IBIS SHAG We luisteren naar Slachtoffers der zee zijn ten grave gedragen Instantlne Trambotsing te Axel Dobbelmann lebber... man! i /f Droeve plechtigheid te Zandvoort Kerkelijk leven 1! 2 MAANDAG 15 FEBRUARI 1937 Enorme belangstelling De Maas is gevallen Het gevaar ie thans geweken LEENING GOUDA BAKKERIJ UITGEBRAND Jeugdige dievenbende Voetganger aangereden SPIRITUS DRINKER HERKEND LEENING SCHIEDAM LEENING UTRECHT Dr. SCHOENGEN OVERLEDEN Voórgestelde accoord aanvaard LEENING HILVERSUM REISPLAN Hr. Ms. JAVA Dinsdag 16 Februari De overval te Budel Dader plotseling overleden Terugkeer uit Manilla Op ondergeloopen land Congressisten te Soerabaja Zonderlinge oplossing van huwelijksconflict De schipper en zijn beide kinderen tijdig in veiligheid Zestien jongens te Amsterdam gearresteerd Schip te Rotterdam gezonken Man te Maastricht uit het kanaal gehaald Prijzen van varkens boven het zoutersgewicht Vier personen liepen ver wondingen op OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE LANDBOUWERSKNECHT VERDRONKEN LAKEMAN’S BANK ENKHUIZEN OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE -o ■o P. Th Conversieleening Den Bosch Steun vergoeding erwten en veld- boonen Oud-ryksarchivaris van Zwolle De laatste gang van schipper Jan Molenaar en Engel Schuiten Ook aangrenzend tehuis voor oude dames had vlam gevat Leening Zusters Augustinessen Industrie- en Handelsraad voor Land- en Tuinbouw Twee motorrijders zwaar gewond DE Antipoden Begrafenis Engel Schuiten ar- Geen misdaad in het spel VOOR DE PIJP. derhalve kan M dit te stil» dat Instantine onmiddellijk hel pijncentrum beïn vloedt en daarom 200 bovenmate pijnstillend werkt COURANTENRECLAME FUNDAMEN. TEEL VOOR ELK VERKOOPSPROCE8 De recherche van het bureau Llnnaeus- straat te Amsterdam heeft gedurende eenlge maanden een zaak In handen, bevattende talrijke kleine diefstallen, die gepleegd wor den bij winkeliers In het Oosten der stad voornamelijk, ifl de Javastraat. Sumatra- plein ent Het zijn diefstallen gepleegd door jeugdige jongens, die er In ploegjes op uit trékken om fruit, sigaren, klein speelgoed uit étalages en voornamelijk straat-étalages, zooala in deze buurt veel zijn, weg te ne men 59 cent 57 cent 55 cent Zondag is een hevige brand uitgebroken in de banketbakkerij van den heer A. O. Zimmer man in de Choorstraat te Delft. Toen de polltle-brandweer ter plaatse ver scheen stond de bakkerij in lichter laaie, terwijl er groot gevaar voor uitbreiding bestond. Reeds hadden de zolderbalken van het aangrenzende oude-dames-huis vlam gevat. Dank zij het kranige optreden van de brand weer kon het vuur .beperkt blijven tot de bak kerij welke echter geheel uitbrandde. In win kel. en woonhuis werd veel waterschade aan gericht. Te ruim zes uur kon de brandweer Inrukken, waarna nog enkele politiemannen voor de na- blussching bleven. Verzekering dekt de zeer aanzienlijke schade. 4- - I- 8- 0- 9- Op de 3J4 procent conversleleenlng Schiedam is zoodanig ingeteekend, dat de vrije inschrij vingen op deze leening ten volle worden toe gewezen. C h E t E. - be lton R B Bp BI va tn mi er ee ad aa de SOERABAJA. 13 F>br (Aneta.) Morgen kee- ren de congressisten van het Eucharistisch Con gres te Manilla terug. Mgr. WUlekens, de Apos tolisch Vicaris te Batavia, celebreert ’s morgens om 10 minuten over achten. plftatseiyken tijd, een mis in de kapel van de Ursullnen. Morgen avond gaat Mgr. WUlekens per nachttrein door naar Batavia, alwaar hij Maandagmorgen ar riveert. De congressisten uit Nederland zullen nog eenlge dagen te Soerabaja blijven, K< Al zee» E. Ne O. H. Ov Qu M re Pc Wl tb lu Bi ve re 8° dl w< va •B. D. U. Un Al] En 811 B. Hc Sb I brc det ger zee ma hel dit der stri tar het de Ka Ker nie sta lan I Bpi doe ger. Hjr roe He zijr de (2- fr a- 9- Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. ó- neer ver- H V< Zi H W V1 o w z. o. en voorkomt pijnen 1 DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Or- 12 10 BBC-Emplre-orkest en so- Het Schoteehe CWS-Órkeat. Gram.pl. 4 40 Het Hungarla 5.10 Oram.pl. 5.35 Het De vrije Inschrijvingen op de f 16.700.000 3H pCt. obligatiën Hilversum, zullen ten volle wor den toegewezen. Met de plaatsing van het restant der leening wordt voortgegaan. Op ondergeloopen land achter Nederlandsch Mettray te Eefde is de landbouwersknecht H. verdronken, toen hij met den landbouwer W. bezig was in een klein bootje een grootere boot weg te sleepen. H. sloeg achterover in het water en verdronk. W., die zjjn knecht poogde te redden, raakte ook te water. Hij kon zich echter aan een tak vasthouden totdat omwonenden met een derde boot ter plaatse kwamen om hem uit zijn be narde positie te bevrijden. De Nederlandsche VeehouderUcentrale maakt bekend, dat in de week van 1520 Februari 1937 varkens boven het zoutersgewicht zullen worden afgenomen, deels bestemd om levend te warden uitgevoerd en deels bestemd om voor Uitvoer te worden geslacht De prijs van de varkens, welke bestemd zijn Om levend te worden uitgevoerd, is vastgesteld op 46 cent per kg. levend gewicht, zonder eenl- De schipper en zjjn beide kinderen waren er Inmiddels reeds In geslaagd om zich tijdig In veiligheid te stellen. Zij zijn opgenomen aan boord van de naast het schip liggende boot Lena Clazlna, schipper G. van Erk. In verband met de algemeene daling van den rentestandaard zal het gemeentebestuur van Den Bosch geldleenlngen aangaan tot een to taal bedrag van ƒ3 420.250. in hoofdzaak be stemd voor conversie en tot het verstrekken eener geldleenlng aan het bestuur van de Godshuizen en den Algemeene Arme. Het ligt in de bedoeling, het bedrag onder te brengen in een tweetal leenlngen, nl. in een 3J4 bet. obligatie-leenlng tot een bedrag van ƒ3200 000 en een onderhandache leening, even eens op een basis van 3J4 pet., tot een bedrag van ƒ220250 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TT «pq'TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTPTTTTT'PTq’TT'P’P**** getspel. 11ste. J.10 1.50—2.20 Zigeunerorkest. Ook roofde men van handkarren, terwijl tevens de automaten dikwijls werden beschadigd. Da genlang en ook op avonden zijn verschillende rechercheurs in touw geweest en hebben ge surveilleerd, doch men kon de daders nooit qp heeterdaad betrappen. Verleden week Woensdag kreeg men echter een spoor, wat ten gevolge had, dat men twee jongens van 17 jaar aanhield en dezen eens danig onder verhoor nam. Een en ander leidde er toe, dat Vrijdagmiddag en -afond niet min der dan aestlen jongens tusschen 14 en 17 jaar naar het bureau werden gebracht, behoorende tot een bende jeugdige dieven, dis schuldig waren aan de straatdiefstallen Het reisplan voor Hr. Ms. Java luidt: Tand joeng Priok vertrek Zaterdag, 6 Maart n.m., Colombo aankomst Vrijdag 12 Maart, Co lombo vertrek Zaterdag 13 Maart, Aden aan komst en vertrek Zaterdag 20 Maart, Suez aan komst en vertrek Donderdag 25 Maart, Port Said aankomst en vertrek Vrijdag 26 Maart, Al giers aankomst Woensdag 31 Maart, Algiers vertrek Zaterdag 3 April, Nederland aankomst Donderdag 8 April. Zaterdagmiddag te een uur trok onder klokgelui een droeve stoet door Zandvoorts straten. Het was de laatste gang van Jan Molenaar, schipper van de roeireddlng- boot, die Woensdag door een tragisch onge val tijdens de oefening met de boot om het leven is gekomen. BRIHHEI.. 322 en 484 M. 322 M.: 12.30 Gram pl. 12 50 Salonorkest. 1.30 Omroep orkest. 1.50330 Gram.pl. 530 Kleinor kest. 6.50 en 730 Gram pl. 830 Cabaret. 930 Kleinorkest en soliste. 10.301130 Gram.pl. 484 M.: orkest. DEUT8CHLAND8ENDER, 1571 M. 730 W Glahe's danaorkeet en de Dietrich- Bcbrammeln. 930 Berichten. 9.50 Ka mermuziek. 10301130 Oram.pl. Zaterdagmorgen omstreeks half vier hoor de een agent van politie hulpgeroep uit de richting van de Leuvehaven. Toen de agent eens poolshoogte ging nemen, ontdekte hij, d<t het 82 tön groote, met zand geladen schip Verwisseling, schipper de 56-jarige J. van Meyeren uit Krimpen a. d. Usel, lang zaam in de diepte wegzonk. Het schip lag gemeerd tegenover het pand van Van Nelle bij de Viachmarkt, in de onmiddellijke na bijheid van de zandstorters van de firma Breys en Zonen. 1230 Gram.pl. 13.50 Omroep- 1.30 Salonorkest. 150230 Gram.pl. 5.20 Konlns Albert-herdenklng. 6.35 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest 7.35 Oram.pl. 830 Symphonle-orkest en so list. 1030—1130 Qram.pl. In het paleis van Justitie te Alkmaar werd Zaterdagochtend een vergadering gehouden van crediteuren van de Weduwe 8. Lakeman en Zn.'s Bank te Enkhuizen. Beraadslaagd werd over het aangeboden ac coord, waarin werd voorgesteld mr. A. van der Deure te Bennekom tot liquldateur te benoemen, bijgestaan door een commissie van crediteuren. De bewindvoerders, mr. notaris C. J. de Lange en mr. Josephus Jitta. brachten rapport uit over het aangeboden accoord. Het voornaamste be zwaar van bewindvoerders richtte zich tegen een benoeming van mr. van der Deure tot llqulda- teur met het oog op diens ver af wonen en diens drukke werkzaamheden als lid van Gede puteerde Staten van Gelderland. Namens de Bank deelde mr. van Regteren Altena mede van mr. van der Deure de verze kering te hebben ontvangen, dat hij als Uqui- dateur drie dagen per week te Enkhuizen aan wezig zal zijn. Alle crediteuren stemden voor het accoord. De rechtbank zal later beslissen. Bij het sterfhuis had een groote menigte zich Verzameld, terwijl daar ook aanwezig waren ▼erachillende deputaties van de reddingsta- tions van Noordwyk tot Den Helder. Onde, diepe stilte werd de kist uit het sterfhuis ge dragen en op den lijkwagen geplaatst, waarna een groot aantal kransen en bloemstukken aan den wagen werden gehecht. Nadat de familie zich achter den wagen had van de Hierna sprak de heer A. J. Meijerink, hoofd consul van den Nederl. Bond tot het redden van drenkelingen, die een woord van dank en erkentelijkheid bracht aan de mannen en vrouwen, die alles In het werk hebben gesteld om de ramp zoo klein mogelijk te houden. Hierna sprak nog Ds. Tromp. Namens de fa milie dankte de heer J. J. Dijkstra voor de ondervonden belangstelling. Er is een einde gekomen aan den was van het Maaswater. De Zuidoostenwind, die wat nachtvorst meebracht,' heeft tevens tot gevolg gehad, dat t water sedert Zaterdagochtend on geveer 60 c M gevallen is. De doorvaart onder de Maasbrug te Blerick bedraagt weer zeven meter, zoodat ook de hoog op het water liggen de Rijnschepen weer ongehinderd kunnen pas- seeren. Als het weer van het oogenbllk aanhoudt, kan de rivier binnen twee dagen op normaal pel! zjjn. De Nederlandsche Industrie- en Handelsraaa voor Land- en Tuinbouw organiseert een de monstratieve vergadering op Woensdag 34 Fe bruari as. te een uur in een der zalen van den Dierentuin te *s Gravenhaga. Naar aanleiding van de radiografische aan vrage om inlichtingen betreffende de identiteit van den, in een verlaten keet te Weesperkarspel dood gevonden spiritusdrinker, heeft zich bjj den brigade-commandant der marechaussee te Amsterdam een zekere E.een Dultscher, gedo micilieerd te Utrecht, gemeld, die verklaard heeft, dat hy in gezelschap was geweest van den overledene, vóór deze zich naar de plaats begaf, waar hy later dood werd aangetroffen. Op het oogenbllk, dat E. van zyn metgezel af scheid nam. was deze in beschonken toestand. Men vermoedt nu, dat de laatstbedoelde zwerver gevallen is door den toestand, waarin hy ver keerde en dat daardoor de bloedvlekken in zyn gelaat ontstaan zyn. Van misdaad is klaar- biykeiyk geen sprake geweest. De overledene bleek, volgens verklaring van den metgezel E. te zyn G. de G., gedomicilieerd (evenals E.) te Utrecht. en soliste. 10.30 Berichten KRO-Gr keet. 113013.00 Te Hamm in Westfalen, waar hy op familie bezoek was. is op 70-jarigen leeftyd overleden dr. H Schoengen, een historicus van groote be kendheid, die gedurende 25 jaren ryksarchlvarls voor Overysel te Zwolle is geweest. Michaël Schoengen werd 5 December 1866 te Widdersdorf geboren, doch kwam rejds op jeug digen leeftyd naar Zwolle. HV studeerde te Rolduc, Freiburg (Zwitserland) en Leiden, waar de toenmalige kerkhistoricus prof. J. Acquoy, den jongen geleerde vooral belangstelling wist by te brengen voor zyn verdere studiën Inzake Geert Groote en diens broederschap des ge- meenen levens. In 1907 promoveerde hy dan ook tot doctor in de letteren op een proefschrift betreffende den ontwikkelingsgang van diens Zwolsche school. Het was echter monsignore dr. Achilles Rattl, de tegenwoordige Paus, dien dr. Schoengen te Milaan ontmoet had. die zyn belangstelling wekte voor de Vatlcaansche bibliotheek. De belangstelling voor het bibliotheekwezen daaruit gegroeid, heeft hem later mede den grondslag doen leggen voor de openbare lees zalen In Nederland. In 1907 werd dr. Schoengen te Zwolle tot ryksarchlvarls benoemd, nadat hy korten tyd privsat-docent aan de ryksunlverslteit te Gro ningen was geweest. Van de werken, die daar op het licht zagen, zyn vooral bekend geworden, dat waarin zyn standpunt wordt toegelicht om trent de vraag of de bekende Agnietenberger monnik Thomas a Kempis, de schrijver van het bekende Over de navolging van Cliristus is geweest, en feet eerste deel de Monaz’lcon over de Kloosters voor de Hervorming Sinds 1933. toen hy gepenslonneerd werd, leefde dr. Schoengen stil te Zwolle. Een korte ongesteldheid heeft thans een einde aan werkzame leven gemaakt. De teraardebestelling vindt Dinsdag as Hamm (Westfalen) plaats. Diep ontroerd sprak hierna de heer H. Th. de Booy. algemeen secretaris van de N. Z. H. Reddingmaatschappy. die den tocht had mee gemaakt. Ook hier sprak Ds. Tromp woorden van troost en opbeuring tot de nabestaanden. Een fami lielid dankte voor het medeleven hier betoond. Hoe groot de belangstelling aan belde groeven was. moge hieruit biyken, dat aanwezig waren alle schippers van zoowel roei- als motorreddlng- booten langs de Noordhollandsche kust, doeh niet alleen deze eenvoudige kameraden, ook meer hooggeplaatste persoonlykheden ga ven biyken van belangstelling door hunne te genwoordigheid. Aanwezig waren- o. m. Jhr Den Tex. directeur van de Stoomvaartmaat schappij Nederland, de heer Hudlg, directeur van de Kon. Ned. Stoomboot Maatschappy. de neeren Van Rlel en Tegelberg, hoofdbestuurs leden van det Noord-Zuldhollandsche Red dingmaatschappy. de heer O. Oud, directeur van het Staatsvlsschershavenbedryf te IJmul- den. de heer J. Seyfferd, havenmeester te IJmulden, notaris M. A. Dolleman, lid van het comité der N. Z. H. R. M. te IJmulden. Van de bemanning van de Neeltje Jacoba waren aanwezig de heeren Westerwal, Stam en Kra mer. Door deze laatste députatie werd op belde graven een prachtige krans gelegd. Ook van plaatselijke vereenigingen waren veel de putaties aanwezig. Vele belangstellenden bleven nog eenigen tyd aan de graven vertoeven. Te ruim drie uar was deze treffende en smartelyke plechtigheid ten einde en verlieten de vele belangstellenden diep onder den Indruk den doodenakker. Onder de kransen zagen we die van burg, v Alphen, hoofdbestuur N. Z. H. R. M. met rood- wit-blauwe linten, Zuidh. R. M. In groen-witte linten. Daar zifn menschen, dis sich-tslf overschatten. Daar zijn ook menschen, die zich zelf onderschatten. Het aantal dezer laatsten is veel en veel kleiner, dan dat der eersten maar zij zijn er toch en zij doen zich zelf te kort en laten zich te kort De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tydvak van 8 Februari 1937 tot en met 13 Februari 1937 f 1.30 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tydvak gedenatureerd bedraagt de steunvergoeding f 0 80 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke biykens de dateering van het dorschbrlefje in bovengenoemd tydvak zyn gedorscht, is vast gesteld op f 1.75 per 100 kg. ’s-Gravenhage, 12 Febr. 1937. De 23-jarige d. 8., <Be d«aer dagen mej. L. b(j een overval «eer «waar verwondde, en die naar de strafgevangenla te Roermond wao overgebracht, is aldaar plotaeiing over leden. De toestand van het slachtoffer io nog oteeda onveranderd ernstig. zuvuauig ueurag van iiuu vuuikuuioicuuii brulk gemaakt, dat op deze inschryvingen een reductie moet worden toegepast. Op de vrye Inschrijvingen geen toewyzlng plaats vinden. Uit Sas van Gent kwam een dlesel-electrische tram van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappy op den gewonen tyd Axel binnen en zonder vertraging werd de reis naar Ter- neuzen voortgezet. Op de wisselplaats benoor den het spoorwegstation Axel moest de be stuurder van de dleseltram stilhouden en wach ten op de goederentram van dezelfde maat- ■chappy, welke uit Zaamslag In aantocht was. Do bestuurder reed echter door en honderd meter verder in een bocht van de baan, waar bovendien het uitzicht door een daar staand huls wordt belemmerd, zag hy plotseling tot zyn grooten schrik de goederentram met een vijftiental wagens aankomen. Krachtig rem men kon een botsing niet meer voorkomen en met een hevlgen schok reden belde trams op elkaar in. opgesteld, voegden zich by het heengaan dezen dapperen gevallene de schippers en dere roeiers van de reddlngbooten langs Noordhollandsche kust. Ook langs den weg was de deelneming alge meen, byzönder op de begraafplaats, waar by- na geheel Zandvoort getuige wilde zyn van de ze droeve plechtigheid. By den ingang van het Kerkhof werd he» stoffeiyk overschot op de baar geplaatst, waar na de bemanning van de Zandvoortsche red dingboot haar overleden schipper naar de laat ste rustplaats droeg Het was een aangrypend moment, waarop de kist onder een eerbiedige stilte in de groeve nederdaalde. De zwaarge- troffen weduwe, die als verscheurd door een nameloos leed haar man op zyn gang bege leidde, moest hierby worden ondersteund door haar byna 80-jarige moeder en een zuster. De roeiers, die onder dezen schipper Woensdag waren uitgevaren vormden aan het graf een eere wacht. Burgemeester van Alphen nam hierna het eerst het woord om de familie toe te spreken en een laatste afscheid tot Jan Molenaar te richten. Vervolgens sprak de heer Tegelberg, oud-dl- recteur van de Stoomvaartmaatschappy Neder land en hoofdbestuurslld van de N. Z. H. Red dingmaatschappy In de dleseltram sgten drie passagiers van wie een geheel ongedeerd bleef. De bel de anderen, mevrouw de wed. dr. Gerritsen alt Axel bezeerde een dybeen, kreeg een lichte hersenschudding en snywonden aan gelaat en handen, de heer A. de Feyter. wethouder van Zaamslag. liep een hersen schudding en zware hoofdwonden op. Van het personeel bleef de bestuurder ongedeerd, doch de jeugdige conducteur E v. d. Berg, brak een sleutelbeen en kreeg snywonden. Van het personeel van de goe derentram liep de machinist geen letsel op. maar de conducteur-rangeerder P. Riemens kreeg een lichte hersenschudding, snywon den en kneuzingen. De 8t. Augustinusstichtlng der Eerw. Zusten Kanunnikessen v. d H. Augustinus te Ubbergen heeft verzocht wyziglng te brengen in den sf- loopdatum der 5 -leening ad 100.060.— Anno 1930, op 1 Maart 1937 gesteld. Door toevallige omstandigheden valt het oen betrokkenen zeer moeiiyk op dien datum de n*»" dlge gelden voor de aflossing beschikbaar te stellen. zy stellen thans voor de leening eenigen tijd te verlengen, doch de leening daartegenover nlri na enkele jaren in één bedrag, doch van 1 Maart 1939 af geleldeiyk in jaariyksche termynen te lossen met als einddatum 1 Maart 1947. De vergadering, waarin over dit voorstel ssl worden beslist, zal worden gehouden op 33 Februari ten kantoer der Nederlandsche L*nd- bouwbank. COURANT EEN FUNDAMENT DER SAMENLEVING Zaterdagmiddag omstreeks half twee B benoorden Axel een trambotsing voorgeval len, waarby een viertal personen letsel op liep. doen. Zij lijden aan overmaat van scheidenheid, of aan overmaat verlegenheid, en geven daarom niet wat zij zouden kunnen geven. Zü zyn tot veel meer in staat, dan tot 100 kg. geslacht kwaliteit A tot 100 Kg. geslacht kwaliteit B tot 100 Kg. geslacht kwaliteit C van 101125. Kg. gedacht 57 cent van 126150 Kg. geslacht 56 cent van 151 Kg. geslacht en daarboven 55 cent Alles per Kg. geslacht gewicht. De pryzen van de varkens, welke als zou ters worden geleverd, blyven ongewijzigd. 's-Gravenhage, 13 Febr. 1937. Vermoedeiyk heeft hy daarbij niet vol doende uitgekeken, waardoor hy door een mo tor, welke juist aan kwam rijden, gegrepen werd. De gevolgen van de aanryding waren zeer ernstig. De motorryder, de 35-Jarlge A. H. de M., wonende in de Jurriaan Kokstraat, be kwam een schedelbreuk en een zware hersen schudding. Ook de duo-ryder, de 44-jarige A K, uit de Dirk Hoogenraadstraat, liep een her senschudding op. Belden werden door den geneeskundigen dienst naar Bronovo overgebracht. De heer d. G. was «r iets minder ernstig aan toe. Met een bloedende wonde aan het achterhoofd, een gebroken rib en een kneuzing van den llnkerhiel werd hy zyn woning bin nengedragen. Zaterdagochtend waren de twee motorberijders nog niet tot bewustzyn gekotnen. anderen en zy-zelf meenen, maar het biyft achterwege omdat het hun aan durf, zelfkennis en zelfvertrouwen ontbreekt. Degenen, die een te hoogen dunk van hun eigen persoontje hebben kyken geringschattend op hen en achten zich ver boven hen heven. Ten onrechte natuuriyk. Want deze eigen-averschatters staan positief la ger. Maar wat wilt ge? Het is ook hier de schijn, die be driegt en van tweemaal twee geen vier maakt, maar vyf. De jongens werden meerdere malen ver hoord; het gevolg was dat twaalf van hen reeds bekenden en allen zeiden zich fan dief stal te hebben schuldig gemaakt. Een viertal hield echter vol, niets met deze diefstallen te maken te hebben. De politie Is echter van een andere meening en men heeft zelfs de overtui ging dat het by deze zestien niet zal blyven Zy behooren tot de arbeiders en kleinen bur gerstand. De kinderpolitie zal zich in deze zaak mengen. De bekende Amerlkaansche distil leerderij Schenley noemt zich trotsch: ..Courantenvriend No. 1”. De directie van deze onderneming verklaarde eens: „omdat de courant fundamenteel is voor de Amerikaan- sche samenleving, is de courant ook het fundament voor alle verkoopen aan het Amerlkaansche publiek.” Ziehier hoe zij deze overtuiging be vestigd zagen: in 1934 belegde Schenley bijna 100 00Ö in courantenreclame; gevolg: verkoop 40.000 000. In 1935 verdubbelde zij haar budget voor courantenreclame; gevolg: verkoop 63 000 000. waardoor The House of Schenley Amerlka's eerste distilleer derij werd. Schenley was in 1936 niet minder vooruitstrevend: 350.000 werd uit sluitend voor advertenties uitgetrok ken, die in 781 couranten In 685 plaatsen verschenen. KAUIO PAK18. 1648 M. 830 Oram.pl. 1130 Symphonleconoert. 1.35 Zang. 150 Vervolg symphonleconoert. 430 Ne<l. Ka- merorkeet: hierna zang. 5.50 Gram.pl. 6.06 Zang. 6.50 Gram.pl. 7.05 Zang. 730 Oram pl. 8.50 Carmen, opera. KEILEN. 456 M. 8.00 Omroepkielnork. 1130 SA-Or keetoon eert 13.35 Omroepor kest en -danaorkeet. 1.35 Omxoepschram- melenaemble. 330 Omroepklelnorkeet. 4.40 Kamermuziek. 6 00 Gram.pl. 730 Jeugdkoorconcert. 8 20 Gevar, program ma. 10.101130 Omroepdansorkest, SS- Orkeet en solisten. By de inschrijving op de f9.450.000.— 3S4 pet. obligatieleenlng gemeente Utrecht, hebben houders van de 4 pet. obligatiën 1934 tot een zoodanig bedrag van hun voorkeursrecht ge- Vrydagavond, te ongeveer 8 uur, kwam de 52- jarige heer Th. E. v. d. G. zyn woning aan de Koninginnegracht te Den Haag uit en stak den ryweg over. Omstreeks 6 uur Zaterdagmorgen bemerkten eenlge voorbygangers dat een man te water was geraakt in het kanaal ter hoogte van de KI. Gracht te tytaastricht. Met behulp van de red dingsboei. welke aldaar in de buurt hangt werd de man op het droge gehaald, alwaar hy het bewustzyn verloor. Hy werd vervolgens overgebracht naar het ziekenhuis. Calvaricnberg te Maastricht, alwaar het bleek te zyn de 51-jarlge J. V. uit Vaals. Toen hy by kennis kwam verklaarde hy be roofd te zyn van een bedrag van f 1500 en door onbekenden in het kanaal te zyn geduwd. De recherche heeft de zaak in onderzoek, teneinde klaarheid te brengen in deze duistere geschiedenis. By dit onderzoek is haar gebleken, dat er in het verhaal van den man verschillende onjuist heden voorkwamen. Zoo vertelde hy, dat hy de som gelds Vrydag had geïnd by een bankinstel ling te Maastricht, terwyi by aanvrage bleek, dat dit heelemaal niet waar was. Later heeft de man bekend, dat hy een valsche aangifte heeft gedaan en dat hij het geheele verhaal gefantaseerd heeft. De verklaring van 's mans liefhebbery om in den zeer prillen ochtend in het yskoude water te springen, schynt te moeten worden gezocht in een klein meenlngsverschil met zyn vrouw, welk meenlngverachil was ultgedyd tot een groots conflict. Volgens zijn verklaring had de man met het te water springen gewacht, totdat er voorby gangers in de buurt waren, die als redders zouden kunnen optreden. v HILVERSVM II. 301 M. (KRO-lHzendlng) 8 00—0.16 en 10.00 Gram.pl. 11.30— 12 00 Godsd. halfuur. 13.00 Berichten. 12.16 KRO-Melodlsten. zang en gram pl. 3 00 Voor de vrouw. 3.00 Ktodecursus. 6.10 KRO-Melodlsten en zang. (Om 5.46 Fe- llcltatlebezoek). 6.40 Eaperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaartkronlek. 7.36 Sporthalfuur 8.00 Berichten ANP. MededeelIngren 8 10 Gram pl. 8.15 Lij densmeditatie. 9.15 Gram pl. 9 30 KRO- Kumerorkest ANP. 10.40 Gram.pl. Walker Octet. 6 45 Radlotooneel. 7.30 Planovoordracht. 830 Radlotooneel met muziek. 930 Berichten. 10.00 Zang. 10.30 BBC-Orkeet en soliste 11.35 Jack Jack- son's dansorkest. 11.5013.20 Dansmu ziek (gr.pl.). Nadat de familie onder diepen Indruk het kerkhof verliet, begaven allen zich naar de tweede groeve om daar eveneens getuige te zijn van de ter aarde bestelling van Engel Schuiten, het tweede slacht offer van deze verschrlkkeiyke ramp. Eveneens gedragen door zyn kameraden, schreed ook deze droeve stoet naar de laatste rustplaats. Ook hier sprak burge meester H. van Alphen het eerst. ge korting volgens plaatselyk gebruik. By de uitbetaling zullen z.g. fondsgelden niet worden afgetrokken. De varkens moeten by levering in goede con ditie verkeeren. Zu moeten gezond en goed ter been zyn en gedurende ten minste 12 uren vóór de levering gevast hebben. Alle varkens, welke naar de meening van de Nederlandsche Veehoudertjcentrale op de leveringsplaatsen niet in goede conditie verkeeren, of niet het vereischte gewicht hebben, zullen worden ge weigerd. Voor de varkens boven het zoutersgewicht welke bestemd zullen worden om voor uitvoer, anders dan als bacon, te worden geslacht, zyn de navolgende prijzen vastgesteld: Hll.VERHl'M I, 1875 M. (AVRO-Ultzen- dlug) 8 00 Oram.pl 10.00 Morgen«y- dlng 10 15 Gram.pl. 10.30 Arls Swart'i ensemble. 11.00 Huith. wenken. 11.30 Ensemble Aris Swart 12 30 Omroepor kest. 2 00 Gram.pl 3 00 Knlplee. 4.0C AVRO-Dan»orke«t. 4.30 Klnderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Omroeporkest 7.00 Voor de kinderen 7.06 Zang en pla no. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. 8 10 Bonte Dlnsdagavondtreln. 10.00 Onderwyspraatje 10 30 AVRO-Dansork 11.00 Berichten ANP. Vervolg dansmuz. 11 3013.00 K. ter Abrahamof en zijn orkest. De inschryvlng op 1.000.000 3K pCt. obliga tiën ten laste der gemeente Gouda, tot den koers van 99% pCt. zal zyn opengesteld op Donderdag. 18 Februari, bjj de Tncasanhank en de Ned. Indische Handelsbank te Amsterdam, Rotterdam en 's Gravenhage, alsmede ten kan, tore van de Incasso-Bank N.V. te Gouda. Houders van obligatiën der 414 pCt. leening 1928, oorspronkelyk groot 500.000, 4'4 pCt lee ning 1930, oorspronkelyk groot 700.000. welke leenlngen per 19 Maart 1937 aflosbaar zyn ge steld, kunnen by de Inschryvlng op de 314 pet Conversie-leening 1937 een recht van voqgkeur uitoefenen, in dier voege, dat de aanmelding bij de inschrijving op het daarvoor bestemde in- schryvlngsformuller van elke obligatie der bo vengenoemde 4'4 pCt. leenlngen aanspraak doei ontstaan op toewijzing van een gelijk nominaal bedrag der 3V4 pCt. Conversle-leenlng 1937. Na de sluiting der inschryvlng op de 3'4 pCt Conversie-leening 1937 Is het voorkeursrecht vervallen. Op het bedrag der 3!4 pCt. Conversie-leening 1937, hetwelk niet moet dienen voor toewyzlng op inschryvingen met recht van voorkeur, wor den vrye inschryvingen aangenomen. De betaling der toegewezen obligatiën moet tegen Inontvangstnemlng der definitieve stukken geschieden aan het kantoor van Inschryvlng op Vrydag 19 Maart, tegen betaling van 99750 per obligatie, benevens f 1.75 voor 18 dagen rente li 314 pCt. Op denzelfden datum moeten de obligatiën der 4K pCt. leenlngen, waarmede het voor keursrecht is uitgeoefend, by het inschryvlngs- kantoor worden ingeleverd ter verkryging van de toegewezen obligatiën der 314 pCt. Conver sie-leening 1937, waarby per obligatie der lee ning 1938 zal worden uitgekeerd 10.34, zijnde 2.50 voor koersverschil en 7.84, voor 3 maan den rente 1 4H pCt. en 18 dagen renteverschll 4 1 pCt. (onder aftrek van 2 pCt. couponbe- lastlng) en per obligatie der leening 1930 sal worden uitgekeerd f 17.69, zynde 250 voor koersverschil en 15.19 voor 4 maanden rente 4 414 pCt en 18 dagen renteverschll i 1 pCt. onder aftrek van 2 pCt. couponbelastlng De leening Is 4 pari aflosbaar in 33 Jaren, aanvangende 1 September 1938. De obligatiën zyn voorzien van halfjaariyk- sche coupons, vervallende 1 Maart en 1 Sept De couponbelastlng wordt op de obllgatiehou- ders verhaald.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16