I van De Belgen zorgen voor een zeer verrassend begin H D*E IN DE PIJP Mier a Onfortuinlijke strijd van Oranje te Antwerpen Een 2-1-nederlaag tegen België Onze ploeg gehandicapt door het uitvallen van Wilders G€ WONNEN Als men met IO man spelen moet.... ONTMOETING MET EEN SENSATIONEEL VERLOOP VERDIENDE ZEGE ONZER I TEGENSTANDERS MAANDAG 5 APRIL 1937 A was ▼an s Hulde Verrassend begin SCHAKEN MAAR..\tó 3 Keeper Broei grijpt naar den bal. welken Longen, boog opspringend, wil inkoppen Verdediging verricht uitstekend werk Aljechin wint van Thomas Organisatie laat veel te wenschen over De nieuwe formatie van de voor hoede blykt lang geen ver betering te zyn Gewijzigde aanval geen verbetering Vierde ronde van het tournooi te Margate Goed spel der Belgische voorhoede R 50 Vrijwel onmiddellijk na het begin nemen de Belgen door Ceuleers de leiding, maar een doelpunt van Wels zorgt, dat de rust met gelijken stand ingaat Tegen het einde raakt de Neder landsche ploeg meer en meer uitgespeeld aan de verdediging Na in twaalf achtereenvolgende wedstrijden in het buitenland ongeslagen te zijn gebleven, heeft het Neder- landsch Elftal Zondag te Antwerpen een 21 nederlaag tegen de Belgen geleden. Het heeft onzen spelers in dezen wedstrijd niet meegezeten, hoewel wij toch niet gaarne zouden beweren dat de Belgen de overwinning niet heb ben verdiend. Want af gezien van het feit, dat Nederland tijdens de tweede helft zeer sterk gehandicapt was door het ontbreken van Wilders, waardoor deze 45 minuten met 10 man moesten worden gespeeld, hebben de gast heeren, ook tijdens de eerste helft reeds, een beter sluitend spel gedemonstreerd. Reeds kort na het begin hadden de Belgen door Ceu leers de leiding genomen, waarna Wels vijf minuten voor de rust gelijk maakte. Een kwartier voor ’t einde scoorde Fiévez het tweede en beslissendé Belgische doelpunt. A <4 J09 'V— -^K-YW- id. !68 U M een 5. De Nederlandsche aanval brengt het Belgische doel in gevaar i meer (Van onz^i specialen verslaggever.) (Slot op de volgende pagina) kJ België: en Nederland: Caldenhove Paauwe 'moesten worden afgebroken. onzer Oranjemannen een in cd 1 t H «a De resultaten der Zaterdag gespeelde vierde ronde van het tournooi te Margate zyn: Aljechin wint van Thomas. Buerger verliest van Keres. Tylor remise met Foltys. IAO SC. 310 UI ce oo 11- 3. ast int :h- er veel plaats- verlcocht, dan Dat er op het spel van de Nederlanders niet het een en ander aan te merken zou zijn, sou- den wy niet gaarne beweren. Allereerst is de gewijzigde aanval, zonder van een mislukking te spreken, zeker geen verbetering gebleken. Lun- pederlaag wordt de strijd te Rotter- recht interessant. Dat we ook daar van de Belgen cadeau zullen krijgen, wedstrijd van gisteren zonder twijfel iét licht gebracht. De resultaten van de Nederlandsche deelne mers in de reservegroepen zijn: van Doesburgh wint van Schelfhout, Landau remise met Go- lombek en van Seters wint van Heath. Het tempo was aanvankelijk zeer hoog opge voerd, het spel golfde de eerste tien minuten van doel tot doel en het zag er naar uit, dat het een wedstrijd zou worden, niet alleen met een spannend karakter, maar ook met hoog staand spel. De samenstelling van de nationale ploeg voor de revanchematch tegen Belgle op 3 Mei as. zal de Technische Commissie dit maal hoogstwaarschijnlijk meer hoofdbre kens kosten dan dit den laatsten tijd het geval is geweest. Wy voor ons zijn er althans van overtuigd, dat de voorhoede in haar samenstelling van Zondag JJ„ niet terugkomt. Belgen het leder In hun bezit. Zy hadden niet alleen het voordeel van een vol tanige ploeg, doch hadden bovendien door een iets grootere technische vaardigheid gemakke lijker gespeeld. Het big in waa wel zeer verrassend. Naa- welttki was er een minnet gespeeld of de Belgen hadden reeds de leiding genomen. Nadat de eerste aanval der Oranjehemden was afgeslagen, ging de Belgische linker vleugel er rasend snel van door: Fiévez zette voor, het leder kwam by den vrüstaan- den Ceuleers en met een scherp schot In den rechterbenedenhoek scoorde de Bel gische rechtsbinnen 1—0) Wie gemeend mocht hebben. daj dit doelpunt een minder gunstigen invloed zoi hebben op het moreel onzer ploeg,, had verkeerd gedacht, want onmiddellijk na dit onfortuiniyk begin kreeg van Nellen reeds een scoringkans. Een fraaie pass van Bakhuys gaf den DHC-er een vrij veld. Op het moment dat hy wilde schie ten struikelde onze linksbuiten echter en daar door kwam de bal minder gunstig voor zyn voeten te liggen, zoodat hy geen gelegenheid meer kreeg zuiver te richten. Braet kon het wel harde schot goed wegwerken. gen kon ons Bakhuijs op de midvoorplaats niet doen vergeten en van Bakhuys zal men als linksbinnen nooit en te nimmer dat kunnen verwachten, wat hy als midvoor presteert. Dit zyn twee feiten, welke als een paal boven water staan. Men kan daarnaast het spel van Lungen als midvoor beredeneeren hoe men wil, maar dit heeft, naar wy meenen, weinig nut. daar oX de proef van Zondag niet als geslaagd mag worden beschouwd. Bakhuys is en als spelver- deeler en als de man met het onverwachte schot, op de midvoorplaats nfet te vervangen. Afgezien hiervan was het spel der Belgen in het veld absoluut beter. Door zeer hard werken van onze middenlinie en verdediging werd het overwicht der Roode Duivels weliswaar eerst in het tweede deel van de tweede helft spre kend. toen bleek dat de onzen voor een deel uitgespeeld waren, doch dit kwam zeker niet alleen door hun numeriek voordeel, doch even eens, wy zefden het reeds, door het feit dat zy minder energie hadden verbruikt Hun plaatsen was niet alleen in de halfllnle beter, doch vooral ook in den aanval, waar Bralne geraffineerde passes aan zyn medespelers gaf Onze aanval daartegenover speelde tamelijk slordig. Bakhuys bleef als linksbinnen veel achter, terwijl Lungen meestal zyn kracht in individueel spel zocht. Bovendien faalde van Spaendonck tamelyk opvallend, zoodat er van den eens zoo gevreesden Nederlandschen aan val werkelyk niet byster veel overgebleven was. Mogeiyk' had men het nog tot een iets beter resultaat kunnen brengen, wanneer Bakhuys direct na het tweede Belgische doelpunt of nog eerder, midvoor was gaan spelen Hy deed dit thans eerst in de laatste paar minuten, na zeer geruimen tyd voor een groot deel in de half- linie te hebben geopereerd. iwiitmiiiiimi gecompliceerd, waardoor het voor de andere aanvallers moeiiyk is hem te volgen. Ten slotte opent hy het spel te weinig op de vleugels en wy gelooven dat dit alles by^gn voldoende is om Bakhuijs op deze moeliyke plaats te verkiezen. Hierby komt nog dat er andere Spelers voor de linksbinnenplaats te vinden moeten zyn, die daar niet minder dan onzen goalgetter zullen presteeren. Van Spaendonck viel tegen. Hy is een hard werker, doch ziet te weinig wat er om hem heen gebeurt. Voortdurend loopt hy met zyn hoofd naar den grond gebogen, waardoor het hem ten eenenmale niet mogelyk ia de situatie voldoende te overzien. Van Nellen zoowel als Wels hebben zeer goed gespeeld. Laatstgenoemde smaakte daarby nog het genoegen het eenige doelpunt te hebben ge scoord, hetgeen ongetwijfeld een goede beloo- nlng was voor zyn goede werken. Van Nellen was niet minder, vooral tydens de eerste helft van den stryd kreeg hy van Bakhuys goede ballen toegespeeld, waaruit talryke fraaie voor zetten kwamen. Iedereen in het Nederlandsche kamp had met een gelyk spel gaarne vrede genomen, do-h iedereen wist ook, dat toén de gastheeren eln- deiyk hun tweeden goal scoorden, dit de beslis sing in ons nadeel beteekende. Wel kreeg Wels naderhand nog een goede kans om gelyk te maken, doch de lichte rechtsbuiten werd op het laatste moment door de Belgische verde diging van den bal gewerkt. Met het bovenstaande hebben wy in korte trekken willen laten zien, dat de stryd als kykspel, vanwege zyn groote spanning, snel heid en ook door wisselende kansen, zeer aan- trekkeiyk is geweest. o«vw« Egbartz lcM« frietche Hetrt»-8» M Varmas Nederlands geurlate pgp tabak. I Wanneer wy het spel beoordeelen willen, dienen wy allereerst woord van hulde aan de verdediging te bren gen. Halle, zoowel als Caldenhove en Wilders voor de rust, hebben keurig werk geleverd. In de tweede helft hebben re aanvoerder Van Heel als back kunnen bewonderen. Bewonderen Is werkelyk niet teveel gezegd, daar Van Heel met veel bravour de voor hem toch mln of meer vreemde plaats heeft bezet en zich een meester toonde in het onderbreken van aan- Deze Nederland—Belgiëmatch was er wel één van de meest Interessante soort, mis schien niet zoo «eer omdat het vertoonde spel op een zoo hoog peil stond, doch zeker gezien de zeer groote spanning, welke van het begin tot het einde heerschte. lende bepaling meer gemaakt is voor menschen, die by voetbal de sportieve begrippen uit het •og verliezen en tot knoeierijen met de gemak- kelyke vervanging overgaan. Nu heeft men ech ter bereikt dat ook zy. die aan dergeiyke prac- tyken niet denken, er door gedupeerd worden. Minstens een derde deel van de 80.000 toe schouwers bestond uit landgenooten. dat was aan alles te merken: aan de vlaggetjes, de oranjemutsen, het zingen van het Wilhelmus by de binnenkomst der spelers. Het weer was voortreffeiyk. zonnig met een frlach windje, dat juist over de lengte van het veld, dat geens zins op een glanzende grasmat leek, stond. On der de belangstellenden bevond zich o.m. minister-president van Zeeland, die by zyn verschynen een ovatie van het Belgisch publiek In ontvangst nam. Verder merkten wy op den Nederlandschen gezant In België. Mr. J. A. N. Patyn. Nadat van Heel zon en wind tegen gekoaen had. kon Voorhoof om zes minuten over drie (Belgischen zomertijd) aftrappen. De opstelling der belde elftallen was toen: De stand Is nu: Aljechin 3 pnL; 3. en 3. Fine en Keres 2% put. en een afgebroken par ty; 4. Thomas 2J4 pnL; 5. Foltys 2 pnt. en een afgebroken party; 6 Milner 1 pnt. en twee af gebroken partyen; 7. Buerger 1 pnt; 8. miss Mcnchik K pnt. en twee afgebroken partyen; 9. Alexander H pnt. en een afgebroken party; 10. Tylor ft pnt. De sensatie was er reeds binnen een minuut, toen Ceuleers voor de oogen van onze verraste verdediging het eerste doelpunt had gescoord Ze werd nog heviger, naarmate de oranjeman nen het Belgische doel gingen belegeren, waar- by de backs der Roode Duivels door hun for- sch, vaak zelfs naar onzen smaak wel iets te forsch spel, het vuur aanbliezen. Het hoogte punt werd vyf minuten voor rust bereikt, op het moment, dat goed spel van Lungen d«m kleinen Wels in staat stelde den geiykmaker te scoren. De tweede helft, zonder Wilders, was aan- vankeiyk een getrouwe cople van het eerste gedeelte. Het eigenaardige was dat de Neder landers met tien man elgeniyk .beter speelden dan voor de rust, zoodat het Belgische doel herhaaldelyk in gevaar verkeerde. Naarmate echter de stryd verstreek bleek maar al te dul- delyk dat men niet tien man ongestraft tegen over elf spelers kan stellen. De Oranje-hemden. die zeer hard «ewwrkt hadden, raakten zichtbaar vermoeid. Steeds hadden gedurende het laatste baU uur de nkele jaren waren wy niet meer, in het Deurne-Stadion ge weest en de hernieuwde kennis making is ons niet meegevallen. De organisatie was buitengewoon slecht en uit alles bleek, zoowel voor als na den wedstryd, dat de verantwoorde lijke instanties dezen ontzaglijken toeloop van belangstellenden niet konden verwerken. z Onze indruk was, dat bewijzen meer waren eigenlijk toelaatbaar was. Geen won der, dat een kwartier voor'den aan vang van den wedstrijd de toeschou wers, die nog buiten waren en geen toegang konden verkrijgen, maar wel voorzien waren van een geldige kaart, de loketten bestormden, de poorten kwamen binnenstroomen en zich. rond het veld nestelden. Ook de ver keersregeling na afloop leek een voudig naar niets. Hierna kwam onze rechtervleugel In actie. Wels maakte den bal handig vry, Lungen en van Nellen kwamen vry voor Braet te staan, doch v. Nellen schoot Juist In de handen van den Belgischen doelverdedlger. De druk op het Belgische doel bleef slechts even aanhouden, wy noteerden toen schoten van van Nellen en selfs een van Wilders, doch de lange Belgische doelman greep de hooge ballen In zyn veilige handen. et was een ware teleurstelling voor de Nederlandsche ploeg, mits gaders voor de tienduizenden Nederlandsche supporters, toen in de rust bleek, dat Wilders, die even voor half time aan het hoofd geblesseerd was geraakt, niet meer kon uitkomen. Ook voor de Belgen moet dit niet be paald prettig zijn geweest, daar de eer der overwinning, die zij mogelijk toch behaald zouden hebben, er kleiner door is geworden. vallen en het resoluut wegwerken- van den bal. In de halfllnle was Paauwe onze beste spe ler. Van Heel begon daar voor de rust een tik je onzeker, doch Paauwe heeft van het begin tot het einde uitgeblonken. Van Anderiesen kan dit niet bepaald worden gezegd. Het plaatsen van onzen midhalf was dezen keer op vallend onzuiver. Geregeld kwamen de ballen van zyn voet by tegenstanders terecht, ook wanneer de Ajacied voldoende gelegenheid had om het leder af te geven. In de tweede helft stond van Spaendonck als linkshalf opgesteld, waar hy natuuriyk van Heel niet voor honderd procent vervangen kon. Wel onderbrak hy daar vele aanvallen, doch de voorhoede kreeg heel weinig van hem toe gespeeld. Over onzen aanval zeiden wy reeds een en ander. Het was wel jammer, dat het blnnentrlo In de nieuwe opstelling beneden de verwachtln- gen bleef, daar onze vleugelspelers toch werke lyk zeer goed op dreef waren. i Er zou tegen de opstelling van Lungen als midvoor niets aan te voeren zyn. wanneer men i op die plaats niet de beschikking over Bakhuys i had. Lungen Is zeker niet ongevaariyk, doch I heeft niet het verrassende schot van den Ha- i genaar. Bovendien is zyn wyze van spelen zeer Doel: Halle (Go Ahead) Achter: Wilders (Blauw Wit). (DWB). Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderiesen (AJax), v. Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unites), Van Spaendonck (Nep- De partyen Cole-Scheffer eu Wlnaer—Prins I tunua), Lungen (AFC), Bakhuys (HBS), Van Nellen (DHC). Doel: Braet (C. 8. Brugge). Achter: Paverick (Antwerp F.C.). Joachim (OL Charleroi). Midden: Dalem (Standard), Stynen (OL Charleroi), De Winter (Beerschot). Fiévez (White Star), Ceuleers (Beerschot). Voorhoof (Llersche 8. KJ, Bralne (Beerschot), Buyle (Daring). De Belgen hebben ons werkelyk verrast door hun goed spel. Indien Voorhoof iets gelukkiger met schieten zou zyn geweest, was de score der Roode Duivels niet tot twee doelpunten be perkt gebleven. Bralne was in hun aanval de voetbalvirtuoos, die met een zelden falende zekerheid de aanvallen opbouwde. Naast Bralne noemen wy den kleinen Fiévez in den Belgischen aanval als uitblinker. In de halfllnle was Stynen de meerdere van Anderiesen. terwyi de beide kanthalfs Dalem en De Winter niet veel voor elkaar onder deden. Joachim en Paverick speelden als backs een uiterst solide party, dikwjls een tikje te stevig zelfs. Vooral Lungen moest het nogal vaak by hen ontgelden. Braet. dien wy van andere inter nationale wedstrijden kenden, had een uitste kenden dag. Tweemaal voorkwam hy een vry- wel zeker schynend doelpunt, terwyi elgeniyk geen enkele fout door den Belgischen doelman werd gemaakt. In dezen vorm spelend kunnen de Roode Duivels nog veel plezier van den Brug- genaar beleven. De bezetting van de plaats onder de lat heeft den Belgen tydens de laatste jaren ook al heel wat hoofdbrekens gekost. Over de leiding van den Engelschen scheids rechter Mee zyn we niet zoo byzonder te spre ken. Zonder zich aan overdryving schuldig te maken, had hy gerust wat meer kunnen fluiten. Minder prettig was het daarby voor onze spelers, dat hy de meeste fouten van Belgische zyde ongestraft liet. Na deze dam eerst niets m«^r heeft aan De partyen Alexandermiss Menchlk MllnerFine wrrden afgebroken. Wy vragen ons dan ook af of het elgeniyk wel juist Is, geblesseerde spelers niet te ver vangen. Er is In dezen BelgiëNederlandwed- atryd vry zwaar gespeeld, zwaarder In elk ge val dan wy dit gedurende de laatste tien Jaren gewoon waren. Neem eens aan, dat nog een tweede Nederlander na de rust het veld had moeten verlaten. In dat geval was er toch van den wedstrijd weinig terechtgekomen. Neen, wy voor ons zyn van meenlng dat de desbetref-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 9