Twee motorraces Men oni: SPORT EN WEDSTRIJDEN in MINDER CONCURRENTIE IJSHOCKEY HANDELSREGISTER Hölite Humour SCHAKEN Fine naar Rusland Vergadering van den Raad Nutsspaarbank te Alkmaar Uitslag veiling HOCKEY BROEK OP LANGENDIJK van Dierenbescherming BERGEN Alkm. Zouaven-Broederschap Een druk seizoen VOETBAL KAL VERDIJK Bijzondere karpervangst VOETBAL IN ENGELAND Tegen verstopping. WIELRENNEN BURGERLIJKE STAND De motorrace» in de kopgroep 8. AertsDe- Het Geestmerambacht Distributie van levensmiddelen Rondvraag v V Geslaagde Kaasmarkt- actie De Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer heeft veel te weinig leden Polen goed op dreef op de Amster- damsche Kunstijsbaan Ziekte- eti Geboortekas R.K. V rouwenbond De Kaasmakers vergaderen te Hoorn Actie gewenscht voor lagere water-tarieven PIJNENBURG—SLAATS NOG OP VIJF RONDEN PIET VAN KEMPEN THANS ONTTROOND Raymond Braine blijft in Beerschot Radio-programma NASLEEP ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE INTERNATIONAAL TOURNOOI TE PARIJS HET A.S. INTERNATIONALE PROGRAMMA WARMENHUIZEN V eranderingen te New York t d t Blauwe Zes thans met 7-0 geklopt Inschrijving van handelsreizigers en handelsagenten De steur legt een miUioen eieren. Kakelt hij daarbij eiken keer, meester? Voor het behoud onzer kaasmarkt Bond van Ziekenkassen in N.-H. Aanklachten over en weer Besluit tot het voeren van actie voor lagere water-tarieven Kamer van Koophandel voor H. N.-kwartier DONDERDAG 4 MAART 1937 O woonachtig 5. o 11 d 7 gespeelde met de andere verwedt te wedden neen te gaan. «9 1 i .H AS-t Dit is ook de meening van de Langendijker groentencentrale. Zooals het nu gaat, kan het niet langer. De toestand aan den Langendjjk is nog nooit zoo slecht geweest. De heer Kramer verduidelijkte hierbij nog, dat het de bedoeling Is. dat de regeering evengoed tot een bepaald bedrag de prijzen moet aan vullen. De voorzitter verwelkomde dan nog den heer Lind, nu hij officieel als lid een vergadering van de Kamer meemaakt. 18.45—1920 30 20—31.40 Den leden wordt hiermede bericht, dat de Jaarlfjksche H. Mis, welke was bepaald op Zon dag 14 Maart, wegens de eerste H.' Communlé in de St. Jozefkerk en den Stillen Omgang, is uitgesteld tot Zondag 21 Maart. De heer Leegwater bevorderd. Onze plaats genoot de heer P. Leegwater, brigadier-titulair Rtjksve ld wacht alhier, is benoemd tot brigadier tij- de Rljksveldwacht te Broek op Langendl)k, onder de brigade Alkmaar. Wij feliclteeren den beer Leegwater met deze benoeming, welke een promotie beteekent. Na een diensttijd vdn bijna 8 Jaar in War menhulzen hebben de ingezetenen hem leeren kennen als een humaan, eerlijk en rechtvaardig mensch. Deze eigenschappen zijn voor ons dorpsbewo ners van groot belang. Steeds wist hy. wanneer het noodlg bleek, tactisch op te treden, en wanneer na herhaalde waarschuwingen toch niet werd geluisterd, vond men in hem een politieman, zooals die behoort te zijn. Steeds was bij bereid om bij eventueele moeilijkheden de burgers op het goede te wijzen. Hiervoor ondervond de heer Leegwater van de burgerij dan ook groote erkentelijkheid. Wy wenschen hem in zijn nieuwe standplaats een aangenamen werkkring toe. Waterleiding gesprongen Woensdag sprong te Kalverdljk een waterleldingsbuls in den weg Een straal water van wel een 10 meter spoot omhoog. De straat rondom de breuk begon te verzak ken, waardoor het verkeer geruimen tijd ge stremd bleef. De Rotterdamsche Zesdaagsche is ongeveer een week ten einde. Nu de gemoederen eenigs- matches zal spelen tegen Rjumln, Kan en Ala- tortsjev. I i 1 8 z k 8 b tl De heer J. de Wit, scheepsbouwer te Broek op Langendijk, die met zijn personeel bezig was met het lichten van een schuit welke jaren onder water had gezeten, kwam bij het lichten tot de verrassende ontdekking dat zich in de schuit een groote partij karper bevond tot het totale gewicht van 108 pond. Woensdagmiddag vergaderde de vereeniging van oud-leerllngen der Vakschool voor Kaas makers in „De Witte Engel.” In zijn openingswoord wenschte de voorzitter, de heer Smit, Dr Schey. die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, een spoedig herstel. De rekening, sluitende op f 279 werd goedge keurd. evenals de balans, welke een winst aan- gaf van f 86.43 en sloot op een bedrag van f 635 71. De rekening van het wed.- en weezenfonds sloot op f 127.34 De balans op f 1736.70 y, met een winst van f 160.81. In het jaarverslag werden de moeilijkheden van de bedrijven in het afgeloopen jaar belicht. Het ledental en het aantal donateurs gingen in stijgende HJn. De begroeting voor 1937, sluitende op f 354 met een post onvoorzien ad f 61.50 werd goed gekeurd. Tot afgevaardigden naar de verschillende ver gaderingen werden benoemd de heeren Bras, De Reus. Stammes en Van Dijk. Besloten werd half Augustus een excursie te houden naar de kaasmerken-fabrlek te Leiden en een moderne zuivelfabriek in Zuid-Holland te bezoeken. Daarna werd een film vertoond van het be drijf te Sint Maartensbrug en de verwerking van de melk tot kaas vanaf den producent tot den consument. Over het middel „Ooline” werden inlichtingen gevraagd, doch geen der aanwezigen had erva ring op dit gebied. Vooralsnog werd het nut ervan niet direct ingezien. Het ligt in de bedoeling van den burgemees ter tegen Donderdag den 18en Maart 1937 een Raadsvergadering te beleggen. er een motorrace wordt gehouden, gebeurt er op het sportpark niets anders. De penningmeester stelde de vergadering ge rust omtrent het garantiefonds; het risico zou voor dit jaar wel zeer gering zUn. De V. V. V. zou voor 1000.— aan dit fonds deelnemen. Met algemeene stemmen werd besloten twee motorraces te houden. Tijdens een korte discussie over de opbrengst van de races deelde de voorzitter nog mede, dat het aantal bezoekers stationnair was en dus niet achteruit ging. De verlaging van de prijzen voor plaatsen aan de Zonderstraatzjjde had de vereeniging In 1936 totaal ƒ600.ge kost. Hierna rondvraag en sluiting. Woensdagavond vergaderde de. Ziekte- en Ge boortekas, onderafd. van den RK. Vrouwen bond. De voorzitster opende met een harteljjk wel kom in het byzonder tot de presidente van den RK Vrouwenbond. Na goedkeuring def notulen werd het finan cieel behandeld. Voor verschillende ziektegevallen werd f 45720 uitgekeerd. Bjj 27 geboorten f189-.—. Besloten werd de ultkeerlngen van 5 op 6 weken te stellen en wel als volgt: 2 weken 60 cent per dag en 4 weken 40 cent jrer dag. De geboorteultkeering blijft f7.bj) tweelingen f 14.—. De voorzitster dankte allen voor de ondervon den medewerking en sloot de vergadering. De heeren Kramer en Grunwald waren na mens de Kamer op audiëntie geweest bij. het departement van Sociale Zaken over inschake ling van den handel by de distributie van le vensmiddelen. De heer Grunwald vertelde uitvoerig, dat de betrokken hoofdambtenaar, voor wat betreft margarine, volksvet en bllkgroente. een open oog heeft voor de belangen van den handel In dezen. Men zal goed doen steeds op dit aam beeld te blijven doorhameren. De heer J. Kramer zeide. dat Inschakeling van den handel in versche groenten om ver schillende redenen wel uitgesloten zal zijn. Wel behoeft het niet door de gemeëhte zelf te ge schieden en kunnen b.v. beurtelings verschillen de handelaars in den ann worden» genomen, maar versche groente vrij over den geheelen handel te distribueeren is onmogelijk. De heer Bonnet drong aan op Afschaffing van de minimumprijzen. Dan komt de groente van zelf-voor betaalbare prijzen onder de bevolking. In zwervenden toestand werden op den Ken- nemerstraatweg aangetroffen een zwarte en blthiw-grljze poes. Beide pl.m. jaar oud. Kigenaars worden verzocht zich te vervoegen tusschen 6.307.30 uur bij den heer C. Verwer, Inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat, Alk maar Tot besluit van het jjsbockeyseizoen werd Woensdagavond op de Amsterdamsche kunst ijsbaan de tweede wedstrijd gespeeld tusschen de Blauwe Zes en de Poolsche nationale ploeg, die aan de wereldkampioenschappen te Londen heeft deelgenomen. Ook nu waren uitstekend op dreef en na de 40 Dinsdagavond behaalden zij thans Verslag werd uitgebracht over de onlangs gehouden vergadering door het Provinciaal be stuur van Noord-Holland uitgeschreven, be treffende verbetering van den economlschen toestand In het Geestmerambacht. De secretaris deelde mede, dat een proefpol» der van 800 bU 450 Meter zou aangelegd worden. De heer Bonnet bracht hulde aan het Initia tief van Ged. Staten. Maar het Ryk zal moeten helpen Men is intusschen juist heden met op- metlngen begonnen. Naar wij vernemen wordt van 1429 Juli as. te Parijs ter gelegenheid van de wereldtentoon stelling een Internationaal schaaktoumool ge organiseerd, waarvoor o.m. ultnoodlglngen heb ben ontvangen de wereldkampioen Dr. M. Euwe. oe vroegere wereldkampioen Dr. A. Aljechln, de Amerikaan Fine en nog enkele andere grootmeesters. Dr. Euwe heeft echter besloten van deze ult- noodlglng geen gebruik te maken. Dr. Aljechln zal daarentegen in ieder geval deelnemen. Besproken werden hierna de in 1937 te hou den motorraces De voorzitter herinnerde aan bet besluit van de vorige vergadering om slechts één race te houden. Intusschen verhoogde het gemeentebestuur het subsidie, echter met het verzoek, meer races te houden. Na een gehou den conferentie verklaarde het gemeentebestuur prys te stellen op twee races. Spr. deelde mede, dat de groote concurrentie van Rotterdam ten einde was, terwijl met den rennersbond tot een vergelijk was gekomen over de startgelden enz. Thans heeft de V. V. V. voor 1000.per race de keuze uit de beste ren ners. De algemeene gang van zaken was zoo gunstig, dat het bestuur zelfs het houden van een derde race had overwogen, waar het echter voorloopig van afgezien heeft. Voorgesteld werd, op het laatste vergaderingsbealult terug te 9 men en twee races te houden. De heer van Oeffelt vroeg, of het risico van de garanten niet grooter was geworden. De voorzitter antwoordde, dat het tegendeel het geval was; de races konden onder buiten gewoon gunstige voorwaarden worden gehou den. Vast stond reeds, dat de eerste race, die op den tweeden Paaschdag zal worden gehou den, zonder Concurrentie -zal zijn. Dat er verlie zen zouden worden geleden, geloofde het be stuur niet, al werden direct geen exorbitante winsten verwacht. De oude entrée-prljzen zullen weer in eere worden hersteld. De heer van Oeffelt vroeg, of het Instellen van een goedkoopen rang, b.v. 50 cent, niet ge wenscht zou zfjn. De penningmeester verwachtte op grond van de ervaring daar niet veel van; meer publiek kreeg men er niet door, maar alleen een verloop van een hongeren rang naar een lageren De voorzitter beaamde dit en toonde met eenige voorbeelden van genomen proeven aan. dat van goedkoopere plaatsen weinig heil te verwachten valt. In principe is een goedkoop* Dinsdagmiddag hield de Bond van Zieken kassen in Noord-Holland zijn algemeene jaar vergadering in het Gulden Vlies te Alkmaar. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Vlnke, ontleenen we, dat het aantal aangesloten kassen gelijk bleef, dus dertien, met een gezamenlijk ledental van 1024, tegen vorig jaar 1063. Het bezit der kassen was op 1 Januari 1937 ƒ2162521, tegen vorig jaar ƒ20253.04. In het geheel deden zich 252 (v. j. 286> ziekte gevallen voor, een totaal aantal ziektedagen van 7981 (v. J. 9198). Z De begrooting voor 1937 werd vastgesteld. Besloten werd met algemeene stemmen voor het voeren van propaganda een extra con tributie te heffen van 2 cent per lid voor den tijd van een jaar. Tot leden van het bestuur werden herkozen de heeren H. G. Rijs en D. Groen. Besloten werd leden eener plaatselijke kas, die jaren lang lid zijn geweest en wegens ziekte uitgetrokken raken, niet meer in aanmerking te laten komen voor het herverzekeringsfonds. wanneer zij tusschentljds de leeftijdsgrens heb ben bereikt en toch weer door de betrokken kas als lid worden aangenomen. Men doet beter een eigen adres te zenden, was het oordeel van den heer Blauwboer. Het voorspel om een eigen adres te zenden aan de Ministers van Handel enz. en Landbouw, werd aanvaard. Een concept adres zal in han den der Handelscommissie worden gesteld ter afdoening. Een adres van V. V. V. Groet, inzake het rtj- wlelpad langs den duinvoet, werd voor kennis geving aangenomen. Alsnog werd ontvangen voor de Actie: Bak kerspa troonsver. Alcmaria f ;5.firma K. H. de Jong te Hoorn 10.Kroon en Zn. f 10.G. Grondsma 10.dr. Th. v. Voorst 5.—; R Geus 1.—; mej. M Kaan 10—; firma Ansing en Mesman 5.J. F. G. 2.50; mr. E. H. Wynne 1—dr D Mol 10.—; G. W. Kloos 1.50; „Hein de Bakker” 5.—. Totaal 1987.—. In verband met het komende internationale programma heeft het bestuur van den Neder- landschen Hockeybond besloten weer een ploeg samen te stellen, die geregeld zal trainen en daartoe elke week in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal bijeenkomen. Woensdagavond is met deze training een aanvang gemaakt onder leiding van den heer Vriestnga. De ploeg van ongeveer twintig man, die thans bijeengebracht is, bestaat meerendeels uit Jon gere veelbelovende krachten en men verwacht in het algemeen dit seizoen wederom goede prestaties van het hockey-eftaL Het Nederlandsch B-elftal treedt het eerst dit seizoen in het strijdperk en wel tegen West- Dultschland op 4 April. Daarna volgen België Nederland op 11 April en NederlandDuitsch- land op 25 April. De uitslagen van de TT. Leaguewedstrijden luidden: Brentford—Grimsby Town Leeds 7—1. Rueben Fine, de Amerikaansche grootmees- ter, die geruimen tyd in ons land heeft ver toefd, is naar Moskou vertrokken, waar hij drie Geboren: Anna Reinolda. d van Adrianus Veldboer en Adriana Anna Vredenburg. Getrouwd: Adriaan Bak en Geertje Hes. Jan Mledema en Jeltje Bajema. Overleden: Levenloos kind van Albertus Heere en Jannetje de Groot. Johannes Mar- jot. wedr. van Johanna Elisabeth Stikvoort, 82 J. zins tot bedaren zijn gekomen, blijkt, dat deze „sportieve” gebeurtenis nog een minder pret tige n nasleep heeft. Immers de voornaamste renners hebben tegen de jury en directie een aanklacht Ingediend bij hun nationale wieler bonden, Pellenaers bij de N.W.U., Schön bjj den Duitse hen Wielerbond en BuysseBillet bjj den Belgischen Wielerbond, over de door hen te be talen boeten, die soms tot over de duizend gul den loopen. Zij zijn van meening, dat zjj van deze boeten niets afwisten, niet gewaarschuwd zijn en alleen met medeweten en goedvinden van directie en Jury op sommige momenten tijdens den wedstrijd zijn afgektapt. Zij verlan gen dus de groote bedragen, die hun zjjn af gehouden, terug. De directie daarentegen heeft een aanklacht ingediend by de N.W.U„ daar de renners h j. den wedstrijd moedwillig hebben stukgemaakt en de beslissingen van de jury hebben gesaboteerd. De directie van de Rotterdamsche Zesdaagsche is van meening, dat haar zakelijke belangen daardoor zeer geschaad zijn, zoodat ook zij van de renners een groote schadevergoeding eischt. Verkoopiyg Ten overstaan van Notaris Mr C. J. de Lange werd bij opbod en afslag ver kocht een koffiehuis met Woonhuis, schuur, erf en tuin, voorbeen bewoond door den heer S. Maakal Dorpsstraat 507 alhier. Kooper werd de heer C. Kloosterboer Dz. voor l 3100. Gisteravond hield „Alcmaria”, Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, in het Centrum Ho tel haar algemeene ledenvergadering. Precies op het aanvangsuur opende de secretaris, de heer D. Margadant, die als voorzitter fungeerde, de zeer matig bezochte vergadering. HIJ deelde mede, dat de voorzitter, mr. Z. P. Bosman, we gens ziekte verhinderd was de vergadering by te wonen. Na de vaststelling der notulen constateerde de vooratterodat de kortgeleden gehouden ver gadering va” V. V. V. en de middenstandsver- eenlgingen. waarop een actie ten gunste van de kaasmarkt werd ingezet, een buitengewoon succes had opgeteverd. Op nog geen honderd gulden na was er 2000.bjj elkaar gekomen. Bovendien heeft de regeering nu ook haar me dewerking tbêgezegd. Opgericht is een comité van actie voor de Alkmaarsche kaasmarkt. De actie voor de markt heeft weerklank gevonden in het geheele land, hetgeen een zeer verheu gend feit mocht worden genoemd. Uit de rekening van den penningmeester, den heer Bcttink, bleek, dat de inkomsten der ver eeniging j 2674.84 hebben bedragen en de uit gaven 3575.84. alzoo een nadeelig saldo van 901.hetwelk door een gelijk bedrag uit het reservefonds der motorraces zal worden gedekt. Aan contributies was ontvangen f 739.90. aan gemeen te-subsldles 500.aan torenkaarten 912.alsmede 100subsidie van het Cri- sis-Zuivel Bureau' Doordat het kantoor het ge- t.eele jaar openbleef, waren de ontvangsten vla dat kantoor 400.hooger dan het vorige jaar. Aan drukwerk werd 573.— uitgegeven en aan salarissen ƒ600.—. De foto-wedstryd kostte 175.—. De penningmeester deelde mede, dat de ge meente voor 1937 het subsidie met 500.had verhoogd en had gebracht op 1000. De voorzitter vestigde nog eens de aandacht op de noodzakelijkheid van meer leden; de V. V. V. heeft, in verhouding tot haar belang rijkheid en de grootte van de stad Alkmaar, veel te weinig leden. De kascommissie bracht een gunstig rapport uit, zoodat den penningmeester decharge werd verleend. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier herinnert be langhebbenden er aan, dat, ingevolge de Wet van 5 Nov. 1936, houdende wettelljke bepalingen omtrent handelsagenten en handelsreizigers, met Ingang van 1 Maart IJ. bij het Handels- register moesten worden ingeschreven: a. de handelsreizigers, die gemachtigd zijn tot het afsluiten van overeenkomsten; b. de handelsagenten, die een zaak vertegen woordigen en gemachtigd zijn tot het afsluiten van overeenkomsten, ook gevolmachtigde han delsagenten van buitenlandsche huizen vallen onder deze bepaling. Het secretariaat der Kamer, Oudegracht 182 te Alkmaar, verstrekt aan belanghebbenden gaarne alle gewenschte inlichtingen. blijven bepaald op Woensdag 10 Maart as. des n.m. 1 uur in het koffiehuis van den heer J. Kaandorp te Tuitjenhorn. en Fabrieken Hollands Noorderkwartier hield Woens- Tengsvolge van aan zlttand lavan lljdan vaal mantchan aan verstopping on slachta sp,J*var" taring. Hun levensgeluk lijdt er onder. Verhelp hot euvel voordat het chronisch wordt, met Leo-Plllen, het zuiver plantaardige, zacht wer kende laxeermiddel. In doosjes vanaf 20 cent. De heer Bonnet bracht hulde aan den heer De ter ding voor zijn bekende plan. Bjj deze hulde sloot zich de heer Grondsma aan, die tevens verzocht den heer Dijk uit te noodigen over dit plan hier een lezing te houden. - De voorzitter mïende, dat hierover reeds zoo vele lezingen z^jn gehouden, dat er weinig be langstelling voor te verwachten is. Hierna werd de openbar^ vergadering ge sloten. Dinsdagavond om acht uur was de stand van de Zesdaagsche te New-York als volgt: 1. Guerradi Paco 141 pnt.; 2. IgnatDiot 131 pnt.; 3. D. en W. Peden 108 pnt.; 4. Giorgetti —Wals 102 pnt.; 5. Thomas—Reboli 43 pnt. Met een ronde achterstand: 6 Dereef—Loncke 120 pnt. Met vijf ronden achterstand: 7. Pijnenburg— Blaats 82 pnt. Met zes ronden achterstand: bruycker 94 pnt. De andere koppels zl)n zeven of meer ron den achter. OVER: ORDENING IN HET TAX1-BEDRUF Ondergeteekende zag gaarne in uw bfad order- staande vragen geplaatst, waarvoor bU voorbaat mijn dank. Op 23 Februari JJ. had ondergeteekende een ultnoodiging ontvangen om op een vergadering te verschijnen van den Ned. Bond van Luxe ver huur- en taxiondememers, waaraan Ik heb voldaan op grond dat deze vergadering een ernstig ka rakter droeg, zoowel veor de taxiondememers als voor t publiek, wegens de gestelde tarieven, ver gunningen en rijtijdenbesluit welke Juli as. in werking zullen gaar. Nu heeft ondergeteekende reeds een week naar een verslag van deze ver gadering uitgezien en tot mijn leedwezen vernam ik heden, dat de pers niet werd toegelaten, hoe wel deze aanwezig is geweest in de zaal. Is er iets gebeurd wat het publiek niet mag weten? Volgens mijn oordeel had de pers er moeten zijn om het publiek van het een en ander op de hoogte te stellen. Nu is een voorstel aangenomen (en over enkele dagen zal dit besluit aan B. en Wworden voorgelegd) door slechts 19 leden (1/3 van de aanwezigen! en 2'3 van de aan wezigen mochten dit besluit niet hoor en, daar zij de zaal moesten verlaten, zoo ook mijn per soon. op grond, dat ik terstond moest besluiten om mij voor het lidmaatschap te laten inschrij ven., hetwelk slechts 23 het eerste jaar zou kosten. Daar ik voor de eerste maal op zoo n ver gadering aanwezig was. kon ik mij niet terstond met zoo’n besluit vereenigen. omdat ik nog nim mer het reglement of andere bescheiden gezien of gehoord had. Zoo waren er meerderen met mij. Is het geoorloofd om menschen ter vergadering op te roepen uit alle omliggende gemeenten en als men dan geen lid is, wat hun wel bekend zal zyn geweest (en zoo waren er ongeveer 40 personen) om dan te spreken: „U kunt wel gaan'*, dus met andere woorden: ..wij zullen de tarieven zelf voorleggen aan B en WDan moet Je je.^ls je geen lid bent, aan ons voorstel or_derwerj>n Dus. heeft men geen geld als taxi-ondernemer om de contributie te betalen, dan kan men geen lid worden en heeft rAen niets te vertellen. En wie, zooals ik, er voor past, om iets te onder- teekenen. waarvan men den Inhoud niet kent, wordt ook overal bulten gehouden. Is dat juist? P. KOOY. Nieuwlandersingel 69, Alkmaar Het is zooals inzender Sbhrljft. Onze redactie, door een Insider gewaarschuwd, was op de be wuste vergadering aanwezig, doch werd verzocht weer heen te gaan. Nu moet tenslotte iedere organisatie zelf weten, of zij publiciteit wenscht of niet, doch in dit bijzondere geval betreuren wij dezen gang van zaken wel eenigszins. omdat, zooals wij later ver namen, er besluiten werden genomen, welke in hooge mate het publiek belang raken. Indien het b.v. waar zou zijn, dat per 1 Juli de taxi-tarieven voor stadsritten meer dan ver dubbeld zouden worden, dan ligt daardoor het vraagstuk van het publieke verkeer, dat na de tractor- en busaen-lUdensgeschiedenls door de komst der vele en goedkoope taxi’s opgelost scheen, weer geheel open. Over de organisatorische bezwaren van Inzen der kunnen wij niet oordeelen Het gebeurt wel meer, dat niet-leden worden uitgenoodigd ter vergadering, om. wanneer zij na een uiteenzetting van het doel enz. geen lid wenschen te worden, RED. NJID. De Kamer van Koophandel voor 1- ciagmiddag een openbare vergadering ten stad- huize van Alkmaar. Besproken werden eenige adressen aan minis ters inzake het rapport der z.g commlssie-van Loon. De heer BONNET achtte het wenschelyk ad- haesie te betuigen aan de adressen, welke zich verzetten tegen centralisatie van den export. De heer Grondsma was van oordeel, dat de handel te weinig vertegenwoordigd is in crisis instellingen. Bezoeken aan Denemarken en Finland door ministers zyn mooi, maar laat men zich liever wenden tot Duitschland en Frankrijk. Daar zyn de groote afnemers van onzen handel. De Industrie- en Handelsraad was met de ge voerde crisispolitiek ook niet tevreden. De heer Kramer sloot zich aan by het voor rang gewenscht, maar In de practyk komt er- om adhaesie te betuigen. Er moet met meer kracht worden opgetreden, desnoods met de vuist op tafel geslagen. De VOORZITTER zou het ook op prijs stel len, wanneer er eens ministers naar Duitsch land of Frankryk gingen. De heer BLAUWBOER kon zich niet vereeni gen met alles wat in het adres staat Spr ge looide niet, dat er pogingen worden gedaan om den handel van zijn plaats te verdringen ten voordeele der landbouwersorganisaties. De heer BONNET meende, dat, al is de han del nog niet verdrongen, het gevaar daarvoor toch niet denkbeeldig is. Men moe» dit voor komen, want Is het eenmaal zoover, dan is ver betering zeer moeilijk. Uitslag van de veiling gehouden by opbod, op Woensdag 3 Maart 1937, te Tuitjenhorn. ten overstaan van den notaris mr. C. J. de Lange, van de perceelen, uitsluitend weiland in de gemeente Sint Maarten: A: aan den Rljperweg. 1. WellandgTOOt 1.30.10 HA. f 2200. 2 idem groot 1.56.70 H A. f 3025. 3. idem groot 25000 H A. f 4770. 4. Idem groot 0.92.70 H A. f 1750 Samen 6.19.50 H A. f 11.745. B: aan den Sel Schardljk. Weiland, groot 3.56.10 H.A. f 8000, 6. idem grot 1.27.40 H.A. t 2655 7. idem groot 1.11.80 H.A. f 2400. 8. idem groot 0.85.60 H.A. f 1800 Samen 6.80 90 H.A. f 14.855 De afslag en combinatiën Aan het jaarverslag ontleenen we, dat het ledental van 317 daalde tot 300; het aantal do nateurs bleef op 6 gehandhaafd. Herinnerd werd aan den internationalen foto wedstrijd. die Jxjvrcdigend slaagde, al waren er geen inzendingen uit het buitenland. Het bezoek aan de kaasmarkt was, ondanks bet vaak minder gunstige weer, zeer druk; tal van binnen- en buitenlandsche gezelschapjx-n werden rondgeleid. De verkoop van prentbrief kaarten en het torenbezoek waren aanmerkelyk grooter dan vorig jaar. De verkoop van stukjes kaas was buitengewoon groot, zoodat op som mige Vrijdagen meer dan 2500 stukjes werden verkocht. Na lang dreigen werd een kaasbeurs opge richt, die echter een kwijnend bestaan lijdt en niet als een serieuze concurrente van de kaas markt kan worden beschouwd. Het aantal geparkeerde auto’s op het Hof en de Steenenbrug tijdens het seizoen was grooter dan vorig jaar, nj. 7314. Vier motorraces werden gehouden met wisse lend financieel succes. Aan een van deze was een Stemt verbonden. Het jaarverslag, dat nog tal van andere bij zonderheden vermeldde, werd met een woord van dank aan den administrateur, den heer Verwer, goedgekeurd. In den loop der maand Februari werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 215.565.27 en terugbetaald f 200.319.50. Het aan de Inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans f 4.126.406.60. Het aantal In den loop van Februari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 118. Ingetrokken werden 84 boekjes Het aantal In omloop zynde boekjes bedraagt thans 12561. Van dit aantal behooren 8468 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2247 aan personen elders woonachtig en 1846 aan schoolspaarders Onder de in Februari uitgereikte boekjes zjjn begrepen 6 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1). De lediging in den loop der maand Februari van 378 spaarbusjes leverde een bedrag f 4046.26 aan kleine besparingen op. de Polen zege van een 70 (10, 30, 30) -overwinning in een ontmoe ting. die wederom flinke belangstelling trok. In de belde wedstrijden tegen Polen heeft de Blauwe Zes. niettegenstaande het medespelen van de Canadeezen Chase en Mc Williams geen enkel doelpunt kunnen scoren tegen de Poolsche verdediging, die dan ook ‘n zeer mo lleden Indruk maakte. Maar evenzeer dwong het spel van de andere spelers, van wie spe ciaal de uitstekende Wolkowski dient te wor den genoemd, bewondering af. Door slordig spel In de achterhoede der Blauwe Zes kwamen de Polen poedkoop aan enkele doelpunten, maar dit doet niets af aan den eindindruk, dat hun spel toch nog zeer beduidend hooger staat dan dat der Nederlanders, hoewel de laatsten vooral het laatste jaar groote vorderingen heb ben gemaakt. Zij hebben een zeer nuttig be steed seizoen achter den rug en behoeven over het algemeen over de behaalde resultaten ze ker niet ontevreden te zjjn. In het eerste kwartier van den gisteravond gespeelden wedstrijd wogen beide partijen aan vankelijk tegen elkaar op, maar weldra kregen de Poolsche aanvallers een overwicht, waarbij de achterhoede der Blauwe Zes reeds spoedlc- heel veel werk kreeg te verzetten. Wolkowsri opende na korten tijd de score (01), maar verder hadden de Poolsche aanvallen voorloo- Plg geen succes, wat evenwel ook niet het ge val was met die der Blauwe Zes, die vooral ir. keeper Stogowsky geregeld een geducht strui kelblok op hun weg vonden. Het tweede kwartier begon met felle aanval- wu- wer- niets van terecht. De beer Matz vreesde, dat de garanten, door de minder gunstige ervaringen van de laatste jaren, zich toch zouden terugtrekken. Spr. vroeg, ot de 500.— extra subsidie van de ge meente ten bate van de garanten kon worden aangewend by eventueele verliezen. De voorzitter zei, dat dit laatste niet moge lijk was: de ƒ500waren uitsluitend bedoeld als subsidie aan de vereeniging. De heer Appel vroeg, of er ook overleg was gepleegd met de directie van de wielerbaan, om concurrentie te voorkomen. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente dat centraal in handen had genomen Wanneer De bekende Belgische voetballer Raymond Braine heeft naar aanleiding van mededee- ingen in de pers. dat. hij Beerschot zal ver laten medegedeeld, dat er van deze berich ten niets waar te. Braine blijft In Beerschot spelen en zal ook het volgend seizoen de kleuren van deze vereeniging verdedigen. len der Blauwe Zes, die goed door Mc liams en Chase werden peleld. De Polen den echter spoedig wéér sterker én toen bracht Wolkowsky den stand op 3—0. Het ging er soms heftig aan toe en er werd met groot» felheid gestreden. Een dispuut tusschen scheidsrechters en spelers over een al of niet geldig doelpunt der Blauwe Zes werd besloten met een strafbully. die niets opleverde. Nog tweemaal werd doelman Gerritse ln dit speei- gedeelte gepasseerd.. In het derde kwartier bracht Kasprzak met •n zeer fraai doelpunt den stand op 50 De verwoede aanvallen der blauwen liepen steeds uood op de hechte Poolsche verdedirtng en tenslotte zag Mc. Williams zich een zekere sco ringskans ontnomen, toen hij door een Pool- schen back werd vastgehouden, wat tengevolge had, dat laatstgenoemde eenlgen tijd aan den kant mocht gaan ritten De Poolsche voorhoede wist nog tweemaal het net te vinden, zoodat de Blauwe Zes tenslotte met 7—0 verloor Woensdag Eerste afdeeling: 23; Everton De voorzitter leidde dit punt in. Hij herin nerde aan de pogingen welke reeds waren ge daan om voor de industrie goedkooper water »e krygen. Ook na de verlaging ad 10 pCt. is in ver houding tot andefe districten de waterprljs hier nog te hoog. Dat maakt concurrentie zeer moeilijk. Er was beloofd, dat wanneer de re serves groot genoeg zouden zijn, verlaging zou volgen. Spr. vroeg zich af of het nu daarvoor ntet de tijd is. De heer Bonnet vond de afschrijvingen wel wat hoog voor deze tijden. Matigt men die, dan kunnen de prijzen voor grootverbruikers wel verlaagd worden. De heer Grondsma steunde het voorstel om actie tot verlaging te voeren. Besloten werd gezamenlijk Kamers in N.H. deze actie te voeren. VRIJDAG 5 MAAKT Lijn 1: Hilversum I. Hjn 3: Hilversum II. Lyn 3 8.00—9.30 Keulen; 9M—10.10 Diver sen; 10.10—10.35 D. Sender; 1035—1130 Diver sen; 1130—13.05 Keuleh; 13.0613.05 Parijs R.; 13.06—1535 Brussel VI.; 1535—16.20 Keulen; 1630—1730 Parijs R_; 1730—1835 Keulen 1835 —1920 Brussel Fr.; 19.20—19.50 Bruasei VI.; 19.50—20.20 Londen Reg 20.20—2120 Brussel Fr.; 2120—21.35 Beromünster; 21.35—2220 Brus sel Fr.; 2220—2230 Brussel VI.- 2230—33.20 Beriyn; 2320—24.00 Parys R. Lyn 4: 8.00—020 Brussel VI.; 920—1035 Di versen; 10351620 Londen Reg.; 162Ö1820. Droitwich; 182018.45 Boedapest- Droitwich; 19.20—2020 München;’ Droitwich; 21.4022.00 Lyon la Doua- 22.00 24 00 Droitwich. Lyn 5: Diversen. Ijverige lieden hebben van alle Zesdaagschen, die in Europa en Amerika verreden zyn. statis tieken bygehouden door de nummers één, twee, drie en vier punten te geven voor deze presta tie. Piet van Kempen stond tot dusverre on betwist aan het hoofd van deze rangiyst, van daar ook de eeretltel, dien men hem heeft ge geven, namelyk ..koning der zesdagenrenners”. Piet v. Kempen werd echter de laatste maan den ernstig bedreigd door den Canadees Torchy Peden, die in Amerika de ééne zesdaagsche na de andere ..afreist” en er altyd zeer behooriyke resultaten heeft geboekt. Plet van Kempen is nu c week ont troond, want na de zege in de agzche van Buffalo heeft Peden in totaal 1 punt meer op z-Un rekening weten te krygen dan Piet van Kempen. Peden heeft namelyk 212 punten en 29 overwinningen. Piet van Kempen 2C1 en 30, terwyi de derde plaats wordt Ingenomen door Mac Namara met 160 punten en 16 overwin ningen. BollendagOctober 1936 Nu de hyacin tenbollen. die in October van het vorig jaar op den jaarlykschen .Bollendag” ten bate van de armen van Bergen huls aan huis werden ver kocht. in vollen bloei staan, heeft mevrouw van Reen de bezitters en ^bezitsters met hun bollen aan haar woning ontboden, waar zy als biyk van waardeering een geschenk in ontvangst mochten nemen. Een aardige gedachte voorwaar, waarvoor men zich op den komenden bollendag zeker niet onbetuigd zal laten. STAD Uit de discussie bleek, dat er eenige verwar ring bestond over de bedoeling van het voorstel De juiste bedoeling was, dat nieuwe en afge vloeide leden na het bereiken van den 45- jarlgen leeftijd niet meer voor de herverzeke ring ln aanmerking zullen komen. De wenschelykheid werd geuit, dat de kassen ook op eigen risico geen leden boven de 45 Jaar meer aannemen. Het bestuursvoorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 10