PROVINCIAAL NIEUWS grenswijziging J op gezondheid de beste sigaret voor Raad van Heiloo tegen I I BEURS VAN AMSTERDAM Ga over uw i 8 MARKTEN Wisselkoersen EENSGEZIND ADVIES RADIO MOORS H.v. KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 14609 ZATERDAG 21 FEBRUARI 1937 Inzage toewijzingslijsten 1937 PASTOOR W. POLDER ZAANDAM BLOKKER GROOTEBROEK OUDER-AMSTEL STOOM VAA ET LIJN EN HEM-VENHUIZEN VRIJDAG 26 FEBRUARI 1937 Weinig discussie Jaarverslag N.V. Noorderbank VI AL Si J i De argumenten van Alkmaar worden ongegrond geacht l Fa OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE ns% 204 VI als hu v<x «lei 55 1 Het Texelsch Schapenstamboek in Noord-Holland 3 n. i. a u V OUDORP i Weerbericht A. Q SCHOUTEN 7 Jaarverslag secretaris van 25 Jaarverslag penningmeester Amsterdam i (Ongeoorigeerd.) i i i Honte- Droback: Fowey: I F 9 uit Alkmaar in Heiloo I oprichting van het tot t CHIEF WHIP op een boo- Ha Dollars Koninklijke 134 Warrants Koninklijks 605—«14 Vorige Stotkoersen Heder van Valparaiso was 36 Febr. 1 444 23 133 11% 294 341% 94% 354 94% 129 133% 121% 110% 113% 508 240 174% 41% 182% 9.65 637% Blrken- Vbtgt 169% 93 75% 68% 340% 280% 175 200 164%* 79 169 203% 100% 91% 99 79 100% 95% 31% 507% 240 173% 41% 295 342 97 355 99 3>h 12 16% 23% l'h 31% 25% 15% 1 1 1 te den Tel re werden gekoeen »er en K. Vla- at te Deemster, 441% 23% 132 11 100% 91% 99 79% 100% 95% 31% Landen Berlijn Parijs Brussei Zwitserlnno Weenen Kopenhager Stockholm Oslo N. York cablr Rome Praag Madrid 39.87’/. 46.05 44.871. >.82% 9.65 6 37% heden 8.93 73.45 8.49% 30.77% 41.65 39.85 46.05 44.85 1-82% 9.65 6.37% 321 290 223% 190% 166% 266 87% 4% 95 129*4 135% 121% 109% 113 i i 1 i i 1 1 1 i i 1 I 1 we 8e: Aa No 99 3% 23% 1% -9 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR 47% 68% 5»/. 52% 11% 47% 68%. 47% 82% S% 163% 79% 169 203»/* R.K. Staatspartij Woensdag zal In het Pa- tronaatsgebouw een groote algemeene bijeen komst worden gehouden der R. K. 8. P., aid. Blokker. Als spreker zal dien avond optreden burgemeester J. Elders van Bovenkarspel met het onderwerp „Onze Strijd". ?9.92% 39.85 46.12% 46.05 44.92% 44.87% 182»/* 9.65 6.37% 26 Febr. Vor. «lotk. 8.92% 73.47% 8.49% 0.77% 41.66 25 Febr. Vor slotk I 8.93»/* 73.50 T<FcP<F<P<PcFcP<P<P<F<P<l><F<P<P<F'PcPcPep<FcP<PeP<p<P<P<p^ van De Bilt Vrijdag te 19.35 3 posten: Wordt verwacht fr Goole; ■ad. Newcastle; Bkahsl. vlssobarjj- Hamburg: Force, a Staatsleer! tngeu 4% Nederland 1934 3% Ned. Obllg 3% Ned. Obllg. 1936 Het onderwijs-argument van Alkmaar achtte I 2M Cert >r. eveneens niet van waarde, omdat het ook I 4 323% 295 220 193 170 276% 85 •4% raad den Indruk, dat men had getracht een reeds uitgepersten citroen nog verder uit te knijpen in de hoop er wat heerlijken wijn uit te krijgen; in werkelijkheid kwamen er wat zure druppels te voorschijn. In dien bijraad was aangevoerd, dat Heiloo niet In staat zou zijn het gedeelte, waarop Alk maar zijn oogen gevestigd houdt, van een goede rioleering te voorzien. Dit stond volgens spr. absoluut nog niet vast, omdat daarover door de gemeente Heiloo nog geen beslissing was geno men. Mocht Heiloo Inderdaad niet in staat zijn dat gedeelte te rioleeren. dan bestond er nog zooiets als een verplichte samenwerking tus schen gemeenten, welke verplichte samenwer king voor dat doel dienstbaar gemaakt zou kun nen worden. In verband met de ziekte van de wijkverpleeg ster werd met algemeene stemmen besloten haar tegen ziekte te doen verzekeren. Verder memoreerde de voorzitter, dat de ver- pleegzuster thans 5 jaren in dienst der ver een Iging was, by welke gelegenheid haar een bloemenhulde was aangeboden. Daar de bode, wijlen F. Kunst Jr„ was over leden. stelde het bestuur voor het bodeschap te laten overgaan op de weduwe, wat werd goed gekeurd. Ook betuigde de voorzitter zijn Instemming met de vlotte uitbetaling der verzekerlngssom door „De Nederlanden" wegens het verloren gaan van eenlge verpleglngsartlkelen, w.o. een ledikant, by de brand bij den heer W. Stoop. Continental OU Shell Union Oil Tidewater Rubber Adam Rubber Randar Dell Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. L O. O Allied Intercontln Rubb. Scheepvaart Java Oh. Japan Holl.-Am. Lijn Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart- Unie Rotterd. Lloyd St. Nederland Suiker H. V. A. Jav. Cultuur Vorstenlanden Tabak Dell Batavia Oude DeU Oostkust Spoor wegen Union Pacific Wabash Ene Kansas City South South. Railw Chic. Mil* Zulderkerk. s„ Ham- o.-nuo»; Zonnewyk. Mlddl. Zee vla Rotterdam; Zee vla Rot- aangename door den Vertrokken 36 Febr Calypso. Dublin. 26 Febr.. Vertrokke: Slrehel. s„ Narvik. Aangekomen Mount Atlas, s.. Vertrokken 26 burg; Amstelland, Huelva; Hercules. Ek. Oslo; Saturnus. s„ Mlddl. terdam. Hierna bracht de heer O. Vader het finan cieel verslag uit over 1936, waaruit bleek dat de totale Inkomsten der vereenlglng hadden bedragen 1508.91, de totale uitgaven 1478.71. zoodat er een voordeellg saldo is van 39-20 (vorig Jaar ƒ24.23), terwijl de vereenlglng vier der nog een schuld heeft van 50 en een schuld aan renteloos voorschot van 520. De begrooting voor 1937 vermeldde een ge raamd bedrag ad 1289 aan inkomsten en uit gaven, waarbjj wn uitgaafpost van 230 voor onvoorzien. De aftredende bestuursleden S. Bijpost. O. Vader en N. Mul, welke onmlddellljk herkies baar waren, werden met groote meerderheid van stemmen herbenoemd, terwijl in de vacature- Beers werd benoemd de heer F. de Goede. Hierna werd een commissie benoemd voor het nazien der boeken, bestaande uit de heeren P. Commandeur en G. Hoogenboom. By de rondvraag bracht de heer N. Mul een woord van hulde aan den secretaris, die geheel belangeloos dit werk voor de vereenlglng ver richt. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Door den heer C. Groenland werd hierna het jaarverslag over 1936 voorgelezen. Hieruit stippen we aan, dat in dat Jaar een njioeder- cursus werd gehouden met 37 deelneemsters, dat 244 bezoeken werden afgelegd aan t.b.c.- patiënten, dat de vereenlglng thans bestaat uit 288 leden, dat in 1936 drie bestuurs- en een ledenvergadering werden gehouden wit-Gele Kruis. Dese vereenlglng hield Donderdagavond te half acht een algemeene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Commandeur, opende de vergadering en wijdde aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid den beer Beers eenlge woorden. 169% 93 74% 66 339% 279 Bloembollencultuur De Algemeene Veree- niging voor Bloembollencultuur hield dezer da gen een algemeene vergadering. De algemeene voorzitter dr. A. J. Verhage beantwoordde de vraag ..Op welke wijze worden uw belangen als bloembollenkweeker het best behartigd?" Spr. wees er op, dat voor leder Individueel het lidmaatschap dezer organisatie groote vcordeelrn biedt, waartegen de pas verlaagde contributie niet opweegt, en wekte op om ook In West- Friesland, een belangrijk centrum van bloem bollencultuur. in nog sterkere mate als lid toe te treden. Dit alleen is een Juist antwoord op de door hem gestelde vraag. De Landbouw-Crisls-Organlsatie voor Noord- Holland maakt bekend, dat de toewijzingslijsten 1937 bU onderstaande adressen en op vermelde uren ter Inzage zullen liggen: Varkens: District 20 op 50 Maart 1937 van 2 tot 4 uur te Bergen IN.-H.), Raadhuis. Kalveren: District 21 op 3 Maart 1937 van 10 tot 12 uur te Heiloo ten kantore van den kantoorhouder, den heer J. Schuyt. R. K. Landarbeider* De plaatselijke afdee- llng van „8t. Deus Dedlt" hield deser dagen haar jaarvergadering. De voorzitter herdacht het overleden bondslid den heer W. Sjerp». Voorts deelt de voorzitter mede, dat de contri butie met drie eent is verlaagd. Daar nu bet orgaan „Herstel" verplichtend is gesteld voor de leden en dit per lid 1 cent kost, stelt spr. voor, de contributie zoo te'laten en zoo het or gaan te betalen en de andere 1cent te besparen tot het stichten van een feestkas Dit drieledig voorstel wordt in Mjn geheel door de vergade ring aangenomen. Voorts is besloten overlijdensfonda. Als afgevaardigde van het hoofdbestuur is aanwezig de heer v. d. Ploeg, die een enthousiast woord spreekt over het nut van de katholieke vakorganisatie. Raadsvergadering In de Donderdagavond gehouden raadsvergadering Is een schrijven voorgelezen van burgemeester J. A. A. Straman; waarin hU zijn dankbaarheid ultte voor de vele bewijzen van medeleven tijdens zijn ziekte. De burgemeester hoopt in de volgende vergadering weer present te zijn. Vastgesteld worden de vergoedingen aan de besturen der bijzondere scholen. Goedgekeurd wordt een nieuwe verordening op de heffing en Invordering van schoolgeld, ge- basaerd op de vermengde hoofdsom der gemeen- |rs,tr<x>m. tefondsbelasting, vermogensbelasting en per- mJ}/ ixindan: soneele belasting. Het tarief ïs milder dan het bestaande tarief. Voorgesteld wordt B. en W. te machtigen over te gaan tot uitvoering van verbeterlngswerken aan gedeelten van de wegen Rondehoep-Oost en AchterdUk en daarvoor kosteloos In gebruik te nemen een strook grond van de R. K. Kerk en te bestemmen voor het openbaar verkeer. De financiering zal geschieden door verkoop van in schrijvingen op het Grootboek der Rationale schuld tot een bedrag van f 4000. Het werk zal worden uitgevoerd In eigen be heer als werkverschaffing. De heeren Ncering, Compier en C. de Jong zouden het beter vinden, dat de te werkgestel- den een heele week konden werken en niet 4 dagen, zooals B. en W. voorstellen, en tegen een behoorlijk loon. heden 8.93 73.45 8.50% 8.49% 30.80 30.78% 41.67% 41.87% AMSTERDAM, aangekomen 36 Febr.. fels. Bremen, stukgoed Houthaven. Geber. Aangekomen 36 Febr., stukgoed. Handelskade. Vechtstroom, Huil. Handelskade. Idem; IJstroom. Lel tb. stvkgoed en steenkolen. Handelskade. Idem; Goole. stukgoed en steenkolen. Handelskade Gebr. Scbeuer; Gateshead. Newcastle, stukgoed en steenkolen. Rietlanden. Verg. Cargadoorakan- toor: Flvel Londen, ledig. Handelskade, Gebr. Scbeuer; Jan van Brakel. vlsscberij -poll tie - vaartuig, Den Helder. De Ruyterkade. Aangekomen 36 Febr., Coen. Fowey, klei. Riet landen. Holl. Stoomboot Mij Mount Atlas, 36 Febr. van Rotterdam te Genua. .1 Febr. - S. naar Amsterdam, w» a 25 mijlen W. van Oueesant. ten commissie wijst weliswaar een hooger eind cijfer aan. doch andere provlsle-bronnen als buitenlandsche wissels en Incassozaken ble ven achter, de eerste tengevolge van den steeds inkrlmpenden export naar onze Oosteiyke buren en uitbreiding der clearing, terwijl door het toe nemend gebruik van bank- en postgirodlensten het aantal Incasso’s evenredig verminderde. De Interestrekening ondervond den terugslag van de vrijwel het geheele jaar door lage rente, ter wijl wij bovendien rekening hadden te houden met dat geedeelte de rente, dat wel verschuldigd was, doch waarvan det betaling niet zeker was. Wij hebben dat geheel gereserveerd. Wij stellen U derhalve voor ook thans geen dldend uit te keeren. maar de winst na afschrij ving van f 2000 op het bankgebouw, te reser- veeren. Uit het Prae-advles van Commissarissen aan de Aanedelhouders citeeren wy het volgende; Met het voorstel van de Directie nopens de bestemming van de gemaakte winst kunnen wy ons geheel vereenlgen. Immers, moge er In liet algemeen na de de valuatie eenlge verbetering zijn Ingetreden verbetering waarvan ook ons bedryf de laatste maanden van het afgeloopen jaar In bescheiden mate heeft geprofiteerd de streek, waarin onze Bank speciaal werkt. Is beslist by het ge heel ten achter gebleven; zy wordt nog steeds beheerscht door crisismaatregelen en zoolang deze noodzakelijk en nuttig blijven. Is de waarde der ten grondslag liggende objecten als vee-, landbouw- en bloembollenbedryven, die tot ze kerheid voor onze verleende credleten strek ken, gedrukt en een. daarop Ingesteld, voorzich tig beleid gebóden. Dat beleid nu richt zich vooral op het hand haven van een goede liquiditeit, welke, zooals uit het verslag blijkt, tot een ruim voldoende bedrag aanwezig Is. Het Is onze qvertulglng. dat zoowel de credi teuren der Bank als haar aandeelhouders met een edrgeiyke bedrijfspolltlek het meeste zijn gebaat en zij niet zal nalaten voor de toekomst goede resultaten af te werpen. De heer Mr A J. M Leesberg. Commissaris, volgens rooster dit Jaar periodiek aftredend, wordt U door ons voor herbenoeming aanbevo len. Wethouder KOOLHAAS zet uiteen welke er varing B. en W. hebben. De heer NEERING vraagt dat B. en W. reke ning zullen houden met de wenschen In den Raad geult; waarna het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. Het voorstel tot lijdelijke verlaging van de jaarwedden van het gemeente-personeel kun nen Ged. Staten niet goedkeuren; doch dat Col lege acht een permanente korting meer ge- wenscht. Een differente korting wordt ook on aanvaardbaar geacht. Thans verklaarde de minderheid In het college tegen verlaging der Jaarwedden te zijn; terwijl de meerderheid, hoe wel de ambtenaren minder zullen worden gekort dan de werklieden, toch voor verlaging Is. De heeren VERKERK en COMPIER ver-' klaarden thans tegen verlaging te zijn, de hee ren BODEGRAVEN en NEERING evenzoo; terwijl de heer DE LANGE voor verlaging pleit te. wijl het velen In de gemeente slecht gaat en de belastingen zoo laag mogelijk dienen te wor den gehouden. Ook wethouder KOUDIJS en wethouder TIMMER waren voor verlaging; ter wijl wethouder KOOLHAAS de minderheid vormde tegen verlaging. Na langdurige discussie werd met 6 voor en 5 tegen besloten tot salaris korting. vorige Slotkoersen Heden 31% 25% 15% VERWACHTING: Stormachtige tot krachtlgen Zuid-We»telljke tot Westelij ken wind, zwaar bewolkt M betrokken 8" met tjJdelUke opklaringen, vooral later kan* op regen- of hagelbuien, aanvanke lijk «achter, later Iets konder. VERDERE VOORUITZICHTEN: Buiig weer. STORMWAARSCHUWING8DIENST Geseind i unr aan alle posten: Wordt storm uit het Zuidwesten. Zon op v.m. 7.53 onder n-m. 5J5 uur. onder v.m. 7.44. Laatste Kwartier 5 Maart F Licht op n.m. 6.65. Maan op n-m. 8.36 Inbraak bjj de fa. Polak en Schwarz In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een I brutale Inbraak gepleegd in het kantoor der N.V. Polak en Schwarz’s Essence-fabrieken aan den Provincialen weg, tegenover het spoorweg emplacement. BIJ het onderzoek bleek, dat de brandvrije kluis met. een zuurstof cylinderapparaat was bewerkt. Het slot was geheel uitgebrand. Een bedrag van 300.aan geldswaardig papier en specie werd als bult meegenomen. Ook op enkele bureaux werd een onderzoek Ingesteld, waarbij alles overhoop werd gehaald, doch dit leverde niets op. Voor de dieven aan den arbeid togen had den zij uit de smederij van de fabriek eenlge tangen en een breekijzer weggenomen, welke gereedschappen bij de brandkast zijn terugge vonden. Ook werd een zeil aangetroffen, dat naar men vermoedt dienst heeft gedaan om de steekvlam te beschutten. Vermoedelljk zijn vakkundige inbrekers aan ji het werk geweest. De dieven hebben het privé- kantoor links laten liggen, wat er op schijnt te wijzen dat men met de situatie ter plaatse on de hoogte was. aangezien zich daar een alarm- inrichting bevindt. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in Pastoor W. Polder, te Ursem. van wlen wij meldden, dat hy in het Antonie Leeuwenhoek huis zou zijn opgenomen, heeft deze inrich ting, waar,hij slechts korten tijd ten behoeve van een onderzoek verbleef, spoedig daarna weer verlaten. 26 Febr. n.m. 8 uur van Barcelona te Palermo naar Trlëst van Istanboul te Het door B. en W. opgestelde rapport werd hierop door den raad zonder stemming aan- I vaard. zoodat besloten werd aan de Kroon af- wyzend te adviseeren over de grenswijiiglng. spr. eveneens voorkomt, dal school gaan. Dat de werklöÖzen van Heiloo het In Alkmaar beter zullen hebben dan in Heiloo, bestreed spr. en hU wees op hetgeen door ^Heiloo voor de werkloosen wordt gedaan. (Dit argument is door Alkmaar niet tegen Heiloo gericht, maar tegen Oudorp. Verslaggever). Spr. vond, dat niet Ged. Staten arm aan ar gumenten tegen annexatie waren geweest, zoo als Alkmaar beweert, maar dat Alkmaar arm was aan argumenten vóór annexatie. Verder was spr. van meenlng, dat na een eventueele grens wijziging de grens tusschen Alkmaar en Heiloo nog veel gecompliceerder zou zjjn dan nu het geval is. De vraag sou kunnen worden gesteld soo- al* reeds in Alkmaar is geschied of Alkmaar zich ook zoo druk zou maken voor de grenswij ziging, wanneer in het begeerde deel van Heloo minder goed gesitueerden woonden. De VOORZITTER vestigde de aandacht nog op de diverse regelingen met Alkmaar, zooals die betreffende het slachthuis en de brandweer. Dese waren in de beste verstandhouding met Alkmaar getroffen, waarbij bet initiatief geheel van Heiloo uitging. Het deed spr. pijnlijk asm, dat nu door Alkmaar gesproken wordt over mo gelijke moeilijkheden te dien aanzien. Dank bracht spr. aan den gemeente-secretaris, den heer Bruul, die zich voor dese zaak sooveei moeitq had getroost. Donderdagavond vergaderde de raad van de gemeente Heiloo ter bespreking van het verzoek van Alkmaar aan de Kroon tot wijziging van de grens tusschen Alkmaar en Heiloo, en voor het uitbrengen van een advies aan de Kroon over deze grenswyzlglngsplannen. Bij deze vergadering was de z.g. bijraad, die hedenavond eveneens advies over de grenswijzi ging moet geven, geheel aanwezig. Het publiek, dat anders in vrij grooten getale de tribune pleegt te bevolken, schitterde door afwezigheid. De VOORZrTTER. burgemeester Jhr van Fo- reest. opende de vergadering en deelde mede, dat de raad en de bijraad voor 15 Maart as. ad vies hadden uit te brengen over de door Alk maar gevraagde grenswijziging. De heer KEESMAN stelde namens de 8. D. A. P fractie voor, het rapport van B. en W waarin voorgesteld werd te adviseeren tegen grenswijziging tusschen Heiloo en Alkmaar en waarin de argumenten,die Alkmaar voor de wijziging der grens had aangevoerd, zonder vol doenden grond werden verklaard, zonder dis cussie aan te nemen en te adviseeren gelijk in dat rapport werd voorgesteld De heer VAN T VEER (Gemeentebelang) ging hiermede accoord, evenals de heer SCHUIJT, die namens de Katholieke fractie sprak. De VOORZITTER meende, dat het toch wel gewenacht was wat nader in te gaan op de ar gumenten. die door den Alkmaanchen bijraad in de onlangs gehouden vergadering nog naar voren waren gebracht Wethouder Dr. BARNHOORN was het daar mede eens en zei. dat de gemeente, die een grenswijziging aanvraagt, met goede argumen ten daarvoor naar voren moet komen. Spr. had van de vergadering van den Alkmaanchen Bü- Aan het 47ste Jaarverslag van de N.V. Noor derbank ontleenen wij het volgende: Kon men tot vóór de doorvoering van de de valuatie in de 2e helft van September nauwe lijks van eenlge verbetering In den economl- schen toestand bier te lande spreken, daama trad, zij 1 langzaam en aaraelend. onmisken baar eene wijziging in. De Effectenbeurs sloot zich onmlddellljk bij de veranderde guldena- valuta aan door op den eersten beursdag na het verlaten van den gouden standaard tot notee- ringen te komen, die gemiddeld 30 4 25% hoo ger waren dan daarvoor Verschillende Indu strieën herstelden zich, de scheepvaart herleef de. terwijl de werkloosheid, zy het nog maar zeer matig, verminderde. In onze omgeving was echter van verbetering nog niet veel te bespeuren, met uitsondering evenwel van de bloembollencultuur en de wei- derij. De teeltregeling In de bollenkweekerlj bleef voorloopig nog gehandhaafd. Toch ziet men hier de toekomst meer hoopvol tegemoet. Met de overige land- en tuinbouwproducten was het echter nog slcht gesteld en zoolang de vroe gere afnemers zich afzijdig houden en niet door anderen worden vervangen, zijn da vooruitzich ten voor onze nijvere landbewerkers bepaald treurig. Toch verwacht men. dat Noordelijk N.- Holland, waar de crisis eerst geruimen tijd na haar intrede zich deed gevoelen, en waar men er dus op voorbereid moet zijn, dat deze ook langer zal aanhouden, uitelndelijk zich zal her stellen. De resultaten van ons boekjaar wijken slechte weinig af van die van bet vorig jaar. De effec- groot. zelfs grootcr dan ooit tevoren. De stieren waren lets vlugger te plaatsen en schenen tets duurder. Voor vette koelen, melk- en kalikoeien en pinken was het handelsverloop vry vlug. De pryzen bleven vrywel statldnnair. Voor vette kal veren was de stemming lets nauwer De nuchtere kalveren en varkens waren redelijk goed en prijs houdend te plaatsen. Wol vee handel Iets vlugger en prijzen vast Heden nam de N.V.C. pl m 140 varkens over. Voor het plan-Deterdlng werden pijn. 50 koelen verkocht. Vanaf *s. Vrijdag zal de markt Leeuwarden om 7 uur beginnen. OBDAM. 26 Febr. ..De Tuinbouw" 7900 kg. Roode kool 1.403.20. 7900 kg. Gele kool 120 130. 16000 kg. W. Deensche kool 1.00, 17000 kg. Ulen 0.S0—1.30. 27000 kg. Roode Bieten 30— 80 cent, 12500 kg. Wortelen 0.80—1. 40 kg. Witlof 6.60. PURMEREND. 26 Febr. „Afslagver. Beemster. Purmerend en Omstreken”. Aardappelen: Blauwe 7074 cent per 35 kg. Witlof 2468 cent per 8 kg. Roode kool 12.60. Witte kool 1.00, Savoys kool 11.80 per 100 kg. Sprultkool 0 301.46 per 15 kg. Boerenkool 2134 cent per 10 kg. Andijvie 4479 cent per kist. Bleten 3040 cent per kist. Wortelen 2133 cent per zak. Uien 3132 cent per 25 kg. Uien Drielingen 18 cent per 25 kg. Prei 3.104.10 per 100 kg. Appels- Bramley Seed ling 21 00. Present van Engeland 16.00—24. Rel- nette. goud 22 0026 per 100 kg. Peren: Wlnter- jan 33.00 per 100 kg. TER AAR. 29 Febr Centrale Veiling. Andijvie 2747 cent. Sprultkool 3.50—520. Witlof 5.60—8, Radijs 4.30. Prei 2.803.10. Boerenkool 918 cent. Selderie 0.902. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling. ZWOLLE. 26 Febr. Boter. Aanvoer 113 Kg., waarvan 2 1/8 vaten, 2 1/16 vaten en 106 stuk ken van Kg., prijs f 1.601.70 per Kg., per 1/8 vat van 20 Kg. prima f 31, per 1/16 vat van 10 Kg. f 15.50. Handel kalm. 100.000 kipeieren f 45 per 100 stuks. Huiden. Koehuiden 18 ct„ pinken vellen 18 et, stierenvellen 16 ct.. vette vellen 21 ct„ gras vellen 20 ct. per Kg. Paardenhuiden f 7.50 per stuk. Handel vlug. Veemarkt. Aangevoerd 2179 stuks als 1986 runderen. 173 'graskalveren. 531 nuchtere kal veren. 27 schapen, 2 geiten, 126 schrammsn, 38 varkens en 196 biggen. Men besteedde voor neurende en versch ge kalfde koeien f 120200; dito vaarzen en schot ten f 115—185; gustekoeien voor vetweide of stal f 90155; dito vaarzen f 90—r 140; voorjaarskalvende koeien f 100165: 1^4 Jarige sprintsttehën f ftmeen f 50—lOOf Jonge foHcalveran .f 18—40: nuchtere dito f 4—8. Vette koelen en ossen aan bouten 5262 ct., dito stieren 5058 ct., dito kalveren 6085 ct., dtto schapen f 10—26, 6-weeksche biggen f 9—12, 14-weeksche dito f 12.50—18. drachtige varkens f 50—85, magere dito f 35— 65 per stuk, vette dito 4046 ct. per Kg. Febr. van 36 Febr. TE88EL8CHADE8TRAAT 4 ALKMAAR Lid Prov. Bond v. d. Geld- en Effectenhandel Aan- en Verkoop van Effecten Conversies Adviezen KON. NED. STOOMBOOT MIJ ORION. 26 Febr. van Dsnzlg te Kopenhagen. AGAMEMNON. 25 Febr. nJn. 5 uur van Ham burg naar Amsterdam. BENNEKOM. uitreis. 38 Febr. te Cristobal. Hull, repareeren Amst. Dok. Vlnke èi Cb. BODEGRAVEN, uitreis, 25 Febr. te Valpa raiso. BOOKOOP, 35 Febr. n.m. van Rotterdam naar Hamburg. CALYPSO. 26 Febr. van Amsterdam te R’dam. JUNO. 35 Febr. van Messina naar Lipari. MARS. 36 Febr. v.m. 3 uur van Amsterdam te Hamburg. ODYSSEUS. 25 Febr. van Vigo naar Lissabon. ORANJE NASSAU. 25 Febr. n.m. 4 uur van Madeira naar Plymouth. ORESTES. 35 Febr. van Piraeus n. Patras. VAN RENSSELAER, uitreis. 35 Febr. n.m. 7 uur van Madeira. HEBE. Amsterdam naar Kopenhagen. 26 Febr. van Umuiden. TRAJANUS, uitreis, 34 Febr. te San Juan de Porte Rlco. TRITON. 35 Febr. van Barcelona naar Bur- slana. AJAX. Marseille. AURORA. GANYMEDES. Bourgas. RHEA. HELDER, thuisreis, 25 ULYSSES. uur n.m. - POSEIDON. Valencia naar Rotterdam, pass. 36 Febr. n.tn. 3 uur Gibraltar. HERCULES, 36 Febr. van Amsterdam vla Rotterdam naar Mlddl. Zee. BINNENLANDSCBE HAVENS IJMUIDEN. aangekomen 25 Febr.. stroom, s., Londen. 36 Febr., Ask, s„ Soderhanm (voor Velsen); Vechtstroom, s. .Hull; Surreybrook. - - Qateehead. -- - --jn van --- pollUevaartulg. Den Helder. -- Fwr.. Mpnica. trtx.. s. Rotterdam; Dalegwfth 4 Hebe, s. Kopenhagen. :n 26 Febr. Ransdorp. ma., 26 Febr., Coen, me.. Huil. Febr., B.-AlreT, Bovengenoemd Stamboek hield op 24 Fe bruari 1937 te Alkmaar zijn jaarvergadering on der leidirig van den heer A. Brak te St. Maarten, die er in-zijn openingswoord zjjn genoegen over uitsprak dat de rendabiliteit en de vooruitzich ten voor de schapenfokkerij zeer veel zijn ver beterd. alsmede dat het aantal bjj het Stam boek aangesloten fokkers zoozeer is toegenomen. Medegedeeld werd, dat in de plaats van den heer Brak, die tot voorzitter is benoemd, de heer K Hogetoom Dz. tot vice-voorzitter is aangewezen. Aan het jaarverslag ontleenen wij. dat in 1936 zijn ingeschreven 2135 ooien en 204 ram men tegen 830^ ooien en 1Ö8 rammen in 1935 Het aantal aangesloten fokkers steeg van 156 tot 262. Het totaal aantal ingeschreven dieren bedraagt thans 4036 ooien en 306 rammen. Door die groote uitbreiding is de rationeele schapenfokkerij in ons Gewest op een breeders basis komen te rusten, waardoor het beter mogelijk zal zijn ons Texelsche schaap in snel ler tempo te vervolmaken. Bovendien zijn de innerlijke kracht en de beteekenls van het Stamboek aanzienlijk toegenomen. Het aantal per ooi geboren lammeren was hooger dan in 1935. nX 1.87 tegen 1.83. De wolcontróle heeft een groote uitbreiding gekregen. Niet minder dan 159 rammen- en 1403 ooienvachten werden gewogen en beoordeeld. Het aantal rammenvachten van prima kwaliteit is sedert 1933 gestegen van 33 5 pet. tot 66 pet. In 1936 gingen tien zendingen fokschapen naar het buitenland, terwifl ook voor het bin nenland een levendige handel in fokmateri- aal plaats had. In samenwerking met verschillende organisa ties in onze provincies werden verschillende fokveedagen georganiseerd, die alle uitstekend zijn geslaagd. Met dank werd gewaagd van de daarbij ondervonden Koninklijke belangstelling. De rekening over 1936. sluitend op een be drag van f 15566.41 met een voordeellg saldo van 2877.87%, werd op voorstel van de finan ciële comrnjsslë bij' monde van den heer Jb. Lap Kz. te Den Hoorn op Texel goedgekeurd een woord V?p hulde aan den heer J. Sifp Jr., penningmeester, voor het uitstekende fl- nancleele beheer. Tot bestuursleden werden ter vervanging van de heeren G. Blokker .en K HOgetoorn Db., niet herkiesbaar, bij meerderheid van stemmen ge- koaen de heeren F. Wijdenes Cz. te Twisk en E. Dz Gevers te Alkmaar, die belden de benoeming aannamen. Tot leden van de flnancleele commissie, kening 1937 en begrooting 1! de heeren T. Bakker, 8. J. ming. allen te Texel en P. plaatsvervanger. Door den heer E. Dz. Covers te Alkmaar werd een zeer uitvoerig verslag uitgebracht van de in 1936 gehouden wolkeuringen. De volgende bestuursvoorstellen werden aan genomen ie. De post premiën werd ter bevordering van bet aanhouden en rationeel opfokken van Jonge rammen met 1000 verhoogd om voor hoog stens 40 ramlammeren, die te Den Burg en voor hoogstens Ml ramlammeren <ne te Alkmaar ter keuring worden aangeboden en aan bepaal de. nader vast te stellen eischen voldoen. op nader vast te stellen voorwaarden een pre mie van 10 te kunnen toekennen. 2. Op de gebruikelijke wijze te blijven mede werken aan de JaarliJksche fokdagen in onze provincie en wanneer het wenschelifk lijkt aan desen of genen fokdag eenlge uitbreiding te ge ven of aan een of andere keuring of tentoon stelling op bescheiden wijze ook eenlgen steun te vwleenen, dat te doen. Tbr bevordering van den afzet van fokma- teriaal buiten de provincie werd besloten om in enkele streken vertegenwoordigers aan te stellen. Ds begrooting voor 1987, sluitende op bedrag van 6372 87%, werd vastgesteld, als zij door het bestuur was voorgesteld. Nog werd besloten het inschrijfgeld voor na inspectie geboren lammeren te verlagen. Verder werden by de rondvraag verschillende Interne aangelegenheden, het Stamboek be treffende. uitvoerig besproken. Met een woord van dank voor de besprekingen werd de vergadering voorritter gesloten. B. en W zien geen kans woningen in deze ge meente te bouwen voor het toegestane bedrag van f 1600. Daarbij kpint, dat men niet nieuwe huizen nieuwe inwoners trekt waaraan de ge meente geen behoefte heeft. Daar B. en W. by duurderen woningbouw een strop voor de ge meente verwachten adviseeren zy afwyzend. Hierover kwamen uitgebreide discussies, waarin ook de principleele kant van het geval werd aangeroerd. Tenslotte werd besloten te onderzoeken of het particulier initiatief gesteund kan worden, of op welke wyze goede noodwoningen gebouwd kunnen worden tot tegengaan van onredeiyke opdryving van den huurprys. De voorzitter merkte nog op. dat hy met noodwoningen niet het genre directieketen bedoelde, doch goede, eenvoudige hulzen van moderne gemaürken voor zien. Voor het verplaatsen van een aantal rioleer- putten werd de kapitaaldlenst belast met f 500 De werkzaamheden zullen door inwoners uit de gemeente worden uitgevoerd. Aan het R. K. schoolbestuur werd een subsi die verleend ten behoeve van afschaffing van schoolbanken en reparatie van den verwar mingsketel. Gemeenteraad Donderdagavond kwam de gemeenteraad alhier in voltallige zitting byeen onder presidium van burgemeester Schrynder. Aangenomen werd een verordening tegen het kalken van politieke leuzen en een verordening tegen nachteiyk vervoer van schilder- en plak- materlaal Ingevolge een principleele uitspraak van de Kroon inzake een geval te Aussum over het tydelyk verbod van vestiging van nieuwe winkelzaken, werd de reeds vastgestelde, doch nog niet goedgekeurde verordening ingetrokken. De afschryvlngen op het G. E. B. werden ge- wyzigd en over verschillende onderdeelen ver deeld. De afschrijving komt nu totaal op f 3247.52. De brandweer werd gereorganiseerd. De kos ten voor de gemeente waren tot nu toe gemld- deld per jaar f 624. Met Enkhutsen is een overeenkomst gesloten, waarby voor het eerste uur dienst f 60 wordt betaald en voor elk volgende f 25. Ook werd de mogelykheld van aansluiting by het P. W N. overwogen, wat aan aanschaffing van materiaal op f 2100 komt en aan jaariyksche koeten op f 355 ute is dus belangryk goedkooper en het con- tract met Enkhulzen biyft toch bestaan. Be- I sloten werd de zaak te laten zooals ze is en met eigen materiaal te blusschen, eventueel met in roeping van hulp van Enkhulzen Van de vereenlglng van huurden was een verzoek ingekomen om zoo spoedig mogeiyk in het woningvraagstuk te voorzien. ALKMAAR. 26 Febr. Graan- en Zaadmarkt. Aangsvoerd werden In totaal 475 HL, t.w.: 5 voertarwe 8—8.60, 5 rogge 8 70. 157 gerst en cnev. gerst 8.269. 120 haver 7.908. 87 boonen: brui ne boonen 9.0013. cltroenboonen 17.00, dulven- boonen 9.0010, witte boonen 20.0034. 1 divers. 1 geel Mosterdzaad. 11 karwyzaad 23AO34. 88 erwten: groene kleine 7.50—10.50. groene groote 2400. grauwe 13—35.50. vale 33.00. Per 100 kg. Handel stug. BEVERWIJK, 26 Febr. Bolbloemen aan t Cen trum. Bi. Druifjes 411. Freesla 516. Bcllta’s 4 cent per bosje. TulpenCopland 1320. Bartl- gon 1433. Will. Pltt 1534. Vlet, d’ Oliveira 16 35. Pierson 1118. Fame. Sanders 1624. Pr. Elizabeth 1329. Le Nótre 1538. Pr. V. Ooeten- rijk 1318. Prins 14—30, La Reine 1117. Ibis 10—18. Flamingo 13—16. Cour, d’ Or 1433, Elec tra 13_34, Murillo 13—30. v. d. Hoef 1534. Ada 1937. P. Blossom 1734, Narcissen 513 cent per bos. BLOKKER. 36 Febr. „Op Hoop van Zegen" Roode kool 1.601.90. Witte kool 1.00, Witlof SAO 7.40. Selderie 1.501.70, Uien 6000 cent. Sprultkool 4.406. Comtesse 10.00—13. Bismarck 13.0019. Jonathan 14.0033, Bellefleur 7.00 13. Bramley Seedling 13.00—31. Goudreinet 17.J0 31. Qratiool 1113.30. Pr. v. Engeland 16.00 31. Wlnterjannen 14.0019. BEVERWIJK. 36 Febr Vereen. Veilingen Ken- nemerland en Vrye Veiling. Waschpeen 1.54 ct. per kg. Spinazie 3730. Boerenkool 152. Andy- vle 1430 cent per kg. Rabarber 1017, Raapste len 2.5—3. Peterselie 46. Selderie 1-53, Prei 38 cent per kg. Aardappelen 2.53.7. uien 15 2. Witlof 7—10, Wortelen 12. Nero 36, Sprui ten 614 cent per kg. Knollen 310 cent per boe. Roode kool 37. Gele kool 34, Groene kool 35 cent per stuk. LETDEN. 36 Febr. Veemarkt. Aanvoez: 599 >- runderen. 304 kalveren. 1655 schapen. 906 var- keps 13 stieren 130.00330 per stuk, 5269 cent per kfe. schoon gew.. kalm 181 kalf- en melk koeien 140.00345. vry goed. 315 varekoelen. 190 vette ossen en koelen 135.00370 per stuk. 4670 cent per kg. schoon gew.. tamelyk vlug. 16 vette kalveren 65.0085 per stuk, 6688 cent per kg. schoon gew.. flauw 348 nuchtere kalveren 4.00 I 8. tamelyk. 150 vette schapen 35.0036. goed. 300 weldeschapen J(4 0018. goed. 37 zeugen 40 00 65, tamelyk. 1305 vette lammeren 19.0025, goed. 349 mestvarkens 15.0031. flauw. 530 big gen 9.0013. tamelUk. LEIDEN. 36 Febr. Kaasmarkt. 44 partyen Goudsche kaas: le soort 313350. 3e soort 30.00. 10 partyen Leldsche kaaa:’le soort 193150. Per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 26 Febr. Zuivel. Goudakaas 39 36. Edammerkaas 3333. Aanvoer 3075 kg. Vel- llngboter 1281.38 per kg. Aanvoer 3/6 vaten. Commissie 67. Klerhandel 14000 kg. kipeieren 33545 cent per stuk, handelsprys 6570 cent per kg. 108 kg. eendeleren 33.5 cent per stuk, handelsprys 40 45 cent per kg. Pluimvee. 50 slachthanen 5080 cent, 70 slachtklppen 0501, 40 Jonge hanen 0.751.25, 10 jonge duiven 15 cent per stuk. Vereen, van Zulvelmy.en. Edammer kaas 30 plus 101050. Idem 40 plus 17.00—18. Goudsche 30 plus 10—1050. idem 40 plus 17—1750, Brood kaas 40 plus 17.0018. Volvet 30.502150, Leld sche kaas 105011 Per 100 kg Stemming rede- lyk. LEEUWARDEN. 26 Febr. Veemarkt. 28 Enter- stleren 105.00175. 83 Twenterstleren 175.00— 395. 560 vette koelen 115.00—335 per stuk, 3860 cent per kg. 1033 melk- en kalikoeien 110.00 340. 123 pinken 40.00135. 30 vette kalveren 24.00 62. 1867 nuchtere kalveren 3.007. 181 vette seiwpen 12.0031. 73 weldeschapen 10.0030. per'kg. 32 magere varkens 15.0040. 105 kleine biggen 6.00—13 per stuk. 18 bokken en geiten. 63 paarden. Totaal-aanvoer 4943 stuks. Overzicht. De aan voer nam heden iets’toe. vooral van nuchtere kalveren was het aanbod w Ned Indlë 1834 Indië 1937 Youngl. (MJK.-verkl.) Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU. industrieën Onliever Calve Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat. Nieuwe Philips Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethishem Steel Kennecot O. 8. Steel O. 8. Leather Intern. Nlcke] Stand. Brands Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Kon Olie Gaboee Perlak Pendawa nomixiaAl ex. dividend Hon testroom, Londen. HolL Stoomboot Ml).; stukgoed en steenkolen. s rybrook.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 2