We luisteren naar r 1 i Drama in een auto I -e f 3 r e- r DR. FOCKEMA ANDREAE ZATERDAG. 27 FEBRUARI 1937 Internationale controle gaat een feit worden Een duistere zaak HET VERSCHE KADETJE Kolenmijn in Vlodrop? MOTORSCHIP OMHOOG GEVAREN FRAUDE TE AMERSFOORT AANRANDER AFGESTRAFT De toedracht Zondag 28 Februari Maandag 1 Maart Kerkelijk leven VROUW RIJDT IN DE MAAS Door militairen gered Mgr. N. Stam NED. ZUIVELCENTRALE Twee kwajongens terecht PASTOOR W. POLDER Alarmeering bij luchtaanvallen Bedevaart naar Palestina Clearingkoersen Er beataat alle kana, dat het achip vlot komt De stranding van de Angelina Zwitaerach-Nederlandache overeen- komat geratificeerd Reflectanten hebben drie maanden bedenktijd gevraagd DE SCHOENFABRIEK TE BUNSCHOTEN Bedrijfsongevallen verzekering DE ROOFOVERVAL TE KLOOSTERZANDE Besprekingen op het departement van Sociale Zaken Het voor a tel van Ivon Delboa om alle vrijwilligere uit Spanje terug te roepen Een briket op het achterhoofd gekregen KUILVISSCHERIJ OP HET IJSSELMEER Beambte bij de Arbeidsbeurs aangehouden Met 1 April eervol ontalagen ala commissaris der Koningin in Groningen - N.V. Ned. Verzekering Maatschappij ST. WILLIBRORDUS UTRECHT 1 ■9 e- 6- e- - - De nieuwe grenzen in het belang van den vischstand vastgesteld Z. H. Exc. keert Maandag naar zyn Afrikaanache miaaie terug Nieuwe voorzitter der afdeeling zuivel Uitbetaling voor ingeleverde bloembollen Zal ook Nederland aan de controle meedoen? oe coMTRQLt Ttg zee loooo tUMLAHO en roaruMi Ooon Hiaukq'jk es Sovitr- Rumjluo Dooo OvtTVWLAMOtu ITUlt »- Oooo ITXUt Door rcsuKO-jK I— [Poog euGtuuo uuo.wunu poog rdiuireS BW de Nederlandsch-Indische Tanks toom- boot-maatachappy is een telegram binnenge komen, waarin nadere mededeellngen worden verstrekt betreffende de pogingen om de .An gelina”, welke by Formosa gestrand is, ie ber gen. VRACHTSCHIP IN LAST Haarlemache garagehouder te Den Haag beroofd en doodseachoten Afscheidswoord van -- BOOTWERKER GEDOOD Conflicten MAROKKO 772.3 Isaf jord. O* de nog brengen. I «.20 (Gedeeltelik gecorrigeerd.) T M- ruit -t» wg. N. 8TAM, 3. Schnyders’ t 9 De Inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen heeft de elschen vastgesteld, waaraan hier te lande sirenes, welke Bij het gemeentebestuur van Vlodrop is een aanvrage binnengekomen voor den aankoop van 150 hectaren grond nabij het klooster Lud wig. waar vroeger reeds proefboringen zijn ver richt. Het zou In de bedoeling liggen, een ko lenmijn in exploitatie te brengen. De makelaars firma, die de aanvrage deed, heeft na de prijs opgave drie maanden bedenktijd voor haar op drachtgever gevraagd. I Na al deze regelingen en hoopwpUe plan nen, is het tenslotte toch nog Rusland, dat zich terugtrekt op het laatste moment. - 1 - Koersen voor stortingen op 27 Februari 1937 tegen verplichtingen luidende in: Relchsmar- ken 73,48, lires 9,61, peseta's 11.90. Bij K. B. van 24 Februari 1937, Is aan dr. 3. P. Fockema Andreae. Commissaris der Konin gin In de provincie Groningen, op zijn verzoek, met ingang van 1 April 1937, op de meest eer volle wijze uit gemeld ambt ontslag verleend, met dankbetuiging voor de gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen. 12.15 Eugen ^olfFa danaorkest en piano- duo. was. en de ■i I -9 -$ -9 -S -s 4 4 4 J 4 4 4 4 i 4 6- 0- T 0- II- i - 0- ê- 9- 8- ir 0- 6- 8- 6- 9- 8- 0- 0- 9- 8- 8- bleken dat dc geluldsoort, die het best voor dergelijke alarmeerlngs-mlddel voldoet. te begrijpen als men hoort, dat de kosten van Engelands deelneming op een 140.000 pond ster ling per jaar komen. Hierbij komen dan nog de kosten voor de contröle ter zee door de Brltsche vloot. Donderdagavond laat vervoegden zich aan het politiebureau aan het Sandellngenplein te Rot terdam twee jongens, de 16-jarige A. Z. uit Jutphaas en de 18-jarige J. D. uit Utrecht. De knapen die met een vrachtauto uit Limburg waren gekomen, verzochten onderdak. Het bleek, - dat de politie te Utrecht hun opsporing had verzocht, daar zij van huis waren weggeloopen. De jongens zullen op transport naar Utrecht worden gesteld. Het nummer van den auto van den heer H. Is G. JI!Den I nacht is de politie bezig ge- F licht In deze duistere zaak te A wees alles erop, misdrjjf te doen Het vermoeden bestaat, dat het slaehtof- e* fer, die, naar in den loop van den nacht gebleken is, de 45-jarige garagehouder P. H. uit Haarlem is. sleh met zijn auto naar Haarlem wilde begeven en onderweg aan gevallen en vermoord ia Volgens voorloopige Inlichtingen zou de heer H. ongeveer 100 gulden bij zich gehad moeten hebben, doch deze waren niet meer te vinden. Alles wees er op, dal de man be roofd Is. Dezer dagen zijn bij het Bureau van de Ar beidsbeurs te Amersfoort onregelmatigheden ontdekt. Het betreft hier de verduistering van een paar honderd gulden. Degene, die de fraude gepleegd heeft, is In middels uit den gemeentedienst ontslagen en voorgeleid voor den Officier van Justitie te Utrecht. Vrijdagavond omstreeks half zeven is in het Oostgat tusschen Zoutelande en West-Kapelle bet Zweedsche motorschip Annie Johnson van de reederij Axelson Johnson te Stockholm, ge bouwd In 1925, metende 4896 bruto en 2857 netto ton, omhoog gevaren. Na enkele minuten Is het schip echter op eigen kracht vlot gekomen. Het schip kwam van Gothenburg en was bestemd voor Antwerpen. Vandaar zal het schip naar Vancouver gaan. Sleepbooten. die onmiddellijk ter assistentie waren uitgevaren, zijn naar hun standplaats te ruggekeerd. Er stond een stormachtige Weste- Uike wind. De laatste dagen circuleeren berichten in de pers, dat ook Nederland daadwerkelijk aan de non-interventie -contröle zou deelnemen. Havas meldt zelfs dat de contröle-commlssies welke aan de Fransch-Spaansche grens toezicht zullen uitoefenen voor het meerendeel uit Nederlanders zullen bestaan. De Nederlandsche regeering heeft echter nog geen ultnoodlging hiertoe ont vangen, zoodat men vooralsnog deze berichten als geruchten moeten beschouwen. Hoewel het een groote eer is voor ons land, daar men een eventueele ultnoodlging als een bewijs moet be schouwen, dat men In onze onpartijdigheid overtuigd is, zal Nederland toch waarschijnlijk niet graag mede doen aan zulk een Internatio nale actie, omdat zij een groote verantwoorde lijkheid medebrengt, vooral als ons land een leidende rol zou moeten gaan spelen. '•Het heeft intusschen heel wat voeten in de aarde gehad eer de direct bij den burgeroorlog betrokken mogendheden hun toestemming en medewerking tot de nlet-inmengingscontröle wilden verleenen. sche ondersteuning van mijn noodlijdend Vica riaat. Ook mijn gironummer 285248 blijft ten name van ftiij te Haarlem gehandhaafd, om zoodoende eenieder, die met mij medeleeft, in staat te stellen een bijdrage te zendëfi. Ik hoop, dat u dit laatste niet kwalijk nemen, maar de nood van mijn missiegebied dwingt mij om dit te schrijven. Nu ik afscheid van u neem, bedank ik u nog maals voor alles, wat u voor mijn Vicariaat hebt gedaan en ik zal God bidden, dat Hij u rijke lijk zegene om wille van uw milddadigheid. Vrijdagavond, tegen «niddernacht, werd de politie gealarmeerd door eenige burgers, die op den Bezuiden- houtscheweg te ’s Gravenhage in een stilstaanden auto het lijk van een man hadden gevonden. Naar hun in druk dat men hier met een had. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en constateerde, dat er in den auto het lijk van een man lag, die gedood was door een revolver schot in het hoofd. Het lijk lag toege dekt met een jas op de achterbank. Pastoor W. Polder, te Ursem, van wten wij meldden, dat hij in het Antonie Leeuwenhoek huis zou zijn opgenomen, heeft deze inrich ting, waar hy slechts korten tijd ten behoeve van een onderzoek verbleef, spoedig daarna Op het Grieksche ss. .Rita Ghandris”, dat In de Waalhaven te Rotterdam ligt, heeft zich tij dens het lossen van briketten In een langszij liggend Rijnschip, een doodelijk ongeluk voorge daan. De 35-jarige bootwerker P. v, d. Welden kreeg een van de briketten, wegende 7 K.G., op het achterhoofd en is kort daarop overleden. om, indien we een conflict niet voor komen kunnen, er de kwade gevolgen van te neutraliseeren. Onzerzijds mo gen we nooit haatdragend blijven, moeten we nimmer onnoodig op t conflict terug kamen. We moeten geen vijandschap laten groeien en dienen alles onzerzijds redelijkerwijs in het werk te stellen om de goede ver standhouding te doen herleven. De minister van Sociale Zaken heeft Vrij dag de aangekondlgde bespreking op zijn de partement gehad met de vertegenwoordigers der bakkersgezellenorganisaties betreffende het eventueel vervroegen van de tijdstippen waarop begonnen mag worden met het vervoeren, resp. het verkoopen en afleveren van versch brood. Zooals men weet is de bespreking met de werkgevers Donderdag reeds gehouden. Verwacht mag worden, dat de -minister bin nenkort zijn standpunt zal bekend maken. In een vergadering van de subcommissie is het besluit medegedeeld, dat de Russische vloot niet zal deelnemen aan het plan om contröle ter zee uit te oefenen op de nlet- Inmenging In Spanje. Toen namelijk op de bijeenkomst eenstem mig was vastgesteld, dat iedere mogendheid, die zich bij de overeenkomst van nlet-lnmen- ging heeft aangesloten en aan het toezicht wenscht deel te nemen, het recht moet heb ben dat te doen, heeft Malsky verklaard, dat Rusland op het oogenbllk van dat recht geen gebruik zal maken. Hierop verklaarde de vertegenwoordiger van Portugal, dat ook zijn regeering van deelneming af zag, mits geen andere mogendheid opnieuw aanspraak zou maken op deelneming aan de contröle. Deze verklaringen be teek enen, naar sommigen meenen, dat het zes-mogendheden-plan voor de contröle ter zee definitief Is vervallen en dat nu het plan, waarbij de contröle werd verdeeld tus schen Engeland, Frankrijk, Dultschland en Italië, weer onder het oog zal worden gezien. Het feit, dat Rusland en Portugal niet deel nemen aan dit toezicht ter zee, zal echter in geen enkel opzicht afbreuk aan het contröle- plan zelf doen. De verandering der contröle behoeft slechts een formaliteit te zijn, welke de uitvoering van het plan zelf geenszins In den weg staat of uitstelt Naar men weet was er uit FOetsJau een ber- glngsvaartuig vertrokken. De nadere berichten wijzen er op, dat er nog hoop bestaat het schip te behouden. Het weer ^s goed en wanneer dit nog eenige dagen zoo blijft, bestaat er alle kans dat bet schip vlot komt. De vermoorde Is de 45-Jarlge autohandelaar Hes, tónende aan de Kleverlaan te Haarlem. De man is Vrijdagmiddag met een chaulfeur In een auto van een derde naar de automarkt in Den Haag.gegaan, om daar te trachten den wagen te verkoopen. Toen er twee koopers kwamen en deze vroe gen of zij met den wagen een proefrltje konden maken, stelde Hes voor, dat hij zou rijden, ter- wjjla de chauffeur op de automarkt zou blijven wachten. eeD P*®r uur was" Hes echter nog niet te- tu* en de chauffeur begon zich ongerust te maken. HU veronderstelde echter later, dat *Hes den wagen verkocht zou hebben en wel naar Haar lem vertrokken sou zijn. De chauffeur huurde toen een anderen auto en ging naar Haarlem, waar hij laat in den avond aankwam. Juist toen hij zich aan het adres van d» fa milie aan de Kleverlhan vervoegde, stond door een inspecteur van de politie, die uit Den Haag •opdracht had gekregen om het verschrikkelijk nieuws te gaan vertellen. De chauffeur Is toen met de vrouw, de doch ter en den zoon van het slachtoffer naar de residentie vertrokken. De chauffeur kon slechts een vaag signale ment van de beide gegadigden opgeven. Het onderzoek naar de daders Is evenwel zeer ult- Naar we vernemen zal voor het ingelever de plantgoed. Ingevolge de bepalingen der be perking in de bloembollencultuur, een uitbeta ling plaats vinden berekend naar zift 7 en op 12 cent per kilo, daar beneden 8 cent per- kilo. De gemiddelde prijs zal worden tien cent per K.O., omdat de Ingeleverde hoeveelheid beneden en boven 7 staat van 1 tot 2. De uitbetaling zal plaats vinden Half Maart. Waarschijnlijk tengevolge van den straffen wind geraakte Vrijdag op de Maas bij Raven- stein een met vrachtgoederen geladen vracht schip, De Koopvaart No. 22 van de N. V. Koop vaart te Veghel, uit de vaargeul Het schip kwam op de overstroomde uiterwaarden terecht en geraakte aan den grond. Onmlddeliyk is men met man en macht aan het werk gegaan, om het vaartuig te lichten, doch des namid dags was het n°9 niet gelukt het gestrande schip vlot te krijgen. Namens Z. H. Exc. Mgr. N. Stam, Apostolisch Vicaris van Kisoemoe, wordt ons plaatsing ver zocht van de volgende dankbetuiging aan de Nederlandsche Katholieken: Daar ik op 1 Maart vertrek en kort na Pa- schen in mijn missie hoop aan te komen, neem ik afscheid van allen, die mij, tijdens mijn ver blijf in mijn vaderland, geholpen hebben. Ik ben u zeer dankbaar voor de groote sym pathie, die Ik van u heb ondervonden. Meer dan eens heb ik u verteld over de fl- nancieele moeilijkheden, welke zóó groot waren, dat ik 10 van de 19 missieposten zou moeten sluiten! Dit zou beteekenen, dat honderdduizen den menschen verloren zouden gaan. Ofschoon ïk veel hulp gekregen heb, ben Ik niet in staat om het groote onheil te voorkomen; alleen kan ik het wat langer rekken en ik hoop in den tusschentijd, dat God mij een weg Zal wijzen. Ik kan niet langer in ons vaderland blijven, daar mijn werk mij naar Afrika terug roept. De heer Jan van den Berg, Paul Krugerstraat 60 te Haarlem, heeft een Missle-Comité gevormd om zoo mogelijk door te gaan met een jaarlijk- BRUSSEL, 322 en 484 M 323 M.: 12.20 Oram.pl. 12AO Salonorkest I SO Omroen- orkeat. 1502 20 Oram.pl. 5.20 Omroep- danaorkest. S.50 en 7.20 aram.pl. 8.23 Omroeporkest en soluien. 10.3011.30 Oram.pl. 484 M.: 13.20 Oram.pl. 12.50 Omroejxjr- kest. 130 Salonorkest I SO2.30 Gram.- pl. 5.30 Kamermuziek. 6.35 Salonorkest en soliste. 830 Nationaal orkest en so liste. 0.20 Radlotconeel. 9.40 Vervolg con cert. 10801180 Omroepdansorkeet. Nu de meeste mogendheden ’n decreet hebben uitgevaardigd, waarbij voort aan aan vrijwilligers wordt verboden in Spanje dienst te nemen en het slui ten van een contróie-overeenkomst bin nenkort te verwachten is, mag men de hoop koesteren, dat de vreeselljke bur gerkrijg aanmerkelijk verkort zal wor den. Niet dat we gelooven, dat de strijd nu de Spanjaarden meer op zichzelf zijn aangewezen zij krijgen thans immers geen hulp ven buiten meer spoedig zal zijn beëindigd, doch hij zal nu toch wellicht geen maanden en maanden duren, waarnaar het toch be gon uit te zien. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 9.35 en 1030 Grsm.pl. 11.15 J. Schnyders' or kest. 12.20 Kleinorkest 180230 Oram - pl 3.35 Pianorecital. 3.00 Zang. 3.20 Ed. Lolseau's orkeat. Accordeonmuzlek en Radlotooneel. 530 Klelnorkeat. 6.20 vlooi en plano. 730 Gram.pl. 830 Salonorkest en zsng. 0 06 Hoorbericht. 0 30 Bjrmpho- nle-orkest en solut. 10.30 OmTOepdans- orkest. 113012.20 Gram.pl. 484 M.: 9.20 Gram.pl. 10.20 J. Schnyders' orkest. 10 50 Orgelconcert. 11.30 Gram - pl. 1330 Salonorkest en grsm.pl. 180 Kleinorkest «n solut. 230—385 en 3 50 Oram.pl. 530 Fanfare-orkest. 735 Oram- pl. 830 Omroepsymphonle-orkest en so list. 930 Radlotooneel. 9.35 Omroepdans- orksst. 10.301230 Oram.pl. Men deelt ons van bevoegde zijde mede: Herhaalde malen is In de pers vermeld, dat de schoenfabriek te Bunschoten opgericht is met steun van gemeente en Rijk. Wat de me dewerking van het Rijk betreft, heeft deze be staan in een afloopenden trainingstoeslag voor visschersjongens, welke in die fabriek worden opgeleid. Frankrijk, dat intusschen zelf het ondanks alle schendingen toch lofwaardig initiatief tot de non-interventie had genomen, begon lang zamerhand genoeg te krijgen van het eindeloo- ze gediscussieer te Londen en dreigde tenslotte zelfs zijn vrijheid van handelen te hernemen, als de contröle thans niet definitief werd door gezet. Rusland deed ook alsof het zich uit de commissie wilde terugtrekken, natuurlijk om druk op Londen en Parijs uit te oefenen, opdat krachtig zou worden opgetreden, want zich wer kelijk terugtrekken uit Spanje kunnen de Sovjets hoe graag ze het misschien thans zouden willen met goed fatsoen tóch niet doen. De druk van Moskou miste Intusschen zijn uitwerking niet, want Frankrijk en Enge land voelden er niets voor de Spaansche kwes tie alleen met Italië en Dultachland op te alleen knappen. Merkwaardig is de houding van Portugal tot op het laatste oogenbllk geweest. Dit kleine land, dat toch jarenlang In het kielwater van Engeland gevaren heeft, moet zich toch wel heel sterk gevoeld hebben, toen *t zoo remmend op den voortgang der onderhandellngen durf de werken. Portugal was In de non-lnterventle- commissle steeds het enfant terrible. Of zou het zoo'n beetje de kastanjes uit het vuur heb ben moeten halen op aandrang van Engeland, dat ook niet bijzonder gecharmeerd scheen op een „strenge” contröle. Wat intusschen wèl valt de voorbijganger weg staan Wij vestigen de aandacht op de In dit num mer voorkomende advertentie betreffende de zesde nationale bedevaart naar Palestina, welke van 31 Maart tot 7 Mej wordt gehouden. VERWACHTING: Matige tot krachtiger tijdelijk stormachtigen Zuidelijke tot Zuid westelijken of Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aan vankelijk regen, later hagelbuien; aan vankelijk weing verandering in tempe ratuur, later Iets kouder. De rechtbank te Zutphen heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den 26-Jarigen koopman G. N„ die in October te Apeldoorn een revolver met patronen, welke hjj in bewaring had ge kregen van B. F., die den roofoverval te Kloos- terzande had gepleegd, aan de opsporing van de politie had onttrokken. De rechtbank veroor deelde den verdachte tot drie maanden gevan genisstraf, met aftrek van twee maanden pre ventief. Kapitaal- en Volksverzekeringen Kent U het 8t. Wllllbrordus-tarief met gewaarborgden H. Uitvaartdienst 7 Belangrijk voor ieder Katholiek! Op dit tarief zijn reeds meer dan 1 0 0. 0 0 0 personen Ingeschreven Regel deze teergevoelige aangelegenheid zelf en laat het niet aan anderen over Prospect! worden op aanvraag gaarne toegezonden zou roeping der vrijwilligers zijn gewezen, tuurlijk zou het besluit door i interesseerde mogendheden moeten aangenomen, daar een eenzijdige aanvaarding het tegendeel van nlet-lnmenging zou zijn. Iedereen zal gaarne dit nieuwe initiatief der Fransche regeering toejuichen, doch wij geloo ven niet, dat het onder de huidige omstandig heden kan worden verwezenlijkt. De Spanjaarden zelf, vooral de llnkschen, zijn niet bljzonder"goed te spreken over deze inter nationale contröle. De rooden schijnen er welis waar van overtuigd, dat zij over het meeste menschenmateriaal beschikken; doch zij vin den het allesbehalve prettig, dat Italië- en Dultschland zelf tot de controleerende mogend heden behooren en dus misschien zich zelf wel eens zullen moeten controleeren. Intusschen Is de strijd nu in een nieuwe fase gekomen. Hulp van buitenaf Is verder uitgesloten en dus moe ten de partijen, de eene gesteund door de inter nationale brigade, de andere, geholpen door Dultschers, Italianen en Mooren, het verder zelf uitvechten. Vrijdag begaf de 62-jarige mevrouw Schopplng uit Borgharen zich per rijwiel naar Maastricht Op de ^romming van den weg Limmel-Fran- clscus Romanusweg nabij de Zlnkwltfabriek na derde een afdeeling militairen uit Maastricht De vrouw wilde hiervoor uitwijken, doch zwenkte te ver en reed pardoes met haar rijwiel de Maas in. Aanstonds werd door de militairen hulp ge boden en mede door toedoen van een schipper werd de vrouw nog bijtijds uit haar netelige positie gered. DEUT8CHLANDSENDER, 1571 M. 730 Bert. Phllharm. orkest m. m. v. solist 8.50 Boekbespreking. 9 20 Berichten. 9.50 Pia norecital. 10.20„11.20 Gevar. programma. Wellicht zou de oorlog nog spoediger tot een einde komen, als het Initiatief van de Fransche regeering, waarvan Delbos In de Kamer Donder dagavond mededeellng deed, met succes be kroond zou worden, De Fransche minister van Buitenlandse!» Zaken heeft nJ. aan den Pran- schen vertegenwoordiger te Londen instructies gegeven aan de non-lnterventie-commissie te verzoeken, alle vrijwilligers in Spanje door de verschillende mogendheden te doen terugroe pen. Ook van DuiLsche en Italiaansche zijde reeds op de wenseheiykheid van terug- vriJwllligers zijn gewezen. Na- het besluit door alle ge- mogendheden moeten warden De contröle ter zee, die dus thans eindelijk een feit gaat worden, wordt als volgt over de landen verdeeld: de Noordkust van Spanje wordt bewaakt door de vloten van Engeland en Portu gal, de Noord-Westkust door Frankrijk en Sov- jet-Rusland, de Zuidkust van de Portugeesche grens tot Almaria door Engeland, de Oost- en Noord-Oostkust door 'Dultschland en Italië. De kust van Spaansch-Marokko wordt bewaakt door de vloot van Frankrijk, de Canarlsche Eilanden en Rio del Oro floor Engeland. Major ca en Iblza door Frankrijk en Minorca door Italië. Verder heeft Eden Woensdag In het La gerhuis medegedeeld dat 150 Brltsche ambte naren belast zjjn met de contröle van de gren zen tusschen Spanje en Portugal. DEUTHCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Wlnterhulpconcert. 930 Berichten. 930 BIJ het landgoed „Nlmmerdor” te Amers foort werd een *28-jarige dienstbode aangeval len door een ongeveer 20-jarig jongmensch. Het meisje weerde zich kranig, gaf haar aanrander een flink pak slaag, pakte hem bij dep kraag en gooide hem In een sloot nabij het landgoed. v| Hierna ging ze direct naar huis, waar de politie werd gewaarschuwd, die nu een onderzoek In- stclt. Dezer dagen zijn de bezwaren In verband met de nieuwe bepalingen betreffende de kullvls- scherij op het Ijsselmeer besproken tusschen den chef van de'afdeeling visscherijen van het dejjartement van Landbouw en Vlsscheri], den Inspecteur der visscherijen, hoofd van het 2e, 3e en 5e district, het hoofd van rijkslnstltuut voor biologisch visscherij-onderzoek, afdeeling kust-, rivier- en blnnenvlsschery, den directeur van den rijksdlenst ter uitvoering van de Zul- derzeesteunwet en den voorzitter en secretaris van de hoofdafdeellng zoetwatervlsscherij der Nederlandsche Heidemaatschappij. Bij deze besprekingen werd vastgesteld, dat de nieuwe grenzen van het voor den kuil ver boden gebied, na deskundige onderzoekingen en uitvoerige ?n grondige overwegingen, zijn vastge steld uitsluitend in het belang van den visch stand van het Ijsselmeer, zoodat wijziging daarvan op groote moeilijkheden zou stuiten, terwijl een beperking ten koste zou gaan van den toekotnstlgen vischstand op het Ijsselmeer. Er aal niet nader op wijziging van da vast gestelde grens kunnen worden aangedrongen. Op de agenda van de eerstvolgende vergade ring van de contact-commlssle komt als voor naamste punt voor: Bespreking In verband met de wijziging der voorwaarden voor de uitoefe ning van de IJsselmeervisscherij, zoodat als nog de gelegenheid zal bestaan omtrent het doel en de strekking van de maatregelen nadere inlichtingen te verkrijgen. by ir.ogeiyke luchtaanvallen te alarmeeren, zul len moeten voldoen. In verschillende steden van ons land zyn proeven met sirenes gehouden, daarby Is ge- - -- een over eenkomt met een .Janktoon” (golvende huil- toon). In verband hiermede zyn deze elschen thans vastgesteld. Deze elschen werden op verzoek van de In spectie luchtbescherming geredigeerd door den hoogleraar prof. dr. C. Zwlkker te Delft. RADIO PARIS, 1848 M. 8.30 Oram.pl. 1230 Poulet-Kamerorkest en zang. 3.55 Gram.pl. 430 Kamermuziek. 5.50 Zang. 6 05 Pianovoordracht. 6 50 Vervolg zang. 7.05 Vervolg piano. 730 Gram.pl. 830 Radlotooneel. 9.06 „Florabella", operette. Naar wij van bevoegde zUde vernemen zal met Ingang van 8 Maart aa. de heer L. F. Britzel ontslag nemen als voorzitter van het bestuur en dageiyksch bestuur van de afdeeling Zuivel der Nederlandsche Zuiveloentrale. De heer Britzel zal dan in genoemde functies worden opgevolgd door den heer A. v. wynen te Gouda. Gelijk bekend, maakt de heer Van wynen thans reeds deel uit van gemelde colleges. Deze officieuze mededeellng bevestigt een reeds dezer dagen geplaatst bericht. Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ is Hoogste barometerstand 772.3 Isafjord. a Laagste barometerstand 7313 Holyhead. ^illllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIllllliiillllllllllIlllHIlllllllllllIljr Het lijk van het slachtoffer is naar het ge- meenteiyk ziekenhuis Zuldwal et Den Haag overgebracht, waar een sectie definitief moet aantoonen met welk soort voorwerp de moord is gepleegd. De Zwitsersche Bondsraad heeft de overeen komst tusschen Zwitserland en Nederland, be treffende bedryfsongevallenverzekering gerati ficeerd. KEULEN, 456 M. 1130 Sted. Orkest Krefeld. 1235 Nedersaka. Symphonle-ork. 135 Omroep -Bchrammel -ensemble. 3.30 Omroeporkest. 6 06 Omroepklelnorkest. 730 Weat-Dultoch weekoverzicht. 8.30 Vlooi en plano. 9301130 Omroeporkest. HILVE1MUM I, 1875 M. (8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.30 VARA. 8.00 AVRO) 8 55 Oram.pl. 9.00 Sportnieuws. 9.06 Tuln- bouwpraatje. 930 Orgelspel. 13.00 Orgel concert. 13.10 Lezing ,J>e bestemming van onze generatie". 13.35 Het Omroep orkest. 115 Kovaca Lsjos' orkest. 3.00 Boekenhalfuur.' 230 Concertgebouw-or- kest en solist. 4.00 Oram.pl. 4.10 Schaak- les. 4 35 AVRO-Danaorkest. 4 55 Sport nieuws ANP. 5.30 Klndaruurtje. 6 00 Sportpraatje. 6.15 Sportnieuws De Ramblers. 635 Domnleuws. 7.00 Po pulair programma m. m. v. solisten en het VARA-Theatcr-orkest 8 00 Berichten ANP. Mededeellngen. 8.16 Kovaca Lajos' orkeat, AVRO-Olrls en solisten. 9.00 Ra- dlohoorkrant. 9.45 Radiojournaal. 10.00 Fragm. uit de opera ..Fidello". 11.00 Be richten ANP. AVRO-Denaorkeat. 11.40 13.00 Orgelspel. HILVERSUM II, 301 M. (8.30 NCRV. 9.30 K^O. 5.00 NCRV. 7.4511.00 KRO) 830 Morgenwijding. 9.30 Oram.pl. 10.30 Hoogmis 12.00 Oram.pl. 12.15 KRO-Or- kest. 1.00 Boekbespreking. 1.20 R.K. Man nenkoor ..St. Caecllla” en Gram.pl. 2.00 Ocdsd. ooderrlcht voor ouderen. 2.30 KRO-Orkest. 3.10 Toespraak. 3.15 De Band tusschen Koloniën en Moederland. 3.35 KRO-Orkest. 4.00 Ziekenlof. 4 55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek. 5.50 Xvang. Kerkdienst. Hierna: Gewyde mu ziek (gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 730 Mid- denstandscauserle. 8.10 Berichten ANP. Mededeellngen. 8.30 Aetherrevue m. m. v. solisten en KRO-Melodlaten 9.00 Sted. orkest van Maastricht m. m. v. Sollate. 9.45 Gram.pl. 9 50 Radlotooneel. 10.30 Berichten ANP. 10.40—11.00 Epiloog. DROITWICH. 1500 M. 1330 BBC-Hsr- monle-orkest m. m. v. solist. 1.50 BBC- Mannenkoor m. m. v. solisten. 330 Tuin- bouwpraatje. 3.40 BBC-orkest m. m. v. soliste. 3.40 Gram.pl. 4.40 Het Bridgewa- ter-harpkwlntet. 5.20 Relig. causerie. 5.40 Fllmprsatje. 535 Radlotooneel. 7308.10 Zang. 8.15 Kerkdienst. 9.06 Llefdadlg- heldsoproep. 9.10 Berichten. 9.36 Repor- ^tege. 935 Leslie Jeffries en zijn orkest Tn. m. v. solute. 1030 Epiloog. RADIO-PARIS, 1848 M. 8 20 en 1120 Oram.pl. 12.20 Orgelconcert. 120 F. Gras' orkest en zang. 3.20 en 4.06 Zang. 7.06 Oram.pt. 8 00 Orgelspel. 9.06 Radtotoo- neel. 1120 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 9.50 Gram.pl. 10.50 Orgelconcert 1120 Hans Bund's orkest. Mandol Ine-orkest. Berlljnsch Pianotrio en solisten. 320 Omroepkwlntet. 4.05 Om roeporkest en solisten730 Omroepdans orkeet en solisten. 11.001120 W. Gla- he's daneorkest. HILVERSUM I, 1875 M. (Algemeen pro gramma verzorgd door de VARA) 8.00 Gram.pl. 10.40 Melody Circle. 11.10 Ver volg declamatie. 1130 Vervolg concert. 12 00 Gram.pl. 13.151.45 De Fliereflui ters m. m. v. solut en gram.pl. 2.00 Gram.pl. 3.00 Concert en causerie. 3 30 VARA-orkest. 430 Voor de kinderen. 5.06 Vervolg concert. 5.45 Oram.pl. 6 00 Or gelspel 6.30 Muzikale causerie en gram.- pl. 7.10 VeUigheldskwarttertJe. 730 .De Roodborstjes”. 8.00 Herh. SO6-ber. 8.03 Berichten ANP. 8.10 Oram.pl. 8.15 Resl- dentle-orkest m. m. v. solist. 9.00 Decla matie. 9.20 Vervolg concert. 9.55 Dam- nleuws. 10.00 Berichten ANP. 10.06 De Ramblers en gram.pl. 11*0013.00 Oram.- Pl- HILVERSUM II. 301 M. (NCRV-Ultzending) 8.00 Schriftlezing, meditatie. ge wyde muziek (gr.pl.830 Gram.pl. 930 Gelukwenechen. 10.80 Morgendienst. 1130 Chr. Lectuur. 1130 Gram.pl. 13.00 Berichten. 12.15 Oram.pl. 1330 Orgel concert. 3.00 Voor de echolen. 3.35 Oram - pl. 3.00 Tulnbouwpraatje. 3.40 Grsm.pl. 3 46_4.46 BijbeUeaing. 6.00 Dubbelman nenkwartet. 630 Vragenuur. 7 00 Berich ten. 7.15 vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 NCRV-orkest 9.00 Causerie over Jan Swammerdam. 9.30 Vervolg concert (Om 10 00 Berichten ANP) 1030—1130 Gram.pl. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.06 Orgelspel. 11361130 en 13.06 Oram.pl. 13.45 BBC-Northern Ireland-orkest m. m. v. solut. 120 Sportreportage. 1.403.20 Or gelconcert. 3203.55 Het Whltewsy-En- eemble. 420 Jazzmuziek. 430 Pianoreci tal. 520 Causerie over vliegsport. 5.35 Walter Collina' orkest. 620 Berichten. 8.40 Landbouwcauserle, 7.00 Komische voordracht. 720 Zang. 7.40 Oeraldo'e or kest en solisten. 820 Causerie over Jeugd herbergen. 830 BBC-Welsch-orkest m. m. V. koor en eolUt. 9.30 Berichten. 9.40 Bultenlandsch overzicht. 9.55 Orgelspel. 10.30 BBC-orkeet m. m. v. bet BBC- mannenkoor en sollet. 11.20 Lew Stone en zyn Band. 113012.30 Dansmuziek (gr.pl?). Omtrent dit misdryf vernemen wy volgende bijzonderheden. Op den Bezuldenhoutscheweg, vlak voor windhondenrenbanen, zag een Vrijdagavond een auto langs den met brandende lichten. Uit nieuwsgierigheid keek hy even in den wagen en zag toen op de achterbank het lichaam van een man liggen, in, naar hy aanvankeiyk meende, slajTende houding. Hy vond het niet gewenscht, den man in dien toestand te laten liggen, en deed de por- tieren open om den man wakker te maken. Daarby bemerkte hy echter tot zyn ontstel tenis, dat de man niet sliep, doch dood Op dat moment passeerde een auto voorbyganger riep deze aan. Het bleek, dat in den passeerenden auto een dokter zat. Samen stelden zy een voorlooplg onderzoek In naar den toestand van het slachtoffer en waarschuw den vervolgens onmlddeliyk de politie. Het onderzoek heeft tot nu toe niet veel nieuwe feiteA aan het licht gebracht. Conflicten moet men zoo erg niet nemen en wanneer men in zijn volste recht is behoeft men conflicten niet uit den weg te treden. We moeten Conflicten vooral niet zoeken, we moe ten ze, eentgszins mogelijk, ontgaan, doch we moeten ze niet vreezen. Er kunnen oogenblikken komen dat een conflict noodzaak wordt. Maar tfsJ SPANJE R

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 18