L Er wordt ree D’E ht gesproken DOUWE EGBERTS V ZIJN KANSEN VERGOOID DINSDAG 23 MAART 1937 OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN De De conservendiefstallen L Nog goed afgeloopen BURGERLIJKE STAND Het eerste kievitsei de De valsche galden Drankwet De opdrachten zijn ve/leend Inschrijvingen Handelsregister levenswijsheid Te kort aan Welke bonnen? GEM. RADIODISTRIBUTIE Kom er uit Tegen verstopping. Actie Voor God Eik- en Linden-prijsvraag Hoogconjunctuur in oud metaal In telegramstijl :hend a Hoogconjunctuur in metalen doet de criminaliteit toenemen „De Opgaande Zon” van H. Heyermans Een onschuldig betichte in vrijheid gesteld De haven van Massoea, welke door Italië zal worden gebezigd als de basis voor de bescherming van zijn koloniale belangen UITVOERING VOOR DEN R.K. VROUWENBOND Met groot» bohondighoid planton bi teoro tab; bandon do itjo* van do zaadboddon.'waar ao gedu rende 3 waken opgekweekt zijn, over In do kweekbedden. De attente sorg wordt aan hot uitplanten besteed, - drie maanden laag ie men benig, ieder plantje zijn boete kans te geven! FRIESCHE HEEREN - BAAI Af 1755 BOUW R.V.B.-KANTOOR KOST RUIM 1 MILLIOEN Valsche gulden kostte f 151- Voor het behoud van Kaasmarkt Elegant en glimlat Geen gezinslid, maar een logé I UITPLANT LOEMADJANG (JAVA) s STAD .Je van van Ze op een om ld, moet f heer A. Buur te Alkmaar, WOENSDAG 24 MAART 10.20—11.05; Dond. Reg. 11.05—11.20; IU1- 10 dagen. Vonnis t10 Weghalen Ike ge- naar Vonnis f ht wt m ar de Heer directeur van „Elk en Linden", Ééns kondt gy t met den Raad niet vinden... De boom is d’uiting van 's Raads macht! Hij blijft aan d’ingang Lindegracht! t van den brigadier-ryksveld wachter Vroom, c e ook in den winkel was. Mevrouw Vroom i 1st natuurlijk van dien gulden niets af. maar j i werd niet geloofd en tenslotte liep het mee- Daarnaast besloot de commissie een eervolle vermelding toe te kennen aan een geestige tee- kening van den beer J. W. Jonkers alhier, die op werkelijk aardige wijze schetste, waarom de boom op de gracht blijft. De commissie meent ittarteMe neg te moeten opmerken, dat haar besluit met algemeene stem men er werd afzonderlijk gestemd! werd genomen. er handel" was en hij had hun wel een paar sakken geleend te goeder trouw en ae tenslotte de schuur wel sien binnengaan, maar meer niet. Wat de verdachten beweerden, was een „onware leugen." De rechter vond het wel wat vreemd, dat getuige Mulder de dieven zoo maar hun gang Bij liggei nen pract meer ondei Voor tc A een 1 va rlr de de gel ges en tot dei He ledig gehe bedri de orgai mind Zo nen Mini: eenei rijds opget 1 ste bin is i dal orj vai H. die Zo ontw gelei gron en t< zal e stige waar brult belas eigen afwe juists Ml s Ujd, volgr heid In dit troff In heid beho aan ultvc nisat Land heid Daar bedri deel veroi nem< A; Bcht te 's volg' H< de r Loot in Kan voor mee: der nad< gane het en t ook beve den Ht deze te ti In geop wet gestt hoev nom den stu ds van een niet zijn Damclub U. D. V., doch Vandaag werd ontvangen: V. V. V. Petten Reclame Bureau Nederland ^Totaal ontvangen tot heden in It wordt wel meer gezegd, maar deze bewering kwam in een tameltyk geloofwaardig daglicht 'fre- Bek’ Egmond aan Zee, die met verdachte*s autobus lein ►ver De sluitzegels uitgegeven door de Kath -Actie „Voor God", waarover reeds eerder in dit blad geschreven werd, zijn in pakjes van 25 stuks in drie soorten verkrijgbaar a f 0.05 p. p. Voor Alkmaar en omstreken zijn deze te he rtellen bij mej. M. v. Velsen. Westerweg 104, Alk- naar. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden inede. dat gedurende het tijdvak van Woensdag vol- 24 tot en met Dinsdag 30 Maart 1937 de gende kleuren bons geldig zijn: Margarinnebonnen bruine kleur. Gehaktbonnen paars met roode streep. Bak- en braadvetbonnen rose kleur. Maandagavond kwam de stadsautobus met een vrachtauto van C. te Alkmaar in botsing op den hoek LaatRidderstraat. De bus kwam uit de richting van de Zilverstraat aanrijden, terwijl de vrachtauto op de Laat reed naar den Llmmerhoek. Beide auto's reden te veel links. De auto's bekwamen materieele schade. Per soonlijke ongevallen vonden niet plaats. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Reg. Brus- 19.50—20.20; aan- touw opzichten; ae hadden hem wel gevraagd of ken- Ze was op Kor en op r den het inking n be- >eken behoefte te moeten bijdragen, door by de wed. t van vroeg 1 f 2585.50 Nieuwe zaken: Alkmaar: B Kaper. Laat 180. slagerij; W. Metz, Hoogstraat 2. winkelier In rijwielen enz. Heiloo: Me Ma Ho. Kennemerstraatweg A 365. autobedrijf, enz. Wijzigingen; Alkmaar: Handelsondememtng „Taco", Lin denlaan 35. stroopmeleerinrlchtlng; nieuwe eige naar; Jb Kerkmeer. Schermerweg, 1. timmer fabriek; omgezet in vennootschap onder firma. Den Helder: Algem. Vereenlglng voor Zie- dacht vestigde op de groote behoefte aan me talen en de groote waarde van oud lood en zink. Het is tegenwoordig ontstellend, hoeveel van dat goed gestolen wor<jt; men haalt het zelfs van de daken af en zaagt in leegstaande hulzen de vloeren stuk om ijzeren buizen te pakken te krijgen. Spr. vond de verdachten een brutaal stel en elschte tegen leder van hen f 25.boete oX 15 dagen. De rechter dreigde met gevangenisstraf en veroordeelde conform den eisch. Verdachten gingen in hooger beroep. (Staatsblad 1931, nr. 47»-. Ingekomen is een verzoek van* N. Polano, wonende te Oudorp N.H.. om een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel Scharloo nr. 24. Binnen twee weken na dagteekenlng dezer kan een ieder schrifteiyk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof Indienen. Alkmaar, 23 Maart 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris Het politieonderzoek Inzake de conserven diefstallen bij de fabriek van Qoogenstraaten is Maandag met een tamelijk verrassend slot be ëindigd. Nadat de beide aangehouden Alkmaarders by hun verhoor voortdurend hadden volgehouden dat de doozen met groentenblikken geregeld in den voornacht door een tweetal alleen van aan zien bekende Egmonders uit de fabriek werden gehaald door gebruikmaking van een valschen sleutel, waarna de Alkmaarders in den laten nacht of vroeg in den morgen tUdens de duis ternis dezen voorraad van het fabrieksterrein naar Amsterdam vervoerden, is op het door een der Alkmaarders opgegeven signalement een Egmonder, H E. gearresteerd, waarin de Alk- maarder pertinent een zyner mededaders her kende onder het aanvoeren van allerlei byzon- derheden uit hun beider verhouding. H. E. bleef echter zeer beslist ontkennen iets met den diefstal te maken te hebben. Naar den tweeden Egmonder werd inmiddels een uitgebreid onder zoek ingesteld en zoo zyn Zaterdag en Maandag tientallen personen door welwillende medewer king van de Egmondsche politie geconfronteerd met den Alkmaarder. die echter niemand als dader herkende. Daardoor begon twyfel te rijzen, mede in verband met andere tegenstrijdigheden, aan de juistheid der verklaringen van de Alkmaar ders en zyn zij in den loop van Maandag nog maals aan den tand gevoeld. De Alkmaarders bekenden toen den diefstal te zamen met den gearresteerden verdachte uit St. Pane ras te hebben gepleegd en den Egmon der ten onrechte te hebben beticht. Deze is daarna onmiddeliyk op vrije voeten gesteld en het staat vast dat hy geheel onschuldig aan deze diefstallen is. Inmiddels is Maandag nog een bewoner van St. Pancras aangehouden, die een party blik- groente van de verdachten had gekocht en waarvan nog een voorraad van pl.m. 300 blik ken in zyn woning kon worden in beslag ge* nomen. Nadat proces-verbaal terzake schuld- heling tegen hem is opgemaakt, is deze persoon weer op vrye voeten gesteld De drie verdachten P., M. en K„ zyn Maan dagmiddag ingesloten in het Huis van Bewa ring. Geboren: Joseph Bernard Gerard Maria, z. van Willem Karel de Wild en Catharina Maria Groen; Dirk. z. van Out je Jansen en Christina Johanna Winder; Jan, z. van Hermanus Kluft en Grietje Schoen. Overleden: Hester Kramer, 79 j., geh. met Jacob Phaff. Eenigen tyd'geleden stelde de directie van de meubelfabriek Elk en Linden in de adverentie- kolomtnen der beide plaatseUjke dagbladen de vraag, waarom de groote boom aan de Linde gracht ondanks een herhaald en dringend verzoek niet gerooid werd. Het publiek heeft in grooten getale deze vraag trachten te beantwoorden en een neutrale com missie. die geheel buiten de zaak en buiten de belangen van de meubelfabriek stond, heeft Maandag de Ingekomen brieven gelezen en be studeerd Deze commissie meende, dat puntigheid en Kortheid tot de eerste elschen behoorden, die betracht moesten worden en na lang schiften en beatudeering oordeelde zy. dat de eerste prijs moest worden toegekend aan den schrijver van een vler-regellg versje, dat h.l. geheel aan het doel beantwoordde. De gelukkige Inzender bleek te zyn de heer J N. Otto-Zeeman te Noordscharwoude, die het voftende puntdicht schreef: J. Kreyger uit een schuur een aantal yseren en zinken pypen, yseren kettingen en ringen, een koevoet en een bankschroef weg te halen en voor een betrekkelyk laag prysje in Alk maar te verkoopen. De heeren beweerden, dat de arbeider S. Mulder, die in de buurt van de schuur aan het werk was, hun toestemming had gegeven en hun selfs de pypen had aangereikt, maar Mul der, als getuige gehoord, ontkende dit in alle Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in bet Ge meenteblad van Alkmaar zyn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 18 Februari 1937, waarby zyn vastgesteld: 1. Een verordening tot wyziging van art. 2 der Verkeersverordenlng (Gemeenteblad Nr. 14801, gelyk deze verordening sedert is gewy- zigd (Gemeenteblad Nr. 156D; 2. Eén verordening tot wyziging van art. 135 der Algemeene Politieverordening (Gemeente blad Nr. 381). gelyk deze verordening sedert Is gewyzlgd (Gemeenteblad Nr. 1562). Deze verordeningen zyn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd, zy zyn aldaar te vens In afdruk, tegen betaling der kosten ver krijgbaar. Alkmaar, 20 Maart 1937. Burgemeester en Wethouders voomoemd F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Het vervaardigen, leveren en ter plaatse op stellen van het stalen geraamte voor het nieuwe kantoorgebouw van de Ryksverzekeringsbank te Amsterdam is opgedragen aan de N.V. De Vries Robbé 8c Co. te Gorinchem voor 251 790 De verdere bouwwerkzaamheden zyn gegund aan den heer A. Buur te Alkmaar, voor 753.400 Als gevolg van de overgroote behoefte aan metalen heeft oud yser. koper, lood en zink een zeer groote waarde gekregen. De heeren Pleter 8. arbeider te Broek op Langendyk en Jan van E. dito te Alkmaar, wisten dat ook en meenden het hunne tot het bevredigen dier Mattheus K. reiziger te Castricum. Vernie ling van een ruit by de wed. H. Hestor al- daar. Eisch f 15.of of 5 dagen. Adam D. Na het consumeeren van een zevental biertjes had de Helderache mynheer Hendrik K. zich in den nacht van 10 op 11 Februari naar de woning van de familie Sch. begeven, daar ka baal gemaakt en «en ruit stuk geslagen. Hendrik K. die dezen middag voor dit feit verantwoording had af te leggey, beweerde, dat hy niet dronken was en slechts per onge luk door de ruit was gevallen. Uit zyn ver klaringen bleek voorts, dat hy aan de echt- genoote van Sch. kennis had van een minder frisch soort. De getuige J. Sch. grondwerker van beroep, vertelde, dat K. de ruit wel degeiyk had Ingeslagen en het voorts getuige s vrouw dik- wyis lastig maakte. By het inslaan van de ruit had verdachte geroepen: .Kom er lilt. Ik zal je verzuipen!" Wie hy bedoelde, werd niet dul- deiyk gemaakt, maar het was In leder geval niet erg vrlendeiyk. Onderwyi getuige aan het woord was, zat verdachte te grinniken, hetgeen den rechter Irriteerde en deed vragen: „Wat zit je toch te gnuiven, vind je het zoo leukF’ De officier zei niet veel over dit onfrlssche zaakje en elschte f 15.boete of 10 dagen. Het vonnis was conform. veehouder te Bergen, van zand te Schoort zonder vergunning. Eisch f 8.boete of 4 dagen. Vonnis f 4.of 2 da gen. Alphonse J. B„ arbeider te Oudorp. Als steuntrekker Inkomsten verzwegen. Was on langs reeds tot 2 maanden voor eenzelfde feit veroordeeld. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis weer 2 maanden. Cornells D. arbeider te Grootebroek. Mis handeling van de jongedames F. Dammulder en J. Simons te Enkhuisen. Eisch en vonnis f 25.of 15 dagen. Hulbert Sch. arbeider te Egmond aan Zee. Clandestien onttrekken van energie aan de radiodistributle van J. H. Kareis te Egmond aan Zee. Eisch f20.of 10 dagen. had laten gaan, terwyi de officier de aan- X 15.— of 10 dagen. Na Paschen geeft het Comité voor R K. Too- neel „Alberdiwgk Thym" een uitvoering voor de leden van den R. K. Vrouwenbond, afd. Alk maar Opgevoerd wordt „De opgaande Zon" van Herman Heyermans. een stuk, dat oud mag zyn. maar In geen enkel opzicht verouderd is. In tegendeel. wie aandachtig onderstaanden Inhoud leest, zal toegeven, dit het eigenlyk hyper modern is. Het stuk verplaatst ons In de overgangsperiode van de negentiende naar de twintigste eeuw dus in het tydvak rondom 1900 en geeft de historie weer van een middenstandsgezin, dat door het dan alom opkomende grootbedryf tot den ondergang wordt gebracht. Allereerst schetst de schrijver ons de karak ters der verschillende personen, die in dit drama van sociale strekking en algemeen men- •cheluke beteekenis. hun rol spelen. Daar is Mathijs de Sterke, de eigenaar van de tot verval gebrachte middenstandszaakhy is een diep-levend mensch, die in zyn onver woestbaar idealisme de kracht vindt, om al zyn zorgen onder een mom van vroolykheid en zorgeloosheid, vermengd met Ironlschen zelf spot. te verbergen, in tegenstelling tot Anna Marie, zyn vrouw, die door de dagelyksche zor gen, verbitterd is geworden. Sonja, hun dochter, heeft het karakter van den vader, ook zy tracht alle narigheid dapper weg te lachen en zoo leven vader en dochter in een innige verstand houding van wedetzydsch begrypen. waaraan de moeder geen deel kan hebben Als vierde lid van dit gezin leeren wy den grootvader kennen, een ouden, gebroken man, wiens zaak eenmaal ten onder ging, gelijk thans de zaak van zyn zoon dreigt onder te gaan en die sindsdien half simpel werd Hy vertegenwoordigt In dit milieu het schrynende verleden. Eenige steun In haar vereenzaming vindt de moeder by Doortje. de meevoelende buurvrouw, die de bovenwoning van hetzelfde pand bewoont. Tusschegr' Nap tha lie, den zoon van Doortje een schroom vallige en fynvoelende natuur en Sonja bloeit een innige liefde op, die echter belem merd wordt door hun maatschappelijke positie. Tegenover Mathys staat Jensen, de directeur van ..De opgaande zon", hy is het type van een harteloozen zakenman, vertegenwoordiger van het onverblddeiyk grootkapitaal. Nadat deze Jensen de zaak van Mathys stelselmatig kapot geconcurreerd heeft, probeert hy haar tegen een geringe vergoeding te koopen, doch Mathys weigert, omdat hy zich niet vrijwillig aan een z. 1. immoreele macht wil overgeven, zyn wei gering spruit dus niet voort uit eigenzinnigheid, maar uit inneriyke overtuiging. Met dat al komt de ondergang al dreigender naby en wanneer de schuldeischers verder uit stel van betaling weigeren, staat het faillisse ment voor de deur. Dan begaat Sonja een wanhoopsdaad, zy laat een brandende petroleumlamp vallen, waardoor een hevige brand ontstaat. In dien brand komt Margo, het zwakrinnige dochtertje van Doortje. om het leven. Aanvankeiyk ontkent Sonja alle schuld, maar tenslotte komt zy tot een ontroerende beiydenls van haar (Ma& en het vrywllllg aanvaarden van de straf, bygestaan door den alles begrypenden vader en gesteund door de liefde van Napthalie, die haar getrouw biyft Ongetwyfeld schuilt in dit meesteriyk uitge werkt gegeven een aangrypende tragiek, doch niettemin is de zin van dit drama niet trooste loos, doch integendeel bemoedigend, het leert ons de oude wijsheid, dat groote karakters het leed behoeven om te groeien en te rypen. het spoort ons aan, het leven in alle omstandig heden dapper en biymoedlg te aanvaarden. Doch om dezen zin te vatten, behoeft het een aandachtig en begrypend publiek. een allerllefsten een gemeen Het kan iedereen gebeuren, dat hy valschen gulden in de hand gestopt krijgt. Dat is natuuriyk een strop en menigeen probeert dien gulden op even sllnksche manier als hy hem heeft gekregen, weer kwyt te raken, het geen natuuriyk niet in den haak is. omdat men dan een ander voor een gulden benadeelt en bovendien de valsche muntery in de hand werkt. Dit laatste haalde de autobuschauffeur Nlcolaas A. uit Andyk uit; ook hy was er in- geloopen en liet op zyn beurt een ander, er In tippelen. Als slachtoffer koos hy de 14-jarige Annie Veenenbooch uit. evenwel met Biecht succes, .want hy liep tegen de lamp en had zich nu voor den rechter te verantwoorden. De officier zei. dat verdachte verplicht was geweest zelf de schade te lyden en herinnerde aan den plicht van het publiek, mee te helpen aan het bestrijden van de valsche muntery, door het doen van aangifte by eventueel be drog. Als „aansporing" had de wetgever, op het opnieuw uitgeven van valsch geld, zware straffen gesteld. Voor dit lichte geval vroeg de officier evenwel slechts f 20.boete of 10 dagen. Het vonnis was f 15.of 5 dagen. Aanschaffing schooImeubeJen. schoolboeken, leer- en hulpmiddelen R.K. Meisjesscholen voor gewoon lager onderwys. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente In zyn vergadering van 18 Maart 1937 heeft vastgesteld het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het adres dd. 19 December 1936 van bet Bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te wil len verstrekken voor de aanschaffing van schoolmeubelen. schoolboeken, leer- en hulp middelen voor de Jullaschool (gio). 8t. Joseph- school <glo), Marfaschool en 8t. Agnesschool: Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in by lage nr. 44 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat onder de aanvrage voor de St. Agnesschool o.a. voorkomen 42 exemplaren van elk der rekenboekjes ..Denk en Doe”, nra. 7. 8, 9. 10 en 11, alsmede 1 exemplaar van elk der antwoordenboekjes daarop, doch dat door T tóestaan hiervan de normale eischen aan het geven van lager onderwys te stellen, zouden worden overschreden Dat overigens de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager Onderwyswet 1920 gestelde elschen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet, als mede op artikel 4 der wet van 4 Augustus 1933. Stbl. nr. 414, zooals deze wet nader is gewyzlgd; Besluit: 1. de medewerking voor de aanschaffing van schoolmeubelen, schoolboeken, leer- en hulp middelen voor de Jullaschool (gio), St. Joseph- school (glo) en Mariaschool te verleenen en wel tot een zoodanig bedrag als uitmaakt het verschil tusschen het over de drie-jarig tydvak 1931, 1932 en 1933 door het schoolbestuur voor elk dier scholen uitgegeven totaal-bedrag en het door de gemeente over die jaren In totaal toegestane bedrag, zynde respectievelyk f 510.79, f500.63 en f200.32; 2. de medewerking voor de aanschaffing van 42 exemplaren van elk der rekenboekjes „Denk en Doe” nrs. 7, 8, 9. 10 en 11. alsmede van één exemplaar van elk der antwoordenboekjes daarop, ten behoeve van de St. Agnesschool. tc weigeren; 3. de medewerking voor de aanschaffl de overige schoolboeken erl. voor de 8t. school te verleenen; 4. de uit het besluit onder 1 en 3 voort vloeiende uitgaven te zyAer tyd nader-te rege len by suppletoire begrootlng. Binnen dertig vrye dagen, te rekenen van heden, kan leder Ingezetene en het schoolbe stuur van dit besluit in beroep komen by Ge deputeerde Staten van Noord-Holland. Alkmaar. 22 Maart 1937 Burgemeester en Wethouders voornoetnd. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris Lyn 1: Hilversum I. Lyn 2: Hilversum II. Lyn 3: Keulen 8—9.50; D.Sender 9.50—1020; Diversen Radio Danmark 11.20—12.20; Brussel VI 12.20— 14.20; Keulen 14.20—14.50; Parys R. 14.50—16.20; Lond. Reg. 16.20—17.05; Parys R. 17.05—17.20; Keulen 17.20—18.05; Parys R. 18.05—18.20; Keu len 18.20—19.05; Parys R. 19.05—19.30; Bero- münster 19.3019.55; Toulouse 19.5520.20; Rome 20 20—24 Lyn 4: Brussel VI 8—9.20; Hamburg 9.20— 10.35; Droitwich 10.35—12.05; Lond. Reg. 12.05— 1510; Droitwich 1510—18 20; Scottish 1820—18.40; Brussel Pr. 18.40—19.20; sei VI 19.20—19.50; Lond. Reg. Droitwich 20 20—24.—. Lyn 5: Diversen. heel z jat anders dan de gewone huis-, tuin- en overdachten beschuldigd van beleedi- zlch er op neervlydde. rrouw Froukje ontkende de gewraakte en te hebben gebezigd; ze had alleen gezegd, dat ze het gemeen vond van me vrouw Vroom. En toen mevrouw Vroom posi tief volhield te zyn beleedlgd. schudde ver dachte met haar welgekapt en gehoed hoofd, van nee, zoodat de lange oorbellen slinger den alg een haastig tikkend Schwarzwald- ttlokje. Het neeachudden gaf niet veel, want slager korver verklaarde, op gevaar af verdachte als klant te verliezen en dat gaf aan zyn ge tuigenis grooter waarde met groote stellig heid, dat hy de beleediglng ook gehoord had. Toch glimlachte verdachte zoo heel vrien- deiyk naar hem. I De officier constateerde, dat het 21 stond tjegen verdachte, zooddt het wettig bewys was Geleverd, f 15 boete of 10 dagen was de eisch. Hoewel verdachte zei, dat niet te zullen be- tklen, veroordeelde de rechter haar tot f 7. boete of 1 dag. En toen ze volhield onschul dig te zyn, vond hy haar hardleersch. Dnoest dan maar in hooger beroep gaan. Glimlachend gelyk president Roosevelt, 'schreed de veroordeelde de zaal uit, maar bot ste daarby gevoelig tegen het zondaarsbank je aan. Niettemin. d«. glimlach, bleef. De slanke lijn is modern. Verstopping en darm- traagheid veroorzaken lusteloosheid en maken dik. Het gebruik van Leo-Pillen brengt orde on regelmaat in den stoelgang. In doosjes vanaf 20 ct. in botsing was geweest, van welke botsing no ta bene H. zelf de schuld had. We zuilen de scheldwoorden maar niet her halen, want ze zouden onze kolommen heel erg ontsieren, maar wel kunnen we vertellen, l” dat de chauffeur ook in de rechtszaal zy het op fatsoeniyker manier tyn mondje niet dicht hield en beweerde, dat hy reden tot schelden had, hetgeen den rechter deed op merken. dat verdachte nog fatsoen moest lee ren. De officier vond dit ook en zei. dat hy van iemand als verdachte, die al twaalf jaar lang een autobus bestuurt, meer levenswysheid had verwacht. Hy hoopte eehter, dat verdachte nu .j-yker” weg sou gaah dan hy kwam.'Het leer geld voer dit onderricht stelde de officier op f 15.of 10 dagen. Het vonnis was f 10 of 5 dagen. De autobuschauffeur Cornells H. uit dc Beemster beschikt over een mond, die nogal spoedig opengaat voor het uiten van kracht termen en zoo kon het gebeuren, dat op 7 Fe bruari te Schermerhorn een kleine serie kern achtige scheldwoorden zyn mond verliet, met als bestemming den heer J. H. Kareis van r Ingsverschll zoo hoog, dat onze elegante ver- schte mevrouw Vroom met •*-■*-* I limlach toevoegde: .Je bent i tensch I Zoolet-s tegen de vrouw van een brigadier qtggen is gevaariyk en zoodoende kon de zon- c karsbank van Alkmaar glimmen van geluk, cfndat een elegante Heldersche dame te staan, toen uit het verhoor van den se tarieambtanaar. den heer W. J. Driessen bl dat de inwonende zoon slechts op bezoek geweest in het ouderiyk huts, en door een k ongeval gedwongen was een paar dagen i te biyven. In werkeiykheid woonde de zoon in Enk! zen. De heer Driessen stelde zich op het sU punt, dat de zoon dan toch als inwonend m worden beschouwd, maar de officier, die een heel debat met den heer Driessen daar over voerde, was het daar heelemaal niet mee eens en nam zelfs aan, dat de zoon geen koatfeeld voor die paar dagen verbiyf had afgegSjven. Verdachte, die een groot huishouden heeft, zei ook, dat zyn zoon niets had gegeven; ze wa- jen altyd met zyn negenen, zoodat een tien, de man niet veel uitmaakte. De officier, die zich beklaagde Aver chaos van opvattingen by de gemeentel ren ten aanzien van de steunfraudes vaak onvoldoend uitgewerkte aangiften, vroeg voor wat betrof de Inkomsten van den zoon, vrijspraak, maar voor het niet aangeven van de inkomsten der dochter, waarvoor verdachte als hoofd van het gezin verantwoordeiyk was, 1 maand gevangenisstraf. Mr. C. Smal, de verdediger, zette In het licht, dat verdachte een groot gezin met door- loopend veel zieken had en dat de vrouifr, om dat de man. die te goeder naam en fi kend staat, veel op weg is om werk te alles beheert en haar man de ontvan de f 7.70 niet had medegedeeld. Pleite vryspraak, subsidiair een lichte boete. Het vonnis was 1 maand voorwaardel vangenlsstraf. Ze was flink van postuur, elegant t de laatste mode gekleed, bewoog zich g lyk en glimlachte tegen leder die hai schouwde. Ze was Froukje van D. hu van Israel de J. woonde In Den Helder i neiyk van niet-Arische afkomst. 14 Januari in den slagerswinkel van I ver geweest en had ter betaling een gul de toonbank gelegd Maar toen de slag gulden in ontvangst wilde nemen, wa muntstuk spoorloos verdwenen. De ven viel heel merkwaardig op de ecbl Een beetje eigenaardig geval was dat van den werkloozen Castricumschen timmerman Jo hannes S. die er van werd beschuldigd, ais steuntrekker niet te hebben opgegeven, dat zyn dochter f 7.70 uitkeering van den Rt van Arbeid had gehad en dat zyn zoon f II had verdiend. Verdachte beweerde te goeder trouw te geweest en van dat geld niets te weten. kenhuisverpl. en Specialistenhulp „Voorzorg". Begoniastraat 3; bestuurswijziging N.V. Ned. Schoen Industrie v.h. Gebrs Hoogenbosch. Am sterdam; fll. Den Helder. Weststraat 66 en Zuidstraat 68. opgeheven Heerhugowaard-Nrd.: Coöp Boerenleenbank. Middenweg C 51; bestuurswyziging. Koedyk: Coöp. Boerenleenbank. Kanaaldyk 240; bestuurswyziging. Noordscharwoude: Coöp. Boerenleenbank, Dorpsstraat B 51; bestuurswyziging. St. Pancras: Firma Bruin en Zonen. Be- nedenweg (Noordeinde) 125, timmerbedryf en schuitenmakerywyziging bepalingen rechten van derden. ZuidscharwoudeW. Kraakman. Dorpsstraat B 109. kruidenierswinkel; overgegaan aan G. J. Don ge Imans. Opheffingen: Alkmaar: B. Bibo (fa. W. O. Kasters), Laat 186, boekhandel en religieuze artikelen. Misschien komt het door het weinig lente achtige weer; misschien ook meent men, dat de Kaasmarkt toch al gered is. hoe het zy, de middelen voor het actlefonds hebben vandaag iets minder mild gevloeid. Toch zouden wy willen waarschuwen voor al te groote gerustheid. Zeker, de eerste aanval op onze markt Is niet geslaagd. Maar wy ken nen de tegenstanders te goed, om niet te we ten. dat zy hun plannen nog niet hebben op gegeven. Het Is de bekende oorlogstactiek: te rugtrekken op andere stellingen om vandaar uit een nieuwen aanval voor te bereiden. Laat Alkmaar toch waakzaam biyven, lederen nieuwen aanval in de klem te smoren. Dat kan het beste geschieden door het Actle fonds financieel zoo sterk mogelyk te maken. Waarschyniyk zal het comité omgezet worden in een stichting, om zoodoende permanent te kunnen biyven waken voor de belangen van de kaasmarkt. Even moeten wy nog rectificeeren den naam der gevers van gisteren Deze W D O. Het zoele lenteweertje van vorige week wet tigde het vermoeden, dat onze sierlijkste wei devogel nu wel spoedig zou gaan nestelen. Daarom trokken de polderbewoners er uit, speurend omhoog en omlaag, om te trach ten het echt nationale kampioenschap van het eerste kievitsei te veroveren. En zoo waar, den dag na de officleele in trede van de lente, vermeldden de couranten het heugiyke nieuws: het eerste ei is geraapt. En van meerdere plaatsen tegel yk kwamen de ze berichten binnen. Friesland, waar traditoneel het eerste ei pleegt gevonden te worden seinde het trlom- fanteiyk: by Joure is de groen gespikkelde de licatesse het eerst ontdekt en aan H. M. de Koningin opgezonden. Maar even later meldde Gorssel in Gelder land eert zelfde overwinnlngsbericht. Waar er wel geen beeedigde tydopnemers met chronometer de zoekers zullen vergezeld hebben, zal het wel eeuwig een geheim blij ven. aan welke provincie de palm der overwin ning dit jaar toekomt. Dat echter Noord-Holland een ernstig me dedinger is. bewyst wel het bericht, dat wy Maandag ontvingen, volgens hetwelk de heer A. Zwart te Egmond-Binnen het eerste kie vitsei in onze omgeving heeft gevonden en ge bracht by den heer G. N. Meyroos op de Laat. Als wy dan geslagen zyn door Friesland of Gelderland, is het met niet meer dan een neuslengte. Evenmin als de zitting van vorige week mocht de jongste Maandagsche audiëntie van den Alkmaarschen politierechter zich onder scheiden door opwindende voorvallen. De eer ste die zyn opwachting kwam maken en het was allerminst een glorieuze opwachting was de reiziger Johannes B. uit Egmond Bin nen, die indertyd In dienst was by de siga renfabriek van den heer J. Spaan en, behalve met den verkoop, belast was met het Innen van de kwitanties aan de afnemers. In deze functie verduisterde B. indertyd een bedrag van ongeveer t 450, hetwelk toen door zyn vader aan de firma werd terug betaald, terwyi de schuldige zoon op herhaalde smeekbeden weer door den heer Spaan In genade werd aangeno men voor dezelfde functie als voorheen. Wie nu verwachtte, dat de reiziger voldoende leer geld had betaald en nu wel alle moeite zou doen om van zyn’ goeden wil biyk te geven, vergiste zich deeriyk. Weer werden telkenmale door B. geïnde be dragen verduisterd en verbrast. Een keer maakte hy, op kosten van zyn patroon, in een paar uur f 50.op In Den Jlelder. Dat werd.1 den heer Spaan te gek en aangifte volgde zoodat B nu terecht stond wegens verduisteJ ring van f 212.55, welke verduistering hy toe gaf. Verdachte beweerde, dat hy met zyn sa laris. waarvan hy een deel aan zyn oude moe) der moest geven, niet rond kon komen en hj| maakte daar met den als getuige gehoor- den patroon nog voor het aanschyn des rech ters ruzie over. De heer M. Kloet, bestuurslid van de R. K. Reclasseering te Alkmaar had een rapport over verdachte uitgebracht, waarin werd geadvi seerd tot een voorwaardeiyke veroordeeling; De rechter vond dit laatste erg vreemd, en ondervroeg den heer Kloet over zyn wyze va» onderzoek, welk onderzoek hy tenslotte eenzij dig vond, omdat het hoofdzakeiyk steunde op de verklaringen van verdachte, waarin' de rechter geen vertrouwen stelde. De officier, Mr. v. d. Feen de LUle verwierp een voorwaardelyke veroordeeling. omdat v dachte. die zyn kansen grondig had verg» onbetrouwbaar was. De eisch was 4 maant gevangenisstraf. De rechter veroordeelde tot 3 maanden «n- voorwaardeiyke gevangenisstraf.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 12