PESSIMISTISCH? gezinnen Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Een kruissteekmotief ONZE KEUKEN EEN PAAR FRISSCHE TOETJES I t Gebreide jongensborstrok met schoudersluiting voor den leeftijd van 10 a 12 jaar MAANDAG 22 MAART 1937 I w o o r en POLA. DORA CORRESPONDENTIE BANANEN MET CITROENSAUS DORA t lil IBI I I ■■■■■■■IB Damee d. B. te A’dam. Het patroon van de gebreide onderjurk werd opgenomn In er de gekookte en afge- Als deze massa gelei- worden, doet men ze, Aan alle aanvragen om bepaalde model len zal ik, zoo spoedig mogelijk, voldoen. DORA kan opgeborduurd D. L. Ajax won Zondag te Eindhoven den tweeden wedstrijd In de kamploenscompetitie, door P.S.V. op eigen terrein te verslaan. Spelmoment uit deze ontmoeting De rag. Men zet 90 st. op en breit 2 r.; en 2 aver„ ongev. 100 toeren tot aan de arms gaten. Daarvoor kant men, in de eerstvol gende 2 toeren, 4 st af aan het begin van de naald. Dan breit men nog ongeveer 40 toeren tot aan den pas. Men breit daarvoor 20 steken. 2 r„ 2 aver, en voor den pas 42 st. waarbij men de steken laat versprin gen. Men breit dus r. boven aver, en ayer. .boven r. Zoo verspringt men in den pas ons nummer van 23 November '30. telkens om de 3 toeren. De laatste 20 st. Van de op deze bladzijde voor komende genummerde mo dellen, die aan het mode-album „Zomerpracht" ontleend zijn, kun nen bü Aet Patronenkantoor „Panora”, Nassauplein 1, Haarlem, patronen besteld worden tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen, en 20 ets. voor rokken, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Voor toezending per post, ook bij bestel ling aan de agenten, 10 ets. extra. „Wat pessimistisch, denkt U natuurlijk, om op een van de eerste lentedagen met regenmantels voor den dag te komen.” Ja optimistisch is het nu bepaald niet, maar zegt U eens eerlijk: hebben we juist in de maanden Maart en April niet erg veel be hoefte aan een regenmantel en wie zegt, dat we er niet een leuk voorjaarspakje onder kunnen hebben?. De wijde regencape (Flg. 365) is bij uit stek geschikt om over ons mantelpakje of bananen snijdt men in plakjes van K eJd. dikte en bakt ze in boter bruin. Als SINAASAPPELVLA MET BISCUITS Men rekent bij 1 citroen en 3 sinaas appelen: 125 gram suiker, 15 gram gelati ne, J4 liter melk en S ons lange vingers. Van citroen en sinaasappelen wordt de gewasschen schil luchtig afgeraspt en het sap uitgeperst. Men verwarmt het vruch tensap zender het te laten koken en lost daarin de suiker op en de gelatine. Men roert daar nog de afgeraspte schil door heen, laat de massa bekoelen en voegt dan, voorzichtig, koelde melk bij. achtig begint te laag om laag met de biscuits, in een vla- schaal. Zoo men wil kan men de via garneeren met stijf geklopt eiwit of geslagen room. nieuwe zomer jas te dragen. We maken deze natuurlijk van waterdichte stof. Het model is heel eenvoudig. Het heeft alleen een naad in den rug en openingen voor de ar men. De sluiting bestaat uit twee groote knoopen: een onder den remden platten kraag en een in het midden. Benoodigde stof: tweemaal de lengte der cape van 130 cM. breed. Flg. 362 is ook een heerlijke practische jas, die open en gesloten gedragen kan worden. De rug heeft een opgestlkten naad en een split. De mantel sluit met twee knoopen en een ceintuur en heeft groote opgestikte zakken. We hebben er drie meter stof voor noo- dlg van 140 cM. breed en de patronen voor belde modellen zijn verkrijgbaar In de ma ten 40, 42, 44, 46 en 48 a 35 ct. per patroon plus portokosten.' Jeugdigs autogrammpn-verzamelaars bij den voetbalwedstrijd welke Zaterdag te Amsterdam werd gespeeld tusschen oud-inter nationals on oud-eerste klassen, krijgen een handteekening van dr. Göbel en dr. Jan Thomee Straelon, aan wlen het bevel is opge dragen over Hr. Ms. pantserdekschip .Gelderland', dat thans weer voor den actieven dienst Is beschikbaar gesteld Do finish van den 24 uurs-oefenrit, uitgeschreven door de Amsterdamsche Vrijwillige Burgerwacht Eenlge deelnemers bij aankomst voor het gebouw der Burgerwacht aan den Singel RIJSTKOEK MET ABRIKOZEN Men heeft noodig: 2 ons gekookte rijst, 1 ons bloem, 1 ons suiker, 1 of 2 eieren, ’n ietsje melk en boter voor het beslag. Voor de vulling: 1 ons gedroogde abriko zen, wat afgeraspte citroenschil en suiker naar smaak. De abrikozen worden gewasschen, ge weekt en met weekwater, citroen suiker gaargekookt en fijn gewreven. Van rijst, bloem, suiker, eieren en *n weinig melk maakt men ’n stevig beslag Hiervan bakt men de pannekoeken aan beide kanten mooi lichtbruin en gaar. Op ‘n dezer koeken strijkt men het abrikozen moes uit, legt de andere er bovenop en snijdt den koek aan punten. Dit Pinguln-motief staat leuk gewerkt op een bavetje voor baby. We knippen een bavetje van reformstof. Het patroon is gemeten als op bijgaande teekening aangegeven: 24 cM. breed en 32 cJd. lang. Heeft U een bepaald stuk stof, waaruit U er b.v. meerdere kunt halen door de maten even kleiner te nemen, dan doet U dit. U knipt het patroon tweemaal; eenmaal voor den voorkant en eenmaal de,voering. 15 ruitjes van den onderkant, gerekend wanneer de omslag er reeds af Is, beginnen we met het kruissteekmotief; er kunnen twee pinguïns naast elkaar komen. U telt eerst het patroon uit en de ruit jes van de stof, om te weten hoever men van den kant moet beginnen. De zwarte waschbare borduurkatoen, welke we er voor gebruiken, maakt juist voor dit mo tief het aardige effect op den witten on dergrond. Wanneer het motief geborduurd is wordt het bavetje rondom ingeslagen en een rug van wit katoen op de machine tegen ge stikt. Aangezien echter reformstof altijd even meer krimpt m«t wasschen dan ka toen, gebeurt het veel, dat deze katoenen rug in rimpels komt te zitten. Voorkomen kan dit worden door het bavetje een rug - te geven van dezelfde stof. Smalle bandjes worden tusschen vóór- en achterkant ge stikt zooals op de teekening is te zien. Ge heel onderaan ziet U een dubbel bavetje ofwel meer een geheele bedekking, ge schikt voor de allerkleinsten. Het wordt over het hoofd aangetrokken en opzij met bandjes vastgemaakt; dit Is een zeer prac- tisch modelletje, omdat de kleine het niet kan verschuiven. Opzij van de halsopening wordt een holte aangeteekend voor de iets smaller loopende schoudertjes. De teekening laat zien op welke hoogte de bandjes ongeveer aangezet worden. Halsuitsnijding is 12 X 9 cjd. Het pinguln-motief worden. van de naald worden weer gewoon 2 r. 2 aver, gebreid. Voor de hoogte van den pas breit men 12 toeren. Bij den daaropvolgen- den toer breit men 20 st. 2 r., 2 aver, en 12 steken van den pas, 18 st. afkanten voor den hals, 12 st. voor den pas breien en 20 st. 2 r., 2 aver. Op deze laatste st. breit men nog 18 ij toeren voor den eersten schouder, waarbij men de 12 st. langs den hals in het patroontje van den pas blijft breien. Afkanten. Dan breit fnen den tweeden schouder op dezelfde manier. Het voorpand breit men precies eender tot na het afkanten voor de armsgaten. Dan breit men nog 28 toeren, ongeveer tot aan den pas (12 toeren minder dan bij den rug.) Den pas breit men dan ook weer op dezelfde manier als bij den rug en na 12 toeren kant men de middelste 18 steken af voor den hals. Nu breit men beide schou ders apart, etk. 12 toeren hooger dan bij den rug en met langs den hals steeds 12 st. in het patroontje van den pas. Bij den linkerschouder breit men nog 10 toeren extra In tricotst. (r. aan den rechter en aver, aan den linkerkant), voor ’n over- slagje bij de sluiting. De mouwtjes. Men begint aan den onder kant, waarvoor men 52 steken opzet en men breit eerst *n boord van 32 toeren 2 r, 2 aver. Verder breit men in tricotst. Daarbij meerdert men In eiken 3den toer, 1 st. In den 2den en 11 st. In op één na den laatsten st. van de naald. Men meerdert zoo tot men, aan weerskanten van de naald, 8 st. heeft gemeerderd. Dan meerdert men, aan weers kanten van de naald, nog 1 st. om den an deren toer, maar nu in den eersten en In den laatsten st., zoodat er *n oksel wordt gevormd. De rechterschouder van den borstrok wordt dan dicht genaaid en de linker over elkaar gelegd tot aan het overslagje. Men naait dit bij het armsgat vast en naait bel-\ de mouwen in. Voor de stevigheid haakt men dan nog ■n toertje vaste st. langs de halsopening. Voor de schoudersluiting kan men druk kertjes aannaaien ot knoopen met lusjes. Het geheele werk wordt zorgvuldig gestre ken onder 'n vochtigen doek eer men de mouw- en zijnaden dlchtnaalt. men alle bananen, telkens bij één laag in de koekepan, heeft gebakken, schikt men ze in een diepe schaal en bedekt ze met een saus, waarvoor men noodig heeft: het sap van 2 citroenen, de zeer dun afgesne den schil van 1 citroen, 25 gr. basterdsui ker, 1 eetlepel sago en 3 dXu water. Men brengt het citroensap met het water, de suiker en de citroenschil lang zaan aan* de kook, bindt de saus met de aangemengde sago en haalt de citroenschil eruit. Deze saus giet men heet over de gebak ken bananen en dient het gerecht aan stonds op. A. K.P. FOTOREPORTAGE •J-i ft gemaal in dan polder Kam perveen Is Zaterdag on- der groote be- I langstelling I officieel in ge- bruik genomen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 4