We luisteren naar 1 I IBIS SHAG SiroopFamel ÏSO De roofmoord te Den Haag Dobbelfflcmn lekker... man! VERKOUDHEID y zz z/z z sw Sport en spel fpas op. MAANDAG 1 MAART 1937 Baaksche overlaat werkt J Fraude met margarine Verboden kaartspel Hr. Ms. O. 16 Door den bliksem getroffen BRANDSTICHTERS IN ARREST DE RIJN WORDT BEWAAKT Kerkelijk leven PASTOOR BROUWERS f VOETBAL IN ENGELAND VIJF VISSCHERS GEWOND OUDE MAN VERMIST G. VAN HEEK OVERLEDEN Bekend CONGRES DER S.D.A.P. OPLICHTER GEARRESTEERD Dinsdag 2 Maart GERUCHTEN RONDOM BUM A Woonhuis afgebrand a—o Ir. de Kok te Bangoon - OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE De* wijziging van de dienstplichtwet MELKWAGEN IN BOTSING MET EEN AUTO OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE OBLIGATIELEENING PATERS DOMINICANEN ROODE TULP ALS POLITIEK INSIGNE Homologatie-accoord Lakeman’s Bank Arsenal en Charlton Athletic winnen TOSCANINI IN DEN HAAG AANGEKOMEN Kuilverbod in deel van ’t Uselmeer uitgesteld Met een auto tegen een boom Regeering vestigt de aandacht op de nuttige gevolgen o u l Verzoening de automarkt Leening Winterswijk een wa- me- Defensie f Oneerlijke k&ntoorhoudster i Huis te Bathmen aangestoken A die bruikt. aangetroffen. f -40 Twentsch industrieel gemeente Haaksbergen, is -J.' 1. - -.75 - 60 3—0 Het congres der 8. D. ^<bdx^>dx|>cbc|3<£»<kc4><i><b<£><b<bd O 7—1 Conversie-leening Leiden Bot er hand el aar uit Zevenhuizen geknipt De gevolgen van het nuttiger gebruik in vredestijd van dienstplichtigen, hetwelk mo- geiyk wordt door verlenging van den duur der eerste oefening, gaan verre uit boven het alleen verschaffen van oefengelegen heid aan beroepsperaoneel. Bij Apothekers en Drogisten 32 32 31 32 32 31 30 31 30 31 30 31 31 31 29 29 31 31 29 30 31 31 31 31 31 31 41 39 36 36 36 36 36 35 31 31 31 29 29 28 28 27 26 24 24 23 22 20 .Rangoon wordt gemeld, dat de heeren ir de Kok en Schmidt Crans aldaar rijn aange- komen. De vliegtocht werd begunstigd door prachtig VMT. groote flacon kleine flacon 11.15 I r Naar wij vernemen, is by de inschrijving op 6.500 000 3% pCt. obligation, gemeente Lei den tweede leening 1937, voornoemd bedrag niet Daarbij komt, dat ook voor oorlogstijd een nuttiger gebruik van dienstplichtigen gemaakt zal kunnen worden, omdat zij in hun lange ren oefenlngstljd zijn oo te leiden voor functies, als kanonnier, seiner en dergeljjke, welke vroeger slechts op bevredigende wijze door beroepsper- soneel konden worden vervuld. Ten slotte zal door het langer onder de wa penen houden de lichting zeemlllclens kleiner kunnen zijn dan voorheen het geval was, aoo- dat van iedere jaarklasse dienstplichtigen een kleiner deel voor de zeemilitie zal kunnen wor den bestemd en dus een grooter deel beschik baar zal komen voor inlijving bij de landmacht. Dit wetsvoorstel moet niet worden beschouwd als een eerste stap om te komen tot uitzending van dienstplichtig personeel naar Indië Voor een vergoeding voor loonderving bjj op komst voor herhalingsoefeningen, ook indien zy beperkt «ou worden tot de derde herhalings oefening. achten de betrokken ministers geen grond aanwezig. Wel wordt kostwinnersvergoe ding toegekend. 11 9 9 9 11 10 6 6 6 11 11 8 10 4 6 8 5 3 5 9 9 5 6 7 7 11 10 9 11 12 12 11 11 11 13' 12 13 14 16 15 12 15 17 Zaterdagmorgen beeft de rechtbank te Alk maar het homologatie-accoord uitgesproken. 43—34 67—40 61— 60 67— 48 68— 58 56— 63 50— 46 70—72 60—47 62— 5# 42— 47 52 43 51— 49 57— 60 48—49 43— 56 50—61 43—54 57—76 39—43 34—58 42—63 -J5 -.60 -.60 -.75 4 VOOR DE PIUP -35 -35 -.60 Rookt IBIS bij voorkeur uit ean IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. Nederlaag van Sunderland tegen Weit Bromwich Albion Speelhol leeggehaald te Groningen De politie heeft een man gearres teerd, in wien zy een der daders meent te hebben Wel kan worden toegegeven, dat zeegaand materieel voor de kustdefensie ontbreken zal. indien de g e h e e 1 e vloot op een gegeven oogenblik juist in Indië noodig zou zijn. In zulk een geval zou de kustverdediging hier te lande Inderdaad zuiver passief gevoerd moeten worden. De beschikbare financiën moeten nu een maal allereerst gebruikt worden om de weerkracht van onze Indische defensie te vergrooten. Men meldt ons van bevoegde zijde: In afwachting van het tot stand komen eener financieele regeling in bet belang van de be trokken kuUvisschers op het Uselmeer is de genomen maatregel, waarbij met 1 Maart 1937 bet voor de kullvisscherlj gesloten gebied van het Uselmeer zou worden uitgebreid, uitgeste)'' tot 1 April 1937 Men schrijft ons van de zijde der componisten, letterkundigen en uitgevers Wederom ts er gerucht om Burna ontstaan, er zijn enkele strafvervolgingen door den rechter behandeld, waarbij een verdediger zijn kracht gewoonlijk zoekt in afbrekende critlek op het Bureau, dat onze rechten bewaakt. is een civiele procedure aanhangig tegen de Omroep- vereenlgingen. die dagelijks de auteurswet over treden en ook daar schijnt de party, die onze rechten niet wil erkennen, als verontschuldi ging daarvoor aan te vóeren. dat zy zooveel op dat Bureau heeft aan te merken. Wij zien met leedwezen, dat de publieke opinie over dit alles heenstapt, daar hieruit bltjkt, dat de Auteurswet, die niet anders doet, dan ons geestelijk eigendom beschermen, nog niet ten volle als Recht wordt geaccepteerd, en eveneens betreuren wy, dat men zoo gemakkelijk biykt geloof te schenken aan de critlek op een Bu reau. dat niet voor zichzelf werkt, maar de cultureele taak heeft - en die zeer goed ver vult - van toe te zien, dat geestelyk eigen dom ook waariyk als eigendom zal worden er kend en geëerbiedigd. De stand is nu: Charlton Athletic Arsenal Brentford Manchester City Sunderland Middlesbrough Portsmouth Derby County Wolverh Wanderers 29 Everton Chelsea Stoke City Huddersfield Town Grimsby Town Birmingham Preston North End Liverpool Leeds United West Bromw Albion Sheffield Wednesday 29 Bolton Wanderers Manchester United 15 14 14 13 16 16 14 15 14 13 11 10 9 11 6 10 9 8 2 4 11 10 8 van De J. heeft opgeleverd. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prysverschü per 100 kg. voor den Invoer van veekoeken (in den zin van art. 1. lid 1. onder 11°, van het Crisls-Akker- bouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8, b, onder Tvan de Crisls-Akkerbouwbeschlkking 1934 I, is als volgt vastgesteld: logische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7 05 ---- --- les 8 10 avondtreln. Berichten In verband met een door de inspectie der P.T. en T. te Haarlem geconstateerde onregel matigheid In het beheer van het postkantooi te Slootdorp in de Wieringermeer is de kan- toorhoudster. mej. T. ontslagen en in hechtenis gesteld Zoowel de dienst der PT. en T. als de politie stellen een uitgebreid onderzoek in. Naar wy vernemen, zullen de inschrijvingen op de 3% pCt. geldleening groot 1.184.000, ten laste der gemeente Wlnterswyk, waarop de in schrijving i 99% pCt. open stond met recht van voorkeur voor houders van de nog uitstaande niet uitgesloten obllgatlën der 4 pCt. leenlngen Wlnterswyk 1934 1 en 2. ten volle worden toege wezen. 6—0 1—2 uitgesteld Birmingham-Everton Charlton Athletlc-Preston North End Chelsea-Manchester United 42 Grimsby Town-Arsenal 13 Leeds United-Bolton Wanderers 22 Liverpool-Brentford 22 Manchester City-Wolverhampt. Wanderers 41 Middlesbrough-Huddersfield Town Portsmouth-Derby County Stoke City-Sheffield Wednesday Wes: Bromwich Albion-Sunderland Pastoor C. Brouwers te Bovenkarspel is door deken V. d Wiel uit Hoorn uit voorzorg van de laatste H H Sacramenten voorzien By Schretlen en Co. te Amsterdam en NUme- gen, de Ned. Landbouwbank te Amsterdam en hare bykantoren en correspondentschappen en by Lentjes en Drossaerts te 's Hertegenbosch is Woensdag 10 Maart de inschrijving opengesteld op de 4 pct. 25-jarlge obligatie-leening, groot f 450.000 der E.EP.P Dominicanen der Neder landsche provincie. De koers van uitgifte be draagt 100 pct. Houders van 5 pct. obligaties van de leenlngen 1930/1931 hebben by de inschry- ving recht van voorkeur. Prospect! sun verkrijg baar vanaf 2 Maart by bovengenoemde kantoren. Keulen meldde 17 c.M val, Westervoort nog 2 c.M. was. Men verwacht dat de was ip Zutphen zeer spoedig tot staan zal komen. Tengevolge van het hooge water is Zondag middag om twee uur de directe verbinding Doe- ttnehemZutphen verbroken, doordat onder Steenderen het water over den weg spoelde. De bussen der tramwegmaatschappy ZutphenEm merik rilden niet verder dan het dorp Steende ren. De Waal, welke Zaterdag te Nijmegen stond op 'n hoogte van ongeveer 12 45 plus N AP is de laatste 24 uur heel langzaam gevallen. De hul zen langs de Waalkade ondervonden de laatste dagen enorm veel overlast van het water, dat door enkele hulzen heendrong, en op sommige plaatsen een halven meter hoog op de kade stond. Ook Zondag lagen de uiterwaarden 1 tot 2 meter diep onder het water. Gelukkig stond er Oostenwind, zoodat het water geleidelyk en snel kon afvloeien Op de Waalbrug, vanwaar men een schitterend gezicht had op het overstroomde gebied, bewogen zich duizenden en duizenden toeschouwers. Het electrisch gemaal NymegenDuitsche grens heeft In deze afgeloopen hoogwaterperlode prachtige resultaten opgeleverd. Was de Waal in gewone hoogwaterperioden heer en meester ook In t Ooygebied. dank zy den verhoogden overlaat en de geregelde werking van het ge maal lag de Ooy ongeveer 2 6 3 Meter onder den Waalspiegel ook Zondag nog kurkdroog. Men verwacht lichten val. zoodat het grootste gevaar als geweken beschouwd wordt. In Maas en Waal ondervindt men nog grooten overlast van den kwel. Van den Maaskant kwa men gunstiger berichten De Beersche leverde geen gevaar meer op. HIIAERMI M I, 1875 M. f AVRO-UITEEN DING) 8.00 Gram pl. 10 00 Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek 10.30 Orgel spel. 1100 Lezing 1130 Kovacs Lajos' orkest. 12 15 Gram pl 100 Omroeporkest. 1 45 Gram pl2 00 Omroeporkest en so- 1 laten. 3 00 Knlplee. 4.00 Zang en plano. 4.30 Radloklnderkoorzang 5.06 Klnder- halfuur. 5.35 Omroeporkest. 6.30 Psycho- A VRO-Danaorkest. 7 30 Engelsehe •n ANP Mededeel tngen 30 De Bonte Dlnsdag- Renovs-kwlntet. 11.00 AVRO-Dansorkest. 1145 Is het nu heusch zoo moeilijk el kander de hand der verzoening te reiken? Ja.... er moeten eigen en ander er gevoeligheden worden over wonnen. We dienen over allerlei be zwaren heen te stappen. Maar het is toch veel beter voor zich zelf de overtuiging te hebben, dat men zij nerzijds alles gedaan heeft, dan in wrok voort te blijven leven. Kom, het kost zoo veel moeite niet om zich zelf met iemand te verzoenen. We be hoeven niet te doen alsof we hech te vrienden worden. We kunnen des noods in 't vervolg elkander uit den weg gaan. Maar er moet geen vijand schap zijn tusschen twee menschen.' We mogen niet de bewustheid in ons dragen, dat het toch eigenlijk voor ‘n goed deel aan ons zelf ligt wanneer er haat en tweedracht blijven be staan. Laat ons ons zelf overwinnen. Steek de hand uit.' 1130—11.50 or- gelpel 12 10 BBC-Bmpire-orkest m. m v solisten. 1.10 Gram.pl. 130 Sportrepor- tage 1 402 20 Het Brlghouse en Ras- trick Orkest. 430 ..Mutiny In Japan In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks twee uur ontstond onder verdachte om standigheden brand In een dubbel woonhuis in de kom van het dorp Bathmen Het perceel brandde geheel uit. Het eene ge deelte werd bewoond door den ongehuwden, ongeveer vyftig-jarigen eigenaar J. D„ die daar samen woont met den eveneens ongehuwden S. van de W. In de andere helft woonde de wed. B. De woningen met Inboedel waren ver- sekerd. Als verdacht van brandstichting werden de beide mannelijke bewoners van het perceel door den gemeente-veldwachter van Bathmen en de marechaussee van Deventer In verhoor ge nomen. V. d. W. heeft vry spoedig bekend den brand te hebben aangestoken. Hy zal naar Zutphen op transport worden gesteld. Ook D. heeft ten Slotte bekend. De mogeiykheid is niet uitge sloten, dat nog een derde persoon by deze brandstichting Is betrokken. Tijdens het vrij hevige onweer, dat. gepaard met zwarén regenval. Zaterdagavond ten Zul- den van Utrecht woedde. Is de bliksem Inge slagen in het woonhuis, staande naby het ge maal in de buurt van De Heemstede, onder de gemeente Vreeswijk. De bliksem sloeg alle ruiten van de woning stuk en richtte ook binnenshuis vry ernstige schade aan. De vrouw des huizes liep door den bliksem vry ernstige brandwonden aan het ge laat op en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. Vreapf hei porde*! ven Uw dokter! UTll riji ij.,.u rl'! De commissaris van politie van den justitiee- len dienst A te '«'Gravenhage verzoekt een leder, die inlichtingen kan verschaffen omtrent de verbiyfplaats van Hendricus Bernardus Johan nes- van Broekhuizen. 57 jaar, wonende Hooge- zand 21. aldaar, die 10 Februari J.l. zyn wo ning verliet en niet terugkeerde, zich te vervoe gen aan zyn bureau Laan Copes van Catten- burch 13 te Den Haag Een ongeluk wordt vermoed Signalement: 1.70 M. lang, grijs haar, gryze wenkbrauwen, gryze oogen, dunne lippen, slechte tanden, bleek vol gezicht, flink postuur, draagt een bril. Gekleed met donkere overjas, zwart of grijs colbertoostuum, zwarte schoenen, licht grijzen gleufhoed. 9k Siroop Famel voorkomt J maakt het slijm k los en kalmeert hoest A Blackpool Leicester City Plymouth Argyle Bury Sheffield United Aston Villa VERWEKr GECN KRAMP 811 •■•moker* drogisten in verpakkingen 1 eoe IW<S0 en4t tabletten. Het congres der 8. D. A. P. heeft na Inlei dingen van Ir. J. W. Albarda en dr. W. Ban ning, gevolgd door een uitvoerige gedachten wisseling. ten aanzien van het militaire vraag stuk met 1509 tegen 328 stemmen besloten in het strydprogram der 8. D. A. P. op te nemen de paragraaf betreffende bultenlandsche po litiek en defensie, zooals deze door de meer derheid der militaire commissie was voorge- oteld. Er waren 49 blhnco-stemmen uitgebracht. Na een inleiding van dr. H. B. Wiardl Beek man is het ontwerp-beginsel program met alge- meene stemmen aanvaard. Inzake de houding van de party tegenover de monarchie heeft het congres, op voorstel van het partybestuur. na een uitvoerige ge- dachtenwissellng. afgezien van het doen van oen uitspraak. Steunverleening erwten en veldboonen Te Heer Hugowaard op den Middenweg is Zondagmiddag omstreeks vyf uur een perso nenauto. waarin vyf Amsterdamsche visschers zaten, door onopgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. Twee der mannen bekwamen resp. een ge broken been en een hersenschudding en zyn naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Een derde, die eveneens een hersen schudding opliep, is een nabygelegen woning binnengedragen. vanwaar hy naar Amster dam Is overgebracht. De twee overigen kregen snywonden aan gelaat en handen en konden huiswaarts keeren. De auto Is grootendeels vernield. Op den 's Gravenweg onder Rotterdam is een melkwagen In botsing gekomen met een uit de tegenovergestelde richting komenden auto. De melkwagen werd totaal vernield, de auto sloeg over den kop. Wonder boven won der zyn er geen persoonlyke ongelukken ge beurd en ook het op hol geslagen paard kon, zonder dat het ongelukken had veroorzaakt, worden opgevangen. De melkrijder kreeg enkele kleine wondjes aan het been, zyn echtgenoote liep lichte ver wondingen in het gezicht op en de bestuurder van den over den kop geslagen auto kreeg lichte kwetsuren aan de handen. De auto werd zwaar beschadigd en is later door een kraanwagen weggesleept. De melk wagen werd vrywel geheel vernield, terwyi de inhoud van de melkbussen, waarvan er eénige tn den sloot terecht kwamen, verloren ging. Dinsdag vertrekt de kanonneerboot Freyer naar Nymegen. waar deze zal gestationneerd worden om den RUn te bewaken Het schip'heeft zyn volle uitrusting gekregen. De bemanning zal na aankomst te Nymegen het schip weer verlaten. Een sergeant-majoor machinist met twee stokers biyven achter om voor het onder houd yan het schip te zorgen. Vermelden wij nog, dat vóór en gedurende den oorlog er altijd een of twee kanonneerboo- ten aldaar gestationneerd waren De politie had succes. By den Inval zaten veertien personen, ouderen zoowel als jongeren, om een groote tafel kaart te spelen. Allen werden gearresteerd en naar net hoofdbureau van politie overgebracht. Van den kastelein was het bekend, dat hy een be langrijk percentage der by het spel verloren gelden kreeg en In zyn zak stak. Hy Is in de marechaussee-kazeme opgesloten en zal ter be schikking van den officier van justitie worden gesteld. Het verhoor der veertien spelers heeft den geheelen nacht tot 's morgens zes uur ge duurd. Tegen alle spelers werd proces-verbaal opge maakt. waarna zy op vrye voeten werden ge steld. Speelkaarten en fiches zyn in beslag ge- Aan de memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer Inzake het wetsontwerp tot wyriging van de dienstplichtwet is het volgende ontleend Het gedeelte van de, in beginsel voor Indië bestemde, zeegaande vloot, dat de regeering in de toekomst in Nederland wil doen verblyven. bestaat uit 1 kruiser. 3 jagers en 4 onderzee- booten. In Indië blyft dan een operatief or gaan van 2 kruisers, 8 torpedobootjagers en 12 onderzeebooten voor onmlddeliyk gebruik ge reed, waarby nog 1 jager en 2 onderzeebooten als onbemande materieel-réeerve in Indië wor den opgelegd, terwyi zoo eenigszins mogeiyk. ook een der twee leaders geregeld in Indië ver blyven zal. Dat de beperking tot kustverdediging niet beteekent, dat. by een oorlog in Europa, de middelen, tot het voeren van een actieve ver dediging zouden komen te ontbreken, volgt uit de sta tionneering van een kruiser. 3 jagers en 4 onderzeebooten van de in beginsel voor Indië bestemde vloot ir> Nederland, terwyi de boven bedoelde maatregel beschouwd moet worden als noodgedwongen en van voorloooigen aard te zyn. Inklaring van Inklaring van 1 Maart af t/m 1 Mei af t/m 30 April 1937: 31 Aug 1937: -30 De uitslagen van de Zaterdag voor de eerste divisie van de Engelsehe League gespeelde wed- stryden zyn: De politie te Schiedam heeft in een sigaren winkel van Van O. gearresteerd een zekeren K., ambtenaar ter gemeente-secretarie te Den Haag, die zich door middel van een valsche ge- boorte-acte ten name van De Jong poogde meester te maken van een bedrag van f 1200. den pool-prljs van een wedstryd. Zondag JX te Schiedam gehouden. Hy werd, terwyi Van G. zich gereed maakte hem dit bedrag uit te be talen, door de politie gearresteerd. voor lynkoeken voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken voor grondnootschilfers voor grondnootmeel voor cocoskoeken voor Ned. Oost- Indische cocoskoeken voor alle andere niet ge noemde soorten vee koeken (al dan niet verwerkt met bypro- ducten en/of afval- )en> Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deae bedragen niet is begrepen het In artikel 8, b, onder 1°, van voornoemde beschikking be- doelde gedeelte van het prysverschll. Indien men zyn Import op verderen termyn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovenge noemde prysverachlllen, gelieve men zich daar- over met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-GTavenhage In verbinding te stellen. In de tweede divisie waren de uitslagen' Bamsley-Astón Villa Blackburn Rovers-Bumley Blackpool-Southampton Bradford-Chesterfield Bury-Fulham Leicester Clty-Doncaster Rovers New Castle Unlted-Nettlngham Forest uitgesteld Norwich Clty-Plymouth Argyle 1—2 Sheffield United-Bradford City -» 3—1 Tottenham Hotspur-Swansea Town 31 West Ham Unlted-Coventry City 4_0 De stand aan den kop van de ranglijst is hier: 21 18 16 15 14 12 Te Oudepekela is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de dubbele woning van de wed. Koerts Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners P. Sljf en de wed. Koerts niets van de inboedels konden redden. Het huis brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Ongeveer drie jaar geleden is de boterhande- laar L. de J. ook reeds aangehouden. De po litie heeft toenmaals zyn auto met niet minder dan duizend kilogram boter in beslag genomen. Sindsdien had men den man niet uit het oog verloren, en Zaterdagmorgen, toen de boterhan- delaar een tweetal pakjes margarine afleverde, achtten de ambtenaren het oogenblik gekomen, om andermaal in- te grypen. Een voorloopig onderzoek bracht aan het licht, dat de marga rine zetmeel bevatte en vervaardigd was van zoogenaamd zacht bakkersvet. De boterhande- laar vervoerde zyn waren in een luxe-auto en de politie stelde onmlddeliyk een nauwgezet on derzoek in. Men kon evenwel geen andere con trabande meer vinden. Het leek direct zeer on- waarschyniyk dat De J. slechts twee pakjes clandestien vervaardigde margarine by zich zou hebben en zoo werden zoowel de handelaar als zyn auto naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overgebracht. Drie jaar geleden hadden de ambtenaren, die den wagen van De J. onderzochten, geconsta teerd. dat de destyds gebruikte een dubbelen bodem had. zoodat men thans wel wist met 'n gewieksten klant te doen te hebben Hoe scherp men den luxe-wagen, waaruit de kussens wa ren verwyderd. ook onderzocht, het resultaat bleef nihil. De politie gaf het evenwel niet spoedig op en zoo werd de geheele Inhoud van den wagen gecontroleerd: alle kisten en doozen werden geledigd en toen bleek elndeiyk. dat De J. het dobbele-bodeni-systeem nog niet had op gegeven. Alle eierkisten bleken niet zoo diep te zyn aan de binnenzijde als de buitenkant wel deed vermoeden, en Inderdaad had De J. alle kisten voorzien van dubbele bodems Eenlge doozen margarine, welke De J. vervoerde, bleken by nauwkeurige contröle heel voorzichtig te zyn opengemaakt, zonder dat de banderolles verbro ken of beschadigd waren. Niet minder dan zes tig kilogram frauduleus vervaardigde marga rine kwam thans voor den dag. Een deel van deze bakkersvet-boter was verpakt in wikkel- papler van een bekende bonafide margarine- fabnek. een ander deel was verpakt in zoo genaamde blanco-wikkels De auto en de inhoud werden in beslag ge nomen. Tegen den boterhandelaar is proces verbaal opgemaakt, waarna hy op vrye voeten is gesteld. Een onderzoek ten huize verschillend bewijsmateriaal opgeleverd. Hr werden eenlge partyen zacht bakkersvet en an dere ingrediënten, welke by de bereiding van clandestien vervaardigde margarine worden ge- De politie beschikt over bewijzen, dat De J. al meer dan een jaar met margarine fraudeert. De IJsel bij Zutphen was Zondag weer 17 eA< gestegen, zoodat een stand van 7 56 boven N. A. P. is bereikt. Tengevolge van dezen was Is de Baaksche overlaat Zaterdagavond laat gaan werken. Zondagochtend stroomde het water over een breedte van ongeveer 150 M over den Em- merikschen weg en ook verderop zocht het water een uitweg in de richting van Wams- veld en Zutphen. zoodat thans groote stuk ken weidegrond, bouwland en binnenwegen onder water staan. Waal en Maas vallen causerie. 4 40 Het Hungaria Zigeuneror kest. 5.10 Sport reportage. 5.35 Het Krlsb Septet. 6.20 Berichten. 6 35 De BBC- Zangers. 7.20 Pianorecital. 835 BBC- Dansorkest. 92Q Berichten. 9 40 Dialoog. 10.00 Solisten. BBC-Revue-koor en Thea- terorkest. 11.00 Declamatie. 11.20 Roy Fox en ztyn Band 11.5012.20 Dansmuziek (gr .pl RADIO Te Buurse. Zaterdagavond op zeventlgjarigen leeftyd over leden de heer G. J. P. van Heek, een bekende en vooraanstaande persoonlykheid op in dustrieel en landbouw-gebied. Ongeveer dertig jaar geleden stichtte hy te Buurse een groote modelboerderij. Zeer veel heeft de overledene bygedragen tot de ontwikkeling en verheffing van den boerenstand Aan zyn krachtig initiatief vooral is bet te danken, dat verschillende belangrijke zaken zooals de aanleg van nieuwe wegen en de elec- trlflcatie tot stand kwamen. Een lange reeks van jaren maakte de heer van Heek deel uit van het bestuur der coop, stoomzuivelfabriek Haaksbergen en daar werd steeds terdege reke ning gehouden met zyn weloverwogen adviezen voor de leiding van het bedrijf De ontslapene behoorde voorts tot de Ofwichters der bekende Twentsche textielfirma Gebroeders van Heek te Enschede, welk bedrijf zich onder zyn be kwame leiding tot een zaak van groote betee- kenls voor de Twentsche textielindustrie heeft ontwikkeld. De heer van Heek was geen man van veel woorden, zyn belangstelling toonde hy met de daad. Voor velen is hy een stille weldoener geweest, die zyn hart en beurs openstelde als er nood te lenigen viel. De beroemde dirigent Tosc&nini, die een tweetal concerten van het Residentie-orkest zal dlrigeeren, is Zondagochtend aan het Holland- sche Spoor-station in de Residentie aangeko men. Hy werd op het perron verwelkomd door het bestuur van het Residentie-orkest en door den gast-dirigent van dit orkest, den heer Issay Dobrowen. die mevrouw Toscanini bloemen aanbood. De heer en mevTouw Toscanini hebben zich daarnabegeven naar hotel Vieux Doelen, waar zy voor de komende dagen intrek, hebben ge nomen Ambtenaren van den centralen crisiscon- tróledienst zyn er. in samenwerking met den crisisdienst van de Rotterdamsche politie, in geslaagd een 46-jangen boterhandelaar uit Zevenhuizen, die ervan verdacht werd reeds geruimen tyd knoeierijen met margarine te hebben gepleegd, aan te houden De arg waan, welken men tegen den man had, bleek gerechtvaardigd te zyn: in zyn bezit werd een hoeveelheid clandestien vervaar digde margarine aangetroffen. Tegen den boterhandelaar is proces-verbaal opge- maakt: de margarine. alsmede de auto, waarmede de waar werd vervoerd, is in be slag genomen Naar wy vernemen, heeft de poli tie Zaterdagmiddag een man gear resteerd. in (wien zy een der daders van den móórd in den auto, welke Vrijdagavond op den Bezuidenhout- acheweg is gepleegd, meent te heb ben. Naar men weet, is het slachtoffer met twee personeR op de automarkt in contact gekomen en is met hen een proefrit gaan maken. De politie ia er nu in geslaagd een van deze personen op te sporen. Omstanders, die op getuige zijn geweest van de bespre kingen over den verkoop van den auto hebben - naar van politie-zjjde wordt medegedeeld - den arrestant herkend als een van de twee aspirant- koopers, die met H. in gesprek ren. In het belang van het onderzoek konden echter nog geen nadere dedeelingen worden gedaan. Biykens by het departement van ontvangen draadloos telegram bevond Hr. Ms. O. 16 zich op 25 Februari des middags 12 uur op 37 graden 20 minuten NR en 74 graden 13 minuten W.L. Het weer was fraai. Er was een kalme zee. Het bezoek aan Washington is in alle op zichten geslaagd. Officieren en equipage zyn schitterend ontvangen. 8 00 Berichte, Gram pi. 8 - 10.15 ANP 12 00 Gram.pl. HILVERSUM II. 301 M. (KRO-llTZEN- DIN'G) 8.00—9 15 en 10.00 Gram pl. 11 30 Godad. halfuur IZOO Berichten. 12 15 KRO-Melodlaten. lAo Gram pl. 1.15 KRO-Orjleat 2 00 Voor de vrouw 3 00 Modecu ra ua. 4 00 KRO-Orkeat. 4 50 Gr- pl 5 06 De KRO-Melodlaten. (Om 5 45 F-llcltatlebezoek «40 Esperantocuraus. 7.00 Berichten. 7.15 .Aanpassing bij het mlialoneeren". causerie. 735 Sportpraatje. 8 00 Berichten ANP Mededeellngen. 8 10 Gnun.pl. 8.15 Lydensmedltatie. 9.15 Gram pl 9 30 KRO-Symphonie-orkest en solisten. 1030 Berichten ANP. 10.40 Gram pl. 10 45 KRO-Bymphonle-orkest. 11.15—12 00 Oram.pl. IIROITWKH. 1300 M. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een politiemacht, bestaande uit zeven majoors en agenten alsmede eenlge leden der marechaussee, onder leiding van den Inspecteur P. Blank, een Inval gedaan in het café van den heer R. L. E. aan het Binnen Damsterdiep te Groningen, waarvan reeds lang vermoed werd, dat er gelegenheid werd gegeven tot hazardspel De Haagsche rechtbank heeft in hooger be roep uitspraak gedaan in de zaak tegen den machinist B. T.. die op 1 Mei van het vorig jaar voor het gebouw van de Vooruit op de Prinse- gracht te Den Haag met een roode tulp in zijn knoopsgat had geloopen. De kantonrechter had hem tot f 10.boete subs. 8 dagen hechtenis veroordeeld. De rechtbank verminderde de boete tot f 5 subs, één dag hechtenis. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tydvak van 22 Februari 1937 tot en met 27 Februari 1937 f 130 per 100 KG zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tydvak gede natureerd bedraagt de steunvergoeding f 0.90 per 100 K G. De steunvergoeding voor veldboonen. welke biykens de dateering van het dorschbrlefje in bovengenoemd tydvak zyn gedorscht, is vast gesteld op f 1.75 per 100 K.G. PARIS. 1S48 M. 8.20 en 12 20 Gram.pl. 1 35 Zang. 130 en 2.50 Gram.pl. 4 50 Zang 5 50 dito. 6 06 Planovoordracht. 6.50 Vervolg zang. 7.05 Vervolg plano. 7.20 Gram pl. 9.06 médecln malgré lui”, opera KEI I.EN, 456 M. 11.20 Polltlemuzlek- korps 12.35 Tbeaterorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Omroep-Amusementsorkest. 4 40 Keulscti Ksmerdpo en plano. 5.10 Gram pl. 6.00 dito. 730 Vocaal sextet. Keulscb planoduo en solisten. 820 ..Annl. die Kellnerin”. operette. 10 06 1130 H Heinemann's orkest en solisten. BKI'SSF.L. 333 en 484 M 3’3 M.: 12 20 Gram pl 12.50 Salonorkest 130 Klelnor- keet. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Kleln-ork. en gram.pl. 6 50 en 7.20 Gram pl. 8 20 Omroeporkeet en Gram.pl. 8 50 Radio- tooneel met muziek 9 50 Gram pl. 10.00 Omroeporkest. 10.301130 Ca baret pro gram ma (gr.pl 484 M.: 1230 Gram.pl. 13.50 Kleinorkest. 130 Salonorkest. 150—330 Gram.pl. 530 Omroeporkest. 6 25 Grleg-programma. 6 36 en 736 Gram pl. 8 20 Omroepsym- phonle-orkest en solist 10 501120 Gramrpl. DEUTSCH1.ANDSENDER. 1371 M. 7.30 Rob Gaden en C. Woltschach's dansor- kestsn. 930 Berichten 9 50 Cello en pla no. 10.201130 Gram pl. 10 46 42 40 38 35 35 36 76—39 66—44 6141 50— 45 51— 41 66—48 46-35

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16