Dubbele moord te Vlissingen VAN CACAO We luisteren naar Het eerste merk HOUTENS F abrieksbrand te Breda IN SPANJE SE Sport en spel soesterberG breidt uit Het is Landbouwers- knecht vermoord dat in Nederland werd gedeponeerd voor cacao - deze heette in dien tijd nog poederchocolade - was ons merk, nog alt ij d het beste CAFÉHOUDER EN VROUW DE SLACHTOFFERS Hoest bij kinderen DE VIJANDELIJKHEDEN Poeder chocolade Voorbehoud inzake te nemen maatregelen VOETBAL Derde verdachte ttaat terecht Zwitsersch elftal gewijzigd Onder trein vermorzeld Bestelauto reed een huis binnen BOERDERIJ AFGEBRAND Zaterdag 6 Maart WIELRENNEN - De J. P. Coen heeft vertraging Man overreden en gedood Deelneming van H.M. de Koningin werken zacMen zeker - - - Vader en zoon witten zich tijdig te redden Heeft de man met zijn moordenaar aan één tafeltje gezeten en it hij toen overvallen? Op zoek naar den man in het grijs Jeugdige dreigbrief- schrijver Nieuwe toewijzingen zullen geschieden Ongeval op onbewaakten overweg te Hille gom De Engelschman Mee leidt BelgiëN ederland - FRAUDES MET VOETBAL POOL DISTRIBUTIE GOEDKOOP VOLKSVET ZIJN BAKHUIJS EN WILDERS ZONDAG VAN DE PARTIJ? SLAATS TE NEW-YORK UIT DEN STRIJD - - 1 - - - - - Het dochtertje van een tlager te Geleen zou ontvoerd worden Vooral het meespelen van den Hagenaar nog zeer onzeker Het tlachtoffer werd doodge- tchoten door een landbouwer met wien hy een veete had Vele machinet en een groote party fabrikaten verloren gegaan Het vervoer met onze tchepen van wapentuig en vrywilligert zal worden tegengegaan VERLOOR ZIJN WERK DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN Hoe hij weer aan <len slag kwant De overval op den r~ geldauto te Amsterdam Ook te Hartkamp 1 Het sa. ,4. P. Coen”, dat in verband met stormweer vertraging heeft ondervonden, en Zaterdagavond om acht uur te Amsterdam werd verwacht, zU niet voor Zondagmorgen 10 uur te Amsterdam kunnen aankomen. Minelli, Rupf en Loerttcher vervangen VRIJDAG 5 MAART 1937 (Ingezonden Mededeeling) o o V *1* oog op lijken op in .H (V Als rechtsbin- was auto werd slechts 9OCd MUnharot maakt I 1 I een het 1 2 3 4 5 Men stelt een onderhoek in, om een in een grijze jas gekleeden man op te sporen, dien men Donderdagavond het café heeft zien betreden. iramma. 10.40 i.ter-Orkest en De slager A.. wonende op de Bloemenmarkt te Geleen. ontving dezer dagen een drelgbnet waarin een bedrag van duizend gulden werd geëischt. Dit bedrag moest op een nauwkeurig aangeduide plek op de oude bnunkoolgroeve te Lindenheuvel worden gedeponeerd. Indien hier aan niet werd voldaan zou het oudste dochtertje van den slager ontvoerd worden. De familie A. was door dezen brief ten zeerste verontrust, en waarschuwde de politie. Ben ingesteld onderzoek heeft Donderdag tot de opsporing geleld van den dader. Het bleek te zijn de vijftienjarige P. N. Hij had den brier in een bus van de Llmburgsche Tramweg Maat schappij gestopt en de chauffeur van deze on derneming had hem aan het adres van den slager bezorgd. De jongen is door de politie aan een verhoor onderworpen en daarna op vrije voeten ge steld. i i Donderdagmorgen is de 58-jarige ongehuwde koopman L. 8.. wonende in Hoogkerk, toen hij op zijn flets met aanhangwagen de Emmastraat te Groningen passeerde, aangereden door een auto van de Texaco-maatschappij, welke uit een zijstraat kwam. 8. werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat de dood onmlddelluk intrad. Wij vernemen nader, dat het slachtoffer ver gezeld was van zijn baas, boer D., die herhaal delijk oneenlgheld schijnt te hebben gehad met den landbouwer F. O. Toen het tweetal Donder dagmiddag op den Hoogen Dijk G. ontmoette, kwam het tot een hevige woordenwisseling tus schen D. en G., waarbij de knecht A. van der W. de party van zijn patroon trok. De verslagene laat een vrouw en drie kin deren achter. De dader heeft aan de politie verklaard, dat hij uit noodweer heeft gehandeld, daar hy door de twee anderen, die schoppen en ander landbouwgereedschap by zich had den, zou zijn bedreigd. - i De bepalingen van art. 2 e.v. wyn in hoofdzaak gelijkluidend aan die van de Uitvoerverboden en Sanctiewet. Met het oog tip de wenscheiyk- heid bepaalde feiten, door Nederlanders ook in het buitenland gepleegd, te kunnen verbieden, is aan art. 4 een vijfde Ijd toegevoegd. Wegens den spoedeischënden aard van deze aangelegenheid is, overeenkomstig art. 71 van de wet op de Staatsinrichting van Nederlandsch- Indlë, afgezien van het hooren van den Volks raad van Nederlandsch-Indië. a i 1 i 1 1 1 i i 1 I zelf verdachte in deze zaak. Ik voel er niets voor om eene vriend in de gevangenis te helpen.” Pres.: U moet een verklaring afleggen, u bent geen verdachte meer, want u ondergaat uw straf al De andere koppels waren vijf of meer mm- den achter. 1 i l 1 i i I 1 i I H Woensdagavond is de boerdery van de wed. V. d. Bogert te Hedel geheel door het vuur vernield. Eenige aangrenzende schuren wer den eveneens verwoest. Alle landbouwwerktui gen en de inboedel gingen verloren, terwUl eenig pluimvee in de vlammen omkwam. Verzekering dekt de schade. De 22-jarige ijzerwerker F. N. de J. heeft voor de Amsterdamsche rechtbank terecht gestaan. Twee ernstige feiten waren hem ten laste gelegd: een inbraak in het kantoor gebouw van de scheepswerf en machinefa briek Verschure en Co. en een overval op den „geldauto” van de Nederl. Scheepsbouw Maatschappij gepleegd benoorden het LI. De directie van de Ga - Ok Voetbalpool deelt naar aanleiding van de berichten over gepleegde fraudes ten aanzien van de „Voetbalpool” me de. dat by het onderzoek is gebleken, dat een controleur reeds driemaal op dezelfde wijze, dus met medewerking van een ambtenaar van den burgeriyken stand, die zich telkens van een valsch geboortebewus voorzag, kans heeft ge zien. zich onrechtmatig pryzen toe te eigenen. De directie verklaart, dat zij deze manipula ties betreurt en dat zij daar geheel buiten staat. Om den gedupeerden recht te doen wedervaren zullen nieuwe toewijzingen geschieden. Het is op het oogenblik nog met geen moge- lykheid te zeggen of de nationale middenvoor, BakhuiJs, die Zondag ernstig aan zyn enkel werd geblesseerd, tegen Zwitserland zal kun nen meespelen. De toestand van zyn enkel is reeds een heel stuk verbeterd en BakhuiJs zelf is zeer optimistisch gestemd, maar het hangt tenslotte af van de beslissing, die Prof. Snapper Zaterdag zal nemen. Men wil natuuriyk niet graag het risico nemen, dat de Hagenaar Zon dag as. zou moeten uitvallen, omdat er geen invallers zyn toegestaan. Ook de enkel van Wilders is goed vooruitge gaan. Ofschoon men natuuriyk niet op de be slissing van prof. Snapper mag vooruitloopen, ziet het er toch wel naar uit, dat Wilders Zon dag weer fit zal kunnen aantreden. 1 ThomasReboll 76 punten. Met een ronde achterstand: IgnatDiot 191 punten. LonckeDeneef 178 punten. D. en W. Peden 142 punten. WalsGiorgetti 133 punten. Op twee ronden achterstand: 6. Guerradl Paco 215 punten. Vooral dit slachtoffer was op vreeseljjke wyze toegetakeld. Het gelaat- zag er uit op een wyze waarvan wj) de beschryving den lezers willen besparen, terwyi groote bloed- Vplassen op den vloer van het café werden aangetroffen. Gistermorgen om ongeveer half twaalf is een patiënt uit de stichting Vogelenzang by den onbewaahten overweg in den Nieuwen weg te Hillegom onder een personentrein gekomen, die uit de richting Haarlem kwam. De man werd totaal vermorzeld, zoodat het lyk onherkenbaar was. Het stoffeiyk overschot heeft de politie te Hillegom in beslag genomen en per brancard naar het lykenhuisje van de stichting overge bracht. Het ongeveer 30 jaar oude slachtoffer uit de stichting ontsnapt, waar hy verpleegd werd. Terwyi de Uitvoerverbodenwet 1935 en de Sanctie wet 1935 voor een aantal door Nederland te ne men maatregelen, die zoo al niet tot bevorde ring der beëindiging van vyandeiykheden in Spanje, dan toch tot localiseering daarvan kun nen strekken, een grondslag bieden, geven het overleg in de z.g. non-lnterventlecommlssie te Londen, en de door deze commissie gedane aan beveling aanleiding tot verschillende andere maatregelen, waarvoor in onze wetgeving een grondslag ontbreekt. Gedacht wordt hier in de eerste plaats aan een verbodsbepaling met be trekking tot het dienst nemen by de stryd- krachten In Spanje. Wel werd zulk dienstnemen. voor zoover dit niet reeds wordt belemmerd door het bestaande verbod tot aanwerving en door de sanctie van het verlies van het Nederlan derschap, reeds zooveel mogeiyk tegengegaan door de gepubliceerde maatregelen inzake de af gifte van paspoorten voor reizen naar Spanje, een bepaald verbod met strafbaarstelling van zoodanige dienstneming behoeft een wetteiyke .basis Nu verder de in de non-interventlecom- missie bereikte overeenstemming heeft geleid tot aanbeveling van effectieve maatregelen van contröle op den toevoer van wapentuig en vry- wliligers naar Spanje, kan Nederland niet ach terblijven, voor zoover in zyn vermogen ligt, er aan mede te werken dat het beoogde doel wordt bereikt. „Drie jaar geleden leed ik zoo hevig aan iheu- matische pynen. dat ik nog slechts met behulp van een stok kon loopen en gedwongen was mijn werk op te geven. Zonder Kruschen Salts was ik nooit meer aan den slag gekomen, maar nu voel ik my weer uitstekend en kan weer werken Wie my 3 jaar geleden gekend heeft en my nu ziet, gelooft niet da.t ik dezelfde man ben Ik kan Kruschen niet dankbaar genoeg zijn.” W T. Rheumatische pijnen ontstaan doordat de opgehoopte afvalstoffen het organisme ernstig verontreinigen, waardoor o.a. het kwaadaardige urinezuur ontstaat, dat de oorzaak is van de pyniyke rheumatische zwellingen in spieren en gewrichten. De zes zouten in Kruschen Salts verwijderen de afvalstoffen volkomen langs de natuuriyke kanalen, waardoor Uw bloed wordt gezuiverd en de pijnen vanzelf zullen ophouden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrygbaar bij alle apothekers en erkende drogisten A 040, 0 75 en 1.60 per flacon. Let op. dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels My. A'dam voorkomt. Een algemeene maatregel van best—r strekkende tot het tegengaan van het ver voer met Nederlandsche schepen van wa pentuig en vrijwilligers naar Spanje, gegrond op de Sanctiewet 1935, verkeert reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Donderdagmiddag omstreeks vier uur heeft op den Hoogen Dijk te Groede (Zeeuwach-Vlaanderen) de 45-jarige landbouwer F. G. op den 30-jarigen A. v. d. W. een achot ge- gelost, dat deze in het hart trof. De man was vrijwel op, slag dood. Tydens de jachten In den nacht van Dinsdag op Woensdag is Slaats in de New Yorksche Zesdaagsche komen te vallen met het gevolg, dat hy kort daarna den stryd moest staken. Pynenburg kreeg toen als koppelgenoot den Canadees Audy, doch hun achterstand bedroeg op een gegeven moment niet minder dan 20 ronden. De stand Woensdagavond zes uur waac Omtrent de aanleiding tot het gebeurde ver nemen wy, dat er sinds eenlgen tyd een veete tusschen F. G. en A. v. d. W. bestond. Laatst genoemde was werkzaam op een boerenerf, dat gelegen is naast een stuk land van F. G. Donderdagmiddag ontmoetten beide mannen elkaar op den Hoogen Dyk. zy kregen twist en plotseling haalde G. een revolver te voor- schyn, waarmede hy een schot loste op v. d. W., die even later ineenzeeg. Onmlddelluk schoten eenige voorbygangers toe, terwyi enkelen den ryksveldwachter waar schuwden. Deze arresteerde den dader en bracht hem naar de marechaussee-kazeme te Breskens. G. staat zeer ongunstig bekend. Het lyk van het slachtoffer is door de politie in beslag genomen. BUITENZORG. 4 Maart (Aneta). H.M. de Koningin deed Hare deelneming betuigen aan de weduwe van wylen Z. H. Prins Pakoe Alam VIL Donderdagnacht is brand uitgebroken In de onbewoonde boerdery De groote Batelaar. toe- behoorende aan mejuffrouw G. van E. te Hars kamp. Hoe de brand is ontstaan, is een raadsel, daar het huls sinds de vorige week onbewoond was en men den electrlschen stroom had uit geschakeld. Door het krachtig optreden van de brand weer konden eenige aangrenzende schuren be houden blijven. De groote boerdery, die reeds eenige malen door brand gedeeltelijk vernield werd, is door het vuur met den grond geiyk gemaakt. Doel: Schlegel. Achter: Lehmann en Gobet. Midden: Guinchard, Vernati en Paul Aebi. Voor: Bickel. Karcher, Frigerio, Xam Abegglen en George Aebi. De wedstrud zal worden geleid door den Bel gischen scheidsrechter Beert. De Engelsche scheidsrechter H. N., Mee zal op 4 April as. den landenkedstrüd België Nederland lelden. Door deze beslissing, welke na overleg tusschen de Belgische en Nederland sche voetbalinstanties is genomen, debuteert de heer Mee als scheidsrechter op het vasteland. Het is niet uitgesloten, dat de daad door een bezoeker van het café is gepleegd, daar op een tafeltje midden in he| café twee ledige glaasjes staan, hetgeen er. op zou kunnen wyzen. dat de caféhouder met een klant heeft zitten praten en toen over vallen en vermoord werd. De brandweer was spoedig met groot mate riaal ter plaatse en door krachtig optreden, on der leiding van brandmeester J. Korteweg. kon worden voorkomen, dat de geheele fabriek een prooi der vlammen werd. Een gedeelte van het gebouw is uitge brand, •Waarbij vele machines zyn verloren gegaan. Het dak werd vernield, terwyi een groote party fabrikaten en halffabrikaten door de vlammen werd verteerd. Na een half uur was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt schade. Bu de fabriek waren 30 a 35 man werkzaam. De helft hiervan zal door den brand voorloopig zonder werk ko men. Een paar maanden geleden heeft in dezelfde fabriek ook brand gewoed. De schade was toen minder belangrijk dan thans. Het hoofdbestuur van den Nederlandschen slagershond heeft zich in een schryven tot den minister van Sociale Zaken gewend, naar aan leiding van de getroffen regelingen en voor waarden met betrekking tot de distributie van het goedkoope volksvet. In dit schryven uit het hoofdbestuur zijn te leurstelling over de bepaling dat de kruidenier met de verstrekking van dit vet is belast. Het verzocht den minister dan ook in de eerste plaats het slagersbedrijf bij de distribu tie van het volksvet te willen inschakelen en is tevens van meening, dat de vergoeding voor de feitelyke distribuanten hooger moet worden gesteld. Zooals reeds eerder werd bericht. Is voor de luchtvaartafdeeling te Soesterberg een Bücker Jungmann aangekocht. Indien de proefnemingen met deze machine tot een goed resultaat leiden, zal vermoedeiyk tot aanschaffing van een tyooter aantal van deze vliegtuigen worden overgegaan. Deze zou den dan door den constructeur Slot by de Koninklijke Maatschappij De Schelde In licen tie worden gebouwd. Om deze reden vertoeft dan ook de invlieger van Bücker, Benetz, te Vlissingen. Voorts wordt by Fokker hard gewerkt aan de onlangs geplaatste order van 16 luchtkrui sers, type Fokker T 5. Dezer dagen zal ook een eenlgsdns gewij zigde Koolhoven Fk 46 worden afgeleverd, waarmede proeven zullen worden genomen als lesvliegtuig voor meergevorderde vliegers. De Koolhovenfabrieken werken momenteel aan de uitvoering van een order trainen Fk 5L Get.: Ik ben een gestrafte verdachte, maar een eed leg ik niet af. De president vermaant hem nog eens: Denk er aan, de Officier kan je gyzelen Tenslotte legt hy een vefklaring af, dat hy de waarheid zal spreken. Hy vertelt dan uitvoerig hoe het plan door hem, zijn vriend en verd. in elkaar is gezet. Samen met verd. heeft hy een ouden auto ge kocht. Enkele dagen later was het plan uitge voerd Verd. had gechauffeerd. Verd.: 't zyn allemaal leugens, ik ben er niet by geweest. Verdediger mr. F. A. Kokosky: Die F. de J. zou toch ook meedoen. Get.: Ja. Verd.: Maar die is niet gekomen Get.: Zoo is X Vervolgens komt de tweede dader van den overval voor het getuigenhekje. Ook hy onder gaat thans zyn straf. H.j is niet erg positief in zun verklaringen Hy twyfelt en weet niet zeker of deze verd. er by is geweest, "t Was alles erg vaag, de af spraken liepen van November tot Januari toe. Toen ik op dien ochtend op de afgesproken plaats kwam, stond onze auto er aL Er zaten twee mannen in en ik denk dat Frans (verd.) aan het stuur zat. Ik weet werkeiyk niet of t Frans wel was Officier: Herkende u zyn stem niet? Get.; We hebben byna niet gepraat, t ging alles zoo gauw. Pres.: En herkende u N. (den vorigen getui ge) niet aan zyn roode haar? Get.: Ja, dat is in orde: hem kende ik dl-' reet, maar niet aan zyn haar, want dat had hy met schoensmeer zwart gemaakt. De behandeling van de zaak wordt dan voor onbepaalden tyd geschorst, omdat een der getui gen niet is verschenen. Donderdagmorgen is een groote bestelauto van de expedltle-ondernemlng B. te Den Bosch op den ryksweg naby Orthen door de gladheid van den weg geslipt en tegen het woonhuis van de familie De B. opgereden. De wagen reed met groote vaart dwars door den voorgevel heen en kwam in de woonka mer terecht, waar de heer De B. en zijn zoon tje juist aan tafel zaten. Op het geraas en gerinkel waren beiden onmiddeliyk de kamer uitgesneld, waaraan zy hun leven hebben te danken. De chauffeur van den licht gewond. De voorgevel van het huis stortte geheel in. De woonkamer is geheel vernield. De fa milie De B. is niet verzekerd, zoodat zy wel zeer gedupeerd is. rechtcrenkel een breede grof linnen baud be vond. welke niet tot de kleeding schynt te be- hooren, zoodat men zich afvraagt of getracht is het slachtoffer te binden. Aan de rechterzyde van het café lag het lichaam van de 63-jarige echtgenoote van den vermoorden caféhouder. Natuuriyk staat nog niets definitief vast, maar men neemt aan. dat zy onraad bemerkte en toen op haar beurt door den dader of daders werd aangevallen Hierop wyst het feit, dat de vrouw in nachtge waad was en slechts enkele, biykbaar inder haast aangetrokken kleedingstukken droeg. Het is niet wel mogelyk voor deze spoed- eischende regelingen, die somwylen voor een onderdeel vallen op het gebied van den wet gever, telkenmale de medewerking van de wetgevende macht in te roepen. Het is om die reden, dat by dit wetsontwerp aan de Kroon de bevoegdheid wordt verleend om bU algemeenen maatregel van bestuur die cnaatregelerf, welke door de omstandigheden mochten worden vereischt, te nemen. Het parket uit Middelburg heeft Donderdag morgen ej>n onderzoek oj> de plaats van het mlsdryf ingesteld en zich des middags opnieuw naar het café „De Keersluis" begaven. Omtrent de by het onderzoek verkregen re sultaten. kunnen in het belang der naspo- rinfjen momenteel geen nadere mededeelin- gen worden gedaan. De lichamen der slacht offers bevinden zich nog in de woning, die on der politiebewaking staat en waartoe niemard wordt toegelaten. Hedenochtend om elf uur wordt dr. Hulst uit Lelden verwacht, om op de lyken der slachtoffers sectie te verrichten. Donderdagavond omstreeks zeven uur is brand uitgebroken in de bandwevery, tevens fabriek van jarretelles en bretels der firma Van Tettero, aan de Markkade te Breda. HILVERSUM I, 1875 M. (VARA-VITZEN- DING) 8.00 Gram.pl. 40.20 Gram.pl.. declamatie en VAHA-Maandrevue (Op gr.pl 12.00 Gram.pl. 12.45 Orgelspel. I. 15—1.45 Gram pi. 220 .Les Ménétriers” en gram.pl. 3 15 Schaakpraatje. 3.30 R'damwh Phllh. Orkest en solisten. 4.30 Esperanto-ultzendlnfr 4.50 Vervolg con cert 540 Literaire causerie. 6.00 Orgel spel. 6.30 ,X>e Wielewaal” en causerie. 7 00 „Filmland". 8.00 Herb. SOS-ber. 8.00 Berichten ANP. VARA-Varla. 8.15 Arb. Zangvereen. „Semper Crescendo”, En- schedésche Orkestvereen. en solisten 9.10 VARA-Orkest. 945 Rodlotooneel. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Vervolg concert. II. 00 Berichten. 11.05 Damnleuws. X1.10 Raptblers. 11.4512.00 Gram.pl. HILVERSl M II. 301 M. (KRO-UITZEN- DING) 8.008.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12 15 KRO-Orkest en gram.pl. 2 .00 Voor de jeugd 2.30 De KRO-Melodlsten en solist 3 00 Klndenjur. 4.00 Gram.pl. 4.10 Tlieosofische causerie. 4 30 HIRO-Post 4.35 Gram.pl. 440 Causerie over perso neelsorganisatie. 5 06 De KRO-Melodls ten en solist. 5.30 Oram plli.45 De KBO- NarhtegaaltJes. 6 15 OramRl. 6 20 Journ. weekoverzicht. 6 45 Gram.pl. 7.00 Berich ten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueel© «etherflitsen 8.00 Berichten ANP. Mede- deellngen. 8.10 Overpeinzing met muzlk. omlijsting 8 30 KRO-Melodlsten. vocaal ensemble en solist. 10.00 Declamatie en gram.pl. 10 30 Berichten ANP. 10.40 In tern. sportrevue. 10.55—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 1120 Orgelspel 1150 Het Rawlins Strijkkwartet. 1250 Dat roof de aanleiding tot de daad is kan niet in twijfel worden getrokken. De geldlade in het buffet is geopend en de dader of da ders is (zyn) blykbaar zeer overhaast te werk moeten gaan, daar op den grond, achter het buffet, vele geldstukken verspreid liggen Op de bovenverdieping is alles overhoop gehaald. Alle kasten zyn geopend en de inhoud doorsnuf- feld. Zelfs zyn matrassen en kussens openge sneden om te zien, of daarin iets waardevols geborgen was. wetsontwerp nemen van de vijandelijkheden De memorie van toelichting, welke is onderteekend door de ministers van Buitenlandsche Zaken. Justitie, Financiën, Defensie, Waterstaat, Handel, Nijverheid en Scheepvaart, en Koloniën, luidt als volgt: Gisteren stond de man terecht, die den over valauto zou hebben bestuurd. Hy ontkende hardnekkig Noch met een overval, noch met een inbraak had hy iets te maken. Uit getui genverklaringen bleek, dat hy vroeger by Ver schure had gewerkt. Commissaris A. van Ysendyk had een onder zoek ingesteld naar een handpalmafdruk, welke gevonden was op een radiator van de verwar ming. Deze afdruk kwamaldus de deskundige volkomen overeen met den afdruk van verd.’s hana. Een handelaar in gebruikte auto’s verklaarde, dat verd. eenlgen tyd voor het misdrijf werd gepleegd, in gezelschap van een anderen man, in zyr zaak was geweest. Hy had daar een oude Chevrolet voor 25 gekocht. Met dien auto is later de overval gepleegd. Verd.; Geen sprake van. Ik heb nooit een auto gekocht. Bovendien ben ik een goede chauffeur en ik zou zeer zeker niet tegen een hek zyn aangereden Pres.: Wie stuurde er, toen de wagen weg reed? Gei.: Ik geloof, dat verd. stuurde. Maar *t ging heel slecht; ik dacht dat ze een ongeluk zouden krijgen. Dar. komt N. voor het hekje. Het is een van de beide mannen, die wegens den overval is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. „Ik heb niet veel zin om te verklaren, ik was K De Amsterdamsche politie-scheikundige, de heer Van Ledden Hulsebosch. is te Vlissingen aangekomen, waarna hy zich onmiddeliyk naar het café heeft begeven, waar de caféhouder J. Lauwereins en diens echtgenoote het slachtoffer zyn geworden van roofmoord. Het onderzoek van dezen deskundige is thans in vollen gang. Het bontje inwrijven met Dampo. E e Po' rx>o’ »0B» AfHKk eo Droemen. ampo URM** «a eMteMti Gnun.pl. 1-20 Commodore Grand Orkeat. 2 20 ..English Singers", v<»al kwartet en violist. 3.20 Sportreportages. 4.55 Decla matie. 5.15 Gram.pl. 5.35 BBC-Dansork. 6.20 Berichten. 6.35 Sportnieuws. 650 Welsch Intermezzo. 7.05 Komische dia loog. 7.20 BBC-Zangers. 7 50 Radiojour naal. 8.20 BBC-Orkest en soliste. 820 Berichten. 840 Varlété-progi Declamatie 11.00 BBC-Tbeat solist 1150 Berichten. 12.00—12 20 Dans muziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 M. 820 en 11.20 Gratn.pl. 1.35 Zang 1.50 en 3.20 Gram pl. 5 20 Gevar. concert. 820 Zang en voor dracht. 9 05 Conservatorlumvereeniglng, N>mes 11201250 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 8.50 Gram.pl. 1120 Or- X est vereen. Glelwltz-Beuthen. 135 Gram.pl 320 Omroepklelnorkeet en mi litair orkest. 5 25 Omroepkwlntet. 7.30 Vroolyk programma. 8.501120 West- Dultsch dansorkest en solisten. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram pi. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroep orkest 150 Gram.pl. 223 VloolrecltaL 250 Pianorecital. 320 Gram.pl. 3.35 A. Pelleman’s orkest. 520 Omroeporkest. 6 05 Gram.pl. 6 35 en 720 dito. 8.20 ..Aids”, opera. I. d. pauze: Causerie, gr.pi. en berichten. 115013.20 Gratn.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepor kest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gram.pl. 223 A. Nslleman’s orkest 320 „Johanneepas- slon". 5.50 Radlotooneel. 650 Omroepork. en solist. 8.20 Coura KouznetzofFs Rus sisch orkest. 8.50 Radlotooneel. 10.30 Om- roepdansorkeot. 11201220 Gram.pl. DEl’TSCHLANDSENDER. 1571 M. 730 Gevar. programma. 8.20 Berichten. 830 Huit en plano. 10.3013.15 Dansmuziek (gr.pl.). Zooals reeds werd gemeld, is Donderdag nacht te Vlissingen een laffe roofmoord gepleegd, welke, groote ontsteltenis heeft gewekt. Een melkboer uit Souburg telde onder zyn klanten het bejaarde echtpaar Lauwereins, dat aan den Koningsweg 47 het café Keersluis exploiteerde Hy had de gewoonte daar lederen ochtend melk af te leveren en deed dit ook vanochtend. Toen hy de deur van het café opende, bemerkte hy tot zyn schrik dat er iets vreeseiyks moest zjjn gebeurd, daar hy den 75- jarigen Lauwereins links In het cafe op den grond zag liggen; terwyi geheel rechts het lichaam van zyn 63-jarige echtgenoote lag De man was zoo verstandig niet naar binnen te gaan, maar onmiddeliyk hulp te halen, waar toe hy zich tot den brugwachter De Jong wend de. die zich even verder op het land bevond. De mannen zyn samen terug gegaan, maar toen De Jong zag wat er aan de hand was. heeft hy niet geaarzeld de politie te waarschuwen, die korten tyd later ter plaatse was om onder leiding van den commissaris, den heer A. O. F. W. C. Gaslnjet, een onderzoek in te stellen, waaraan ook werd deelgenomen door hoofd inspecteur P. van Vugt, Inspecteur A. A. van Damme en eenige rechercheurs. Toen wy even nadien by café Keersluis kwa men. was de commissaris zoo welwillend, ons toe te staan de plaats van het mlsdryf te be treden, waarby natuuriyk de noodige voor zichtigheid moest worden betracht om geen sporen te vernietigen. Geheel links in het café lag de hoog bejaarde Lauwereins. Het was opmerkelyk. dat dit slachtoffer geheel gekleed was, hetgeen er op schynt te wyzen. dat de moord Woensdagavond is gebeurd. De man maakt nameiyk absoluut niet den indruk van Iemand, die door onraad opgeschrikt, haastig een paar kleedingstukken heeft aangeschoten en toen aangevallen werd, maar was geheel gekleed, zooals dit overdag het geval pleegt te zyn. Links in de borst in de hartstreek was een diepe snede In de kleeding. welke wel door een messteek zal zyn veroorzaakt. Een feit, dat sterk de aandacht trok, was dat zich om den In het Zwitacbersche elftal, dat Zondag as. in het Olympisch Stadion tegen Nederland zal uitkomen, zyn eenige wyzigingen gekomen. De bekende back Minelli van Grasshoppers, die ook reeds verschillende wedstrijden tegen Nederland heeft gespeeld, iydt aan griep, waar door zyn medespelen uitgesloten is. In zyn plaats heeft men nu Lehmann van Lausanne opuesteld. Voorts zal middenvoor Rupf, die last heeft van een oude enkelblessure, worden vervangen door Frigerio van Young Fellows. Tenslotte zal de plaats van den rechtshalf Loertscher, die eveneens geblesseerd is, worden ingénemen door den voorhoedespeler Paul AebL nen zal nu KarchéW-Xungeeren. Het elftal komt er dus als volgt uit te zien: Het voortdurend overleg in de genoemde commissie maakt het wenschelyk fiAnoodig, dat met bekwamen spoed onzerzyds telkens maatregelen kunnen worden genomen, al naar mate over verschillende onderwerpen in die commissie en tusschen de regeeringen overeen stemming wordt bereikt. Ingediend is „Voorbehoud tot maatregelen, met het in Spanje”.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16