D WYBERT Mislukte overval TACT op postauto ook Boutens’ rijmprent Vrouw wreed mishandeld 50 35 20 glJPE WBAK Cairo in den greep van het water met menthol-smaak! PRINSELIJK PAAR NAAR BOEDAPEST WOENSDAG 10 FEBRUARI 1937 Hoog water in Brabant Opvoeding der jeugd ct. HYPOTHEEK OP ERFPACHT Thans Een nieuw militair vliegtuig Eertte-Kamerleden vinden den Oponthoud te Lilla-Fuered HET VERKEER TE MUIDEN PRIJZEN VAN KUIKENS WEDUWE VERDRONKEN OP HEETERDAAD BETRAPT BUURMAN MISHANDELD OP SLAG GEDOOD 1 Haagsche politie doet goede vangst Met een knuppel bewusteloos geslagen INBRAAK IN DE R. K. KERK TE DREMPT INVAL BIJ RIJWIELSTALLING IN DE JORDAAN Besteller verweerde zich heftig 1 f L Q Eerste on- I* 5 IS cF PtW HALF Ü1S 25 75<F FEO NAIF P Tweepersoons jager ia product der Koolhoven-fabrieken Buurvrouw ontnam inbreker den buit Drie inbrekers, onder wie twee recidivisten uit Rotterdam, aangehouden Hartelyk afscheid bij het vertrek uit Krynica Haar lijk in de Eem onder Soest gevonden „Getuige**, die de politie mede- deelingen kwam doen, bleek de dader te zijn De toestand rond Breda blyft critiek Ongeveer 50 karretje* naar het bureau Prinses Juliana en Prins Bernhard zün Dins dagavond half negen te Boedapest aangekomen. Het vorstelijk paar denkt drie tot vier dagen te Boedapest te verblijven. Bü verder verhoor viel hij door de mand en bekende zelf den overval te hebben ge pleegd. De man. die reeds eerder met de politie in aanraking is gekomen, zal ter beschikking van d« justitie worden gesteld. vennoe- ge num- Dubois van het sa. n. Aangezien alle red- schaft Van een offerblok werd de bodem stuk gemaakt. Den geheelen Inhoud beeft men ech ter niet weten te bemachtigen Er is nog tien gulden aan kleingeld in het offerblok achter gebleven. Blijkbaar zjjn de dieven bij hun werk gestoord. Maandagavond sloeg de hond van den pas toor aan. Deze is toen in de kerk gaan kijken, maar hjj heeft niets verdacht* bespeurd. Dinsdagmorgen ontdekte de dienstbode van den pastoor de inbraak. De 70-jarige weduwe M. J. 8.. wonende in de nabijheid van de haven te Amersfoort, werd sinds Zondagavond vermist. Dinsdagavond omstreeks half zes is haar lijk drijvende gevonden in de Eem onder Soest. Zeer waarschijnlijk is de vrouw, door de duis ternis misleid, te yater geraakt. Het stoffelijk overschot is naar het lyken- huisje te Soest vervoerd. U er weer tal- In de Jordaan Het soc.-dem. Tweede Kamerlid Vliegen heeft aan den minister van Sociale Zaken gevraagd, of deze kennis genomen heeft van het commu niqué over een vergadering van de Vereenlging van directeuren van hypotheekbanken, waarin werd medegedeeld dat aan de bij die vereent- ging aangesloten hypotheekbanken wordt gead viseerd krachtig tegen te gaan den bouw van nieuwe woningen op erfpacht en geen nieuwe hypotheek te verstrekken op erfpacht, zoolang ce te hooge canons der bestaande erfpacht niet behoorlijk verlaagd zijn. Is de minister, aldus vrager, niet van oordeel, dat zulk een samenspanning van de genoemde banken, om door haar ftnancieele macht over heidslichamen te willen dwingen tot maatrege len, die deze op hun eigen motieven onwensche- Hjk of ónmogelijk achten, in het algemeen be lang ontoelaatbaar is? Is hjj van plan de ge dragingen van die flnancleele instellingen te ondervangen? tekst geen dichterlijke aprake tot *t hart van jonge kinderen Het toestel is gebouwd in overleg met des kundigen van Soesterberg. zoodat de ideeën van de constructeurs zijn samengegaan met de eischen van de eventueele gebruikers. De EK. 52 kan een snelheid van ruim 370 K.M berei ken. Aan den vorm is bijzondere zorg besteed. De open zitplaatsen, die bü groote snelheid veel weerstand veroorzaken, zijn vervangen door een doorzichtige overkapping Men kan hier door gemakkelük van gedachten wisselen en zich beschermen tegen het weer. Door een ver nuftige constructie kan het achterste gedeelte van de overkapping in den romp wegzakken, waardoor de schutter, die achter den bestuur der zit, in staat is het toestel door een beweeg baar machinegeweer naar achteren te verdedi gen De bestuurder beschikt voorts over twee ma chinegeweren, die in den bovenvleugel zijn ge monteerd. Een technische bijzonderheid vormen de benzine-tanks. welke de piloot, door een handle over te halen, kan laten vallen, het geen van belang kan zijn, wanneer een tank bij een gevecht zou worden geraakt. In den nacht van Maandag op Dinsdag ia ingebroken in de R. K. kerk te Drempt (Old.). De dieven hebben zich door een raam aan den achterkant van het kerkgebouw toegang ver- Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is nabij Oudewater de 50-jarige wielrijder Van den Boogaard uit Wllleskop door een vrachtauto gegrepen. Hü werd op slag gedood. Het stoffe lijk overschot is naar het lijkenhuisje van da St. JacobsUchtinc te Oudewater vervoerd. De politie is er in geslaagd de beide be langrijke inbraken, welke in het laatst der vorige maand te Den Haag werden gepleegd, op te helderen. Het verkeer over de brug bij de Amsterdam- schepoort te Muiden, dat wegens den slechten toestand der brug moest worden afgesloten is Dinsdag eveneens voor de Gooische stoomtram gestremd. Klokslag 12 uur arriveerde de tram uit Hil versum en even later ook die uit Amsterdam. Op last van den Inspecteur der Domeinen werd hun reis ontijdig afgebroken De gemeen tepolitie was ter plaatse om eventueele moei lijkheden te voorkomen. De controleur deed echter de passagiers van beide trams overstappen, waarna belde trams weer naar het station v»n afkomst terugkeer den. Voor eendenkulkens, die geleverd of na 21 April 1937, bedraagt de ste ƒ030 per stuk. Doel van deze regeling is eei stijging van de kuikenprljzen te Kuikens, die geleverd worden e houders van vermeerdenngsbef! bulten deze prijsregeling, everjec van sier- en dwergrassen. Dinsdagavond kwart voor ze* stond voor een postagentschap in de Jan Pieterszoon coenstraat te Den Haag een postauto stil. Toen de besteller 8. zich naast den into bevond, werd hjj plotseling aangevallen door twee mannen, die hem een bijtend vocht in de oogen gooiden en hem te Ujf gingen met een stok, waarmee de onverla ten hem op het hoofd en de linkerhand sloegen. De besteller bleek voor geen klein tje vervaard te zijn en verweerde zich hevig tegen zijn aanvaller*, die klaarblijkelijk de bedoeling hadden een der postzakken, die rich in den auto bevonden, te bemachtigen. De aanvallers hadden geen succes. Het gelukte hun niet, den besteller te overman nen. noch aan een postzak te raken. ■n bl,- Vaar voor een bedrag aan vulpenhouders, regenjassen luxe voorwerpen wérd gen later werd ingebroki Het bleek, dat de dader in het wilde weg met een zwaar broodmes op zjjn slachtoffer had ingehakt, waardoor zeer ernstige hoofd wonden waren ontstaan, terwijl ook een arm was gebroken. In levensgevaarlijken toe stand is de vrouw naar het ziekenhuis to Weert overgebracht, waar zij des middag* om vier uur van de H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. Prinses Juliana is Dinsdagmorgen met Prins Bernhard, komende uit Krynica, in de Hon- gaarsche badplaats Lilla-Fuered aangekomen, waar zü van half drie tot half vjjf vertoefden in hotel Palota, waarna de autotocht werd voortgezet naar Boedapest. Te Boedapest aangekomen Vele leden betreurden de maatregelen, door den minister ten aanzien van de spelling ge nomen. Zü bevredigen voor- noch tegenstan ders van de schrijfwüze-1934 en vereenlgen beiden in afwijzing van de spelling-1930. Opnieuw werd betoogd, dat geen bevredigen de toestand kan worden verkregen, wanneer niet bü de wet de grondslagen voor de schrijf- »üze der taal worden vastgelegd. Alleen een wettelüke regeling kan zekerheid bieden, dat niet telkens bü een verandering van kabinet of minister het spellingvraagstuk een twistpunt vormen gaat of blüft. De 23-Jarige man, die volgens zijn zeggen van de misdaad getuige was geweest, werd ter ondervraging naar de marechaussee-kazerne medegenomen, doch weldra liep hü door zon eigen verklaringen vast, zoodat hü van getuige verdachte werd Wetteljjke steun aan onder wijzer a voor beatryding der tuchtelooaheid -w-T- Man overboord geslagen v Twintig mül buiten Ouessant is de 23-jarige ongehuwde matroos H. Groenlo overboord gesis dingspogingen faalden/— er werden drie red dingsboeien overboord geworpen heeft de ongelukkige den dood m de golven gevonden. Dinsdagmiddag heeft dit toestel zün eerste proefvlucht gemaakt, waarbü de machine een half uur In de lucht bleef en zeer voldeed De kruissnelheid op 4400 meter bedraagt 335 KM., de maximum-snelheid op dezelfde hoogte is *70 KM. en de actie-radius bedraagt 1050 KM. Een onbekend gebleven man verschafte zich over bet dak van het aangrenzende perceel toe gang aan de achterzijde van een perceel aan de Valkenboschkade te Den Haag Toen hü door de bewoonster werd ontdekt, nam hü de vlucht, met medeneming van een kistje, inhoudende Papieren en sieraden. Tijdens zün vlucht werd hem die kist weder ontnomen door de bewoon- ^<r van een der naastgelegen perceelen. De da- De Koolhoven-fabrieken te Rotterdam hebben een nieuw militair vliegtuig uitge bracht, de F. K 52. Het is een tweepersoons jager van een slag, dat tot nu toe in ons land niet bestaat. In het buitenland bestaat voor den tweezitterjager ook groote belang stelling. omdat men van meening is, dat dit vliegtuig grootere gevechtswaarde bezit, wül de bemanning zoowel de vüand kan aanvallen, als zich van achteren verdedigen Aanvallers te Den Haag trachtten besteller te overmannen postzak te rooven Brug voor Gooische tram gesloten Hoewel blijkens de jongste berichten het water in het Amerikaansche overstroo- mingsgebied zakt en zelfs talrijke gezinnen zouden terugkeeren, is alle gevaar voor de stad Cairo, welke geheel door water is omgeven, nog geenszins geweken. Men hoopt, dat de dijken rond de stad, welke met zandzakken zijn versterkt en opgehoogd, het zullen houden. Op onze foto’s Cairo détail van den versterkten dijk In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Spekholzerheide M v. T. zün buurman J. M. opgewacht en met een knuppel zoodanig op het hoofd geslagen, dat hü bewusteloos in een zonk. De marechausse heeft des nachts om 3 uur den dader van zün bed gelicht en in de kazerne ingesloten. Het slachtoffer is met een schedelbasisfractuur naar het 8t. Joeefzleken- huis in Kerkrade gebracht. Maandagavond was M. nog buiten bewustaün. Blijkens het voorloopig verslag der Kamer over het ontwerp van wet tot vaststel ling van de begrooting van het departement van Onderwas, Kunsten en Wetenschappen, verklaarde men zich van verschillende rijden teleurgesteld over de resultaten van het onder was, te meer daar zeer groote bedragen daar aan worden ten koste gelegd. Omtrent de oor zaken en de middelen tot verbetering van dit min gunstig gevolg waren niet alle hier be doelde leden van gelük gevoelen. Verschillende leden verklaarden zich verwon- goede gedachte, 'schooljeugd een innering aan het 'en Prins Bernhard, iden. De tekst van Vis. naar hun gevoelen, nterlüke sprake tot het •n of van leerlingen van looger en middelbaar Maatregelen tegen onredeljjke stijging Naar wü vernemen, zal binnenkort een Kon. besluit in werking treden, krachtens hetwelk alle houders van broedvergunningen zich tegen over de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee zullen moeten verbinden aan deze centrale op haar eerste aanvraag een bedrag te zullen betalen van 0.05 per broedel. Van deze verplichting wordt evenwel onthef fing verleend aan die houders van broed ver-; gunningen, die zich hebben verbonden hun kui kens ten verkoop te zullen aanbieden en te zul len verkoopen tegen ten hoogste door den mi nister van Landbouw en Visscherü va-stgestefde prijzen. Deze prijzen bedragen voor kippenkulkens ƒ0 16 per stuk en voor vrouwelüke eendetkul- kens, indien deze geleverd worden in hef tijd vak van 21 Februari tot 21 Maart ƒ060. 21 Maart tot 1 April ƒ0.50, 1 April tot fl April ƒ0.45, 11 April tot 21 April 0.40 per/stuk. erd worden op prijkten hoog- iy onredelüke voorkomen. in fokkers m Üven, vallen i de kuikens In den hoogen waterstand rond Breda is na genoeg geen verandering gekomen. Te Breda zelf is het water nog niet gedaald en het staat in de singels en havens nog op een ongekend hoog peil. Alleen het water van de Aa of Weerijs en de Mark toonden een kleinen val van ongeveer 7 C.M. Niettegenstaande dat blüft de toestand in de verschillende streken rond Breda nog zeer critiek. Met man en macht wordt gewerkt, om de verschillende polderdüken te versterken, terwül rond de boerderijen, die nog niet door het wa ter geïsoleerd zün, dammen worden opgeworpen. Nabü hotel „Boschhek" te Princenhage staan de landerijen nog onder water. De dük tusschen de Houtbrug en de Verlaat- brug wordt door de marechaussee bewaakt daar een doorbraak niet geheel onmogelük wordt geacht. Wanneer de weersomstandigheden niet spoe dig veranderen zullen de gevolgen, vooral voor het landbouwbedrüf ernstig zün. e historisch geworden traditie van een chronisch gebrek aan tact in het Internationale ver keer is door Duitschland meer dan hoog gehouden in zijn betrekkingen met En geland, dat het toch zoo graag voor zijn standpunt zou willen winnen. Het ge tuigde van gebrek aan tact, dat Berlijn zich niet eens de moeite heeft genomen op de Britsche nota van Mei 1936 eenig, al was het dan ook maar een ontwij kend antwoord, te geven, dat Berlijn na den dood van von Hoesch maanden lang wachtte met het benoemen van een nieuwen gezant te Londen, en ten derde, dat het tenslotte Herr Joachim von Ribbentrop op dezen gewichtlgen post plaatste. Herr Joachim blijkt n.l. een diplomaat van de Duitsche school der „Taktlosigkeit” te zijn. Onmiddellijk bij zijn aankomst In de Engelsche hoofd stad stak hij een knti-communistische speech af. welke bü de Engelsche 're- geerlng, die niets van een splitsing der wereld In twee vijandige kampen, maar alles van een collectief veiligheidssys teem wil weten, heelemaal niet in den smaak viel. Voorts vertoeft deze tot diplo maat gecreëerde wünhandelaar meer in Berlün en Berchtesgaden dan in Londen en tenslotte blijkt hü den Engelschen Koning bü het overhandigen van zün geloofsbrieven den nationaal-socialis- tischen groet te hebben gebracht. Dit bla- en deed von meer Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over de begrooting van Onderwüs, Kun sten en Wetenschappen zouden sommige, leden den leerlingen gaarne in ruimere mate zin voor orde, eerbied voor het gezag in gezin, school en maatschappij en besef van de waarde van onze nationale Instellingen zien bügebracht, terwül, wat betreft het tucht- en opvoedings systeem van wie tot opvoeding en onderwü- zing der jeugd geroepen zün, het. naar hun ge voelen, alleszins aanbeveling zou verdienen, wanneer daaraan meer, althans meer algemeen, dan tot dusverre, de op dit stuk onontbeerlüke begrippen van autoriteit en piëteit ten grond slag werden gelegd. Naar de meening van andere leden verdient het aanbeveling, aan de onderwüzers wettelü- ken steun te verleenen bü hunne pogingen om de tuchteloosheid te bestrüden. Zü vroegen, of naar hqt oordeel van den minister hierin niet door een algemeenen maatregel van bestuur ware te voorzien. In onderwüskringen. aldus de ze leden, acht men het noodzakelük. dat een regeling betreffende het tuchtrecht van den onderwijzer tot stand kome. Veel zou huns in ziens ook worden verbeterd, wanneer het aan tal leerlingen per klasse werd verlaagd Enkele leden waren van oordeel, dat de op voeding der jeugd steeds meer te wenschen over laat en zulks o. m. moet worden toegeschreven aan de omstandigheid, dat de onderwüzers te veel aan partüpolitiek doen. Dinsdagmorgen omstreeks tien uur werden omwonenden te Budel (N.-Br gewaarschuwd, dat een 69-jarige vrouw het slachtoffer was geworden van een brutalen en wreeden over val. De brenger van de jobstüding was een 23- jarlge man. die vertelde, dat hü in de woning van de vrouw een kerel had ontmoet, die de vrouw had mishandeld en met wie hü in een worsteling geraakte. De marechaussee, gemeente-politle en burge meester waren weldra bü de woning van de vrouw, die alleen was haar zoon werkte op de zlnkfabriek aangekomen. Hier vonden zü de vrouw in deerniswekkenden toestand Naar men zich zal herinneren is er op 36 Januari ingebrokei de Hoogstraat. t 2000 Dinsdagochtend is het Prinselük Paar per auto van Krynica naar Boedapest vertrokken. H. K H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bern- hard zullen de reis via T^pcho-Slowakije maken. Het afscheid van Krynica was büzonder har- telük De directeur der hotel- en badondememingen Nowotarski, de zanger Jan Kiepura en diens vrouw Martha Egger th, boden Prinses Juliana bloemen aan. De schoolkinderen stonden voor het hotel op gesteld. Zü wenschten het Prinselük Paar een goede reis. Prinses Juliana en Prins Bernhard werden tot de grens vergezeld door den vertegenwoordiger van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, Zaleski. die zulk een tact bezit, is een nobel en waardevol bezit voor het land, dat hü dient, en zal in alle landen, waar hü werkzaam is, geeerd en geacht worden. Het is van oudsher bekend, dat Duitschland weinig goede diplomaten heeft voortgebracht en in het interna tionale diplomatieke verkeer menig échec heeft te wjjtén gehad aan een soms zelfs verbüsterend gebrek aan tact. Sinds de overwinning van het na- tionaal-socialisme in Duitschland is in dit opzicht zeker niets verbeterd. Inte gendeel. De voldongen feiten-politiek. welke door Hitler gevoerd wordt, moge bü gebrek aan krachtdadigen tegenstand schijnbaar groote successen hebben op- gelevend, zü is niettemin de typische uiting van een land, dat sterk doet, om dat het niet slim weet te zün. Zü wordt door het overgroote deel van de wereld slechts noodgedwongen verdragen, maar niet geapprecieerd. Zü zoekt met geweld en pressie te bereiken, wat beter met tact en psychologisch begrip en aan voelen bewerkt had kunnen worden. Evenmin als de voldongen feiten zullen het daardoor gewekte wantrouwen en de daardoor ontstane ontstemming ge makkelijk overwonnen kunnen worden. „I* samenspanning van banken ontoelaatbaar en goed diplomaat bezit vóór alles tact. Gebrek aan tact is zoo wat het ergste, wat men een diplomaat kan verwüten, want zonder tact houdt een diplomaat eigenlük op diplomaat te zün. Nu wordt tact niet altijd en overal door allen geUjkelük gewaar deerd, ja zelfs zün er velen, die „tact” slechts een euphemistische, een bedrieg- lük gunstige uitdrukking vinden voor iets, dat in wezen slechts lafheid, be ginselloosheid en onoprechtheid zou zün. Waar nu de diplomatie voor een groot deel op tact moet berusten, is het zeer begrüpelük, dat zü. die geen prijs stellen op tact, ook niet de minste waar- deering hebben voor diplomatTe. Tact in den goeden zin des woords is echter geen uiting van gebrek aan moed, van arglistigheid of van sierlük gecamou fleerde kwade trouw, maar van ge zond verstand, werkelükheidszin. in zicht in verhoudingen en mogelükheden, en bovenal van beschaving. De diplomaat, kJ" derd over de wüze, waarop de om aan de Nederlandsche/ rijmprent te schenken ter hpri huwelük van Prinses Julia: verwezenlüking heeft gey de uitgegeven rijmprent namelük niet een dipt hart van jonge kin^gre het voorbereidend derwijs. Integendeel kwam het hun voor, dat dit on getwijfeld schoone, doch voor vele ouderen reeds zeer moellük goed te lezen vers in ruime mate mogelükheden biedt, om door de jeugd te worden misverstaan. Het was hun niet dui- delük, hoe de minister, voor het doel, waar voor het was bestemd, züne goedkeuring aan dit gedicht heeft kunnen hechten. bü de firma P. en Co., tn van en ontvreemd. Eenige da- :en bü de expeditieflrma .Expresse’’ aan de Drie Hoekjes, waar voor een bedrag van f 3000.aan bontvellen werd ge stolen. Naar wü vernemen zün de daders van beide inbraken dezer dagen door de politie gearres teerd. Het was de recherche ter oore gekomen, dat in Rotterdam vulpenhouders, afkomstig van de inbraak bij de firma P. Co. te koop werden aangeboden. In samenwerking met de politie te Rotterdam werd ónmiddellük aldaar een onderzoek Inge steld. hetgeen leidde tot de arrestatie van twee Rotterdammers, belden bekende recidivisten. Bij hunne aanhouding hadden zü een belangrijk aantal vulpenhouders bü zich, afkomstig van bovenbedoelde Inbraak. Bü de te Rotterdam gehouden huiszoekingen werd voorts een groote cartonnen doos gevon den. afkomstig van den houtdiefstal in de Drie Hoekjes, terwül bovendien een regenjas. een vulpenhouder en een vulpotlood werden aange troffen van de inbraak bü de firma P-, alsmede drie sleuteltjes, afkomstig van een inbraak bü het Haagsche Crisiscomité, waar men een be zoek had gebracht op denzelfden dag, dat bü ..EXpresse” werd ingebroken. Het spoor leidde daarop weer naar Den Haag, waar een derde dader zou wonen. Deze werd-daar inderdaad aangetroffen. Bü een huiszoeking in diens woning vond men een koffer met bontvellen, afkomstig van de in braak in de Drie Hoekjes, nog een groot aantal voorwerpen, afkomstig van de inbraak bü dé firma P Co. en een koffer met voorwerpen, welke afkomstig bleek te zün van een inbraak te Rotterdam bü de firma P. Zn. Deze laatste koffer was door de Rotterdam- sche inbrekers aan hun Haagschen collega in bewaring gegeven. De drie verdachten, de 25-jarige A. M. en de 25-jarige M. J. T., beiden te Rotterdam en de 34-Jarige J. P. van de Nieuwe Haven te Den Haag. Zün Dinsdag voor de Justitie geleld. J. P. heeft een volledige bekentenis afgelegd: de belde anderen ontkerinen. Dinsdagmorgen om zes uur heeft de politie van het bureau Raampoort te Amsterdam een in.val en huiszoeking gedaan in een groote rij wielstalling, gevestigd Madelievenstraat hoek Tuinstraat. t De politie had vermoeden dat zich hier ge stolen fietsen zouden bevinden. Niet minder dan 50 karretjes zün in beslag genomen. Het was de politie reeds lang bekend, dat de eigenaar relaties onderhield met menschen, die nu dadelük geen schoone lei bü de politie hebben. De politie hield aan ook de rüwtelstSlllng in het oog en men kreeg den Indruk, dat de eige naar zich bezig hield met heling van gestolen rüwielen. De laatste dagen wai rüke fietsen in Amsterdam en o gestolen. Om zes uur Dinsdagmorgen vervoegde zich m inspecteur van het bureau Raampoort met een aantal agenten in burger bü de rijwielstalling De eigenaar was reeds op. en de deur stond op een kier. De politie drong naar binnen en ont moette geen tegenstand. Men ontdekte, een groot aantal rüwielen en onderdeelen. terwül enkele fietsen geheel uit elkaar waren genomen. De eigenaar werd naar het bureau overge bracht en is tot nader onderzoek in arrest ge steld. Vervolgens requlreerde men eenige vrachtauto's, welke niet minder dan 50 fietsen en onderdeelen naar het bureau overbrachten. Bü een kort qpderzoek dat volgde, constateerde men. dat er zich onder het in beslag genomen materiaal een cjsmesrüwlel bevond, dat sinds enkele dagen geleden als gestolen is opgegeven. Niet alle rüwielen zullen gestolen zün. doch het zou de politie niet verwonderen als er zich een flink getal fietsen bü bevonden, welke den jongsten tüd werden vermist Ondanks het vroege uur trok de Inval en het vervoer der rüwielen groote belangstelling In deze volkrüke buurt alles heeft In sommige Engelsche den verontwaardiging gewekt, zelfs het gerucht ontstaan, dat Ribbentrop geen „persona grata” In Londen zou zijn en het wel niet lang meer op zijn post zou maken. Deze ge ruchten namen zulke afmetingen aan, dat von Ribbentrop zelf ze althans ten deele heeft laten dementeeren. HIJ heeft door de Duitsche ambassade te Londen laten verklaren, dat hij wel-is- waar driemaal den Engelschen Koning den nationaal-socialistischen groet heeft gebracht, maar daarbij niet „Heil Hit ler” heeft gezegd, en dat over geheel de wereld de Duitsche vertegenwoordi gers een dergelljk saluut brengen aan om het even welk staatshoofd. Tegen het brengen van den nationaal-socialis tischen groet aan den democratischen Engelschen Koning door een Duitscher kan men niet méér bezwaren inbrengen dan tegen het brengen van den com- munisten-groet met de gebalde vuist door den vertegenwoordiger van Moskou aan den Führer van het Derde Rijk, Adolf Hitler. Wij vragen ons echter af, wat Duitschland wel zou denken en schrijven, wanneer de Russische ver tegenwoordiger in Berlijn zoo'n stout stukje zou durven uithalen. Dan zou dat waarschijnlijk in de gelijkgeschakelde Duitsche pers niet slechts een gebrek aan tact, maar een onbeschaamde pro vocatie en een ongehoorde beleediging van het Duitsche staats- en partijhoofd genoemd worden, en zouden wellicht van verontwaardiging de oprechte staatsburgerlijke Duitsche „Heraen” „in drel-viertel Takt” slaan, ofschoon zjj zelf met de volle „vier-viertel Takt" be zitten. De besteller maakte bovendien veel tumult en riep uit alle macht om hulp. Den beiden daders werd het toen te gevau-lük. Zü spron gen in een auto, die vlak In de nabüheid stond en reden Ulin*8 weg. zoodat zü wisten te ont komen. De auto, waarin zü vluchtten, was delü* een blauwe Chevrolet 1936 en merd H 5554 of H 5557. Als signalement van de daders wordt opge geven een man van ongeveer 1.80 meter, ge kleed in lichte regenjas met grijzen hoed. Hü was glad geschoren en van middelbaren leef tijd. De tweede aanrander was ongeveer 1.70 meter lang en was op dezelfde wüze gekleed. a d

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 5