We luisteren naar DELFTSCHE SLAOLIE PRESTO h (DE I 2 DOUWE EGBERTS gU&FRIESCHE HEEREN BAAI De zorgen van Jimmy wmttrnmwmiHiiiiiiiiiininHiiiiimunnHHuminHiiiiiimiinumiiiiH i Ooitje R. ROOSMALE NEPVEU DINSDAG 13 APRIL 1937 De tarwemarkt Staten Het kan verkeeren Tl KERKELIJKE LEENINGEN KUNSTZ1JDESPINNERIJ NYMA Parochie H. Joseph Hillegom WILTON-FIJENOORD INBRAKEN TE AMERSFOORT Voerman verongelukt Lek in de waterleiding REIZEN NAAR ENGELAND Woensdag, 14 April Twee lijsten der N.S.B. Herv. Ger. Staatsparty STEUN AAN DE CICHOREI 1 8 3 JAREN E R R I N G CALVÉ-KWALITEIT CTS HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25Z zwaarder dan de meeste andere Uitvoer uit de Vereenigde nog twijfelachtig Belangryke schadepost voor de gemeente Weesp Met zijn hoofd tegen bovenkant van inrijpoort gebotst? Af 1755 DOOR P G WODEHOUSE «RMSSSmnitlIlllHIIIIIMIIÜIMIIIIIItlIlllllllliilllHlIlllllllllHillHIIIIIIWIII VOOR DE SCHOONMAAK Vraagt uitdrukkelijk MAGGI* BOUILLONBLOKJES Een prima product, voor elke beurs be reikbaar. Raming van Australischen oogst PIJPTABAK CANDIDATUUR VOORDE TWEEDE KAMO? Als gezant overgeplaatst van Spanje naar Oostenrijk en Hongarije Vóór d« Virginia-tabak wordt ▼erpakt, wordt dexo intens gedroogd en daarna met stoom soepel gemaakt om het breken te voorkomen. Op het eind wordt de tabak door hydraulische persen In ▼aten van 500 K-g. geperst. Langen tijd blijft do tabak daarna nog opgeslagen in het soole klimaat voor verder doorrij pen. o VIRGINIA: EXPEDITIE IN VATEN. 67 NU Cm PAKKEN VOOR i 11 I i in in hetgeen of aanvraag gratis verkryg- M.: deze VIJF EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK (Wordt vervolgd) 06 de ver- een der voor den oogst 146.700.000 imOITWK H. 11.35 Mans Het recht, om het bedrag' van verplichte af lossingen te mogen verminderen met het be drag van extra-aflossing óók door inkoop van voorgaande jaren. De coupons vanaf 1 Juli 1937 zullen alsdan op de nieuwe voorwaarden worden afgerekend, met dien verstande dat de eerste coupon ook zal worden berekend over het bedrag dat nu wordt afgelost, n.l. resp. met f 20 voor een obli gatie van f 1000 en met f 10 voor een obligatie van t 600. an. zy zag hoe 'illy Patrldge. aan van haar bekende boekje over uit van cichorei-wortelen oogst 1937 steun worden verleend uit het Landbouw-Crisisfonds. Deze steun zal verleend worden over ten hoogste 15.740 000 kg. cichorei en zal bedragen ƒ5 per 1000 kg. cichorei, indien de waarde van 100 kg. gedroogde cichorei van goede kwaliteit Is vast gesteld op ƒ4.50 of minder. Is deze wkarde vastgesteld op 6.50 of meer, dan zal geen steun worden verleend. By een waarde, liggende tusschen genoemde bedragen, zal het steunbedrag naar evenredig heid worden berekend. ijj.' Wederom zijn de faciliteiten uitgebreid. Met de één-maandsche retours mag men nu reeds van den zesden dag inplaats van den achtsten dag af terugkeeren. ik voor mezelf vraag, waar ik een beetje rust kan vinden, en dat moet je dan terugvinden als een kroeg, met koffie en allerlei rommel over mijn schrijftafel!" „Dat is geen koffie, Peter,” zei mevrouw Pett vriendelijk. Z(j werd zich nu bewust, dat die man haar er onder had. .Het is Willy’s spring stof! Lord Wisbeach Ik bedoel den man, die zich voor Lord Wisbeach uitgaf heeft het daar laten vallen- .Haten vallen? Wel. waarom ontplofte het dan niet en blies het niet het heele huis de lucht in. nou?" Mevrouw Pett keek hulpeloos naar Willy, die zjjn vingers door zijn, haren .streek en met zijn oogen rolde. „Er was gelukkig een kleine misrekening in mijn formule, oom Peter," zei hij. „Ik zal ze morgen even moeten over zien. Of het tiinltro- totuoal Meneer Pett uitte een scherpen kreet. Hfj sloeg met beide vuisten in de lucht. Het leek, alsof hij krankzinnig geworden was. „Heeft daarvoor.... die schelvisch al dien tjjd op m(jn kosten geleefd heb ik hem daar voor al dien tijd onderhouden die die domkop, die hier het weelderigste leventje ge noot en ondertusschen voor gek rondliep met een springstof, die nu nog niet eens ontplofte ook!” HU strekte beschuldigend zUn arm naar den uitvinder uit. .Je wilt het morgen nog eens over zien! Ja. dat kun je ook. maar na zes uur, morgenavond; vóór dien tijd werk je by mjj in het kantoor, waar je allang had moeten zijn.” i De Staatscourant van Crlsis-steunbeschikklng 1 1937). Op grond van deze beschikking zal voor telers geheel tot versterking der financleele positie van ons concern door schulddelging worden aangewend. 1 Maandag bevat de 1937 cichorei (oogst In het Noorden des lands: 1. Mussert; 2 Van Geelkerken; 3. Dieters; 4. Woudenberg; 5. Kos ter; 6. Rost van Tonningen; 7. Geldorp; 8. Vlek- ke; 9. De Bruin; 10. Van Peperstraate; 11. Van Kampen; 12. Ongers; 13. Von Bönninghausen; 14. Spelt; 15. De RUke; 16. Froma; 17. Van Hoey Smith; 18. De Jong; 19 Bruyning; 20 Aeylkema. Aan de houders van obligaties der 5 pCt. obll- gatleleenlng oorspronkelyk ad f 90.000. anno 1927 en de 5 pCt. obllgatleleenlng oorspronkelijk ad f 220.000, anno 1930, ten laste van het R.K. Kerkbestuur der parochie van den H. Joseph te Hillegom, Is een circulaire gericht waaraan het volgende Is ontleend. Het Kerkbestuur stelt een bedrag van f 28.500 beschikbaar voor een onmiddellijke aflossing ad 10 pCt. op het nominaal bedrag der vorde ring. De N.S.B. heeft, naar Volk en Vaderland be richt. candidatenlUsten samengesteld voor de Tweede Kamer. anders, dan dat het lek gevonden was. Dit was dan ook wel het geval, maar.... het betrof de bronwaterleidlng, welke van Hilversum naar Amsterdam loopt en welke In Muiden een spul- leiding heeft. In die leiding nu bleek óók een lek ontstaan te zijn. Zoo spoedig mogelyk werd Amsterdam hiervan In kennis gesteld. Maandag heeft ’t gemeentebestuur van Weesp besloten, een aansluiting tot stand te doen bren gen met de transportbuls der Provinciale Wa terleiding, welke werkzaamheden In den loop van den middag begonnen. Van de zijde der Inwoners was men zeer ont stemd. dat tot dezen maatregel niet eerder was overgegaan, omdat reeds een week lang dulde- luk gebleken was. dat er een lek moest schui len. Voor het gemeentelijke waterleidingbedrijf is dit lek een groote schadepost, want niet alleen zUn enorme hoeveelheden watet reeds verloren gegaan, maar ook zal, wanneer 'het vermoeden juist biykt te zijn dat de zinker In de Vecht defect is geraakt, het herstellingswerk met be hulp van een duiker moeten worden verricht. Intusschen zijn echter door de verhou dingen op de wereldmarkt en de stijgende prijzen, zoowel In het binnen- als in het buitenland de vooruitzichten voor een her nieuwden ulbvoer van Noord-Amerlkaan- sche tarwe verbeterd. De inschrijving op 1.286.000 gewone aan. deelen. der Naamlooze Vennootschap Kunst- zljdesplnnertj Nyma (ten volle deelende in de winst over het boekjaar 1937), uitsluitend voor aandeelhouders, zal zijn opengesteld op Maan dag 19 April bU al de kantoren der Twentsche Bank tegen den koers van 120 pCt. Voor elke 2000 aandeelen, waarop wordt in geschreven, moeten worden ingeleverd 5 divi dendbewijzen van gewone aandeelen No. 4. Ten einde inschrijving op 1000 nom. nieuw aandeel mogelijk te maken is emlttente bereid dividend bewijzen no. 4 te splitsen in twee halve dividend bewijzen. Aandeelhouders, die zulks wenschen, moeten de te splitsen dividendbewijzen inleveren bij De Twentsche Bank N.V. te Amsterdam, vergezeld van een onderteekende nummemota. Aan de dividendbewijzen No. 4 wordt het oor spronkelijk karakter ontnomen en deze en de door ondergeteekende verstrekte halve dividend bewijzen zullen na de inschrijving waardeloos zijn. De betaling der aandeelen. waarop zal zjjn ingeschreven, zal geschieden op Vrijdag 14 Mei. De zegelkosten der toewyzingsblljetten komen ten laste der inschrijvers. De uitgifte beoogt de gelden te verschaffen voor de completeering der machinale installatie In de bestaande fabrieksgebouwen. Het bezit van vijf gewone aandeelen geeft recht op toewijzing van twee nieuwe gewone aandeelen tegen 120 pCt. Het agio dezer uitgifte zal na aftrek van registratie- en emissiekosten ten gunste van de reserve worden geboekt. Na deze uitgifte zal het geplaatste gewone kapitaal nominaal f 4.500.000 bedragen. By den aanvang van het reisseizoen heeft de Stoomvaart Mij. „Zeeland” een nieuwe uitgave bezorgd van haar bekende boekje over haar en Schot- II i i dens verkry ging der mlnisterieele verklaring van In het Zuiden: 1. Mussert; 2. d’Ansembourg; 3. Kamphuis; 4. Dekker; 5. De Bock; 6. Her- weyer; 7. Van der Goes v. Naters; 8. Donders; 9. Hendriks; 10. Meyer; 11. Welters; 12. Paes; 13. Heken; 14. Mentjens; 15. De Waard; 16. Fro- weln; 17. De Jager; 18. De Ruyter; 19. Koert; 20. Munnichs. De inschryving op 3875 gewone aandeelen aan toonder, elk groot nominaal 300.in de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fyenoord N. V., gevestigd te Rotterdam, ten volle deelen de in de winst over het boekjaar 1937 en vol gende jaren, uitsluitend voor aandeelhouders in génoemde vennootschap, zal zyn opengesteld op Donderdag 15 April, by de Nederlandsche Handel-Maatschappy, Labouchère 6c Co. en oy de heeren Heldring Pierson, tot den koers van 106 pet. Aandeelhouders hebben recht van toewyzlng op de thans ter inschryving aangeboden ge wone aandeelen in dier voege, dat vier oude aandeelen recht geven op toewyzlng van éen nieuw gewoon aandeel tot genoemden koers. De uitoefening van het recht van toewyzlng geschiedt door inlevering, met gebruikmaking van daartoe bestemde Inschrijvingsformulieren, by de inschrijving van dividendbewys No. 3 van dc oude aandeelen. Genoemd dividendbewys wordt na ae sluiting der inschryving waarde loos. Twee dividendbewijzen van halve aandee len worden geacht gelyk te zyn aan een divi dendbewijs van een gewoon aandeel. De storting van den inschryvingsprys moet geschieden op Woensdag 28 April, ten kantore van inschryving, tegen ontvangst van recepissen, welke zoo spoedig mogelyk na aankondiging kosteloos tegen aandeelen, voorzien van divi- dendbewljs No. 4 en volgende en talon, zullen worden omgeruild. Het zegelrecht op de nota van toewyzlng komt ten laste van de inschryvers. Aan eea aan eaaUtenten. door de'’vennoot schap gezichten brief ontleenen wy: Blijkens het ja^yerjlag over bet boekjaar 1936 zyn de resultaten van ons'éoncern be- langrijk verbeterd. De verlies- en winstrekening onzer dochtermaatschappy, de N. V. Wilton’s Machinefabriek en Scheepswerf, welker aan- deelenkapltaal geheel in het bezit onzer ven nootschap is en daarvan vrywel het eeruge ac tief vormt, wyst vóór afschryving een winst aan van circa 850.000.welk bedrag gmeel ter versterking van de intrinsieke positie wordt aangewend Hoewel de vooruitzichten van het loopende jaar ook gunstig zyn, was het noodzakelyk, de kapitalisatie van onze vennootschap aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden al vorens weer aan winstuitkeerlng op onze aan deelen zou kunnen worden gedacht. Tegeliiker tUd wenschten wy een verbetering te brengen in de verhouding tusschen de eigen en vreemde middelen, die In ons concern werken; by de be staande kapitaalstructuur daarvan kon dit al leen worden bereikt door aandeelenultgifte van enze vennootschap, nadat ons kapitaal eerst tot een redelijk bedrag zou zyn gereduceerd. In dit verband hebben de algemeene verga deringen van aandeelhouders besloten, behou- Lat op da gaal-roda etiket ten an da fabrieksmerken i da naam MAGGI en da Krvissfer De offlcieele raming van den tarwe-oogst leuw-Zuld Wales bedraagt 54800 000 bushels, - aardoor de officieele schatting vo an geheel Australië komt op 'ushels. Het lean verkeeren, zei Brederode. Deze dagen leer en het weer. Den eenen dag: koud, stormend, onstui mig en al-maar regen, regen, regen. Den anderen dag: warm, zonne schijn, droogte, vroolijkheid: lente. Het kan verkeeren. En 't kan spoedig keer en. Daarom moeten we nooit moedeloos b(j de pakken neerzitten als 't eens wat onstuimig is. Laat u niet ontmoedigen door wat tegenslag, door wat mistroostigheid. Morgen kan voor u de zon weer schijnen, morgen kan voor u de kans ten goede gekeérd zijn, morgen kan zich een nieuwe lente voor u openen. En ’t kan allés zoo plotseling gaan. Daarom moet ge u nooit laten over meesteren door troosteloosheid. Het kan verkeeren! Het ryk geïllustreerde geschriftje geelt vol- ■4adige 4niM>M«gei«—emteewó de,l,‘*verschillende soorten gereduceerde biljetten, die gedurende dit reisseizoen zullen worden uitgegeven. Byzondere aandacht verdienen de goedkoops tweedaagsche uitstapjes Vlisslngen—Harwich Mevrouw Crocker wendde zich tot haar echt- noot. „Wel, Bingley?” zei ze, met een harden loon in haar stem. 1 -Web Eugenia?” zei meneer Crocker. Door tot nu toe onbekende oorzaak is ernstig lek ontstaan in de transportbuls waterleiding, waardoor het water van de Bus- sumsche Waterleidingmaatschappij naar Weesp wordt gevoerd. Het lek moet schuilen In den zinker, welke in de Vecht by de brug In den (de om Ryksweg by Muiden ligt. De „belegging" zandlaag welke zich op den zinker bevindt beschadiging te voorkomen) is n.l. op een be paald punt verdwenen, hetgeen veroorzaakt moet zyn door het uit den zinker opspuitende water. Dat het hier een lek van grooten omvang moet betreffen, biykt wel uit het feit, dat een week lang vergeefs getracht is. den watertoren te Weesp. vol te pompen, niettegenstaande .te Bussum op de hoogste capaciteit gepompt werd. Tydens het zoeken naar het lek kwam het rsoneel ook by de Vechtbrug te Muiden en... e geoefende oogen van een der zoekers namen nderdaad een lek waar. Men meende toen niet „Was deze brave kerel met de ontvoering bezig?" vroeg hy. „Jawel," zei juffrouw Trimble. „Onderweg hield Ik hem aan. Hy had buiten een auto staan. Ik hield hem en dien- ander daar in laedwang met myn revolver en bracht beiden hiernaar toe!" v’ ,-Jerry,” zei meneer Pett, „het Is jouw schuld niet, dat het niet lukte, en er zal je niet om te kort gedaan worden. Je zou geslaagd zyn, als er niemand In het midden was gekomen. Je krygt toch dat sommetje om dat boerderijtje te koopen, weet je wel. Dat komt in orde. En ga nu maar gauw naar je bed! Er Is niets, wat je hier houdt." .Zeg eris!” riep juffrouw Trimble, van haar stuk gebracht uit. „Wilt u zeggen, dat u geen vervolging Instelt? Hebt u dan niet gehoord dat Ik hem betrapte, terwyi hy den jongen wilde ontvoeren?" ,Jk heb hem opgedragen den jongen te ont voeren f" snauwde meneer Pett. J’eter!" Mieneer Pett zag er uit als een kleine leeuw. toen hy zyn vrouw tegemoet trad. Hy brieschte. Alles wat hy van Ogden ooit had moeten ver duren. kwam hem voor den geest en gaf hem kracht om te zeggen, wat hy zeggen wilde. „Twee jaar lang heb ik geprobeerd, om je dien Jongen naar een goede school te doen zen den, en jy wilde er niets van hooren. Ik kon niet dulden, dat hy bier nog langer door het huis bleef luieren, en dus droeg Ik Jerry Mitchell op. hem naar een vriend mee te nemen, die een hondenhospitaal heeft op Long Island en Ogden daar te houden, totdat hy een beetje een behoor- lyke jongen was geworden. Voor het oogenblk heb je dat heele plannetje bedorven met dien detective, maar ik biyf het een uitstekend plan vinden. Ik stel je nu voor de keus. Je kunt dien Jongen de volgende week naar een kostschool sturen, ofwel hy gaat naar den vriend van Jerry Mitchell. Ik wensch hem niet langer meer hier in huis te hebben, luierend in myn stoel en myn Sigaretten op-paffend. Wat zal het zyn?” „Maar. Peter!" J4OU?” „Als ik hem naar een school stuur, kan hy ontvoerd worden." „Dat zal hem geen kwaad doen. Dat heeft hy Juist noodlg. En, In leder geval, als dat ge beurt,, zal Ik de rekening wel betalen, niet zonder genoegen. En zorg nu, dat hy in zyn bed komt! Morgen kun je beginnen met naar een school uit te zien Goeie grut!” Hy hinkte naar de schrijftafel en staarde naar het bovenblad. „Wie heeft dien rommel op myn tafel gemaakt? Het is treurig! Ver draaid treurig! Het eeruge vertrek in huis, dat jim I In den laatsten tyd is byna geen week voorby gegaan, zónder dat inbrekers trachtten te Amersfoort hun slag te slaan. Ofschoon de poli tie enkele verdachten in arrest stelde en aan de justitie overleverde, duurden de inbraken on verminderd vóórt. Thans is een ongenood bezoek gebracht aan een perceel in de Kampstraat, bewoond door de familie W. A. K. De inbrekers verschaften zich toegang door verbreking van een ruit en namen de lade van de kassa, welke lade zestig gulden bevatte, alsmede een portemonnale, Inhoudende acht gulden, welke In een lessenaar was gebor gen. mede. Van de daders is nog geen spoor gevonden. Vervolgens worden er dit jaar voor het eerst Week-end biljetten naar Londen en Harwich, facultatief geldig vla Hoek van Holland Vlisslngen, uitgegeven. Ten slotte Is in overleg met de reisbureaux een „Kant en Klaar Tocht” naar Londen sa mengesteld van Donderdagavond tot Zondag morgen, uitsluitend gedurende de maanden Juli en Augustus. Het boekje is op baar. .Hunt u hem herkennen, mevrouw?" zei juf frouw Trimble. „Bingley ,Js het de kerel, dien u hebben moet?” Het is myn man!” zei mevrouw Crocker „Daar kan hy niet om gearresteerd worden!" zei juffrouw Trimble, uit haar humeur. Eindelyk stak zy de revolver terug in de achteraffe streken van haar japon. „Het is een mooie boel,” zei ze, een rimpel in haar voorhoofd trekkend. De oplossing van het geval scheen haar maar matig te bevallen „Van alle gevalletjes, waar ik ooit mee te doen gehad heb, Is dit wel het gekste. Ik moet een bende boeven In de gaten hou den, en als Ik dat een heelen slapeloozen nacht lang gedaan heb, biykt het heele gevalletje een familie-partytje te zyn.” zy wees met haar duim naar Jimmy. ,^eg. die daar zegt, dat hy de zoon Is van dien man. Dat Is zeker ook Juist?" „Dit is myn stiefzoon, James Crocker!" Annie uitte een zwakken kreet, maar die ging verloren in het gegrom van Juffrouw Trimble. De detective ging weer naar het venster. „Ik geloof, dat Ik maar gaan zal,” merkte zy schamper op, „vóór het uit komt, dat Ik uw dochter Genoveva ben." zullen jullie wel zeker allemaal naar bed gaan en iemand wat rust gunnen! Ga weg!" zei hy tegen de detective. Juffrouw Trimble bleef sl mevrouw Pett met Ogden en het hoofd van een kudde genieën het lokaal verlieten, maar zy zelf bewoog niet. ,Jk heb even hard slaap noodlg. als een ander, m’neer Pett,” zei ze rustig. Maar ik moet hier blijven Er komt nog een dame in een taxi van Astorbilt. om dien boef te Identificeeren. zy ver volgt hem voor het een of ander." „Wat? Skinner?" „Zoo noemt hy zich tenminste." „Wat heeft hy gedaan?" „Week nie. Die dame zaltons wel vertelle.” Er werd hevig gebeld aan de voordeur. „Ik denk dat ze dat Is.” zei juffrouw Trimble „Wie laat haar binnen? Ik kan niet gaan." „Ik zal wel even gaan," zei Annie. Meneer Pett keek meneer Crocker deelne mend aan. „Ik weet niet, wat je uitgespookt hebt. Skinner,” zei hy. ..maar Ik sta aan jouw kant. En als ik je uit de gevangenis kan houden, zal ik het doen. Je bent de fijnste kerel, dien ik ooit ontmoet heb.” ..Het is de gevangenis niet!" zei meneer Crocker ongelukkig. Een groote. knappe en vastbesloten-ultzlende dame kwam de kamer binnen. In de deur bleef zy staan, terwyi zy rond keek. Toen bleef haar blik rusten op meneer Crocker. Een oogenbllk bleef zy weifelend naar zyn verkleurd gezicht Krijgszuchtig keek hy door het vertrek. ..En nu l staren. Turend, trad zö een beetje dichterbij. Er scheen een vreemd licht In meneer Crocker’s vrlendeiyke oogen. Dezen nacht had hy een mirakel zien gebeuren. Hy had een nog geweldiger vrouw dan de zyne onderworpen zien worden door een man. nog makker dan hy zelf, dat had hem versteld doen staan, en het had Indruk op hem gemaakt Vroeger zou hy asm zoo iets niet eens gedacht hebben, maar het was klaarblijkelijk mogelyk. Een beetje beslistheid meer was er niet voor noodlg. Hy keek eens naar meneer Pett Die had Eugenia’s zuster met drie flinke zinnen over wonnen. Het was te probeeren. „Wat heb jy te zeggen, Bingley?” Meneer Crocker raapte al zyn moed tezamen. J21t," zei hy. „Ik ben een Amerlkaansch bur ger. en Ik heb zoo by mezelf uitgemaakt: de plaats, waar ik thuis hoor, Is Amerika. We hoeven daar niet meer over te praten, Eugenia. Het spyt me, als ik je plannen in de war breng, maar ik ga niet terug naar Londen!!!” Onvervaard keek hy zyn sprakelooze vrouw asm. „Ik biyf hier en bezoek hier geregeld de wedstryden.” Mevrouw Crocker opende haar mond, om Iets te zeggen, sloot hem, opende hem weer. Toen bemerkte ze, dat ze niets te zeggen wist geen bezwaar op de gewyzlgde statuten, het ult- staande aandelenkapitaal ad 15500.000.te reduceeren tot 4.650.000.door verlaging van de nominale waarde van elk aandeel van f 1000.tot 300.en voorts het aandeelen- kapltaal wederom te verhoogen tot 6 000 000 door de plaatsing varglSOO nieuwe gewone aan- -*nominaal, waarvsm thans 3875 aandeelen aan aandeelhouders worden aan geboden tot een koers van 106 pet., in verhou ding van één nieuw gewoon aandeel op elke vier oude aandeelen. Het door de kapitaalsreductle vrykomende bedrag ad 10.850.000.zal worden aangewend tot afschryving op de balanswaarde der aandee len der dochtermaatschappy, welke daarna te boek zullen staan voor 4.650.000.hetgeen wy redelijk achten met het oog op de ontwik keling onzer drie bedrijven van ons concern in >^et bedryf te Schiedam. Het netto-provenu der nieuwe aandeelen zal Naar wy vernemen is de héér R. C. T. Roosmale Nepven, tot dusver H. M. ge zant in Spanje, bestemd om, na het ver trek van den heer L. G. van Hoorn, die. zooals dezer dagen Is medegedeeld, naar Boekarest zal worden overgeplaatst, als H. M. gezant in Oostenrijk en Hongarije op- te treden. Einde Maart 1937 heerschte In vele ge bieden nog tamelijke droogte. Zou daarom de oogst dit jaar niet grooter zyn dan verleden jaar, dan blyft niets voor den uit voer over. De taiwevuviiaden der Vereenigde Staten zullen op 1 Juli 1937 ongeveer 100 tot 110 mlllloen bushels kunnen bedragen en dan ge ringer zyn dan ooit sinds 1926. De Hervormd Gereformeerde Staatsparty zal de volgende lyst indienen: Ds. C. A. Llngbeek, Voorthuizen; ds. K. H. E. Gravemeyer, Den Haag; ds. B Qyzel, Am sterdam; K. Eelderlnk, Vlanen; ds. L. Boers, SchevenlngenA. J. Bulning. ter Apel; ds. A. C. G. den Hertog, Rotterdam; G. J. Prins, Ol- debroek; B. de Jong, Koudum; en A. J. Mast. De heer Roosmale Nepveu, die biykens bo venstaande mededeeling .bestemd is om op te treden als gezant van Nederland in Oostenrijk en Hongarije, is in Spanje gezant sedert 16 No vember 1931. Hy is ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, commandeur orde van Oranje-Nassau en drager van schillende bultenlandsche orde-teekenen. Midland-orkest en solist. 120 Het Bir- mlnghamsch Hl ppodrome -orkest 2.20 Gram pl 3 05 Het Metropolitan Polltle- orkest 350 Planovoordracht. 4.20 Vesper. 5.10 Het MacArthur-kwintet 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten 6 40 Franache causerie. 7.00 Planovoordracht. 7 20 Willie Lewis en zijn Band. 8.05 Het BBC-Bymphonle-orkest. 9.00 Berichten. 9.20 Vervolg concert. 10.10 Het BBC- Theater-orkest en aollste. 11.00 Zang. 11.20 Het BBC-Danaorkest. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr.pl.). KAIHO PARIS. 1648 M. 6.10 en 720 Gram.pl. 9.20 dito 1120 Colotme-orkest en zang. 2.20 Orkest, koor en solisten 4 50 Planovoordracht. 7 25 „Rlgoletto”, opera. KEULEN, 458 M. 6.50 West-Dultach Ka merorkest. 750 Gram.pl. 1120 Orkestcon- cert. 12.35 LAndesorkest Gouw Baden en solisten 350 Omroeporkest:. 5.40 Zang. 6 20 Omroeporkest. 7.35 ..Kohle und Erz Stahl und Etsen rljkszendlng. 8 05 Omroepklelnorkest. 9.5511.20 Omroep- klelnorkest. BRI S8EL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Oram.pl. 11.50 KIe in or keet 12.30 Om- roepdanaorkest. 12.501.20 Gram.pl. 5^0 Zang. 6.20 Gram.pl 7.20 Omroepsympho- nie-orkest. 9.3010.20 Dansmuziek (gr.- pl). 484 M.: 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroep- danaorkeet 12.30 Klelnorkeet. 12.50—1.20 Gram.pl. 4.25 Pianovoordrscht. 4 40 Ra- diotooneel. 4.55 Planovoordracht. 5.10 Zang 5.25 Gram.pl. 5.35 Kleinorkest. 7.20 Variété-programma. 9.3010.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHUAND8ENDER. 1571 M. 730 Muzikale causerie. 8.05 ..Kohle und Erz Stahl und Eisen”, rtjkszending 8.35 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Kwar- tetconcert. 10 05 Weerbericht. 10.20 11.20 Fr. Weber’s dansorkest. 1.45 Gram.pl. de fclw gelspsf; dezen Herh. VARA-Varia Grootorkest en soliste. 9.30 Fragm. .VA RA-Maand revue”. 10.00 Berichten ANP. 10.05 De Ramblers. 10.30 De Fliereflui ters. soliste en gram.pl. 11.3012.00 Oram.pl. :ïi ]500 M 1106 Orgelspel. Dansmuziek (gr.pl.). 12.05 ..One Meat”, causerie. 12.20 Het BBC- HILVEKM M I. 1875 M. (NCRV-l Itzgndlng) 6.307 00 Onderwijsfonds v d Scheep vaart. 8 00 Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek .8.30 Gram.pl. 9.30 Geluk- wenschen 10 30 Morgendienst. 11.00 En semble Van der Horst, 12.00 Berichten 12 15 Gram.pl 12 30 Vervolg concert 1.30 Gram pl 2.00 Ongclspel 3 00 Chr lec tuur 3.30 Vloolduetten 4.30 Felicitaties 4,.4S—6.45 Kinderurn- 6 00 Landbouw- halfuur 6.30 Causerie over het Bmnen- aanvarlngsrcglemcnt en stoommachines. 7 00 Berichten. 7.15 „Vacantleplannen”. causerla. 7.30 Gram.pl. 7.45 Reportage 800 Berichten ANP Herh SOS-ber. 8 15 Arnhemsche Orkestvereenlglng en soliste 10.20 Berichten ANP. 10.25 Schaakcursus. 10 4012 00 Gram.pl. Hierna Schriftle zing HIl.t ERSl M II. 301 M, VAHA-ultzen- dlng. 10.0010.-J0 v.m. VPKO. 11.00 11.30 en 6.307.00 RVU. 7.308.(81 VPRO) 8.00 Gram.pl 9.30 Kookpraatje. 1100 „De julste,.kleuren In onze woning”, causerie 11.3jX „Heeft de werk loose be lang by dejvskbeweglng?”. causerie 12 00 yARA-Orkest en gram.pl 2 00 2*30 Voor de vrouw. 3.00 Voor éren 5.30 De Ramblers. 6.05 Or- 6.30 Gedachten complexen uit tyd”. causerie. 7.00 Zang. 8.00 SOS-ber. 8.03 Berichten ANP. 8 15 Gram.pl 8 30 VARA- Terwyi de Vereenigde Staten in 1931 nog tarwe uitvoerden, was de oogst sedert 1934 Jaar op Jaar zoo gerinp, dat tarwe moest worden in gevoerd. In 1936 bedroeg de tarwe-lnvoer 45 mlllloen bushels, de uitvoer daarentegen slechts 10 mlUioen bushels, zoodat Amerika zyn eigen behoefte niet kon dekken. Verder stelt het Kerkbestuur kan al zyn cre diteuren voor: gedurende den verderen loop der «-lëèningen vanaf 1 Januari 1937 genoegen te nemen met een rente van 4 pCt. over het restant der schuld, waardoor de rentelast in totaal zal be dragen f 10.260; Het oorspronkeiyk aflossingsplan als volgt te wyzigen Ieder jaar, te beginnen In 1938, zal op de obllgatleleenlng ad f 220.000, f 1700 en op de obllgatleleenlng ad f 90 000, f 1800 worden af- gelost, terwyi versterkte of algeheele aflossing te allen tyde geoorloofd zal zyn. Het recht, om aan de verplichte aflossingen ook te mogen voldoen door inkoop. Maandagnamiddag is in de Helmersstraat te Den Haag de 67-jarige voerman W. J. K„ wonende aan de Madoerastraat, het slachtoffer geworden van een droevig on geval. Terwyi hy een met paard bespannen en met hout geladen vrachtwagen door de inrypoort van een houthandel in genoemde straat wilde bin- nenryden, moet de man nJ. op zoodanige--styze met het hoofd tegen den steenen bovenkant van die poort zyn gebotst, dat hy op slag werd gedood. Personeel van den houthandel, dat den voerman van den bok zag vallen, snelde onmid- deliyk toe, doch de levensgeesten by den on gelukkige waren toen reeds geweken. Uitwendig had de man slechts een onbeduidende verwon ding bekomen. Het was voor de tweede maal, dat K. deze poort zou btnnen ryden. Maandag ochtend nJ. was hy daar voor het eerst bin nengekomen en had toen voldoende opgelet, 's middags is het hem noodlottig geworden. Men heeft nog. rekening gehouden met de mogelykheld. dat de man een hartverlamming ha^ gekregen. Een nader medisch onderzoek zal dit moeten uitwijzen. De bezaaide oppervlakte wordt door het departement van Landbouw te Washington aan- gegeven met 23.900.000 acres, die volgens hev gemiddelde van de laatste tien jaar overeen komen met een oogst van ongeveer 260 mil- Hoen bushels, de oogst van wintertarwe be draagt ongeveer 600 millioen bushels, zoodat de totale oogst voor 1937 wordt geraamd op 860 mlllloen bushels. Indien deze raming juist is. zouden de Ver eenigde Staten hun tarwe-uitvoer kunnen hervatten. Nauwkeurige opgaven over den tarwe-oogst voor het loopende jaar kunnen natuuriyk nog niet worden verstrekt, daar de weersomstandigheden <aog van grooten invloed kunnen syn.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1937 | | pagina 6