We luisteren naar Onbewaakte overweg eischt twee dooden II II II II TWEE )i SS Jgk* EGBERTS in de melkflesch De roofoverval te Mook PUROLO zuivert verzacht - geneest E 59 „Cocaïne” I I z SOMBERE LIJST VAN HET VERKEER Kerkdijk leven DINSDAG 30 MAART 1937 41 Brand in de Marnix Brugleuning vernield i S BENÓEMINGEN De Indische rubber Kind door trein vermorzeld Achterstand op de wereldmarkt Drie personen gewond NAAR DE MISSIE Werkloosheid daalt 26.000 ingeschrevenen minder D. de Boer Dzn. overleden Kind in rook gestikt H. WIJDING Woensdag 31 Maart Auto botst tegen tramtrein BRAND TE LANDSMEER OMROEP EN ARTISTEN Heffing op boter 1755 ANNO I Huis te Nijmegen ingestort Waarde volle ring verdwenen Auto botst tegen tramtrein Vrouw springt uit rijdenden auto Vjjf verdachten in arrest Beide daders, ongunstige typen uit donker Nijmegen, aangehouden Kindje, spelende op de spoorbaan, wordt door trein vermorzeld Zal Prins Bernhard de bijeenkomst bij wonen? Verdwenen zonder inlichtingen te geven In gebruik als stal by transportbedrijf Lucifers bij stuwing geen ongevaarlyke lading Wervelkolom waarschijnlijk gekneusd Jongetje levensgevaarlijk gewond Droevig ongeval bij brand te Utrecht Dr. COLIJN SPREEKT VOOR ROTTERDAMS K. v. K. ONGEVAL IN EEN BAD INRICHTING BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM VOOR DE MISSIE VAN CURASAO i: S3 h Echtgenoote van onzen gezant Parys vermoedelyk bestolen Bescherm Banden en Gelaat met Purol. oor Eucharistische congressen „Cocaïne” Missiezusters van het Kostbaar Bloed Missionarissen van Scheut- Sparrendaal NATIONAAL COMITÉ s Hoe te Rotterdam een complot gesmeed werd, om iemand f 850 afhandig te maken was soda Kindje na aanrijding overleden te te Er o eer let JAC Gev Oer de 11 WIT Doos30,Tube^5cl-.BijApoth en Drogisten lani De flecch met cocaïne werd tusschen de melk- flesschen gezet en M. en B. gingen samen naar de woning van K. aan het Mynsheerenpleln. Maar dicht in de buurt van de woning van K. hielden twee mannen den carrier aan, zeggend dat zij rechercheurs waren van de Crislszulvel- centrale en dat zy den Inhoud van den carrier wilden onderzoeken. zy vonden de flesch met cocaïne, wefke zij in beslag namen. In de woning van K. heérschte uiteraard grqg^kezslagenheid en zoowel B. als K. smeekten M., er bij de po litie geen werk van te maken, omdat hij zelf dan ook als handelaar in cocaïne gestraft zou kunnen worden. Te Oegstgeest is een luxe-auto, bestuurd door LX.. van T. uit Haarlemmermeer, na het om- verrijden van een tweetal lantaarnpalen op een vluchtheuvel, in botsing gekomen met een tram- De politie van Mook heelt, in samenwer king met de rechertfhe te Nijmegen, *n on derzoek ingesteld, hetgeen geleid heeft tot de arrestatie van twee verdachten uit don ker Nijmegen. Op een van hen werd een revolver gevonden, die by den overval is gebruikt. Het wapen was nog met vijf pa tronen geladen. De gearresteerden, O. en R., hebben een volledige bekentens afgelegd.zy zijn ter beschikking gesteld van de justitie. M Servatrix dost naar Zanzibar en Zr. Lauren - tine Thomas naar Daressalam (Morogoro). leel Aai - Te Rijen, ia op den onbewaakten overweg by de Vyf Eiken de drie-jarlge Davis Heesbeen, die dicht by den overweg woont en by het spel op de rails was geraakt, door een uit de richting De burgemeester van Kethel, mr. J. J. van der Lip, die zich op de plek van Het ongeluk bevond, verklaarde, dat dit ongeval, gedurende zyn driejarige ambtsperiode het zesde is, dat op den overweg is gebeurd. Het uitzicht ter plaatse is niet slecht te noemen. De trein kon na vyf minuten ver traging zijn reis vervolgen. 10.000 tons by het uitvoer- terwyi aan bevolklngsrubber s n u ii 25- en •trai ook p.m die fere a. t. 7—8 den] Ge\ <L i 1 I 1 1"' I I I 3111 Ee zie 19 ke: zie Te 1 1 1 1 I ij II 1 61i gei In lar tie tio vai I Zal gra cor Kk bil on 59- Gev veei dag ken ms« Proefdooija Purol Wit 10 et. - Prooftvbo Purol Wit 15 ct lilt imi On -a. en mi hou Bo< 74. Naar wy vernemen stelt de ryks-gemeente- polltie te Terheyden5 by Breda een onderzoek in naar een geheimzinnig voorval, dat zich, naar eerst thans bekend is. Donderdagmiddag aldaar heeft af gespeeld, aldus meldt de N. Rot. Ct. Ongeveer kwart over zes dien avond nader de uit de richting Breda met groote snelheid ooggetuigen spreken van een vaart van 80 KM. een two-seater met een dickey seat. Voorin zaten een man en een vrouw, terwijl in de dickey seat een dame zat. Ter hoogte van café De gebraden Aal zagen voorbygangers tot hun groote ontsteltenis de laatst bedoelde vrouw plotseling uit de cflkey seat kruipen en van den in vollen vaart rydenden auto sprin gen. De voorinzittende vrouw keek Baarop even uit het portierraampje, waarop de automobilist Naar de Matin mededeelt, is Vrijdag in het gebouw van de Nederlandsche legatie te Parys een kostbare ring met diamant, ter waarde van ongeveer 3500 en toebïhoorend aan de echtgenoote van onzen gezant, me vrouw Loudon, op onverklaarbare wyze ver dwenen. Te Westervoort is het vierjarige dochtertje van de familie Alink In de Dorpsstraat, doordat het kind plotseling den weg overstak, overreden door een juist pasaeerenden auto. In zorgwek- kenden toestand is de kleine naar het Diaco nessenhuls te Arnhem vervoerd, waar zy na aankomst is overleden. Nader vernemen wy nog, dat den motorryders het uitzicht werd belemmerd, door een auto die voor den overweg stopte teneinde den trein te laten passeeren. De motorryders, niet wetende, waarom de bestuurder van den auto wachtte, reden door, ondanks het feit, dat zy door het groepje jongens werden gewaarschuwd. De trein, welke een gestroomiynde was, had ha het remmen een halven KM. noodig om tot stilstand te komen. tot arrestatie van den schipper, die heelemaal geen schipper bleek te zijn, maar de 36-jarige electriclen J van W. Deze had het geld In ontvangst genomen en het aanvankelijk aaü zyn zuster in bewaring gegeven, zeggend, dat zy haar mond moest hou den, omdat Maatschappelijk Hulpbetoon niet mocht weten, dat hy een extra'tje had gehad. Toen van W. evenwel merkte, dat de politie een onderzoek instelde, heeft hij het geld by zyn zuster weggehaald en «het nog denzelfden dag aan zyn buurvrouw, de 44-jarige mej. I. K in bewaring gegeven. Uit de manier, waarop hy haar het pakje heeft gegeven, moet deze wel hebben kunnen opmaken, dat er iets bijzonders met het geld aan de hand was en zij is dan ook als verdacht van heling gearresteerd. Bovendien heeft de politie aangehouden den 40-jarigen electriclen D. H„ die zich als rechercheur had voorgedaan; den melkboer W. B. en den koop man 8. K. De vyf verdachten zyn in het huis van bewaring opgesloten en ter beschikking van de justitie gesteld. islezus’ers el, ver- van Ma- Vlnoen- Zondag om half tien is op den Ryksweg Alkmaar-Deh Helder nabij Stolpervlotbrug. onder de gemeente zype, een ernstig verkeers ongeluk gebeurd. Daar reed een personenauto, waarvan de bestuurder, de offlcier-vlieger F. ter Horst uit Den Helder, zich plotseling tegen- over een jongetje geplaatst zag, dat zonder uit te kyken op zijn flets den weg overstak. Hoe wel hij uit alle macht remde kon een aanrUdlng niet meer worden voorkomen. Bovendien kan telde de auto enkele malen en bleef met de wielen omhoog liggen. De jeugdige wlelryder, de negenjarige J. de Wit uit Stolpervlotbrug, bleek ernstig te zyn gewond en is door dokter Boerma uit t Zand, die de eerste hulp verleende, naar de ouderiyke woning gebracht. Men vreest voor het leven van het ventje. De autobestuurder kwam er met eenlge wonden aan de handen af. Doordat de wagen op het rywlelpad was terecht gekomen werd bovendien nog een 19-jarig meisje, dat op de flets passeerde, geraakt, zy kwam te vallen en kreeg schaafwonden aan de beenen. zy ia aar een familielid te Lutjewinkel overgebracht. De auto, welke ernstig gehavend was, Is naar een garage te Schagerbrug gesleept. Toen 'n luxe auto met bestemming Leeuwarden zich ter hoogte van Groepenbrug te Woerden bevond, kwam hy in botsing met de brugleuning met gevolg dat deze vernield werd en de auto In het water terecht kwam De auto werd zwaar beschadigd. De inzittenden zynde de bestuurder, zyn echtgenoote en twee verpleegsters moesten vanuit de kap worden bevryd. De echtgenoote van den bestuurder bleek haar arm te hebben gebroken terwyi een der verpleegsters naar het R.K. Ziekenhuis moest worden vervoerd. De andere personen konden na verbonden te zyn het ziekenhuis verlaten. Door een kraanwagen van v. R. werd de auto weggesleept. Aanvankeiyk dacht mevrouw Loudon den ring verloren te hebben, maar toen het kleinood on vindbaar bleef, vermoedde men met diefstal te doen te hebben. Een commissaris en twee inspecteurs hebben op telefonisch verzoek van den gezant een nauwgezet onderzoek Ingesteld. Dit heeft ech ter nog geen resultaat opgeleverd. Het schynt evenwel dat de diefstal gepleegd moet zyn -door personen, die zeer goed met d» gewoonten van het huls op de hoogte waren. Het personeel, dat reeds jaren by de familie in dienst is, staat boven verdenking. t Te Vries (Groningen), zyn twee auto's be stuurd door den heer R. M. uit Onstwedde, en den heer H. 8. uit Emmen, met elkaar in bot sing gekomen, doordat eerstgenoemde, die met een familielid in den wagen zat, de Mnnenbocht te kort nam. Beide auto's werden zoo ernstig o beschadigd, dat sU moesten worden weggesleept. Alle drie Inzittenden werden gewond, doch konden, na door een geneesheer te zyn verbon den naar hun woonplaatsen terugkeeren. trein der N.Z. Tramwegmy., die uit de rich ting Haarlem naderde, en daarby volkomen ver nield. De bestuurder en de beide passagiers, even eens afkomstig uit Haarlemmermeer, konden, hoewel zy vry ernstige verwondingen hadden opgeioopen, met een taxi de reis naar huls ver volgen. nadat tegen den bestuurder prpces-ver- baal was opgemaakt. Hoewel het voorbalcon van den tramtrein eveneens beschadigd Werd, kon de tram haar reis voortzetten. De Raad voor de Scheepv. deed Zaterdag uitspraak inzake den brand aan boord van het motorschip „Marnix van Sint Alde- gonde" in de Mlddellandsche Zee. nFI'TWCHIMNIïHKNDER. 1671 M. 8 03 Berl Fhllh. Orkeet 920 Berichten. 9.50 Viool en plano. 10.30—11.30 R- Gaden dansorkest. In den nacht van Zondag op Maandag is brand uitgebroken in het perceel Cura- qaostraat 35 te Utrecht. Het vuur breidde zich snel uit, zoodat de bewoners in allerijl in nachtgewaad de,vlucht moesten nemen zy konden vyf kinderen meenemen. Een kindje van zes maanden, kon echter niet meer worden bereikt. De brandweer heeft met enkele stralen op de waterleiding het vuur gedoofd, en heeft zich toen met rookmaskers voor, naar binnen begeven. Het kind bleek in middels door den rook te zyn gestikt. Het had geen brandwonden bekomen. Dit vanochtend*. ganaaskrachtiga, huidvantarkanda middel verleent U aan jeugdige, natuurlijke, frissche teint, houdt Uw huid gezond, gaaf on soepel en brengt verzachting en genezing indien ze schraal, ruw of rood Is. Naast goudgele Is thans ook witte Purol verkrijgbaar. Deze wrijft onzichtbaar uit en is daarom voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij do verzorging van handen en gelaat. Het te Amsterdam gehouden congres der Ne d rlandsche artlsten organisatie heeft de vol gende motie aangenomen: Gehoord de uiteenzetting Inzake concurrentie van de Nederlandsche Oinroepvereenigingen tegenover de Nederlandsche artlsten, deelt deze meenlng ten volle en besluit binnen den kortst m< treffende bioscoopbedrijf, teneinde tot een gezsunenllj' - actie te komen en langs dezen weg Invloed u te oefenén op de regeering. opdat aan geslgns leerd euvel een einde worde gemaakt. Pater A. de Bruyn, secretaris van Mgr. Ter- riet. verzoekt ons opname van het volgende: Het Hoogw. Episcopaat heeft ter voorbereidln an toekomstige Eucharistische Congressen ee:. Nationaal Comité opgericht. Yot leden van dst Comité zyn benoemd: Dr. F. J.. Feron. Presi dent van het Gr. Seminarie Roermond; F. A. H v. de Loo, Officlaal te Utrecht; J. L. y. Mule- kom. Pastoor-Deken te Nymegen; K. L. H. v der Putt. Lid der Tweede Kamer te Elndhover A. F. Scheermakers. Rector Moederheil te Gin r.eken; mevr. F. Steenberghe— Engeringh. Hv'- Klein Sterrenberg te Soesterberg en L. J. WU- lenborg. Pastoor te Bloemen daal. Zondagmiddag werd de oude stad van Nymegen tusschen Vleeschhouwer- en Steen straat weder opgeschrikt door het plotse ling instorten van een der bouwvallige hui zen dat nog gedeelteiyk in gebruik was, zy het dan ook als stal. t, Aan de Vleeschhouwentraat staat nog vry, zy het dan ook met betnnmuren versterkt en stevig gestut door balken, het transportbedryf van de firma J. Cloosterman. Eenlge meters van het woonhuis ligt de stal, welke onmiddeliyk aansluit aan eenlge. oogenschUniyk nog in goe den staat verkeerende woningen in de Steen straat. De stalling leunde als het ware tegen deze woningen aan en vond aan den achterkant nog st<un in een laag breed muurtje, dat evenwel reeds in zoon vermolmden toestand verkeerde, dat het 't dak van de ter stalling ingerichte oude' pakrulmte niet voldoende meer kon schra gen. Nu blykt Zondagmiddag, terwyi er geen windje stond en de oude stad lekker in de zon lag, dit buitenmuurtje bezweken te zyn. De muur was naar binnen gewerkt en tegelyk ver loor daarmede het dak van de stalling zyn stut Het dak stortte onder groot lawaai in en stevige stutbalken, welke in de oude muren verankerd zaten lieten los doordat de ankers verwrongen werden. Achtermuur en dak stortten neer op de stallen, waarin nog drie paarden stonden. Deze kwamen er wonder boven wonder zonder eenl ge breuk af, zoodat het ongeluk beperkt bleef tot materleeie schade, waardoor vooral de trans portondernemer J. Cloosterman getroffen werd. Gelukkig waren e* ditmaal niet zooals den vorl- gen keer bij 'n onverwachte muurinstortlng kin deren in de buurt, die de gevaariyke gewoonte hebben in de omgeving der oude wrakken te spelen. Intusschen biyft de langzaam rottende oude stad tusschen Groote Straat en Lindenberg in de Vleeschhouwer- en Steenstraat voortdu rend dreigen. Daar staan nog meer huizen op invallen en al hoewel de ruïnes voortdurend waarschuwen, schynen de gemeente en ook de eigenaren van deze oude woningen deze voortdurende waar schuwingen in den wind te slaan. Het wordt meer dan tyd, dat er elndeiyk in dit oude stads gedeelte eens een flinks schoonmaak wordt ge houden. v Op het einde van Februari stonden in geschreven in totaal 4Ó9.553 geheel werk- loozen tegen 466.242 eind Januari by alle organen van de openbare arbeidsbemidde ling wat een daling met 26.689 beteekent Nog opvallender is het, dat de arbeidsbeur zen eind Februari 1937 byna 26.000 perso nen minder registreerden dan eind Fe bruari 1936. toen er 465 463 Ingeschreven stemden. De bestuurder van een motorrijwiel, de 18- jarlge W. H. van Laren, die ter plaatse onbekend was met den weg, lette niet op den trein, welke om 1059 uur uit Schiedam naar Hoek van Hol land was vertrokken. Eenlge Jongens, die zich in de nabyheid van den overweg bevonden, maakten L. nog attent op den naderenden trein. Hy schynt de bedoeling van de jongens evenwel niet te hebben begrepen, waardoor de motorfiets door den trein, die op dat moment een snelheid ontwikkelde van 95 K.M., werd gegrepen en dertig meter werd meegesleurd. Toen voorbygangers kwamen toesnellen was zoowel van L. al» de op de duo gezeten 19- jarige P. de Waard reeds overleden. Een ontboden geneesheer, de heer G. Sauer uit Kethel, liet het stoffeiyr overschot der beide slachtoffers per vrachtauto naar het lykenhuisje van de algemeene begraafplaats te Kethel vervoeren. il yken tyd In contact te treden met de be- artlstenorganisaties in theater- en Op taVeden Paaschdag is te Stompetoren in den leeftijd van 73 jaar overleden de heer D de Boer Dzn., een bekende persoonlykheid In het landbouwvereenlglngsleven. De ontslapene was vele jaren voorzitter van de Hollandsche Maat.schappy van Landbouw cn gpnige malen voorzitter van de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hol- pi. 3 06 Het Friary Brewery orkest 3 50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Het Mac- Arthur kwintet. 5.35 Billy Cotton en zyn Bind. 620 Berichten 6.40 Fransche de clamatie. 7.00 Orgelspel. 7.35 BBC-Ilans- orkeet 8.20 BBC-Symphonle-orkdri 9 05 Berichten. 9 25 Vervolg concert. 10.25 Het Brldgewater-kwintet m. m. V. ““’te- 11.20 Jack Harris en zijn Band. 11.50— 12.20 Jazzmuziek (gr.pl.). RADIO PARI». 1648 M- 8 20 Gram.pl. 12.20 PariJsch Kamerorkest en solisten. 250 Orkestconcert. 4.50 Zang. 5.05 Piano concert. 5.50 Zang. 0.05 Pianoconcert. 6.57 Vervolg zang. 7.06 Vervolg pianoconcert. 7 20 Oram.pl. 8 20 Opera-uitzendlng. ZlCEUUSN, 43« M. 8.50 Gram.pl. 11.20 Or- kestconcert. 12.35 Omroepklelnorkeet. 3 5) Omroep-Amusementsorkest. 5.20 Omroen- orkest. 7.35 RljkwendingZie Deutsch- landsender 8 06 Gramofoonplatnnooncert. 9.5011.20 Omroepklelnorkeet en man- dollnekwartet. Inmiddels was M. de zaak niet heelemaal gaan vertrouwen en hij is toch naar de po litie gegaan, waarna een uitgebreid onder zoek werd Ingesteld. Al dadeiyk bleek, dat men hier met pseudo-rechercheurs te {naken most hebben gehad en dok kwam' al spoedig vast te staan, dat er in de flesch absoluut geen cocaïne heeft gezeten, maar slechts soda. Het onderzoek leidde weldra Uit het Moederhuis van de 1 van het Kostb. Bloed .te Aarle-R ‘rekken op 13 April naar de Miss •'annhill Durban, Zuid-Afrika: Zr. tine Hofbauer, Zr. ‘Alfonsa Rlede, Zr. Thema's sia Mennecken, Zr. Alkantara Dreher, Zr. ErmenhUde Münz. Zr. M. Venantla Hiusler. Zr. Bernadettis Uerltngs. Zr. Joeefila Hart merger. Zr. Columbia Hoch. Zr. Angela Nophut. Op 1 Mei vertrekken naar Oost-Afika: Zr. Voor de missie van het 'Gouvernement Cele bes en Onderhoorigheden, onlangs toevertrouwd aan de Missiecongregatie van Scheut, werden benoemd: de E.E.P.P. C. Dekkers, uit Bergen op Zoom, J. v. d. Eerenbeemt, u^ 's-Hertogen- bosch, Chr. Eykemans, uit Vught en G. Men- tlng uit ’s Heerenberg. De twee eersten zyn in de Chlneesche missie werkzaam, de eerste sinds 13 jaren in het Vicariaat Nlngala. de tweede sinds 4 jaren in het Vicariaat Siwantze. Zij vertrekken rechtstreeks van de missie in China naar Makasser, Celebes. De twee laatsten zyn sinds resp. 9 en 4 jaren leeraren aan het mis- sle-college Sparrendaal te Vught en zullen bin nen eenlge maanden naar Celebes vertrekken. Zooals men zich zal herinneren werd eenlge dagen geleden te Mook by Nymegen een overval met roof gepleegd In een eenzamé boerderij, be woond door den ouden landbouwer Voet. De man werd by avond, terwijl zyn Boon afwezig was. overvallen. Toen laatstgenoemde thuis kwam, bemerkte hy dat er onraad was en ging naar binnen. Dadelyk daarop werd hy aange vallen door twee individuen, die maskers droe gen. Aangezien de bewoners niet over middelen beschikken, was de buit van de daders, die da-> deiyk na den overval de vlucht hadden geno men, gering. Het was den 33-jarigen melkboer W. B., Rotterdam, bekend, dat een bewoner van Feyen- oord.*de 34-jarige A. M„ by syn werkzaamhe den in West-Indlé, waar hy in 1936 heeft ver toefd, een bedrag van ongeveer 1000.had overgespaard Hy heeft herhaaldeiyk M er over aangesproken, dat er voor iemand, die over een klein kapitaaltje en den noodlgen moed beschik te, mooie gelegenheden bestonden om zich met dat geld een ruime byverdienste te verzekeren. M. had hier wel ooren naar en toen hfj B. om nadere inlichtingen vroeg, werd deze heel ge heimzinnig, maar introduceerde hem ten slotte toch by zyn vriend, een 41-Jarigen koopman 8. K. Uit een gevoerd gesprek bleek, dat t. en K. een clandestienen handel in cocaïne op het oog hadden. Zy wisten, zoo vertelden zy, dat een schipper, die momenteel met zyn schip In de Maashaven lag, een groote party cocaïne ten verkoop had'voor den naar hun zeggen belache- lyk lagen prys van 850.mits men contant betaalde. M. ging op het voorstel In en er werd afgesproken, dat B. op een middag met zyn carrier naar de Maashaven zou gaan en op die carrier een aantal flesschen met melk zettén. De cocaïne zou in een melkflesch worden gedaan en daarna tusschen andere flesschen warden ge plaatst, teneinde geen argwaan op te wekken. M. zou op zyn fiets meegaan om toezicht te houden. Inderdaad zyn zy den volgenden dag by de Maashaven gekomen, waar B. van een-schlpper een flesch, welke met wit poeder gevuld was, ontving, nadat M. den schipper 850.uitbe taald had. li De raad is van oordeel, dat deze brand is ontstaan in de lucifers, welke geladen waren In ruim II. Dit is, door de bevinding na blus- Eching van den brand, onomstootelyk komen vast te staan. In zooverre is dit resultaat reeds van waarde, omdat veelal by een scheepsbrand niet is uit te> maken, waar de brand Is ont staan. terwyi hier het ontstaan van den brand in de lucifers, en wel zonder vuur van buitenaf, overtuigend is aangetoond. •Wat betreft de leering, welke uit dit geval is te 'trAken, mag dan ook wel als zeker wor den aangenomen, dat lucifers tenzy een zee vaste stuwing onder alle omstandigheden ver zekerd is geen ongevaarlyke lading zyn. Ge lijk de raad reeds in zyn uitspraak Inzake den brand op de „Tarakan” heeft opgemerkt, is de stuwing hier dan ook van zeer byzonder ge wicht. En dit geldt niet alleen den in kisten verpakten lucifers zelf, maar evengoed den goederen.-welke in hetzelfde ruim zyn gestuwd. De raad Wtn hier open laten de vraag, of lucifers, ook zonder uitwendig geweld, aan ont branding onderhevig zyn en dus ook onder welke voorwaarde zulks zou kunnen plaats grijpen. De toestand van de lucifers zelf, waar onder zich vele geheel, onaangetast gebleven kisten bevonden en voorts ook kisten, die zelf wel van den brand hadden geleden, echter zon der dat de lucifers in brand zyn gevlogen, wyst er wel op, dat het uitwendig geweld hier als - „de” oorzaak moet worden beschouwd en dat de gevgariykheld van de lading lucifers dus is gelegen in de stuwing, in dit geval de stuwing van de omringende lading, te weten de haspels. Met voldoening vernam de raad, dat de N.V. Stoomvaart-maatschappy Nederland reeds eigener beweging den maatregel heeft genomen om lucifers niet met een passagiersschip te vervoeren. Het doortastend en beleidvol optreden van dep kapitein verdient allen lof. Ook de beman ning heeft, geiyk de kapitein verklaarde, uitstekend haar plicht gedaan. Ongetwyfeld is door een en ander een groote ramp voorkomen. De schade, welke thans is ontstaan, mag. wanneer men let op het grppte gevaar, dat het schip heeft geloopen, betrekkeiyk gering wor den genoemd. ANP. en^herh. sos-ber. 8.15 9.46 Gram.pï. ió.00 Berlriiten 10 05 BchaaklM. 10 201130 Gram.- Hiema Schriftleslng. 1500 M. 11.06 Orgelspel. Dansmuziek (gr.pl 12.05 „Mo- cauaerle. 12.20 Het BBC-Welsch orkest m. m. v. soliste. 1 30 Het Blrmlag- hamsch Hlppodrome-orkest. 320 Gram - weldoeners! Nog enkele dagen en ik ga Neder land weer verlaten. Alvorens Ik vertrek, zal ik u nog speciaal bedanken voor alles wat u reeds voor my hebt gedaan. Morgen Christus’ Verrij zenis! Ik wensch u een ZaMge Paschen! Mag ik u nog eenmaal vragen: Helpt mij met een gift, opdat ons werk in Curatao zoo volledls rrogelyk kan zijn. Dank u. God zal er u voor zegenen. H. Joseph bid voor onze weldoeners. Uw dankbare in Christus: Pater A. DE BRUWN OJ’ Pastorie Berg en Dalsche weg 40, Nymegen Giro 288576. Z. H. Exc. de Bisschep van Haarlem heeft op den eersten Paaschdag in de kapel v»n het Theologlcum te Warmond aan den Eerw heer H. C. M de Goede de vier mindere Orden toegediend. In het nieuwe Boschbad aan de Amalia van Solmsstraat te Den Haag, is de 47-jarige H. W. B. uitgegleden, waarby 'hy pp zijn rug terecht kwam. Met een vermoedeiyke kneuzing van de wervelkolom, is hy naar het Roode Kruls- Ziekenhuis overgebracht. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam ia voornemens haar jaardag te vieren met een buitengewone vergadering op Vrijdag 16 April as. in de groote Doelenzaal, alwaar minister Coljjn een redevoering hoopt uit te spreken. De Kamer koestert de hoop, dat Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlanden, die tot het bywo- nen van deze buitengewone vergadering is uit- genoodlgd, in degelegenheid zal zyn aan die ultnoodiging gevolg te geven. Het is de bedoeling dat de rede van minister Coiyn per radio zal worden uitgezonden, niet alleen hier te lande, doch ook in de overzeesche deelen van het rijk. Breda komenden trein gegrepen en vermorzeld Het lijkje is door'de marechaussee en de ge meentepolitie naar het lijkenhuis je te Rijen owergebracht. "PI’SSEL, 322 en 484 M. Jit M.: 12.20 Orsmpl 12 50 Omroepdansorkeet. 1.30 Kleinorkest 1502.30 en 620 Gram.pl. 650 Kleinorkest. 7.35 Gram.pl. 820 Ra diotoonqei. 8.50 Intern. Eugène Ysaya- conoert. Hierna tot 1120 Gram.pl. 484 M.: 73.30 Gram.pl. 12.60 Klelnorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gram,- pl. 6 35 Radlotooneel. 6 10 en 6.35 Gram - pl. 8 50 Vloolvoordracbt. 720 Zang. 8.20 Omroeporkest en gram.pl. 10.3011.23 Omroepdansorkest. De heffing op bete s voor de week van 28 ’art tot en met 3 April behoudens tusschen- ydsche wijziging, wederom vastgesteld op 80 icent per kilo. Z.H.Exc de Aartsbisschop van Utrecht heeft den zeereerw. heer H. W. Wezenberg op diens verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als pastoor te Ouden-Ryn en heeft be noemd tót pastoor te Ouden-Ryn den zeereerw heer W. Boelens en tot pastoor te Terwolde den zeereerw. heer H. J. G. Blommesath. lands Noorderkwartier Voorts heeft hy van t de oprichting af tot het bereiken van den 65- jarigen leeftyd deel uitgemaakt van het hoog heemraadschap Hollands Noorderkwartier en was hy oud-heemraad van den polder de Schermer en lid van den Hoogen Raad van Arbeid. Te Landsmeer is in de Van Beekstraat door cn b.'kende oorzaak brand uitgebroken in het grocte woonhuis van den elerhandelaar P. van den Zanden. 1 De brandweer was spoedig met tvbe brand spuiten aanwezig en tastte het vuur bovendien mét een straal op de waterleiding aan. De vlammen waren echter niet meer te stuiten, zoo dat het geheele perceel uitbrandde. De eier- opslagplaats, welke zich achter op het erf be vond, bleef onaangetast. Omtrent de oorzaar kon niets worden vastgesteld, aangezlen bewoners niet thuis waren. Op den onbewaakten overweg te Kethel heeft zich Maandagmorgen, kort na elf uur. een ernstig ongeluk voorgedaan, dat twee jeugdigen Rotterdammers het leven heeft gekost. zonder zich te bekommeren cm de op straat liggende vrouw In volle vaart doorreed. Voorbygangers hebben de naar schatting jarige vrouw, die door den val verdoofd Wks wier taleeren ernstig gehavend waren, haar armen en beenen waren ontveld, in een- naby gelegen boerdery binnengedragen. Na eenigszins op haar verhaal te zijn gekomen, erkende zy uit den auto te zyn gedrongen, doch zy weigerde de reden op te geven, terwyi zy evenmin haar naam wilde bekend maken. Ook aan een der hulpvaardige omstanders, die aanbood een paar nieuwe kousen voor haar te gaan koopen, deel de zy mede geheel zonder geldmiddelen te zyn. Toen het plan geopperd werd een dokter te laten komen en de po'.ltle in de zaak te men gen, liep zy het huis uit. hield op den weg een toevallig voorbykomenden auto aan. die haar op haar verzoek meenam In de lichting Dordrecht. De ryks- en gemeentepolitie pogen tot dus ver tevergeefs belde automobilisten op te spo ren, ten einde dit geheimzinnige voorval tot klaarheid te brengen. Aan personen, die even tueel Inlichtingen kunnen verschaffen, wordt verzocht zich ten spoedigste te wenden tot de rijksveldwacht te Terheyden. BATAVIA. 27 Maart. (Aneta). Aneta vernam te bevoegder plaatse omtrent de Intrekking van rubberlicenties de volgend* informaties: De productie der ondernemlngsrubber in Ned.- Indle is in de laatste maanden voldoende ge bleken om het toegelaten ultvoer-quotum te halen. De ondernemingen produceerden over de. periode Januari'Februari meer dan het ultvoer- quotum. Desniettegenstaande bleef de uitvoer van ondememingsrubber gedurende deze beide maanden rond quotum achter, 6700 tons te weinig werd geëxporteerd. NKar aanleiding hiervan en van den veront rustenden Indruk over 'dezen achterstand op de wereldmarkt kan worden medegedeeld, dai een regeling over Inperking van den geldigheidsduur der ondememlngs- en bevolklngsrubber-licenties in voorbereiding is. HILVER5VM I. 1875 M (Algemeen pro gramma. verxoegd door de VARA) 8 03 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.20 De clamatie en gram.pl. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gram.pl. 12.15—1.45 De Fllereflul- - tere, aollat en gram.pl. 2.00 „Melody Cir cle” en gram.pl 3 00’Voor de kinderen. 4.30 Oram.pl. 550 Orgel, harp en gum.- pl. 6.30 „Individu en gemeenschap”JLOO Zang. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Herb SO6-t>er. 8.03 Berichten ANP. 8.10 zang. 8.40 Gram.pl. 9.00 „Morgen la Het 1 April”, gever, programma. 10.00 Berldhtsn ANP. 10.06 VARA -Theaterorkeet en solis ten. 11.10—12.00 Dansmuziek (gr.pl.j. lin.VERgt'M II. 301 M. (N'CRV-uHzendlne) 8.00 Schriftlezing, meditatie, gcwyis/ muglek (gr.pl.j. 8.30 Gram.pl. 9.30 Ge/ lukwenschen. 10.30 Morgendienst. 11.90 Ensemble v. d. Horst 12.00 Bericht.-»! Gram.pl. 12,30 Vervolg concert. 1.30 Gram.pl. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lec tuur. 3.30 Het Arnhemsche Trio. 4.00 Gram.pl. 4254.45 Vervolg trio. 5.00 Ktnderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Causerie voer het blnnenaanvarlngsretle- ment en stoommachines. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. en„herh. SOS-ber. 8.15 Uitzending v. d. Centrale voor Werkloo- zenaorg - Pt DROITWICH. 1136 rocoo".

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 18