Uitstekend geslaagd turn festijn in de hoofdstad Ook Brabantia behaalt het kampioenschap F in )3 - EEN 5-0-0 VER WINNING OP BEST VOORUIT ACHILLES WINT OEN BISSCHOPSBEKER DINSDAG 30 MAART 1937 YAN het katholieke kamp V.V.IJ. HOCKEY WIELRENNEN Par ij «-Roubaix Rotterdam klopt Den Haag met 10 Nederlaag van De Meer tegen V.V.U. H.M.S. verovert een punt op Volendam Goede regeling en vlot verloop Gelijk spel van het Ütrechtsche elftal R.K. Wielrenners ver eeni ging Amsterdam BUYSSE-BILL1ET WINNEN TE GOUDA M 19 18 17 16 15 14 13 12 8 Zilveren jubileum van Graaf Willem De Meer verliest van ’I IT DE SPORTWERELD wedstryden plaats, waarvan hieronder het ver- dit en Laura IJaelateinera winnen met 41 nu Groen - gisteren gespeelde zyn na de Zuid I drn de 1 Zuid II Mohammed Jaffar overleden Oefenwedatryd te Enached, West I S Franken Brununelhuis Zonder Van Egmond te Zuerich Tw. Zwaluwen. Egmond eerste met een Seizoen op de Raayberg jeopend druk I I 1 het B d. n» e 4 In Zuid I ataan de Sittardache Boya en R.K.V.V.L. thana preciea gelyk Zuilenache club nam tweemaal de leiding Anton van Schendel op de 35ate plaata Walthour-Crossley tweede in 80 K.M.-koppelwedstrijd °P uit IS 18 15 1« 15 IS 16 15 17 15 17 14 16 16 16 16 14 12 14 15 U 6 6 1 7 6 6 4 4 3 0 8 7 7 a 5 4 6 4 3 3 2 1 1 2 4 5 1 2 3 3 4 3 2 3 2 8 8 3 2 3 2 3 3 5 4 2 21 21 18 16 15 14 14 13 12 11 S3—17 36— 37 33—37 47—38 28—34 40 45 44—43 30—27 37- 48 28—51 toen op go- Seaslnk te Heggeler Pit RKWL Bltt. Boys Kerkrade Valkenburg RKONS Klmbria Gelden Laura Chèvremont RKNAC WA vvz TYBB Volendam Wilskracht WIJ De Meer HMH ÏMM EDO 15 15 16 IS 16 14 16 16 16 15 3 3 6 7 8 6 7 7 10 8 1 2 5 5 5 8 8 7 10 12 1 7 5 6 6 7 8 6 9 10 31 22 19 19 18 14 8 7 6 6 31—19 39—38 36—22 41—33 33—40 30—38 29- 41 27—36 27—38 30- 38 Uit Lahore kosnt het bericht, dat de bekende Britech-Indische hockeyspeler Mohammed Jaf- far door verdrinking om het leven is gekomen. Jaffar is een seer bekende hockeyspeler ge weest. HU kwam uit in de Olympische hockey- ploeg van Britech-Indie in 1932 te Los Ange los en was ook In 1036 in het Olympisch tour- nooi te BerlUn van de party. R slor) en A. Hoe kleiner u den boek noor links mookt. boe grooter het ongeluk, dot erin post(‘tb veel minder tijd roo vend ww tal oila boctecaa altijd rechts te hoeden). Deken van Heeswt)k-beker. hetgeen in verband met de zware concurrentie een keurige presta tie is van de Rotterdamsche vereeniging. Verder wist Achilles ook den Sportraad-beker te ver overen. weer een kans hetgeen Koopman minuten later nadoet. Dan stuwt m J- K i? Brabantia Schyndel Venl. Boys Kolping Wilhelmina Dongen Mulo BVB Best Vooruit RKTVV Mlerlo. Pirrotte-Dtet- ActteL 55—18 38—11 37—23 44— 30 30—30 45— 34 33—51 23— 40 24— 52 22—63 7. iL die in het seizoen 19261937, Willem het kampioenschap behaalde, in dit elftal was IS 10 8 8 7 6 3 2 3 3 Tinsel Nyhuls Te Alkmaar zijn Maandag (2en Paaschdag) motorwedstryden gehouden, WIJ geven hierboven een toto van den start van de 350 cc.-motoren - den Ook Anton van Schendel bevond sich by dese groep van zestien renners. Vervaecke stormde toen plotseling weg en nam Inderdaad een minuut voorsprong, maar even spoedig moest hy dien weer afstaan. Na 230 K.M. maak ten sich acht rennners uit de groote groep los: Hendrlckx, Rossi, Declerq, Vergill, Wierlnckx, Danneels. Lievens en Van de Pitte. Wierlnckx kon het tempo niet meer by hou den, maar zyn plaats werd ingenomen door Moretti, die zich uit de groote groep losmaakte. Zoo naderde men Roubaix. Een groot aantal toeschouwers had zich aan de finish verzameld. Nog 500 meter, Lievens en Van de Pitte leidden, maar plotseling kwam Roest naar voren en met korte, verbeten rukken zigzagde hy op de eind streep af, die hy met drie lengten voor Hen- drickx bereikte. De uitslag luidde: 1. Jules Roest 7 uur 17 min 57 sec., 2. Hendrlckx op drie lengten. 3 Declerq op 10 nieter, 4. Van de Pitte op twee lengten, 5. Lievens op een lengte, 6. Danneels, (7 uur 19 min 7. de Caluwe op een lengte, 8. Bonduel, 9. Vergui, 10. Speicher. 11. GrysoUes, 13 Wal schot, allen zelfden tyd. 35. Anton van Schendel 7 uur 37 min. 2 sec. Wit. Lelden 42. Haag 39%; 5 k»< das. Haarlem 38 Stuwers II. Sc hl. De dioceaane turnwedatryden van de Vrouwelyke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie De Graal Paaschdag waarvan i was geweest, doch Vastentijd nu tusschen de Werklooaet,- in Des middags waren de wedstryden ook voor het publiek toegankelijk en het bleek toen, dat er flinke belangstelling was. want de zaal was geheel gevuld met toeschouwers en deelneemsters. Op het podium had een groot aantal genoodlgden plaatsgenomen, onder wie wy om. opsnerkten den hoov- eerw. dekyi van Amsterdam, mgr. dr. O. O. v. Hoort, den directeur van de Vrouwelyke Jeugdbeweging in het bisdom Haarlem, den eeereerw. heer prof. A. M A. Vollaerts en de leden van het hoofdbestuur van De Oraal Het nieuwe wielerselzoen werd Tweeden Paaschdag te Zürich geopend met wedstryden op de Berllkon-baan. In den sprint werd totaal van elf punten voor den .Zwitser Stocker met negen punten en den teleurstellenden Kauf mann (Zwitserland), die met seven punten als derde eindigde. In den stayerswedstryd over 40 K.M. werd Ollgen eerste in 36 min. 3.4 sec. met 50 meter voorsprong op Wanzenrled. Heimann werd der de en Buecher eindigde op de vierde plaats. Door een ongeval moet een der V. V. Y.-ers t veld ver'atrn, waardoor de gasten met een in valler verder spelen. Hun mlddenllnie verricht goed werk en stelt den aanval in staat om veel te schieten. Hoeboer krijgt veel en moeliyk werk. Veel gevaarlijke situaties worden opge lost, doch een schuiver in het uiterste hoekje treft doel, 11. Na ryst hetaelfde spelbeeld. Door treuzelen en te laks ainvallen weten de Meer-aanvaUers niet te profltecren van hun aanvankelyke meerder heid. V. V. Y. verplaatst het spel weer en heeft na eenlge vergeefsche pogingen succes als een Ingeschoten bal door een der backs van richting wordt veranderd, 12. De Meer vecht nu voor de laatste kans om ge’.yk te maken Alles wordt op den geiykmaker ▼oor de 38ste maal la de klassieke en uiterst zware wegwedstrijd ParijsRoubaix over eeti afstand van 255 K.M verreden en ditmaal was Jules Rossi de winnaar. Uit een kopgroep van vyf renners kwam hy na een formldabelen sprint als eerste over de eindstreep met drie lengten voorsprong op den als tweede eindigen den Belg Hqndrickx Rossi had het parcours afgelegd in 7 uur 17 mln. 57 secd.w.s. met een gemiddelde snelheid van 34,930 K.M. per uur. Na zestien KM. hadden de Pranschman Mit- houard en de Belg Moerenhout een voorsprong van 23 seconden genomen op verschillende pe letons, die op geringen afstand van elkaar reden. Na dertig K.M. werden de leiders echter ingehaald door een vUftal renners. Archambaud, Anton van Schendel, Danneels, Blln en Passat hadden tusschen Pontolse en Beauvais een ult- looppoglng gewaagd In een snel tempo demar reerden «y. Na een verbitterden stryd voegden zy zich by de twee leidende renners. In het tweede peleton, dat op ruim twee minuten ach terstand ten getale van 36 renners deze hoofd groep volgde bevond sich Albert van Schendel. die ditmaal niet soo goed als syn broer reed Archambaud, Danneels en Mlthouard voerden de leidende seven renners aan en zy zetten er een zeer straf tempo in. Te Breteuil, na 93 K.M. te hebben afgelegd, werden deze zeven leiders evenwel Ingehaald door het jagende pe leton, dat hen echter even spoedig weert moest loslaten. Archambaud was de eerste die er weer tusschen uit trok en Moerenhout, Danneels, Mlthouard. Passat, Anton van Schendel en Blln .volgden hem weer even spoedig. Ander halve minuut voorsprong namen zy. Albert van Schendel en Debruycker lagen toen op eenigen afstand achter t jagende peleton. Na 137 K.M. was het leidende peleton aangegroeid tot 15 renners, maar lang sou dat niet duren. Anton van Schendel, Kaers en Neuvllle kregen pech en moesten spoedig een fllnken achterstand boeken, Van der Ruit, die aanvankelyk goed reed, zakte door banden- en andere pech steeds meer achter. Ook Albert van Schendel ver beterde syn positie geenszins. Anton van Schen del cs. werd toen door het volgende peleton ingehaaid. Men was toen Arras naby de kust genaderd en hier woel een yskoude. sterke wind. Het achtervolgende peleton had er inmiddels‘n stevlgen gang ingezet en na 352 K M. had het de vluchtelingen Ingehaald. De samengesmolten groepen btovsn gemimen tyd bU elkaar rU- Volendam, dat verschillende Invallers telde, was aanvankelijk slecht op dreef en het be hoefde dan ook geen verwondering te wekken, dat de gasten reeds spoedig de leiding namen <01>. zy kregen een prachtige gelegenheid om den voorsprong te vergrooten. toen de scheids rechter aan H.M.S. een elfmeterschop toekende, welke evenwel niet door de roodwitte Zullena ren werd benut. De rust ging zoodoende in met een 10 voorsprong der gasten. Na de rust ging het spel gerulmen tyd on geveer gelyk op. Jonk wist den geiykmaker te scoren (1—1), maar toen kwamen de gasten weer opzetten. Het duurde niet lang, of zy had den de leiding heroverd (12>. Volendam nam hiermee echter geen genoegen. De wydbroeken zetten weer verschillende aanvallen op, waar van er een tenslotte succes opleverde. Jonk voor den tweeden keer de partijen lijken voet bracht <2—2). Verder werd er niet gescoord, zoodat de punten werden gedeeld. De dag begon met een plechtige H. Mis met drie heeren in de kapel van het St. Alojrsius College, waarbij rector Bonnlken, die de H. Mis opdroeg, werd geassisteerd door den geestelijk adviseur, pater Kooyman 8J. en pater A. Wolf. De laatste was een der oud-spelers der Ha genaars. die in het seizoen 19261937, toen Graaf Willem het kampioenschap van de R.K.F. behaalde, in dit elftal was onder gebracht. Rector Bonnlken hield een kernachtige toe spraak naar aanleiding van de woorden van den H. Paulus: ..Bewaar toch het onderpand dat U is gegeven.” Aan het hierna volgende gemeenschappeiyk ontbijt werd de heer J. Leeuwens door den geestelijk adviseur gelukgewenacht met het feit, dat ook hy syn zilveren jubileum als lid her dacht, waarvan meer dan vyftien Jaar als be stuurslid en voorzitter Hierna volgde een druk bezochte receptie Naast de verschillende vereenlglngsafgevaar digden gaven ter receptie van hun belangstel ling blijk de hoogeerw. deken V. d.' Tuyn, het bestuur van den I.V.CJ1., den D.H.V.B., Lit district Den Haag en den D.H.A-K. Enkele» vereenlglngen Heten hun gelukwen- schen vergezeld gaan van het aanbieden van cadeaux. Zoo bood de D.H.V.B. syn vaantje aan. DHL een nieuwen bal, de damee-hockey- afdeellng een vereenlgingsvlag. Wilskracht een plaquette en het district Den Haag een cadeau onder couvert. Van verschillende zijden waren fraaie Moe teen geaonden en talryke telegrafische en schrifteiyke gelukwenschen kwamen binnen. Op de Roggewoulng hadden hierna enkele Ook de vierde kampioen in de eerste klasse van den IVCB is thans bekend, want Brabantia heeft giste ren in Zuid II door een 50-zege op Best Vooruit op den titel beslag gelegd. Reeds vroeg heerschte er een groote drukte in het gebouw der St. Joeephsgesellenvereenl- glng aan de Stadhouderskade, waar de wed strijden reeds des ochtends om negen uur aan vingen. Dy technische commissie van den D. H. G. B had allee uitstekend voorbereid en de beide salen waren keurig in orde gemaakt, waar door het mogeiyk was de ongeveer duizend turnsters en adspiranten precies op tyd met hun oefeningen te laten beginnen. De stemming onder de deelneemsters was uit stekend en daar alfes goed geregeld 'was. kon het programma vlot worden afgewerkt. geconcentreerd. By een scrimmage wordt in derdaad ingvechoten. doch wegens buitenspel wordt de goal geannuleerd. V. V. Y. neemt dan weer de kans waar en maakt kort Achter elkaar twee doelpunten, waarvan vooral het laatste op fraaie wyse w*d gescoord: een kopbal uit een voorset van Eccela. Met 41 voor.V. V. Y. komt het einde. Den Haac W. Alsemgeest (D.H.L) doel; A. Steentjes (GD.A.) en A. Jansen (Gr. Willem) achter; O. V. d. Spek (D.HL), J. Wolf (Graaf Willem), W. Overgaag (DHL) midden; Ro- senburg (V.V..P.), O. Kemperman (Gr. Willem); N. v. Leeuwen (BI. Zwart), A. A. Alsemgeest (DHL) en Peeters (GD.A.) voor. Achterbosch Wakklng Bolhaar Peeters een hard schot, doch Venrooy op zyn post. Zoo verstreek de eerste helft. R. K U. V. B. elftal: Pot Schoonderwoerd Spyker TTentelman Pik v. d. Linde Prontroth FUlppl Koopman Hendriks Weber De Venlosche Boys brachten het in deae •fdeellng in Blerlck niet verder dan een ge lyk spel tegen SVB, zoodat ook de leiders eventueel reeds aan een punt genoeg souden hebben gehad om de kamploensvlag te kunnen hyschen. Kolping boekte ook nu weer een mooi succes, want de Helmondsche club nam op fraaie wijze revanche op Wilhelmina, dat nu In Weert met 53 verloor. In ZMld I is de spanning nog meer toe genomen, daar de Sittardache Boys zich door Geleen een punt Heten ontnemen, waardoor zy thans precies gelyk staan met RKVVL, dat gisteren geen fout maakte en RKNAC in eigen huis een 4—2-nederlaag toebracht. Ook in de ontmoeting tusschen Valkenburg werden de punten gedeeld. In West I was dit het geval In Volendam, waar HMS den wydbroeken een punt wist te ontnemen. De Meer heeft verder in Amster dam geen kans gekregen om revanche te ne men op WIJ. Ook thans won de club uit IJselstein, die den Amsterdammers nu een 41-nederlaag toebracht. EMM8DO werd uitgesteld. De standen wedstryden: De Amsterdamsche vereenlgingen begonnen om negen uur terwyi de groepen, die uit an dere plaatsen van het bisdom kwamen, later aan de beurt waren. By de vrije oefening werd een nieuwe proef genomen. Er was geen oefe ning voorgeschreven omdat altyd vereenlglngen gedupeerd werden door dat zy de richting, vol gens welke de oefening was samengesteld niet machtig syn. Nu kon leder self kiezen, hoewel de juryleden hierdoor soms voor moeliyke pro blemen kwamen te staan. Alle richtingen en stroomlngen waren vertegenwoordigd. Toch zal het wel aanbeveling verdienen om In de toe komst eenlge leiding te geven. In welk geval deae proef seker succes aal opleveren. BU het toestelturnen was soepel» uitvoering de hoofdzaak. Het verschil tusschen de vereenl- glngen bleek In technisch opzicht uiterst gering te zyn en een klein ongebrekje had reeds direct veel invloed op het eindresultaat. Misschien kan men hieraan tegemoet komen, door de oefen stof eenlgszlns te verzwaren. Toen des middags bet openbare gedeelte van de wedstryden een aanvang nam begonnen de adspiranten In drie afdeellngen. Achilles uit Amsterdam begon met goed aamengeMekle en uitgevoerde springtouw-oefeningen waar by aardige vondsten werden gedemonstreerd. Ook de volksdans van O.DO. (Amsterdam) werd fraai uitgevoerd 808 uit Rotterdam liet eveneens een mooi nummer zien. Eenvoudige muziek en eenvou dige oefeningen stelden aan de meisjes niet te hooge elachen Het blykt wel heel duidelijk overigens, dat vooral op dit gebied de nieuwe richting In de gymnastiek steeds meer terrein wint. Een speciale vermelding verdient seker wel het Amsterdamsche Achilles. Het vorig jaar had deae vereeniging den toon aangegeven met een rel uit .Lucifer" van Vondel. Dit jaar was de opdracht .zelfs nog moetiyker. Men Het thans zien, dat er op dit gebied heel veel te bereiken is na volhardende studie en oefening. Ook Wils kracht kwam goed voor den dag met een rhythmischen groependans. Bi de keurige ver Borging van de kleedlng moge voor de andere vereenlglngen een aansporing zyn ook hiervan nog meer werk te maken. Het Is natuurlijk niet mogelyk hier alle oefenin gen te bespreken, maar hoewel er van sommige gevallen natuuriyk flinke verachUien waren waar te nemen, viel het toch op. hoe alle vereenlgln gen zonder uitzondering haar uiterste best had den gedaan om een aoo goed mogelyk figuur te slaan. Opvallend was ook het vele en goede ge bruik van bedien, ringen en vlaggen. Demonstra ties van dit soort sullen Beker wel de noodlge navolging vinden en deae oefeningen syn een aardige uitbreiding van de oefenstof. Tenslotte dient hier nog wel eens speciaal ge wezen te worden op de goede organisatie waarvoor het Sportcentrum Amsterdam had Borggedragen en waaraan het succes van dese wedstryden aeker ook voor een belangrijk deel te danken Is. Want eenieder zal het er over eens zyn. dat deae wedstryden, niet alleen door de groote deelname, maar ook door het door de verschillende vereenlglngen gepresteerde een groot succes syn geworden. ZIJ hebben opnieuw het bewijs geleverd, dat de katholieke turnsport In het bisdom Haarlem thans op den goeden weg la Nadat In de kapel van de St. Josephgesellen een kort Lof was gecelebreerd, werden vervolgens de pryaen uitgereikt. By 75 pct. van het aantal te behalen punten werd een eerste wimpel gegeven, by 70 pet. een tweede en by 60 pct. een derde wimpel. Dit jaar werden voor den eersten keer twee eerste wim pels uitgereikt en wel aan Achilles I, Amsterdam en S.8.S., Beverwyk Wilskracht heeft den Bisschopebeker weer moeten afstaan aan Achillea, dat nu dus de tropee voor de tweede maal In Mln besit kreeg. In den B-wedstryd heeft A. L. O. uit Rotter dam thans voor goed beslag gelegd op den De Rotterdammers trapten af en namen het offensief en reeds in de eerste minuut moest Alsemgeest een ver schot van Wagemakers on- schadeiyk maken. Een snelle Haagsche uitval, eindigend met een schot van Rozenburg, be landde In de veilige haven van den Rotter- damschen doelman Venrooy. Het samenspel In den Haagschen aanval wilde niet vlotten, waardoor Rotterdam het beste deel van het spel kreeg. Snel en fraai comblneerend toog de voorhoede telkenmale ten aanval, doch voor den doelmond der Hagenaars vlotte het niet en ontbrak de schutter, waardoor, mede door het goede verdedigen van de Haagsche achterhoe de, succes achterwege bleef. Aldus gingen eenl ge fraaie kansen door slecht schieten van Wa gemakers en y. Lingen verloren. Ternauwer nood ontsnapte het Haagsche doel aan een doorboring, toen y. d. Geer een snellen run langs de lyn met een hard schot besloot, doch de bal scheerde de lat. Aan de andere zyde loste bleel nadat kort voor de rust Rotterdam een pracht kans had gehad om de score te openen, doch y. d Helm schoot over. Het spelpeil was na de thee aanmerkelijk la ger en soms was de wedstrijd het aanzien niet waard Den Haag nam eenigen tijd het offen sief, doch de Rotterdamsche verdediging bleef meester van het terrein. Toen aan de andere zijde v. Llngen een hard schot Inzond, bracht de paal redding. Het was uitstel van executie, want dezelfde speler passeerde kort hierop den Haagschen doelman onhoudbaar <01>. De gastheereh poogden een gelyk spel te foroeeren, doch de tijd verstreek Bonder dat zy tot doel punten kwamen. De feestdag werd besloten met aen gemeen- schappeiyken maaltyd In een der zalen van den Dierentuin. De Haagsche R.K. Sportvereenlglng herdacht tweeden Paaschdag haar vyfentwlntlgjarlg bestaan, waarvan de datum op 12 Maart IJ. dat In verband met den pas herdacht werd. Voor de katholieke vrouwelyke sportbeweging in het bisdom Haar lem was de Tweede Paaschdag jaar van bijzonder belang, want dezen dag trokken de turnsters alle plaatsen van het bisdom naar de hoofdstad, waar de jaarlyksche dioceaane tumwedstrijden van de Vrouwelyke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie De Graal werden gehouden. ronden: 6. PeekSchoenermark, ronden: 7. Hellemons -Biesheuvel. Op Tteeeden Pzmschdag hield de R. K. Wlel- rennersvereeniglng Amsterdam een peletonrlt over een afstand van 48 K. M. De uitslag luidt als volgt: 1. F. Emans, P. KAnst, P. Jongeneelen. L. Krabshuls, B Groot en J. de Boer 1 uur 11 mln. 3/5 sec. 2. M. Rykes, J. v. d. Pangaard, J. du Pau, G. Mertens en J. Gerritsen. 3. K Looman, J. Meriyn. J. Mans. H. Laan, J. de Wolff en Gaarthula. 4. H. Ter Lien, H. Heemskerk. W de Ruiter, A. Payralbe, G. Oorbals en J. Verdonk. 5. F. Klinkhamer, P. v. Groeningen, A. Hek man. J. v. Oort en J. Bruns Junioren (15 KM.) 1. J. Wesseling 37 min. 29 aec. J, JJ s, d. Meer. 3. O. straat, loop volgt: Ns een geanimeerd partytje Graaf Willem-veteranen en de voetbalvereeniging St. Eloy, welke eindigde een 7a overwinning voor laatstgenoemde ver eeniging. vond onder groote belangstelling, er waren circa 1500 personen aanwezig, de wed strijd Den Haag—Rotterdam plaats. By de Ha genaars ontbrak C. Alsemgeest door ongesteld heid op het appèl en werd door zyn broer Aad vervangen. De volgende elftallen kwamen In 7 veld: Het Utrechtse!) bondselftal. dat Tweeden Paaschdag te Enschede een oefenwedstrijd speelde tegen een Twentsch Zwaluwenelftal kon het tegen deze tegenstanders niet tot een overwinning brengen en zelfs was een neder laag niet onverdiend geweest. Als een veront schuldiging kan gelden dat het bondselftal al thans de vorhoede erg gehandicapt was door het gemis van de Hossen en Nienhaus die on voldoende vervangen werden door FUlppl en Weber Dit neemt echter niet weg. dat de ver dediging d>e toch geheel compleet was, niet aan de verwachtingen voldaan heeft. Vooral de mlddenllnie was als geheel erg zwak Hier stak de Twentsche mlddenllnie, waarin Tinsel een prima mldhalf bleek te zyn. wel gunstig boven uit. Zooals reeds gezegd, vertolkte de Blauw Witter een prima mldhalf-partytje en het sou ons verwonderen, indien de Hengeloèr zich niet een plaats had veroverd In het bondselftal. Als te half vier scheidsrechter Bokstart voor beginnen fluit, stellen de elftallen zich als volgt op: De Meer is er niet in geslaagd om het tot een overwinning te brengen, daarvoor gaf V. V. Y. geen enkele kans, ofschoon de stzmd tot een kwartier voor 't einde nog 11 was. Het wordt voor de Amsterdammers oppassen, want het degradatie-gevaar komt steeds nader. Na den aftrap valt V. V. Y. dadelyk flink aan. Opvallend is, dat de gasten veel schieten en de Meer-achterhoede krygt meteen volop werk. Het cotnbineeren in den aanval der Am sterdammers vlot niet erg en velden weten zy tot het doel der tegenparty door te dringen Toch weet v. Ruth een der weinige kansen te benutten, als hy van dlchtbü hard Inschiet, Rotterdam: O. van Venrooy (Spartaan) doel; L. v. d. Huls (Leonlctes) en W. Pols (Spartaan) achter; B. v. Dongen (Spartaan). H. Troost (Excelsior) en A. Keehnen (Spartaan) midden; A. Wagemakers (Spartaan), A. Mentink (Idem), V. d. Helm (OHveo), R. v. Llngen (Excel- d. Geer (Spartaan) voor. De wielerbaan .1* Raayberg” te Bergen op Zoom opende Maandag het seizoen met wed stryden. waarvan de voornaamste uitslagen als volgt luiden; Finale sprint amateurs: 1. v. d. Vyver, 13 1/5 sec 2. Opdenberg; 3. Pirrotte; 4. Dietvorst. Afvalrace der amateurs: 1. Chr. van Gent; 3. Opdenberg; 3. Van der Vyver; 4. Chr. Dtet- vorst; 5 Van der Driemche 15 KM achter motoren 1. Van laselt; 3. Ba lemans (op 240 meter); 3. Buron (Ml meter); 4 Michaud. Ploegachtervolging amateurs: 1Van der Dries- scheOpdenberg; 3 Van der Vijverj 3. Van GentVan Akkeren; vorst. Elndklasaeertng amateurs: 1. Opdenberg, 12 pnt.; 3. Van der Vyver. 23 pnt.; 3. Van Gent, 18 pnt 4. Dietvorst, 16 pnt.; 5. Van der Dries- sche, 15 pnt. De eerste aanvallen syn voor Utrecht en bin nen enkele minuten reeds heeft FUlppl enkele gehelde kansen om seep gebracht. Dan komen de Zwaluwen meer In den aanval. Schoonderwoerd en Spyker krijgen werk. By aanvallen van Utrecht verknoeit FUlppl hem enkele de TWente- mlddenllnle haar voorhoede ten aanval en doelman Pot krUgt de hulp van de deklat by een schot van Sessink. Uit een vryen schop even daarna kogelt Tinsel hard op doel, doch Pot staat op de juis te plaats. Toch kan deae niet, verhinderen dat Sessink hem van dlchtby passeert en Twen te de leiding bezorgt. Tot de rust blyven doelpunten dan verder uit. Na de thee Is FUlppl by Utrecht vervangen door Leushuls, hetgeen een groote verbetering blykt. De rechtervleugel is daardoor gevaar- lyker en spoedig brengt Prontroth de partyen in evenwicht. De Utrecht-voorhoede combi neert nu heel aardig en 5 mln. na den geiyk- maker komt het 3e doelpunt als Hendrik» een fout van Bolhau afstraft. Hierna ia Twente het meerendeel van de 3e helft in den aanval en ongeveer 10 mln. voor het einde scoort Brununelhuis uit een voor set van te Heggeler met een fraalen kopbal den reeds lang verdienden geiykmaker. Met een geiyken stand 2—3 komt het einde. De uitslagen lulden' A-wedstrijd1. Achilles. Amsterdam 285%; 2. Wilskracht I. Amsterdam 233; 8. Illa. Amsterdam 222: 4. 886. Beverwijk 215%; 5. Wilskracht II. Amsterdam 212%; 6 ODQ. Amsterdam 208(4: 7 Hercules Haarlem 2O4<: 8. Leonidas. Haarlem 200%: 9. Kwiek. Delft 19514. B-wedstrijd: 1 ALO. Rotterdam 233%; 2. Wlls- kracht I. Amsterdam 211; 3. ADI. Den Haag 810%: 4. Blauw-Wlt. Haarlem 210: 5. SML. Gou da 206%: 6. Hl». Amsterdam 2M%; 7. Da Stu wers. Schiedam 203; 8. Actlf II. Leiden 202%: 9. 808. Rotterdam 197%: 10 Groen-Wit, Leiden 193; 11 St Rafael. Den Haag 192%: 12. Pief. Delft 187; 13. ODO. Amsterdamen Actief I. Lei den. 186: 15 Wllakracht 11. Amsterdam 194%; 16. Kwiek II. Delft 176%. C-wedstrijd: 1. Achillea I. Amsterdam 207; 2. Pelops I. Lijnden 206%; 3. UDI II. Den Haag en ALO I. Rotterdam 206; 6 Sportlef URotterdam 204%; 6. ALO II. Rotterdam 209; 7 Achillea II. Amsterdam 200%; 8 Kwiek. Hlllegersberg 200: 9. Kwiek. Den Haag 198%; 10. Kxvo. Haarlem 193; 11. Sportluat I. Amsterdam 197. Vertier behaalden In deze afdeellng: Achillas III. Amsterdam 184: Sportlef I. Rotterdam 193; Rohda. Rotterdam IBS; Spirit I. Rotterdam 192 en Spint n. 1M%: De Stuwen I, Schiedam 167, idem II 157, idem III 176, Id IV 170. Id V 167: Actief 1. Lelden 167, Ifls I. Amsterdam 194. ld II 187%. ld. UI 188%, ld IV 1M%; UDI I. Den Haag 196%; WIK. Vlaar- dingen 187%: Stormwind I. Alkmaar 194. ld. U 167%: Wilskracht I. Amsterdam 192. ld. II 182%. idem UI 169%; ODO I. Amsterdam 181: Pelops U. Lynden 206%: Leonidas I, Haarlem 195; Her cules I. Haarlem 192%; Idem II 174: Blauw-Wlt. Haarlem 196%: ALO. Rotterdam 196. D-wedstrijd: 1 886 I. Beverwijk 230; 3. Achil lea L Amsterdam 266. 3 Wilskracht III. Amster dam 221: 4 AIX> I. Rotterdam 230: 6 Actief I. Lelden 214%: 6. UDI. Den Haag 212: 7. ODO I. Amsterdam 210: 8 Blauw-Wlt I. Haarlem 300%: 9. SS8 II. Beverwyk. Spirit II. Rotterdam en Ifis I. Amsterdam 308; 13. SML. Oouda 207; 13 Wlla kracht IV. Amsterdam 206%; 14. Kwiek. Hllle- gersberg 204; 15 ALO II. Rotterdam 306: 16. Kwiek II. DeVft 303; 17. Kwiek I. Delft en Hercu les I. Haarlem 301. Verder behaalden In deze afdeellng: Achilles II. Amsterdam. 184. ld. UI 193. ld. IV 195%. ld. V 185%; Groen-Wlt. Lelden 195%; Spirit I. Amster dam 184%. ld. II IMU; De Stuwen. Schiedam 180%; Actief U. Lelden 193%. Idem III 195: Sportlust I. Amsterdam 196; lila ,11. Amsterdam 187. ld II 183. ld. III 181; Spirit I. Rotterdam 198: 806 I. Rotterdam 169%: ld II 194: ADI IL Den Haag 193. Stormwind. Alkmaar 193. ld. U 177; Pelops, Lynden 198: Wilskracht I, Amster dam 193, ld. II 139. ld V 196wid. VI 181%, ld. VII 194%, ld VÏH 179, Id IX 179; Leonidas. Haarlem 194, ld II 183. id, III 163: Hercules U. Haarlem 186%. ld. III 148%; Blauw-Wlt II 181: Exvo I, Haarlem 193%. ld. II 183%; ALO III. Rot terdam 193%; DITO, Driehuis 193: ODO 11 Am sterdam 183 ld UI” 187 K-I wedatrljd 1 ODO. Amsterdam 48; 3. Ifis. Amsterdam en ADI. Den Blauw-Wlt. Haarlem 39; 6. Leonl- 18%; 7. 888. Beverwijk 38: 8. De iledam en Hercules, Haarlem 37%; 10. ALO. Rotterdam 36. 11. De Stuwen 1. Schle- dam 33. B- II-wedstrijd: 1. ODO. Amsterdam 38%; 2. Spirit, Amsterdam 38. B-in-wedstrtjd 1. Achülee. Amsterdam 51; 2 SML. Gouda 36%; 3. ODO. Amsterdam S3: 4. Actief L Lelden 32; 5. Actief n. LeMen 30. Buizen mededinging Wllakracht. Amsterdam 44. P-I-wMsUyd: 1. Achilles. Amsterdam 41 2. Wllakraclit. Amsterdam 3T%: 3. ODO, Amsterdam 37; 4. De stuwen. Schiedam 36%. F-II-wedatryd1 OOO. Amsterdam 44: 3. Groen-Wlt. Lelden 37 F-m-wedatryd1 806. Rotterdam 33; Gouda 30; 3. ODO. Amsterdam 39; 4 lelden 16. De resultaten der gisteren gehouden ope ningswedstrijden van de Goudsche wielerbaan waren: Klasaementewedstryden voor amateurs: 1. Schuier 37 pnt, 3. en 3. Lunenberg en Boeke 4 pnt., 4. De Groot 1 pnt., 5. E. de Jong. Afvalwedstryden voor profs en enafhanke- lijken: 1. A. Hellemens» Op een ronde: X J. Riethoven. 3. R. Riethoven. 4. Schoenermark, 5. Th. Peek. Klaseementswedstryd voor profs: 1. A. Buysse 8 min 30 sec., 3. A. BUliet, 3 Crossley, 4. M. Vroomen, 5. J. Walthour. 6. W Vroo- nien. Koppelwedstryd over 80 K.M. 1. Buysse— Bllllet (tyd 2 uur 30 sec 26 pnt. 3. Walthour —Crossley 30 pnt., 3. Van der RuitVan Am sterdam 11 pnt. Op een ronde: 4. Oebrs Vroomen 23. pnt.. Op twee ronden: 5. J. Riethoven—R Riet hoven. Op drie Op vier f- tw 1 inimijB1 waaMb

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 21