deze gelegenheid niet. Nadat pater v. Kalmthout den vorigen keer be wezen had. dat Christus wel degelijk een orga nisatie. een kerk had gesticht den godsdienst dus had georganiseerd stelde hij in de vierde conferentie voor, die Kerk van Christus te gaan roeken. Eerst meende spr. echter het onderzoek te tnoe'en afbakenen We gaan zoeken naar een Kerk van Christus, aldus spr.. derhalve iedere godsdienst die zich niet op een Christus be roept. valt reeds bulten het onderzoek; Boe- dhisme enz., komen dus niet in aanmerking We gaan zoeken naar een Kerk van Christus, die, gelijk in de 2e Conferentie bewezen. „Zoon van God" is. Iedere Kerk dus. die de Godheid van Christus ontkent, valt buiten de beschou wing. En ten derde: we gaan zoeken naar een organisatie, een Kerk. Iedere Godsdienst dus. Dat het college van B. en W. de zaken van onze stad niet enkel van den theoretischen kant bekijkt, maar ook wel degelijk de praktijk in het oog houdt, bleek vanmorgen weer eens. toen ondanks dep druilerlgen regen op de Mlent een bijeenkomst van B en W. met de betreffende gemeentebedrijven werd gehouden. Lang en degelijk werd de situatie ter plaatse bekeken en besproken en het is wellicht niet te boud geraden, wanneer wU veronderstellen, dat tijdens deze besprekingen het gewichtige besluit is gevallen met hoeveel centimeters de Mlentgracht versmald zal worden. Gulden Vlies: „Cabaret-revue .Klanken parade" door A. B. C.-cabaret. Maandagavond 8.15 uur. R.K. Middenstandsvereeniging. De afdeeling Bergen vergaderde Donderdagavond voorzitterschap van den heer Th Ruiter. Het jaarverslag vermeldde een kleinen ach teruitgang in ledenaantal. Wat hei vergade- ringbezoek betrof, dit moet beslist slecht ge noemd worden, doch de hiertoe onlangs getrof fen maatregelen zullen ongetwijfeld van in vloed zjjn. Van enkele belangrijke feiten vermelden wij den lakschriftcursus. die zeer goed voldaan heeft. De secretaris besloot zjjn jaarverslag met een krachtige opwekking. De Zeereerwaarde heer Pastoor sprak een kort woordje, waarin hij over de activiteit der vereeniging. zoowel op maatschappelijk als op geestelijk gebied slechts weinig tevredenheid toonde. Spr. achtte een veelvuldiger geven van cur sussen en dergelljke van zeer groot nut. Zoo de middenstand zich ten volle bywust Is van de waarde van haar vakkennis, achtte spr. den huldizen tijd voor haar zeer gunstig om uit den zwaren strijd tegen warenhuizen en cooiiera. ties als overwinnares te voorschijn te treden. In het kasverslag boekte de penningmeester aan inkomsten f 656.03. aan uitgaven f 563.11, een batig saldo dus van f 92.92. Uit het verslag Winkelweek vermelden wd aan Inkomsten f 323.42, uitgaven f 289 31, batig saldo f 25.11. Het periodiek afgetreden bondslid W. Busker werd taet groote meerderheid van stemmen her_ kozen. Over het al of niet toetreden tot het Berg- Over het al of niet toetreden tot het Borg- tende houding aan te nemen. Na de sluiting bleef men nog eemgen gezellig bijeen Deze groep, zelfstandige onderafdeeling de St Fidelis Vereeniging. gaf ons gisteren avond te zien, wat met de jeugdige verkenners is te bereiken, en hoe men belangstellenden na der kan brengen tot het streven en doel van de ze jeugdbeweging. De Aalmoezenier, kap. v. Stijn gaf een ^jilde- Hjke en leerzame uiteenzetting van het doei en de beteekenls dezer groep. Spr. zeide, dat de verkennersbeweglng wel eens verkeerd wordt beoordeeld, zij heeft een véél dieperen zin. dan alleen maar in een uniform loopen. en roovertje spelen; een goed verkenner is een goed mensch, een goed katholiek; waarheidsliefde, naastenlief de, plichtsvervulling, en eerbied voor het gezag, zijn de hoofdeigenschappen van een goed ver kenner. Na deze korte toespraak, zal bij de aanwe zigen, al was het alleen maar om de moreele wkarde van de verkennersbeweglng, zeer zeker ieder eventueel vooroordeel verdwenen zijn. We durven gerust zeggen, dat in dezen tjjd de belangstelling voor dit werk. noodzakelUk is, in het belang van de toekomst der jeugd. Het verloop van de kaasmarkt is de laatste weken niet ongunstig. Wel is de aanvoer klein, maar dit is een gewoon seieoenverschijnsel. Steeds meer fabrieken, die inzien, dat hun eigen belang het verkoopen op de markt vordert, ko men op de dwalingen huns weegs terug Van daag was de fabriek van Laan te Binnenwijzend weer op de markt terug en naar ons ter oore kwam zullen meerdere volgen. De handel, op dezen marktdag was gunstig en de hoogste noteerlng was weer een gulden hooger dan die der vorige week en zelfs drie gulden hooger dan die van 7 Februari van het vorige jaar! Ter vergelijking de volgende cijfers: tenminste aan de Godheid looft! en de Katholieke Kerk. Welke van de Christus? Hier merkte spr. op, dat het eerst noodzake- H)k is te bepalen, waaraan de ware Kerk van Christus te herkennen is. Een neger kent men aan zijn zwarte kleur, een Europeaan aan de blanke kleur, maar waaraan herkent men de ware Kerk van Christus? Eigenaardig is. dat bij de drie genoemde groepen over dit punt reeds de meenlngen uit een loopen. De Oostersche Kerk zoekt het kenteeken der ware Kerk in de overeenstemming eener Kerk met de acht eerste kerkvergaderingen der chris telijke Kerk. De Protestantsche Kerk zoekt het kenteeken in de Kerk, waar de zuivere leer van Christus wordt gepredikt en de Sacramenten onver- valscht worden toegediend De Katholieke Kerk zoekt het kenteeken der ware Kerk in de vier eigenschappen: heiligheid, algemeenheid, eenheid en apostoliciteit. Spr. onderwerpt dan de verschillende onder- scheidingsteekenen aan een onderzoek. De overeenstemming met leer der acht kerkvergaderingen kan geenKENteeken zijn, al moet de leer der ware Kerk met die der eerste acht kerkvergaderingen overeenstemmen; immers, een kenteeken moet toegankelijk zijn voor iedereen en hoe zal ’n niet-christen onbe- f vooroordeeld de leer der 8 eerste kerkvergade ringen kunnen kennen? Het antwoord aan iemand die christen wilde worden zou dan zijn: „bestudeer eerst maar de leer der 8 eerste kerk vergaderingen en kom dan terug”. Daarenboven, wie geeft aan een niet-christen de zekerheid, dat de leer der acht eerste kerkvergaderingen de ware Christelijke leer is? Wie zegt hem. dat niet toen reeds de leer was gecorrumpeerd? Dit kan dus geen kenteeken zijn. Beter Ujkt de Protestantsche opvatting, dat het kenteeken is de zuivere leer en de onver- valschte sacramenten. Maar spr. maakte hier tegen het bezwaar, dat. gelijk hij in de vorige conferentia bewees, de zuiver» leer pas door de ware Kerk kenbaar, wordt en men dus door deze bewering een' ’onlogischen cirkel draalt. Waar is dé ware Kerk? Waar de zuivere leer van Chrisus wordt verkondigd. Waar wordt de ware leer van Christus ver kondigd? Waar de ware Kerk is. Ook dit onderscheidlngsteeken kan dug niet worden aanvaard Zoo concludeerde spr. dat de kenteekenen die de Katholieke Kerk stelt. n.I. heiligheid, alge meenheid. eenheid eii apostoliciteit. zijn objec tieve kenteekenen (mits men het woord ..heilig heid" goed verstaat)ze zijn door Christus ge- De bonte avonden in de Jozefgezellen heb ben wederom hun goede reputatie weten te handhaven. De belangstelling was belde keeren zeer groot. Na een kort openingswoord van den praeses Kap. v. Rooyen, werd een zeer gevari eerd programma afgewerkt; voordrachten, zang. enz. Het zou niet doenlijk zijn leder nummer te bespreken, maar we hebben in *t algemeen respect voor wat de gezellen weten te praestee- dlt is in alle opzichten lofwaardig. Op deze beide avonden kan men met groote vol doening terugzien. Om 9 uur gisteren werd aan de politie bericht, dat boven den ketel in de Karper- ton Kaaefabriek aan de Kaarsemakeregracht alhier eenlge houten balken aan het smeu len waren geraakt Met een paar Total-bluschapparaten Is een begin van brand bedwongen De buitenstaander zal dit berichtje gelezen en voor kennisgeving aangenomen hebben, dit wea echter niet het geval met de „Inaldera”, daar achter dit berichtje méér schuilt dan menigeen zou vermoeden. Ter verduidelijking het volgende sehcjwn. ge richt aan den Raad der gemeente, dato 26 Oct. 1936. Bioscoop Harmonie: .Moskou—Shanghai". Heden en Zondag tot en met Woensdag 7.30 uur. Zondag van 2 uur af. City: ,J)e Rozenkrans”. Zondag van 2 uur af. over: DE KARPERTON EN HAAR BUREN Aan den Raad der gemeente Alkmaar. Geven met verschuldlgden eerbied te kennen, ondergeteekende en onderteekenaara van bij gaande lijst, allen bewoners van Dijk. Kanaalkade '‘dat^'wi&rt gerulmen tijd, om hei juister uit te drukken reerjs vanaf 2 Januari 1936. van de stooklnstallatle der Karpertonkaasfalrrlek, inge bouwd tusachen perceelen gelegen aan Djjk. Kaar- semakersgracht en Kanaalkade, zeer veel hinder In den vorm van rook, asch en roetvlekken on dervinden, terwijl bovendien meerdere malen groote stukken brandend stook materiaal (of roet) over de omliggende hulzen dwarrelen (zoo- als dat b v. J.l. Vrijdagmiddag nog In hevige mate het geval was>. waardoor brandgevaar voor per ceelen in de omgeving niet uitgesloten Is. Ge dacht wordt b.v. aan de staUen. welke zich in de onmlddellUke nabijheid van de fabriek bevinden. dat. hoewel brandgevaar niet denkbeeldig Is. de meer directe hinder ondervonden wordt van den bijna voortdurenden roetregen, waardoor zU genoodzaakt zijn deuren en ramen regelmatig ge sloten te houden, teneinde te voorkomen, dat men overal vette roetvlekken en asch aantreft. dat reeds eerder bf) den heer Grondsma door eenlge omwonenden hiertegen geprotesteerd werd, waarbij dan de toezegging werd ontvangen dit euvel te zullen verhelpen; verder dan een toe zegging la men echter nog steeds niet gekomen, zoodat op een vrijwillige medewerking niet gere kend behoeft te worden. Reden waarom zij zich thans tot uwen raad wenden met het beleefd verzoek maatregelen te willen nemen, waardoor aan dezen onhoudba- ren en gevaarlijken toestend ten spoedigste een einde komt. ’t welk doende, enz. hebben ultgeoefend. verplichten zich door hun aanmelding, hun pandbrieven, voorzien van de niet verschenen coupons, op 1 Maart 1937 in te leveren ten kantore waar de inschrijving is geschied, tegen in ontvangstneming van de hun toegewezen stukken, benevens het hun toeko mend bedrag voor renteverrekenlng ten bedrage van 1.63 voor een stuk van ƒ1000.nominaal. Voor de stukken van 500.en 100.nomi naal is dit bedrag resp. 0.81 en 0.16. De coupons zijn betaalbaar per 1 Januari en 1 Juli (de stukken van 100.— zijn voorzien van Jaarcoupons per 1 Januari). Verplichte jaarlljksche uitloting 2J4 pet. van het bedrag, dat op 31 December te voren aan 4 pet. pandbrieven uitstaat, tenzij tusschen 1 Januari en 1 April de koers minstens 8 dagen 99100)4 pet. is geweest. Ook ten aanzien van de reeds uitgegeven 4 pet. pandbrieven is versterkte aflossing vóór 1 Januari 1940 niet mogelljk. Onlangs hield het postzegelcomlté zijn eind- vergaderlng. Met groote voldoening kan wor den teruggezien op den verkoop van dezen winter. Er werden door het comité verkocht 7035 prentbriefkaarten; 17020 postzegels van 3 cent; 8750 postzegels van 8 cent; 17877 postzegels 10 cent; 2495 postzegels van 16 cent; totaal 46142 postzegels voor een waarde van 3397 50 De prentbriefkaarten brachten 492.45 op. Aan giften werd ontvangen 35.03. In de bus jes bevond zich 10.30, zoodat de actie 3935.48 opleverde. Het comité hoopt, dat het volgend jaar de 4000.overschreden zal worden. Groote medewerking werd van verschillende sljden genoten Het gemeentebestuur stelde ‘voor de verga deringen steeds een locallteit ter beschikking Een schare van dames van allen stand en richting hielp trouw bjj den verkoop. Twee garages alhier stelden belangeloos auto's beschikbaar voor het bezoeken van de kantoren om aldaar postzegels te verkoopen. In de gemeente Helloo werd dit jaar de ver koop aanmerkelijk opgevoerd door de actie, die aldaar dóór de dames N. Akkerman en Gr. Groenewoudts werd geleid. De heer Aukus te Bakkum, mevr. Eecen- Schipper te Oudkarspel, mevr. Huyser van Reenen te Stompetoren, mevr. Meindersma te Schermerhorn, burgemeester Nleuwenhuljzen te Limmen en de heer N. Schild te Egmond aan Blank, kozen. Tijdens de pauze met tractatie werd een ver loting gehouden ten bate van den naaikrans van den R.K. Vrouwenbond en twee gratis re- tralten. Het hoogtepunt van dezen avond vormde wel de opvoering van „De bruiloft van Kloris ep Roosje" door het tooneelclubje „Onder Ons Het keurig verzorgde tooneel. de costumes, ’t vrije, geestige spel dit alles droeg er toe bij dat dit nummer een groot succes geworden is. Tot besluit van dezen uitstekend geslaagden avond richtte de presidente een hartelijk dank woord tot de speelsters, tot mevr. Schmidt voor haar begeleiding, tot allen die aan den Vrou wenbond hun medewerking verleenden en bood zij mej. Min als „de ziel van de tooneelclub" een bloemstuk aan. 17 bandteekenlngen vqor- gevolg hiervan vervoegden zich enkele raadsleden bij eenlge onderteekenaren en werd hun het „heuglijke feit" medegedeeld, dat de heer Grondsma ten spoedigste afdoende maatregelen zou nemen, bestaande tn het aanbrengen van een gasatook-Installatie. Het adres werd ter afdoening tn handen van B. en W gesteld, die den directeur van Bouw- en Woningtoezicht, den heer Voe. een onderzoek op droegen Dit had plaats, doch hierbij bracht deae naar voren, dat de asch- en roetregen persoonlijk door hem moest worden geconstateerd, daar de moge lijkheid bestond, dat die hinder van een andere Inrichting afkomstig was. Resultaat van eet! en ander la. dat thans na 3 maanden de toestand nog precies dezelfde Is. waardoor de omwonenden nog steeds genoodzaakt zijn deuren en ramen bijna regelmatig gesloten te houden. Het blijkt meer en meer, dat In deze Karperton- affalre uitsluitend met persoonlijk belang en niet met het algemeen belang rekening wordt gehou den. Ten slotte bewering De heer Vos Is In den treure bekend met den onhoudbaren toestand In mijn perceel, veroor zaakt door „den hinder van zéér ernstlgen aard” van de Karpertonfabrlek Thans Is genoemde fabriek, dank zij het ad vies van den heer Voe. vergunning verleend tot het doen verlrlchten van overwerk, waardoor In de fabriek met den hinder veroorzakende machi nes met Ingang van Maandag J.l. wordt gewerkt onafgebroken, van 's morgens 6 (zes) uur tot ’a avonds 11 telt) uur. Voegt men daarbij, dat de „voorbereidende werkzaamheden” In de fabriek 1 uur vóór den offlcleelen werktijd mogen beginnen, dus om 5 uur 's morgens en ,,’t opruimen” 's avonds ook nog ongeveer een half uur In beslag neemt, dan bewijst een eenvoudig rekensommetje, dat on dergeteekende thans van 'a avonds pl.m. 12 uur tot uiterlijk 'a morgens 5 uur. dus totaal pl.m. S uur, van zijn „nachtrust mag genieten". Men praat wel eens van ..dictatuur”, maar wordt deze thans.in Alkmaar niet reeds gerulmen tijd door eenlge heeren ambtenaren uitgeoefend? Ia het geen schande en een aanfluiting van bet Recht, dat hier een toestand wordt getolereerd, die niet alleen materleele schade veroorzaakt, maar vooral physlek moordend is? Met dank voor de opname. Morgenmiddag wordt in het perceel Lange- straat 29 naast Hilckmann) een zaak ge opend. waarvan het karakter voor Alkmaar nog geheel nieuw is. De zaak heet Be-Ma. hetgeen beteekent: beter maatwerk, en zal zich uitslui tend toeleggen op het vervaardigen van heeren- maatkleeding tegen zeer lage prijzen. Confec tie of heerenmode-artikelen worden niet ver kocht. We gelooven. dat een dergelljke winkel de noodige aantrekkingskracht zal uitoefenen op het mannelijk deel van Alkmaar, vooral ook. omdat de bestuurders van Be-Ma niet alleen tegen zeer lage prijzen willen, leveren, maar ook. omdat ze voor het geld uitstekend werk wenschen te maken. De winkel zelf, de meeste Alkmaarders ken nen het pand heel goed, is nog kort geleden verbouwd, zoodat men nu met de voltooiing der inrichting kan volstaan. Deze is geleverd door de Gebroeders Pilkes en ziet er keurig uit. De ruime etalages geven alle gelegenheid voor het uitstallen der stoffen, terwijl ook de win kel flink groot is. Een goede paskamer en een vertrek, waar de stoffen door den coupeur op maat worden gesneden, voltooien het keurige geheel. De opening middag te 2 uur. Fanfarecorps Het corps „Genot door 1 Kunst" vergaderde dezer dagen. Het was wel Indien de inschrijvingen dezer houders het be schikbare bedrag aan 4 pet. pandbrieven te boven gaan, zal de toewijzing systematisch ge schieden. 1 Indien de vrije inschrijvingen op de 4 pet. pandbrieven, die niet door houders van 5 pet. pandbrieven, krachtens hun recht van voor keur mochten worden genomen, het beschik bare bedrag te boven gaan, zal de toewijzing op die inschrijvingen eveneens systematisch ge schieden, waarbij het recht wordt voorbehou den om vrije Inschrijvingen geheel of gedeel telijk niet in aanmerking te nemen. De betaling der toegewezen pandbrieven moet plaats hebben op Maandag 1 Maart 1937 ten kantore waar de inschrijving is geschied, tegen in ontvangstneming der toegewezen stukken. De inschrijvers, die het recht van voorkeur R.K. Vrouwenbond Het actieve bestuur van den R.K. Vrouwenbond organiseerde wederom een vergadering, waarin de prettige stemming niet ontbrak. Hoezeer deze wijze van vergade ren gewaardeerd wordt, bewijst wel de groote ledenaanwinst ^in het afgeloopen jaar. In haar openingswoord spoorde de presidente, mevr. Beekman, er krachtig toe aan, aan net vervullen van de taak van den Vrouwenbond, sterk te staan in den strijd tegen ongeloof en zedenbederf, te blijven medewerken en uitte zij den dringenden wensch aan het streiteh van de Katholieke Actie n.I. een daad te stellen tegen de steeds groeiende godloosheid en actie te voeren vóór God, zoo krachtig mogelijken steun te verleenen. Dit laatste werd door den zeereerw. heer pastoor nog eens duidelijk uit eengezet en gepropageerd. Na het kasverslag van de penningmeeste- resse en het Jaarverslag der secretaresse, waar uit bleek, wat door de activiteit der katholieke vrouwen bereikt is. had de bestuursverkiezing plaats, waarbij de periodiek afgetreden dames Hopman en Roobeek werden her- Hjn 1: Hilversum I. Lijn 2: Hilversum II HJn 3: Keulen 810.30, Diversen 10.3012.20, Brussel VI. 122013.35, Keulen 133515.20, Brussel VI. 15.2016.20. Brussel Fr. 16.2017.20/ Br. VI. 17.201835, Brussel Fr. 183519.35^ Beromünster 19.3519.45, Weenen 19.45212s’ Boedapest 21.25—23 25, Berlijn 23 2$—24. HJn 4: Brussel VI. 80.20. Diversen 9 20— 10.35, Droitwich 103514.20, Lond. Reg. 14 20— 15.20, Keulen 153017.20, Droitwich 17.20— 18 20. D. Sender 182018.50. Brussel VI. 1850 —19.05, Droitwich 19.06—21.40, Lond. Reg. 21.40 22.20, Weenen 22.2022.45, Lond. Reg. 22.45— 34. Lijn 5.’ Diversen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 2