over We luisteren naar. Meer dan 670 dooden bij de ramp in Tyler? OSITION NATIONALE LN^NATIONALE Twee doffe slagen dreunden het Gooi I IIILUi de Balans van Jaarbeurs Theo Limpens de 600.000ste H I DE HUIZER ANTENNE MASTEN OPGEBLAZEN VRIJDAG 19 MAART 1937 Meisje met zoutzuur geworpen KERKELIJKE BENOEMINGEN Een jaar meer geëiacht In het Aartsbisdom aangeven Vreugde in de Rottestad lp1 Audiëntie Geen zweem van berouw Reeds 399 lijken werden geborgen Duo-rijder overleden meer Bestuurder bleef ongedeerd Dader tot twee jaar veroordeeld Natuur gaa ontplofte Duit ac her uit Diemen VILLA IN ASCH GELEGD in hooger beroep Zaterdag 20 Maart Vreeaelyk zwygen Burgemeeater wenacht vader geluk Betonvoeten volgen vandaag Geweldig conatructiewerk nog alechta een ravage Een gefingeerde inbraak Bejaarde landbouwer verkeert in levensgevaar HET MUSEUM OP DE HOOGE VELUWE VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHÈ PIJNEN UIT EEN HOOGEN BOOM GEVALLEN* MILITAIR VLIEGTUIG BIJ START OP DEN KOP POGING TOT DOODSLAG’ TE ROTTERDAM MET MOTORCARRIER GESLIPT B. en W. tei i: MAI-NOVEMBRC 19 3 7 Aantal gewonden dan 250 Tien jaar wegens moord I wII Vermoedelyk werden de meeate alachtoffera door vallend puin gedood; ande ren kwamen in de vlammen om Vanmorgen 10 uur kwam zyn vader hem op het Rotter- damach atadhuia van Ede hebben bezwaar de architectuur Een aalmoes geven ts soms aller- noodigst en er zullen altijd armen zijn aan wie gij uw christenplicht van aalmoezen-geven kunt vervullen. Maar bedenk intusschen steeds, dat het veel nuttiger is een werklooze aan werk te helpen dan hem een aalmoes te ge ven. Allen die eenigszins in staat zijn werkgelegenheid te scheppen mogen dit niet nalaten. Ge kunt uw even naaste geen grooteren dienst bereiden dan hem in de gelegenheid te stellen te werken en aldus voor zich en. de zijnen in het onderhoud te voorzien. Ziet om u heen, wat ge kunt doen vernieuwen. Er is nog zooveel dat onder uw bereik ligt om te laten doen: timmerwerk, schilderwerk, behangen enz. enz. Geef meer werk, zij het parool van dezen tijd. Hoopvolle verwachtingen zyn ten volle uitgekomen Kruschen gaf haar „Nieuw Leven” J’ mr. J. Versteeg. ii Geef werk van den aan. o de m op te ruimen en de slachtoffers te bergen. fine zijn gekrrtnen. waren verschrikkelijk. Oogge- 4» van ten vonden ge- de Boternoteering De commissie-noteering voor Nederlandsche oordeeld. ja--H:I Jvl 'l 'l' i !l^M !i!liTl J.a'UMl:U !HvI-4H-:I"b I-'l 'l l|' l'-i-'l..l.,l J"H^t-U--I--H> 4-:l-■lüb-l-iiwlKl: .In)‘iiiili I Donderdag werd de Bilthovensche brandweer gealarmeerd voor een brand, die ontstaan was op het rieten dak van een villa, gelegen aan de Frans Halslaan te Bllthoven. Aanstonds rukte de brandweer, onder com mando van ir. Ekema, uit. De blusschingswerk- zaamheden mochten echter niet baten en na twee uur was het huls tot den grond toe afge brand. De villa behoort toe aan mej. Monchy. De vermoedelljke oorzaak van den brand is, dat het rieten dak vlam heeft gevat, toen een De omgeving van de school biedt een trooste loos schouwspel. Het terrein ligt bezaaid met brokken Uzer en steen, waartusschen de eerst Z. H. Exc. de Blsschop van Haarlem zal «s Dinsdag géén audiëntie verleenen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, zal de volgende week alleen Maandag, Dinsdag en Woensdag audiëntie verleenen. loodgieter met een steekvlam reparatiewerk- zaamheden op het dak verrichtte. De politie stelt een onderzoek in. Verzekering dekt de schade. De burgemeester, gezeten onder het groote geschilderde portret van Willem den Derden dat het middenstuk van den prachtlgen marme ren schoorsteen vormt, had het groote boek van den Burgerlijken Stand voor zich liggen op de tafel, welke met een kostbaar kleed was be dekt. De handteekrningen werden onder de acte geplaatst en de burgemeester richtte rich in een kort speechje hij kent het geheim van kort-en-bondigheid tot den vader. Wij hebben u hier in het college van B. en W. ge roepen, aldus de heer Drooglever Portuyn. om dat uw kind de 600.000ste inwoner van Rotter dam Is. Dat is voor onze stad een belangrijk feit en wij hebben gemeend daaraan dezen bij- sonderen vorm te moeten geven. Voorlooplg zal de nieuwe wereldburger er zelf weinig belang rijks in zien, doch namens het gemeentebestuur spreek ik de hoop uit. dat hij, behalve een goed kind van zijn oudere, ook een goed burger van Rotterdam mag worden. Als blijvende herinnering bood de burgemees- aan ge- trichten ■richten. Gram.- l stad, dat hier de 600.000ste Rotterdammer C- boren werd, maar toch groeide reeds yeel be- dak va nde school „weggeblazen werd” een geheele vleugel van het gebouw Ineenzakte. Vrijwel terzelfder tijd laaiden felle vlam mentongen hoog de lucht in en hulden den jammerlijken puinhoop, die van de school was overgebleven, In een ziedende vuurzee, zoodat het In het eerst zelfs niet mogelük was nabij te komen. zü bericht krijgen, dat hun kind gevonden is. Hopen zij het onmogelijke? De gouverneur van Texas heeft alle 3 9 Deze meende dat het hem niet aanging. Hü wachtte, doch het wachten duurde lang en hjj ging eindelijk iets vermoeden. Een paar da gen geleden had hij met zijn vrouw nog gek scherend gesproken over de mogelijkheid, dat hun baby de 600.000ste Inwoner van Rotterdam zou kunnen zijn, maar ja. als het wicht er eenmaal 1$, denk Je aan zulke dingen niet meer. Doch toen zé allemaal poo naar hem keken Bü het verwijderen van rupsennesten, is de 64-jarige landbouwer T. te Uden uit een hoo- gen boom gevallen. Met zware Inwendige kwetsuren werd het slachtoffer opgenomen. Zijn toestand is hopeloos. Van het stoffelijk overschot van elk slacht offer, dat geborgen is, worden vingerafdrukken genomen, in de hoop, dat men daarmede nog tot Identificatie zal kunnen komen. De meeste omgekomen kinderen waren nog geen vijftien jaar. Het schijnt echter, dat de jongste scholieren al naar huls gezonden wa* ren, toen het ongeluk gebeurde. Aan den an deren kant echter vertelt men. dat het aantal slachtoffers zoo groot is geworden, doordat alle overige leerlingen opeengepakt zaten in hdt »g.n, auditorium, dat juist gelegen is in dat gedeelte der school, waar niets- van overgeble ven is. oe Rotterdamsche Rechtbank heeft den 39- Jarigen los werkman H. T. wegens moord op ver- Twee doffe slagen dreunden over het Gooi. Zij waren het laatste gerucht, dat zijn oorsprong vond In de aanwezigheid der v beide hooge antennemasten, die jarenlang de wereld bekend maakten met het bestaan van: Huizen Holland. De Genie uit. Utrecht heeft gisteren de belde 65* meter hooge masten opgeblazen. 1 zich niet aanpast aan de om- door in strijd is met artikel 82 ining voor de gemeente Ede. È&e zullen echter, voor zij een beslissing nemen, het oordeel inwinnen der Oel- dersche Schoonheidscommissie. Enfin, hjj werd uitgenoodlgd, naai* boven te komen, door de marmeren gangen van het prachtige raadhuis, langs de kolom men met bun gulden kapiteelen en de bronzen beelden van de groote vestibule, naar de kamer van het college, waar B. en W. voltallig bijeen waren met den ge meentesecretaris en den ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De burgemeester zelf, mr. P. Droogleever Fortuyn, geleidde den gelukkigen, nog eenigszlns verbouwe- reerden vader naar zijn plaats tegenover het hoofd der gemeente. aangekomenen de droevig verminkte en ver koolde lijkjes der kinderen verspreid vonden liggen. Het is niet mogelük een beschrijving te ge ven van de tooneelen, die zich al spoedig nabij de plaats des onheils afspeelden. In stomme verslagenheid staan de ouders roerloos te sta- ren naar de pulnhoopen, waaruit de vlammen nog steeds opstijgen. Van tijd tot tijd moeten volwassenen weggedragen worden, wlen de Groot was de belangstelling om dit uitzon derlijk gebeuren. Het werk werd uitgevoerd door de leerlingen van de school voor reserve- officieren van het regiment Genietroepen te Utrecht, onder leiding vah kapitein Otten en den len luitenant Van Heërde. De voorbereidende werkzaamheden namen veel tijd In beslag en het bleek ongeveer kwart voor een, toen het vuurkoord aan den eersten mast werd ontstoken. Er was toen 1 K.G; I springstof- In den mast gemonteerd en wel zoo, dat bij de explosie een middenstuk zou weg springen en de twee blnnenpooten zouden af breken j zoodat het gevaarte in zijn volle lengte binnenwaarts naar beneden kwam te vallen. Luitenant Van Heerde bleef het laatst bij den mast en keek toe. of de lont goed brandde Tusschen dat oogenbllk en het moment der explosie zou nog maar 1 2/3 minuut verloopen. Luitenant Van Heerde snelde weg en de vele toeschouwers zagen in spanning toe Er gebeur de echter niets. Er werd 10 minuten gewacht, en toen gin gen twee luitenants naar den mast op onderzoek uit. ZU waren juist bij den voet toen zij zagen, dat er nog rook van de lont afsloeg. In een oogopslag had luitenant Van Heerde gezien, dat er nog 10 c.M. moest afbranden. Dat wilde dus zeggen nog 10 seconden. Van dat oogenbllk maakte hjj gebruik, om de lont door te snijden, •JULhet starten vanaf het betonnen platform op Schiphol is Donderdag een militair vlleg- tülft. ■bestmh-d dóór luitenant Schipper, door net geblokkeerd staan der remmen op den kop ge sprongen. De bestuurder bleef ongedeerd, ter wijl het toestel slechts licht werd beschadigd. Het schijnt thans wel vast te staan, dat de ramp veroorzaakt is door een ontploffing in een buis, welke natuurgas naar het gebouw leidde. De overvloed van natuurgas, die het petroleum- gebied oplevert, wordt gebruikt voor verwar- mingsdoeleinden, en te dien einde is een uitge breid net van bulsleidlngen langs de verschillen de gebouwen aangelegd. Toen Donderdag tegen een uur of tien de heer J. G. A. Limpens. reizi ger van beroep en .Amsterdam mer van geboorte, aan te Rotterdam kwam zijn echtgenoote, R. Woensdagmiddag één geschapen zoon van geschonken en met het derde kind was - de nieuwe wereldburger moest Theodorus heeten toen keken de ambtenaren van den Burgerlijken Stand veelbeteekenend naar elkaar en toen naar den jongen vader. Ingetreden, werd het bergingswerk voortgezet met behulp van schijnwerpers, wier felle licht-' schijn scherpe schaduwen trok, waartusschen de snelle en geruchtlooze figuren der bergings- manschappen zich voortbewegen in een bijna ondraaglijke spanning. Buiten de afzetting staan de honderden ouders, die niet te bewegen zijn I zich huiswaarts te begeven en af te wachten tot 1 boter is vastgesteld op 0.66 per K.G niet zoo goed meer, de tijden.... Lang kunnen wjj het niet maken. Er zullen nog vermoeiende dagen komen voor de jonge moeder en met de beste wenschen voor de toe komst van den nieuwen spruit verlaten wij dit voor heden belangrijkste huis te Rotterdam. In 1665 telde Rotterdam 50.000 zielen en het duurde tot 1857 voordat dit aantal verdubbeld was. In 1879 waren er 150.000 Ingezetenen en in 1889 200.000. Tien jaar later, dus In 1899, tel de Rotterdam 300.000 zielen. De verdere groei i gaf het volgend beeld: 1904 380.000; 1907: i 400.000; 1913 460.000; 31 December 1917 500.243; lzUn vrouw tot tien jaar gevangenisstraf October 1925 550.000 zielen. Het staat wel vast, dat het -grootste aantal slachtoffers vrijwel terstond bij de ontploffing door het neerstortend gesteen te gedoog is. sommige echteé zijn door de steekvlammen, die ontstonden, getrof fen en totaal verkoold. Veel slachtoffers ook zullen in hek geheel niet kunnen wor den teruggevonden, aangezien hun lijken uiteengereten zijn door het geweld der ex plosie. Langs de school liepen verscheidene gas buizen, en de centrale verwarming der school werd gestookt met het door deze buizen aangevoerde natuurgas. Door onbekende oorzaak schijnt een scheur in de gasleidin gen te zijn ontstaan. Het ontsnappend gas moet door een vonk of vlam tot ontplof- r» Er bestaan j— zooals bekend plannen om ia! park De Hooge Veluwe een ?um te bouwen, waarin zal wor- icht de kostbare schlldorüenver- De Rotterdamsche rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak van den 23-jarigen motor- hersteller C. J. K., thans gedetineerd, die op 10 September van het vorige jaar op de Maaskade een jonge vrouw op den grond heeft geworpen en getracht heeft haar te wurgen. De aanlei ding. tot dit onheusche optreden was, dat de vrouw een einde had gemaakt aan den omgang, dien zij eenigen tijd met K. had-gehad. Wegens poging tot doodslag werd verdachte veroordeeld tot twee Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Er was reden voor eenige plechtigheid l Korten tijd geleden, toen het groote rad op het Calandplein in beweging werd gesteld, mocht men zeggen: Rotterdam leeft weer, Rotterdam streeft weer. Vandaag mocht het luiden: Rotterdam groeit weer, Rotterdam bloeit weer. De laatste jaren ging dat niet hard meer. De crisis drukte ook op het Inwonertal van de tweede stad des lands, die meer dan eenige andere is aangewezen op den internationalen handel. In den winter van September tot Februari groeide de stad altijd wel, Den overtrof het aantal geboorten en vestigingen dat van Sterfte en vertrek. Doch dan ging door het groote vertrek het inwonertal weer naar beneden. Dan poogde mert de 'crisis te ont vluchten uit Rotterdam. Maar nu, dit Jaar, loopt hef niet jnjs. De groei houdt aan, af de heele maand Maart door, en de kentering blijft achterwege. Rotterdam haalt in een tijd, dat vorige jaren de bevol king nog terug liep, zijn 600.000-sten inwoner binnen I '|h H f Zonder een spoor van oprecht berouw- aldus de procureur-generaal mr. J. Versteeg In zijn requisitoir staat deze verdachte zich hier te verdedigen, terwijl hl) zoo ruimschoots tijd heeft gehad om over zijn schandelijke en laffe daad na te denken. Het komt spr. voor, dat de straf voor dit feit door de Rechtbank opgelegd, te gering is. Weshalve hij een ge vangenisstraf van drie jaar vorderde. De president las hierop het reclasseerings- rapport voor, dat verre van fraai was. Arrest 1 April. f TALRIJKE ARTISTIEKE, WETEN SCHAPPELIJKE, LITTERAIRE en SPORTIEVE MANIFESTATIES. Te Rotterdam is in de Oranjeboomstraat een driewielige motorcarrier, bestuurd door den 31- jarlgen C. Danlelsen, in de rails van de tram geslipt en over den kop geslagen. Zoowel de be stuurder als de 36-jarige J. Zoethout, die op de duo zat,-werden tegen de straat geslingerd. Met verwondingen aan hoofd en handen wer den beide mannen qjtar het Havenziekenhuis overgebracht. Hun toestand was niet ernstig. In den loop van den nacht is echter plotseling een on gunstige wending gekomen in den toestand van Zoethout en in den loop van den morgen is hij overleden. Het blijkt nu| dat B. en W. van Ede tegen den bouw bezwaar hebben, omdat de architectuur van het gebou^ gcvinf'qn daart der bouttyerordl B. en w. van in het natioil -voorlooplg mu den ondergebi zamellngder Kröller—MUUer-Stichting. BIJ het genteentebestüur van Ede. in welke fcernéertte hét ïnatlónalé' park bijna geheel ge legen is. werd bereids een bbuwvergunning aan gevraagd. die gis- van in hoo- doen poging De politie had hem beloofd, dat hij vrij sou komen, als hij maar bekende. De procureur-generaal. twijfel j wekten of de Duitscher de waarheid wel ge- sproken had. Twee van de vier enorme betonvoeten wer den uit den grond losgewoeld. Bij de twee an dere knapte de constructie af. Onmiddellijk werd begonnen met den anderen mast, die later in den middag werd opgeblazen. Vandaag zal de genie de z_g.n. Frankrljks- bokken, elf In getal, alsmede de resteerende betonvoeten in de lucht laten vliegen. schikbare troepen hierheen gezonden. Alle auto's uit de omgeving zijn gerequireerd, maar het is bijna niet mogelijk bij het terrein van de ramp te komen. De wegen zijn versperd door de duizenden auto’s van belangstellenden, die zich terstond op weg begeven’hebben. On danks de groote hulpvaardigheid en de snelle hulpmaatregelen heerscht dus op het terrein zelf gebrek aan bevoegd medisch personeel, aangëzlen dokters noch verpleegsters snel ge noeg nabij kunnen komen. Tot laat in den nacht had men van de veer- tig vermiste onderwijzers eerst tien kunnen ber gen, verminkt, onherkenbaar. Later kwam de bekentenis terug. Hij had slechte bekend, om dat hij in vrijheid gesteld wilde worden. De gevolgen waren verschrikkelijk. Oogge tuigen vertellen, dat zü plotseling een donde- tende ontploffing hoorden en zagen hoe het i werd" smart te hevig is geworden. dlngsmanschappen voort. Toen de nacht was Het bleek, dat hü verschillende sieraden had beleend. Aanvankelijk ontkende de man. doch burgemeester Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, heeft benoemd tot rector van .Insula Del" te Arnhem den weleerw. heer dr. A. W. Hoegen, tot kapelaan te Arnhem <H. Walburgis) weleerw. heer H. G. Kwanten, tot kapelaan te Dulstervoorde den weleerw. heer J. W. Th. Poodt en tot Bisschoppelijk Inspecteur van. de R.K. Bijzondere Lagere Scholen in de Dekena ten Leeuwarden en Sneek den zeereerw. heer G. L. W. A. de Geus, pastoor te Hulzum. heeft moeten verlaten, in het verdachtenbankje Amsterdamsche Hof plaats om ger beroep terecht te staan wegens het van een valsche aangifte en wegens tot oplichting. - Op den laateten dag van de Jaarbeurs te Utrecht hadden ^j een onderhoud met den secretaris-generaal, den heer W. (.raadt van Roggen, die, de balans opma kend van de thans weer achter ons liggen de beurs, tot de conclusie kwam, dat de hoopvolle verwachtingen, die h(j bü den aanvang dezer voorjaarsbeurs had gekoes terd, ten volle zijn uitgekomen. Met koortsachtige haast, maar in een vree- aelük, beklemmend zwügen, werken de red- „Dt heb hsar met zoutzuur In het gezicht geworpen om haar minder aantrekkelijk te maken voor andere mannen", verklaarde een 25-jarige jongeman die terecht stond voor het Amsterdamsche Gerechtshof, omdat hü op 16 September te Bussum een aanslag op zün meis je had gepleegd. De verhouding tusschen den jongen, die te Nijmegen woont en zün meisje, dat te Bussum in betrekking was, liet reeds gerulmen tjjd te wenschen over. Het meisje wilde de verloving verbreken, daar zü twüfelde aan ’s mans trouw. Tijdens de ruzies had hü haar herhaal- delük bedreigd: als ze niet bü hem terugkwam zou hü haar neerschieten Op 16 September kocht hü bü een drogist te Nümegen een fleschje zoutzuur. Met dit ge- vaarlük goedje gewapend trok hü naar Bussum en gedurende een wandeling ontstond opnieuw ruzie. Hü greep het meisje bü de keel en pro beerde haar zoutzuur In den mond te gieten. Zü verweerde zich en wist tüdlg te ontsnap pen. Het meisje liep enkele lichte brandwonden in het gezicht op en haar mantel was door het bütende goedje bedorvén. De Rechtbank veroordeelde hem wegens po ging tot zware mishandeling tot twee jaar gevangenisstraf. De Officier teekende hooger beroep DROITWICH, 1500 M. 1106 Kook- praatje. 11.30 Orgelspel 11.50 Het ertnke Trio. 13.50 Oram.pl. 1 20 Het Commodore Grand-orkest. 2 20 Sollatenconcert. 3.00 Sportreportages. 5.20 Gram.pl- 5.35 BBC- Danaorkeat. 6.30 Berichten. 6.35 Sport nieuws 6.50 Welsch Intermezzo. 7.05 BBC-orkeat. 7.50 Radiojournaal 8.20 Varlété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Discussie. 10.20 BBC-Harmonle-orkest m. m. v. solist. 11.20 Billy Cotton en zün Band 11 50 Berichten 13.00—13.30 Ver volg Dansmuziek. RADIO FAKIR. 1648 M. 8.30 Grampl./ 13.30 Ralond Porte -orkest en zang. 3 30^ Gram pl. 3.35 Planovoordracht. 5.50 Cas- sard-orkest. 8.20 Zang en piano. 9.06 Om roeporkest. Raugelkoor en solisten. 11.30 12.35 Boulllon-danaorkest. KEULEN, 456 M. 135 Gram.pl. 3.30 Omroepklelnorkest. BA-orkest en Om- roep-schrammel-ensemble. 5.35 Omroep- kwlntet. 6.20 Voordracht en planoconb- cert. 7.30 Gevar. programma. 9 5011.30 Omroepdansoékest. IIRUSSBL, 322 en 484 M. 322 M.: 13.20 Oram.pl. 12.50 Kleinorkest. 130 Salon- orkest. 150 Gram.pl. 230 Operamuziek lgr.pl.3.60 Grampl. 4.30 Orkestconcert m. m. v. solist. 635 en 6.50 Gram.pl. 730 Pianorecital. 8.30 „De bruid der zee”, opera. Na afloop tot 12.30 Het Omroep- dansorknst. 484 M.: 13 20 Grampl 13.50 Salonortest 130 Kleinorkest. 130 Gram.pl. 330 Z*ng 3 50 Symphonleconcert. 435 Omroepsym- phpnleorkeat en solist. 5.35 Kleinorkesl 6 38 Zang 6.50 Kamermuziek. 7.45 Gram - pl. 8 30 Het Omroeporkest en solisten. (Om 9.20 Gram.pl.10.30 Omroepdans- orkest. 11301230 Gram pl. en zich voor alle zekerheid uit de buurt te be geven Na eenigen tüd werd er een nieuwe lont aangebracht en opnieuw aangestoken. Na 1 2/3 minuut kwam er een enorme knal en een paar vuurstralen, en, zooals berekend was, vloog het mlddengedeelde uit den most weg en viel het gevaarte met een doffen slag op den grond. De mast kwam büna geheel Intact neer, doch door den val verwrong het geweldige constructiewerk tot een onontwar bare ravage. „Vüf jaar geleden was irAJn moeder verstüfd door rheumatische pünen. Soms kon zü zich In bed niet omkeeren Zü had alle vertrouwen in medicünen verloren, doch op ons aanraden probeerde zü Kruschen Salts, en kan zü rich nu weer even gemakkelük bewegen als voor Zü Ziek werd. Zü kreeg door Kruschen (zü is nu büna 70 jaar) werkelük een „nieuw leven". Mevr. K. J. P. De oorzaak van rheumatlsche pünen ligt meestal in een overmaat van urinezuur in het lichaam, dat ontstaat door opgehoopte afval stoffen. welke In het lichaam achterblüven. Kru schen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afval stoffen geregeld worden verwüderd en de oorzaak van Uw pünen verdwünt. Ge zult U een ander mensch voelen, levenslustig en energiek. Kru schen Salts is verkrügbaar bü alle apothekers en erkende drogisten A 0.40. 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op'het etiket op de fleteh, zoowel.als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mü„ Amsterdam, voorkomt. Hartverscheurende tooneelen spelen zich af bü de ruïnes, waar ouders onder de slachtoffers naar hun kinderen zoeken. President Roosevelt, die diep getroffen was door het rampzalig pieuws, deed een beroep op het Roode Kruis, dat per vliegtuig terstond artsen en verpleegsters naar het terrein van de ramp zond. Nader seint men ons: Geheel Texas is in rouw gedompeld tenge volge van de vreeselüke ramp, die zoo veel hon derden gezinnen van hun kinderen beroofd heeft. Nog steeds is het niet mogelük een over zicht te krügen over den totalen omvang van de catastrophe Het Is niet mogelük door te dringen tot de plaats des onheils, waar een strenge afzetting gehandhaafd wordt en waar koortsachtig wordt gewerkt om de pulnhoopen langstelling. Een kinderwagen kregen zü al toegezegd en er staat al een groote taart. DAAr kükt nummer twee af en toe ook naar. Ja, se kunnen het best gebruiken. Vader is een bescheiden handelsrelzlger, maar het gaat het stadhuis aangeven, dat Tonies, hem uur een wel- acht pond had zün gezin daarmede uitgebreid j 5- -. - t - I Een vroeger zeer welgesteld Duitscher, ter den heer Limpens een spaarbankboekje aan L op naam van zün soon, waarop door de ge- rl)n land heeft moeten verlaten, nam meente een bedrag van f 250 was gestort. De termorgen in het wethouders feliciteerden, bllksemltcht-opnainen het werden gemaakt. De goede man wist zoo gauw niet wat hü sou zeggen, hü schudde den glimlachenden burgemeester de hand, bracht een paar woorden van dank uit en ging naar buitenom zoo gauw mogelük zün vrouw te vertellen, dat zü de moeder was van den 600.000sten Rotterdammer. NIEUW LONDEN (Texas), 19 Maart. (Reuter). Tot nu toe zün uit de ruines van de school in Tyler, waar gisteren zulk een vreeselüke ontploffing geschiedde, 339 lijken geborgen. Men vreest, dat het to taal aantal slachtoffers meer dan 670 zal zün. Het plaatselijk zieken huis is overvol. De kerken worden gereserveerd voor de gewonden, wie* aantal ruim 250 bedraagt. Met scan ning wacht men op antitrisme-se- rum, daar bü talrijke gewonden en aan het gevaar ontsnapten verschün- selen van tetanus en zenuw-schok voorkomen. Dé verdachte is een bejaarde man, hü is nooit eerder met de justitie in aanraking ge weest. Op 21 October jJ. was de maj^ hevig opge wonden op het politiebureau te Diemen ver schenen; er was een brutale Inbraak bü hem gepleegd. De inbrekers hadden een doosje met f 155, gouden en zilveren sieraden en zes cahiers met kostbare vreemde postzegels ont lui. VERBUM I. 1875 M VARA-Uitsen- dtng) 8.00 Grampl. 10.30 Accordeon en plano, declamatie en gram pl. 12.00 Grampl 12.15145 De Flierefluiter» en zang. 2.00 PHOH1-Jubileum-ultzendlng. 2 30 ..De wedesgeboorte van de tandem", causerie. 2.45 Filmland. 3 15 Schaak- praatje. 3.30 R'damach Philh Orkest m. m v. solisten 4 30 Esperanto-ultzendlng 4.50 Vervolg concert. 5.40 Literaire cau serie. 6.00 Orgelspel m. m. v. solist. 6.30 „De Wielewaal" en toespraak. 7.00 Zeeuwsch halfuurtje. 8.00 Herli. SO8- ber 8.03 Berichten ANP. VARA-Varia 8.15 De Ramblers. 8.30 DubbehnaSinen- kwartet ..Smetana". 8.45 VARA-Maandre- vue. 9.15 Vervolg De Ramblers 9.30 Zui der Vrouwenkoor ..Mignon” 945 Toe spraak. 9 55 Gram pl. 10.00 Berichten ANP. 10.06 VARA-orkeat. 11.00 Berichten. 11.06 Sportreportage. 11.2512J0O Gram.- pl. HILVERSUM II. 301 M. (KRO-ultzendlng) 8.00—9.15 en 10.00 Grampl. 11.30 Godad. haltuur 12 00 Berichten. 12.16 De KRO-Melodlsten m. m. v. solist. 1.00 Gram pl. 1.15 KRO-Orkeet 2 00 Voor de rijpere jeugd. 3.30 KRO-Orkeat. 3.00 Klnderuur. 4JX) De KRO-Melodlsten m. m. v. solist. 4.505.00 Gram pl. 5.06 Ver volg KRO-Melodlsten. 5.46 De KRO- Nachtegaaltjee. 6 15 Gram.pl. 6 20 Joum. weekoverzicht. 6 45 Grampl. 7 00 Be richten 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aethertlltsen 8.00 Berichten ANP. Mede deel Ingen 8 15 Meditatie en gram pl. 8 35 KRO-Orkest m. m. v. soliste. (Om 930 Gram.pl.). 10 00 Declamatie en concert. 10.30 Belichten ANP. 10.40—12.00 Gram. Over den gelukkigen 600.000ste meldt onze re dacteur uit Rotterdam nog het volgende: Een nette gezellige straat In het Beukelsdük- kwartler. een keurig benedenhuis, daar werd de 600.000ste Rotterdammer geboren: Hofstede- straat 27B. In een helder bedje ligt hü rustig. Zün oogjes zün dichtgetrokken tot kleine rim- I‘vreemd Ook aan de verzekering had hü ken- peltjes. Het rozige kopje met een flinke doe nla gegeven van den diefstal. Al heel spoedig donkere haren erop, ligt slapend op het witte kwamen er feiten aan het licht, die 1 kussentje. Moeder, een flinke Llmburgsche vrouw, al heelemaal over de Inspanning Woensdag heen, kükt er stralend naar. Wie kon dat denken, mijnheer? Ja. wie kon dat denken! Vader, in zün beste pak met een correct I slotte legde hü tegenover den strikje een beetje officiéél mag vandaag van Diemen een bekentenis af. wel lacht en kükt naar zijn plotseling be- I lAter kwam de verdachte weer op zün roemd geworden nummer drie. Oe oudste is op school en nummer twee is ‘n flinke blozende jongen, die af en toe, het vin gertje ifi den mond, over den rand van het bedje kükt. _wa* ,ao6. heelemaal bekend in de elschte bevestiging van het door de Rechtbank gewezen vonnis, waarbü verdachte tot een jaar i met aftrek van voorarrest werd veroordeeld. De verdediger, mr. Rob Kokoeky besprak uit voerig de financieele omstandigheden van ver dachte. Deze waren, volgens pl.’s meening niet van dien aard,dat hü tot dergelüke dolle din gen zün toevlucht zou moeten nemen. Met klem drong pleiter op vrijspraak aan. Arrest 1 April. De stemming ter beurze was opgewekt en het aantrekken der prüzen werd algemeen als een aanwüring-beschouwd om te koopen. Er schünen door de deelnemers aan deze jaarbeurs goede zaken te zün gemaakt, vooral bü den verkoop van verbruiksartikelen in den ruimsten zin van het woord. Het percentage koopers was aanmerkelük gestegen, terwül er op vorige jaarbeurzen gewoonlük meer kükers dan koopers waren. In het algemeen had de heer Graadt van Roggen den indruk, dat de detailhandel nog niet zoo zeer de opleving ir». het economisch leven daadwerkelük bemerkte, -doch deze vooral voor cfë naaste toekomst verwachtte. Ook op ander terrein waren er jal van tee- kenen van opleving; er was zeer groote belang stelling voor de machine-industrie en de bouw bedrijven. Algemeen was de indruk, dat ook in die tak ken van economisch leven, waarin kapitaal ge ïnvesteerd kan worden, nieuw leven is geko men. De architecten krügen, zooals in de be- drüfsgroep voor de bouwmaterialen is gebleken, weer opdrachten en vooral schünt men op tal van plaatsen tot nieuwen fabrleksbouw over te gaan. De export-industrleën, waaronder vooral de texliel-lndustrie, zün zeer tevreden, al kan een deel van de opleving voor sommige dezer indus trieën verklaard worden door de geweldige uit breiding der bewapening allerwegen. De belangstelling in het buitenland voor de Utrechtsche jaarbeurs blüft toenemen en voor de eerste maal hebben dit jaar verschillende exposanten transacties gesloten of onderhan- dellngen aangeknoopt met groepen van bulten- landsche inkoopers, die de jaarbeurs bezochten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 16