Oranje te Antwerpen van De Belgen zorgen voor een verrassend begin zeer H D E IN DE PIJP /Mier GEWONNEN Onfortuinlijke strijd Een 2-1 nederlaag tegen België Onze ploeg gehandicapt door het uitvallen van Wilders 0 Als men met 1O man spelen moet.... ONTMOETING MET EEN SENSATIONEEL VERLOOP VERDIENDE ZEGE ONZER TEGENSTANDERS MAANDAG 5 APRIL 1937 cl een Hulde Verrassend begin SCHAKEN Keeper Bract grijpt naar den bal, welken Langen, hoog opspringend, taJtpppes Verdediging verricht uitstekend werk Aljechin wint van Thomas De nieuwe formatie van de voor hoede blijkt lang geen ver betering te zyn Gewijzigde aanval geen verbetering Vierde ronde van het tournooi te Margate Goed spel der Belgische voorhoede Organisatie laat veel te wenschen over Tegen het einde raakt de Neder landsche ploeg meer en meer aitgespeeld Vrijwel onmiddellijk na het begin nemen de Belgen door Ceuleers de leiding, maar een doelpunt van Wels zorgt, dat de rust met gelijken stand ingaat aan de verdediging Na in twaalf achtereenvolgende wedstrijden in het buitenland ongeslagen te zijn gebleven, heeft het Neder- landsch Elftal Zondag te Antwerpen een 21 nederlaag tegen de Belgen geleden. Het heeft onzen spelers in dezen wedstrijd niet meegezeten, hoewel wij toch niet gaarne zouden beweren dat de Belgen de overwinning niet heb ben verdiend. Want afgezien van het feit, dat Nederland tijdens de tweede helft zeer sterk gehandicapt was door het ontbreken van Wilders, waardoor deze 45 minuten met 10 man moesten worden gespeeld, hebben de gast heeren, ook tijdens de eerste helft reeds, een beter sluitend spel gedemonstreerd. Reeds kort na het begin hadden de Belgen door Ceu leers de leiding genomen, waarna Wels vijf minuten voor de rust gelijk maakte. Een kwartier voor ’t einde scoorde Fiévez het tweede en beslissende Belgische doelpunt. MAAP..XM 4 ÖB F >1 De Neder landsche aanval brengt het Belgische doel in gevaar was tO meer ons (Van onzen spec talen verslaggever.) (Slot op de volgende pagina) België: Menchik en 7. Buerger 1 pnt; 8. miss Nederland Caldenhove Ander! eeen Nellen (DHC). De resultaten der Zaterdag bespeelde vierde ronde van het tournooi te Margate zijn: Aljechin wint van Thomas. Buerger verliest van Keres. Tylor remise met Foltys. Belgen het leder in hun bedt, zy hadden niet alleen het voordeel van een voltallige ploeg, doch hadden bovendien door een iets grootere technische vaardigheid gemakke lijker gespeeld. De partijen Cole-Scheffer en WlnserPrins moesten werden afgebroken. Het tempo was aanvankelijk zeer hoog opge voerd. het spel golfde de eerste tien minuten van doel tot doel en het zag er naar uit, dat het een wedstrijd sou worden, niet alleen met een spannend karakter, maar ook met hoog staand spel. Dat er op het spel van de Nederlanders niet het een en ander aan te merken zou zijn, zou den wfj niet gaarne beweren. Allereerst Is de gewijzigde aanval, zonder van een mislukking te spreken, zeker geen verbetering gebleken. Lun- De stand is nu: 1. Aljechin 3 pnt; 2. en 3. Fine en Keres 24 pnt. en een afgebroken par tij; 4. Thomas 2J4 pnt.; 5. Foltys 2 pnt. en een afgebroken partij; 6. Milner 1 pnt. en twee af gebroken partijen Menchik K pnt. en twee afgebroken partijen; 9. Alexander S pnt. en een afgebroken partij; 10. Tylor y, pnt -iiiiiiiiiniiinii- De resultaten van de Nederlandsche deelne mers in de reservegroepen zijn: van Doesburgh wint van' Schelfhout Landau remise met Go- lombek en van Beters wint van Heath. Het begin was wel zeer wm—rnd Naa- weltfks was- er een minuut gespeeld of de Belgen hadden reeds de leiding genomen. Nadat de eerste aanval der Oranjehemden was afgeslagen, ging de Belgische linker-: vleugel er razend znel van door: Fiévez nette voor, het leder kwam bU den vrijstaan- den Ceuleers en met een scherp schot tn den rechterbenedenhoek scoorde de Bel gische rechtsbinnen (18). Wie gemeend mocht hebben, dat dit doelpunt een minder gunstigen invloed zou hebben op het moreel onzer ploeg, had verkeerd gedacht, want onmlddellijk na dit onfortuinlijk begin kreeg van Nellen reeds een scoringkans. Een fraaie pass van Bakhuijs gaf den DHC-er een vrij weid. Op het moment dat hij wilde schie ten struikelde onze linksbuiten echter en daar door kwam de bal minder gunstig voor zijn voeteif te liggen, zoodat hij geen gelegenheid meer kreeg zuiver te richten. Braet kon het wel harde schot goedvwegwerken. De Belgen hebben ons werkelijk verrast door hun goed spel. Indien Voorhoof iets gelukkiger met schieten zou zijn geweest, was de score der Roode Duivels niet tot twee doelpunten be perkt gebleven. Braine was in hun aanval de voetbalvirtuoos, die met een zelden falende zekerheid de aanvallen opbouwde. Naast Braine noemen wij den kleinen Fiévez in den Belgischen aanval als uitblinker. x In de halflinie was Stjjnen de meerdere van Ander! esen, terwijl de belde kanthalfs Dalem en De Winter niet veel voor elkaar onder deden. Joachim en Paverlck speelden als backs een uiterst solide partij, dikwijls een tikje te stevig zelfs. Vooral Lungen moest het nogal ^pak bij hen ontgelden. Braet, dien wij van andere inter nationale wedstrijden kenden, had een uitste kenden dag. Tweemaal voorkwam hij een vrij wel zeker schijnend doelpunt, terwijl eigenlijk geen enkele fout door den Belgischen doelman werd gemaakt. In dezen vorm spelend kunnen de Roode Duivels nog veel plezier van den Brug- genaar beleven. De bezetting van de plaats onder de lat heeft den Belgen tijdens de laatste Jaren ook al heel wat hoofdbrekens gekost. Over de leiding van den Engelschen scheids rechter Mee zijn we niet zoo bijzonder te spre ken. Zonder zich aan overdrijving schuldig te maken, had hij gerust wat meer kunnen fluiten Minder prettig was het daarbij voor onze spelers, dat hij de meeste fouten van Belgische zijde ongestraft liet. Na deze nederlaag wordt de strijd te Rotter dam eerst recht Interessant Dat we ook daar niets meer van de Belgen cadeau zullen krijgen, heeft de wedstrijd van gisteren zonder twijfel aan het licht gebracht. Douwt Egbarrs tcMc Vn«che Heeren - Baai Vannas- NadarUadt 9«vr^*ës p^ptabak. Wij vragen ons dan ook af of het eigenlijk wel juist is, geblesseerde spelers niet te ver vangen. Er is in dezen BelgiëNederlandwed- strjjd vrij zwaar gespeeld, zwaarder in elk ge val dan wij dit gedurende de laatste tien Jaren gewoon waren. Neem eens aan. dat nog een tweede Nederlander na de rust het veld had moeten verlaten. In dat geval was er toch van den wedstrijd weinig terechtgekomen. Neen, wij voor ons zijn van meening dat de desbetref fende bepaling meer gemaakt is voor menschen, die bij voetbal de sportieve begrippen uit het oog verliezen en tot knoeierijen met de gemak kelijke vervanging overgaan. Nu heeft men ech ter bereikt dat ook zij, die aan dergelijke prac- tjjken niet denken, er door gedupeerd worden. Iedereen in het Nederlandsche kamp had met een gelijk spel gaarne vrede genomen, doch iedereen wist ook. dat toen de gastheeren ein delijk hun tweeden goal scoorden, dit de beslis sing in ons nadeel beteekende. Wel kreeg Wels naderhand nog een goede kans om gelijk te maken, doch de lichte rechtsbuiten werd op het laatste moment door de Belgische verde diging van den bal gewerkt. Met het bovenstaande hebben wij in korte trekken willen laten zien, dat de strijd 1 kijkspel, vanwege zijn groote spanning, snel heid en ook door wisselende kansen, zeer aan trekkelijk te geweest. gecompliceerd, waardoor het voor de andere aanvallers moeilijk is hem te volgen. Ten slotte opent hij het spel te weinig op de vleugels en wil gelooven dat dit alles bijeen voldoende is om Bakhuijs op"' deze moeilijke plaats te verkiezen. Hierbij komt nog dat er andere spelers voor de linksbinnenplaats te vinden moeten zijn, die daar niet minder dan onzen goalgetter zullen presteeren. Van Spaendonck viel tegen. Hij is een hard werker, doch ziet te weinig wat er om hem heen gebeurt. Voortdurend loopt hij met zijn hoofd naar den grond gebogen, waardoor het hem ten eenenmale niet mogelijk is de situatie voldoende te overzien. Van Nellen zoowel als Wels hebben zeer goed gespeeld. Laatstgenoemde smaakte daarbij nog het genoegen het eenige doelpunt te hebben ge scoord, hetgeen ongetwijfeld een goede beloo- ning was voor zijn goede werken. Van Nellen tras niet minder, vooral tijdens de eerste helft van den strijd kreeg hy van Bakhuijs goede ballen toegespeeld, waaruit talrijke fraaie voor zetten kwamen. gen kon ons Bakhuijs op de mldvoorplaats niet doen vergeten en van Bakhuijs zal men als linksbinnen nooit en te nimmer dat kunnen verwachten, wat hij als mldvoor presteert. Dit zijn, twee feiten, welke als een paal boven water staan. Men kan daarnaast het spel van Lungen als mldvoor beredeneeren hoe men wil, maar dit heeft, naar wij meenen, weinig nut, daar o.l. de proef van Zondag niet als geslaagd mag worden beschouwd Bakhuijs is en als speïver- deeler en als de man met het onverwachte schot, op de mldvoorplaats niet te vervangen. Afgezien hiervan was het spel der Belgen in het veld absoluut beter. Door zeer hard werken van onze mlddenlinie en verdediging werd het overwicht der Roode Duivels weliswaar eerst in het tweede deel van de tweede helft spre kend, toen bleek dat de onzen voor een deel uitgespeeld waren, doch dit kwam zeker niet alleen door hun numeriek voordeel, doch even eens, wij zefden het reeds, door het feit dat zij minder energie hadden verbruikt. Hun plaatsen was niet alleen in de halflinie beter, doch vooral ook in den aanval, waar Braine geraffineerde passes aan zijn medespelers gaf Onze aanval daartegenover speelde tamelijk slordig. Bakhuijs bleef als linksbinnen veel achter, terwijl Lungen meestal zijn kracht in individueel spel zocht. Bovendien faalde van Spaendonck tamelijk opvallend, zoodat er van den eens zoo ge vreesden Nederlandschen aan val werkelijk niet bijster veel overgebleven was. Mogelijk had men het nog tot een iets beter resultaat kunnen brengen, wanneer Bakhuijs direct na het tweede Belgische doelpunt of nog eerder, mldvoor was gaan spelen. Hij deed dit thans eerst in de laatste paar minuten, na zeer geruimen tijd voor een groot deel in de half linie te hebben geopereerd. De partijen Alexandermiss MilnerFine werden afgebroken. Deze NederlandBelglëmatch was er wel één van de meest interessante soort, mis schien niet zoo zeer omdat het vertoonde spel op een zoo hoog peil stond, doch zeker gezien de zeer groote spanning, welke van het begin tot het einde heerschte. De sensatie was er reeds binnen een minuut, toen Ceuleers voor de oogen van onze verraste verdediging het eerste doelpunt had gescoord. Ze werd nog heviger, naarmate de oranjeman nen het Belgische doel gingen belegeren, waar bij de backs der Roode Duivels door hun for- sch, vaak zelfs naar onzen smaak wel iets te forach spel, het vuur aanbliezen. Het hoogte punt werd vijf minuten voor rust bereikt, op het moment, dat goed spel van Lungen den kleinen Wels In staat stelde den gelijkmaker te scoren. De tweede helft, zonder Wilders, was aan vankelijk een getrouwe copie van het eerste gedeelte. Het eigenaardige was dat de Neder landers met tien man eigenlijk beter speelden dan voor de rust, zoodat het Belgische doel herhaaldelijk in gevaar verkeerde. Naarmate echter de strijd verstreek bleek maar al te dui delijk dat men niet tien man ongestraft tegen over elf spelers kan stellen. De Oranje-hemden. die zeer hard gewerkt hadden, raakten zichtbaar vermoeid. Steeds hadden gedurende bet laatste half uur da Doel: Braet (C. 8. Brugge). Achter: Paverlck (Antwerp F.C.), Joachim (OL Charleroi). Midden: Dalem (Standard), Stijnen (Ol. Charleroi), De Winter (Beerschot). Fiévez (White Star), Ceuleers (Beerschot). Voorhoof (Llersche 8. K.), Braine (Beerschot), Buyle (Daring). De samenstelling van de nationale ploeg voor de revanchematch tegen Belgle op 2 Mei ars. zal de Technische Commissie dit maal hoogstwaarschijnlijk meer hoofdbre kens kosten dan dit den laatsten tijd het geval is geweest. Wij voor ons zijn er althans van overtuigd, dat de voorhoede in haar samenstelling van Zondag j-1-, niet meer terugkomt. et was een ware teleurstelling voor de Nederlandsche ploeg, mits gaders voor de tienduizenden Nederlandsche supporters, toen in de rust bleek, dat Wilders, die even voor half Urne aan het hoofd geblesseerd was geraakt, niet meer kon uitkomen. Ook voor de Belgen moet dit niet be paald prettig zijn geweest, daar de eer der overwinning, die zij mogelijk toch behaald zouden hebben, er kleiner door Is geworden. Minstens een derde deel van de 80.000 toe schouwers bestond uit landgenooten. dat was aan alles te merken: aan de vlaggetjes, de oranjemutsen, het zingen van het Wilhelmus bij de binnenkomst der spelers. Het weer was voortreffelijk, zonnig met een frisch windje, dat juist over de lengte van het veld, dat geens zins op een glanzende grasmat leek, stond. On der de belangstellenden bevond zich o.m. minister-president van Zeeland, die bij zyn verschijnen een ovatie van het Belgisch publiek in ontvangst nam. Verder merkten wij op den Nederlandschen gezant in België, Mr. J. A. N. Patijn. Nadat van Heel zon en wind tegen gekozen had, kon Voorhoof om zes minuten over drie (Belgischen zomertijd) aftrappen. De opstelling der beide elftallen was toen: nkele jaren waren wjj niet in het Deurne-Stadion ge weest en de hernieuwde kennis making ia ons niet meegevallen. De organisatie was buitengewoon slecht en uit alles bleek, zoowel voor als na den wedstrijd, dat de verantwoorde lijke instanties dezen ontzaglijken toeloop van belangstellenden niet konden verwerken. Onze indruk was, dat er veel plaats bewijzen meer waren verkocht, dan eigenlijk toelaatbaar was. Geen won der, dat een kwartier voor den aan vang van den wedstrijd de toeschou wers, die nog buiten waren en geen toegang konden verkrijgen, maar wel voorzien waren van een geldige kaart, dé loketten bestormden, de .poorten kwamen binnenstroomen en zich rond het veld nestelden. Ook de ver keersregeling na afloop leek een voudig naar niets. Hierna kwam onze rechtervleugel in actie. Wels maakte den bal hanalg vrij. Lungen en van Nellen kwamen vrij voor Braet te staan, doch v. Nellen schoot juist In de handen van den Belgischen doelverdedlger. De druk op het Belgische doel bleef slechts even aanhouden. Wij noteerden toen schoten van van Nellen en zelfs een van Wilders, doch de lange Belgische doelman greep de hooge ballen in zijn veilige handen. vallen en het resoluut wegwerken van den bal. In de halflinie was Paauwe onze beste spe ler. Van Heel begon daar voor de rust een tik je onzeker, doch Paauwe heeft van het begin tot het einde uitgeblonken. Van Anderiesen kan dit niet bepaald worden gezegd. Het plaatsen van onzen midhalf was dezen keer op vallend onzuiver. Geregeld kwamen de ballen van zijn voet bij tegenstanders terecht. ook wanneer de Ajacied voldoende gelegenheid had om het leder af te geven. In de tweede helft stond van Spaendonck als linkshalf opgesteld, waar hij natuurlijk van ajs Heel niet voor honderd procent vervangen kon. ‘Wel onderbrak hij daar vele aanvallen, doch de voorhoede kreeg heel weinig van hem toe gespeeld. Over onzen aanval zeiden wij reeds een en ander. Het was wel jammer, dat het binnentrio In de nieuwe opstelling beneden de verwachtin gen bleef, daar onze vleugelspelers toch werke lijk zeer goed op dreef waren. Er zou tegen de opstelling van Lungen als mldvoor niets aan te voeren zijn, wanneer men op die plaats niet de beschikking over Bakhuijs had. Lungen is zeker niet ongevaarlijk, doch heeft niet het verrassende schot van den Ha genaar. Bovendien Is zijn wijze van spelen zeer Doel: HaUe (Go Ahead). Achter: Wilders (Blauw Wit), (DW8). Midden: Paauwe (Fejjenoord), (Ajax), v. Heel (FeUenoord). Voor: Wels (Unltas). Van Spaendonck (Nep- tunus), Lungen (AFC), Hakhujja iHBS), Van Wanneer wij het spel onzer Oranjemannen beoordeelen willen, dienen wij allereerst een woord van hulde aan de verdediging te bren gen. Halle, zoowel als Caldenhove en Wildere voor de rust, hebben keurig werk geleverd. In de tweede helft hebben we aanvoerder Van Heel als back kunnen bewonderen. Bewonderen is werkelijk niet teveel gezegd, daar Van Heel met veel bravour de voor hem toch mln of meer vreemde plaats heeft bezet en zich een meester toonde in het onderbreken van aan-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 21