IBIS SHAG We luisteren naar Sirooplamel I 'I I 190 De roofmoord te Den Haag Dobbelfflcmn lekker... man! <4 1 3 Sport en spel I MAANDAG 1 MAART 1937 ff /f f r fJerf Baaksche overlaat <1 jverkt z Fraude met margarine Leening Winterswijk Verboden kaartspel Hr. Ms. O. 16 Door den bliksem getroffen DE RIJN WORDT BEWAAKT Oneerlijke kantoorhoudster Huis te Bathmen aangestoken Kerkelijk leven PASTOOR BROUWERS VOETBAL IN ENGELAND VIJF VISSCHERS GEWOND HEEK OVERLEDEN G. VAN Twentsch industrieel Bekend - CONGRES DER S.D.A.P. OPLICHTER GEARRESTEERD Dinsdag 2 Maart f GERUCHTEN RONDOM BUM A Woonhuis af gebrand - Ir. de Kok te Bangoon Conversie-leening Leiden -- De wijziging van de dienstplichtwet Boter handelaar uit Zevenhuizen geknipt Regeering vestigt de aandacht op de nuttige gevolgen Kuilverbod in deel van *t IJselmeer uitgesteld ÓFFIC1EELE CRISIS PUBLICATIE vtw§rv Jefe*** MELKWAGEN IN BOTSING MET EEN AUTO OFFIC1EELE CRISIS PUBLICATIE - OBLIGATIELEENING PATERS DOMINICANEN ROODE TULP ALS POLITIEK INSIGNE - Homologatie-accoord Lakeman^s Bank OUDE MAN VERMIST BRANDSTICHTERS IN ARREST r s - Arsenal en Charlton Athletic winnen Speelhol leeggehaald te Groningen De politie heeft een man gearres teerd, in wien zy een der daders meent te hebben f^ccs o/t .VERKOUDHEID ^Siroop Famel voorkomt ernstige gevolgen, maakt het slijm los en kalmeert de hoest Met een auto tegen een boom Nederlaag van Sunderland tegen West Bromwich Albion Waal en Maas vallen Steunverleening erwten en veldboóhen TOSCANINI IN DEN HAAG AANGEKOMEN Af de automarkt een wa- Zondag welke boete 1934 I, is als volgt vastgeateld bruikt. aangetroffen. -.40 1. Te Buurse. -.75 - 60 oorzaak 0—4 7—1 1120—11.50 Or- I - 9 een is Bij Apothekers en Drogisten e^t. Rangoon wordt gemeld, dat de heeren ir. de Kok en Schmidt Crans aldaar zijn aange- Jfcotnen. De vliegtocht werd begunstigd door prachtig weer. 7.05 Vervolg plano. „La médecin malgrt -.15 - 60 - 60 - 75 Bolton Wanderers Manchester United 30 31 30 31 30 31 31 31 29 29 31 31 29 30 31 31 31 31 15 14 14 13 IS 15 14 15 14 13 11 10 9 11 9 3 6 s s 8 11 80—47 62—58 42—47 53—43 43—34 67—40 61—50 67— 48 68— 58 58—53 50—46 1—2 3—1 3— 1 4— 0 Zaterdagmorgen heeft de rechtbank te Alk maar bet bomoiogaue-sccoord uitgesproken. groote flacon kleine flacon 115 solisten Orsm.pl. i I -.10 '35 -35 - .60 21 18 16 15 14 12 U 9 11 10 6 6 6 11 11 8 10 4 6 8 5 3 5 9 9 11 6 10 9 8 2 4 11 10 8 5 6 7 7 11 10 9 11 13 13 11 11 11 13 13 13 14 16 15 12 15 17 76-39 66—44 61—41 50— 45 51— 41 66—48 45—35 3— 0 4— 2 1—3 3—2 Be van 32 33 31 32 32 31 31 45 42 40 38 36 35 9- 8- 1 1 r Vrssgf hel oordeel wn LA» doldtrl Te Oudepekela is door onbekende brand ontstaan in de dubbele woning van de wed. Koerts. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners P. Sijf en de wed. Koerts niets van de Inboedels konden redden. Het huls brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Men schrijft ons van de zijde der componisten, letterkundigen en uitgevers: Wederom is er gerucht om Buma ontstaan, er zijn enkele strafvervolgingen door den rechter behandeld, waarbij een verdediger zijn kracht gewoonljjk zoekt in afbrekende critiek op bet Bureau, dat onze rechten bewaakt. Er is een civiele procedure aanhangig tegen de Omroep- vereeniglngen, die dagelijks de auteurswet over treden en ook daar schijnt de partij, die onze rechten niet wil erkennen, als verontschuldi ging daarvoor aan te voeren, dat zij zooveel op dat Bureau heeft aan te merken. Wij zien met leedwezen, dat de publieke opinie over dit alles heenstapt, daar hieruit blijkt, dat de Auteurswet, die niet anders doet, dan ons geestelijk eigendom beschermen, nog niet ten volle als Recht wordt geaccepteerd, en eveneens betreuren wij, dat men zoo gemakkeljjk blijkt geloof te schenken aan de critiek op een Bu reau. dat niet voor zichzelf werkt, maar de cultureele taak heeft - en die zeer goed ver vult - van toe te zien, dat geestelijk eigen dom ook waarlijk als eigendom zal worden er kend en geëerbiedigd. Blackpool Leicester City Plymouth Argyle Bury Sheffield United Aston Villa Coventry City De gevolgen van het nuttiger gebruik in vredestijd van dienstplichtigen, hetwelk mo gelijk wordt door verlenging van den duur der eerste oefening, gaan verre uit boven het alleen verschaffen van oefengelegen heid aan beroepspersoneel. Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. Wel kan worden toegegeven, dat zeegaand materieel voor de kustdefensie ontbreken zal. indien de geheele vloot op een’ gegeven oogenbllk juist in Indië noodig zou zijn. In zulk een geval ‘zou de kustverdediging hier te lande inderdaad zuiver passief gevoerd moeten worden. De beschikbare financiën moeten nu een maal allereerst gebruikt worden om de weerkracht van onze Indische defensie te vergrooten. Men meldt ons van bevoegde zijde: In afwachting van het tot stand komen eener flnancieele regeling in het belang van de be trokken kullvlsschers op het IJselmeer is de genomen maatregel, waarbij met 1 Maart 1937 het voor de kullvlsscherij gesloten gebied van het IJselmeer zou worden uitgebreid, uitgeste’ tot 1 April 1937. van De J. heett opgeleverd houd van het schip te zorgen Vermelden wjj nog. dat vóór en gedurende den oorlog er altijd een of twee kanonneerboo- ten aldaar gestationneerd waren. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 kg. voor den invoer van veekoeken <ln den zin van art. 1, lid 1, onder 11°, van het Crisis- Akker - bouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8, b. onder 3°, van de Crisls-Akkerbouwbeschikking In verband met een door de Inspectie der P.T. en T. te Haarlem geconstateerde onregel matigheid in het beheer van het postkantoor te Slootdorp In de Wieringermeer is de kan toorhoudster, mej. T. ontslagen en In hechtenis gesteld. Zoowel de dienst der PT. en T. als de politie stellen een uitgebreid ondersoek In. Naar wjj vernemen, zullen de inschrijvingen op de 3% pCt. geldleening groot 1.184.000, ten laste der gemeente Winterswijk, waarop de In schrijving a 99% pCt. op^p stond met recht van voorkeur voor houders van de nog uitstaande niet uitgesloten obllgatiën der 4 pCt. leeningen Winterswijk 1934 1 en 2. ten volle worden toege wezen. De stand is nu: Charlton Athletic Arsenal Brentford Manchester City Bunderland Middlesbrough Portsmouth Derby County Wolverh. Wanderers 29 Everton Chelsea Stoke City Huddersfield Town Grimsby Town Birmingham Preston North End Liverpool Leeds United West, Bromw Albion Sheffield Wednesday 29 31 31 De uitslagen van de Zaterdag voor de eerste divisie van de Engelsche League gespeelde wed strijden zijn: 5— 0 uitgesteld 6— 4 I Tijdens het vrij hevige onweer, dat, gepaard met zwaren regenval, Zaterdagavond ten Zui den van Utrecht woedde. Is de bliksem inge slagen In het woonhuis, staande nabij het ge maal in de buurt van De Heemstede, onder de gemeente Vreeswijk. De bliksem sloeg alle ruiten van de woning stuk cn richtte ook binnenshuis vrjj ernstige schade aan. De vrouw des huizes liep door den bliksem vrij ernstige brandwonden aan het ge- laat op en moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. De commissaris van politie van den Justltlee- len dienst A te ’s Gravenhage verzoekt een leder, die inlichtingen kan verschaffen omtrent de verblijfplaats van Hendricus Bernardus Johan nes van Broekhuizen, 57 Jaar, wonende Hooge- zand 21, aldaar, die 10 Februari JJ. zijn wo ning verliet en niet terugkeerde, zich te vervoe gen aan zijn bureau Laan Copes van Catten- burfch 13 te Den Haag Een ongeluk wordt vermoed. Signalement: 1.70 M. lang, grijs haar, grijze wenkbrauwen, grjjze oogen, dunne lippen, slechte tanden, bleek vol gezicht, flink postuur, draagt een bril. Gekleed met donkere overjas, zwart of grijs colbertcostuum, zwarte schoenen, licht grijzen gleufhoed. - Pastoor C. Brouwers te Bovenkarspel is door deken v. d Wiel uit Hoorn uit voorzorg van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Bü Schretlen en Co. te Amsterdam en Nijme gen, de Ned. Landbouwbank te Amsterdam en hare bijkantoren en correspondentschappen en bij Lentjes en Drossaerts te ’s Hertogenbosch is Woensdag 10 Maart de inschrijving opengesteld op de 4 pet. 25-jarige obligatie-leening, groot f 450 000 der E E P P Dominicanen der Neder- landsche provincie. De koers van uitgifte be draagt 100 pet. Houders van 5 pet. obligaties van de leeningen 1930/1931 hebben bij de inschrij ving recht van voorkeur. Prospect! zijn verkrijg baar vanaf 2 Maart bjj bovengenoemde kantoren. In Maas en Waal ondervindt men nog grooten overlast van» den kwel. Van den Maaskant kwa men gunstiger berichten. De Beersche Maas leverde geen gevaar meer op. Daarbij komt, dat ook voor oorlogstijd een nuttiger gebruik van dienstplichtigen gemaakt zal kunnen worden, omdat zij in hun langeren oefenlngstijd zijn oo te lelden voor functies, als kanonnier, seiner en dergelijke, welke vroeger slechts op bevredigende wijze door beroepsper soneel konden worden vervuld. Ten slotte zal door het langer onder de wa- penenh houden de lichting zeemiliciens kleiner kunnen zijn dan voorheen bet geval was, zoa dat van iedere jaarklasse dienstplichtigen een kleiner deel voor de zeemilitie zal kunnen wor den bestemd en dus een grooter deel beschik baar zal komen voor inlijving bjj de landmacht. Dit wetsvoorstel moet niet worden beschouwd als een eerste stap om te komen tot uitzending van dienstplichtig personeel naar Indië. Voor een vergoeding voor loonderving bij op komst voor herhalingsoefeningen, ook Indien zjj beperkt zou worden tot de derde herhalings oefening, achten de betrokken ministers geen grond aanwezig. Wel wordt kostwinnersvergoe ding toegekend. Te Heer Hugowaard op den Middenweg is Zondagmiddag omstreeks vijf uur een perso nenauto, waarin vijf Amsterdamsche visschers zaten, door onopgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. Twee der mannen bekwamen resp. een ge broken been en een hersenschudding en zijn naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Een derde, die eveneens een hersen schudding opliep, is een nabijgelegen woning binnengedragen, vanwaar hij naar Amster dam is overgebracht. De twee overigen kregen snijwonden aan gelaat en handen en konden huiswaarts keeren. De auto is grootendeels vernield. Naar wij vernemen, is bij de' inschrijving op 6.500.000.3% pCt obllgatiën, gemeente Lei den, tweede leening 1937. voomoemd bedrag niet geheel geplaatst. Het congres der 8. D. A. P. heeft na inlei dingen van Ir. J. W. Albarda en dr. W. Ban ning, gevolgd door een uitvoerige gedachten wisseling, ten aanzien van het militaire vraag stuk met 1509 tegen 328 stemmen besloten in bet strijdprogram der 8. D. A P. op te nemen d» paragraaf betreffende buitenlandsche po litiek en defensie, zooals deze door de meer derheid der militaire commissie was voorge steld. Er waren 49 blanco-stemmen uitgebracht. Na een inleiding van dr. H. B. Wiardi Beek man is het ontwerp-beginselprogram met alge- sirene stemmen aanvaard. Inzake de houding van de partij tegenover de monarchie heeft het congres, op voorstel van het partijbestuur, na een uitvoerige dachten wisseling, af gezien van het doen •en uitspraak. Op den 's Gravenweg onder Rotterdam is een melkwagen in botsing gekomen met een uit de tegenovergestelde richting komenden auto. De melkwagen werd totaal vernield, de auto sloeg over den kop. Wonder boven won der zijn er geen persoonlijke ongelukken ge beurd en ook het op hol geslagen paard kon, zonder dat het ongelukken had veroorzaakt, worden opgevangen. De melkrijder kreeg enkele kleine wondjes aan het been, zijn echtgenoote liep lichte ver wondingen in het gezicht op en de bestuurder van den over den kop geslagen auto kreeg lichte kwetsuren aan de handen. De auto werd zwaar beschadigd en is later door een kraanwagen weggesleept. De melk wagen werd vrijwel geheel vernield, terwijl de inhoud van de melkbussen, waarvan er eenige in den sloot terecht kwamen, verloren ging. De Haagsche rechtbank heeft in hooger be roep uitspraak gedaan in de zaak tegen den machinist B. T„ die op 1 Mei van het vorig jaar voor het gebouw van de Vooruit op de Prinse- gracht te Den Haag met een^roode tulp In zijn knoopsgat had geloopen De kantonrechter had hem tot f 10. subs. 8 dagen hechtenis veroordeeld. De rechtbank verminderde de boete tot f 5 subs, één dag hechtenis. kander de hand der verzoening te reiken? Ja.... er moeten eigen en anderer gevoeligheden worden over wonnen. We dienen over allerlei be zwaren heen te stappen. Maar het is toch veel beter voor zich zelf de overtuiging te hebben, dat men zij nerzijds alles gedaan heeft, dan in wrok voort te blijven leven. Kom, het kost zoo veel moeite niet om zich zelf met iemand te verzoenen. We be hoeven niet te doen alsof we hech te vrienden worden. We kunnen des noods in 't vervolg elkander uit den weg gaan. Maar er moet geen vijand schap zijn tusschen twee menschen. We mogen niet de bewustheid in ons dragen, dat het toch eigenlijk voor 'n goed deel aan óns zelf ligt wanneer er haat eri tweedracht blijven be staan. Laat ons ons zelf overwtnnen. Steek de hand uit! Dinsdag vertrekt de kanonneerboot Freyer naar Nijmegen, waar deze zal gestationneerd worden om den Rijn te bewaken. Het schip heeft zijn volle uitrusting gekregen. De bemanning zal na aankomst te Nijmegen het schip weer verlaten. Een sergeant-majoor machinist met twee stokers blijven achter om voor het onder- Inklaring van Inklaring van 1 Maart af t/m 1 Mei af t/m 30 April 1937: 31 Aug. 1937 -50 Ambtenaren van den centralen crisiséon- tróledienst zijn er, in samenwerking met den crisisdienst van de Rotterdartsche politie, in geslaagd een 46-jarigen boterhandelaar uit Zevenhuizen, die ervan verdacht werd reeds geruimen tijd knoeierijen met margarine te hebben gepleegd, aan te houden. De arg waan welken men tegen den man had, bleek gerechtvaardigd te zijn: in zijn bezit werd een hoeveelheid clandestien vervaar digde margarine aangetroffen. Tegen den boterhandelaar is proces-verbaal opge maakt: de margarine, alsmede de auto, waarmede de waar werd vervoerd, is in be slag genomen Keulen meldde 17 c.M val. Westervoort nog 2 c.M. was. Men verwacht dat de was in Zutphen zeer spoedig tot staan zal komen. Tengevolge van het hooge water is Zondag middag om twee uur de directe verbinding Doe- tinchem—Zutphen verbroken, doordat onder Steenderen het water over den weg spoelde. De bussen der tramwegmaatschappü ZutphenEm merik rijden niet verder dan het dorp Steende ren. De Waal, welke Zaterdag te Nijmegen stond op ■n hoogte van ongeveer 12.45 plus N.A.P. is de laatste 24 uur heel langzaam gevallen. De hul zen langs de Waalkade ondervonden de laatste dagen enorm veel overlast van het water, dat door enkele huizen heendrong, en op sommige plaatsen een halven meter hoog op de kade stond. Ook Zondag lagen de uiterwaarden 1 tot 2 meter diep onder het water. Gelukkig stond er Oostenwind, zoodat het water geleidelijk en snel kon afvloeien. Op de Waalbrug, vanwaar men een schitterend gezicht had op het overstroomde gebied, bewogen zich duizenden en. duizenden toeschouwers. Het electrisch gemaal NijmegenDuitsche grens heeft in deze afgeloopen hoogwaterperlode prachtige resultaten opgeleverd. Was de Waal in gewone hoogwaterperloden heer en meester ook in 1 Ooygebied, dank zjj den verhoogden overlaat eff de geregelde werking van het ge maal lag de Ooy ongeveer 2 4 3 Meter onder den Waalspiegel ook Zondag nog kurkdroog. Men verwacht lichten val. zcodat het grootste Naar wij vernemen, heeft de poli tie Zaterdagmiddag een man gear resteerd, in wien zij een der daders van den moord in den auto, welke Vrijdagavond op den Bezuidenhout- scheweg is gepleegd, meent te heb ben. Naar men weet, ia ^het slachtoffer met twee personen op de automarkt in contact gekomen en is met hen proefrit gaan maken. De politie er nu in geslaagd een van deze personen op te sporen. Omstanders, die op getuige zijn geweest van 3e bespre kingen over den verkoop van den auto hebben - naar van politie-zijde wordt medegedeeld - den arrestant herkend als een van de twee aspirant- koopera, die met H. in gesprek ren. In het belang van het onderzoek konden echter nog geen nadere me- - dedeelingen worden gedaan. In de tweede divisie waren de uitslagen' Bamsley-Aston Villa Blackburn Rovers-Bumley Blackpool-Southami>ton Bradford-Chesterfield Bury-Fulham Leicester City-Doncaster Rovers New Castle United-Nottingham Forest uitgesteld Norwich City-Plymouth Argyle Sheffield United-Bradford City Tottenham Hotspur-Swansea Town West Ham Unlted-Coventry City De stand aan den kop van de ranglijst Is hier: 8 8 7 9 16 8 Birmingham-Everton Charlton Athletic-Preston North End Chelsea-Manchester United Grimsby Town-Arsenal Leeds Unlted-Bolton Wanderers Liverpool-Brentford Manchester City-Wolverhampt. Wanderers 41 Middlesbrough-Huddersfield Town Portsmouth-Derby County Stoke City-8heffield Wednesday West Bromwich Albion-Sunderland IIII.VEILSl M I. IS75 M. <AVRO-VITZF.N- PINO) 8.00 Oram.pl. 10.00 Morgenwij ding 10 15 Gewijd» muziek 10SO Orgel spel 1100 Lezing 11.30 Kovacs Lsjos’ orkest. 13 15 Gram.pl 100 Omroeporkest. 145 Gram pl 2 00 Omroeporkest en so listen 3 00 Knlpies. 4 00 Zang en piano. 430 Radlokinderkoorzang 5.06 Kinder- halfuur. 5 35 Omroeporkest 5 30 Psycho logische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.06 AVHO-Dsnaorkeet. 7 30 Engelsche les 8 00 Berichten ANP Mededeel ingen. 8 10 Oram.pl 8.30 De Bonte Dlnadag- avondtreln. 10.15 Renova-kwlntet. 1100 Berichten ANP AVRO-Dansorkest 1145 —12 00 Orampl. H1LVU8VM II. 301 M. (KKO-t’lTZEN- DINO) 8 009.15 en 10 00 Oram pl. 1130 Godsd halfuur. 12 00 Berichten. 13 15 KRO-Metbdtsten 1.00 Oram pl. 1 15 KRO-Orkest. 2 00 Voor de vrouw. 3 00 Modecursus. 4.00 KRO-Orkest. 4.50 Gr - pl 5 05 De KRO-Melodisten. (Om 6.45 Fellcltatiebezoek). 8 40 Dtperantocursus 7 00 Berichten. 7.15 ..Aanpassing bij het mlssloneeren". causerie. 7 35 Sportpraatje. 8 00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Orampl. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Oram pl. 9.30 KRO-Symphonle-orkaBt en -- la30 Berichten ANP. 10.40 10.45 KRO-Symphonle-orkest. 11.1513.00 Gram.pl. DROITWICH. 1500 M. gelpel 12.10 BBC-Snpire-orkest m. m. v solisten. 1.10 Oram pl. 1.20 Sportrepor- tage. 1 40_3 30 Het Brlghouse en Ras- trick Orkest. 420 ..Mutiny in Japan", De politie te Schiedam heeft in een sigaren winkel van Van G gearresteerd een zekeren K., ambtenaar ter gemeente-seeretarie te Den Haag, die zich door middel van een valsche ge boorte-acte ten name van De Jong poogde meester te maken van een bedrag van f 1200. den pool-prijs van een wedstrijd. Zondag JJ. te Schiedam gehouden. HU werd, terwijl Van O. zich gereed maakte hem dit bedrag uit te be talen, door de politie gearresteerd. Aan de memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer Inzake het wetsontwerp tot wijziging van de dienstplichtwet is het volgende ontleend Het gedeelte van de, in beginsel voor Indië bestemde, zeegaande vloot, dat de regeering in de toekomst In Nederland wil doen verblUven, bestaat uit 1 kruiser, 3 jagers en 4 onderzee- booten. In Indië blijft dan een operatief or gaan van 2 kruisers, 8 torpedobootjagera en 12 onderzeebooten voor onmlddellUk gebruik ge reed. waarbij nog 1 jager en 2 onderzeebooten als onbemande materieel-reaerve in Indië wor den opgelegd, terwijl zoo eenlgszins mogelijk. ook een der twee leaders geregeld In Indië ver blijven zal. Dat de beperking tot kustverdediging niet beteekent, dat. bU een oorlog in Europa, de middelen tot het voeren van een actieve ver dediging zouden komen te ontbreken, volgt uit de stationneering van een kruiser. 3 jagers en 4 onderzeebooten van de In beginsel voor Indië bestemde vloot in Nederland, terwijl de boven bedoelde maatregel beschouwd moet worden als noodgedwongen en van rvoorlooolgen aard te zijn. In den nacht van Zaterdag op heeft een politiemacht, bestaande uit zeven majoors en agenten alsmede eenige leden der marechaussee, onder leiding van den inspecteur P. Blank, een inval gedaan in het café van den heer R. L. E. aan het Binnen Damsterdiep te Groningen, waarvan reeds lang vermoed werd, dat er gelegenheid werd gegeven' tot hazardspel. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groent erwten van de ‘kwaliteitsklasse C, gedenatu reerd in het tijdvak van 22 Februari 1937 tot en met 27 Februari 1937 f 1.30 per 100 K.G. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gede natureerd bedraagt de steunvergoedlng f OM per 100 K.G. De steunvergoedlng voor veldboonen. blijkens de dateering van het dorschbriefje in bovengenoemd tUdvak zijn gedorscht, is vast gesteld op f 1.75 per 100 K.G. De IJsel bjj Zutphen was Zondag weer 17 c M gestegen, zoodat een stand van 7 56 boven N. A^ P Is bereikt. Tengevolge’van dezen was Is de Baaksche overlaat Zaterdagavond laat gaan werken. Zondagochtend stroomde het water over een breedte van ongeveer 150 M. over den Em- merikschen weg en ook verderop zocht het water een uitweg In de richting van Warns- veld en Zutphen. zoodat thans groote stuk ken weidegrond, bouwland enbinnenwegen onder water staan M. 11.30 Polltlemuzlek- 13.35 Theaterorkest. 135 Oevar. concert. 3 30 Omroep-AmuKmentaorkest. 4 40 Keulsch Kamerduo en plano. 5.10 T Oram pl. 6.00 dito. 7.30 Vocaal sextet. Keulse h planoduo «n aollatyn. 8.20 .Annl. die KeUnerln", operette. 10.06 1120 H Heinemann'a orkest en solisten. BRI SSEL. 332 en 484 M 3ZZ M.: 1320 Onm.pl 13.50 Salonorkest 1.30 Klelnor-- keet. 1.502.20 Orampl. 5.20 Kleln-ork. en gTam.pl. 6.50 en 7.20 Orampl. 8.20 Omroeporkest en Gram pl. 8.50 Radlo- tooneel met muziek. 9.50 Gram.pl. 10.00 Omroeporkest. 10.301120 Cabaretpro- gramma (gr.pl.). 484 M.: 13.20 Oram pl. 1350 Kleinorkest. 130 Salonorkest. 1.50—2.20 Oram pl. 5 20 Omroeporkest. 6.25 Grleg-programma. 6.35 en 735 Gram.pl. 8.20 Omroepsym- phonle -orkest en aolist. 10.501120 Oram.pl. DEUTSCHLANDSEN'DER, 1571 M. 7.30 Rob. Gaden en C Woitachach’s danaor- kesten 9 20 Berichten 50 Cello en pia no. 10 20—1120 Qram.pL causerie. 4 40 Het Hungarla Zigeuneror kest. 5.10 Sportreportage. 535 Het Kriah Septet 620 Berichten. 6 35 De BBC- Zangers. 720 Pianorecital. 8.35 BBC- Danaorkeet. 920 Berichten 8.40 Dialoog. 1000 Solisten. BBC-Revue-koor en Thea- terorkest. 11 06 Declamatie. 11.20 Roy Fox en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl) RADIO PARIS. 1648 ,M. 8.30 en 13.30 Oram pl. 1.35 Zang. 1.50 en 350 Oram.pl. 4.50 Zang. 5 50 dito. 6 06 Planovoordracht. 6 50 Vervolg zang. 7 20 Gram.pl. 9.06 lui”, opera KEILEN. 436 korps. gemeente Haaksbergen, is j. Zaterdagavond op zeventigjarigen leeftijd over- Jeden de heer G. J. P. van Heek, een bekende en vooraanstaande persoonlijkheid op in dustrieel en landbouw-gebied. Ongeveer dertig jaar geleden stichtte hij te Buurse een groote modelboerderij. Zeer veel heeft ade overledene bijgedragen tot de ontwikkeling en verheffing van den boerenstand. Aan zijn krachtig initiatief vooral is het Xe danken, dat verschillende belangrijke zaken zooals de aanleg van nieuwe wegen en de elec- triflcatie tot stand kwanjen. Een lange reeks van jaren maakte de heer van Heek deel uit van het bestuur der coöp. stoomzulvelfabriek Haaksbergen en daar werd steeds terdege reke ning gehouden met zjjn weloverwogen adviezen voor de leiding van het bedrijf. De ontslapene behoorde voorts tot de oprichters der bekende Twentsche textielfirma Gebroeders van Heek te Enschede, welk bedrijf zich onder zijn be kwame leiding tot een zaak van groote betee- kenls voor de Twentsche textielindustrie heeft ontwikkeld. De heer van Heek was geen man van veel woorden, zijn belangstelling toonde hij met de daad. Voor velen is hij een stille weldoener geweest, die zijn hart en beurs openstelde als er nood te lenigen viel. voor lijnkoeken voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken voor grondnootschllfers voor grondnootmeel voor cocoskoeken voor Ned. kost-Indische cocoskoeken voor alle andere niet ge noemde soorten vee koeken (al dan niet verwerkt met bijpro ducten en/of afval len -. Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deae bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder 1°, van voornoemde beschikking be doelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovenge noemde prijsverschillen, gelieve men zich daar over met de Nederlandsche Meelcentrale te s-Gravenhage in verbinding te stellen. De beroemde dirigent Toscanini, dié een tweetal concerten van het Residentie-orkest aal dirigeeren is Zondagochtend aan het Holland- sche Spoor-station in de Residentie aangeko men. Hu werd op het perron verwelkomd door het bestuur van het Residentie-orkest en door den gast-dirigent van dit orkest, den heer Issay Dobrowen, die mevrouw Toscanini bloemen aanbood. De heer en mevrouw Toscanini hebben zich daarna begeven naar hotel Vieux Doelen, waar zij voor de komende dagen intrek hebben ge nomen. 41 39 36 36 36 36 36 35 70—73 31 31 31 39 29 51—49 28 57—60 38 48—49 tl 43—56 26 50—61 34 43—54 24 57—76 23 39—43 33 34—58 20 43—63 In den nacht van Zaterdag op Zondag om- «treeks twee uur ontstond onder verdachte om standigheden brand in een dubbel woonhuis In de kom van het dorp Bathmen. Het perceel brandde geheel uit. Het eene ge deelte werd bewoond door den ongejjuwden, ongeveer vljftlg-jarigen eigenaar J. D„ die daar samenwoont mét den eveneens ongehuwden 8. van de W. In de andere helft woonde de wed. B. De woningen met inboedel waren ver- zekerd Als verdacht van brandstichting werden de beide mannelijke bewoners van het perceel door den gemeente-veldwachter van Bathmen en de marechaussee van Deventer in verhoor ge nomen. V. d. W. heeft vrij spoedig bekend den brand te hebben aangestoken. Mij zal naar Zutphen op transport worden gesteld. Ook D. heeft ten •lotte bekend. De mogelijkheid Is niet uitge sloten, dat nog een derde persoon bij deze brandstichting is betrokken. Ongeveer drie jaar geleden is de boterhande laar L. de J. ook reeds aangehouden. De po litie heeft toenmaals zijn auto met niet minder dan duizend kilogram boter in beslag genomen. Sindsdien had men den man niet uit- het oog verloren, en Zaterdagmorgen, toen de boterhan- delaar een tweetal pakjes margarine ajTeverde/ 'gevaar als geweken beschouwd wordt, achtten de ambtenaren het oogenblik gekomen, om andermaal in te grijpen. Een voorloopig onderzoek bracht aan het licht, dat de marga rine zetmeel bevatte en vervaardigd was van zoogenaamd zacht bakkersvet. De boterhande laar vervoerde zijn waren in een luxe-auto en de politie stelde onmiddellijk een nauwgezet on derzoek in. Men kon evenwel geen andere con trabande meer vinden. Het leek direct zeer on waarschijnlijk dat De J. slechts twee pakjes clandestien vervaardigde margarine bij zich zou hebben én zoo werdén zoowel de handelaar als zijn auto naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam overgebracht. Drie jaar geleden hadden de ambtenaren, die den wagen van De J. onderzochten, geconsta teerd, dat de destijds gebruikte een dubbelen bodem had. zoodat men thans wel wist met 'n gewieksten klant te doen te hebben Hoe scherp men den luxe-wagen. waaruit de kussens wa ren verwijderd, ook onderzocht, het resultaat bleef nihil. De politie gaf het evenwel niet spoedig op en zoo werd de geheelè inhoud van den wagen gecontroleerd: alle kisten en doozen werden geledigd en t<?en bleek eindelijk, dat De J. het dubbele-bodeiK-systee. i nóg niet had op gegeven Alle eierkisten bleken niet zoo diep te zijn aan de binnenzijde als de buitenkant wel deed vermoeden, en Inderdaad had De J. alle kisten voorzien van dubbele bodems. Eenige doozen margarine, welke De J. vervoerde, bleken bjj nauwkeurige contróle heel voorzichtig te zjjn opengemaakt, zonder dat de banderolles verbro ken of beschadigd waren. Niet minder dan zes tig kilogram frauduleus vervaardigde marga rine kwam thans voor den dag. Een deel van deze bakkersvet-boter was verpakt in wlkkel- papier van een bekende bonafide margarlne- fabriek, een ander deel was verpakt in zoo genaamde blanco-wlkkels. De auto en de Inhoud werden in beslag ge nomen. Tegen den boterhandelaar is proces verbaal opgemaakt, waarna hij op vrije voeten is gesteld. Een onderzoek ten huize verschillend bewijsmateriaal opgeleverd. Er werden eenige partijen zacht bakkersvet en an dere ingrediënten, welke bü de bereiding van clandestien vervaardigde margarine worden ge- De politie beschikt over bewijzen, dat De J. al meer dan een jaar met margarine fraudeert. De politie had succes. Bjj den inval zaten veertien personen, ouderen zoowel als jongeren, om een groote tafel kaart te spelen. Allen werden gearresteerd en naar net hoofdbureau van politie overgebracht. Van den kastelein was het bekend, dat hjj een be langrijk percentage der bij het- spel verloren gelden kreeg en in zijn zak stak. Hij Is in de marechaussee-kazeme opgesloten en zal ter be schikking van den officier van Justitie worden gesteld. Het verhoor der veertien spelers heeft den geheelen nacht tot 's morgens zes uur ge duurd. Tegen alle spelers werd proces-verbaal opge maakt. waarna zij op vrije voeten werden ge steld. Speelkaarten en fiches zijn in beslag ge- Blljkens bij het departement van Defensie ontvangen draadloos telegram bevond Hr. Ms. O. 16 zich op 25 Februari des middags 12 uur op 37 graden 20 minuten N B en 74 graden 13 minuten W.L. Het weer was fraai. Er was een kalme zee. Het bezoek aan Washington is in alle op zichten geslaagd. Officieren en equipage zijn schitterend ontvangen. f

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6