We luisteren naar Verbetering Schiphol-terrein thans voorgesteld I PAD WICKS VLIEGENDE HERTOGIN VERLOREN HET WEER OP ZONDAG Byna twee millioen Kinderverkoudheid zijn de kosten Kerkelijk leven VRIJDAG 26 MAART 1937 1 t L*' WERELDJAMBOREE H. H. WIJDINGEN AUDIËNTIES Zaterdag 27 Maart Volkenbond 26 Mei bijeen 1 Zoo blijft de grasmat gespaard Onze handelsmissie in Sao Paulo KIEL VOOR DE PIET HEIN GELEGD OFFIC1EELE CRISIS PUBLICATIE 20 VALSCHE KWARTJES UIT ÉÉN AUTOMAAT! RESTITUTIE OP VOORRADEN RIJST VOOR DE MISSIE VAN CURACAO WEERDIJK VOOR DEN N.O. ZUIDERZEEPOLDER BUITENLANDSCHE VERLOF REGELING i TUINDERS ADRESSEEREN AAN KAMER OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE 4* ■jr Hoofd- en Hsuiserkoudert ALTIJD SLECHTE SPIJS VERTERING TTTZ - Tiriiiftffittirrif,if,ir4iiii,TiiTiiTir4Tiifiinit4tTiiTiniiiifiiiiifiiTiiii»*»iTiifiiiisiiriiirifiiTiitiifiifimiiritiiniiriiimniiiiMwnniiii Goede Vrijdag Zfi VapoRui Bijzondere postzegel* i /JngcaoïulM* MwledseHnpJ en de opbrengst 1 Aanvang haringdrijfnetvisscherij i Steun Pootaardappelen oogst 1936 en ver- HOS ver- Examens Industrieschool o. met 1 Lucratief bedrijf zonder veel risico Consumptiemelk regeerings- contract t De Paaschdagert zullen nog guur zyn Van alle zyden viel den leden groottche ontvanget ten deel O Na vruchteloo» zoeken geeft men de hoop op Werkt direct op 2 manieren tegelijk. i Soms met gewicht Wij lijn nu in West-Europa met de weers gesteldheid gekomen tot dit koude, buiige weer en het is niet onwaarschijnlijk, dat het op den duur nog ongunstiger zal worden, hoewel daar een aantal dagen van te voren met zekerheid niets van is te voorspellen. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 pers missie Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht ia! de volgende week alleen Dinsdag en Woensdag audiëntie verleenen. Z. H. Exc. Mgr. Dr J. M Buckx. titulair - bisschop van Doliche, zal Eersten Paaschdag a s in BATAVIA, 24 Maart. (Aneta). Do oatwerp- «rdonnantie-buitenlandsche verlofregeling 1937. welke 36 September 1936 dor den Volksraad was verworpen, la thans opnieuw by den Volksraad tevedlend. Zooate men weet, te de zeventigjarige herto gin Maandag JJ. met haar vliegtuig opgestegen om alleen een tocht te maken boven het over stroomde Fen-dtetrict. Niettegenstaande haar hoogen leeftijd be stuurde de hertogin geregeld haar eigen vlieg tuig. en haar luchtrelzen waren zoo menigvul dig. dat zij den bijnaam ..vliegende hertogin" kreeg. Men vreest, dat zij tijdens een sneeuw storm in zee te gestort. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 i'3 n M i i 4 i t ir O Extra steunuitkeering gevraagd Te Amsterdam werd de vierde jaariykaohe vergadering gehouden van den Nederlandschen Tulndersbond onder leiding van den heer W. J. van Kampen. Deze heette in deze bijeenkomst welkom den vertegenwoordiger van den minister van land bouw en vtescherij. Ir. A. L. H Roebroek, den inspecteur van den tuinbouw, den heer ir. J. O. W. Ignatius, den directeur van de groen ten en fruit-centrale, den heer van Vliet, zoo mede dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer. Besloten werd een adres te zenden aan den Minister van Landbouw en Visschery, waarin een ernstig beroep wordt gedaan om aan den tuinbouw een extra steunuitkeering te vertes nen voldoende groot om de aanwijsbare ver liezen voor diverse hoofdgewassen geheel i oornpfiruiflcrcn. Sobere plechtigheid op de werf te Nleuwendam ZONDEN, 36 Maart (Reuter). Het zoe ken naar de hertogin van Bradford te vruchteloos gebleven en men heeft thans alle hoop opgegeven de hertogin nog levend terug te vinden. GENEVE, 36 Maart (D. N. B.) Naar het secretariaat van den Volkenbond meldt, zal op 36 Mei te Genève de buitengewone vergadering van den Volkenbond beginnen. In deze bijeenkomst zal beslist worden over het verzoek om toelating van Egypte. Het verdere verloop hangt er nu voornamelijk van' af of er ver in het Noordwesten van Euro pa al of niet storende depressies tot ontwikke ling zullen komen, zooals de laatste dagen het geval is geweest. In het eerste geval zal het weer buiiger worden, in het laatste geval langzaam verbeteren. Het is echter wel heel waarschijnlijk dat voorloopig zeer koude lucht uit het hooge Noorden zal worden aangevoerd en dat, als ge volg hiervan, het weer in West-Europa en bij ons voorloopig guur zal blijven. In hoeverre het daar\>U niet, of weinig, of sterk buiig zal zijn, is niet met zekerheid te zeggen, maar barometer- dalingen. zelfs zeer geringe, vergezeld van het hoog opstapelen der zware wolken, krijgen hier bij de beteekenis van voorboden van Noordwes ter buien. met regen en hagel, terwijl het stijgen van den barometer, zelfs in geringe mate, be- teekent. dat het weer niet buiig zal worden, ook al is er een zware bewolking ken: Christus herrijst! Het Kruis waarmede men Hem wil dooden wordt het kruis onzer verlos sing. Jezus leeftChristus leeft en verwint in Zijn Kerk, in zijn gesmade volgelingen. Deze dag is een goede dag voor de menschheid want de dag van Christus" zoenoffer voor ons. vooral Geregeld leest men de berichten over het plunderen van sigaretten-automaten met vervalschte muntstukken. Hoe ernstig dit euvel wel is, bleek ons Donderdag, toen ons een voorraad valsche muntstukken werd getoond, welke in een paar maanden tjjds in een sigaretten-automaat op den Nieu- wendijk te Amsterdam waren verzameld. „Ik had veel laat van de maag, tengevolge van slechte spijsvertering, waardoor ik altijd lusteloos en moe was. Binds eenlgen tijd gebruik ft nu geregeld de .kleine dageijjksche dosis" Kruschen Zoodra het opraakt krijg ik weer hoofdpijn en als ik het dan weer neem, te de hoofdpijn weer weg. Voordat ik Kruschen nam durfde ik haast niets eten, maar nou eet ik weer alles." J. N. D. te B. De ses minerale zouten in Kruschen sporen Uw inwendige organen tot betere werking aan. waardoor Uw voedsel snel en volledig wordt verteerd Hierdoor wordt voorkomen, dat voed- selresten in het organisme achterblijven, welke lasten, of pijnen veroorzaken. Moeheid en lus teloosheid zullen tot het verleden behooren. In plaats daarvan krijgt ge een gevoel van op gewektheid. levenslust en volkomen gezondheid Kruschen Balts te verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten k f 0 40. 0 75 en 1.60 per flacon Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntres Handels My.. Adam, voor komt. Naar aanleiding van geruchten, welke de ronde doen, dat de harlngdryfnetvisschery 37 April a.s. zal aanvangen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat deze geruchten ten eenen- male onjuist zjjn. De juiste datum van den aanvang der ha- rlngdrUfnetvlsscherij te nog niet vastgesteld. In geen geval zal deze echter voor 10 Mei 1937 worden vastgesteld. Men schrijft ons uit Sao Patgo, dd. 19 Maart (vllegpost) Er komen vyf landing»- en start banen, vier 800 meter lang en één 350 meter By de Amsterdamse!» Scheepswerf, firma G. de Vries Lentsch Jr. te Nleuwen- dam, te Donderdagmorgen de kiel gelegd van het motorjacht Piet Hein, dat als nationaal huwelijksgeschenk zal worden aangeboden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard. In verband met de aanstaande in Nederland te houden Wereldjamboree zal een drie-tal bij zondere postzegels worden uitgegeven en op 1 April aan alle postkantoren verkrijgbaar wor den gesteld. n.l.: een zegel van m cent, dat op groenen ondergrond een grijs schild draagt met (iet lelie-embleem der padvinders; een 6- cent-zegel, in bruine kleur, een Indrukwekkend en levendig vlaggenbeeld, op den voorgrond de marsch trom mei. waarboven een vaardige hand den trommelstok heft, aldus tempo gevend aan de voorstelling, en een voor internationaal ver keer bedoeld zegel van 12 yi cent, blauw en wit, het beeld dragend van den Grlekschen god Hermes, den wegenvinder naar onbekende oorden, hij die immer bereid was anderen te helpen en daardoor een klassieke drager van beginselen, die ook het streven der huidige pad vinders in zich belichaamt De zegels, op welke geen toeslag wordt ge heven. zjjn ontworpen door den kunstschilder Pijke Koch te Utrecht en uitgevoerd in roto gravure op hetzelfde formaat als de Welda- digheldszegels. De zegels worden alleen „op verzoek" aan het publiek verkocht. De verkooptermijn is van 1 April tot en met 31 Augustus, de geldigheids duur der frankeertng loopt tot 31 December 1937 Doe wat Dampo in beide neuagacen. Po< 50. Dool JO«. Bil Apoth eo Drosixeo 8fnpo daar lucht ja ras opt de meest voorkomende windrichtingen kan wor den geland, onderscheidenlijk gestart. Nadat het weer de laatste weken een voor den tijd van het jaar' abnormaal verloop had gehad is er in den loop van de week een verandering in gekomen, die meer in overeenstemming is met de normale weersgesteldheid in dezen tijd van het jaar. Het is namelijk normaal, dat tus- schen het eind van den winter en het begin van den zomer een overgangstijdperk ligt, waarin het weer guur en meer of minder buiig is onder den invloed van een Noordelijken wind. In sommige Jaren is deze wind stormachtig en komen zware regen- en hagelbuien voor, de «zoogenaamde Maartse!» buien, die uit ’t Noord westen komen aandrijven, in andere jaren. zoo als nu. zijn deze verschijnselen niet zoo hevig en heeft het weef zelfs bij dezen kouden wind een duidelijke tendens om vrij goed te blijven Er heerscht griep een zeer gevaarlijke tijd voor Uw kind. Verwaarloos zelfs de kleinste verkoudheid niet en bescherm "ook Uzelf, want verkoudheden zjjn zeer besmettelijk I Heeft Uw kindje of Uzelf kou gevat, neem dan onmiddellijk Uw toevlucht tot de vermaarde, verdampende Vicks VapoRub zelf. De uitslui tend uitwendige behandeling voorkomt lastige kinderen, omdat Vlcks de maag niet van streek brengt. Wrijf borst, keel en rug voor 't slapen gaan met een flinke laag in. Door het inademen der Vicksdampen èn de werking door de huid is Uw kind (of Uzelf) na korteij tijd weer hersteld. De echte Vicks is uitsluitend by Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. Groote pot (dubbele hoeveelheid) tfjdeiyk 90 cent. In den loop van dit Jaar zal een opper vlakte, rond 123.700 M2, groot, kunnen wor den verhard; het volgende jaar zal het overige deel kunnen worden uitgevoerd. De aan de uitvoering van het geheele plan verbonden kosten worden geraamd op f 1900.000; die, verbonden aan de uitvoering der werkzaamheden, welke dit jaar kunnen worden voltooid, op 1.200.000. Dit laatste bedrag zal derhalve thans ter beschikking dienen te worden gesteld; B en W. stellen zich voor, het volgende jaar het benoodigde krediet voor de voltooiing der verharding aan te vragen Nu geen klachten meer Deze dag is goed voor ons geweest want verlossend door den dood des Heeren. Het Kruis is op Golgotha op gericht en dit téeken van walging en smaad werd het glorie-symbool onzer bevrijding. Men kan den Christus kruisigen, vervolgen tot in den dood. Maar men kan Hem niet verwinnen omdat Hij uit den dood herrijst ten derden dage. Al wie Hem bleven ver volgen, Hem en Zijn Kerk en Zijn vol gelingen moeten zich dit wel beden- De laatste dagen der week zullen zeer waarschyniyk eerst iets zachter, daarna weer koeler zijn en ookde Paaschdagen zullen nog guur weer brengen (Nadruk verboden). In het Amsterdamsch gemeente blad is thans verschenen de voor dracht van B. en W. tot verbetering van het luchtvaartterrein"* Schiphol door aanleg van eenige landings- en startbanen, volgens de plannen, waarvan wy onlangs melding maak ten. De laatste jaren is het verkeer op de lucht- vaarthaven Schiphol zeer toegenomen. In een tijdvak van zes jaar is het aantal vluchten driemaal, dat der landingen en op stijgingen viermaal zoo groot geworden. Dit sterk toegenomen verkeer, gepaard aan de om standigheid. dat het gemiddelde gewicht van volgvladen verkeersvliegtuigen in de laatste ja ren zeer sterk is gestegen in 1927 bedroeg dit gewicht ongeveer 4500 K G., thans ongeveer 10.000 K.G. heeft op den toestand van het landingsterrein een zeer ongunstlgen invloed uitgeoefend. Enkele gedeelten van de grasmat, vooral in de nabijheid van het stationsgebouw, waar het verkeer zich concentreert, zijn ver nield. Het is gebleken, dat de grasmat zich in de zomermaanden niet voldoende kan herstel len. zoodat. Indien geen afdoende maatregelen worden getroffen, het terrein voortdurend alechter en ten slotte onbruikbaar zal worden. Het in gebruik nemen van het vergroote landingsterrein het terrein, dat aan het landingsterrein zal worden toegevoegd. Is thans voor landen en opstijgen nog niet geschikt aal in den toestand slechts geringe verbetering brengen, aangezien alle verkeersvliegtuigen zich naar of van net stationsgebouw begkven en in de nabijheid daarvan dus een druk verkeer blijft bestaan. Het is derhalve noodzakeltjk. het landingsterrein in een zoodanigen toestand te brengen, dat vernieling van de grasmat wordt voorkomen. Hiertoe zal bet betonnen platform vóór het stationsgebouw dienen te worden ver groot en zullen enkele zg landings- en start banen moeten worden aangelegd, waarop by L.._ Tegenover deze uitgave staan aan inkomsten de landings- en stallingsgelden, die in de laat ste jaren een aanzienlyke toeneming vertoonen; in 1930 was de opbrengst der landings- en stal lingsgelden rond 19 000; in 1936 rond 82.000. Het toenemende luchtverkeer zal deze baten nog verder doen stygen. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 I 4 4 4 4 4- 4 4 4 4 4 gl(ll<l<il|16)i|!ilill!l|iiji!14iliiliiIiaiajIl!ll.liiIiaiil'41441iil!ilili41ilL‘iliili4l:iliit4iliiDa«41ill44tiiliitiitiiH a44h4liilaliiliiliitidi.gji|ift.lii)^l^ In aansluiting op de dienaangaande door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst gedane mededeellngen maakt de Nederlandse!» Akkerbouwcentrale bekend, dat de steun voor goedgekeurde pootaardappelen van den oogst 1936, die niet hun bestemming als zoodanig hebben gekregen of zullen krijgen, by mlnlste- rieele beschikking is geregeld. De steun voor aardappelen van de klassen A, B of C zal respectieveiyk f 1.50, f 1.— en f 0.50 per 100 K.G. bedragen. Voor de noo- dlge inventarisatie zal aan alle by den Neder landschen Algemeenen Keuringsdienst gere gistreerde en tevens bjj de Landbouwcrisisor ganisaties aangesloten telers een circulaire, waarin de voorwaarden nader zyn omschre ven, en een aangifteformulier worden toege zonden; handelaren kunnen deze formulieren by de Nederlandsche Akkerbouwcentrale of bij de Gewesteiyke Keuringsdiensten aanvragen. Slechts de op het tydstip van inventarisatie aanwezige hoeveelheden, vooraoover deze vol doen aan de voorgeschreven eischen, komen voor steun in aanmerking, met dien verstan de, dat partyen. welke na de Inventarisatie ge plombeerd en afgeleverd zyn, of op andere wy- ze voor pootdoelelnden zyn of zullen worden aangewend, in mindering worden gebracht op de geïnventariseerde voorraden. De Ingevulde formulieren moeten voor 1 April aan de Gewesteiyke Keuringsdiensten zyn toegezonden, voorzoover het telers betreft, en aan de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, voorzoover het handelaren betreft. ’s-Gravenhage, 25 Maart 1937. Een groote behendigheid werd er van de Duitsche troepen vereischt, toen zij voor de opgave werden gesteld een makker, vastgebonden op een slee- brancard; langs "n loodsteile berghelling bjj Garmisch-Partenkirchen, omlaag te brengen Pater A. de Bruyn, secretaris van Mgr. Verriet, schryft ons: Waarde landgenooten, Nog 8 dagen en ik vertrek naar Curacao. Daar wacht myn werk, dat ik weer met groote blo heid ter hand neem, temeer daar zoovelen in Nederland my geholpen hebben. Ik blyf ver trouwen dat u ons zult "biyven steunen en wan neer het mogeiyk kon zyn dat myn landge nooten my f 35.000.meegeven, dan ben ik er zeker van dat ons werk heel wat gemakkelyker wordt. Myn Bisschop, Mgr. P. Verriet, wacht met spanning op de resultaten, die tot heden zoo’n goed verloop hebben gehad. Nog ëens de bede: Helpt ons! wy kunnen anders niet vooruit. De goede God zal er u voor zegenen. H. Joseph, bidt voor onze weldoeners. Naar de 35.000. Uw dankbare in Christus: Pater A DE BRUIJN OP. Pastorie Berg en Dalsche weg 40, Nymegen Giro 288575. meelcentrale pellers van rtjst, voorzoover zy met name mlnlsterieele beschikking zyn aangewezen. van het economische leven der Paullsta-samen- leving. IM aanzienlykste Inwoners hebben hun stads- womngen en landgoederen voor de missie open gesteld. Op het verdere programma staat nog een be zoek aan het nabye binnenland rondom de stad Campinas en een kort bezoek aan Santos al waar een deel der missie het vliegtuig naar Por to Alegre (Rio Grande do Sul) zal nemen, ter- wyi de andere helft zich zal inschepen naar Buenos Aires. HII.Vi.HHl'M I, 1875 M. VARA-I'ltzen- dlngj 8.00 Oram pi. 1030 Orgel, de clamatie en VARA-orkest (gr pl 12 00 145 Orampl. 3.00 FllmpraatJe. 3 15 De Fllerenulteni en nollst. 3.15 Scbaak- praatje 3 30 Oratorlum-ulteending (op grpl.). 4 46 Causerie over de plulmvee- houdery 5 06 Melody Circle" 5.40 Lite raire causerie (X> Orgelspel 6 30 .Film land”. 7 00 Frieeche uitzending 8 00 Herb SOB-ber 8 08 Berichten ANP. VA- RA-Varla. 8 15 Oram pl. H 45 Declamatie. 9 00 VARA-Orkeet, ..De Btem des Volks" en solist 10.00 Berichten ANP. 10.06 VARA-Orkest. 1100 Berichten. Rambler» 11.3013 00 Oram pl. Hn.VERHI M II. 301 M (KBO-Uitzendlng) 8 OO -0 16 en 10.00 Oram pl. 10 35 „Vre- dea-ulteendlng" (Relais uit Praag). 11.10 Orampl. 1130 Oodsd. halfuur. 13.00 Be richten. 12.15 De Klokken keeren terug. 13 30 KRO-Orkest en gram pl 2 00 Voor de Jeugd. 3.30 KRO-Melodlaten en sollet 3 00 Klnderuur. 4.00 Vervolg concert en gram.pl 5 30 Bsperan toeursus. 5 .46 Voor Kath Padvinders 6 15 orampl 6 30 Joum weekoverzicht 6 45 Orampl 7 00 Berichten 7 15 Kath RVU. 7.35 Actueele aethermteen 8 00 Berichten ANP. Mede deellngen. 8 16 Declamatie en concert. 836 KRO-Orkest. 9 00 Causerie ..Paaach- vreugde op Palma-Majora". B 30 Vervolg KRO-Orkest 10 00 Voordracht en gram - pl 10.30 Berichten ANP 10.40 Fllm- praatje. 1055 13 00 Oram pl. 11IU1ITWICII. 1500 M. 11.30 Orgelspel 11 50 Het Macglbbon Strykkwartet 13.50 Gram.pl. 1 30 Het Commodore Grand Or- Ter batlitaing over Egypte*» zoek om toelating De Nederlandsche Groenten- en FruiUenteale maakt bekend, dat diegenen, die in 1937 war- moeaerygcwasaen wenachen te telen, bestema voor zaadwlnnlng in 1937 en dcae teelt niet ge dekt hebben door een tuinbouwtecltvergunnlng. hiervan vóór 1 Mei 1937 opgave aan haar moe ten doen, Laan Copes van Cattenburch 62, 's-Gravenhage. op formulieren, welke aldaar op aanvraag verkrygbaar zyn. Indien bezitters van een tuinbouwteeltver- gunnlng bulten de hun daarby toegestane cv pervlakte een oppervlakte voor zaad opgeven, zal de contróledienst nagaan, of die extra-opper- vlak te niet reeds in 1933 by de oppervlakte, be stemd voor de teelt van tulnbouwgewaaaen is opgegeven. Biykt dit het geval, dan zal van de tulnbouwteeltvergunnlng een oppervlakte wo» den afgeachreven geiyk aan die, waarop in 1933 enkel voor zandwinning werd geteeld. Bygevolg zal voor dezulken de tulnbouwteeltvergunnlng, welke recht geeft tot het telen van gewassen van den tuinbouw zoowel voor zaad- als con- sumptiedoelelnden, worden verminderd tot de oppervlakte, welke in 1933 werd beteeld gewassen van den tuinbouw voor de consump tie. Tevens zal er streng op worden gelet, dat de oppervlakten, welke men opgeeft voor de zaad- teelt te bestemmen, ook daadwerkelyk voor dit doel worden gebruikt, aangezien het verboden te, gewassen, daarop geteeld voor de consumptie te verkoopen. 's-Gravenhage, M Maart 1MX 'S-GRAVENHAGE. 24 Maart. Naar men ons van bevoegde zyde mededeelt, zal over eenlgen tyd een regeling in werking treden, krachtens5 welke, vrywel analoog aan de regellqg ten aanzien van tarwe, rogge, mals, gerst en ha ver, onder zekere voorwaarden restitutie wordt verleend op voorraden rijst, indien het mono- polieprysverschil op ryst wordt verlaagd. De restitutie wordt verleend aan de by de Nederlandsche meelcentrale georganiseerde by Nederlandsche Zuivelcentrale, 28 Maart t/m 3 April 1937 consumptiemelk regeerlngscon- tract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel hoogd met premie of verminderd met kwali- teitsafdracht. Overmelk regeeringsmlnimumprys 4.90 cent. Afdracht by levering in consumptie van an dere dan taxemelk 2.50 cent. Omstreeks half elf hadden zich op de scheeps werf vereenlgd de heeren E. H. Juckema van Burmania. baron Rengers van Warmenhulzen dienstdoend grootmeester van Prinses Juliana J C. baron Baud, kamerheer van H. M. de Koningin, ter beschikking van Prinses Juliana en Jhr ir. W. O. Röell, jachtjonker van H. M de Koningin. waarnemend secretaris van Prins Bemhard, voorts de heeren mr. L. J, A. Trip, voorzitter, de Visser, secretaris en Ha- zelhoff Roelfsema, lid van het algemeen comité voor aanbieding van het nationaal huweiyks- geschenk, alsmede de heer Ernst Crone; verder de leden van de technische commissie voor den bouw van het jacht, ir. A. W. de Voogt, ont werper en Ir. 8. van Ravesteyn, architect van het interieur van het jacht. Op de helling stond het voor Engclsche reke ning gebouwde zeewaardige jacht Alisdair, dat door de dochter van den eigenaar werd ge doopt. waarna de te watertatlng volgde. Daar naast lagen aaneengekionken, de eerste kiel platen van het prinselyk jacht, waarop een oranjebord met in zwarte letters het opschrift Motorjacht Piet Hein, bouwnummer 1350, getooid met de Nederlandsche driekleur. Na den stapelloop van de Alisdair werd deze kiel langzaam opgetakeld en op de vrygeko- men helling neergelaten. Om zeven minuten voor elf was de sobere plechtigheid geschied, waarna men in het kantoor van de werf en kele verversehtngen gebruikte. J. F. Geboers, Th. A. v. ders, 8. J. Besters. C. B. Theuws, M. G. Hendrickx, H. B. Th. J. Blanken, en C. A. v. Dyk; het Subdiaconaat en Djasonsstpon de frw ters J. Ph. Stierpm. O. V. Oomes, J. L. Nz» ber, J. F. Hooft van HuysduUnen, f. P. Rij*, G. J. Vergouwen, C. M. Dankers, J. A. Weli ge, A. T. v. Buuren, J. J?. Roovers. H. G. Ge- raerts. B. J. Brtigemann, Th F. Rietveld. Cbr. A. van Uden, E. J. v. d. Velden, J. A. Smeeta, F. G. Borrenbergs en W. Ph. v. d. Vleuten; allen van de Congregatie der Priesters van het H. Hart van Jezus. AMSTERDAM. Afdeellng bouwkunde: Ge slaagd C. J. K. Boxman, F. A. Buhrman, J. Burggraaf. L. Dammen, A. van Det, A. Dre- wes, J. C. Dykstra. J. van Eyk, C W de Groot, H. Hlnse, P. F. Kjeine Rammelkamp, G. W. Lempke, P. Mounts, K. van Nimwegen, Prinsen. J. Enikkenburg, L. van der Vliet, te Amsterdam, A. C. Kammeyer te Apeldoorn, J. Schoilee te Wonnerveer, D. L. Huaslage te Zaandyk. Afdeellng werktuigbouwkunde: Geslaagd J. H. Bar, H. N. Boonstra. A. Bosch, J. Brokken, H. Dubois, L. Hankart. A. van Kersen, J. Kil Jan, L. Korting, B. de Ligt, H. PouU, W O. O. Ri chel, J. L. Smit, A. R. van T01 te Amsterdam, N Ryckhoff te Assendelft, W Harmsen, Lei den en N. J. Blekemolan. Purmerend. op Paaschzaterdag en i net Studiehuis Sint Jozef Ce Hees-Nymegen de volgende H. wy- dingen toedienen: de vier Mindere Orden aan de fraters H. J. Venae laar, W. F. Hoffmann, G. P. Gasse- llng, A. G. V. d. Vorst, Th. W. Borst, O. J. Koevoets, L. S. Snyders, A. C. Commandeur, Hauwe, J. B. Sny- v. Wunnlk, J. G. d Vegt, Teelt van warmoezerij gewassen, bestemd voor xaadwinning In verband hiermede zullen moeten wor den aangelegd vier landings- en startbanen, elk lang ongeveer 800 M. en breed 40 M en wel in de richtingen Noord-Zuid. Noord- oost-Zuldwest. Oost-West. aildooet-Noord- west, benevens een startbaan, waarlangs in noordelyke richting kan worden gestart, lang ongeveer 350 M. en eveneens breed 40 M JTer verbinding van deze banen zullen twee banen worden aangelegd, elk twintig meter breed. Na de uitvoering van dit plan zal het mo- lyk zyn, dat verreweg het grootste gedeelte der vliegtuigen by het landen en opstygen uitsluitend van de hiervorenbedoelde banen gebruik maakt; de grasmat van het terrein behoeft dus in perioden, waarin het terrein na zwaren regenval doorweekt is. zoo goed als niet te worden gebruikt. Het beschadi gen van de grasmat zal hierdoor in de toe komst nagenoeg uitgesloten zyn. De banen en het platform zyn zoodanig ont worpen, dat geen regenwater op de aangren zende terreinen kan afvloelen. Het regenwater wordt afgevoerd door zg. straatkolken. welke zyn aangesloten op een ónder de verharding aan te leggen rloleèring; deze mondt uit in den tocht om het vliegveld. Langs de kanten der ver-» harding worden voorts riolen aangebracht, waarop de buizen der bestaande dralneering, welke de banen kruisen, worden aangesloten. Langs de verharding wordt nog een extra dral- neerleidlng gelegd,'ten einde de strooken terrein naast de verharding te ontwateren. De minister van Waterstat heeft den Raad van Bestuur van de N. V. Maatschappy tot Uitvoering van Zuiderzeewerken te 's-Gra- venhage, den heer S. ten Bokkel Hulnink te Haarlem en de N V. Baggermaatschappy Hol land te Hardinxveld doen weten, dat hy geen gebruik zal maken van de aanbiedingen, door die combinatie gedaan by de openbare aan besteding van het bestek voor het maken van deelen van den weerdyk van den N. O. Zui derzeepolder. Uit Rio de Janeiro is de Nederlandsche Han delsmissie op den avond van Dinsdag 16 Maart vertrokken in een gereserveerd slaaprytuig van den bekenden luxetrein, die dageiyks tusschen de federale hoofdstad en Sao Paulo rydt en die den rtfcam Cruzeiro do sul of Zuiderkruis draagt. Dit is een geheel stalen combinatie van enkel slaaprijtuigen. met een soort „club car”, waar in des avonds verversehtngen geserveerd wor den. alsmede den volgenden ochtend het ont- byt. Volgens Brazillaansche gewoonte was het perron gevuld met vrienden, welke aan de Mis sie een vaarwel kwamen toeroepen. By aankomst te Sao Paulo werd de missie verrast door, na op het perron begroet te zyn door hooge vertegenwoordigers van de staatsr^- geering, buiten het station een militaire eere- wacht opgesteld te vindey. vergezeld van een muziekcorps, hetwelk op waariyk onbeiispeiy- ke wijze het Wilhelmus speelde, voorafgegaan door A Brasileira. In alle opzichten heeft men zich te Sao Paulo de grootste moeite gegeven om het bezoek der Nederlandsche Handelsmissie naar wensch te doen slagen. De dagbladen bevatten een ultvoerigen wel komstgroet. In geen enkel orgaan ontbrak een zinspeling op het feit, dat Nederland, hoewel in eigen koloniën koffie verbouwende, niettemin de Braziliaanse!» koffie op geiyken voet be handelt. Indien er 'n argument is, hetwelk in druk maakt op het gemoed van den Braziliaan, dan is het wel deze edelmoedige houding van ons land jegens het voornaamste uitvoerartikel van Brazilië. Naast den secretaris van het ontvangstcomité, dien wij gemakshalve als ceremoniemeester aanduiden, zyn aan het hoofd der missie twee kapiteins ter beschikking gesteld als adjudan ten, terwyi een peleton inspecteurs van politic op motorfietsen jhr. Van Karnebeek escorteert, zoo vaak Z.Exc. uitrydt. Volgens eenstemmige verklaring der beeft nog nimmer een buitenlandse!» zich in zulk een graad van populariteit kunnen verheugen, en volgens zeggen dezer heeren die het ten slotte weten kunnen is ook nog nimmer aan een buitenlandsch bezoek zulk een publiciteit verleend. Het programma der missie bevat, te midden der zakeiyke besprekingen, tal van plechtighe den ten overstaan van regeeringsllchamen of van particuliere organisaties, welke om byzon- dere redenen een buitengewoon prestige genie ten. In de Sociedade Rural hield het missielld Leignes Bakhoven een levendig gecommenteer- de voordracht over Nederlandsch stamboekvee, gevolgd door een film over dat onderwerp. In een der groote bioscopen der stad heeft mr. Van Balen eenige waterbouwkundige films ver toond en in de landstaal toegelicht. Trouwens, wat de Portugeeeche taal betreft, heeft de mis sie er zich gaandeweg aan moeten wennen, om in die taal officieel te worden toegesproken. Jhr. Van Karnebeek ziet zich eenige malen per dag voor de taak geplaatst, om een met gloed in die taal uitgesproken redevoering te moeten beantwoorden in een Fransche impro visatie. Het gemak, waarmede Z.Exc. uit deze Portugeesche toespraken de leidende gedachten bleek te kunnen samenvatten en de elegantie, waarmede terstond een weerklank werd uitge sproken. hebben zichtbaar Indruk gemaakt. Men 4 4 gevoelde hier algemeen, niet slechts een ver- tegenwoordlger van een bevriende natie te her- Ibergen, doch tevens een Europeaan van groot formaat. Een schitterend banket was in het paleis der Campos Elyseos (de ambtswoning van den gou verneur* aangericht, waaraan weëd aangezeten Voor de nieuwe lyn in brillen met ZelM Punktal-glazen; Dage lijks oogonderzoek (kosteloos). Kalventr. 202 b/d Munt le V. Swlndenstr. 85 Amsterdam Beproefd m i da el bij Het waren er meer dan tachtig, die te za- men voor den betrokken winkelier een schade post van over de f 20 beteekenden. Gezien de kleine winst, die op de goedkoope doosjes si garetten wordt gemaakt, is dit een strop, wel ke ook door den vlotsten verkoop nauweiyks wordt vergoed. Als men zoo al die nagemaakte „kwartjes" by elkaar ziet, bemerkt men spoedig, dat er bepaalde systemen worden gevolgd, schuurt men centen af en bestrykt ze lood totdat ze het gewenschte bezitten, ook boort men gaten in de centstuk ken en vult ze op. Eindeiyk zyn er ook die uit nikkel of een andere legeering de kwartjes in vorm en ge wicht precies nabootsen. Men krygt sterk den indruk dat er indivi duen zyn, die deze valsche mutjes in massa fabrlceeren. Zy werken er mee zonder al te groot risico een afdoende contróle is im mers onmogeiyk en de opbrengst schynt niet slecht te zyn, vooral als men bedenkt, dat in bepaalde doosjes ook wisselgeld zit. Voor de betrokken winkeliers is deze auto maten-lichting al heel onaangenaam, vooral omdat het haast onmogelyk is, om èr maat regelen tegen te treffen. keet 3 20 Zauc en plano 3 30 Orgelspel 350 Het Victor Olof Sextet. 4.30 Decla matie. 440 Het BBC-Schotach orkest. 5 36 Lou Preager en zyn Band. 7.05 Het BBC-Orkeat 8 30 Het BBC-Varléte-or- keat en aollaten. B 20 Berichten 8 40 De clamatie 10.15 Het BBC-Tbeater-orkeet. 1130 Henry Hall's Hour”. 1150 Berich ten. 13.0013.30 ..Henry Hall’a Music Makers". RAIIIO FARIS. 1848 M. 8.30 Orunpl 13.30 Goldy-orkset en zang. 5 50 Pascal- danaorkest 8.30 Zang en plano. B.06 Nat. Orkeert en Raugelkoor 11 3013 50 Boull- londanaorkeet. KEI LKN. 458 M. 850 Oram pl. 11.30 Or kest v. h Oppersllez Landestheater. 1.35 Gram.pl 3 30 West-Dultseh Kamerorkest 5 36 Populair concert. 890 Oonoert 790 Vrooiyk programma 96011.30 Om- roepdanaorkest en solisten. BKI SMFJ., SZt en 484 M. 322 M.: 1330 Qram.pl. 13 60 Omroepdanaorkest 1.30 Salonorkent. 150 Gram pl 3 33 Radlotoö- neel. 3 30 Oratorlum-ulteendlng. 5 50 Gram.pl. 650 en 790 dito. 830 Cabaret. 9 30 Gram.pl. 9 36 Omroepklelnorkeet 10 30 Omroepdansorkeat. 113013.30 Gram.pl 484 M.: 13.30 Gram.pl. 1350 Salonorkest 1.30 Omroepdanaorkeat. 1.50 Gram.pl 330 A. Feileman'a orkest 3 3<j Zang. 3 35 Vervolg orkeetooncert 4.30 Gram.pï. 4 35 Omroepklelnorkeet 685 Salonorkest 8.35 Cello en plano 7 16 Zang 7 45 Gram.pl 8.30 Kleln-orkeet en solist. 9 30 Cabaret- programma. 9 50 Omroepdanaprkest. 1030 13 30 oram pl. DEI THCHLANB8ENDBK. 1671 M. 790 Populair oonoert en aoUst 950 K. Ri»- tenpart’s kamerorkest. 10 30 13. IS Po pulair concert en dansmuziek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6